Miniaturka
Natalia Mróz
Specjalista ds. Marketingu Delta Trans Logistik Sp. z o.o.
Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu na wydziale zamiejscowym w Chorzowie. Od ponad trzech lat odpowiada za marketing w Grupie Delta Trans.

Szybka i sprawna logistyka to dla wielu firm klucz do sukcesu. W Delta Trans zapewniacie kompleksową obsługę w tym zakresie. W jaki sposób obsługujecie swoich klientów?

Grupa Delta Trans, obejmująca spółki Delta Trans Transporte oraz Delta Trans Logistik, należy do największych operatorów logistycznych w Polsce. Jesteśmy jednym z nielicznych operatorów logistycznych, który w oparciu o swoje zaplecze techniczne i intelektualne zapewnia usługi ściśle dopasowane do potrzeb klienta zgodnie z modelem one stop shopping. Delta Trans oferuje między innymi transport krajowy i międzynarodowy, transport paczek, dystrybucję przesyłek drobnicowych, usługi spedycyjne, obsługę celną, przewóz paczek, logistykę magazynową, projektowanie oraz produkcję specjalistycznych stelaży transportowych. Dodatkowo gwarantujemy profesjonalne zarządzanie przedsięwzięciami logistycznymi.

Istniejecie ponad 25 lat. Przez ten czas Waszą działalność można określić jako harmonijny rozwój.

To miłe, że tak Pan to postrzega. Grupa Delta Trans powstała w 1989 roku. Początkowo nasza firma liczyła kilku pracowników i operowała czterema samochodami. Obecnie jesteśmy rozpoznawalnym i cenionym operatorem logistycznym. Zatrudniamy ponad tysiąc pracowników. Mamy kilka oddziałów w Polsce i posiadamy blisko czterysta pojazdów, które każdego roku pokonują blisko 42 miliony kilometrów.

Zajmujecie się także tak zwanym co-manufakturingiem. Co to takiego?

Celem co-manufacturingu jest wyręczenie klientów z funkcji produkcyjnych i logistycznych, poprzez wdrażanie kompleksowych i dedykowanych określonym projektom rozwiązań. Grupa Delta Trans dostarcza pełne wsparcie techniczne, narzędzia, obsługę logistyczną czyli zaopatrzenie i dystrybucję. Zapewniamy również wykwalifikowaną kadrę inżynierską. Klient decydując się na powierzenie nam prac bardzo wiele zyskuje. Przede wszystkim mam tu na myśli dostęp do nowoczesnych technologii i know how, jak również możliwość skupienia się na własnym rozwoju i sprzedaży.

Prawie tysiąc pracowników to liczba, która robi wrażenie. Czym oni się zajmują?

Ze względu na szeroki zakres oferowanych usług zatrudnione osoby zajmują różne stanowiska. Zdecydowanie najwięcej, bo blisko 44% pracowników, stanowią kierowcy, a kolejne 21% pracownicy magazynów. Pozostała część to przede wszystkim pracownicy administracji, spedycji, agencji celnych, inżynierowie produkcji i wykwalifikowani pracownicy techniczni.

Jak dużą flotą pojazdów dysponujecie?

Flota firmy składająca się z blisko czterystu własnych jednostek jest regulanie kontrolowana. Średni wiek pojazdów to 5-6 lat. W latach 2013-2016 zakupiono 79 ciągników FM i 60 ciągników FH będących najnowszymi modelami dostępnymi na rynku. Ponadto podążając za potrzebami klienta Delta Trans dostosowała swoje zestawy do przewozu szkła wielkogabarytowego obniżając masę własną zestawu i umożliwiając tym samym transport większej ilości towaru na takiej samej liczbie zestawów jak wcześniej. Delta Trans była jedną z pierwszych firm w Polsce oferujących tego typu usługę.

W jakie najdalsze trasy wyruszają Wasi kierowcy?

Świadczymy usługi transportu drogowego przede wszystkim w krajach Unii Europejskiej jak również w Turcji. Oczywiście jesteśmy w stanie zapewnić kompleksową obsługę logistyczną w dowolne miejsce na świecie.

W jaki sposób zdobywacie nowych klientów?

