Opinie o SIM Gdynia w Chwaszczyno

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy SIM Gdynia. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do pracy w SIM Gdynia o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o SIM Gdynia w Chwaszczyno

Dariusz

Ile w tej firmie można zarobić jako operator CNC? Jak z premiami, czy nadgodzinami? Mam nadzieję, że dorzucili jakieś pieniądze na Święta?

SIM Gdynia

Wszystkie odpowiedzi na pytania oraz uwagi są udzielane przez dedykowanego pracownika SIM Gdynia i są zgodne z ogólnie znanymi zasadami obowiązującymi w firmie.

Czy w SIM Gdynia możliwa jest praca na podstawie B2B?

Renia
@SIM Gdynia

A ze stawki 28 zł/h brutto przechodzi się na jaką kwotę? Jest to jakoś stopniowo rozplanowane? Poza tym, skoro można tak progresować, jeśli chodzi o zarobki... To czy jest szansa na awans na lepsze stanowisko? ;) Proszę o informację/

Runey Nowy wpis

W związku z integracyjnym party. Może zrobimy swoją własną imprezkę w tym czasie? Zaprosimy tych którzy już nie pracują lub są na wylocie. Może Młody by przyszedł? Ktoś umie założyć zamkniętą grupę na FB? Musi być zamknięta bo stronnicy nowej władzy są wśród nas.

Zenek Nowy wpis

Szanowni Państwo, czytam Wasze opinie, i nóż mi się w kieszenie otwiera, Wasze opinie nie są zbyt obiektywne, pozwólcie, że dodam coś od siebie jako człowieka z 20 letnim stażem w obróbce, który pracował na wszystkich obszarach w tej branży. Po pierwsze, musicie sobie zdać sprawę w jakiej branży pracujemy, tutaj małe porównanie. Idziecie np. do jednej z galerii w Gdańsku na Wrzeszczu do strefy gastronomicznej, i proszę niech ktoś z Was policzy sobie, ile facet sprzedał np. kebabów w ciągu godziny, i wyjdzie to kwota około 1000/h, co potrzeba do tego? piec, lodówke, dwa metry kwadratowe i jeden dzień szkolenia, a teraz przełóżcie to na świat obróbki, trzeba kupić obrabiarkę za 200 000 euro, kupić narzędzi za 20 000 euro, zatrudnić inżyniera, przeszkolić Was z obsługi i programowania, zapewnić cała otoczkę, prąd, chłodzenie, pomiarówkę, hale która spełnia parametry i wiele wiele innych dodatkowych kosztów, i nie można klienta naliczyć 200 zł /h bo żaden klient tego nie zaakceptuje, rozumiecie to? Więc dziwi Was, że właściciel optymalizuje koszty na każdym etapie procesu ??? Zdajcie sobie sprawę, że macie maszyny z najwyższej półki na świecie, narzędzia też są najlepsze jak się tylko można, macie zawsze wynagrodzenie na czas, itp itd. Więc o co Wam tak naprawdę chodzi ? Zdaję sobie sprawę, że właściciele firmy SIM w negocjacjach nie są łatwi, ale to dlatego, że pilnują swojego biznesu, i nie da się im wcisnąć każdego kitu stąd jest taka postawa. Uszanujcie ludzi którzy potrafią zadbać o to, że macie zawsze co produkować, macie czym produkować, i na czym. Pozdrowienia dla leserów którzy się tutaj mądrują, a nie wiedzą co to jest prędkość skrawania.

Imbryk Nowy wpis
@Zenek

Brałem udział w kilkunastu rekrutacjach na podobne stanowiska i oferta SIM jest najgorsza. Widocznie nie trzeba kupować maszyny za milion złotych, jeżeli ma produkować na okrągło jeden detal jednym narzędziem. W innych miejsach zajmujących się obróbką jest nacisk na jak najszybsze pisanie programów (wtedy nie trzeba mieć osobnego inżyniera tylko od tego) lub faktycznie jest klikanie guzika na czas, ale wtedy są płaskie i wyższe zarobki, bo czego klikacza zielonego trzeba nauczyć? Dokręcania jednej śruby? A ta wiedza tajemna o tym czym jest prędkość skrawania jest do uzyskania jednym kliknięciem w internecie i jest zrozumiała dla każdego kto miał fizykę w szkole. Czyli opinie są prawdziwe zamiast nauczyć się lepiej zarządzać firma opiera się na wyzysku zdesperowanych ludzi, którzy przyjdą pracować za najniższą krajową +5%. Może jednak warto poszukać bogatszych klientów lub dostosować park maszynowy do produkcji zamiast przepalać hajs na maszyny, których możliwości są wykorzystywane w kilkunastu procentach?

