Opinie o H. Cegielski w Poznań

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy H. Cegielski. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do pracy w H. Cegielski o rekrutacji.

Branże: Produkcja konstrukcji metalowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o H. Cegielski w Poznań

Mieciu kałboj co nie myje rąk

Firma kierowana przez bandę (usunięte przez administratora), doprowadzają do upadku zakładu. Pracownikom tylko zabierają, a sobie dają ile wlezie, najwięcej zarabiają (zarząd, prezes) ale nie stać ich na samochód i jeżdżą firmowymi, a serwis (usunięte przez administratora) samochodami co przeglądów nie przechodzą. BHP nie istnieje zawiesiami z ostatnią pieczątką z 2017 podnoszą elementy 3 tonowe i chodzą pod tym. Jeśli myślisz, że w tej firmie dostaniesz awans to chyba tylko na miejsce parkingowe. Premię, którą potrafią zabrać "bo tak" i nawet ci o tym nie powiedzą. Nie ma podwyżek co najwyżej obniżki pensji, fachowiec typu spawacz dostaje ponad 2000 zł na rękę. Już nawet ukraincy nie chcą pracować za taką kasę. Same baby w dyrekcji i zarzadzie po szkołach bankowych co nawet nie wiedzą co to jest młotek i one chcą maszyny sprzedawać. Panie z działu handlowego nawet prawka nie mają, serwisanci je wożą po klientach. Nawet nie znają swojego produktu i próbują go sprzedać. Siedzą na (usunięte przez administratora) w swoich norach i czekają aż klient zadzwoni jak np słynna pani o nazwisku zwierzęcia typu baran. Jeden wielki cyrk gdzie więcej ludzi pracuje w biurowcu niż na montażu czy spawalni. Siedzą i wysyłają (usunięte przez administratora)maile, odstępstwa albo info o audytach lub, że serwery nie działają 3 raz w tym dniu. Niektórzy siedzą w biurze i tydzień roboty nie mają z nudów tylko produkują durne dokumenty i drukują co chwilę. Najlepszy dzień na wyjazd w delegację to sobota albo niedzila i siedzisz jak (usunięte przez administratora) 2 dni na lotnisku albo samolocie za darmo do przecież praca jest od pon do piątku. System wynagrodzenia jeszcze z czasów prl-u. Odradzam tę firmę z całego serca chyba, że jesteś po studiach idz tam na 2 lata, a później (usunięte przez administratora)jak najszybciej póki reszta społeczności nie wiem co to za (usunięte przez administratora) ten ceglorz

Cegielszczak
@Mieciu kałboj co nie myje rąk

Szczera prawda podam dłoń autorowi. System pracy byle docltrwac do iagku, emerytury, wypłaty. A tych co się starają towarzysze zniszczą żeby wyżej nie doszedł albo i nie zaszkodzil. Kierownictwo produkcji dno dna. Utrzymanie ruchu jak widzi problem to czeka aż temat ucichnie i może z łaski coś zrobi. Jest kilka osób mega miłych i pracowitych ale to procent i mają pod górę właśnie za to jacy są. Zasada jest taka odniesiesz wynik lub chcesz coś więcej od siebie i innych i za to masz podwójnie wyższe schody budowane. Pozdrawiam pewnie już byłego cegielszczaka choć dziś to nie brzmi dumnie. Przykre.

hucepem
@Mieciu kałboj co nie myje rąk

szczera prawda - klika kierownicza poczeka, aż społka się wykrwawi i wtedy odejdzie wszystkim krzycząc jak ratowali zakład - patologiczny układ bez nadzoru - kto na prezesa? może dla odmiany syndyk masy upadłościowej?

handlowiec
@Mieciu kałboj co nie myje rąk

Czy to prawda, że kolejny dyrektor handlowy dał sobie spokój z tą firmą ? - podobno już kolejny w bardzo krótkim czasie - swego czasu był wpis przestrzegający przed kandydowaniem na ten wakat , zastanowiałem się dlatego pytam

Fan
@handlowiec

Przecież w firmie jest 3 dyrektorów handlowych. Więcej dyrektorów niż zleceń....przemilczmy jak dużymi zespołami ludzi kierują

Zagadka

Co się stało z poprzednim kierownikiem spawalni? Zwolnił się czy naprawdę Marek go kopnął w kolano?

