brak logo

Huta Zabrze

Zabrze

Opinie o Huta Zabrze

anonim 2011-06-02 21:46:43
Opinia o Hucie Zabrze w Zabrzu

Zapraszamy do pracy w Hucie Zabrze, dlaczego zachęcamy:

1. Zarobki pracowników umysłowych: najlepiej 1500zł i nie więcej, bez premii motywacyjnej (uznaniowej).
2. Huta Zabrze nie płaci nadgodzin (pracownicy produkcyjni, którzy zarabiają po 1000zł nie pracują w nadgodzinach a jeżeli już muszą to im się to nie opłaca bo wynika to przepisów płacy minimalnej i kodeksu pracy).
3. Zarobki pracowników fizycznych: nie więcej niż 7zł godzina.
4. Praca bez premii.
Od grudnia 2010 firma nie płaci pracownikom premii (15% od podstawy).
Nie podano przyczyny nie płacenia premii. Nie oznajmiono kiedy znów będzie premia i już 7 miesiący ludzie tyrają za \\\"frajera\\\".
W maju 2011, 29 osób z produkcji złożyło wypowiedzenia bo już mają tego dosyć. Nie mówiąc o spawalnikach (6 osób naraz się zwolniło) których firma już nie ma ale posiłkuje się ludżmi z firmy z zewnątrz).
Za miesiąc lub dwa nie będzie miał kto pracować na produkcji.
Wcześniej produkcja napisała w sprawie niskich płac pismo do zarządu firmy (nie dostali odpowiedzi), potem do właściciela firmy ale on się na nich obraził. No to się ludzie wkurzyli i się zwalniają.
5. Ludzi już starych, dopiero po czterdziestce się zwalnia ale nie ma chętnych do pracy w takiej firmie (nie mówiąc o osobach po pięćdziesiątce).
Nowa kadrowa zwolniła się już po 3 tygodniach i na odchodnym powiedziała, że ma lepiej płatną pracę za mniej roboty
(starą kadrową z 35-letnim bogatym doświadczeniem chcieli się pozbyć i zaproponowali jej podrzędną pracę jako archiwistka to się wkurzyła i poszła na chorobowe a jak póżniej po zwolnieniu się nowej znów zadzwonili do starej to im odpowiedziała, że ma ich w gdzieś.
Na miejsce zwolnionych 3 osób, tych czterdziestoletnich i jeszcze starszej, nie zatrudniono innych bo nikt nie zgodził się na takie niskie płace i podziękowali.
Osobę do sekretariatu, której szukają do pracy od kilku miesięcy, oczywiście jeszcze nie znależli (już kilka kobiet wstępnie się zgodziło ale nie zgłosiły się do pracy - chyba miały cynk co się w Hucie Zabrze dzieje).
Błędne decyzje zarządu tuszuje się wewnętrznymi zmianami stanowisk pracy co powoduje, że mniej ludzi musi robić robotę za zwolnionych.
Praca za nędzne zarobki i więcej obowiązków + \\\"ma być zrobione na już a jak nie dasz rady to musisz zostać po godzinach\\\" i dlatego zapraszamy do pracy w Hucie Zabrze gdzie nie szanuje się pracowników biurowych i produkcyjnych.
Starzy długoletni pracownicy już by się dawno zwolnili ale gdzie pójdą.

W Hucie Zabrze myśli się także o zlikwidowaniu funduszu socjalnego.

Dlaczego tak się dzieje w Hucie Zabrze:
w lutym/marcu 2011 pojawili się nowi w zarządzie.
Stary prezes (Pan Antoni Bytom) został odwołany.
Nowi robią swoje porządki i do tego realizują swoją politykę nie szanowania pracowników, wulgarnego wyrażania się przy pracownikach, obiecywankach, bo co oni zrobią jeżeli jest bezrobocie a nowo-zatrudnieni zgodzą się pracować za 1500zł ale niestety już po paru miesiącach im się ta teoryjka nie zgadza i zaczynają się schody a terminy na produkcji musi firma dotrzymać (a pracownik mało zmotywowany i głodny zrobi mniej).
wk 2011-06-19 08:03:28
To co zostało napisane to prawda.