Wesoły Chłop

Minimalna na start, a praca jest wymagająca fizycznie, hale są brudne. Trzeba (usunięte przez administratora) co do minuty więc nie ma mowy, żeby czegoś się nauczyć. Typowy wyzysk. Nierozwojowa praca w brudzie za niskie pieniądze. Na prawdę trzeba być zdesperowanym, żeby przyjąć taką ofertę. Nie wiem też czym tam można się wykazać jak jedyne co się robi to klepie jeden detal na czas.

SimGdynia
@Wesoły Chłop

Hale produkcyjne są codziennie myte przez personel sprzątający za pomocą specjalistycznych maszyn, jednak specyfika produkcji jest taka, że zabrudzenia powstają na bieżąco przy ciągłości pracy maszyn. Co prawda na początek pracy ( umowa o pracę od pierwszego dnia pracy ) nowi pracownicy którzy nie posiadają doświadczenia w obróbce skrawaniem otrzymują stawkę 28,00 zł, jednak po okresie próbnym otrzymują dodatkowo premie. W miarę nabywania kolejnych umiejętności w pracy operatora cnc ( a to zależy od indywidualnych predyspozycji ) wynagrodzenie jest podnoszone. Wszystkie nadgodziny są płatne 100 %. Dodatkowo za prace weekendową w nadgodzinach oprócz 100 % jest też doliczany dodatek weekendowy. Możliwość awansu - operator cnc - lider cnc- ustawiacz cnc - majster , czyli zwiększenie wynagrodzenia i dodatków funkcyjnych. Co do wymagającej fizycznie pracy - każdy może odczuwać inaczej uciążliwość pracy - rzeczywiście jest to praca stojąca przy tokarce/ frezarce cnc ustawionej na cykle produkcyjne. Zapraszamy wszystkich do aplikowania na stanowisko operatora cnc, zarówno kobiety i mężczyzn w każdym wieku.

Czy w SIM Gdynia możliwa jest praca na podstawie B2B?

@Pracodawca

Tak, jest taka możliwość. Zapraszamy do kontaktu.

@@Pracodawca

Czy ta forma zatrudnienia jest korzystniejsza niż umowa o pracę? :) Na której z nich można więcej zarobić? :)

SIM Gdynia

Oba te rodzaje zatrudnienia są trudne do porównania. Zatrudnienie w systemie B2B i związane z tym zarobki są zależne od indywidualnej umowy z pracodawcą oraz obowiązujących uwarunkowań prawnych. Zachęcamy do zgłoszenia się i uzyskania wszystkich informacji na miejscu w firmie.

@SIM Gdynia

Dzięki za informacje ale zdecydowanie wolałbym umowę o pracę. Jak jest zawierana to zwykle na jak długo? Rok, dwa czy po okresie próbnym jest na czas nieokreślony?

SIM Gdynia

Nowy pracownik przyjmowany jest na podstawie umowy o pracę. Pierwsza umowa jest zawsze na okres próbny trwający do 3 miesięcy. Następną podpisuje się na czas określony - zwykle na 1 rok. Kolejna, znowu na czas określony, nie jest z góry ustalona pod względem czasowym, jednak w sumie umowy na okres próbny i czas określony nie trwają dłużej niż 33 miesiące. Zdarza się jednak, że już po pierwszej rocznej umowie, od razu podpisywana jest umowa na czas nieokreślony. Wszystko zależy od progresu zawodowego zatrudnionej osoby. Dziękujemy za zainteresowanie. Zachęcamy do zgłoszenia się i dołączenia do naszej ekipy!

Malwina
@SIM Gdynia

Ja z takim zapytaniem, bo na stronie jest oferta operator obrabiarek sterowanych numerycznie /CNC/, gdzie podane są zarobki 3500-5000 zł brutto. To chyba nieaktualne będzie, bo już najniższa krajowa przekroczyła to. Można poznać aktualny przedział płacowy? :)

@Malwina

Pani Malwino, dziękujemy za czujność! Uaktualniliśmy już na naszej stronie widełki płacowe. Obecnie operator obrabiarek może liczyć na zarobki w przedziale 4300-6000 zł miesięcznie brutto, czyli na początek nowy pracownik będzie otrzymywał co najmniej 28 zł za godzinę brutto. Pozdrawiamy i zachęcamy do aplikowania na wspomniane stanowisko.

@SIM Gdynia

Czyli co trzeba zrobić, aby zarabiać te 6000 złotych brutto? Ile lat stażu trzeba mieć, by wynagrodzenie tyle wyniosło? :D Szukam pracy, więc wolę dopytać. ;)

SIM Gdynia

Osoba, która przychodzi do firmy bez żadnej wiedzy oraz doświadczenia operatora obrabiarek może liczyć na minimalną stawkę 28 zł za godzinę brutto. Od tego momentu rozpoczyna się nauka i trening kandydata. Zwiększenie stawki zależy od nabywanych w tym czasie umiejętności. Uzyskanie wyższych zarobków wiąże się ze wzrostem poziomu osiągniętych kompetencji i tempa przyswajania wiedzy przez operatora. Wszystko leży wyłącznie w rękach pracownika oraz jego sprawności w wykonywaniu zadań, a nie samej długości stażu pracy. Nie muszą więc to być lata, a jedynie miesiące. Proponujemy spróbować!

