POSTAL STEEL GROUP POLSKA

Wywiady POSTAL STEEL GROUP POLSKA

Miniaturka
Aleksandra Lewicka
Specjalista ds. Marketingu POSTAL STEEL GROUP POLSKA

Jak wyglądały początki firmy Postal?

Firma działa na rynku od 1992 roku. W międzyczasie przeszła szereg restrukturyzacji: rozwijaliśmy ją od małej firmy zatrudniającej kilka osób. Teraz jesteśmy liderem branży w Europie. Mamy w ofercie osiemnaście tysięcy artykułów i zatrudniamy ponad 100 osób.  Każdego roku uzupełniamy asortyment zgodnie z panującymi trendami. W tej chwili poza elementami kutymi mamy do zaoferowania również systemy automatyki do bram, tarcze do cięcia stali, drut spawalniczy i wiele innych artykułów tworzących przystępna dla naszych klientów ofertę. Staramy się iść z duchem czasu i jak najbardziej być frontem do klienta.

Zmieniali Państwo siedzibę?

Oczywiście. Ona również się zmieniła. 3 lata temu przenieśliśmy się do dużo większej siedziby, która spełnia nasze wymagania pod kątem powierzchni magazynowych. Mieści się ona w Tarnowie Górnym, w parku przemysłowym, przy ulicy Sowiej 6 w sąsiedztwie wielu innych międzynarodowych firm. Posiadamy jeszcze klika oddziałów w Polsce i w Europie.

Jak wygląda rekrutacja, kiedy jest na nią najlepsza pora?

Nasza firma bardzo prężnie się rozwija. Dominujemy kolejne dziedziny rynku. Rekrutacja odbywa się u nas całorocznie: latem, zimą, w sezonie lub poza sezonem. Zależy ona po prostu od naszych potrzeb. Cały czas zwiększamy liczbę osób zatrudnionych. W tej chwili jest ich ponad setka.

Ile etapów ma rekrutacja?

Jeśli chodzi o etapy rekrutacji to pierwszym z nich jest oczywiście weryfikacja CV. Drugi to spotkanie z menadżerem danego działu. Trzeci etap to spotkanie z Prezesem firmy lub Dyrektorem administarcyjnym, po którym podejmowana jest ostateczna decyzja o zatrudnieniu. Zawsze informujemy wszystkich uczestników o wynikach rekrutacji.

Czy organizują Państwo dni otwarte, targi, szkolenia?

Jeżeli chodzi o dni otwarte to nie organizujemy ich. Tak samo nie uczestniczymy w targach pracy. Szkolenia jak najbardziej są przeprowadzane. W zależności od potrzeb szkolenie wprowadzające trwa od tygodnia do dwóch. W trakcie roku każdy pracownik uprawiony jest do przynajmniej jednego, wybranego przez siebie szkolenia, które może odbyć po weryfikacji czy będzie przydatne na danym stanowisku.

Firma Postal daje szanse studentom lub osobom, które niedawno ukończyły kursy?

Tak, oczywiście, jak najbardziej. W tym roku zatrudniliśmy stażystów do działu zakupów i sprzedaży. Zapraszamy też osoby na staże w okresie wakacji. W sezonie kiedy mamy największe zapotrzebowanie proponujemy pracę stażystom oraz studentom. Jeśli takie osoby się sprawdzą to proponujemy przedłużenie współpracy na umowę o pracę.

Kończąc zapytam o sposoby integrowania pracowników w firmie Postal...

W tym roku mieliśmy na przykład jubileusz pracy niektórych pracowników, z tej okazji organizowaliśmy bankiet. Co roku odbywają się imprezy integracyjne dla handlowców, wyjeżdżają w bardzo miłe miejsca, uczestniczą wówczas w różnych turniejach jak gra w kręgle, paintball i wiele innych. Mieliśmy również piknik dla wszystkich pracowników i ich rodzin.
POSTAL STEEL GROUP POLSKA