logo Castorama Polska

Castorama Polska

Gdańsk

Opinie o Castorama Polska

anonim 2009-06-09 17:27
Praca wyczerpująca, odpowiedzialna, czasami ciężka. poznałem mnóstwo nowych ludzi, zdobyłem doświadczenie na dziale budowlanym, wiele się nauczyłem.
Romek 2009-12-30 19:54
nie wiem nie pracowałem tam ale z chęcią spróbuję, jestem bezrobotny - stocznia nie ma pracy!!!! czy ktoś się orientuje jaki są zarobki w castoramie? dziękuję i pozdrawiam [usunięte przez administratora]
anonim2 2013-07-15 23:12
7,60 netto / h
Jaaaa 2014-05-09 11:08
Mój staż koło 10 lat. W momencie zatrudnienia dostaniecie ok. 1600zł netto/mies (z dodatkiem za niedziele). Plus dwie premie w roku.
Plusy: wszystkie kwoty na papierze, przestrzegany kodeks pracy, 2 razy w roku premie, bogaty socjal (karty benefit, placówki medyczne, bilety do kina), fajni ludzie, zdobycie obszernej wiedzy, imprezy pracownicze
Minusy: ciężko fizycznie po dłuższym czasie, problem z pobraniem 2 tyg. urlopu w okresie wakacyjnym, brak możliwości posiadania swojego tel. komórkowego, praca w kurzu, ciągłe odgórne naciski na sprzedaż i obsługę - rycie głowy, nagany(utrata premii) za pierdoły bez uprzednich upomnień, klienci nie szanujący pracowników wylewający swoje frustracje o wszystko, brak możliwości uzyskania podwyżek - ciągłe powoływanie firmy na kryzys...
Złote czasy Castoramy niestety minęły.
Bezrobotna20000 2014-06-24 12:56
Praca, w której nie znasz dnia ani godziny, kiedy staniesz się bezrobotnym. Praca na kasie, może niektórym wydaje się, że jest lekko i przyjemnie- błąd, pomylisz się na kasie, możesz mieć naganę( od 9zł<) a o pomyłkę nie jest trudno, kiedy stoi tłum ludzi i w między czasie musisz sprawdzać czy czegoś się nie policzyło, czy wszystko się zgadza, bo jeśli źle coś policzysz, za dużo/ za mało to też nagana... Do ostatniego dnia umowy nie wiesz, czy masz ją przedłużoną, czy nie... Pewnie nie ma pracy idealnej, ale to pracownicy, czyli ostatnie ogniwo pracuje najciężej na o by taki moloch się utrzymał, więc WIĘCEJ SZACUNKU!!!!
zwolnioiny 2015-10-11 16:35
Praca bardzo cięzka. zwolnić mogą cie w każdej chwili za byle co. a jak im nie podpasujesz choc dobrze pracujesz to coś wymyślą. podłożą ci świnię albo konsekwentnie dzień po dniu mówią że jesteś niekompetentny.
przestrzeganie prawa pracy to pozory. w którym miejscu prawo pracy toleruje mobbing?

jeżeli na prawdę nie masz pracy i jesteś zdesperowany to spoko. zatrudnij się i szybko szukaj czegoś zanim Cię wyleją.

ktoś wcześniej napisał" złote czasy Castoramy juz minęły" - to prawda:)