W zeszłym tygodniu zwolniło się na produkcji kolejne 4 osoby a do tego główny technolog z wieloletnim doświadczeniem, myślący facet.
Zobaczymy czy podobnego znajdą i kiedy to nastąpi.
Ten technolog uzasadnił swoje zwolnienie tym, że nie będzie pracował za psie pieniądze i w takiej chamskiej atmosferze, gdzie pracowników ma się za nic i robi im się łaskę, że pracują w Hucie Zabrze. Gdzie wygłasza się "że jak mu się nie podoba to niech spierda .... " a wykorzystuje się fakt i jeszcze do tego podkreśla, że jak ktoś ma już ponad pięćdziesiąt lat to gdzie indziej nie znajdzie roboty i będzie tutaj charował za ochłap a jak nie wierzy to niech się dowie, że bezrobocie rośnie i nie znajdzie pracy gdzie indziej.
No to ludzie się zwalniają i udowadniają nowemu zarządowi, że wcale tak nie jest.
Zobaczymy kto zwolni się kolejny.
Do odlewni nie mogą znależć do pracy młodych osób, także na zakład mechaniczny nie można znależć fachowców a co do piero do obsługi maszyn, bo wszyscy co coś potrafią i młodzi już wyjechali "na zachód" a poza tym nie będą pracować za 8zł brutto. Jak szukają kogoś do pracy w biurze to zgłasza się sporo osób na rozmowy ale po usłyszeniu ile będą zarabiać (1900 brutto) to jeszcze nikt nie skorzystał z ochłapu (pewnie na rozmowach kwalifikacyjnych nie mówią, że w Hucie Zabrze nie ma premii a pracownikom robi się łaskę, że tutaj pracują).
Acha, pojawiła się nowa sekretarka ale przychodzi na razie na 2 dni w tygodniu i się "przygląda". Pewnie są mili na razie a póżniej jak podpisze umowę to będą mieć ją w garści i wpadnie w gówno.
Pracownicy na produkcji już są nabuzowani bo od paru miesięcy pracują za 1000-1200zł.
1
Zabrze 2013-06-30 10:48:09
Znow szukaja pracownia do pracy do działu sprzedazy. I tak co pare miesiecy szukają. Juz tyle sie osob przewinelo przez ta firme, ze duzo by opisywac. Niech od razu pisza ile placa i co cie moze tam spotkac.
Pracownicy z dzialu zakupow, logistyki, kontroli jakosci, sprzedazy, produkcji, technologii zwolnily sie. A byli to czesto dlugoletni pracownicy. Jak chcesz przezyc przygode z Huta Zabrze to zatrudnij sie tam.
Calkiem niedawno media regionalne rozpisywaly sie o mobbingu w Hucie Zabrze. Calkiem niezla ta przygoda z Huta Zabrze !!!
anonim 2013-06-30 14:28:12
zabrze czy w takim razie rotacja w Huta Zabrze jest na wysokim poziomie? wiesz czy pracownicy są często stamtąd zwalniani?
1
ex-huta 2013-06-30 16:26:34
Z tego, co pamiętam, to w krótkim czasie odeszły następujące osoby z pracowników umysłowych: główny technolog, technolog rozliczeniowy, kierownik zaopatrzenia, kadrowa, 2 osoby z planowania, osoba zajmująca się wysyłkami na ZBM, z DH dziewczyna zajmująca się exportem, kierownik kontroli jakości, sekretarka, jej mąż, kierownik produkcji ZO. W dziale handlowym przewinęło się tyle osób, że nawet trudno wszystkie zapamiętać. Ale są też osoby, które były, są i będą. Panowie dyrektorzy krzeseł nigdy nie opuszczą, bo nikt by tak kompetentnych osób nie przyjął do normalnego zakładu. Nawet rozwalenie kontraktu z Mostostalem nikomu nie zaszkodziła
mm 2013-06-30 17:40:40
Zwalniani nie, sami odchodzą. Jeżeli do DH - to najlepiej posługiwać się tylko j. polskim, nie jest dobrze, jak się umie więcej od przełożonych. Na produkcji - każde odejście jest usprawiedliwieniem braku pozytywnych efektów pracy dyr., tzn. mile widziane
2
obserwator 2013-06-30 18:07:53
Drogi Anonimie,

