Sieć Badawcza Łukasiewicz – Przemysłowy Instytut Motoryzacji

Opinie o Sieć Badawcza Łukasiewicz – Przemysłowy Instytut Motoryzacji

Sara Nowy wpis

Czy w takim razie nie prowadzi się tu szkoleń? Pojawiło się o nie zapytanie lecz nikt szczególnie się do niego nie ustosunkował. Ktoś także pisał o potencjalnej rozmowie i tym, że wiedza nie jest na niej bezpośrednio testowana. Kandydat musi być wiec idealnie dopasowany? A co ze stażami? Czy w ich zakresie istnieje teraz szansa na przyuczenie?

Nowy wpis

@Sara

Dzień dobry, z faktu poruszenia kilku wątków w jednym poście postaramy się odpowiedzieć na wszystkie. Gdyby potrzebowała Pani dodatkowych informacji prosimy pisać. 1. Szkolenia są realizowane zarówno poprzez formę szkoleń wewnętrznych organizowanych przez poszczególne komórki merytoryczne bądź pracowników działu HR oraz szkoleń zewnętrznych. 2. Wiedza merytoryczna sprawdzana jest w trakcie rozmowy rekrutacyjnej zazwyczaj przez bezpośredniego przełożonego, który w trakcie spotkania zadaje pytania oceniające posiadaną wiedzę. Kandydaci muszą spełniać wymagania kompetencyjne i kwalifikacyjne. Zawsze brany pod uwagę jest potencjał oraz możliwość dopasowania kandydata do stanowiska. 3. W Instytucie są realizowane staże oraz praktyki, których zaletą jest praktyczny wymiar. Pozdrawiamy, Dział HR

Krystyna

Koro, myślę, że z tym niszczeniem firmy i poniżaniem pracowników mocno przesadziłaś. Doprawdy, niczego takiego nie zauważyłam. Nowa Dyrekcja ma prawo nauczyć się Firmy a także pracowników. Czasy "czy się stoi czy się leży ...." dawno już minęły i nadzór szefa nad pracownikami jest nie tylko jego przywilejem ale wręcz obowiązkiem. Może nie masz czym wykazać się w pracy i to Cię tak boli, w takim przypadku może pomyśl o zmianie firmy. Nic na siłę. PIMOT to stary, dobry Instytut i trochę świeżej krwi mu nie zaszkodzi, szczególnie, jeśli chodzi o zarządzanie. Kto pracuje dobrze, nie ma powodu do narzekania. Atmosfera ogólnie też jest OK, zarobki .. no cóż, to nigdy nie zadowoli w 100 % ale nie są takie złe. Tylko trzeba chcieć uczciwie pracować czego Tobie i innym "niechętnym" życzę.

Jan
@Krystyna

Krystyna to Pewnie .......Nikt z zalogi dobrego słowa o zarządzaniu w Pimot nie powie, więc kto się odzywa?

klaus Nowy wpis
@Krystyna

Oj jak pięknie Dyrekcja się broni. Tylko dlaczego podpisujesz się jako Krystyna a nie Karol :-) Tak pamiętam ten ton, Dyrekcja ma prawo się mylić i uczyć ale pracownik nie. No i dalej powtarzacie ,,jak wam się nie podoba to się zwolnijcie".

Witam. w sieci jest wystawiona oferta dla młodszego inżyniera w laboratorium badań symulacyjnych. Proszę o wstępny opis przebiegu procesu rekrutacyjnego? Czego można się na nim spodziewać? W jaki sposób weryfikowana jest wiedza kandydata?

holloX Nowy wpis

Rekrutacja jest jednoetapowa. Opiera się na rozmowie z pracownikiem działu HR oraz kierownikiem komórki, do której aplikujesz. Rozmowa dotyczy doświadczenia zawodowego, wykształcenia. Dowiesz się sporo na temat zakresu obowiązków i stanowiska, które aplikujesz a także na temat pracy danej komórki. Chodzi o to aby obie strony mogły jak najlepiej się poznać. Kandydaci są wybierani tak aby ich wiedza merytoryczna lub doświadczenia zawodowe były zgodne z oczekiwaniami pracodawcy. Nie ma testów z wiedzy. Nie ma pytań, które mogłyby zaskoczyć.

