Opinie o Elektrometal S.A. w Cieszyn

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Elektrometal S.A.. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Elektrometal S.A. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja narzędzi, elektronarzędzi i osprzętu

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Elektrometal S.A. w Cieszyn

ooo Nowy wpis

Na stronie firmy wisi ogłoszenie, że szukają monterów. Praca przy linii montażowej, w systemie trzyzmianowym. Jaki jest układ zmian? I czy ewentualna zmiana nocna jest obowiązkowadla wszystkich?

Bioly Nowy wpis

nie polecam, śmieszne pieniądze co tydzień inne stanowisko, spawacze w chińskich maskach z umowami na zgrzewaczy. (usunięte przez administratora)

Może ktoś się wypowie jak atmosfera w dziale księgowym? Właśnie czytam ofertę pracy dla księgowej i chciałabym wiedzieć na co się piszę. Co konkretnie oznacza elastyczny czas pracy? Jak dni dzielą się na hybrydzie, bo to jest zaproponowane dla kandydatów? Jaka jest podstawa pensji, jeśli spełniam warunki?

saman

Jak tam wygląda teraz praca i płaca? Głownie chodzi mi o konstruktorów i serwis dołowy?

@saman

Dobrze, że padło takie pytanie, ponieważ warto wiedzieć jakie warunki płacowe oraz relacje interpersonalne, panują w poszczególnych działach tej firmy. Dział konstrukcyjny jest najlepszym przykładem, że kodeks pracy tam nie obowiązuje. Podam kilka konkretnych przypadków, po to, żeby potencjalni "aplikanci" wiedzieli, z kim maja do czynienia oraz czego się mogą spodziewać, podejmując pracę w tej firmie. W dziale TK rządzi główny konstruktor, człowiek nie wiadomo, w jaki sposób godzi zbyt wybujałe ambicje i dwulicowość ze swoim światopoglądem. A więc: podejmując pracę w tym dziale i będąc kobietą, możesz się spodziewać wynagrodzenia o ok 30% mniejszego niż koledzy. Będąc w wieku przed emerytalnym, zapomnij o podwyżkach, bo jesteś już "nieprzydatny". To samo usłyszał młody chłopak i został usunięty z działu, tylko dla tego, że był przyjęty wbrew woli kierownika. Jeżeli naraziłeś się (usunięte przez administratora), nawet w sprawach nie związanych z wykonywanymi obowiązkami, możesz również liczyć na brak podwyżek pensji. Słyszałem o bardzo bulwersującym przypadku w roku 2014, kiedy to z działu, liczącego 30 odeszło 5 osób (w tym 4 z powodów płacowych, bo odmówiono im podwyżki). Wtedy kierownictwo w obawie przed kolejnymi zwolnieniami znacznie podniosło wynagrodzenia ale tylko "wybranym". Wysokość niektórych podwyżek dorównywała najniższym wynagrodzeniom w dziale. Jeżeli chodzi o serwis, to praca jest ciężka, głównie w rozjazdach po kopalniach, ale kierownictwo jest w miarę "normalne" i potrafi to docenić. Wszystkie te informacje pochodzą od byłych oraz obecnych pracowników.

johan Nowy wpis
@edwardm

Rok 2021. Coś się zmieniło?

Zostaw swoją opinię o rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Elektrometal S.A.. Jak oceniasz zaangażowanie rekruterów, ich podejście do kandydata, punktualność oraz organizację spotkania? Czy poleciłbyś aplikację innym? Czekamy na Twoją opinię.

Czy dużo zmian wprowadziła firma od kiedy ogłoszono pandemię?

Co od czasu dodania ostatniej opinii zmieniło się w Elektrometal S.A. w kwestii wynagrodzeń?

Płacą bardzo mało

Mm
@anonymous

Pracuję w firmie Elektrometal w Cieszynie i płace zmieniły się diametralnie w stosunku do tego co było 2 lata temu w tym roku dostaliśmy juz 2 podwyżki a pracy jest tyle że na dzień dzisiejszy daje nam to pełna stabilność pracy. Dodam że pracuję na produkcji, nie mam pojęcia jak z płacami w biurach. Pozdrawiam

Mati
@Mm

Witam , a ty jesteś już zatrudniony pod firmą ??? , ( jakie mniej więcej są zarobki netto ) ???

Mm
@Mati

tak jestem pod firmą, chociaz dlugo bylem pod zewnętrzną firma, zarobki zawsze mogłyby być większe, ale jak na cieszyn i bliski dojazd (4 km) to na rękę mam 2530 zł jestem zadowolony. Byłem w innych firmach na rozmowie proponowali podobnie ale 3 zmiany wiec odpada.

Mati
@Mm

Aha ok , tzn. jak długo byłeś pod zewnętrzną firmą zanim dali ci umowę pod firmę ???

@Mati

Widzę, że jesteś dość aktywny na forum wnoszę więc, że chciałbyś podjąć pracę w Elektrometal. W sumie zadawałeś pytania już miesiąc temu, więc może udało Ci się już zatrudnić w tym miejscu? Jeśli tak, to napisz, jak przedstawia się ten pracodawca w Twoich oczach!

Ewi45
@Mm

Witam mozna prosic maila do kadr

Ed
@Mm

@Mm 2.5 tyś na rękę to mniej niż płacą początkującemu Ukraińcowi. Zadowala Cię tak kwota?

K.
@Ed

Na początek to chyba dobra stawka zwłaszcza na produkcji. Na więcej trzeba sobie zapracować dłużej. Nic nie ma od zaraz, przychodzi taki byle kto, nie zna się człowieka i by chciał od razu 3tys na rękę, poza tym jak jesteś dobrym fachowcem masz dobre CV to napewno możesz się cenić

Cysarok
@K.

