Opinie o Racontrols Sp. z o.o. w Katowice

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Racontrols Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w Racontrols Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Sprzedaż sprzętu i akcesoriów telekomunikacyjnych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Racontrols Sp. z o.o. w Katowice

Rok

Trzeba już się rozejrzeć za inną pracą - tutaj już nie to samo co kiedyś...

feedback
@Iwona

Widzę, ze firma usuwa wszystko co dla nich niewygodne. Prawda jest taka, ze bardzo wiele się zmieniło na przestrzeni ostatnich lat i niestety zmiany nie są na lepsze. Ciągłe zwolnienia wieloletnich i docenianych współpracowników które odbywają się w atmosferze wielkiej tajemniczości. Jedno jest pewne, coś tu nie gra.

Rok

Trzeba już się rozejrzeć za inną pracą - tutaj już nie to samo co kiedyś...

Iwona
@Rok

wczesniej było lepiej ? to co sie zmieniło na gorsze, napiszesz cos wiecej ?

feedback Nowy wpis
@Iwona

Mario Nowy wpis

Czy warto aplikować do RAControls? Mam spore doświadczenie we wsparciu technicznym/sprzedaży. Jaka panuje utu atmosfera pracy? Dzięki za pomoc i rady

NB Nowy wpis

Ehhh @Xoxo głupoty opowiadasz i tyle. Nawet nie komentuję. @Mario W firmie jest 80 osób i znajdziesz osoby którym atmosfera pasuje i znajdziesz takie którym nie, jak zresztą widać :) Moim zdaniem atmosfera w zespole sprzedażowym jest naprawdę dobra i każdy jest nastawiony na współpracę i w razie potrzeby na wsparcie osoby pracującej obok. Firma stara się dbać o pracowników i o świadomość pracowników i kadry kierowniczej żeby każdy wiedział że idziemy w tym samym kierunku i po co my w ogóle jesteśmy tak gdzie jesteśmy. Ja bym ci powiedział aplikuj, a jak chcesz się o atmosferze czegoś dowiedzieć, to poproś na rozmowie w Katowicach o spotkanie z kimś z zespołu do którego aplikujesz. Dowiesz się z pierwszej ręki nie od HR ani kierownika ani zarządu. A jak z jakiegoś powodu ci odmówią to też będziesz będziesz miał odpowiedź.

Czy pracując w firmie Racontrols Sp. z o.o. można dostać awans w pierwszych 3 miesiącach?

NB Nowy wpis

Nie ma raczej na co liczyć w pierwszych 3 miesiącach. Zwykle nauczenie firmy i procesów zajmuje dłużej niż ten okres więc trudno oczekiwać jakiegoś awansu. Jeżeli takie sytuacje historycznie się zdarzały (nie pamiętam trochę w RAC pracuję) to raczej jest to kwestia wyjątku a nie reguły.

ex

Olka, straszenie dyscyplinarkami to już powoli norma w Racu. Menadżer szczęścia jakieś nowe praktyki wprowadził. Szkoda, bo kiedyś to jednak była porządna firma.

Brałeś udział w rozmowie kwalifikacyjnej na stanowisko Account Manager w firmie Racontrols Sp. z o.o.? Jakie masz odczucia po spotkaniu z rekruterem? Podziel się swoimi wrażeniami i opisz pozytywne oraz negatywne aspekty rozmowy.
logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach

Czy stanowisko Account Manager na Zachodniopomorskie jest nowym stanowiskiem czy zwolnił się wakat? Praca bardziej wyjazdowa do klientów czy może stacjonarna? Jakie auto służbowe przysługuje na tym stanowisku? Z góry dziękuje za informacje.

Patryk

Jak dla mnie rekrutacja przeprowadzona dobrze. Mimo że nie dostałem pracy to rozmowa z rekruterem była bardzo merytoryczna i widać było zaangażowania. Informacja zwrotna w obiecanym terminie.

@Patryk

Ile trwała ta rozmowa i o co pytał?

Czy firma wprowadziła jakieś cięcia związane z epidemią? Brak premii itp ?

NB

@pytanie W zasadzie to żadnych. Premie były wypłacane normalnie zgodnie z ustaleniami, wynagrodzenia miesięczne nie były w żaden sposób obniżane. Firma pracowników którzy osiągnęli wiek emerytalny a którzy nadal pozostawali na etacie poprosiła o rezygnację z wykonywanej pracy w zamian za odprawę. Zmniejszono też budżet na inwestycje i na działania marketingowe oraz na eventy krajowe i zagraniczne, które i tak zwykle były kasowane.

@NB

A wygląda sytuacja z samochodami służbowymi? Komu przysługuje i czy trzeba płacić jakiś abonament za użytkowanie prywatne?