Czy Sieć Badawcza Łukasiewicz – Przemysłowy Instytut Motoryzacji organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

Firma Sieć Badawcza Łukasiewicz – Przemysłowy Instytut Motoryzacji szukała nowego pracownika na stanowisko Specjalista – Junior Project Manager Dział Zarządzania Projektami. Brałeś udział w rozmowie kwalifikacyjnej? Po jakim czasie dostałeś odpowiedź zwrotną?

Jakie są warunki zatrudnienia w Sieć Badawcza Łukasiewicz – Przemysłowy Instytut Motoryzacji?

Dziękujemy za zainteresowanie pracą w Instytucie. Aby dołączyć do zespołu Sieć Badawcza Łukasiewicz – Przemysłowego Instytutu Motoryzacji należy w pierwszej kolejności przystąpić do procesu rekrutacji, przesyłając swoje CV. Po wstępnej weryfikacji nadesłanych dokumentów, wybrani kandydaci zapraszani są na rozmowę kwalifikacyjną. Ofertę pracy otrzymuje ta osoba, która w ocenie rekruterów w największym stopniu spełnia wymagania dotyczące pracy na danym stanowisku. Aktualne oferty pracy publikowane są na stronie www.pimot.lukasiewicz.gov.pl oraz na portalu pracuj.pl.

Jako uczestnik rekrutacji, chętnie podzielę się przebiegiem procesu rekrutacji, bo myślę że kilku osobom przynajmniej ułatwi to decyzję czy aplikować. Do rozmowy w "Instytucie" wszystko przebiega standardowo. Rozmowa, ogólne informacje, warunki - zapewnie iż potrzeba tygodnia na podjęcie decyzji. Tu kontakt się urywa. Po ponad 2 tygodniach od rozmowy, łatwiej trafić w Lotto niz dodzwonić się do osób odpowiedzialnych za Rekrutację. Naprawdę przez tydzień, wielokrotnie dzwoniąc odbijacie się od ściany bo nikt nie odbiera 22 777 70 24, 22 777 70 23, jedyną informacje jaką udało się uzyskać to gdy telefon został przekierowany na recepcje. Dopiero po tym dowiaduje się iż system was pominął i zapomnieli tego sprawdzić ( Wysyłany jest mail z automatu, więc pozdrawiam funkcjonalność i sprawność systemów tej instytucji). Dla obrazu całej sytuacji zaznaczę - rozmowa w siedzibie to był pierwszy tydzień miesiąca. Uzyskanie wiarygodnej informacji po przebojach z telefonami działu rekrutacji- ostatni dzień miesiąca.

Aleksandra
@Kandydat

system pominął? to ja jestem ciekawa dlaczego jeśli już. Kto tu jest odpowiedzialny za ten system, programują go sami? i co do recepcji mimo wszystko obsłużyli jak należy? wiadomo ile osób się tam zatrudnia?

@Kandydat

Dziękujemy za Pana opinię. Mamy świadomość, że informacja zwrotna jest kluczowa dla kandydata w procesie rekrutacji, dlatego będziemy dokładać wszelkich starań, żeby w przyszłości każdorazowo taka odpowiedź była kierowana do kandydata najszybciej jak to możliwe. W ramach rozwijania obszaru HR i poprawiania procesu obsługi aplikacji wdrażamy jeden z uznanych na rynku programów do rekrutacji, który pomoże nam zautomatyzować i usprawnić te procesy. Wszelkie Państwa opinie są oczywiście brane pod uwagę przy planowaniu działań w tym zakresie i pomagają nam w ciągłym doskonaleniu procesu rekrutacji.

@Kandydat

Oj tutaj PIMOT za kontakt w procesie rekrutacji mogę akurat pochwalić, gdyż wszystko przebiegało u mnie bardzo dobrze i na każde pytanie, z którym męczyłem Panie z HR-u dostałem odpowiedź.

fredek

@janusz Mam wrażenie, że konkurencja zainspirowała do tego wpisu!

@fredek

Dlaczego o wpisy na forum posądzasz konkurencję? Jeśli jesteś pracownikiem, to napisz proszę czy warto aplikować do Przemysłowego Instytutu Motoryzacji? ile może wyciągnąć na miesiąc zwykły pracownik?

