Sila Poland Sp. z o.o.

Częstochowa

Opinie o Sila Poland Sp. z o.o.

admin 2015-06-10 18:02
Jak poznać prawdę o firmie Sila Poland Sp. z o.o. zanim sami zostaniemy w niej zatrudnieni? Czekamy na Twoje komentarze na temat warunków zatrudnienia?
Rudy 2016-02-20 21:25
Sila
jerzyk 2016-05-13 09:21
Ten kto ci to powiedział najprawdopodobniej załatwił sobie to stanowisko i niema absolutnie żadnego doświadczenia w innych firmach a więc jego opinii nie warto brać pod uwagę. Pozdrawiam ;)
xc 2016-10-09 20:39
hej a ktoś z was może pracowal jako mistrz produkcji tutaj w Czestochowie i powie jakie warunki zatrudnienia sa?
silowiec 2017-01-12 16:10
Firma dramat, wyzysk ludzi nic więcej. Zastanówcie się dwa razy zanim zdecydujecie się na pracę.
Roman 2017-02-06 15:45
Ta firma to jedna wielka rodzina, kto do niej nie należy ma przerąbane i choćby stawał na głowie i tak będzie nikim
stefan 2017-02-16 01:25
Firma ruina.
kris 2017-02-23 18:57
Dobra firma
basia 2017-03-08 10:55
ale funkcjonuje jakos tyle lat :)
były pracownik 2017-03-08 12:06
I niech funkcjonuje jak najdłużej, chociaż z takim utrzymaniem ruchu i parkiem maszyn drugie tyle nie pociągnie... Pozdrawiam
basia 2017-03-17 16:51
niby najgorsze ale rozwija sie silunia o kulture teraz wszyscy obowiazkowo beda sie uczyc ukrainskiego
były 2017-03-22 17:20
silunia sie rozwija?? niby jak? bo stołówkę pomalowali? hehe a ukraincy tylko wyczaja temat i pojda gdzie lepiej, tak samo jak we wkrecie.powodzenia
byly 2017-03-22 17:22
a i jeszcze jedna rada dla pani kadrowej, ze jak rozmawia z pracownikiem to niech nie dmucha mu w twarz fajkami, bo to brak kultury
Aneta 2017-04-18 08:52
@kris rozumiem, że jesteś zadowolony z pracy w firmie. Chętnie dowiemy się bliżej co na to wpływa.
@Mlody co sprawia, że tak negatywnie odbierasz firmę?
Edek 2017-05-11 22:58
Sila Poland wyzysk, dręczenie poczciwych robotników, stawka głodowa, wykorzystywanie na każdym kroku, bałagan w zarządzaniu i bezprawie.Najgorsza produkcja w Częstochowie.Nikt nie stoi za ludźmi a wymagania kosmiczne za co?Żal...
Aneta 2017-06-01 10:55
@Edek w jakim dziale sytuacja wygląda tak jak to opisujesz? Czy może dotyczy to całej firmy?
MadeinUkrain 2017-06-03 01:00
Przepraszam za mój polski, GOOGLE, jak to możliwe, i tłumaczy. Idę do pracy na tym predriyatiy. Czytałem otzyvy- przerażające. W domu, pracuję na 8:00, ale wynagrodzenie jest mała, średnio 400 zł. Dlatego jestem zmuszony zgodzić się na pracę w tym piekle.
bylypracownik 2017-06-03 23:51
@Aneta dotyczy to całej firmy.
Olszewski R 1IjCo9 2017-06-26 03:40
Pracuje w SILI przez agencje AAS na umowe zlecenie. Bez prawa do chorowania(nie płacą) i urlopu. A po za tym takie umowy się nie liczą do lat pracy. Agencja nawet nie ma siedziby w Częstochowie. Byłem dwa razy po 12 godzin. Inni pracownicy mi mówili żebym nie przychodził na 12 bo mi nie zapłacą za nadgodziny. Koordynator mówi że AAS płaci. Kto mówi prawdę to się okaAAi Po niecałym miesiącu spadam do innego zakładu. Lepiej nie bedę miał ale chociaż umowa nie będzie śmieciowa. No może 20 parę groszy więcej na godzinę.
cad 2017-06-30 16:54
Stare powiedzenie, że z niewolnika nie ma pracownika do tej firmy pasuje jak ulał. Lata wyzysku zrobiły swoje i prawda jest taka, że w niedalekiej przyszłości braknie rąk do pracy.
Aneta 2017-07-04 12:09
@cad