a za miske ryżu to praca jest na każdym kroku....
cukiereczek 2015-12-14 18:02
nie narzekajcie, w jakim markecie są 13 i 14 pensje a także premie z zysków???
Aldia 2016-01-03 09:01
Pracodawca nie szanuje swoich pracownikow. Tutaj jestes popychadłem. Pracownicy z doswiadczeniem i wiedzą zastepowani sa pracownikami tymczasowymi. Ciągłe problemy jak idziesz na urlop. Jak zachorujesz lub weźmiesz opiekę - to juz na maxa podpadówa. Masz tyrać na maxa i nie pytać się o voucher na taxi po nocnej inwentaryzacji...
malio 2016-03-24 20:36
Piszecie o awansach... są ale dla swoich kabli albo znajomych z zewnątrz. Na jeden z działów nagle powrócił były pracownik po wielu latach i od razu został zastępcą... Pensje już nie są aż tak wysokie jak kiedyś. W Lidlu wiecej zarobisz..Kierownicy to prostaki nie mający pojęcia o kierowaniu ludźmi.
pracowałam 2016-03-24 23:21
Praca idealna dla dupowłazów i donosicieli. Pewny awans i wysokie premie.
Minion 2016-05-13 15:58
Ogólnie jeśli chodzi o Castorama to uważam, że mamy o czym rozmawiać, bo firma jest naprawdę bardzo gościnna i dobra, fantastyczna sprawa to też te ich pensje
anonim 2016-11-18 10:33
to jaki problem nagrać mobbing camerą albo dyktafonem podrzucić do inspekcji pracy i nie zapowiedziana kontrola gotowa i pracodawca ma kłopoty a wy możecie walczyć odszkodowanie
Krzysztof 2016-12-09 19:09
Witam. Ile teraz zarabia doradca klienta ?
były pracownik! 2016-12-13 11:07
Witam.
Nie polecam!! Pracowałam 5 dni, zatrudniona zostałam przez pośrednictwo pracy, nie było mnie tylko dwa dni!! z powodu zatrucia pokarmowego!! zgłosiłam w sobotę Pani z agencji ze nie będzie mnie w niedzielę i zapytałam się czy będą jakieś konsekwencje odp że nie i że zgłosi Castoramie że mnie nie będzie (wtedy jeszcze nie wiedziałam że mam zatrucie pokarmowe), nie spałam całą noc wymiotując, w niedziele zgłosiłam że nie będzie mnie w poniedziałek gdyż nadal się źle czuje, dziś miałam wolne i dowiedziałam się że przez to że mnie nie było rezygnują ze współpracy!! Po prostu masakra totalna!! nie było mnie dwa dni z powodu zatrucia na które dostałam mocne leki a oni przez telefon powiedzieli mi że jeżeli na początku współpracy zdarzają się takie rzeczy to co będzie przy dalszej współpracy. Więc nie polecam!! chyba że jesteś zdrowym robotem który nie będzie chorować i będzie jak robot! Szkolenie tygodniowe, bujda po 4 dniach dostałam kasetkę swój numer i kazano mi usiąść samej i to w popołudnie gdzie jest największy ruch.
Kalicko 2017-02-06 00:50
Odradzam. Pracownicy są w porządu - życzliwi. Ale pierd... jest dyrektor tego hipermarketu. Tak w jednym zdaniu możnaby ocenić pracę w tym miejscu. Mobbing pełną gębą. Wariat czepia się byle czego. Po 6 tygodniach sam zrezygnowałem, wcześniej załatwiwszy sobie pracę gdzie indziej (dzisiaj o to bardzo łatwo) i przy świadkach powiedziawszy dziadowi co o tym jego bajzlu myślę.
Nie rozumiem ludzi, którzy przyzwyczajeni do miejsca pracy dają się gnoić takiemu gościowi w obecnych warunkach, gdzie o pracę wyjątkowo łatwo.
Kalicko 2017-02-06 00:59
Łatwo się mówi. Znam się na mobbingu i go przerabiałem również w sądzi epracy. Z chorej firmy, od chorego przełożonego najlepiej uciekać czym prędzej. Odbierasz mu wtedy satysfakcję ze zgnojenia ciebie. Mina takiego mobbera na odchodne jest bezcenna. Ja tego w tej Castoramie doświadczyłem.
Kalicko 2017-02-06 01:07
2300 zł. brutto + 150 zł. brutto dodatek za niedzielę. Są też premie półroczne (85% podstawy wynagrodzenia) i małe kwartalne (liczone od wypracowanego zysku).

Wprawdzie płacą nieco więcej niż w Auchan czy Tesco, to w zwykłej budżetówce mam na start 2850 zł. brutto, a w drugiej firmie prywatnej (pracuję na dwa fronty) 3500 brutto.

Wprawdzie, gdy szedłem do Castoramy na Osowej w Gdańsku nie zamierząłem od razu z niej uciekać. Do złożenia wypowiedzenia po zaledwie 6 tygodniach przyczynił się szurnięty dyrektor tego sklepu, który usiłował mnie publicznie zgnoić. (Sam widziałem, jak pewna dziewczyna popłakała się po tym, jak ją ten wariat napadł).
Janusz 2017-02-06 22:09
2300 to jest od pon-piątku czy od pon-sob? Jak jest płatna sob osobno jak niedziela? Czy jak normalny dzień tyg? Bardzo dziękuje za odp z góry
Kalicko 2017-02-09 21:49
Sobota jest płatna normalnie. A stawka 2300 brutto dotyczy całego miesiąca. Nie ma w Castoramie czegoś takiego, jak praca od poniedziałku do piątku. Przepisy określają maksymalną ilość godzin pracy na tydzień i to jest przestrzegane.
eszpea 2017-02-09 22:08
2300 zł nawet dla nowych pracowników?
Kalicko 2017-02-10 20:24
Dla nowych także. Ale nie wpadaj w euforię, bo jest to stawka brutto. Po podatkach otrzymasz ledwo 1800 czy 1950 złotych (z dodatkiem za pracę w niedzielę). Jest to wprawdzie netto więcej niż np. w Tesco czy Auchan ale podobno Lidl daje jescze więcej. (Swego czasu Lidl podebrał bardzo dużo pracowników innych marketów - własnie za pomocą zaoferowania wyższych płac).
Ja obecnie mam w budżetówce na start 2850 brutto i 3500 zł. brutto na własną działalność (tzw. samozatrudnienie u innego prywatnego pracodawcy)
jh 2017-03-02 12:46
tak dla nowych. Castorama ma obecnie chyba jedne z najniższych stawek i nic nie wskazuje na poprawę. Mało kto chce tam już pracować . W sezonie zapierdziel taki że pot się leje. Dobrze się zastanów !
Maja 2017-03-31 14:19
Na jakie warunki zatrudnienia mogą obecnie liczyć nowi pracownicy? Jakie benefity zapewnia Castorama Polska?
Zostaw swoją opinię o Castorama Polska - Gdańsk
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Castorama Polska