FZN Marbaise LS Sp. z o.o. - Poznań

Poznań

Opinie o FZN Marbaise LS Sp. z o.o. - Poznań

nikt 2010-10-03 12:55:41
witam wszystkich zainteresowanych, firma marbaise dawny zremb, bylem na rekrutacji, mialem pracować w tej firmie ale zrezygnowalem bo bym musial dojezdzac 50km, praca na trzy zmiany, zarobki w granicach 2200 netto + jakies nadgodziny, napierwszy rzut oka zle to nie wygladalo, rozmawialem z innymi pracownikami, na temat atmosfery to mówili ze jest ok.
nara
młody 2010-10-12 17:08:46
ogólnie nie jest zle.praca na trzy zmiany,na dwóch ,trzech o nawet czterech maszynach.no i ciągle panie czemu tak mało!!!.
Nadgodziny i owszem jeśli jesteś wazeliniarz .
ktoś 2011-08-24 13:13:17
Niema więcej opinii bo w fzn marbaise pracują stare dziadki którzy nie potrafią obsługiwać internetu.
inny 2012-04-25 10:20:05
ostatnio w marbaise panuje szał na NAGANY- oczywiście nie nie dla \\\\\\\"wszystkich\\\\\\\"
aggag2 2014-06-08 14:11:42
Pracuje sie na 3 zmiany na 3/4 maszynach,atmosfera tragedia i zawsze malo.Stawka od 13-17 dla nowych.
Spora rotacja nowych czyli 3 miesiace i brama bo nie daja rady lub nic nie umieja.
Tak dzieje sie cos ale co cisza...
zainteresowany 2014-08-21 23:20:31
Może coś więcej...
ktoś 2014-09-20 22:31:51
emerson industrial.com/pl-PL/controltechniques/Pages/home.aspx
tak sie teraz nazywa firma emerson
ktoś 2014-09-20 22:33:54
Firma Emerson Industrial Automation Poland w Poznaniu w celu wzmocnienia Działu Technologicznego poszukuje osoby na stanowisko:
Technolog Obróbki Skrawaniem
Miejsce pracy: Poznań

Osoba na tym stanowisku odpowiedzialna będzie za:

tworzenie dokumentacji technologicznej,
opracowanie, wdrożenie i doskonalenie procesów produkcyjnych detali,
opracowanie oprzyrządowania niezbędnego do realizacji detali,
poprawę organizacji oraz ergonomii stanowisk pracy na warsztacie,
kalkulacje procesów produkcyjnych do celów ofertowych,

Wymagania obowiązkowe :

doświadczenie na stanowisku technologa,
biegła znajomość procesu obróbki skrawaniem,
praktyczna znajomość programowania maszyn CNC (CAD / CAM),
umiejętność pracy w zespole,
lean manufacturing (8D, 5S, FMEA, SMED)
znajomość zagadnień organizacji i ergonomii stanowisk pracy na warsztacie,
komunikatywna znajomość języka angielskiego,

Mile widzine:

