Opinie o Alfa Elektro w Katowice

Alfa Elektro to sieć hurtowni oferujących szeroki asortyment produktów elektrotechnicznych: od kabli i przewodów, poprzez oświetlenie, aż do aparatów i elementów automatyki, wraz z całą gamą produktów uzupełniających. W swojej ofercie posiada produkty ponad 100 dostawców, dedykowane dla klientów profesjonalnych z sektora B2B. Posiada ponad 80 własnych oddziałów handlowych w całej Polsce. To firma z bogatą, ponad 25-letnią tradycją. Jednocześnie należy do najbardziej nowoczesnych, prężnie działających przedsiębiorstw, gdzie pracownicy mają możliwość rozwoju swojej wiedzy i kompetencji dzięki szerokiej ofercie różnorodnych szkoleń. W swojej działalności hołduje wysokim standardom zarządzania i etyki biznesu, charakterystycznym dla całej Grupy SONEPAR – francuskiej, rodzinnej firmy o zasięgu globalnym, której Alfa Elektro jest częścią. Jako Grupa – obejmuje swoim zasięgiem 5 kontynentów, 41 krajów, zatrudnia ponad 40 000 współpracowników. </br> </br> <font color="black"><b>Misja firmy</b>:</font> „Właściwe rozwiązania elektrotechniczne we właściwym miejscu i czasie.” </br> </br> <font color="black"><b>Wizja firmy</b></font> „Chcemy być firmą pierwszego wyboru dla klientów i pracowników, łączącą kompetencje techniczne z doskonałą organizacją.”

Branże: Pozostałe - sprzedaż hurtowa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Alfa Elektro w Katowice

Mikołaj Nowy wpis

Witam Ktoś odpowie jakie widełki pensji na handlowca ?

Niko Nowy wpis
@Mikołaj

Przy dobrych wiatrach 5500 ale premii nie zobaczysz

@Niko

Ale 5500 na rękę czy brutto? Spora różnica, jak się możesz pewnie domyślić :D Daj znać, dobrze by to było wiedzieć jednak. A premie są w ogóle jakieś w teorii że tak powiem czy żadnych? Od czego zależne?

jak na dzień dzisiejszy wygląda sytuacja z wypłacaniem premii? :) są one wypłacane, czy nadal rygorystycznie obcinane, tak jak pisaliście? są jakieś konkretne warunki, które trzeba przestrzegać, aby ją otrzymać? :) rozjaśnijcie moje wątpliwości, bo przymierzam się do złożenia CV... :)

A

Na jaką podstawę można liczyć na magazynie jako magazynier z UDT? Jakie są premie?

Czy pracując w firmie Alfa Elektro można dostać awans w pierwszych 3 miesiącach?

z

Awans, rozumiany jako wzrost wymagań względem pracownika, jest automatyczny. W ciągu okresu próbnego musisz nauczyć się wszystkiego i zasuwać jak pracownik z 20 letnim stażem. Przy okazji przedłużania umowy podstawy ci nie dźwigną. Premii na pasku nie uświadczysz, zawsze znajdzie się powód aby ją przyciąć.

specjalista e-commerce

Profesjonalna i konkretną rozmowa, najpierw video z panie z HR i przełożonym, następnie spotkanie na żywo dodatkowo w obecności dyrektora. Miło, sympatycznie, konkretnie i profesjonalnie.

Adekwatne do stanowiska, żadnych dziwnych pytań typu jakim zwierzęciem jesteś etc.

logo firmy Specjalista IT ds. wsparcia
logo firmy Senior w Zespole VAT Compliance
MDDP Michalik Dłuska Dziedzic i Partnerzy Spółka Doradztwa Podatkowego S.A.
logo firmy Asystent Zdalnego Wsparcia Serwisowego
Zielona Góra
EKOENERGETYKA - POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA
logo firmy Ślusarz lub ewentualnie pomocnik ze znajomością niemieckiego
4470 Enns - dolna Austria
Allpersona GmbH

Alfa Elektro poszukuje pracownika na stanowisko: SPECJALISTA DS MARKETINGU. Oferta jest na serio?