Jeżeli zastanawiasz się nad podjęciem pracy w "znakomitej" firmie Huta Zabrze SA, to powiem Ci szczerze: daj sobie spokój i omijaj tą spółke szerokim łukiem. Osoby, które wcześniej się wypowiedziały, napisały w 100% prawdę. Niestety zarząd oraz towarzystwo wzajemnej adoracji są chyba dalej przekonane, że to oni zwalniaja wszystkich. A prawda niestety jest brutalna, każdy normalny pracownik z biura, zmywa się stamtąd jak tylko zauważy co się tam dzieje. Pozdrawiam
anonim 2013-06-30 23:24:54
obserwator a jak wygląda sytuacja zarobków w Huta Zabrze? czy mimo panującej atmosfery zarobki dawały satysfakcję?
1
Zabrze 2013-07-07 12:46:23
Byli pracownicy.
Napiszcie, ku przestrodze, dlaczego zwolniliście się z tej firmy:
- niskie zarobki,
- brak premii,
- obiecywanki, cacanki,
- robienie z człowieka "wariata",
- chamskie wyrażanie się do pracowników,
- chamskie wyrażanie się przy pracownikach,
- brak godności osobistej,
- brak perspektyw awansu.
Powyższe to tylko wybrane, które proponuję rozwinąć.
Nie chcę opisywać na czym ludzie pracują, czyli park maszynowy, który na poważny remont czeka latami, i jeszcze gwarantuje ludziom pracę i realizację zleceń. Ale wszystko do czasu.
Ale może ktoś rozpisze się o tym opisywanym w prasie zabrzańskiej mobingu, który zdarzył się w Hucie Zabrze.
anonim 2013-07-22 12:09:10
mm możesz powiedzieć z jakich powodów pracownicy Huta Zabrze KALMET Huta Łabędy zwalniają się sami? czy często występują tego typu sytuacje?
2
Mirosław Dworok 2013-12-12 21:55:31
Informuję, że osoba, która podszyła się pod moje nazwisko oczerniając w poprzednim poście Hutę Zabrze została zgłoszona na policję. Po sprawdzeniu numeru IP oraz ustaleniu imienia i nazwiska sprawę skieruję do odpowiednich organów sprawiedliwości.
4
anders 2014-04-01 14:42:31
nie polecam HUTY ZABRZE, o zapłatę wynagrodzenia idziesz do sądu
1
rudzki 2014-04-18 14:16:08
to jest Twój odosobniony przypadek? czy może więcej ludzi, pracowników Huty również nie otrzymuje wynagrodzenia?
m.m. 2014-11-07 20:06:32
no ładnie, wszystkie negatywne posty, na temat wypłat,atmosfery w firmie, itp. zostały usuniete (pewno zaplacili), ale podaje link do innego forum żeby było wiadomo o co chodzi