@Zagadka

Z tym kopnięciem to jakaś przenośnia jeśli chodzi o zwolnienie? Bo nie wyobrażam sobie ze dochodzi do rękoczynów. Wiesz czy są teraz przyjęcia na spawalnie? Chce wysłać CV i przydałaby mi się opinia czy warto starać się tu o robotę.

@Zagadka

Nie kopnąłem nikogo w organ. Kierownik spawalni nie ma siły kopnąć w cokolwiek chyba, że w kalendarz.

profesor
@Marcin

Daj sobie spokój.

Zibi
@Zagadka

Ten pseudo kierownik poszedł daleko i niech nie wraca.

marek
@Zagadka

Marek też niezłe ziółko wcale lepszy od poprzedniego nie jest.

Zbychu Spychu
@marek

Marus to jeszcze lepszy koksownik od byłego idoty ze spawalni jak się wnerwi to w toalecie papieru brak i jeszcze mu asystentka musi donieść. Biegaj marek po schodkach biegaj za to (usunięte przez administratora) pracowników masz kilka schodków więcej spawaczu z dyrektorekiej łaski

były spawalnik
@Zagadka

marek to słaby człowiek uległy i podstępny - sami towarzysze z lat realnego socjalizmu na stołkach siedzą atmosfera w firmie tak zepsuta, że jeden donosi na drugiego żeby sie utrzymać a usłużni donosiciele tylko nadają tematy kto gdzie z kim i za ile - (usunięte przez administratora) podsycana szczuciem kierownictwa - ilu was towarzysze zostało jeszcze żeby was w końcu jakiś deweloper kupił i zaorał ten ceglany cmentarz

ceglorz

Spółka straciła grunt i budynki (kapitał w 2021 zmalał o ponad 80% obecnie utrzymuje na kroplówce rządowej, produkcja zarządzana przez bardzo słaby zespół. Analiza ekonomiczna i rentowność nie pozostawiają wątpliwości przyszłość przedsiębiorstwa nie zależy od kapitału wygenerowanego przez jakąkolwiek gałąź działalności. Leci w przepaść. Byłem, widziałem, odszedłem, wygrałem.

satyr

Co obecnie produkujecie Koledzy Cegielszczacy? Jak kondycja wydziałów obróbki lekkiej i ciężkiej? Jak z produkcją specjalną?

Bazarek Próżności.
@satyr

Kondycja... Jak orły Górskiego z 70 tych lat. Pseudo kierownictwo produkcji próbujące utrzymać stołki. Grunt i budynki sprzedane, park maszynowy o wartości poniżej złomu a ludzie z wieloletnia wiedzą traktowani jak zło konieczne. Cegielszczacy....jak mawiają byli pracownicy dawno temu i nieprawda. Dzięki tęgim umysłom planującym produkcję sypie się dział za działem. Bazarek próżności dla dyrekcji żeby utrzymać swoją pensję. Błazanowanie.

@Bazarek Próżności.

A jak "nowe" obrabiarki numeryczne? Co z produkcją aparatury z byłego W7?

Roman
@Bazarek Próżności.

A czy takie działy jak paśniki dla związkowców, behapowców, sipowców, rad pracowniczych, ochron związkowych, ślizgaczy i betonów pokomunistycznych też się sypią?

Cegielszczok
@satyr

Jaka w7? Jaka aparatura? Z dawnego HCP została spawalnia i w2 pokrojoną jak tort na różne działy ze sprzedanym gruntem i budynkami na kroplówce rządowo wojskowej trepami na głowie. Firma ma się tak jak k...w deszcz. Klepacze klawiatur i rykowisko na teamsach. Pozdrawiam kumatych z dawnych lat.

emeryt
@Cegielszczok

A co się dzieje z Prezesem Chakowskim ? Uciekł tak samo jak Prezes uzdrowiciel kreduszyński?

Staś
@Roman

Nie tan wszystko po starem, wyjazdy autobusowe po polsce na 4 dni i inne prehistoryczne zabawy

@Cegielszczok

Jakie zlecenia ma obrobka lekka? Co robia tokarki numeryczne i szlifierki? Sa jeszcze czesci zamienne do silnikow?

tomek spyhala
@Roman

Trafnie ujęte ślizgacze. Są i mocno stołków swych trzymają w obawie utraty posady. Jedne drugiego po cichu robi na szaro taki styl szlachta przed drącym twarz kiepskim kapralem przedstawia. (usunięte przez administratora)na który szkoda życia.