Dominika
@Kandydat

O co dokładnie pytasz? Jaka niby miałaby być, wymyślona? Nie sądzę, żeby jakaś firma się trudziła dodawać fałszywe ogłoszenia, czemu jesteś taki zaskoczony?

@Dominika

Dziwi mnie tylko to, iż firma z taką pozycją na rynku, musi wywieszać ogłoszenie o pracę na takie stanowisko. Przecież najprościej podkupić kogoś od konkurencji. Awansować pracownika z wnętrza firmy. Zatrudnić kogoś z polecenia. Podstawy HR się kłaniają.

Rufi

Miesiąc okresu próbnego, i wypad bez żadnego podania przyczyny lub wytłumaczenia pół godziny przed końcem pracy w ostatnim dniu, i to nie przez dyrektora, tylko kierownik zmiany, który wyprowadza cie z hali "żeby nie robić tego przy wszystkich"... Próba dopytania "dlaczego?" - zero odzewu...tylko formułka "z dniem takim i takim zostaje Pan zwolniony, proszę sie przebrać i opróżnić szafkę"... Szkoda, że jeszcze tego samego dnia rozmawia sie z dyrektorem na temat nowej, rocznej umowy, i nie jest sie na liście błędów w liniach ze skanerów... Jak dla mnie czyste (usunięte przez administratora) miałem dobre mniemanie przez miesiąc o firmie, chciałem pracować tam na stałe, spoko ludzie i atmosfera, jedynie ze dwie osoby sie takie trafiły które zasługiwały na fangę w pysk za bycie dupkami w stosunku do nowych,ale dla mnie to małe piwko, mimo to zostałem potraktowany tak jak zostałem... Szkoda, ale psujecie sobie opinie, i to strasznie... Nie polecam tej firmy (oddział w Chorzowie), wezmą was, popracujecie, i z (usunięte przez administratora) uznają że nie robicie wydajności, albo wogóle wam nie powiedzą o co cho i nara

Wyje.....ny
@Rufi

Hej.Prarowalem w opolskim oddziale w 2003 roku.Wrazenie zrobiła firma,ale na początku.Przetasowania jak w pokerze na melinie.Kierownik wyskoczył,mimo,ze wykonał plan,ale nie na aparaturze,tylko na źródłach światła.Fajna impreza integracyjna w Hotelu 500 koło Warszawy,ze prezerwatyw zabrakło w recepcji????Po 4 miesiącach pracy,pół godziny przed zakończeniem pracy wezwanie kierownika i wylot z roboty bez podania przyczyny.Potem się dowiedziałem o co kaman????

Rufi
@Wyje.....ny

Heh, końcówkę historii miałem identyczną w 2019r. :p Też pół godziny do końca, ja kończe szykować zamówienia i jeb, wylatuje bez słowa nawet...

Pesymistaa

Dlaczego wszyscy tolerują co nowy wuc wyprawia w magazynie? Co to za czasy ze grupa przydupasów wożących tyłek wuca może robić nic ? Jak to jest że może być 20 przerw papierosowych i jest ok ?(usunięte przez administratora)Czy ktoś ogląda ten monitoring ? Typ na kable przyjeźdza jak wstaje a drugi ze schenkera premie reguluje towarem i dla wuca jest ok ? Czas szukać roboty

Wiki
@Pesymistaa

To nie wuc to księciunio !!!!!!

Zdenek
@Pesymistaa

No i juz nie mozna palic

x
@Zdenek

No ale jak to? To znaczy ze zaspawali wyjscia? Czy moze postawili fotopulapki?

