Opinie o Databroker S.A. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Databroker S.A.. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do pracy w Databroker S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Telemarketerzy i call-center

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Databroker S.A. w Warszawa

Kamilek

Nieprawda. Prawdziwym znakiem, że dobrze się dzieje jest stabilna, wysoka podstawa a nie iluzoryczna możliwość wyrobienia premii. Premii która z resztą jest nieopłacalnie niska i wynosi 1% lub nawet mniej wartości sprzedanego produktu tak jak ktoś wcześniej napisał więc o czym my tu mówimy. Nie dość, że kiepska i niepewna podstawa to prowizja jeszcze bardziej komiczna. To połączenie trzyma wypłaty pod twardym sufitem którego nigdy nie da się przeskoczyć. Zapytajcie kogokolwiek kto pracuje sprzedając cokolwiek czy 1% za sprzedanie abonamentowej usługi-zobowiązania, wartej ponad tysiaka to dużo czy mało. Kilka lub kilkanaście procent to norma. Odpowiedzcie sobie teraz na pytanie - kto weźmie skrzynkę jabłek z waszej skutecznej sprzedaży, która jest wynikiem waszego działania, a wam zostawi jedno, czasem nadgryzione jabłko? W Biedronkach zatrudniają już Ukraińców. Jeśli DataBroker nie zmieni podejścia do pracownika to będzie musiał się przekonać jak sprawdzają się na słuchawce. Wtedy to powodzenia w osiąganiu targetów :D

Op

Jesli je dostaniesz...

HALINA798

Już nie, jednak warto ostrzec innych. Dlaczego wnioskujesz, że dalej tam pracuję? Mam nadzieję, że nie na podstawie, że ty też tam pracujesz, tylko na wyższym szczeblu bo robisz jako adwokat na forum

HALINA798

Rozumiem, że szukając nisko płatnej pracy jesteś w dość pilnej potrzebie. W takim razie zatrudnij się w miejscu gdzie doświadczenie niepotrzebne, wypłata równie niska (2500 na początek w DB włóż między bajki, to manipulacja) i masz gwarancję wypłaty od pierwszego dnia bo tu nawet po tygodniu czy dwóch możesz zostać bez pracy i bez złotówki, z pokrytymi kosztami dojazdu i straconym czasem.

Stokrotka

Dobra dobra, zajmij się szkoleniem nowych pracowników, bo rotacja jest u was zawsze duża, a nie wciskaniem tych bzdur na forum. Ludzie naprawdę nie są tacy głupi. Skoro stawki są od 11 a piszesz, że 2500 wyjdzie tym co mają 14 i jakąś prowizję to znaczy, że wielu nie dostanie na rękę nawet 1800. Więc skąd ta gadka o 2500? Napisz od razu 3500 bo przecież niektórzy mają 17 i sprzedają 6 razy dziennie. Tylko jak to 2500, 3500 czy 7500 ma się do osób które dopiero czytają ogłoszenie? Nie wspominając już o pracujących 2 tygodnie za darmo których potem wypieprzacie na bruk. Napisz jak jest naprawdę owocku od pierwszego dnia pracy a nie po 9 miesiącach przepracowanych. Nie próbuj wygodnie manipulować faktami i robić z ludzi idiotów. Pozdrawiam.

Magi? Co Ty wygadujesz?

Chyba żartujesz. 4 miesiące pracowalem, sprzedawałem, to ja Wam podziękowaniem nie Wy mi i NIGDY nie zrobiłem tysiąca złotych

Telemarketer

Zostalem zaproszony poinformowany o stawkach i czym sie zajmuje firma bardzo fajnie milo i bez natrectwa

logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.
logo firmy Brand Manager (Sektor Przemysłowy)
Sarnów
Inducomp Industrial Components Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
Jak zarobki j

Wiele osób jednak pisze ze wynagrodzenie niskie czyli o 2500zł można zapomnieć?Nawet przy dobrej sprzedaży?

