CONNECTIS_

Opinie o CONNECTIS_

specjalista 2013-04-12 10:21:06
Firma fajna. Bardzo rzetelna i konkretna. Większość projektów realizowanych z nimi bardzo satysfakcjonująca. Sporo można się nauczyć. Są plusy i minusy.

PLUSY
- wysokie zarobki, pensja zawsze na czas
- bardzo dobry kontakt z działem assistance, miła obsługa telefoniczna
- sensowne podejście do aspektów re lokacyjnych (pomoc w wynajem mieszkania, pomoc we wzięciu kredytu, rozbudowane zaplecze księgowe na użytek pracowników)
- krótki czas oczekiwania na następne projekty

MINUSY
- długa i niepotrzebnie skomplikowana umowa
- do niedawna brak kontaktów marketingowych (życie poza pracą, kontakt przez newsletter, organizacja eventów i konkursów)

RAZEM: 5/6
Bardzo trudno do czegokolwiek się przyczepić. Generalnie bez problemów. Mogliby trochę większy nacisk położyć na drobne detale, ale firma jak najbardziej godna zaufania i polecenia
Anka79 2013-04-22 13:30:00
Witam,

ja oceniam pracę w Connectis głównie przez pryzmat kontaktów telefonicznych i mailowych. Większość spraw załatwiałam z nimi w ten sposób i jestem zadowolona z obsługi. Bezpośrednio miałam kontakt z trzema osobami z Connectis i wspominam kontakty bardzo ciepło, rzeczowo i profesjonalnie. Jakiś czas temu byli na Emilii Plater na 30 pietrze skąd był fajny widok na Warszawę. Raz byłam ;) Teraz przenieśli się na Ochotę.

Ludzie bardzo mili i godni zaufania. Praca (jak ktoś lubi androida ;) ) spoko. Pensja o.k. Tylko jednak za rzadko się odzywają z czymś więcej, niż tylko konwencjonalne rozmowy o pracy. A szkoda.
Michał 2013-05-28 11:21:37
W Connectis pracuję przy drugim projekcie. Praca jest w porządku, kontakt bezproblemowy. Niedługo kończy mi się umowa i już mam ofertę pracy w następnym. Polecam. Dobra atmosfera i wysokie zarobki.
CONNECTIS 2013-07-12 11:12:15
Droga Anko79,

Cieszymy się z Twojej opinii i dziękujemy za jej publikację. Rzeczywiście praca na Emilii Plater miała swój niezaprzeczalny urok, ale w miejscu w którym obecnie się znajdujemy jest wcale nie gorzej.
Zapraszamy Cię do nas. Będziesz mogła osobiście przekonać się, że w nowym miejscu pracuje się równie przyjemnie i komfortowo.

Connectis
CONNECTIS 2013-08-26 11:46:56
Drogi anonimie,

W Connectis nie ma przyjętej procedury związanej z typem umów, ani nie funkcjonuje u Nas "umowa na start". Zazwyczaj kształt umowy jest wypadkową oczekiwań pracownika i pracodawcy. Są u nas osoby, które pracują na umowę o pracę, ale są również takie (ze względu na opłacalność dla obu stron), które rozliczają się z Connectis na zasadzie własnej działalności gospodarczej.

Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej w sprawie umów zachęcamy Cię do kontaktu telefonicznego.

2013-09-05 12:40:29
Nie mamy wysokiego systemu prowizyjnego jako takiego, ale dbamy o to aby wynagrodzenie naszych pracowników było satysfakcjonujące. Co do długości umowy, to nie ma tu reguły. Są projekty kilkuletnie, są kilkumiesięczne. Wszystko zależy od konkretnej oferty i projektu jaki prowadzimy. Staramy się jednak dbać o ciągłość pracy naszych specjalistów.