heheheh

nie byłem tu 4 lata.... i widzę, że się nic nie zmieniło. Jedyne co to się poznali na Agnieszce i wyrzucili ja z roboty. Znaczy sama odeszła. hehehh. Jak właściciel nie zrozumie, że największym problemem firmy jest zarząd, który nie pracował nigdzie indziej tylko w AE i bardzo , bardzo wiele mu się wydaje a nie ma praktycznie żadnego doświadczenia w czymkolwiek oprócz trzymania się dwoma rękoma stołka, na którym siedzi. Ciekawe czy prezes nadal twierdzi, że Grodno zaraz upadnie a TIm przeinwestował i to nie jest dobra droga rozwoju. Z niekwestionowanego lidera w ciągu 5 lat spadli na nie wiem nawet, które miejsce. Wszystkie decyzje 2 lata za późno, wiecznie zdziwiony oderwany od rzeczywistości rynku Prezes, regionalni podporządkowani dyr. Handlowemu jak psy gończe...( no oprócz Warszawiaka bo nie mogą na siebie patrzeć :-) ) i kręci się to wszystko bo ludzi porządni...dyrektorzy izolują załogi ile mogą od (usunięte przez administratora) zarządu i żre na rynku to jakoś leci...gorzej jak skończy żreć. Nikogo z tej firmy nie pozdrawiam...choć pracowało się miło - nie powiem...ale czasy były zgoła inne.

szybki
@heheheh

Po drodze była jeszcze inwentaryzacja centralnego w 2019, po której Złote Dziecko dostało szpica.

Byly
@heheheh

Wszystko co piszesz sam przeżyłem i potwierdzam w 100 procentach. Pseudodyrektorzy oddziałów niszczą relację z klientami i pomiędzy pracownikami. Tu nie ma przyjaźni, tylko wyścig szczurów. Pozdrawiam oddziały i generała hehe ze Śląska

Hehe
@Byly

Dyrektorzy niektórzy nie są źli. Problem jest z brakiem jakiegokolwiek zarządzania. Firma rządź dwa nazwiska. Dyr finansowy i handlowy z tym że najpierw finansowy który z handlem ma niewiele wspólnego co sprowadza się do tego, że firma nie sprzedaje tego co rynek tylko to co się urodzi w głowach finansistów. Jak już pisałem Prezes z jakiejś bajki o Kopciuszku i wszyscy trzymający się stołków. Promowanie Górnego Śląska i całego regionu południowego. Brak jakiejkolwiek inicjatywy regionalnego z zachodu i uprzejmości z Warszawiakiem który chyba jako jedyny ma tam resztki rozumu i przyzwoitości. Starzy pracownicy to zło bo za dużo wiedzą.... Zresztą w większości powymienia i na takich co się słuchają a nie mają własne zdanie. Gwiazda dystrybucji zwolniona bo przeszkadzał pewnej osobie z zarządu w karierze... Za bębny... Gdzie bębny ginęły latami w większych ilościach aż tu nagle znalazł się jeden odpowiedzialny w 109% cóż za przypadek.... I to w chwili jak współodpowiedzialnym za te bębny stać się miał ktoś jeszcze. Pracowało się dobrze, dużo zależało od dyrektora - czy był lizusem zarządu czy zależało mu na ludziach. Znałem tam z 200 osób z działu handlowego. Żaden nie miał dobrej opinii o działaniu handlowym firmy. Jakby Niemcy w końcu wymielili parę osób w Katowicach pewnie ruszyło by to z kopyta a tak będą market meetingi i kiszenie się we własnym sosie i wieczne zdziwienie, że rynek ucieka.... A nie powinien. Coo do pracy magazynów to potwierdzam. Liczy się tam wszystko... Tylko nie czlowiek

Czy w firmie Alfa Elektro praktykowane są premie/nagrody kwartalne/roczne? Na stanowisku Pielęgniarka, na które poszukują na Nuzle.pl to dość istotna kwestia.

Sens

Pielęgniarka w hurtowni elektrycznej he he ważna sprawa

Dominika

Pamiętajcie, że wątek dotyczy Alfa Elektro w Katowicach i piszemy o tym oddziale w tym miejscu.Weszłam na stronę firmy i obiecuje ona benefity: kartę do obiektów sportowych, swobodna atmosfera, umowa o pracę oraz możliwość rozwoju http://alfaelektro.com.pl/praca/dlaczego-warto-u-nas-pracowac Nie pasuje to do Waszych opisów firmy. To jak w końcu jest w tej firmie? Piszecie o wyzysku, a pracodawca oferuje Wam dodatki. Może ktoś to wytłumaczyć?

