Opinie o michelin.pl - Michelin Polska Sp. z.o.o. w Olsztyn

Pierwsza filia Grupy Michelin w Centralnej i Wschodniej Europie została założona w1994 r. w Warszawie. W grudniu 1995 roku Grupa Michelin, kupiła pakiet większościowy akcji olsztyńskiej fabryki i stała się partnerem strategicznym i inwestorem na wielką skalę. Produkcja ciężarowych opon całostalowych ruszyła w 1996 r., a w 1998 r. otwarto Zakład Form. W 2000 roku w Warszawie powstało Centrum Szkoleniowe dla dilerów. Rok później olsztyńska fabryka rozpoczęła produkcję opon osobowych i ciężarowych pod marką Michelin. W styczniu 2005 roku fabryka w Olsztynie i Dyrekcja Handlowa Michelin Polska w Warszawie połączyły się w jedną firmę: Michelin Polska S.A. Powstały nowe inwestycje: Centrum Logistyczne, nowy Zakład Opon Osobowych i Dostawczych oraz Zakład Półfabrykatów.

Branże: Opony i felgi - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Michelin Polska w Olsztyn

Witam. Na jaką wypłatę mogę liczyć na start? Czy 3500 netto dostanę spokojnie?

Jajko
@Nowy

3200 dostaniesz ale brutto plus 1000 za nocki też brutto

layla

Nie mówcie, że tylko fizyczni mają słabo... w biurze też kto ma dobrze, ten ma ;) dużo osób pracuje za niskie stawki na śmieciówkach

@layla

Tyle że wy pracujecie 4 dni i 3 wolne, my 7 razy na 3 zmiany i 2 wolne. Taka subtelna różnica ;)

Rafi
@Cichy

Pracują bo muszą ogarnąc Wasze wynagrodzenia i odpowiadają za cały syf na produkcji , więc mają wiekszą odpowiedzialność

@Rafi

Akurat produkcję to ogarniają korespondenci i operatorzy. Zauważ że w weekendy są najlepsze wyniki bo nikt nie przeszkadza.

@Cichy

Czy to prawda ze produkcje ogarniaja korespondeci i operatorzy?Mozliwe?

Plumek

Ciekawe czy rzeczywiscie ludzie sami z produkci ogarniaja tematy w tak duzym koncernie jak michelin.

@Plumek

No ciekawe ciekawe :) Może się ktoś wypowie.

były operator
@Cichy

po latach ale tak to prawda

@Plumek

Ludzie z produkcji ogarniają produkcję czyli surowce, półprodukty i w końcu gotowe opony. Czyli to na czym zarabia firma. I często mają większe pojęcie niż niejeden technolog albo co gorzej manager. Niestety firma zatrudnia nawet chyba już więcej "umysłowych" , którzy w życiu uczciwą pracą sie nie schańbili, oni produkują papiery, ogłoszenia , zalecenia itp.

Taki sobie

Jak zarobki w Michalin ?

@Taki sobie

3 tys na rekę. 7 dni pod rząd , potem 1,5 dnia wolnego(bo po nocce). Weekendy (jeden wolny w miesiącu), nocki, majówki itp.Po roku może dwóch dobijesz do 3300, może więcej. Potem stop bo "mediana" . Poczytaj forum trochę dłuzej , jest kilka wpisów z których dowiesz sie o szczegółach. Potraktuj je na serio to unikniesz zdziwienia i rozczarowania.

@barko

Podstawa na produkcji to 2950 brutto (stawka zaszeregowania 17,50 brutto) , netto to niecałe 2150. Do tego na umowie 9/10 etatu. Totalna porażka

Zdziwiony
@barko

1,5 dnia ?! to po co wracać do domu ?

1 rok
@Taki sobie

zależ od działu ja zacząłem o 3700 jako konfekcjoner po 3 msc mam 4200 jakoś tak

@1 rok

Piszesz o podstawie, czy ze wszystkimi dodatkami?