Jeżeli masz więcej pytań zachęcamy Cię do kontaktu z naszym Dyrektorem Działu Resource. Jest jak nabardziej kompetentną osobą do udzielenia Ci wszelkich szczegółowych informacji

P.S. Rafał Dąbkowski
Resource Projects Director
tel. 22 222 50 04
CONNECTIS 2013-09-06 17:35:37
Kontakt telefoniczny jest o tyle lepszy, że jest szybszy ;)

Nie do końca rozumiemy Twoje zapytanie. W potocznym rozumieniu słowo prowizja kojarzy się agencją rekrutacyjną. My jesteśmy firmą informatyczną, w związku z tym wszelkie umowy ze specjalistami podpisujemy my, a nie nasi klienci. Nie jest ważne u kogo pracujesz, ponieważ to my podpisujemy z Tobą umowę.

Czy Twoje pytanie jest ogólne, czy masz na myśli jakieś konkretne stanowisko? Gdybyś podał nam więcej informacji, łatwiej moglibyśmy udzielić Ci odpowiedzi.
CONNECTIS 2013-09-09 17:27:30
Drogi Roninie,

Czy możemy prosić Cię o wskazanie w linku konkretnego ogłoszenia o które Ci chodzi? Przejrzeliśmy nasze aktualne rekrutacje i nie znaleźliśmy wzmianki o przedstawionych przez Ciebie pakietach.

Co do Twojego drugiego pytania:
Z zasady nie oferujemy na wejściu pakietów medycznych lub sportowych, tematy wszelkich benefitów pracowniczych podejmujemy w trakcie negocjacji i zazwyczaj reagujemy pozytywnie na propozycje wysuwane przez naszych specjalistów. Co do ich kształtów lub kosztów jesteśmy elastyczni i w zależności od oczekiwań specjalistów i charakteru projektu jesteśmy gotowi wyjść naprzeciw i zgodzić się na satysfakcjonujący obie strony kompromis.

CONNECTIS 2013-09-10 15:39:27
Drogi Roninie,

Wybacz, że nie zwróciliśmy uwagi na to ogłoszenie. Przeanalizowaliśmy jedynie otwarte rekrutacje i ogłoszenia do lipca. Do tego kwietniowego nie dotarliśmy. Co do pakietów medycznych i sportowych jesteśmy otwarci na wszystkie rozwiązania. Wszystko zależy od oczekiwań specjalistów i charakteru projektu. Pakiety sportowe mają standardową formę, ponieważ jest w zasadzie tylko jeden atrakcyjny dostawca tego typu pakietów na rynku. Co do pakietów medycznych, mogą one dotyczyć zarówno poszczególnych osób jak i całej rodziny. Koszty takiego rozwiązania są zazwyczaj wyższe i wtedy część kosztów przejmuje na siebie specjalista.

Co do elastycznego czasu pracy, to niektórzy nasi specjaliści mają możliwość pracy zdalnej, niektórzy klienci pozwalają specjalistom rozpoczynać pracę o wybranej godzinie (najczęściej między 8:00 a 10:00), a niektórzy nie są rozliczani za czas, tylko za efekt i termin. Tak było w tym przypadku.

Mamy nadzieję, że rozjaśniliśmy Ci nieco kwestie o które pytałeś?
Jeżeli chcesz wiedzieć więcej jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Ola 2014-02-21 15:02:05
Witam,

propobuje uzyskac informacje, korzystajac z opcji czata. Nie wydaje mi sie jednak, zeby ta opcja dzialala- czy czat jest aktywny?
CONNECTIS 2014-02-24 09:34:55
Droga Olu,

Mieliśmy drobne problemy techniczne z funkcjonowaniem chatu na stronie.
Natomiast teraz wszystko jest już naprawione. Zachęcamy do kontaktu :)

CONNECTIS 2014-03-13 15:15:52
Jako prężnie rozwijająca się firma, chcemy sprostać wymaganiom rynku.
Właśnie dlatego z tygodnia na tydzień dodajemy coraz to nowe ogłoszenia na różne stanowiska.
Może niedługo Sam/Sama się przekonasz jak działamy? :)