Renia
@SIM Gdynia

Brałeś udział w rekrutacji na [stanowisko] w firmie SIM Gdynia? Podziel się swoimi wrażeniami! Jak długo czekałeś na odpowiedź rekrutera po wysłaniu CV? Z ilu etapów składał się proces rekrutacyjny?
logo firmy Specjalista / Specjalistka ds. obsługi klienta
Chwaszczyno
Marba-Sport Marcin Mocarski spółka komandytowa
logo firmy KASJER - SPRZEDAWCA DZIAŁU MIĘSNEGO
Chwaszczyno
Max Xavier 1 Sp. z o.o.

Cześć, na stronie jest info, że szukają Operatora CNC i chciałbym aplikować, ale przed aplikacją to chciałbym się dowiedzieć jak u nich z pracą na nocki, bo z tego co piszecie to operatorzy pracują w systemie trzyzmianowym, czy płacą dodatki za nocki tak w ogóle? W ogłoszeniu jest info że premia jest regulaminowa i uznaniowa, podacie stawki tych premii i jak często można je uzyskać?

Kaja

Ale konkretnie co się zmieniło, jak kierownictwo się zmieniło? Chodzi o atmosferę tylko? A jak z warunkami pracy, ustalenia odnosnie zatrudnienia zostały bez zmian?

Zuzia
@Kaja

@kaja co ty troll jesteś? Na papierze się nic nie zmieniło. Tylko że robiliśmy na 2-3 maszynach a teraz na 4! A wypłata mniejsza. Przecie wiesz że jest premia od sprzedaży. Wystarczy tak przesunąć jej próg i już jej nie ma. Jak nie jesteś trollem to wiesz jak za Młodego było. Próg ustalony był tak że 1% był zawsze jak ich nie (usunięte przez administratora). Trzeba być (usunięte przez administratora)żeby wierzyć że koniunktura się sypnęła w miesiąc.

Ogier

(usunięte przez administratora) młody wyprowadził firmę na prostą, ludzie zaczęli zyc i lepiej się czuć w firmie i atmosfera się rozluźniła, ludzie robili co do nich należy itp. Wrocil stary i wszystko się zmieniło...

@Zuzia

I o ile ta wypłata jest mniejsza? Da się w ogole tak skakac z maszyny na maszynę? Trzy to faktycznie jeszcze ok. Ja dopiero myśle o przyjęciu się za operatora, o premii za sprzedaż nie wiem nic. Chciałem się tu od was czegoś dowiedzieć. Szkoda mi tu nie wysłać cv, bo blisko mieszkam. Nie zanosi się naprawdę na zmianę?

SIM Gdynia

By rozwiać wątpliwości dotyczące pracy w SIM Gdynia, polecamy wrócić do wpisów: https://www.gowork.pl/opinie_czytaj,286374?review=3f6e04cc-f250-4adf-ba46-b385d2c3dc01 oraz https://www.gowork.pl/opinie_czytaj,286374?review=3f6e04cc-f250-4adf-ba46-b385d2c3dc01 Dziękujemy za zainteresowanie naszą firmą i zachęcamy do aplikowania na stanowisko operatora. Miło będzie powitać sąsiada w SIM-owskiej ekipie :)

@Zuzia

hmmm...a często te progi przesuwają? No i tak nie do końca rozumiem...ten próg jest przesuwany chwilę przed naliczeniem premii, czy z miesiąca na miesiąc wiecie, że ten próg zostaje podniesiony? To co ile tak wpada ta premia do kieszeni?

SIM Gdynia

System płacowy i motywacyjny w SIM Gdynia są bardzo rozbudowane. Wszystkie sprawy dotyczące kwestii finansowych są precyzyjnie wyjaśniane podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Nowy operator CNC otrzymuje stawkę podstawową plus premię uznaniową. Istnieje również dodatkowa premia za godziny nocne. Wszystkie nadgodziny są 100%, a oprócz tego istnieje tabela dodatków kwotowych od 50 do 250 zł za zmiany weekendowe. Zestawienie to jest prezentowane w trakcie spotkania o pracę. Wzrost stawki godzinowej związany jest z podstępami w nabywaniu umiejętności (istnieje kilka poziomów stawek dla operatorów). Po osiągnięciu odpowiednich kwalifikacji, można zostać pracownikiem funkcyjnym, który uzyskuje prawo do dodatkowej premii regulaminowej. Zachęcamy do dołączenia do naszej ekipy!

SIM Gdynia

Próg sprzedaży związany z naliczaną premią jest przedstawiany na początku miesiąca, którego będzie ona dotyczyła i nie był NIGDY zmieniony w trakcie lub też na koniec miesiąca.