@Taki sobie

Chcesz wiedzieć ile się zarabia w Michalinie. To proszę bardzo: Przyjmijmy, że Twoja stawka osobowa zaszeregowania to 17,50 zł brutto, czyli Twoje wynagrodzenie zasadnicze wynosi 2950 zł brutto. Dodatek systemowy za 4-brygadówke to 4,35 zł brutto. W grafiku zależnie od brygady w danym miesiącu niech przypada Tobie.160 godzin, co daje nam 696 zł brutto. Do tego dodatek nocny, który wynosi 5,85 zł brutto przy ilości 40 godzin nocnych w w/w miesiącu odpowiada kwocie 234 zł brutto. Wynagrodzenie zasadnicze wraz z dodatkami wynosi 3880 brutto. Po odliczeniu wszystkich podatków pozostaje 2823,73. zł netto. Tylko pamiętaj w umowie o pracę, Twój wymiar czasu pracy to 9/10 pełnego etatu. W najgorszym wypadku Twoje wynagrodzenie zasadnicze po odebraniu wszystkich dodatków zostanie zmniejszone do kwoty 2655 zł brutto; co stanowi 1958,81 zł netto.

@Loro

Nawet jeśli z dodatkami itd 4200 na rękę to bardzo dobrze, co wy tak rozdzielacie te dodatki one są stałe więc nie czaje

@Lama

Dodatki są stałe więc nei czajepo co Odbierać i niby kto pracuje tam za mniej niz 21 zł...

@Marcin

Dodatki nie są stałe, mogą Tobie zmienić system pracy z 4-czterobrygadówki na system jednozmianowy lub na inny i wszystkie dodatki tracisz. Miałem raz taką sytuację. To czego nie masz zapisane w umowie nie jest obligatoryjne.

@Marcin

Ktoś tu chyba pomylił wynagrodzenie brutto z netto i chyba wliczał wszystkie dodatki za najbardziej (usunięte przez administratora) system pracy. Zapytaj się ludzi z kolcowni lub z kordów , czy widzieli taką sumę po roku pracy na danym wydziale.

Taaa...
@Loro

Ja mam 23,65 po 5 latach pracy. Najgorsze jest to ze osoby z takimi samymi stanowiskami , stazem i zaangazowaniem dostaja rozne podwyzki.

@Taaa...

I co w związku z tym? Jak się starają to mają, Ty pewnie też możesz. Pytanie dlaczego nie próbujesz?

Prawie były pracownik
@Taki sobie

Poniżej krajowej jeśli oddać swieta i nocki więc nie warto lepiej iść do sklepu za 3500 netto i mieć życie niż 3800 bez rodziny świat nocek

Daro
@Prawie były pracownik

Witam to ile mozena zarobić na początek jak zaczyna sie prace noi czy warto isc pozdrawiam

Agro
@Prawie były pracownik

Fajnie ze masz 3800. Ja mam 3 tys i jak tu żyć

Nss
@Agro

3tysiące wypłaty? Jak to możliwe? Ile pracujesz i na jakim stanowisku jeśli to nie tajemnica?

Klaudia dzik

Michelin Klaudia dzik proszę o praca mam tak samo Ile Masz Lat 18 Telefon do Michelin

Agro

Na początku pokazują jaka ta firma jest wspaniała, szkolenia , dobre pieniądze a potem coraz mniej wypłaty…(usunięte przez administratora)

@Agro

Oj tak prawda pracujesz 10 lat a przychodzi ktoś po roku ma więcej niż ty , a manager mówi No wy stali pracownicy macie inny budżet.. śmiech na sali

Teresa

Tylko siebie możecie obwiniać! Młodzi nie mają skrupułów, są odważni, ryzykują i się cenią.

Taki ja

Wyzysk w bialy dzien . Nie polecam tam pracować. Te 3000 zl to sobie mogą wsadzić w ..... . Zero życia praca 7 dni z rzędu potem 2 wolne i tak wkolo . Tempo pracy jakbyś był niewolnikiem .Do tego dochodzi chemia ktora wdychasz zostaje juz w tobie . Ciekawe czemu są setki nieobsadzonych stanowisk ... Świadomość ludzi wzrosła i każdy zdrowo myslacy nie pojdzie w takie warunki pracować. Szkoda czasu , nerwów, zdrowia i życia rodzinnego . Pozdrawiam normalnych

@Taki ja

A po ile latach emerytura w szkodliwych? Może warto te 10 czy 15 lat wytrzymać...a później szczęśliwe życie emeryta ????