Asia

W Warszawie kazdy ma szanse na cos lepszego. Wykorzystuja ludzi bo sie na to godzimy. Konsultantce z 7-8 letnim stazem (!!!) oferuja ...pol etatu. I to tez po tym jak byla u konkurencji na rozmowie kwalifikacyjnej. Nawet nie zaczynac, bo to jest marnowanie zycia. Praca - w mojej ocenie - niemoralna, wciskanie ludziom "produkty" / "uslugi" na ktore nigdy sami by sie zdecydowali. Przykladem poradniki dla ksiegowych, w ktorych "wiedza" jest na poziomie bezplatnych otwartych zrodel w sieci. 95 % pracuje na smieciowkach. Supervisorzy tak samo tylko 1000 zl wiecej. Chcesz trafic na dlugoletnie bezrobocie? Zaczynaj w DB. Tak Niemcy zatrudniaja w Polsce.

Tak czytam zamiast wymyślać, to poczytaj umowa cywilna nie podlega pod kodeks pracy, jeśli umowa cywilna zawiera informacje ze wykonujesz pracę, przez określoną liczbę godzin 8, to powinna być to umowa o pracę, tak czy inaczej, możesz przyjść do pracy wykonać 2 telefony i siedzieć do końca dnia, bo to ty decydujesz kiedy i w jaki sposób wykonasz prace. PIP tu nic nie da, chyba że będą przesłanki do tego, że firma poprostu kłamie i zastąpiła umowę o pracę, umowa zlecenie bo w przypadku studentów nie ponosi praktycznie żadnych kosztów. Bleees you.

Oleq

w ogłoszeniu na gumtree wszystko pięknie ładnie slicznie i wogóle super, w dniu szkolenia wychodzi szydło z worka 8zł za sprzedaż wcale nie łatwego projektu to smieszne, w dodatku projekt z góry narzucony na pracownika a w ogłoszeniu było że można dostosowac projekt indywidualnie do osoby i jej umiejetnosci i kreatywnosci.

slazak

umowy nie dostałem nawet do zobaczenia. Nie pomyślałem, żeby pytać, czy będę musiał pracować za darmo. Była jasna informacja ile trwa bezpłatne szkolenie, więc skoro informują pracowników o bezpłatnym szkoleniu, to dlaczego nie informują, że pracownicy muszą w pierwszych dniach pracować za darmo? Cwaniactwo ich zgubiło. Bo gdyby nie byli cwani i nie wprowadzali w błąd swoich pracowników zatajając ważne informacje, to do chwili obecnej zatrudniali by pracowników na umowie zlecenie i dobrze by im się żyło. Teraz z tak głupiej sprawy wynikł potężny problem i tak na prawdę potężne koszty dla spółki.

slazak

Nie otrzymałem umowy do podpisania, ponieważ nie było osoby odpowiedzialnej za tę kwestię (jak mniemam właśnie Pani). Podczas rozmowy kwalifikacyjnej, jak i podczas szkolenia, nikt nie informował, że pierwsze dwa dni pracy mają być płatne po przepracowaniu 140 godzin (świadkowie, którzy byli ze mną na szkoleniu zgodnie potwierdzają). Podstawa prawna moich roszczeń dotyczących ustanowienia stosunku pracy: Ustawa z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy Art. 22. Pani korespondencja zostaje załączona do materiału dowodowego sprawy karnej. Podejrzewam w tej kwestii zastraszanie, ponieważ do żadnego zniesławienia nie doszło. Nie znajduję w moim działu znamion czynu stypizowanego w artykule 212 kodeksu karnego. Dlatego uważam, iż tym samym dopuściła się Pani czynu stypizowanego w artykule 190 kodeksu karnego. Powołam Panią także na świadka w sprawie przed sądem pracy. Jak sama Pani zauważyła "Prawdopodobnie przepracował Pan jeszcze 5 dni na projekcie", czyli był to niewątpliwie stosunek pracy. Ostatecznie wzywam do zaprzestania praktyk omijających podpisywanie umów o pracę i zastępowanie ich umowami zlecenie niezgodnie z ustawą kodeks pracy. O sprawie została poinformowana Państwowa Inspekcja Pracy i Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Proszę przygotować się na potężne koszty.