@SIM Gdynia

Za co można otrzymać tę premię uznaniową? Jakie konkretne warunki trzeba spełnić, aby ją dostać?

SIM Gdynia

Premia uznaniowa z założenia przyznawana jest w CAŁOŚCI za dany miesiąc od pierwszego dnia rozliczanego miesiąca. Potrącenie tej premii może nastąpić JEDYNIE na wniosek bezpośredniego przełożonego lub przełożonych wyższego stopnia w trakcie tzw. "spotkania płacowego", na którym omawiany jest dany miesiąc. Wniosek taki może dotyczyć rażącego błędu związanego z pracą wykonywaną przez pracownika lub kwestiami dotyczącymi nieprzestrzegania regulaminu pracy obowiązującego w firmie SIM. W czasie spotkania wstępnego przed podjęciem pracy wszystkie kwestie interesujące potencjalnego pracownika są szczegółowo omawiane. Zachęcamy do zgłoszenia się i dołączenia do naszego zespołu!

Jakie godziny pracy obowiązują w SIM Gdynia?

W zależności od stanowiska obowiązują następujące godziny pracy: - dla pracowników jednozmianowych: 6:00-14:00 lub 7:00-15:00, - w systemie trzyzmianowym (operatorzy obrabiarek CNC): 6:00-14:00, 14:00-22:00 i 22:00-6:00.

Grzegorz
@SIM Gdynia

Rozumiem że jak już się przyjmę na trzy zmiany t trzeba pracować na każdej z nich? Nie można umówić się na same nocki bo tak bardziej by mi pasowało. Jest tu elastyczne podjście do grafiku czy nie?

otis
@Grzegorz

nie ma tutaj czegoś takiego jak elastyczne podejście do grafiku, masz być najlepiej 20 minut przed rozpoczęciem pracy i nie możesz wyjść ani minutę wcześniej niż koniec zmiany

@Grzegorz

Otis nie odpowiedział na zadane pytanie, więc wyjaśniamy wątpliwości. Ze względów organizacyjnych zależy nam na tym, aby każdy operator był wpisany w system trzyzmianowy, tzn. w każdym tygodniu pracował na kolejnej zmianie. Jednakże jest grupa osób, które chcą/chciałyby pracować tylko na pierwszą lub drugą zmianę, dlatego chęć pracy wyłącznie na trzecią mogłaby być przyjęta pozytywnie. Proponujemy zgłosić się do naszej firmy i omówić to z osobą odpowiedzialną za grafik.

@Dariusz

Panie Dariuszu, dziękujemy za zainteresowanie naszą firmą! W SIM Gdynia zarobki operatora kształtują się w granicach 3200-6000 złotych brutto. Wysokość tej kwoty zależy od posiadanych umiejętności i chęci poszerzenia wiedzy związanej z wykonywaną pracą. Wspomniane umiejętności zdobywane są z czasem poprzez szkolenia wewnętrzne. W pierwszym etapie skupiają się one na: zasadach obiegu dokumentacji, czytaniu dokumentacji technicznej, obsługi narzędzi pomiarowych oraz znajomości użytkowanej obrabiarki. W drugim etapie pracownik uczy się: korekcji narzędzia, wymiany i pomiaru zużytych narzędzi, montażu i demontażu narzędzi wraz z oprzyrządowaniem, a w końcu uzbrajania obrabiarki według listy narzędzi. Chcemy, by w ten sposób każdy operator mógł uzyskać status samodzielnego ustawiacza, a w kolejnym kroku lidera zespołu, co oczywiście wiąże się z podwyżką. Firma działa na trzy zmiany i po ośmiu godzinach pracy operator przekazuje swoje stanowisko kolejnemu pracownikowi. Zdarzają się jednak przypadki, gdy ze względu np. na absencję części załogi, istnieje możliwość wypracowania nadgodzin. Nie są one jednak obowiązkowe, a jedynie dobrowolne. Stawki różnią ze względu na czas pracy. Stawki godzinowe na drugiej i trzeciej zmianie są wyższe niż na pierwszej. W przypadku nocnej zmiany stawka podstawowa jest dodatkowo opłacana 20-procentową premią. Ponadto od wielu lat stwarzana jest możliwość dodatkowej pracy w soboty oraz noce z soboty na niedzielę i z niedzieli na poniedziałek. Wyrobione godziny w tym czasie traktowane są jako 100-procentowe nadgodziny.

Eustachy
@SIM Gdynia

Przepraszam że co? Jakie szkolenia wewnętrzne? Od lat jestem ustawiaczem w tej firmie i nie przypominam sobie żebym kiedykolwiek miał jakieś szkolenie. Było i nadal jest tu dużo ludzi w dziale produkcji z potencjałem i chęcią poszerzenia swojej wiedzy lecz szefostwo od zawsze miało to głęboko w (usunięte przez administratora) Nie daj Boże jeszcze byśmy za dużo wiedzieli. Według mnie to największy minus tej firmy. O całej reszcie nawet nie będę wspominał bo chyba wszystko zostało już tutaj napisane. Pozdrawiam Jeszcze wasz pracownik.