@Kandydat

Jaka wcześniejsza emerytura? NIe ma już tego chyba że do 2008 r mialeś 15 lat w w warunkach szkodliwych. Dla obecnie pracujących nie ma już nic.:(

Stary
@barko

15 lat łacznie przed 1 sty 2009 i po 31 gru 2008 dodatkowo podjecie pracy przed 1999 r dane pobrane z ZUS

Już prawie były pracownik
@Taki ja

Dokładnie tak 3800 na rękę lepiej zarobić mrniej te 400 zł iść do sklepu a mieć rodzinę święta nocki przespane i zdrowie

Ocn1

Pracuję w tym czymś , tylko ci którzy wiedzą że nie znajdą pracy innej względu na wiek tu siedzą a inni już szukają innej pracy odchodzą zmieniają lub mają zamiar wiec atmosfera bardzo słaba

Multex

Kiedy wyplacaja trzynastki??

@Multex

Nie każdemu się należą

Teresa

No ale on pyta o termin wypłat, a nie o to komu się należą, czytaj ze zrozumieniem :D

Maciek

Jeb.c ta firmę robilem na formach,Prusik to gosc co nic nigdy nierobi a zostal mistrzem podpierd…aleczem .Drugi co robil na maszynie dorwał sie do rządzenia i zwolnil 14 osob (Maciej M)byly operator tokarki,nastepnie sam die zwolnil ????????Ze starej załogi zostalo kilku reszta (usunięte przez administratora) na ta firme,kiedys bylo fajnie mila atmosfera itp.. Teraz brak slow za 3300 netto to niech sobie sami pracuja,jak z biura maja od 4000 netto w gore.Powodzenia tym co chca tam pracowac

@Maciek

To jest śmieszne, operator kserokopiarki i segregatora pracując 5 dni zarabia więcej niż pracownik wytwarzający produkty (półprodukty) warte duże pieniądze przez 7 dni. Brak słów...

Utopić Andrzeja
@Maciek

Bardzo źle wspominam tą firmę pracowałam na kuchni,,nie chce się głópio tłumaczyć na rozmowie było strasznie.Zapierda. .pozwolą ci wziąć jedzenia,umowa śmieciowa,

Aż się pochwale dostałem podwyżkę 67 zł brutto śmiech na sali że im nie wstyd dawać 40 groszy i to w takich czasach no nic bede mieć na papier toaletowy xd Wstyd dawać poniżej złotówki jak na taka firmę :D

A u nas chociaż w tym roku dają bony na Święta po 600 zł, ciekawe czy wszędzie?

Nowocześni ha

Taka Nowoczesna duża firma a wymuszają nosić maseczki nawet poza budynkami, niech biorą przykład z nowocześniejszej firmy z egera osoby zaszczepione są zwolnione i tyle. A tutaj chyba chcą ludzi udusić w tych maskach

Bidon

Witam Jak już wiecie zabierają nam 13stke i wciskają kit że jeszcze lepiej na tym wyjdziemy. Jawnie (usunięte przez administratora) nas w biały dzień z zysku który wypracowywujemy i starcza on oprócz naszej fabryki również na inne w grupie. ,Jesteśmy tani jak barszcz :( . A związki krzyczą że nie zgadzają się ... i co z tego ? Czy wogóle pracodawca musi się z nimi liczyć? Czy wogóle jest sens utrzymywać ze swoich składek związki które i tak są opłacane z kasy firmy? I tak naprawdę co one nam pomogły? Ile z tych negocjacji jest prawdą a ile poprostu klepneli bo i tak nic nie mogli? Jak chcesz napisać że zapisz się a potem narzekaj to sobie daruj. Właśnie przez takie podejście i ciągłe ustepowanie oraz brak zdecydowanej akcji ludzie odchodzą. Po co płacić na kogoś kto nie ogarnia . Piszę bo jestem zły na cała sytuację i myśle że nie tylko ja.

