brak logo

TelePizza Poland Sp. z o. o.

Poznań

Opinie o TelePizza Poland Sp. z o. o.

pracownik 2012-05-04 18:24
jak kogoś interesuje praca na skuterze firmowym w telepizzy .. 2.5 zł , za godz, i 2.7 zł za kurs. (auto kurs 4.4 zł - tankujesz za swoje)
zadania kierowcy : (przypominam 2.5zł/godz)
-skrobanie skrzynek po cieście
-przygotowanie miejsca pracy kucharzowi
-przygotowanie sosów dla kierowców i kucharzo-kasierowi
-uzupełnianie zapasów napojów na stanowisku kasjerskim
-obsługa pieca pizzerskiego : wyciąganie pizzy i albo na talerz na salę, albo do kartonu.)
-obieranie telefonów - przyjmowanie zleceń
-sprzątanie na wieczór po kucharzu i sprzątanie strefy produkcyjnej
-wynoszenie śmieci
-dostarczanie kursów
-brak jakiejkolwiek przerwy
-nowi kierownicy... skrzydła rosną szybciej niż ceny paliwa
-stan skuterów na jednym z dwóch lokali straszne. brak pieniędzy na naprawę
a więc w skrócie ... max : 2,5 + 2,7 + 2,7 + 2,7 = 10.6 zł./godz.
ale z reguły kończy się na 2,5+2,7+2,7+ zapie..ol = 7,9 zł i zepsute nerwy
-rozładunek dostawy
- najtańsza pizza pracownicza MAŁA!!! (17 cm) za 6 zł z dwoma składnikami
-napady na kierowców
-wyzysk
-mobbing

a teraz jeszcze parę rzeczy ...
-często przeterminowane produkty
-sztuczne i mrożone
-oszukiwanie klientów, oszczędzając na składnikach
-ceny jak z kosmosu

czy pada deszcz, czy też śnieg telepizza na skuterze \\\"zawsze\\\" dojedzie i kierowca będzie szczęśliwy z napiwku w wysokości 0,20gr. :)
Nowa 2013-01-12 12:50
Należy pamiętać o cechach charakterystycznych stosunku pracy, do których zaliczamy wykonywanie pracy określonego rodzaju na rzecz pracodawcy, pod jego kierownictwem oraz w miejscu i czasie przez niego wyznaczonym. Jeśli, pracując w taki sposób, pracownik nie posiada umowy o pracę, a tylko np. umowę zlecenia, można złożyć skargę do inspekcji pracy. Inspektorzy, po przeprowadzeniu czynności kontrolnych, mogą zobowiązać pracodawcę do przywrócenia stanu zgodnego z prawem i zaniechania naruszeń. O tym, że warto walczyć o swoje prawa świadczy fakt, że tylko w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy 23 tys. osób, pracujących na podstawie umów cywilnoprawnych lub bez żadnej umowy w warunkach, gdy powinni być zatrudnieni na podstawie stosunku pracy, uzyskało - dzięki inspektorom pracy - potwierdzenie na piśmie zawarcia z nimi umowy o pracę. Pragnę podkreślić, że niepotwierdzenie na piśmie umowy o pracę jest wykroczeniem przeciwko prawom pracownika zagrożonym karą grzywny nakładanej w drodze mandatu od 1 tys. do 2 tys. zł, a w przypadku recydywy, czyli powtórzenia się wykroczenia w ciągu dwóch lat – do 5 tys. Inspektor może również skierować wniosek do sądu, gdzie maksymalna grzywna wynosi 30 tys. zł.Kiedy nie można zastosować umowy zlecenia

Jeżeli praca wykonywana jest:
Na rzecz i pod kierownictwem zleceniodawcy,
W miejscu i czasie określonym przez zleceniodawcę,
Za wynagrodzeniem,

Wówczas nie można mówić o umowie zlecenia i zleceniodawcy, lecz o umowie o pracę i pracodawcy. Z mocy prawa, tak określona praca jest pracą „na etacie” i nie może być zleceniem. Rozwiązanie to ma chronić prawa pracowników przed ich ograniczaniem, wynikającym z możliwości bardzo swobodnego kształtowania umowy zlecenia.
Nowa 2013-01-12 12:52
Ludzie...czy Wy nie znacie swoich praw? n8v4g
zyga 2016-03-16 17:11
TelePizza poszukuję w wielu miastach Polski na stanowisko Szef Zmiany , oferują zatrudnienie na umowę o pracę może to Cię zainteresuje@hendo i pracę w młodym zespole i miłej atmosferze
Zostaw swoją opinię o TelePizza Poland Sp. z o. o. - Poznań
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie TelePizza Poland Sp. z o. o.