@Eustachy

Cóż mimo wszystko warto napisać więcej o obecnych warunkach zatrudnienia. Z Twojej wypowiedzi wynika, że to, co szwankowało w firmie, jeśli chodzi o warunki pracy, to szwankuje do dziś? Wspominano, że to miejsce dobre co jedynie, by się nauczyć i podszlifować umiejętności. A jak z zarobkami, ile obecnie płacą na start na obrabiarki, czy frezarki? Wspomnieli o kwocie w zakresie 3200 do 6000 zł brutto, to bardzo duża rozbieżność...

@Eustachy

Panie Eustachy, prosimy jeszcze raz uważnie przeczytać naszą odpowiedź do Pana Dariusza. Wspominamy w niej o szkoleniach wewnętrznych dla NOWYCH PRACOWNIKÓW, aby mogli uzyskać status USTAWIACZA. Pan, jak wynika z Pana wypowiedzi, już nim jest. Nie znaczy to jednak, że nie zależy nam (mimo tego, co Pan sugeruje) na dalszym rozwoju Pana i innych Ustawiaczy. Jesteśmy otwarci na propozycje ze strony naszych Pracowników, w tym Pana, i bardzo chcemy, aby Wasza wiedza wciąż się pogłębiała. Czekamy na sugestie i pomysły korzystne dla Was, ale i dla firmy. Zapewniamy, że zależy nam, aby był Pan jeszcze przez długie lata naszym Pracownikiem i Kolegą. Zachęcamy do zgłaszania swoich propozycji do członków zarządu lub bezpośredniego przełożonego (majstra), bo na forum trudno anonimowo cokolwiek ustalić.

@Dariusz

Panie Dariuszu, nigdy nie było, nie jest i nie będzie naszym celem, aby Pracowników "wyciskać, jak cytrynę". Ustalone normy są rzetelne, czego dowodem niech będą wyniki niektórych Pracowników, uzyskujących nawet do 106% normy. Jeżeli chodzi o płace operatorów obrabiarek CNC, zostało to dokładnie wyjaśnione powyżej - wielkość pensji zależy od umiejętności operatora. Pozdrawiamy i zachęcamy do dołączenia do naszej ekipy, aby samemu przekonać się o tym, jak faktycznie wygląda praca w SIM Gdynia.

Ktos
@Dariusz

Tyle co mi z tego wiadomo to normy są wyśrubowane i to na wszystkich obrabiarkach na których aktualnie się pracuje czyli min. na trzech :) Faktycznie niektórym udaje się zrobić ponad 100% normy miesięcznej ale to zależy głównie od tego jak te osoby wejdą pewnym osobą głęboko w(usunięte przez administratora). Pozdrawiam :)

Olga
@Ktos

Może to wynika z tego że jest po prostu dużo pracy, a trochę za mało ludzi. Chyba nie zawsze te normy są takie wysokie? Firma tu napisała że jest otwarta na sugestie pracowników, może trzeba po prostu iść pogadać i powiedzieć co leży na sercu. Zadowolony pracownik to lepszy pracownik.

@Ktos

Tak, jak podkreślaliśmy powyżej, zależy nam na szkoleniach Pracowników i transparentności zasad. Przykro więc czytać opinie wynikające najwyraźniej z nieznajomości sposobu wyliczania normy. Zapewniamy, że jej wielkość nie zależy od nazwiska Operatora lub kogoś prywatnych sympatii do danej osoby, ale ze ściśle określonej procedury, która nigdy nie była i nie jest tajemnicą. Norma dzienna obliczana jest na podstawie sumy - czasu obróbczego (pracy maszyny) oraz czasu przemocowania detalu (pracy Operatora). W ten sposób otrzymujemy czas cyklu, przez który dzielimy 7 godzin i 10 minut - tak powstaje norma dla jednej zmiany obróbczej. Pozostałe 50 minut to czas przeznaczony dla Pracownika na przerwę śniadaniową oraz wszelkie prace związane z obsługą maszyny - tzw. pozanormatywne. W przypadku jednoczesnej pracy na dwóch lub trzech obrabiarkach normy są OBNIŻANE w zależności od czynników, jakie dany proces obejmuje. Są to między innymi: - czas obróbczy, który jest kluczowym czynnikiem decydującym o możliwości podjęcia pracy na więcej niż jednej obrabiarce, - czasochłonny sposób mocowania detalu powodujący przestoje innych maszyn, - niestabilność procesu obróbczego, - przestoje maszyn nie z winy Pracownika. Warto przy tym zaznaczyć, że często, w uzasadnionych przypadkach, zostaje również pojęta decyzja o nienormowaniu czasu pracy. Jak widać, w każdym przypadku Operator może indywidualnie obliczyć sam, czy dana norma jest zgodna z wyliczeniami zapisanymi w karcie operacji. W sytuacji, gdy pojawiają się jakiekolwiek wątpliwości, Pracownik może zgłosić je przełożonemu lub bezpośrednio osobie normującej czas pracy. Każde zastrzeżenie zostanie wyjaśnione i przedyskutowane.

