opinie o firmach | GoWork.plznak

Twój głos ma znaczenie,

podziel się swoją historią!

Chcę opowiedzieć o firmie

Opinie o Sidrom Sp. z o.o.

Ula Nowy wpis

Pracuje ktoś jako drwal we Francji? Mąż chce wyjechać, ale chciałby znać realną opinię jakiegoś pracownika. Oferują zjazdy co jakiś czas, więc co ile można być w domu i na jak długo? Co dokładnie obejmują pracę porządkowe? Jaka stawka jest za każdą dodatkową godzinę?

Krzysztof Nowy wpis
@Ula

Współpracuję już długo z tą Agencją i jestem zadowolony, może o tym świadczyć chociażby to, że wracam do Francji ponownie przez tą Agencję w lutym. Opieka nad pracownikiem od początku do końca, w moim przypadku to było ważne bo na początku nie znałem francuskiego więc oni wszystko załatwili. Takie rzeczy o które pytasz zazwyczaj ustala się podczas rozmowy rekrutacyjnej, ale mi wynegocjowali wyższą stawkę. Co trzy miesiące zjazd do domu tak na 7-10 dni.

NB Nowy wpis
@Krzysztof

To jakie mniej więcej są przerwy między wyjazdami, mogą być one mniejsze niż 3 miesiące? Zależy mi na pracy, więc wolałbym żeby były jak najkrótsze. Jak już ktoś zna język to samemu wszystko załatwia czy agencja nadal pomaga? Ile czasu trwa ogarnięcie wszystkich papierów przed pierwszym wyjazdem?

Qulson Nowy wpis

Pracował ktoś jako Pokojówkę/ Pokojowy w Francja, 70 km od Genewy (Grande-Riviere Château) i może się podzielić opinią na temat pracy, zarobków, atmosfery i współpracy z agencją.

NS

Dobra, a coś o pracy jako stolarz meblowy? Wiecie coś, jaka jest pensja? I jestem też ciekawy tego, że napisali, że praca jest na dłuższy okres czasu z możliwymi zjazdami. No to, na jaki okres jest praca? Na rok, czy dłużej? I te zjazdy, to co ile tygodni/miesięcy jest? Jak rozumiem z jazd do PL, za który płaci pracodawca, tak?

Alwaro

Teraz dali ofertę do winnicy za 8 euro jaja sobie robią z ludzi to ja w 2012 dostawałem 10,35 euro netto na rękę we Francji a ci wywalili ofertę z d u py szukajo frajerów czy gupich jeszcze z własnym transportem i lokum to poco tam jechać żeby dopłacić do interesu a nie zarobić koleżanka była z tej firmy w poprzednich latach i przywiozła 225 euro za 14 dni harówki (usunięte przez administratora) kolejny wyzyskiwać i kolejna niewolniczą praca ta firma to niewola a nie zarobek nie dajcie się dawać sądzić od tyłu w du pe bez mydła tacy tylko żerują na naiwniakach i na wyzysku

Elżbieta
@Alwaro

:/ i twoja koleżanka rozumiem już nie wróciła do pracy? Zaproponowali jej chociaż umowę o prace?

@Alwaro

Jeśli Pani jeździ na winogrona to zapewne Pani wie kto i kiedy ustala stawki obowiązujące w danym roku....... Proszę sprawdzić jakie stawki obowiązują w tym roku w poszczególnych regionach, bo nie wiem co Pani musiała za 10,35 w 2012 roku robić, ale nie była to stawka "winogronowa". Nasza oferta może się różnić od ofert tych które francuskie firmy oferują bezpośrednio płacąc jedynie składki, które są odpowiednikiem naszego KRUS. Wymaga to zazwyczaj osobistej znajomości z właścicielem winnicy. Można łatwo wyszukać inne oferty na zbiory winogron ale zachęcamy do korzystania z certyfikowanych Agencji zatrudnienia, bo nadal istnieje "załawianie pracy" za odpłatnością. Konkurencyjne firmy mają bardzo podobne oferty i jeśli jest to organizowany transport to zwykle jest on odpłatny. W przypadku naszej oferty zwracamy koszty podróży. Wszystkich czytających muszę również uprzedzić, że tego typu opinie są podobno (konsultowałam to z innymi firmami) pisane przez Pracowników Gowork, którzy jak jest to w naszym przypadku od dłuższego czasu próbują wymusić na nas podpisanie odpłatnej umowy pozwalającej na modyfikację wpisów. Niepochlebne wpisy pojawiają się zwykle po naszych odmowach. Nasze oferty są w pełni legalne i bardzo chętnie kontaktujemy nowo wyjeżdżające osoby z tymi którzy wyjeżdżają z nami od lat.