podstawy języka francuskiego,
znajomość technologii obróbki kół zębatych,
znajomość zagadnień organizacji i ergonomii stanowisk pracy na warsztacie,
Cliff 2014-10-09 17:01:19
Olek nie rozumiesz zabiegów, ale po co masz rozumieć?
To jest biznes na wyższym szczeblu. FZN Marbaise zostało kilka lat wstecz kupione przez Leroy Somer, a marka LS należy do korporacji Emerson. Nie ma w tym żadnej sensacji, nie ma mrocznej przeszlości
Łamignat 2014-11-18 23:17:05
Obecnie FZN Marbaise LS to Emerson Industrial Automation i tak jak pisal Cliff zabieg ten mial na celu zwiększenie rangi podmiotu gospodarczego. Marbaise to była fabryczka produkująca części, Emerson to kolos mający większość automatyki na świecie i wykraczający daleko poza mechanikę (praktycznie to elektryka i elektronika). Atmosfera w pracy zależy od działu, ogólnie nie jest źle. Dowódcy francuscy - brak decyzyjności - brak nagród - brak kar (względnie są jak wielce przeskrobiesz). Od robisz aby dostać wypłatkę.
pan nikt 2015-03-07 14:19:21
po pierwsze Marbaise to byla spolka niemiecka jak jeszcze rzadzil helmut ktory nomen omen kupil zremb za srobki (niezly walek samego kierownictwa zrembu) .Leroy Somer to spolka francuska ktora rzadzi w zrembie od okolo 15 lat po przejeciu Marbaise od helmuta (przejecie to moze za duze slowo gdyz bardziej chodzi o dzierzawe terenu i hali w ktorej teraz produkuje ls). natomiast sama LS nalezy do koncernu amerykanskiego czyli do Emersona (globalny moloch ktory produkuje prawie wszystko).co do polskiego oddzialu Emersona czyli dawnego zrembu na ul baltyckiej w poznaniu to w spolce niestety za dobrze sie nie dzieje gdyz coraz bardziej spada liczba zamowien a co za tym idzie spada produktywnosc ktora nomen omen doprowadzila ostatnimi czasy do zwolnien okolo 8 osob (glownie z maszyn) .pozdr
fachowiec 2015-06-04 21:14:00
Nie rozumiem polityki tej firmy, ani działania dyrektora. Pozwalniano dobrych solidnych pracowników. Ludzie się wkurzyli, kilku odeszło z własnej woli. Teraz szukają nowych bo brakuje. Nowi przyjdą, będą chcieli o wiele wyższe stawki.
wesoly 2015-07-18 11:26:09
Zwolniony tych co mieli najwieksze stawki.Nic dziwnego bo nie pierwszy raz sie slyszy ze [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] sie tych co maja super stawki i duzy staz a przyjmuje sie mlodych co beda zapierdalac za grosze a takich w Poznaniu jest sporo.
poznaniak 2015-08-11 02:44:18
akurat sprawa ma sie tak ze nie zwolniono tych ktorzy mieli najwyzsze stawki z operatorow maszyn .na jednym zwolnieniu fakt faktem firma wyszla na plus a zwolnienie dotyczylo szefa produkcji ktory kase bral taka jak np 5-6 pracownikow fizycznych .teraz szefa nie ma a produkcja jak szla tak idzie choc fakt faktem zamowienia spadaja .z drugiej strony tymi zwolnieniami kierownictwo puscilo wode na mlyn i coraz wiecej ludzi samodzielnie sklada wypowiedzenia .co na to kierownictwo ? szuka pracownikow za minimalne stawki (poprzez firmy posredniczace) i jakos chetnych brak. oprocz tego jakby bylo malo amerykanie nie sa zadowoleni z dzialania w tym sektorze produkcji i zastanawiaja sie jak wyjsc z interesu z francuzami .jak sie sytuacja rozwinie to bedzie wiadomo pod koniec roku ewentualnie w polowie przyszlego ale kolorowo to nie wyglada .
alojz 2015-08-17 09:14:38
I wszystko wiadomo.Od nowego roku produkcja bedzie okrojona i poczynione beda wielkie oszczednosci co rowna sie jak to w PL oszczedzaniu na kasie pracownikow itp...Ja zaczynam szukac pracy ktorej na rynku w Poznaniu nie brakuje....
Pozdro dla wszystkich z urlopu.
poznaniak 2015-10-03 00:13:07
na obecna chwile sa oferty pracy na operatorow cnc ( 2 ) plus oferta na analityka finansowego i o ile dobrze pamietam na referenta .zainteresowane osoby moga wysylac maile z cw itd do pani grzechowskej .oczywiscie wpierw lepiej zadzwonic na tel kadr i dowiedziec sie to i owo. co do placy to na kokosy bym sie nie nastawial ale ... praca jest i zyc sie jakos da choc fakt faktem szalu nie ma i co gorsze perspektywy na najblizsze lata nie sa dobre .ogolnie trzeba przyjac jedno : jestes mlody z zawodem to lepiej szukaj innej firmy bo tutaj mozesz tylko stracicz czas .pozdr
poznaniak 2015-10-04 22:48:01
Klaro czego tutaj nie rozumiesz ? bylo pytanie czy sa oferty pracy to podalem jakie teraz sa (wisza na hali) .to ze firma nie jest za bardzo perspektywiczna (zarowno pod katem plac jak i rozwoju zawodowego) to jest fakt i nie jest to tylko moje osobiste zdanie .tak czy inaczej jesli ktos ma noz na gardle to prace moze przyjac kazda dlatego podawalem ewentualne oferty pracy. pozdr
poznaniak 2015-11-07 19:39:51
co do ofert pracy to mozecie smialo dzwonic moze jeszcze sa : tel. 61 874 37 12
ul. Bałtycka 6
61-014 Poznań
woj. wielkopolskie