@Olga

Pani Olgo, dziękujemy za rozsądny i niezależny głos w dyskusji! Ma Pani rację - chcemy, by nasi Pracownicy byli zadowoleni. Dlatego ZAWSZE zachęcamy, by w przypadku jakichkolwiek wątpliwości lub problemów zgłaszać je, by wspólnie móc znaleźć najlepsze rozwiązanie. Pozdrawiamy!

Hans
@SIM Gdynia

W praktyce wygląda tak: -normy dość wyśrubowane, ale możliwe do wykonania w teorii, a w praktyce w idealnych warunkach pracy z 5-10minut przerwy na 8h zostaje -normowiec to nieudacznik życiowy z krótkim epizodem na tokarce, ktory nic poza obcinaniem pensji fizycznym pracownikom nie potrafi, więc naturalne, ze opanował to do perfekcji i będzie trzymał się tego stanowiska (chodzi mi o cudowne zaniżenie wyrobienia procentowego przy pracy na 2 lub 3 maszynach w miesięcznym ujęciu) -bywa, że norma wyrobieniowa nie uwzględnia wymagań jakości co do częstotliwości pomiarów na maszynach pomiarowych oddalonych od stanowiska pracy i wtedy dochodzi to (usunięte przez administratora) na którą jest przymykane oko -bywa tak, że wieloletni pracownicy nie dają rady wyrobić normy i by sprostać, to posuwaja sie do zmian w programach, czym powiększają patologię, której głownym architektem jest nasz wujek i jego piętaszek od wyliczania norm -brak wyrównania pieniężnego w wypadku "wyjaśnionych i przedyskutowanych zastrzeżeń" związanych z wyliczeniami miesięcznej normy.

@Hans

Staramy się odnieść do każdego komentarza, więc i tym razem zabieramy głos, by wyjaśnić wszelkie niejasności czy wątpliwości. Według nas normy powinny uwzględniać dodatkowy czas potrzebny operatorowi w przypadku specjalnych wymagań jakościowych (które są dla nas absolutnym priorytetem!), jak również biorą pod uwagę, czy operator pracuje na jednej czy kilku obrabiarkach. Jeżeli Pracownik ma co do tego wątpliwości, zawsze prosimy o podanie konkretnych przykładów w celu wyjaśnienia zaistniałego problemu. Nie do końca jest zrozumiałe dla nas stwierdzenie: "brak wyrównania pieniężnego w wypadku 'wyjaśnionych i przedyskutowanych zastrzeżeń' związanych z wyliczeniami miesięcznej normy". Średnia wydajność miesięczna jest obliczana na podstawie wszystkich przepracowanych dni i każdy z nich ma na nią wpływ (dni nienormowane nie są w tych obliczeniach uwzględniane). Cieszymy się, że coraz większa liczba operatorów wykazuje wydajność na poziomie pomiędzy 97-100%, a nawet powyżej. Jesteśmy otwarci na sugestie i uwagi ze strony Pracowników na każdym szczeblu, a także gotowi do wyjaśnień, aby nikt nie czuł się pokrzywdzony.

Jan taki
@SIM Gdynia

To jak wyjaśnia państwo pracę na 3-4 obrabiarkach na raz hauhahaau. Żałosna firma z żałosnymi zarobkami

@Jan taki

Operator w firmie SIM Gdynia może pracować na jednej, dwóch lub w wyjątkowych sytuacjach trzech obrabiarkach - w przypadku systemów zrobotyzowanych na jednym lub dwóch "gniazdach" obrabiarek. W skład jednego "gniazda" wchodzi od jednej do trzech obrabiarek - najczęściej dwie. Dlatego pomimo nadzoru nad trzema czy czterema maszynami w przypadku "gniazd" obrabiarkowych operatorem "manualnym" jest robot przemysłowy, a faktyczne czynności operatora "gniazda" sprowadzają się do pomiarów elementów gotowych po obróbce, nanoszenia korekt wymiarowych, wymiany zużytych narzędzi i obsługi podajnika materiałowego. Normy wydajnościowe na tych stanowiskach są określane zgodnie z przejrzystymi zasadami zaprezentowanymi przez nas na forum we wcześniejszych komentarzach. Operatorzy pracujący w takim systemie osiągają wydajności powyżej 100 procent określonej normy, za co uzyskują dodatkową gratyfikację w postaci premii. Przypominamy, że zasady pracy i wynagradzania są jednoznacznie omawiane w czasie rozmowy kwalifikacyjnej. Kandydat wyraża na nie zgodę, podejmując pracę w naszej firmie.

SIM Gdynia

Jakie są warunki zatrudnienia w SIM Gdynia?