Prawda
@fredek

Zarobki przeciętne mieszczą się w granicach od ok 3000 zł netto - 4500 zł netto (wyższe stanowiska). O jakichkolwiek spotkaniach integracyjnych proszę zapomnieć.

BENE
@fredek

Szczególnie konkurencji nie ma, bo to Zakład Państwowy. Prywaciarze nie zajmują się tego typu badaniami.

Tadeusz
@BENE

Witam jest konkurencja dla PIMOT-u a mianowicie po przeciwnej stronie Jagiellońskiej jest instytut zwany ITS i to jest konkurencja. Pozdrawiam.

ryfka
@Tadeusz

Tylko część badań PIMOT-u wykonuje ITS, więc proszę pisać precyzyjnie- inni ludzie to czytają.

Ppp
@Prawda

Podejrzewam że przez te lata zarobki się zmieniły i jakieś najniższe to w granicach chyba 4000tyś netto można się spodziewać?

Bożydar

Hej, jakie kejsy, zadania są na rozmowie kwalufikacyjnej?

Zofia
@Bożydar

Dobre pytanie, ale pewnie warto dodać, o jakie stanowisko chodzi. Mnie interesuje, jakie zadania rekrutacyjne są podczas rekrutacji na posadę Inżyniera badań. Wie ktoś czy są testy albo sprawdzanie znajomości angielskiego?

Ola

Nie polecam pracy w tym zakładzie. Firma przypomina siedzibę skromnego radomskiego holdingu, (usunięte przez administratora) Z pracą w Pimocie jest jak z lotniskiem w radomiu, wszystko wybudowane, tylko brakuje siły, aby się wznieść i łatwo o twarde lądowanie. Dzięki "firmie" rotacja jest ogromna, młodzi nie mają od kogo się uczyć, bo większość doświadczonych pracowników odeszło. Zarobki niskie, atmosfera słaba, brak perspektyw(usunięte przez administratora) Do administracji: Proszę o nie usuwanie tego wpisu, ponieważ może on uchronić potencjalnych pracowników przed stratą czasu.

Kandydatka

Witam, Info dla przyszłych kandydatów : Rekrutacja przebiega sprawnie do momentu jej zakończenia. Pierwsze kontakty z propozycją rozmów, datami itp sprawnie. Po ostatecznej rozmowie o pracę brak kontaktu pomimo zapewnienia w jakim terminie zostanie podjęta decyzja, i że kandydat dostanie informacje o decyzji pozytywnej bądź negatywnej. Brak informacji, czy zaproponowana kwota przez kandydata jest akceptowalna. Brak informacji, czy kandydat spełnia bądź nie spełnia oczekiwań.

HR
@Kandydatka

Sieć Badawcza Łukasiewicz - Przemysłowy Instytut Motoryzacji dochowuje pełnych starań, by proces rekrutacji był przeprowadzany z zachowaniem wszelkich standardów. Jeśli wystąpiła taka sytuacja, to zapewne była ona wynikiem przedłużającej się rekrutacji na stanowisko. Z naszej strony zapewniamy, iż dołożymy wszelkich starań, by podobna sytuacja nie miała miejsca w przyszłości.

@Kandydatka

Szkoda że nie dali ci feedbacku, ale wiele firm niestety tak robi. Ile zaproponowałaś pensji? Bo może to przesądziło o nieprzyjęciu. Jak myślisz?

misiek
@Mariusz

Lepiej poczekać aż sami zaproponują zarobki bo czasem można przedobrzyć.

Aleksandra
@misiek

Przedobrzyć? Ale to jak się przypadkiem zawoła za dużo to chyba kulturalnie sprowadzą kandydata na ziemię? Czy od razu sami z niego zrezygnują?

Jakie warunki trzeba spełnić, by zostać członkiem zespołu Sieć Badawcza Łukasiewicz – Przemysłowy Instytut Motoryzacji?

Aby dołączyć do zespołu Sieć Badawcza Łukasiewicz – Przemysłowego Instytutu Motoryzacji należy w pierwszej kolejności przystąpić do procesu rekrutacji, przesyłając swoje CV. Po wstępnej weryfikacji nadesłanych dokumentów, wybrani kandydaci zapraszani są na rozmowę kwalifikacyjną. Ofertę pracy otrzymuje ta osoba, która w ocenie rekruterów w największym stopniu spełnia wymagania dotyczące pracy na danym stanowisku. Aktualne oferty pracy publikowane są na stronie www.pimot.lukasiewicz.gov.pl oraz w portalu pracuj.pl.