JD
@slazak

Brawo, nic nie zrobia. Dosc pracy na smieciowkach kiedy wykonuje sie normalna prace!

databroker

Szanowny Panie, Pana opinia jest niestety anonimowa i na dzień dzisiejszy nie jesteśmy w stanie zweryfikować tego co Pan napisał na forum i ew. naprawić szkodę jeśli rzeczywiście Pan ją poniósł. W naszej firmie podpisał Pan jednak UMOWĘ ZLECENIE, a nie umowę o pracę i roszczenia z tyt. urlopu lub wypłaty za szkolenie są bezpodstawne co stanowi kodeks cywilny i umowa przez Pana podpisana. Z informacji jaką Pan opisał na stronie wynika, że miał Pan 3 dni szkolenia bezpłatnego przed rozpoczęciem umowy, ponieważ to szkolenie jest procesem rekrutacji. Umowę podpisujemy dopiero po szkoleniu i zdanym egzaminie dopuszczającym do świadczenia usług. Prawdopodobnie przepracował Pan jeszcze 5 dni na projekcie. Umowa stanowi, że za dwa pierwsze dni świadczenia usług wynagrodzenie zostanie wypłacone po przepracowaniu 140 h w naszej firmie, a za pozostałe 3 dni nie otrzymał Pan jeszcze wynagrodzenia, ponieważ w umowie jest dokładnie napisane, że wypłata jest do 10 następnego miesiąca czyli jeszcze mamy czas. Proszę dokładnie przeczytać wszystkie dokumenty jakie Pan podpisał, ponieważ są one sporządzone zgodnie ze wszelkimi przepisami prawa cywilnego. Proszę o natychmiastowe usunięcie krzywdzącej opinii na temat naszej firmy, ponieważ informacje w niej zawarte są nieprawdziwe. Nie ma Pan podstaw do wszczynania sprawy w prokuraturze, ale nasza firma jak najbardziej złoży pozew o zniesławienie. Ostatecznie wzywamy do usunięcia wpisu. Z poważaniem Monika Matwiejczuk Dział Rekrutacji databroker SA

slazak

miały być 3 dni szkolenia. Po 3 dniach szkolenia usiadłem na stanowisku i pracowałem tak, jak inni pracownicy. Z resztą moje supervisorka twierdziła, że jak najbardziej dostanę swoje pieniądze. Nie chcieli mi najpierw wypłacić pieniędzy i żebym potem ja podpisał papierek bo bali się, że ucieknę z pieniędzmi. Byłem już w inspekcji pracy. Napisali mi zawiadomienie do prokuratury, a dodatkowo pozew do sądu pracy o ustalenie stosunku. Wypłata mi się należy, ponieważ wykonywałem swoją pracę, a w kodeksie pracy jest zastrzeżone, że nie może pracodawca zrobić bezpłatnego dnia pracy nawet, jeśli uzna to za szkolenie. Dodatkowo będą musieli wypłacić ekwiwalent za niewykorzystany urlop i za okres 2 tygodni, ponieważ wypowiedzenie umowy o pracę wynosi 2 tygodnie. Już porozumiałem się identycznymi oszukanymi w ten sam sposób i wskazałem ich jako świadków w zawiadomieniu. Nie polecam tej firmy!

...

Czytając twój post takie mnie nachodzą przemyślenia,że może to nie były jeszcze konkretne dni pracy tylko liczyło się to jako szkolenie (za to nie dostaje się ani grosza a pracuje się niby normalnie) a 20zł wiadomo-za karte do drzwi otwierania :)

slazak

Szukam osób oszukanych przez tę firmę. Pracowałem w tej firmie przez 5 dni. Niestety nie robiłem wyniku, projekt mi nie podszedł. Postanowiono ze mną zerwać umowę. Podłożyli mi papierek z wypowiedzeniem. Jest tam napisane, że zrzekam się roszczeń wobec data broker. Spytałem co z pieniędzmi. Moja supervisorka powiedziała, że pieniądze dostanę na recepcji, tylko musi być podpisane wypowiedzenie, żeby było wypowiedzenie. Podpisałem, a na recepcji dostałem 20zł zwrotu kaucji, a wypłaty za pracę nie. Szukam osób, które tak samo zostały oszukane. kontakt krewecie@wp.pl