Robol z ols2
@Bidon

Związki się nie zgodziły, więc nie mogą wrzucić 13 w pensje. Nie siej fermentu, tylko mobilizuje ludzi do zapisywania się do związków. Musi nas być 70% zatrudnionych wtedy związki mają realna siłę. Pozdrawiam

Bidon
@Robol z ols2

Ok, dzięki z odpowiedź. Tylko wytłumacz czemu już oficjalnie poszło w gazetce. I czemu uważasz że jak związki się nie zgodzą to cokolwiek da? Na jakiej podstawie, konkretnie.

Zastanawia mnie czy z tą trzynastka co chca wypłacać od stycznia miesiecznie dodatkowo 8.5% bedziemy stratni jak wtedy gdy jednorazowo nam podnieśli stawkę godzinową o 20% ... I wtedy przy każdej podwyżce jesteśmy do tyłu

Tommy

Proszę o opis jak wygląda praca na stanowisku operator krajarki i czego można się spodziewać?

Zadowolony pracownik

Pracowałem w firmie 2 lata i to były moje najgorsze dni w życiu. Gdy szedłem do pracy to chciało mi się rzygać. Praca ciężka, a pracowałem w wielu miejscach, na budowie włącznie. Tu jednak płaca nie była adekwatna do pracy jaką się wykonywało. Marne 2300 na rękę, a po 7 dniach, jedyne na co miałem ochotę, to tylko leżeć i odpoczywać... Zastraszanie, donoszenie, wyzysk, to wszystko było na porządku dziennym. Po dwóch latach powiedziałem dość. Rzuciłem wypowiedzenie bez okresu wypowiedzenia, bo nie chciałem nawet minuty tam przebywać.... Po zmianie pracy, otrzymałem propozycje od firmy Michelin, tylko że na inny wydział. Długo się zastanawiałem czy ją przyjąć..... Zdecydowałem się jednak zaryzykować i okazało się to strzałem w 10 :) Praca wspaniała, ekipa zgrana, nikt na nikogo nie donosi. Przełożony to złoty człowiek, można z nim porozmawiać nawet na prywatne sprawy. Zawsze pomoże, poda rękę, nawet jak powinie się noga. Zawsze wyrozumiały, nikogo nie gania, na nikogo nie krzyczy. Powiem szczerze że każdemu życzę takiego przełozonego. Reszta może brać z niego przykład, bo efekty ( produkcja ) widać gołym okiem. Dodam jeszcze że moja pierwsza wypłata to 2700 netto, a jeszcze dostałem podwyżkę za szklenie i przedlużenie umowy. Podsumowując: Są wydziały gdzie faktycznie dzieje się tak jak to jest opisywane, ale też są perełki gdzie naprawde pracownik jest szanowany i odpowiednio wynagradzany.

@Zadowolony pracownik

@Zadowolony pracownik, widać więc, że wiele zależy od działu w firmie, na który się trafi. Cieszę się, że jesteś zadowolony ze swojej pracy! Czy mógłbyś napisać kilka słów na temat tego, jak wygląda kwestia benefitów pozapłacowych dla pracowników w tej firmie? Dziękuję za podzielenie się swoją opinią o pracy w Michelin Polska.

@Alicja

(usunięte przez administratora) Nie korzystam z benefitow, bo nie ma takiej potrzeby.

@ZadowolonyPracownik

@ZadowolonyPracownik, Piszesz, że nie korzystasz z benefitów, ale ogólnie funkcjonują jakieś w Michelin Polska, tak?

@Alicja

(usunięte przez administratora)Nie piszę o benefitach, bo nie ma co zachwalać. Przychodząc do pracy, to każdego interesuje stawka godzinowa, a nie możliwość uzyskania pożyczki, lub zniżkę na siłownie. Na którą notabene i tak nie będziesz miał czasu, pracując w tym systemie.

ZadowolonyPracownik

Płacę zależne są od wydziału i wykonywanej pracy. Nie słyszałem, aby ktoś dostał mniej niż 14,50 brutto, ale mogę się mylić.... Po szkoleniu i okresie próbnym, który trwa 3 miesiące, pracownik otrzymuje podwyżkę. Ta jednak jest zależna od pracownika. Jeżeli się wykarze, to może otrzymać 1,50 zł brutto do godzinowej stawki. Raz do roku, każdy pracownik otrzymuje podwyżkę, która też jest zależna od wyników.... Przy dobrych wiatrach, po jednym roku można mieć już 17.00 zł brutto na godzinę. Dodamy do tego premię kwartalną i wychodzi już ciekawy dochód, jak na Olsztyńskie warunki. Czy warto zdecydować się na pracę w firmie ? Tak i nie.... Wszystko zależy na jaki wydział trafimy. Przypominam że cały czas piszemy o stanowiskach robotniczych.