@Elżbieta

Proponuję nie dać się wkręcać osobą które, jak sądzę nie mają pojęcia o wyjazdach i zbiorach winogron. Jeśli jest Pani zainteresowana zbiorami proszę się skontaktować z nami lub sprawdzić u osób które z nami od lat wyjeżdżają. Można również to sprawdzić w polskiej i francuskiej inspekcji pracy, bo praca przy winogronach, jak każda inna podlega zasadom i jest kontrolowana przez inspekcje pracy.

Sienno
@Sidrom Sp. z o.o.

"...nie dać się wkręcać osobą..." - polski język, trudna język...

Firma Sidrom Sp. z o.o. w ostatnim czasie przeprowadzała rekrutację na stanowisko Kucharz kuchni włoskiej, Kucharz kuchni tradycyjnej oraz pok. Brałeś udział w rozmowie kwalifikacyjnej? Jaki rodzaj umowy oferuje pracodawca? Podziel się swoimi wrażeniami ze spotkania w sprawie pracy.

Czy operator produkcji w firmie Sidrom Sp. z o.o. można zmienić po czasie na inny?

Sidrom

Tak, umowa pierwsza podpisywana jest na okres 1 miesiąca i można zgodnie ze swoimi kwalifikacjami zmienić stanowisko bez konieczności zjazdu do Polski.

Sylwia

warto aplikować do pracy w winnicy we francji na wyjazd 13 dniowy ? ktos moze byl w zeszlym roku i napisze czy cos udaje sie z takkiego wyjazdu zarobkowego odlozyc ?

Czy znajdą się tutaj może byłe lub obecne pracownice na stanowisku pokojowej w Briançon? A może kandyduje ktoś na podobną posadę za pośrednictwem agencji Sidrom? Z góry dziękuję za odpowiedź.

@Marta

A ty planujesz tu zacząć pracę? Co konkretnie chcesz wiedzieć?

@Monika

Tak, mam taki zamiar. Zastanawiam się jednak jakie warunki panują na miejscu, jak wygląda zakwaterowanie, czy aby na pewno nie będzie problemów z wynagrodzeniem. W dużym skrócie, czy warto?

Grażyna
@Marta

To przepraszam teraz jakaś rekrutacja w ogóle do nich jest? Gdzie ty to widzisz niby?

@Marta

Briancon jest miejscowością w której można łatwo znając pracę w hotelu . Jest też dużo Polaków

Czy wiecie coś o warunkach pracy w firmie Sidrom Sp. z o.o.?

Sidrom

Zgodnie z Art. 212 Kodeksu karnego (Dz.U.2021.2345 t.j) zwracamy się z prośba o przekazanie na adres busko@sidrom.net danych autora wpisu. Sidrom nie prowadzi dzielności na terenie Francji, ponieważ jest polską agencją zatrudnienia dlatego nie może posiadać problemów finansowych we Francji. Odnośnie szargania imienia spółki odpowie nasz prawnik po przekazaniu przez administratora danych osoby, która dokonała wpisu.

Jan

To pracowałeś u nich i się przejechałeś? Opowiedz coś więcej.

pozytywny

Oferty do kitu ja dziekuje za taka oferte np przy krowach w rolnictwie za 1200 czy 1300 euro czy nawet traktorzysta dosyć dlugo pracuje we francji i wiem doskonale jak sie sprawy maja nie dajcie sie wkrecac za prace za półdarmo z daleka od nich

Magdalena
@pozytywny

O gustach się właściwie nie dyskutuje, ale chyba jednak trochę przesadzasz w tej kwestii. Przecież firma Sidrom ma wiele ciekawych ofert pracy. Można tam ubiegać się o takie posady, jak na przykład: kucharz, spawacz, ślusarz, pracownik produkcji, pokojówka i wiele innych. Jak zatem widzisz - są to normalne propozycje zatrudnienia. Pracowałeś kiedykolwiek za ich pośrednictwem?

zainteresowany
@pozytywny

1300 euro ? Tak słabo ? To ja dziękuję

@zainteresowany

A czy zadzwoniłeś i zapytałeś za jaką stawkę? Po co komentować jak nie wiesz? Wszyscy wypisują jakie to agencje są straszne, jak (usunięte przez administratora) a nie dowiedzą się podstawowych rzeczy zanim napiszą. Wstyd... co raz więcej hejterów niż normalnych ludzi.

gość

Witam.Był ktoś może na winobraniu ? Jakie warunki pobytowe , ile można zarobić i na jakiej umowie?