Lewandowski

Czytam to i naprawdę was nie rozumiem xD pracowałem tu 1,5 roku i zapewniam was że jeżeli chodzi o atmosferę to nigdzie czegoś takiego nie było. Pracowałem u konkurencji tej firmy gdzie chodzili nad nami z batem, a tutaj jasne, są wymogi jak w każdej pracy, premia nie jest za ładne oczy tylko za wyniki, ale też wiedzą jak podejść do pracownika. Wiedzą że najbardziej efektywna praca jest tylko i wyłącznie wtedy jak jest dobra atmosfera, którą budują nie robiąc hierarchii konsultant/kierownik tylko pracownik/pracownik. Śmiać mi się chce jak to czytam bo mam wrażenie, że te głupoty piszą osoby, które systematycznie co 2 tygodnie zmieniają pracodawcę i tym samym co 2 tygodnie odwiedzają tego rodzaju fora . Ale jeżeli ktoś się zastanawia co zrobić to powiem tak: jest to ciężka praca, ponieważ kontaktujemy się w 50% z ludźmi którzy z kulturą mają tyle samo wspólnego co na tym forum większość ludzi ze stałą pracą  ale nie raz balowałem z ekipą DB, a kontakt z nimi utrzymuję do dziś (w piątki ;)) POZDRO!!!!! DO PIĄTKU 

pracowalosie

Również pracowałam w Databroker to była dla mnie praca tylko na wakacje więc przyznam,że długo tam nie pracowałam ale chętnie podziele się spostrzeżeniami. A więc od początku idąc to super jest bo nie trzeba miec doświadczenia (wysłałam cv i kilka dni pozniej zadzwonili do mnie i zaprosili na szkolenie). Szkolenie i tu zaczynają się schody...trwa ono 4dni (bezpłatne po ok 5h dziennie w grupie 15os). Uważam, że mogło by trwac 1 dzien (tak naprawde tylko ten jedne był przydatny-kiedy otrzymalismy nasze projekty i ćwiczyliśmy przez telefon),kolejne dni szkolenia niczym nudna lekcja w szkole i odpytywanie (nie związane konkretnie z projektem) czy na spotaniu AA czyli przedstaw sie itp.Po szkoleniu miał być egzamin,któy rzekomo wszyscy zdają.Niestety egzamin z naszymi SV zdała połowa osób (ty,ty i ty niestety nie przeszliście....Sv to chyba są czarodziejami jeżeli po 20sek rozmowie wiedzieli,że się nie nadajesz).KOlejny był egzamin z wydawnictwem (tu przyznam,że było ciężko.Płakać się chciało jak sie z nimi gadało- ok 5min przekonywania o swojej racji po czym on mówi że odkłada słuchawkę i weź go zatrzymaj kolejnymi arg, mission impassible ;P).No i udao sie wreszcie :) 3osoby dostały pracę (umowa zlecenie 11brutto te sprawy i w pon przyjdzcie do pracy) jednak nikt nie wspomniał,że to nie praca tylko kolejne szkolenie 2dni (8-15) za które otrzymasz pieniądze dopiero po przepracowanych 140godz.Jeżeli przetrwałeś zaczyna sie normalna praca czyli typowe call centre-wciskasz ludziom coś co nie jest im potrzebne (taka praca :) ).Jeżeli nie ma sprzedaży to co chwilę włączają retrening (płatny połowę stawki) i zaczyna sie : co to się dzisiaj dzieje?,posłuchasz sobie rozmów innych,podłączymy cię do kogos posłuchasz jak rozmawia (ludzie to nic nie daje, każdy ma swój styl przkonywania i trafia różnych ludzi do któych trzeba różne argumenty).Dalej nie ma co opowiadać rozmawiasz i namawiasz :). A i kwestia bonusów od sprzedaży-na moim projekcie nie do zlapania nawet złotóweczka (to również słowa osoby o dłuższym stażu na tym projekcie). Wspomnieć mogę też,że w ciągu naszego dnia pracy 8-15 mamy 30min płatnej przerwy :) oraz na koniec dnia odbywa się losowanie nagród (przeróżne bony,słodycze,kawy i inne) Atmosfera zależy od ludzi obok których siedzisz,tego nie zmienisz :P NIE MASZ PRACY TO NIE SIEDŹ W DOMU TYLKO IDZ GDZIE KOLWIEK NAWET DO DATABROKER,ALE JEŻELI MASZ JAKIŚ WYBÓR TO OMIJAJ TO MIEJSCE I OGÓLNIE CALL CENTRE :D