@ZadowolonyPracownik

Dziękuję za szczegółowe przedstawienie kwestii związanych z pracą w firmie! Wiele to mówi, nie tylko mi, ale także i innym użytkownikom forum.

@Alicja

Alicjo, z czego wynika cenzura moich wypowiedzi? Nie było tam przekleństw? Odpowiedzi wisiały przez miesiąc i nie zostały ocenzurowane, a teraz wchodzę i widzę że wiekszość wypowiedzi została skasowana.

Człowiek
@ZadowolonyPracownik

Pracuje od 2010r i kasa marna mimo ,że pracuje na roznych stanowiskach i mam wiele uprawnien,premia wydajnosciowa wycelowana w pracownika ,żeby nie mógł zarobic.Przychodzi ktoś pracuje z rok lub dwa i ma tyle co ty po 8 lub wiecej latach,a tobi jedynie 1/5 tego co ty.Gdzie tu uczciwosc wobec pracownika.Tyrasz 3 miesiace i mowia ,ze super wyniki do premii i bedzie duzo kasy,a finalnie dostaniesz z 200zl za ten czas.Benefity to wszedzie są ,tu jedyny plus ,ze daja opony. O bonach na świeta zapomniec można bo mowia ,że daja wiele innych rzeczy.jedynie jak ma sie dzieci to sie dostanie cos dla dzieci.Ludzie zwalniaja sie masowo sami, pracuja jedynie ci ktorzy maja zobowiązania i nie moga od tak rzucic tej roboty.

BibenDOOM
@Zadowolony pracownik

Niezła bajeczka,haha, najpierw ten leniwy robol porzucił pracę , cytat: "Rzuciłem wypowiedzenie bez okresu wypowiedzenia" (słabo ze znajomością języka polskiego, niestety), za co jest dyscyplinarka, a następnie cudownie odzyskał pracę i los się odmienił. Już prędzej uwierzę w św. Mikołaja i Zajączka Wielkanocnego niż te brednie. P.S. Pracowałem w Michelin Polska przez 6 lat i nie jako robol.

@BibenDOOM

Chyba komuś żal pośladki ściska.... Ktoś tu chciał wrócić, ale chyba nie chcieli przyjąć....

@pracownik

Niestety nie jestem w stanie odpowiedzieć na Twoje pytanie. Jeśli jakaś część Twojej wypowiedzi została usunięta, to mógł to zrobić jedynie administrator forum, po stwierdzeniu jej niezgodności z regulaminem (https://www.gowork.pl/regulamin ). Może używałeś tam danych osobowych innych osób? Zawsze możesz odezwać się na adres mailowy admin@gowork.pl

OZOS
@BibenDOOM

6 lat to ty dzieciaku chyba z dojazdami tam pracowałeś, widać po twoich wypowiedziach że donoszenie i włażenie w (usunięte przez administratora) przełożonym wyssałeś z mlekiem matki, dlatego tak chwalisz tą firmę, a ten chłopak prawdę pisze, bo tak jest ze ludzie się zwalniają i po pewnym czasie firma sama się do nich odzywa z lepszymi ofertami pracy