Za mocno :) Dziwie się ,ze ludzie są tacy głupi i idą do biur pośrednictwa :) Przecięz sama nazwa za siebie mówi :) POŚREDNICTWA ! Wysyłam odbierają i ciach pach w (usunięte przez administratora) cie mam :) Normalne co wy chcieliście złote góry ? Trzeba się ogarnąć porobić papiery i działać :)

Witam był ktoś w niedawnym czasie na winobraniu ,mogę uzyskać info jak wyglądają wypłaty i czy są Zaliczki?

wero

Hej,Szukam chętnej koleżanki która pojechałaby ze mną pod koniec pażdziernika/w listopadzie 2019 r.do Francji pracować jako pokojówka , wiadomo razem razniej :) jeśli ktoś jest chętny prosze o kontakt na maila:(usunięte przez administratora)

Urszula
@wero

Jasne, jeśli chodzi o pracę wyjazdową, zawsze lepiej jest znaleźć jedną bądź kilka osób, które również byłyby nią zainteresowane i jechać razem. Mam zatem wielką nadzieję, iż ktoś w niedługim czasie zareaguje na Twój wpis. A tymczasem może zechcesz na powiedzieć coś na temat warunków pracy, jakie zaproponowała Ci firma Sidrom? Będę bardzo wdzięczna za takie informacje.

Magdalena

W związku z tym, że ostatnio w ogóle nie wypowiadacie się na temat pracy w Sidrom wypadałoby Was poinformować o tym, iż mają oni do zaoferowania wiele ciekawych ofert pracy (zarówno w Polsce, jak i za granicą). Wystarczy, że wejdziecie na oficjalną stronę firmy: http://sidrom.net/oferty-pracy i już macie widoczne wszystkie aktualne oferty pracy. Jeśli znaleźliście coś dla siebie, to chętnie się o tym dowiemy. Zapraszam zatem do dyskusji!

Paulina

W wątku wypowiadają się głównie osoby korzystające z usług pośrednictwa pracy, a czy jest tutaj też ktoś zatrudniony w centrali? Jakie zadania są przydzielane pracownikom Sidrom? Przypuszczam, że pracodawca poszukuje głównie rekruterów - na jakie jeszcze stanowiska warto aplikować? Czy pracownikom biura przysługują jakieś dodatki?

@Paulina

Rekrutacja to jedno z głównych zadań, ale w najbliższym czasie będziemy potrzebować pracownika przede wszystkim ze znajomością języka angielskiego lub francuskiego. Poza rekrutacją zajmujemy się również przedstawicielstwem dla firm i agencji zatrudnienia na terenie Francji. Zachęcamy do śledzenia naszych ofert.

rambo

spoko agencja polecam

Ela
@rambo

Spoko, spoko :) a najbardziej spoko jak 10 zaglądam na konto :) :) :)

@rambo

Dziękujemy za opinię. Pozdrawiamy

ata

Chciałabym zachować anonimowość po prostu, więc nie ujawnię nazwiska, ale chcę się podzielić moim zdaniem o firmie Sidrom, bo byłam za ich pośrednictwem w pracy za granicą w tym roku. Mam bardzo pozytywne ogólne zdanie, biorąc pod uwagę najważniejsze rzeczy dla mnie -potencjalnego pracownika wyjeżdżającego za chlebem poza granice kraju: PRACODAWCA ZAGRANICZNY - w porządku (dobre traktowanie, czasami hojne gesty, poczęstunki), PRACA - owszem, ciężka, ale nie zawsze (jest zrozumienie, gdy np. pogoda nie sprzyja, można skrócić czas pracy lub wziąć dłuższą pauzę), ZAROBEK - naprawdę duży (z premią i prezentem na koniec zjazdu), ZAKWATEROWANIE - bezpłatne, no nie komfort, ale podstawy bytu zapewnione, UBEZPIECZENIE - był to koszt pracodawcy. Tak więc dzięki współpracy z agencją Sidrom mój cel został osiągnięty - godnie przetrwałam i mam niezłą kasę.. A że nie wszystko za granicą jest wspaniałe, bo trudności też się pojawiały, wiedzieć musimy, iż jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim i we wszystkim dogodził.. A gdy są problemy, istnieje przynajmniej jedno rozwiązanie..