(usunięte przez administratora)
1
pracus 2015-02-22 19:08:22
no niestety, porażka omijać szerokim łukiem takie firmy
Ito 2015-02-26 23:03:28
A co takiego złego się u nich dzieje, że tak nie polecacie? Pracując w jednym miejscu generalnie powinno się tworzyć dobrą atmosferę, bo wszyscy przecież jadą na tym samym wózku nie sądzicie. przypadkiem? Może ktoś konkretnie jest odpowiedzialny za psucie tej atmosfery, czy to po prostu specyfika tego miejsca, jak to wygląda od środka chciałbym się dowiedzieć.
olek 2015-03-20 18:50:31
Hutnictwo w naszym kraju chyba nie radzi sobie zbyt dobrze, wiele się czyta o tym, co przechodzi arcerolmittal, ale jak radzi sobie obecnie huta zabrze? Jestescie spokojni o swoją prace, czy jednak mówi się po cichu o zwolnieniach? Może jest to bardziej rentowne niż myslę i szukają wrecz nowych pracowników?
tymek 2015-04-04 11:59:29
Hej, szukam własnie pracy troche w handlu, trochę w mechanice, wpadłem dziś na Hute Zabrze -dostawca maszyn i urządzeń dla hutnictwa, koksownictwa, energetyki i ochrony środowiska. Brzmi dobrze i myślałem że może by spróbować, bo w Zabrzu o robotę nie prosto, tylko własnie czy polecacie hute zabrze jako pracodawce czy nie ?
2
Brutus 2015-06-02 14:12:58
A nie wiecie może, czy w dziale księgowości Huty Zabrze pracują ciągle te same osoby, co 8-10 lat temu, czy też była rotacja?
Brutus 2015-06-02 14:15:23
No linka też usunęli...
sernik 2015-06-14 14:27:03
@brutus sam wiesz jak z wstawianiem linków w takich miejscach, na takich forach. Co do osób które pracowały na stanowiskach biurowych to wydaje mi się, że ciągle pracują raczej te same chyba że znaleźli w międzyczasie coś lepszego i sami zdecydowali się na zmiane miejsca pracy. Ale raczej nikt sam stąd nie ucieka
Brutus 2015-06-17 14:04:31
Dzięki sernik...
Po Twoich słowach sądzę, że jednak nie jest łatwo w regionie o pracę i mimo atmosfery i traktowania podwładnych ci, którzy mogą trzymają się swoich biurek, a dokładnie tego co z nich zostało...I nie żałuję, że 8 lat temu odszedłem z firmy i wyjechałem.
henro 2015-08-23 20:20:19
Może jakbyś chciał wrócić @Brutus, to teraz byłaby na to szansa, co prawda nie napisałeś co kiedyś robiłeś w firmie i co jest Twoją mocną stroną. Ale teraz Huta Zabrze poszukuje kontrolera jakości. Może odnalazłbyś się na tym stanowisku, szczególnie że mówisz, że kiedyś pracowałeś już w tej firmie. Pomyśl o tym.
Powrót niemożliwy 2015-09-25 14:45:43
Henro
Wyprowadziłem się, znalazłem nową pracę, podobną do starej ale dużo lepiej płatną, ułożyłem sobie na nowo życie - więc już do Zabrza powrotu nie ma. Ale życzę powodzenia wszystkim byłym, obecnym i przyszłym pracownikom Huty Zabrze
irmina c. 2015-09-25 19:18:35
to mnie tez możesz życzyć powodzenia, ja będę chciała się w hucie na jakimś stanowisku u nich zatrudnić. natomiast uprzedzając wszystkie komentarze które się pojawią, wiem czym jest praca w hucie i maszynach z nią związanych, wiem że lekko nie jest, ale mnie takie zajęcia kręca i pozwalają mi czuć się spełnioną zyciowo
bosiek 2016-02-23 16:28:53
irmina c. to masz teraz szanse, bo od kilku dni szukają technologa odlewnictwa. Jest nawet umowa o prace, ale musisz spełniac wymagania - wykształcenie techniczne (kierunek: Odlewnictwo), znajomość zagadnień odlewniczych – warunek konieczny i znajomość programu AutoCAD.
sernik 2016-02-29 12:42:28
rzeczywiście, jak dla mnie to pracy dla wybranych osób tak naprawdę. Z konkretnymi studiami, wykształceniem - nie uważam , że to źle , bo po coś ludzie studiowali to odlewnictwo
ertg 2016-03-04 19:43:09
no mysle ze praca ciezka nie jest @sernik i szukaja do Zabrza do zadan nalezyu opracowanie dokumentacji ofertowej,nadzór nad produkcją w zakresie technologicznym
radośnie 2016-03-12 12:15:11
O rany, dla mnie jest to idealna sprawa, skoro można liczyć u nich na zatrudnienie w ramach umowy o pracę. Przecież taka stabilność jest dość rzadka, więc nie ma co narzekać.
mrozio 2016-03-14 19:20:13
dokładnie, umowa o pracę to naprawdę bardzo duża korzyść dla pracownika, poza tym zatrudniają na pełen etat oraz oferują dobry pakiet socjalny i opiekę medyczną
ala 2016-03-16 20:30:52
zadania tez masz odpowiedzialne bo opracowujesz dokumenty, kalkulujesz oferty, i nadzorujesz całym procesem i faktycznie oferują umowę o pracę, widzę ze nadal jest ich oferta na Technologa
sernik 2016-05-15 15:36:12
Witam. Pracowałem w kilku bardziej znanych miejscach w tej branży. Ludzie jednak mówią , że polecają to miejsce. Głównym powodem są niezłe warunki finansowe. @ala no i oczywiście praca mega ciekawa ...
Zostaw swoją opinię o Huta Zabrze - Zabrze
test
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Huta Zabrze