Zespół Connectis_
Zet 2014-03-16 13:46:42
Byłem niegdyś na rozmowie i po niej niestety nie oceniam pozytywnie. Co najwyżej neutralnie. Rozmowa była z góry, impertynencka, momentami wręcz manipulatorska. Próbowano ze nie wyciągnąć informacje dot. poprzednich projektów, które nie powinny być zdradzane. Momentami miałem wrażenie przesłuchania a nie rozmowy partnerskiej. Cóż, dobrego wrażenia to nie zrobiło.
Tom 2014-03-30 03:48:59
Hehe, ale przesłodzone komentarze dot. Connectisu. Kto uwierzy, że to spontanicznie pracownicy tak bardzo zachwalają? :D
koder 2014-04-10 14:56:32
Zaproponowali mi kontrakt, który miał się rozpocząć za jakiś czas. Termin się przeciągał, kontraktu nie było. Znalazłem coś innego. Stracony czas.
Asek 2014-04-18 09:54:19
A po fakcie w ogóle się do Ciebie odezwali czy temat olali? trochę trzeba przyznać nie profesjonalne podejście.
Doomb 2014-05-03 16:59:32
Dziwne, bo słyszę to już chyba drugi albo trzeci raz. Co to kurde jakaś stała praktyka u nich czy co?
mam CV 2014-05-20 15:31:07
jak to jest z aplikowaniem do tej firmy? Bo siedze i chce wysłać zgłoszenie, ale niech mi ktoś odpowie w komentarzu.
noris 2014-07-01 11:26:44
Wysyłacie pracowników na szkolenia IT?
Adam 2014-10-07 13:26:44
Ja także byłem na rozmowie o pracę w Connectis i zupełnie nie zgadzam się z tą opinią. "Wyciągnięcie" informacji (jak to nazwałeś) ma na celu jak najlepsze dopasowanie umiejętności kandydata do potencjalnego projektu, trudno mi wyobrazić sobie rozmowę bez pytań o tym co ktoś robił w poprzednich firmach,
oczywiście z zachowaniem poszanowania ochrony danych poprzednich pracodawców.

Miałem w życiu kilkadziesiąt rozmów kwalifikacyjny i tą w Connectis oceniam jako bardzo dobrą a przede wszystkim partnerską - Pani Agata jest chyba jednym z najlepszych rekruterów w C

Mimo, że nie otrzymałem pracy na to stanowisko związane z rozmową to po jakimś czasie zostałem zrekrutowany do innego projektu.