Gruch
@pracowalosie

Brawo Jasiu! Dokładnie TAK JEST. Pracowałem rok temu, widać nic się nie zmieniło.

to co mnie wkurza we wszystkich opiniach to to, że przypuszczam każdy z WAS pracował na 1 projekcie a po pracy na projekcie, których firma ma kilka oceniacie całą firmę...a co projekt to inaczej

Trochę czasu minęło od kiedy już tam nie pracuję, ale postanwiłem dac sobie ten miesiąc czasu by recenzję napisać na chłodno. Po pierwsze, na szkoleniu mówią aby nie czytać opinii w internecie. Ja jednak polecam poczytać, m.in te zamieszczone poniżej. Nie jest tak tragicznie jakby się mogło wydawać, ale dobrze też nie jest. Po pierwsze zarobki. W porównianiu z innymi call center, całkiem nieźle 11 brutto, potem 12 i do 13 brutto za godzinę, co jest dobrą stawką, jeżeli jest się studentem. Bonusy całkiem atrakcyjne, ale uwaga!- bonusy naliczają od klientów, którzy wzięli produkt i nie zrezygnowali. Są osoby, które wyciagają penie z ponad 2500 miesiecznie, ale jest to jedn może dwie osoby na całą setkę dzwoniących. O wiele bardziej prawdopodobne, że nie wyciagniesz 1000 zł miesięcznie. Pracowac można 6 godzin, jeżeli nie sprzedajesz- przymusowo idziesz do domu po 4 godzinach, więc nie ma możliwości dorobienia się tam. Co do atmosfery- rzeczywiście pracują tam sympatyczni ludzie, niektórzy szefowie projektów też są rewelacyjni, są imprezy integracyjne, wspólne wyjścia np do pubu na koszt firmy. Niestety, są też tacy, którzy stoją, krzyczą "jeszcze jedna sprzedaż", "dorzucamy zamówienia"... Po tygodniu, dwóch zaczyna się ciśnięcie pracowników i zwalanie winy na nich. Wszystko jest twoją winą- że człowiek się rozłączył, to twoja wina, bo nieumiejętnie go przetrzymałeś. nawet jak ludzie zgodnie z prawem rezygnują to też twoja wina, bo rozmowy powinny być wyższej jakości (tymczasem sami zachęcają by wszystkiego kientowi nie mówić). Ogólnie, kiedy sprzedajesz to wszyscy są dla ciebie mili, kiedy idzie gorzejzaczynają się pytania: co się dzieje? dlaczego nie sprzedajesz? Ja jestem zdania, że jak ktoś nie chce to nie weźmie - wg nich wszystko zależy od ciebie... Podsumowując, poleciłbym DataBroker osobom o mocnych nerwach, albo tym które mają "wywalone" na presję. Dzięki temu drugiemu przetrwałem tam choć trochę :p

madziawu

Ja osobiście nie mogę powiedzieć nic negatywnego nt tej firmy. Zwolniłam się tylko ze względu na to, że 1500-1700 zł to dla mnie zbyt mało. Nauczyłam się tam bardzo dużo, uwierzyłam w siebie i twierdzę, że jest to dobra praca dla początkujących. Jeśli ktoś potrafi słuchać i ma odrobinę pokory, będzie wiedział co zrobić z tą wiedzą w przyszłości. Owszem, jest stres, jest głośno ale czy idąc do pracy w call center nie powinniśmy mieć tego na uwadze? To tak jak zaczynając pracę jako dekarz narzekali byśmy na wysokość. Ta praca bardziej kumatym otworzy drzwi wyżej. Żeby wejść na drabinę trzeba niestety zaczynać od małego stołeczka i isć drogą z wybojami. Oczywiście posypią się hejty w moim kierunku ale mam to gdzieś. Pozdrawiam Agatę i resztę kadry.

Zostaw merytoryczną opinię o Databroker S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Databroker S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Databroker S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 38.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Databroker S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 31, z czego 16 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Databroker S.A.?

Kandydaci do pracy w Databroker S.A. napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w styczniu 2024r.

2. pracuj.pl 3 349 188
  4. olx.pl 2 874 042