Mamy ugruntowaną pozycję na rynku i jesteśmy rozpoznawalnym operatorem logistycznym, w związku z czym otrzymujemy liczne zapytania i zaproszenia do udziału w przetargach. Staramy się jak najlepiej spełnić oczekiwania naszych klientów i chyba nam się to udaje ponieważ bardzo często polecają nas swoim kooperantom. Nasza aktywność na różnego rodzaju targach i sympozjach również pozwala na nawiązanie nowych kontaktów handlowych.

Jakimi kanałami poszukujecie nowych pracowników?

Zamieszczamy informację na naszej stronie internetowej, na portalach rekrutacyjnych, w pobliskich Urzędach Pracy i Akademickich Biurach Karier.

Czym próbujecie skusić potencjalnych pracowników?

Nowi pracownicy mają możliwość zdobycia doświadczenia i udziału w licznych, interesujących projektach międzynarodowych. Naszym pracownikom oferujemy szkolenia i wspieramy ich w podnoszeniu swoich kwalifikacji. Przyszłym kierowcom Delty Trans pomagamy w uzyskaniu odpowiednich uprawnień, jeśli takich nie posiadają. Dodatkowym atutem jest panująca w firmie przyjazna atmosfera, czego potwierdzeniem z pewnością jest fakt, że spora część kadry pracuje w Delcie ponad 20 lat.

Pracowników na jakie stanowiska poszukujecie najczęściej?

Najczęściej poszukujemy kierowców i pracowników magazynów. Rekrutacja zależy od stanowiska pracy jakie ma podjąć przyszły pracownik. Inne będą kryteria dla osoby ubiegającej się o pracę w dziale księgowości, a inne dla osoby chcącej pracować w Delcie jako kierowca.

Jakie macie procedury rekrutacyjne?

Z pewnością we wszystkich przypadkach dokładnie analizowana jest aplikacja pod względem posiadanych umiejętności i stawianych wymagań. W przypadku pozytywnego wyniku zapraszamy zainteresowaną osobę na rozmowę kwalifikacyjną z kierownikiem działu, w którym ubiega się o pracę.

Delta Trans to firma wielokrotnie nagradzana. Które z wyróżnień są dla Was najbardziej prestiżowe?

Każdego roku nasza firma zdobywa liczne nagrody i plasuje się w różnego rodzaju rankingach, w tym w rankingach branżowych i w zestawieniach czołowych polskich przedsiębiorstw. Cieszymy się ze wszystkich zdobytych nagród, ponieważ stanowią potwierdzenie tego, że nasze działania są dostrzegane i doceniane.

Kto może trafić do Was na praktyki i staże?

Praktyki i staże oferowane są studentom w szczególności uczącym się na kierunku Transport i Logistyka. Umożliwiamy również przebycie stażu osobom zarejestrowanym w Urzędzie Pracy.

Czy Państwa firma ma za sobą jakieś punkty zwrotne, które doprowadziły do dynamiczniejszego rozwoju lub rewolucyjnych zmian?

W ciągu ostatnich 27 lat wiele się wydarzyło. Zmiany jakie następowały były bardzo często następstwem wydarzeń na rynku i nierzadko stanowiły szereg ryzykownych decyzji. Wejście Polski do UE zmieniło wiele w funkcjonowaniu firmy. Zredukowano ilość agencji celnych, nawiązano współpracę z licznymi zagranicznymi przedsiębiorcami, którzy zdecydowali się zainwestować w Polsce. Wzrost wymiany między krajami zachodnimi niósł za sobą wzrost przewozów w transporcie drogowym. Następnym istotnym punktem był globalny kryzys w 2007 roku, który spowodował upadek wielu przedsiębiorstw. Na całe szczęście Grupa Delta Trans dzięki dywersyfikacji świadczonych usług i elastyczności poradziła sobie z sytuacją, a na dodatek ugruntowała swoją pozycję na rynku.

Pozycję, którą pewnie chcecie jeszcze umacniać?

Zdecydowanie tak. Z tego powodu w najbliższym czasie planujemy powiększyć posiadaną powierzchnie magazynową. W dalszej perspektywie planowy jest zakup nowych samochodów. Jako stały cel stawiamy sobie najwyższą jakość świadczonych przez nas usług i satysfakcję naszych klientów.

Delta Trans Logistik Sp. z o.o.
1.9/5 Na podstawie 120 ocen.

Delta Trans Logistik Sp. z o.o.