Obecnie pracuje dzięki Connectis i jestem bardzo zadowolony ze współpracy, firma fajna z zupełnie innym podejściem do działania niż firmy podobne na rynku.
Wróżę dalsze sukcesy, oby tak dalej.
Tom 2014-10-09 09:27:26
Ta firma to mała atrakcyjna zawartość zapakowana w PR'owy papierek - pracownikom proponują umowy B2B lub śmieciówki, rekruterzy nie mają minimum kultury osobistej i podczas telefonicznych rozmów z kandydatami żują gumę, o chamskim tonie rozmowy nie mówiąc. A pytanie "ile Pan obecnie zarabia na swoim stanowisku" łagodnie mówiąc było lekko nie na miejscu.
~ 2014-10-12 10:53:21
Miałem takie samo pytanie. I oni to nazywają "jak najlepszym dopasowaniem umiejętności kandydata do potencjalnego projektu". :)
eve 2014-10-17 11:27:47
Byłam kiedyś na rozmowie w Connectics. Rozmowa przebiegała pomyślnie, zostałam zaproszona na drugi etap, po czym...cisza. Obiecano mi, że w przeciagu paru dni się odezwą i dadzą znać co dalej. Mimo tego odpowiedzi nie dostałam. Mało profesjonalne.
kali 2014-11-29 20:53:06
firma Connectis aktualnie poszukuje pracowników na stanowiska Manager ds. Sprzedaży (outsourcing IT) Specjalista ds. Rozwoju Sprzedaży - Przyszły Sales Manager ServiceMix Developer i naprawdę wiele innych, także jeśli ktoś interesuje się branżą to na jego miejscu aplikowałbym póki jeszcze jest szansa ;)
Pracownik Connectis 2014-12-03 15:45:51
adik,
aktualnie w firmie nie widziałem ofert stażowych. Jednak jeśli jesteś już inżynierem po informatyce - myślę ta wiedza pozwoli Ci na rozpoczęcie pracy w projekcie, który wymaga np. juniora. Warto śledzić oferty pracy, które pojawiają sie na naszej stronie. Sam tak zaczynałem...
Radex 2014-12-03 15:50:55
Cześć,
zrobiliście super akcje z ta kampanią www.superpraca.it. Macie moją aplikacje na mailu. Liczę na odpowiedź. Zakochałem się w Javie, która już wisi w moim pokoju...
xD
kandydat XXX 2015-01-09 14:40:40
nie zgadza ma się z tobą to ściema ta firma suka telemarkieterów co dzwonią do klientów i wciskają usługi informatyczne. pytanie ile ci zapłacili za ścieme na forum?
Pracownik CONNECTISA 2015-03-18 13:32:36
Bzdura! Dzięki tej firmie mam ISTQB, które otworzyło mi drogę do rozwoju kariery zawodowej testera. Dziękuję
zaskoczony 2015-05-27 15:11:25
Dziwne. U mnie wyglądało to całkiem inaczej. Nie jest super kolorowo, ale od warunki niewolnicze? To już gruba przesada. Oni przynajmniej robią coś dla pracowników, a nie jak inni mają wywalone.
gumaturbo 2015-05-28 09:38:51
Sprawdź to zobaczysz. Dla mnie było spoko i na luzie.
koder 2015-06-05 14:12:15
Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby aplikować na stanowisko juniora jako młodszy programista .NET. Podczas procesu rekrutacji są określane Twoje kompetencje i wiedza. Na podstawie tego lokują Cię w projekt, do którego pasujesz. Ja zaczynałem jako junior w PHP, a teraz piszę w Javie od 3 lat.
Pracownik 2015-06-11 16:27:21
A co konkretnie chciałbyś wiedzieć? Tak się składa, że sam od niedawna pracuję w Connectis i bardzo chwalę sobie tę pracę. Chcesz wiedzieć czego możesz się spodziewać? Przede wszystkim rozwoju! Cały czas uczę się nowych rzeczy i czuję, że zyskuję bardzo cenne doświadczenie.
ente 2015-06-18 13:54:07
A można to samo po polsku?
oryp 2015-07-07 19:36:58
Nie polecam tej firmy. Oszukali mnie.
Kampos 2015-10-12 00:16:39
Firma zapewnia o przedłużeniu umowy w formie B2B z Klientem, konkretnie z Sygnity, a na 1,5 tygodnia przed wygaśnieciem bieżącej, stwierdza że sytuacja się zmieniła nie gwarantując nic. Nie polecam, firma zorientowana wyłącznie na prowizje
eve 2015-10-19 14:55:06
Uczestniczyłam w rekrutacji na stanowisko rekrutera - nie polecam. 2 spotkania, po nich żadnej informacji zwrotnej. Wysłałam maila, dzwoniłam i nic. zero.
owide 2015-10-20 17:40:44
Przeszedłem z innej firmy do connectis bo oferowali mi lepsze stanowisko po czym okazało się, że to kompletna klapa. Tłumaczyli coś o cofnięciu zatrudnienia przez jakiegoś prezesa. Brak profesjonalizmu! Nie tracie czasu na tego typu firmy.
kandydat 2016-02-17 10:42:47
Rvft, ale takie proste narzędzia jak e-mail to w Connectis znają czy nie bardzo??

Nie trzeba dzwonić wystarczy wysłać maila i sprawa załatwiona.
Tak przynajmniej wiem że nie ma sensu wybierać się do nich na rozmowę także dzięki wielkie za tę opinie.
janac 2016-03-08 23:27:53
Szukam rzetelnej opinii na temat firmy Connectis
ale bądź tu mądry i wyciągnij jakieś sensowne wnioski kiedy czytasz na przemian:
- opinie pracowników HR firmy Connectis stosujących żenująco nachalną reklamę
- opinie sfrustrowanych kandydatów/pracowników którzy zaaplikowali do firmy Connectis "w ciemno" nie wiedząc nawet że to jest agencja zatrudnienia.