A jak w simie praca na maszynach konwencjonalnych jestem zainteresowany pracą w tym dziale jaka jest stawka na początek .Jak się pracuje na tym dziale zespół ludzi którzy tam pracują są ok?Proszę o opinię.....

Naczelny Ratlerek

Tylko firma SIM zapewni przyszłość tobie i twojej rodzinie

Czy SIM Gdynia zapewnia kartę multisportu?

W SIM Gdynia stosowana jest znaczącą dopłata do karty MultiSport po okresie próbnym.

babysąjakieśinne

Czytam, czytam i trochę mnie nosi więc napiszę swoją wersję. 1. Zaczęłam pracę po kryzysie 2009, bo moja poprzednia firma padła. 2. W SIM zawsze wypłatę mam na czas. Nie ma znaczenia czy kryzys, wojna czy wirus. Mój facet w tym czasie pracował w kilku miejscach i pod tym względem było różnie. Delikatnie mówiąc. Ja tutaj czuję się trochę jak w budżetówce: zatrudnienie jest bardzo pewne. Za to wypłaty dużo wyższe niż w budżetówce. 3. Kasę mam zgodną z tym co na umowie, wszystkie dodatki. Nic na czarno. Nadgodziny płatne 100% liczone do średniej chorobowej. Dzięki temu na L4 nie stoję przed wyborem opłaty czy recepty. 4. W między czasie byłam kilka razy na L4 i na macierzyńskim. Bez problemu wróciłam, na swoje miejsce i jeszcze wszystkie zaległe podwyżki (nie mówię, że ogromne) dostałam bez proszenia. Nie musiałam zaczynać od początku. I też nie dostałam wypowiedzenia w pierwszy dzień po powrocie. 5. Pracuje ile chcę. Chcę zarobić drugie pół pensji: biorę 2 mocne weekendy w miesiącu. Chcę odpocząć: nie muszę. Nigdy nikt mi nie odmówił nadgodzin. 6. Ze złych rzeczy: nie załapałam się na dodatek przedszkolny. Mam już za duże dziecko. Kilka dziewczyn bierze te dodatki. Jedyny prawdziwy problem to 22-6: ciężko się przyzwyczaić. 7. Z dobrych rzeczy: jak byliśmy spłukani kilka lat temu poprosiłam o pożyczkę. Dostałam nieoprocentowaną. Super. Po spłacie dopiero dowiedziałam się, że to nie z żadnego funduszu tylko prywatnie od Szczypka. Spadła mi kopara. Przecież nie musiał. 8. I najważniejsze: nikt mi nie robi łaski, że mam nadgodziny, urlopy kiedy chcę, przepustki jak muszę. A ja za to też nie robię nikomu laski. To też bardzo ważne bo wiem, jak jest w firmach gdzie jest dużo kobiet, a "rządzą" faceci. 9. I teraz bardziej osobiście: jak czytam te niektóre "opinie" i ich polszczyznę to nie dziwię się, że jesteście niezadowoleni. A waszych majstrów i "Warzywniaka" podziwiam za cierpliwość do takich tłuków. Jak się nie umiecie przystosować to idźcie do seminarium albo do woja. Tam biorą wszystkich nieudaczników. Ciekawe czy Kubusia tam przyjmą? Za mojej bytności w SIM to chyba 3 razy tu pracował. Cierpliwość do tłuka godna mnicha z Tybetu.

@babysąjakieśinne

Dziękujemy za tę opinię! Cieszy nas, że zabierają głos także Pracownicy, którzy mają odmienne zdanie od tego dotychczas prezentowanego na forum. Jesteśmy pod wrażeniem, w jak szczegółowy sposób odniosła się Pani do możliwości i warunków pracy w SIM Gdynia. Co nie zmienia faktu, że wszystkie opinie są dla nas równie ważne. Każda wypowiedź jest cenną informacją, z której możemy wyciągnąć wnioski. Pozdrawiamy!

Aktualność
Szanowni Państwo,

Miło nam powitać wszystkich Użytkowników serwisu GoWork poszukujących informacji o SIM Gdynia. W związku z dużym zainteresowaniem postanowiliśmy wykorzystać nową platformę komunikacji, gdzie podejmowane są tematy związane z firmą i jej zespołem. Tym samym chcemy dać możliwość zainteresowanym osobom poznania rzetelnych informacji na temat warunków zatrudnienia i rekrutacji, a także przybliżyć, jak wygląda praca w naszym przedsiębiorstwie.

SIM Gdynia jest synonimem solidnej firmy nie tylko w oczach klientów, ale także pracowników. Osoby dołączające do nas mogą liczyć na stabilne zatrudnienie oparte na jasnych zasadach (konkretnie przedstawianych w procesie rekrutacji i konsekwentnie realizowanych po zatrudnieniu) z przejrzystym systemem płac i benefitami. W ten sposób staramy się, by etat u nas był dla wszystkich satysfakcjonujący.