Konstruktor

Rozmowa odbyła się z dwoma osobami ze strony HCP - panią z kadr oraz z kierownikiem biura konstrukcyjnego. Nie mam zastrzeżeń co do jej przebiegu. W trakcie spotkania zaprezentowałem moje portfolio, opowiedziałem o obowiązkach w poprzednich miejscach pracy, jak również uzyskałem konkretne informacje o profilu działalności przedsiębiorstwa, oczekiwanych projektach dla przemysłu zbrojeniowego oraz o planach powiększenia załogi inżynierskiej. Na odpowiedź w sprawie wyników rekrutacji miałem czekać do 2 tygodni, jednak odpowiedź otrzymałem ostatecznie po 4 tygodniach - po mailowym przypomnieniu. W odpowiedzi dowiedziałem się, że "na obecnym etapie rekrutacji", HCP nie może mi dać zatrudnienia.

Brak pytań sprawdzających wiedzę. Zadano dwa pytania organizacyjne: (1) o oczekiwane wynagrodzenie, (2) o termin gotowości rozpoczęcia pracy

logo firmy Inżynier budowy
Międzywodzie
Gryfbud Sp. z o.o.
logo firmy Aplikator Celulozy / Piany Pur / Dekarz
Rybnik
KRUKTERM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy Monter sieci zewnętrznej
Arcus Technologie Sp. z o.o.
logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Racibórz
Oem Energy Sp. z o.o.
kandydat

Witam serdecznie, Czy ktoś z Państwa mógłby mi napisać czy staż absolwencki w tej firmie jest płatny? I jak wygląda sprawa z czasem pracy- jest to staż na cały etat czy na jego część? Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Jaś
@kandydat

Tak jest płatny będziesz musiał znając zarząd za niego sam zapłacić

Wanda
@Jaś

Niby dlaczego? Serio studenci nie mają szans i jeszcze muszą płacić za staż? :D

aaa

Żal patrzeć jak taka renomowana firma bankrutuje ,a kierownictwo uśmiechnięte jakby firma rozkwitała. Jedna wielka banda cyników.

prawda
@aaa

to prawda ryba popsuła się od głowy dyr i kier prod

baŻant
@aaa

Póki Zarząd nie dokona szczegółowej kontroli poczynań w zarządzaniu produkcją to terminowośc w wykonaniu każdego zlecenia będzie daleka od zakładanej. (Wszystko można zakryć brakiem ludzi i materiałów znamy to zbyt dobrze). Samym excelem i poganianiem na teamsach nie naprawicie tej spółki - wręcz przeciwnie - odchodzą z firmy ludzie z wiedzą, doświadczeniem i chęciami do pracy. Policzcie ilu w ciagu roku odeszło kierowników, specjalistów? Dlaczego - oto pytajcie tych którzy delegują mało realne tematy innym działom jedynie po to aby sami nie musieli ich realizować, obiecując zarządowi cuda i nie oferując nic w zamian pracownikom mimo konkretnych ustaleń. Słabość struktury zarządzania tkwi w popieraniu przez dyrekcję tylko jednego działu, kosztem wielu innych które i tak nie wykonają obowiązków z prostej przyczyny - nie mają takich możliwości bez ryzyka zaniedbania procesów produkcyjnych - jak to jest, że dział mając w swoich obowiązkach organizację produkcji a pełni w głownej mierze funkcję nadzorczą. Proteza kontrolingu z wypaczonymi elementami zarządzania zespołami, prowadzona w sposób nakazowo rozdzielczy i opłacana znacznie powyżej wykonywanych realnych nakładów pracy, przypisywana jednej osobie tak naprawdę wykonywanaprzez zespół ludzi bez których rozpadnie się piramidka z tabelek. Pozdrawiam wszytkich tych którym się jeszcze chce wykonywac dobrą pracę bez względu na naciski i układy.