Ewelina
@Sieć Badawcza Łukasiewicz – Przemysłowy Instytut Motoryzacji

komentarz zamieszczony niedawno wiec zaryzykuje i zapytam, czy w firmie przewidujecie w najblizszym czasie jakies rekrutacje bo na goworku od jakiegos czasu nic sie nie pokazuje?

@Ewelina

Aktualne oferty pracy publikowane są na stronie www.pimot.lukasiewicz.gov.pl oraz w portalu Pracuj.pl.

Na jakie narzędzia pracy może liczyć pracownik w Sieć Badawcza Łukasiewicz – Przemysłowy Instytut Motoryzacji?

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Przemysłowy Instytut Motoryzacji zapewnia pracownikom wszelkie narzędzia niezbędne do realizacji powierzonych zadań na zajmowanym stanowisku. Narzędzia pracy są zróżnicowane i dostosowane do zakresu zadań i obowiązków pracownika. W przypadku laboratoriów jest to również specjalistyczna infrastruktura i aparatura badawcza.

Kandydatka

Witam, chciałabym zapytać czy ktoś w ostatnim czasie, w tym roku odbywał tutaj praktyki i mógłby coś więcej na tem temat powiedzieć ?

ehh

@Tadeusz to szefowie kompletnie nie słuchają sugestii pracowników co do rozwoju czy polepszenia czegoś ?

Mariusz

Znasz może powody dla których pracodawca ten zdecydował się po prostu sprzedać zakład i po części go zlikwidować? Zakład przestał być rentowny, czy może jest inny powód takiego stanu rzeczy? Bardzo proszę o rzetelną opinię w tym zakresie. Strasznie mnie ciekawi, jak to wygląda.

Irek

A to bardzo dziwny wpis. Firma z opinią dobrego pracodawcy, jest wymagająca więc nie każdy radzi sobie.

janusz

W zakładzie od dwóch lat bardzo źle się dzieje. Masowe zwolnienia, niewłaściwe traktowanie ludzi oraz zła atmosfera(usunięte przez administratora)pracownicy się buntują i stopniowo odchodzą z firmy. To bardzo smutne

Janusz

Firma jest dobra choć pewnie nie idealna. Jak ktoś chce pracować to będzie zadowolony!!

Maria

Na stronie Instytutu pod adresem http://www.pimot.eu/oferty-pracy są ogłoszenia na kilka stanowisk. Widzę jednak, że te ogłoszenia zostały dodane w zeszłym roku. Czy są one aktualne? Czy rekrutacja na nie ma system ciągły?

Magda
@Maria

Zawsze warto złożyć swoje CV, szczególnie wtedy, gdy ma się coś do zaoferowania. PIMOT, jak każda inna firma, potrzebuje dobrych, doświadczonych pracowników. Rotacja jest niewielka ale potrzeby kadrowe mogą nastąpić w każdej chwili. Polecam pracę w PIMOT - to kuźnia talentów i odpowiednie miejsce do zdobycia dobrego doświadczenia w zawodzie.

Stanisław

Wydaje mi się, że albo przesadzasz, albo jesteś jednostkowym przypadkiem. Oczywiście, jak w każdej firmie, różnie układają się stosunki pomiędzy pracownikami i Dyrekcją. W tym przypadku, kiedy chodzi o nową Dyrekcję, obie strony potrzebują więcej czasu, żeby się poznać . Jeśli każdy robi to, co do niego należy, to współpraca układa się łatwiej. Ja chwalę sobie atmosferę w pracy i na zarobki też nie narzekam...

Można jaśniej napisać o co chodzi? Jeśli jest źle to nie ma powodu do krycia tego.

Zostaw merytoryczną opinię o Sieć Badawcza Łukasiewicz – Przemysłowy Instytut Motoryzacji - Warszawa

• Jak się pracuje w Sieć Badawcza Łukasiewicz – Przemysłowy Instytut Motoryzacji?

Zobacz opinie na temat firmy Sieć Badawcza Łukasiewicz – Przemysłowy Instytut Motoryzacji tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Przemysłowy Instytut Motoryzacji