Jebacspocxnekurwy

Takich sooleczniakow tam mnóstwo

Tuptuś

Praca 7 dni pod rząd po czym tak naprawdę 1 dzień wolnego. "Życie prywatne" - takiego pojęcia nie znasz od pierwszego dnia w fabryce marzeń. O wolnym dniu gdy Ci coś wypadnie - zapomnij, lizorowy menadżerów już prawdopodobnie mają wpisany dzień wolny za Ciebie a Tobie powiedzą że ludzi brakuje, ratować się możesz jedynie UŻ. Śrubują plany co chwile, opieprz zbierzesz za każdą sztuke mniej a za wykonanie większej ilości niż teoretycznie powinieneś zrobić poklepią Cię po plecach i na tym się kończy. Oczekują wyników i jakości na maszynach, które pamiętają stan wojenny. Odejdziesz na moment od maszyny choćby w celu skorzystania z toalety to zaraz przyleci jeden ancymon z drugim i z ryjem skaczą czemu maszyna nie pracuje. Ludzie tu przychodzą i już w trakcie szkolenia dziękują za współpracę i odchodzą. Jeszcze lepsze cyrki dzieją się ze starymi kojotami. Podpierdalaczy starej daty cała masa, najlepiej zapisać "winowajce" na karteczkę i sru do menadżera. Za złotówkę dadzą się wyr. na sucho. Nie polecam i sam stąd uciekam.

Co możecie powiedzieć o pracy w firmie Michelin Polska? Z tego, co widzę, poszukują kogoś na stanowisko Pracownik Produkcji

NOname

80 wolnych wakatów zgłoszonych w Urzędzie Pracy. Tak trudno znaleźć (usunięte przez administratora) do (usunięte przez administratora) za stawkę na poziomie minimalnej płacy. Nawet dodatek za 4-brygadówkę, nie wiele zmienia. Jest wiele innych firm, które proponują pracę na 1 zmianę za wynagrodzenie na poziomie 3000-4000 netto. Spuśćmy zasłonę milczenia na temat warunków i atmosfery pracy w/w firmie.

NOname

jel#n i ob#z pra#y oc@nzurowane ! :)

No name2

To najmniej atrakcyjne etaty na których nikt nie chce u pracować. Mało kto chce w tych toksynach niemal dzień w dzień (podstawowy wymiar pracy wynosi 7 dni) orać za najniższą krajową.

Przeciętny

Kiedyś pracowałem na budowie latami ( praca czysto fizyczna ) . Poszedlem na produkcję. Tydzień pracy i dałem sobie na spokoj . Jestes żywym robotem fizolem . Nawet po tylku sie nie podrapiesz . Za takie warunki to ja dziękuję. Nie wspomnę o innych uciążliwych warunkach .... jest tam tak dobrze ,ze 90 proc nowych robi porzutke , ucieka . Normy są tak podkręcone ,ze to nie jest praca dla normalnych ludzi

naprawde nie polecam tam pracy.pracuje tam od 4 miesiecy i juz szukam czegos inenego.kiedys myslalem ze te wszystkie opinie to klamstwo ze ludzie tak pisza poniewaz chca odstraszyc innych.praca michelin to praca w (usunięte przez administratora)ciagle zwiekszane normy niszcza pracowników .naprawde nie polecam nie pchajcie sie tam ja u(usunięte przez administratora).

młody

Dziesięć lat później , a opinia aktualna. Jest tu jakikolwiek postęp od czasów PRLu, prócz zmiany kroju ubrań ?

Eustachy

Porażka jeżeli chodzi o tego pracodawcę jak przyszedł nowy menadzer który się nie nadaje na te stanowsko o podwyżkę można było prosić po 2 miesiące a zero ingerencji w to i proponowanie zrobienia dodatkowych uprawnień jak już się je miało zatrudnianie Ukraińców niż swoim dać podwyżkę . Podwyżka 67 gr brutto była w maju tego roku to raczej kpina omijać szerokim łukiem

@Eustachy

Poważnie dostaliście podwyżkę 67 groszy? :D No i czemu mówisz że nowy menadżer się nie nadaje? O co ci konkretnie chodzi?

Wiktor
@Marek

Ahaha to widzę że podwyżka konkretna wleciała!!!

@Marek

Nie ma co się dziwić, tam połowa menadżerów nie nadaje się do zarządzania ludźmi oraz koordynacją zadaniowości poszczególnych działów

Zostaw merytoryczną opinię o Michelin Polska - Olsztyn

• Jak się pracuje w Michelin Polska?

Zobacz opinie na temat firmy Michelin Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 156.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Michelin Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 122, z czego 14 to opinie pozytywne, 44 to opinie negatywne, a 64 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Michelin Polska?

Kandydaci do pracy w Michelin Polska napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Michelin Polska