doktor
@Dominika

ja pierdziele. Pani Agnieszko...nie mam słów na Pani bezczelność. To jest poniżej jakiegokolwiek poziomu. Jakoś to podsunę zarządowi bo to jest żenada jakich mało. Pani robi z naszej firmy czystą popeline. Jeśli to czyta ktokolwiek z odrobiną rozumu chcących się zatrudnić to dosłownie ucieknie. Nie martwcie się - praca jest fajna - trzeba poprosić na starcie Dyrektora , żeby odizolował od powitalnych gestów Pani Dominiki - Agnieszki - najsłabszej HR o jakiej świat słyszał pożal się Boże kierowniczce. Niestety Pani ta buduje atmosferę sprzyjającą donosicielstwu itp. Oprócz tego firma jak każda inna - idzie pracować. Robie już 7 lat - polecam.

nie lubie donosicielstwa.
@doktor

czyli nic sie nie zmieniło. PAni Aga dalej wymyśla sobie robote i nic nie robi heheheh. Nie słyszałem jeszcze żeby znalazła kogoś do roboty - kazdy przyszedł z pracuj.pl lub z polecenia. - etat zbędny. W pałacu pani nie lubi nikt ale na pleckach prezesa widać mozna daleko zajechac - ale się Pani zdziwi jak wyleci z roboty dzien po odejsciu prezia.

@Dominika

Firma robi cięcia, zamykają jeden z dwóch magazynów centralnych w Lubiczu. Ciekawe czy pracownikom zapłacą odprawę za likwidację stanowisk. Powodzenia

M.i.C

nie cięcia tylko restrukturyzacje. Bardziej opłaca się mieć jeden. A co do odpraw to oczywiście, że jakoś tak zrobią żęby nie zapłacić. Pan Rysio zawsze miał Lubicz w głębokim poważaniu.

wuja
@Dominika

Aga- przebiłaś najwyższy poziom żenady o jakim słyszałem. Jeśli choć przez chwilę pomyślałaś, że ktokolwiek to łyknie to masz mistrza świata. Baśka miała racje - bekę ma z Ciebie cała branża HR. nie pozdrawiam. Potwierdzam też donosicielstwo i knucie - w tym akurat jesteś dobra i w generowaniu spraw które nie istnieją.

wuja

co nie zmienia faktu ze przebijasz wszelki poziom zenady

poinformowany
@M.i.C

jest tam magazyn firmy z która niedługo bedzie duuuuza fuzja. nie potrzeba dwóch magazynów w tamtym rejonie

roberto

KM były MCT
@M.i.C

Zapłacili i to nieźle.

Hurtownia X

Przyszedł czas na podwyżki po 16 miesiącach... Zarząd wycenił trud pracowników na 3% podwyżkę. Wstyd!!! Plany do wykonania rosną jak co roku. Marżę na klientach każą mieć wysoką. Wiecznie bajzel z nowym programem. Idzie się wykończyć nerwowo. Szkoda tylko klientów!

Kazimierz
@Hurtownia X

Mam pytanie, co do Twojego wpisu w tym wątku. Napisałeś, że przyszedł czas na podwyżki, dla pracowników zatrudnionych w firmie Alfa Elektro. Czy każdy z pracowników dostał ją takiej samej wysokości? Proszę, abyś mi to sprecyzował, bo nie ukrywam, że chcę to ustalić.

Były magazynier

Z okazji Święta Pracy życzę wszystkim obecnym pracownikom magazynu centralnego Alfy znalezienia lepszej pracy.

W firmie dzieję się coraz gorzej. Zarząd to totalna pomyłka. Zmienili system operacyjny na taki co przez pierwsze 3 miesiące nie szło pracować i dalej nie jest lepiej. Zero jakieś porządnej motywacji premiowej za te złe warunki pracy. Człowiek chodzi przez to zdenerwowany. Płace robią się się śmieszne. Plany z roku na rok wyższe. Jak dadzą podwyżkę to wstyd ją przyjąć, a w obecnym roku cisza. Są lepsze firmy na rynku. Czas na zmiany. Stracą przez to lojalnych pracowników!