@ata

Dziękujemy bardzo za dodanie opinii. Mamy nadzieję na dalszą współpracę. Pozdrawiamy

Może ktoś z pracujących za granicą napisze jak się pracuje?

Paulina

@anonymous, a umowę podpisuje się jeszcze w Polsce czy już na miejscu? Rozumiem, że zrezygnowałeś z pracy, tak? Co jeszcze możecie powiedzieć o pracy poprzez Sidrom? Czy ktoś z Was wyjeżdżał do pracy za granicę z tym pośrednikiem? Jak oceniacie oferowane przez niego warunki?

Sidrom - rekrutacja
@Paulina

Dzień dobry, pracownik umowę podpisuje w Polsce, ma spokojnie czas na skonsultowanie umowy. Umowa jest zgodna nie tylko z kodeksem pracy ale i bardzo wysokimi wymogami francuskiej inspekcji pracy, która regularnie kontroluje pracę pracowników z zagranicy. pozdrawiamy

Nie polecam tej agencji wyjazdów do winnic we Francji, bo co innego jest uzgadniane,co innego zostaje się na miejscu.Proszę o poprosić o pokazanie zdjęć gdzie bedzie się zakwatwrowanie.bo na miejscu z pokoju 2 osobowego robi się pokój przechodni dla 8 osób,gdzie jest nawet kuchenka gazowa do gotowania, proszę zapytać o to z kim się będzie mieszkać,bo może się okazać, że na wstępie będą pożyczać pieniądze pić alkohol i imprezować,a od agencji nie otrzyma się zwrotów kosztów podróży, bo nie podjęlo się pracy, nawet przepraszam to za dużo!Ale za to 4000 tys km zrobione by dojechać i wrócić to za mało, nie licząc dyskomfortu psychicznego, bo przecież tak miało być luksusowo!!! Odradzam!

Sidrom - rekrutacja
@anonymous

Dzień dobry, dziękujemy za przesłanie opinii, ale prosimy również o uzupełnienie informacji: - pracownik dojechał na miejsce wieczorem i pomimo dużego spóźnienia autokaru został odebrany z dworca i zawieziony na miejsce zakwaterowania, - zakwaterowanie udostępniane jest przez pracodawcę francuskiego i pracownicy nie ponoszą kosztów z tego tytułu, - nieporozumienie z pokojem, który okazał się pokojem przechodnim było natychmiast wyjaśnione i już następnego dnia rano był do dyspozycji inny 2 osobowy pokój, - to że pokój był bardzo duży nie świadczy o tym, że miało w nim mieszkać 8 osób, a kuchenka gazowa służyła dla wygody pracowników do zagotowania sobie wody w pokoju, bez konieczności wychodzenia do kuchni, - jeszcze tego samego wieczora po informacji, że pracownik nie jest zadowolony zaproponowaliśmy przejazd na nasz koszt to innego pracodawcy, u którego nie było innych pracowników w tym momencie, niestety decyzją pracownika było nie podjęcie pracy i wyjazd do Polski następnego dnia. Kodeks pracy sytuację niepodjęcia pracy traktuje jako wyłączną winę pracownika. Umowa, w ramach której pracownik nie podjął zatrudnienia, w związku z naruszeniem przez pracownika podstawowego obowiązku pracowniczego – jakim jest świadczenie pracy jest rozwiązana bez wypowiedzenia z winy pracownika. Z tego powodu nie może być mowy o zwrocie kosztów podróży. Natomiast kwestia pożyczania pieniędzy to umowa dwóch stron, w którą w żaden sposób agencja nie może ingerować. Co do zarzutów o brak luksusów, to proponowany wyjazd dotyczył standardowej oferty pracy, a nie był obietnicą luksusowych wakacji. Oczywiście bardzo nam przykro, że wzajemne oczekiwania obu stron nie były zbieżne i pracownik nie podjął pracy.

Zostaw merytoryczną opinię o Sidrom Sp. z o.o. - Busko-Zdrój

• Jak się pracuje w Sidrom Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Sidrom Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Sidrom Sp. z o.o.?