Emeryt
@baŻant

Od kilku lat kolejne Zarządy narzucane były po linii politycznej , a nie ze względu na wiedzę i umiejętności . Jak juz byli na stołkach to zaczęli stanowiska obsadzać krewnymi i znajomymi "królika", według zasady BMW - bierny mierny ale wierny . do tego za pieniądze niewspółmierne do tego co zarabiali inni. Ci wdrażali tabelki, wykazy , a gdy wychodziło po jakimś czasie że są niedouczeni i się do niczego nie nadają to szli po znajomości do innych firm . A starzy specjaliści i kierownicy , którzy trzymali jeszcze produkcję , byli do odstrzału , bo nie zgadzali się z polityką Zarządów niszczącą w ten sposób firmę . No ale jak widzę tabelki zostały , tylko co chwila bardziej niedouczeni zarządcy biorą się za kierowanie produkcją ze skutkiem opłakanym . Smutno jak to się widzi.

Tak tu jest
@baŻant

Niestety tak tu jest. I nic się nie zmieni póki nie zabiorą się za te chore układy. Kierownictwo do restrukturyzacji tylko nikt się brudzić nie chce.

Artur
@Tak tu jest

A czy pracownicy próbowali odbywać rozmowy z przełożonymi żeby przedstawić im sytuację jak to wygląda z ich perspektywy?

temat rzeka
@baŻant

Panów Pisaka i Mokrego już niema. Rozumiem, że autor ma na myśli Pana Kuropatwę? Po co go trzymacie? Przecież o nie jest z branży.

To Prawda
@Emeryt

Święta prawda ! ludzi z umięjętnościami na bruk a z koneksjami do koryta. Dlatego Szanowni Państwo HCP dawna duma Poznania upada. Jak widzę co się wyczynia w 2022 roku to żal mi tych którzy walczyli '56 i kolejnych latach - bazanowanie na całego przez idiotów tego typu nie będzie niczego - juz nie ma.

Zban
@aaa

Szkoda firmy która kiedyś miała renomę ale dlaczego dziś to bankrut? Spytajcie dyrektora i kierownika produkcji oni zasypia was tabelkami że u nich w szystko się zgadza. Dlaczego 3 prezes został wydalony.. Dlaczego zarządzaniem produkcja zajmuje się (usunięte przez administratora) kierowany przez planowanie które z planowaniem nie ma nic prócz kontrolingu wspólnego? Dlatego że firma na sznurkach nie ma nadzoru... Kto przesem będzie na kilka następnych miesięcy? Nie ważne i tak odejdzie a zostaną ci co są w układzie. Recepta? Demontaż układu demontujacego byłego cegielskiego. Każdy nowy prezes zderzy się z ich niewidocznym murem...szkoda jedynie załogi której układ nienawidzi bo z nią nie wygra. Piękny Kawala historii staje się historią.

Pianista
@aaa

Oni sami siebie rozmontują nie trzeba pomagać. Prawda panowie zarządzający? Nowi pracownicy przychodzą i szybko odchodzą widząc w co się gra. Ilu dyrektorów kierowników, specjalistów stąd odeszło po krótkim czasie? Statek bez steru i silnika i to przez klikę twardogłowych pacynek.

były
@Emeryt

Szczera prawda - wielu jest nas którym stawiało się warunki albo- albo i jak się to kończy widzimy wszyscy - nic nie zostało z dawnego HaCePa, ziemia sprzedana budynki też, park maszynowy - stan bardzo słaby, starych Cegielszczaków jak na lekarstwo a młodzi po kiilku miesiącach szukają innego pracodawcy. brak perspektyw na dalaszy rozwój o podwyżki nawet nie ma co pytać musi wystarczyć dla kierownictwa. pajacowanie na meetingach to potrafi Z. i biurkowi pożyteczni idioci.

bazanek
@Artur

pracownicy nie mają nic do gadania - tu panuje układ dyrektor - kierownik prod. jeden bez drugiego nie istnieje.Bronią się nawzajem i próbują ratować cokolwiek czego nie potrafią wyjaśnić brakiem kompetencji innych.

Monoxide

Witam, na jaka wypłate moge liczyc na stanowisku ślusarza?

Ta przenośnia to znaczy że mało płacą bo widzę że masz specyficzne poczucie humoru. Przydałoby mi się info czy nie dają najniższej krajowej.