Handlowiec Warszawa

Jak wygląda praca w oddziałach? Jak atmosfera? Jaką stawkę można wynegocjować? Czy pracujecie w soboty?Mógłby wypowiedzieć się ktoś kto pracuje.

Wsciekly

Najwiekszy walek stulecia to wdrozenie nowego systemu. Kto normalny zmienia system ktorzy wszyscy dobrze znaja ktory dzialal bez zarzutu. Teraz od nowego roku to dramat. Patrze na klientow co nie maja czasu czekac az system zadziala. To co ja sie naslucham od klientow to uszy więdną. A kolejny walek jest taki ze dyrektor oddzialu nie przyjmuje do wiadomosci ze to nie dziala lub dziala chocby wcale. dzis uslyszalem ze jak jeszcze raz bede narzekal to pozegnam sie z praca. Ja nie wiem jak inne oddzialy ale to jest dramat

Luccio
@Wsciekly

To akurat mnie nie dziwi...

Kaczmarek
@Wsciekly

Nie ma się co dziwić. To są celowe działania przygotowujące firmę do zmiany właściciela . Szykują się duuuuże zmiany ;-)

K
@Kaczmarek

Zmiana wlasciciela, buhahaha. Zwykle ciecie kosztow na wszystkich i wszystkim. Dorabianie do tego historii to zwykle bajkopisarstwo. TIM wymiata w internecie, Alfa mogla go ubiec pare lat wczesniej ale braklo woli i kasy. Mialo byc pierdylion satelit, ale zabraklo kasy i zwineli nawet pare istniejacych. Mial byc rozwoj Lubicza a wszystko wcisneli na Chorzow. Mialo byc usprawnianie starego systemu WMS a szarpneli sie na wdrazanie nowego. Ma sie wszystko w Exelu zgadzac, maja byc ladne slajdy w PowerPoint, A pracownika wyciskac jak cytryne.

Smerf

Anegdoty o Smerfach. Razu pewnego Papa Smerf zawołał do siebie Pracusia. - Pracusiu zmiana twoja popełnia masę błędów. Smerfy są źle zorganizowane, spią pod grzybkami zamiast pracować. Koszyki ze smerfojagodami nie docierają do tych smerfów co trzeba. - Ale Papo Smerfie, wczoraj była zmiana Osiłka. - (cisza) Aha. - (cisza) - Możesz wyjść Pracusiu, to wszystko. Drugi raz Papa Smerf zwołał zebranie pracowitych smerfów. - Wiem że pracy mamy ponad miare. Niektórzy z was smerfują dwie zmiany zamiast jednej. Już za miesiąc wspomogą nas smerfy z innych wiosek. Po nowym roku każdy pracowity smerf wysmerfuje sobie podwyżkę. Nie taką na 1-2 smerfojagody. Będą wyższe, dużo wyższe. Premie też podwyższymy wam i to znacznie. Papa Smerf widzi że Pracuś, Osiłek i im podobni robią za trzy smerfy. Papa Smerf widzi jak Ciamajda, Maruda i Śpioch nie wydajnie pracują, wychodzą po 8 smerfogodzinach i nie mają chęci do nauki nowych umiejętności. Minęło parę miesięcy, smerfy z innych wiosek przybyły wspomóc, ale obiecanych podwyżek smerfojagodowych nie było. Dopiero po roku Papa Smerf smerfnął podwyżki. Jednak ku zdumieniu smerfów wszystkim smerfom, niezależnie od ich zaangażowania, ustalił jedna pensje. Premie w smefojagodach ograniczył do 4 na miesiąc. Ciamajda, Śpioch i Maruda, dalej symulowali pracę. Dostając za to większy przydział smerfojagód. Pracuś, Osiłek i inne pracowite smerfy przecierali oczy ze zdumienia. Nie tak się z nami umawiał Papa Smerf mówili. Próbowali szkolić Ciamajdę i Marudę, ale ci jak zaklęci, zachęceni podwyżką smerfojagód, dalej spali pod grzybkami zamiast pomagać pozostałym smerfom w pracach. I zaczęły pracowite smerfy odchodzić do innych wiosek. Papa Smerf dziwi się, dlaczego mnie opuszczacie, skoro dostaliście podwyżkę. Bo nie podniosłeś nam pensji, tylko dorównałeś do naszej stawki smerfojagodowej stawkę wszystkich smerfów i tych pracowitych i tych co tylko śpią pod grzybkami, odpowiadały smerfy. I do tego wszystkim smerfom ograniczyłeś premie do 4 smerfojagód. W innych wioskach na dzień dobry dostajemy takie same miesięczne przydziały smerfojagód, a i premie są tam większe, dużo większe. Odpowiedziały odchodząc.