Bardzo cenna uwaga jest taka że firma Connectis nie wysyła informacji zwrotnej z procesu rekrutacji co absolutnie poniżej wszelkiej krytyki,dlatego nie nawiążę z nimi współpracy
odrzucony 2016-03-09 09:43:45
Widać tu jest jakaś niejasność. Sam aplikowałem do Connectis i po drugim etapie dostałem informacje, że zostałem odrzucony na maila. Kumpel aplikował jakoś pół roku po mnie i też został poinformowany o odrzuceniu. Nie do końca chciałem taką wiadomość otrzymać, ale nie mogę absolutnie zarzucić, że nie informacji o niepowodzeniu aplikacji nie dostałem.
Vini 2016-04-28 11:32:38
Pracuję w connectis i nie żałuje. :)
Y.Q. 2016-05-04 00:21:13
Wiekszosc tego typu firm mozna zaliczyc do dwoch kategorii. "Head hunters" i "Slave hunters". Tylko od kandydata zalezy, czy zgodzi sie pracowac jak parobek czy jak niewolnik.
marc 2016-05-04 21:26:14
firma Connectis przekazała kwestie administrowania danymi osobowymi (wszystkie CV które do niej wysyłają poszukujący pracy) małej spółeczce z o.o. o nazwie Asistera o kapitale 5 tys zł.. Taka spółka to zero odpowiedzialnośći a dane osobowe które powierzamy firmie Connectis są poufne..
Jakieś nieporozumienie
cino 2016-05-12 21:40:41
Witam, też dostałem informację o przekazaniu moich danych do Asistera.
To ma być poważna firma? Jeżeli pośrednik RYNKU IT dorabia na boku przedając zagregowane dane to rewelacyjnie świadczy o firmie.
1. Co w takim razie wiedzą w tej żałościwej firmie o ochronie danych i kulturze przetwarzania danych??? (pośrednik RYNKU IT)
2. Jak muszą skubać na marżach inżynierów, skoro stosują tak delikatnie mówią "niewyszukaną" metodę wyciskania przychodu?

Mówiąc w skrócie na poziomie tej zagrywki - czyli gimnazjalnym - żal.pl

Pozdrawiam ozięble
Albert 2016-05-13 11:40:51
Pracuje w Connectis od 2 lat i zawsze jak potrzebuje szkolenia to zgłaszam to do szefa i w 99% przypadkach zgadza się na to. Wszystko zależy od chęci rozwoju.
40tolatek 2016-05-15 01:27:45
Odpowiedź na pytanie z 2014roku zaraz po tym, gdy ktoś pisze o niewygodnych dla Connectis faktach przekazywania danych osobowych do jakiejś firemki z kapitałem zakładowym na poziomie połowy pensji inżyniera IT???

Czy to jakiś żart? Macie tam jakiegoś pracownika od zagłuszania niewygodnej prawdy?
Czy ten Connectis to jakiś krzak z trefnymi ogłoszeniami by wyłudzać dane osobowe?
aaa 2016-05-23 19:20:15
jaką dają umowę na stanowisko Konsultant ds. wsparcia sprzedaży ???
asdfasd 2016-06-28 16:01:25
Omijać!!! radzę wycofac zgode na przetwarzanie danych osobowych zanim zrobią z tobą coś czego nawet nie jesteś świadom. Bez komentarza.
prośba 2016-10-09 14:44:34
connectis, błagam jak dzwonicie nie pytajcie co w moim życiu zawodowym się dzieje.
Mówcie po prostu jaka jest wasza oferta, ile chcecie mi dać i jaki jest wasz procent na projekcie. Powyżej 10% ofert w ogóle nie rozpatruję. Na litość, przecież wasze telefonu nie mają charakteru doradztwa zawodowego..
gabriel 2016-10-09 14:55:47
A co konkretnie @asdfasd? Przecież jeśli siedzisz w IT to czytając umowę powinieneś wiedzieć co ona obejmuje..przecież programista czy administrator powinni mieć głowę na karku
Zostaw swoją opinię o CONNECTIS_ - Warszawa
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie CONNECTIS_