AgaTA

Pojawiło się ogłoszenie na specjalistę do działu księgowości, czy ktoś mógłby się wypowiedzieć czy warto aplikować? Jakie są warunki pracy i płacy? Jak wygląda rekrutacja?

A co się dzieje z spawalnikiem bo jest oferta pracy ?

chwała ukrainie
@135

Jak pokazuje historia pewnie wróci z podkulonym ogonem bo gdzie indziej darcie MORDY niekoniecznie może być akceptowane

Prawda
@chwała ukrainie

Chłop zachowywał się podle wobec podwładnych, a przez jego działania spawalnia zawalała tematy.

on

Dwudziesty pierwszy wiek a w HCP wióry ze sztuk wyciąga się odkurzaczem, to jest kreatywność ha ha ha ha Chciałbym żeby ten wpis przeczytało dużo osób nie kasujcie tego wpisu niech ludzie dowiedzą się jak działa potężna fabryka.

Merytoryczny

W firmie jest sporo osób które mają doświadczenie i potrafią przekazać wiedzę jednak są w większości zdobinowane przez zarządzających którzy nie widzą człowieka tylko kolejną osobę która czegoś od nich chce. Skansen mentalny i awantury na porządku dziennym. Chaos we wdrożeniu ERP i szukanie (usunięte przez administratora) na stanowiska z których odeszli fachowcy.

Ciekawski.

Witam. Od od pewnego czasu wisi ogłoszenie na Mistrza Produkcji, czy jest ktoś kto może powiedzieć coś więcej na ten temat? - atmosfera - zakres obowiązków - kultura pracy - zarobki Jestem ciekawy jak duża jest kadra dozoru w tym zakładzie oraz ewentualnie jaką miałbym grupę pracowników pod sobą (oczywiście w przybliżenia). Jak wyglądają relacje miedzy Mistrzami oraz kadrą kierowniczą. Z góry dziękuje za szczere odpowiedzi.

debeściak
@Ciekawski.

Odpowiadam: Atmosfera ok, zakres obowiązków rozsądny, kultura pracy spoko, zarobki 5-6 na łapę. Ogólnie polecam ale najwiekszym problemem jest zarządzanie komunistycznymi pracownikami, którzy to wyznają zasadę: czy się stoi czy się leży "tysioncpińcet" się należy..

Hmmm
@Ciekawski.

Gdzie widziałeś to ogłoszenie możesz podesłać linka

Jak dużo osób pracuje w H. Cegielski?

Olo

Coraz mniej

Do jakiej kwoty obniżył się kapitał zakładowy ?

kazio

kapitał obniżono 10 krotnie czyli do 5,3 mln . Śmiech. Jedna maszyna jest więcej warta . Rozkradanie firmy

Rekrutacja

Witam, ile wyciągają na rękę mniej wiecej operatorzy maszyn cnc ?

Sławomir

Kiedy kolejne 20 wagonów zostanie wyprodukowane bez zamówienia, "na magazyn", tak jak kiedyś?

Odradzam, chyba, że ktoś nie ma co robić z wolnym czasem i brakuje mu do emerytury.

aaa

Mam pytanie do ekonomisty z hcp, czy praca na maszynach konwencjonalnych jest bardziej opłacalna niż na maszynach numerycznych.

Jak wygląda praca na warsztacie - spawalni? Jaka jest dostępność narzędzi, warunki i czy jest tam praca zmianowa?

Lakiernik

Witam na jakie zarobki moze liczyć lakiernik z 8letnim doswiadczeniem ??

Malarz
@Lakiernik

6500 na rękę

Wujek
@Malarz

Chyba na dwa miesiące. Tam nawet 3.5 netto na miesiąc ciężko im zapłacić,wiem bo aplikowałem i odbyłem rozmowę kwalifikacyjną,dodam tylko,że mój staż w zawodzie to ponad 15lat.....lakieruje,przygotowuje,oklejam. Szkoda czasu,nawet nie było ich stać na informację zwrotną....amatorzy.

Zostaw merytoryczną opinię o H. Cegielski - Poznań

• Jak się pracuje w H. Cegielski?

Zobacz opinie na temat firmy H. Cegielski tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 48.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w H. Cegielski?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 28, z czego 1 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 18 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy H. Cegielski?

Kandydaci do pracy w H. Cegielski napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

H. Cegielski