Wieloletni pracownik

Dzień dobry odradzam każdemu pracy w tej hurtowni spędziłem tam wiele lat i uważam je za zmarnowane . Panowie dyrektorzy obiecują wiele aby tylko się nie zwolnić jednak obiecanki nigdy nie doszły do skutku przez 10 lat pracy . Człowiek traktowany jest tam jako przypisana cyferka i jeśli zrobisz coś super dobrze poświecisz czas prywatny nikt za to ani finansowo ani słownie ci za to nie podziękuje . Jeśli zobaczą ze już wiesz jak oni działają na zasadzie spychówki wtedy jesteś do zwolnienia . Ogolnie nie polecam odradzam przestrzegam beznadziejna firma

Rogerson
@Wieloletni pracownik

Zgadzam się z każdym zdaniem przedmówcy. firma dość mocno zakorzeniona w tym co było a nie tym co może być. Generalnie jestem pełen podziwu że jeszcze funkcjonuje w takim wymiarze, przy obecnym sposobie zarządzania.

Lucek

A teraz konkrety, (usunięte przez administratora)płacą, a oczekuja noszenia po 40kg , biegania po piętrach w te i na zot. Po dniu kregoslup kaputt. Zakres bhp tu grubo nie obowiazuje.

Lucek

Syf,syf,syf,syf . Przyjdź tu jak nie masz co zrobic z czasem, (usunięte przez administratora) dosłownie na kolkach.

Szkoda czasu

Omijać tą firmę. Praca dla kogoś kto nie oczekuje zbyt wiele. Płaca opłakana, pracownicy są niedoceniani. Ktoś kto przychodzi z chęcią do pracy szybko niestety ta motywację traci. Kierowniczka zmiany to jakaś pomyłka- kto zatrudniał tę kobietę? Myślę, że w żadnej szanującej się firmie nikt nie pozwoliłby sobie na takiego kierownika, który nie potrafi zmotywować zespołu, nie posiada żadnych umiejętności zarządzania kadrą, a do tego częściej go nie ma na hali niż jest. Dobry kierownik to taki, który w ciężkich chwilach też zakasa rękawy, a nie taki który ucieka gdy jest duzo pracy lub się drze ( bo to chyba jej jedyna taktyka jaka zna). Firma porażka, kadra zarządzająca kompletnie ma za nic pracownika. Podejście typu jak nie ten to następny. Brak motywacji dla stałych, lojalnych pracowników. Oczywiście wypowiedzenie dawno poszło:) Z takim podejściem jak to zwykle bywa taka firma niczego nie zbuduje na dłuższą metę. Słabo słabo i jeszcze raz słabo. Omijać, uciekać, nie składać CV!

Zdziwiony
@Szkoda czasu

A jakie stawki oferują na magazynie ?

Kazimierz
@Zdziwiony

Dołączam się do pytania, ponieważ też chętnie ustalę jakie wynagrodzenie oferuje ten pracodawca. Może Ty z jakichś innych źródeł ustaliłeś tę kwestię? W wątku po Twoim pytaniu niestety nikt już się nie wypowiedział, więc może chociaż od Ciebie czegoś się dowiem?

Zostaw merytoryczną opinię o Alfa Elektro - Katowice

• Jak się pracuje w Alfa Elektro?

Zobacz opinie na temat firmy Alfa Elektro tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 14.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Alfa Elektro?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Alfa Elektro?

Kandydaci do pracy w Alfa Elektro napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Alfa Elektro