Piszesz, że braknie rąk do pracy. Czy w takim razie Sila Poland potrzebuje obecnie nowych pracowników? Obecnie brak wykwalifikowanej kadry pracowniczej oraz odejścia cennych pracowników to problem z jakim musi sobie radzić coraz więcej firm. Są jakieś rozmowy nad poprawieniem warunków zatrudnienia?
cad 2017-07-05 18:16
Pełna zgoda, tyle, że dużo niższe pensje stawiają Sile na samym początku przewodu pokarmowego tzn. dobrzy pracownicy odchodzą, a w ich miejsce przychodzą słabi (delikatnie mówiąc). Odpowiadając na pytanie co do poprawy warunków, to podniesiono normy, taki klimat :)
rozczarowany 2017-08-16 00:46
Raczej jest to problem firm, które nie potrafią zaoferować godnych warunków zatrudnienia, a taka właśnie jest Sila. Niskie wynagrodzenie, forsowanie pracowników nadmierną ilością godzin nadliczbowych, maszyny pamiętające czasy prl-u itp. Podnoszenie norm powinno wiązać się z wzrostem wynagrodzenia, niestety rzeczywistość jest inna.
kjk 2017-08-17 10:33
Mnie tez interesuje jak wyglada praca w SILA w Częstochowie dla pracowników zatrudnionych bezpośrednio przez firmę (nie przez agencje pracy). Słyszałem ze pracownicy maja bonusy do urlopu wypoczynkowego tzn 50% pensji do dofinansowania do wczasów po przepracowanym roku. czy to prawda? Ile osób firma zatrudnia? Jak wygląda praca biurowa w działach utrzymania ruchu, automatycy, etc.?
Edek 2017-08-29 00:22
Co którzy zatrudnieni są przez firmę mają gorzej niż przez agencję stąd wszyscy nowi pracownicy w chwili przejścia pod zakład uciekają bo widzą jak są traktowani silowcy . Zakład oczekuje od ludzi, że będą dyspozycyjni w każdej chwili. Obowiązuje ich największa przewidziana póla nadgodzin. Nie można sobie pozwolić na plany zwłaszcza środa, czwartek, piątek. Z nadgodzin i tak nic nie ma bo premia jest notorycznie zabierana a ekwiwalent dopłaty do koloni dla dzieci to nie rekompensata gdy zakład ciągłe zabiera.Wymagania dla stałych pracowników kolosalne a reszta z pod agencji chodzi jak chce i robi co chce ale nie można zwrócić uwagi bo ucieknie nowy a i tak nie ma komu robić. Praca biurową polega na nieprzyjemne współpracy z górą. Każdy ucieka a ja nie polecam...
kjk 2017-08-29 12:04
Z tego co sie z orientowałem to firma "lipa" panują układy rodzinne. Pracownicy biurowi w tym pani prezes to osobny układ. W biuro wygląda tak jakby zatrzymał sie w czasie tzn na latach 80-90 poprzedniego wieku. Niby firma Włoska, a standard pracy wyposażenie biur na czasy "komuny". Ogólnie to wielka lipa z tej firmy
rozczarowany 2017-08-29 17:04
Dobrze się zorientowałeś, ogólnie to nie tylko biuro lecz cały zakład zatrzymał się w latach 80-90
Kro_kodyl 2017-08-30 15:27
Pracowałem kilka dni, później ok 2 tyg przerwy i znowu do pracy. Moja ocena jest negatywna: człowiek się stara, ale nikt tego nie zauważa, a normy są kosmiczne, od nowych pracowników wymagają rzeczy, które wykonują stali pracownicy zatrudnieni od kilku lat. Przydzielają ludzi do stanowisk bez szczegółowego wytłumaczenia co i jak po czym okazuje się, że wszystko robisz źle. Maszyny ciągle się zacinają, robota brudna, a do kogo się nie odezwiesz, to ciągle słyszysz, że wszyscy zwalniają się jak najszybciej albo śmieją się ze swoich niskich zarobków. Dodatkowo jakakolwiek pochwała motywuje do lepszegobi efektywniejszego działania, niestety-spotkałem się z tym zjawiskiem tylko 2 razy. Radzę się zastanowić przed podjęciem pracy, albo przeżyć to na własnej skórze.
Zostaw swoją opinię o Sila Poland Sp. z o.o. - Częstochowa
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Sila Poland Sp. z o.o.