co do ewentualnych podwyzek to ogolnie sa tylko ze inflacyjne 2x w roku ale to sa smiezne pieniadze. w sumie okolo 2 proc w skali roku . sa tez podwyzki indywidualne ale to dostana 3-4 osoby w roku po np 1-2 zl do stawki brutto i to na tyle. co do zatrudnien to tak jak juz pisalem ostatnio poszukiwali na numeryki i z tego co mi wiadomo za stawke 16,5zl brutto.nie wiem tylko czy na maszyny zatrudniaja jeszcze na umowe przez firme czy przez worka . pozdrawiam
Ktoś 2016-07-04 13:40:59
Czy ktoś może w kilku krótkich słowach opisać jak się tam pracuje? Jak z wynagrodzeniami dobre czy poniżej "normy", czy rotacja jest duża? Dużo pracowników ucieka, czy w miarę stabilnie? Benefity, czyli co firma oferuje? Jak z zarządzaniem, kierownicy itp. Zakładem chyba kieruje Francuz? Jak to jest pracować u Francuza?
Szczery M 2016-07-12 10:57:59
- pracuje się raczej spokojnie, pod tym względem nie ma stresu
- wynagrodzenia poza pewnymi stanowiskami raczej słabe
- duża rotacja, pracownicy odchodzą albo są zwalniani, przychodzą nowi
- dla francuza pracownik jest nikim, z pracownikiem się nie liczy
barabasz 2016-08-07 20:46:12
Jako operator moge powiedziec:

- atmosfera w firmie jest ok, z mistrzami można się dogadać, większość współpracowników jest w porządku (o ile sam jestes w miare ogarniety), nikt nie popędza i nie stoi nad głową
- do nowego szefa póki co nie mam zastrzeżeń, nie wpie***ala sie w robote, za dużo nie wypytuje, ale widać że ma głowę na karku - gosciu wykształcony - nie jakis burak co tylko ryja potrafi drzec
- zarobki zdecydowanie za niskie, jako operator musisz umiec obsługiwac maszyne, ustawić, dobrać narzędzia, poprawic/napisac program. Na niektorych gniazdach jest zdecydowanie trudniej (brak kart ustawczych, małe partie do wykonania, duża zmienność detali - wszystko trzeba miec w głowie)
- park maszynowy raczej słaby - maszyny wysłużone, francuz nie inwestuje w porządny serwis, bierze przykład z Francji i zakupuje źle dobrane maszyny.
- Francuz doświadczenie ma za nic - pozwoli odejsc staremu pracownikowi nie dajac mu pare złotych podwyżki za to woli zatrudnic mlodego żółtodzioba ktory nie ma pojecia o obrobce skrawaniem

Ogólnie nie jest źle
Andrzej 2016-09-15 12:53:45
Maxcess Sp. z o.o. międzynarodowa firma z ponad 50-letnią tradycją w branży maszynowej (ok 12 km od Poznania), głównie dla przemysłu papierniczego, poligraficznego, metalowego itd. poszukuje osób na stanowisko: Tokarz i CNC operator (sterowniki: Heidenhaim). Pracując 5 dni w tygodniu / 40 h zarobki na początek ok 2500 netto (tokarz), ok 2700 PLN (CNC operator). Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie CV andrzej.soliwoda@maxcess.eu.
yes 2016-09-18 13:33:47
poki co nieposzukuj a nikogo, ale myslę, że możesz napisać do nich i zapytać czy aktualnie nie poszukują nikogo
Zostaw swoją opinię o FZN Marbaise LS Sp. z o.o. - Poznań - Poznań
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie FZN Marbaise LS Sp. z o.o. - Poznań