Zdanie pracowników jest dla nas ważne. Zachęcamy do głośnego mówienia o problemach czy wątpliwościach, a także zgłaszania wszelkich spraw wymagających rozwiązania. Nie zawsze jednak tak się dzieje, bo łatwiej anonimowo zabrać głos w Internecie. Nie chcemy, by mijające się z prawdą opinie zaczerniały obraz SIM Gdynia. Cenimy konstruktywną krytykę, jednak nie możemy biernie przyglądać się nieprawdziwym informacjom na temat funkcjonowania naszej firmy.

Pamiętajmy, że wolność słowa ma swoje ograniczenia. Wszystkich nas obowiązuje prawo, które nie zezwala na naruszanie czyjejś godności, dobrego imienia oraz dóbr osobistych. Zabronione są wypowiedzi kłamliwe, szkalujące czy obraźliwe. Dlatego treści niezgodne z prawem oraz regulaminem forum będą moderowane i usuwane przez administratora.

Zachęcamy do merytorycznej dyskusji dotyczącej konkretnych problemów do rozwiązania, ale też naszych sukcesów czy mocnych stron. Postaramy się na bieżąco odpowiadać na pytania i wpisy, aby także osoby zainteresowane dołączeniem do zespołu mogły lepiej poznać możliwości związane z pracą w naszej firmie.

Pamiętajmy jednak, że forum nie jest dobrym miejscem do rozmawiania o wszystkich sprawach, dlatego w kwestiach wymagających wyjaśnienia zawsze zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z nami. Jednocześnie zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej, na której prezentujemy wciąż zwiększające się możliwości produkcyjne przedsiębiorstwa.

Serdecznie pozdrawiamy,

Zespół SIM Gdynia

Owad

Moje czasy. Piękne wspomnienia. Pozdrawiam

Jaka jest kultura pracy w SIM Gdynia? Obowiązuje typowy dress code?

Runi

Kultura ? Brak A na resztę pytań masz opinie poniżej Bydło i żenada

Alusie
@Runi

No bez przesady większość pracowników jest okej . (usunięte przez administratora)

Czy firma poszukuje Cnc ustawiacza?

Johnn

Johnn 01.10.2020 10:19 Ciekawe, że to już któryś z kolei profil tej firmy. Zakładanie kolejnych z uwagi na prawdziwe i nieprzychylne komentarze nie jest rozwiązaniem panie dobrodzieju Skrzypek. Jedynym pozytywem tej firmy jest ciekawy park maszynowy i pojedyncze osoby z poukładana hierarchia wartości. Nie chcę się rozpisywać o warunkach pracy na jednej czy drugiej hali, ale nikomu nie życzyłbym trafić na tę nową, z majstrem o wybujałym ego z przekonaniem o swej nieomylności. Powiem tylko, że średnio rozgarnięty człowiek zorientuje się, że z tymi normami jest coś nie tak. Prócz niekorzystnych wyliczeń ilościowych dla pracy na 2-3 tokarkach, to za normy odpowiada człowiek, który wylicza bardzo niekorzystnie miesięczne wyrobienie. Trzeba się nagimnastykować i wykazać dużo sprytu, by mieć w ciągu zmiany chociaż te 5-10 minut przerwy i mieć pod koniec dnia na 100 procent. Normowiec to człowiek, który nie radził sobie zbyt dobrze na tokarkach, ale zrobił jakieś wieczorowe studia i oczywiście pan Skrzypek bardzo chwali, bo przecież maksymalizuje zyski i wcale nie za sprawą bystrości umysłu, a zwykłego cwaniactwa i to kosztem operatorów. Podsumowując, to jako pierwsza praca dla ludzi chcących poznać temat i lubiących zapier..lać, ale tylko na starej hali na frezarkach lub tokarkach, ale w dłuższej perspektywie to pan Skrzypek wyciska roboli jak cytryny. Na pierwszy rzut oka miły pan witający się codziennie z każdym pracownikiem, stwarzając pozory szacunku, ale to mały człowiek, typowy zimny kapitalista, któremu nie polecam podpaść.

Pit

Witam! Widzialem ze jest ogloszenie na CNC ale dzwoniac nic sie nie dowiedzialem.Moze ktos z was powie jak to wygalda z wynagrodzeniem?Mam jakies doswadczenie w ustawianiu frezarek i tokarek, znajomosc rysunku itp. Dzieki

Iwo

Jak nastroje w firmie? Miałem zamiar złożyć dokumenty a teraz zastanawiam się czy w ogóle firma będzie rekrutowała?

Koronawirus

Jak tam pracownicy w simie? Szef zapewnił wam płyn do dezynfekcji? Macie maski i rękawice? :D

Zostaw merytoryczną opinię o SIM Gdynia - Chwaszczyno

• Jak się pracuje w SIM Gdynia?

Zobacz opinie na temat firmy SIM Gdynia tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 7.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w SIM Gdynia?