@Jacek
@jacek

@jacek Samochód przysługuje zarządowi oraz pracownikom którzy jeżdżą do klientów, czyli w praktyce handlowcom oraz pracownikom Technicznym. Samochód jest do prywatnego wykorzystania z kolei koszt miesięczny jest określony przez ustawę i zależny od pojemności silnika. Wynosi on bodajże 47,50 za samochód o silniku poniżej 1.6 z kolei 76 PLN dla większych silników.

@@Jacek

A jak często pracownicy techniczni mają wyjazdy do klientów (oczywiście w czasach poza covidowych). Praca jest bardziej telefoniczna czy wyjazdy są codziennie?

@jacek

@jacek - To zależy :) Jak padnie szkolenie wyjazdowe to jest to zwykle jeden w miesiącu wyjazd 3-4 dniowy. Poza tym zwykle 2-3 razy w tygodniu, przy czym jak pisałem wcześniej większość wyjazdów zamyka się w jednym dniu. Sporo pracy da się zrobić telefonicznie i mailowo, ale spotkań z klientami nic nie zastąpi.

@NB

Dziękuje bardzo za jasne odpowiedzi, pracuje w podobnej branży co Państwo i od jakiegoś czasu obserwuje czy nie szukacie czasem właśnie inżyniera technicznego. Prowadziłem również szkolenia z programowania sterowników oraz wszelkich systemów bezpieczeństwa. Duży macie natłok pracy i duży zakres produktów na takim stanowisku?

@jacek

@Jacek Zakres produktów jest kompromisem pomiędzy tym czego potrzebujemy w organizacji a tym co każdy z pracowników jest w stanie ogarnąć. Osoby "sterownikowe" ogarniają zwykle również zwyczajowo Panele operatorskie, zdalne We/Wy, Kawałek oprogramowania a resztę w zależności od tego w czym czują się lepiej z grup Sieci, serwonapędy, Safety albo oprogramowanie wyższego poziomu (bazy danych, zarządzanie assetami itp) . Jeżeli pracowałeś głównie na sterownikach ale w duszy jesteś napędowcem to też miejsce się znajdzie. Na brak pracy i zajęć zasadniczo nie narzekamy :)

Pok

Żadnych cięć, firma wzięła sie cała do ciężkiej pracy i są premie i nowe rekrutacje nawet Ha!

Praca
@Pok

A kogo aktualnie szukacie?

Aleksandra
@Pok

Witaj, chciałabym dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie nowych rekrutacji, o których wspominasz. Na jakie stanowisko można obecnie aplikować? Będę wdzięczna za odpowiedź. Interesuje mnie też temat premii. Napisałbyś coś o tym jakie warunki trzeba spełnić aby je dostać oraz jak często się zdarzają?

nick
@Aleksandra

chyba aktualnie nikogo nie szukają - nie ma nigdzie ofert

@Aleksandra

@Aleksandra, W obecnej sytuacji sprawa jest bardzo dynamiczna. Obecnie nadal trwa rekrutacja przedstawicieli handlowych. Co do pozostałych zespołów to trzeba dopytywać na bieżąco sprawa jest dynamiczna. Pytanie co cię konkretnie interesuje. Oferty od nas najszybciej znajdziecie na LinkedIn, jeżeli chodzi o bieżące.

AB
@NB

Dlaczego jest dynamiczna? Jakieś spore zmiany w firmie są obecnie?

@AB

Dynamiczna ponieważ rok idzie znacznie lepiej niż zakładano na początku i ciągle nowe oferty będą się pojawiać. Sporo zależy od tego do którego zespołu chcesz dołączyć

??
@NB

A jakie macie otwarte stanowiska teraz? Tylko Account Manger?

@??

Będą jeszcze otwarte w najbliższym czasie przynajmniej dwie inne rekrutacje. Jak masz w swoim CV coś z Automatyką wspólnego to możesz aplikować w każdym momencie w zasadzie.

g
@NB

Jak wygląda kwestia wynagrodzeń? Na jakie widełki można liczyć?

Łucja
@NB

Jak wygląda praca przedstawiciela handlowego w Racontrols? Ciekawi mnie, czy jest normowany czas pracy, czy firma daje niezbędne narzędzia do pracy (takie jak na przykład samochód) i jak później wygląda rozliczenie paliwa.

@g

@g NApisz coświęcej o sobie o swoim doświadczeniu i o zespole do jakiego chciałbyś aplikować. Serio widełki są bardzo szerokie zależne od zespołu, doświadczenia itp.