Ukraińcy nie pracują za mniej niż 3k netto plus mieszkanie.

Ferdek

Daleko trzeba szukać tak dobrej firmy. Tylko jest warunek, trzeba znać swoją robotę i robić solidnie.

@anonymous mało to znaczy ile ?

Iwan

Podpowiedzcie czy firma prowadzi aktualnie rekrutacje?

Joanna

@Mm Dziękuję za dobre wieści, które przekazujesz. Dobrze, że poziom wynagrodzeń jest coraz bardziej zadowalający. A czy inne aspekty też można zaliczyć na plus? Czy poza płacami podstawowymi jest jakiś system benefitów pozapłacowych?

Wojtek

Polecam! fajni ludzie fajna atmosfera a to jest najwazniejsze !

Filipek

Dlaczego od dawna nikt nie pisze?

Wiktor

Czy jest jakiś powód, że nie piszecie na forum?

@Wiktor

Chętnie odpowiem Pani (Panu). Może wszyscy doszli do wniosku, że szkodza czasu na pisanie o tej beznadziejnej firmie. A może uważają, że szkoda dyskutować z trolami, bo jedna na trzy osoby, wypowiadające się na forum, są podstawione przez pracodawców. A może szkoda pisania, jeżeli opinia może być usunięta na życzenie pracodawcy, bo większość brakujących wypowiedzi napewno nie naruszało regulaminu (np. informacja "anonima" o ofercie pracy). A może, tak jak ja, mogą się narazić kierownictwu firmy, które to wszystkie sporne sprawy rozwiązuje przy pomocy organów ścigania. Chcę tylko przypomnieć, że Art. 54.pkt. 1 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej mówi: "Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania nformacji." A jeżeli ktoś się nie zgadza z moimi poglądami i opiniami, to poproszę o kontrargumenty. lista troli: Joanna, ede k, spinacz, górnik obecni lub byli pracownicy : anonim, zwolniony, zorro, An, miriam, Bolek

Joanna

@edwardm - podstawą ku usunięciu komentarzy jest wyłącznie niezgodność wpisu z regulaminem naszego serwisu. Jeśli uważasz, że Twój komentarz został usunięty niesłusznie bardzo prosimy o poinformowanie o tym naszego administratora pod adresem: admin@gowork.pl Więcej o procedurze procedurze reklamacji znajdziesz w treści regulaminu w §10.

JoSom

W EM wszyscy narzekają ale mało kto się zwalnia bo w Cieszynie nie ma zbyt wielu opcji pracy ale to się powoli zmienia.

Bolek

Beznadziejna firma, która stacza się na dno. Zwalniają doświadczonych pracowników z dnia na dzień. Zarobki śmieszne, jak na podobno"dobrze rozwijającą się firmę". Nie szanują ludzi, a nagrodą za długoletnią pracę jest medal....z papieru, a w dalszej perspektywie zwolnienie.

edwardm

Nie zgodzę się z szanowną Panią. Przeczytałem kilkakrotnie usunięte wypowiedzi (również posiadam kopię), jak i też regulamin i nie znalazłem sprzeczności. Jedynie moje opinie mogły być niezgodne z regulaminem Elektrometalu, a raczej nie spodobały się kierownictwu firmy. Nie przedstawiono żadnych merytorycznych kontrargumentów, jakże na czasie jest zdanie "Jeżeli źle powiedziałem, udowodnij, co było złego." W tej firmie nie stosuje się takiego sposobu rozwiązywania spornych spraw, najczęściej metodami "siłowymi" traktuje się zarówno pracowników, jak i tzw. konkurencję. W tym przypadku, oskarżając "na oślep" nasłano policję na osobę nic nie wiedzącą o całej sprawie (teraz już wie). Nie licząc się z tym, że robi się krzywdę. Ale, jak już pisałem, organy ścigania, jak też sądy, to chleb powszedni Elektrometalu. Można by zarzucić mi, że moja wypowiedź mija się z tematyką tego portalu. Otóż nie, czyste toalety i klimatyzacja, to jest być standard, a opinia o zakładzie pracy powinna być oparta na tym jak pracownik jest traktowany przez przełożonych oraz jaki poziom życia zapewni ta praca jego rodzinie. W tej firmie człowiek jest określany jako operator stanowiska i tak jest traktowany (usunięta wypowiedź "steel of man"). Mało tego, decydująć się na zatrudnienie tam musisz być gentelmenem, a rozmowa o wynagrodzeniu automatycznie przypisuje ci etykietę niewygodnego pracownika, którego najlepiej jest pozbyć się.

Joanna

@edwardmjeżeli zniknęły komentarze, to zostały one zarchiwizowane przez administratora naszego portalu za niezgodność z regulaminem. Dlatego też przed napisaniem komentarza zachęcam do zapoznania się z jego treścią.

edwardm

Dawno mnie tutaj nie było, a widzę generalne porządki. Proszę szanownych Adminów o odpowiedź, gdzie i z czyjego polecenia zniknęło 10 opinii. Czyżby pracodawca wprowadził cenzurę, a może najlepiej nich sam pisze o sobie. Myślałem, że mamy swobodę wypowiedzi, nawet jeżeli one nie podobają sie innym. Na moje opinie nie widziałem żadnych merytorycznych odpowiedzi, które by je podważały, a fakt ich usunięcia jeszcze bardziej je uwiarygadnia. Proszę więc, dopisać w nazwie zakładki "Opinie o pracodawcach - cenzurowane przez pracodawców"

Joanna

Pracujesz w Elektrometal? Chętnie poznamy więcej informacji na temat pracy w firmie.

Zostaw merytoryczną opinię o Elektrometal S.A. - Cieszyn

• Jak się pracuje w Elektrometal S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Elektrometal S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

Elektrometal S.A.