@Łucja

@Łucja Trudno chyba o normowany czas pracy jako handlowiec. Zresztą w firmie która jest handlow-techniczna pracujemy tak jak klienci wymagają. Czasami kończymy wcześniej a czasami siedzimy dłużej. Nikt nie wymaga pracy w weekend i każdy jest zachęcany do brania urlopów. Tych nie ma w zwyczaju wypłacać. Co do narzędzi to dostajesz wszystko co trzeba. Samochód służbowy, telefon, komputer plus wsparcie zespołów technicznych i operacyjnych :) Samochód jest służbowy i tankowany w dni pracy na kartę Routex. Samochodem możesz pojechać prywatnie na weekend i na urlop, odprowadzasz od tego po prostu podatek zgodnie z obowiązującymi przepisami o korzystaniu z samochodów służbowych do celów prywatnych. Mamy obecnie otwartą rekrutację na przedstawiciela handlowego więc na pewno jak zaaplikujesz do dowiesz się więcej :) Zapraszamy

Jakie są zarobki na start?

@Michał

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Wszystko zależy od zespołu, stanowiska, doświadczenia itp.

Były ciekawy

Co tam u Was słychać Panowie? Jak nastroje ? PF jeszcze robi szkolenia :-D ?

@Były ciekawy

Pracuje pracuje i szkoli jak cała reszta zespołu.

Józek

Na początku kariery zawodowej każdy zarabia mało. Trzeba pokazać swoje umiejętności a firma potrafi to docenić.

Chętny
@Józek

A duża jest rotacja w firmie ?

@Chętny

Zależy od zespołu. Średnio w firmie wychodzi rotacja na poziomie 6-7 % w skali ostatniego roku. Czy to dużo czy mało musisz ocenić sam :)

Chętny
@NB

A jak wygląda sytuacja w dziale technicznym? Czy dużo jest wyjazdów do klientów czy raczej praca na miejscu? Tylko handlowcy mają samochody służbowe?

@Chętny

@chętny Dział Techniczny ma rolę działu Pre-Sales. Co za tym idzie praktycznie wszyscy pracownicy mają do dyspozycji samochody. Wyjazdy do klientów jak najbardziej są normalnym elementem naszej pracy, czy to serwis czy prezentacja czy uruchomienie czy szkolenie jakie prowadzimy. Wyjazdy czy to na spotkania czy na szkolenia nigdy nie trwają więcej niż 3-5 dni aczkolwiek 80% wyjazdów to wyjazdy albo jednodniowe albo wyjazdy na zasadzie rano do klienta, wieczorem w domu.

Robert

Na sam początek kariery zawodowej może warto iść do Rac, a jak ktoś już ma doświadczenie to nie ma co tracić czas na ta firmę. -Pensja słaba -Samochód Toyota Auris -Duża rotacja w firmie, która o czymś świadczy

Magdalena

Czy jest w Racontrols dobra atmosfera pracy? Można dogadać się z pracownikami i przełożonymi? Z góry dzięki za info.

Za moich czasów firma była pełna dobrych, kompetentnych ludzi. Ci ludzie w większości nadal tam pracują, więc niech to będzie moja ocena tej firmy . Pozdrawiam RAC-a! :)

Kamil

@Zofia, jako pracownik firmy dodaj więcej szczegółów dotyczących zatrudnienia. Rozumiem, że handlowcy jeżdżą dobrej klasy samochodami? Jak wygląda sprawa z atmosferą w pracy? Piszesz, że zarobki są niewystarczające, czy dodatkowe bonusy lub premie mogą bardziej usatysfakcjonować pracownika?

Zofia

To polski dystrybutor amerykańskiej firmy Rockwell Automation. Płace marne, auta służbowe Toyota Auris, lepiej iść bezpośrednio do Rockwell Automation.

Kamil

@dd jak się potoczyły Twoje losy, udało Ci się dostać pracę w RA Controls? Jak na przestrzeni ostatnich lat zmieniały się warunki zatrudnienia i atmosfery pracy u nich? Podzielcie się swoją wiedzą w sposób merytoryczny, bez względu na to, czy wasz opinia będzie miała charakter negatywny bądź pozytywny.

roma

niekoniecznie @dd często firma zastrzega, że odpowiada tylko na wybrane oferty

dd

Wiele nie mogę powiedziec, bo byłam tam tylko na rozmowie rekrutacyjnej, po której miałam dostać odpowiedź do tygodnia. Minęły juz trzy tygodnie i cisza. Zero profesjonalizmu, kultury i szacunku....

IV

ale za to atmosfera bezcenna :)

ktoś

Marnie płacą

Zostaw merytoryczną opinię o Racontrols Sp. z o.o. - Katowice

• Jak się pracuje w Racontrols Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Racontrols Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 8.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Racontrols Sp. z o.o.?

Racontrols Sp. z o.o.
  • Kościuszki 112