Opinie o Dom Maklerski TMS Brokers S.A. w Warszawa

TMS Brokers DM S.A. jest instytucją specjalizującą się w obrocie nowoczesnymi pochodnymi instrum

Branże: Doradcy finansowi
Doradcy finansowi Warszawa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Dom Maklerski TMS Brokers S.A. w Warszawa

Nie ocenię firmy na jedynkę, bo absolutne minimum spełnia – wypłata na czas, bardzo dobra lokalizacja biura, możliwość pracy zdalnej i ustawowy czas pracy. Ale na tym plusy się raczej kończą. Praca w TMS osobiście wydawała mi się po prostu toksyczna. Firma od dłuższego czasu mierzy się z przejęciem przez globalną korporację, w związku z czym zmienia się jej struktura, przełożeni, zakres obowiązków, brand itp. Niestety nie idzie za tym godziwa pensja czy odpowiednio skonstrułowane umowy, wręcz przeciwnie. Zwiększano mi liczbę obowiązków I rynki do obsłużenia, nie zwiększając wypłaty ani o grosz. W TMS dobrze żyje się tym, którzy pełnią najwyższe stanowiska, reszta może liczyć na czekoladki z okazji poszczególnych świąt, które I tak zresztą najczęściej zapewnia zarządca budynku, a nie firma. W firmie nie można oficjalnie dzielić się z innymi informacją o wysokości swojej pensji – NO CÓŻ, CIEKAWE DLACZEGO XD Mimo, że spółka wiele mówi o propracowniczym podejściu i rozwijaniu się, przypomina troche januszowy (usunięte przez administratora) – straszenie prezesem i ogólnie BARDZO MOCNO zarysowana hierarchia pracownicza. Niczym z żartów “Ta herbata jest dla zarządu, nie dla pana, panie Areczku”. Do tego dochodzi absolutny chaos informacyjny i żałośnie słaba komunikacja między działami. HR sprawia wrażenie biura prasowego zarządu, a nie komórki powołanej do sprawnej i empatycznej komunikacji z pracownikiem. Często zdarzało mi się, że przełożony dał na coś akcept, potem osoba z drugiego działu miała na ten temat obiekcje, więc ten sam przełożony – zamiast stanąć w obronie lub grzecznie zakomunikować potrzebę zmian – stawał po stronie “kolegów po fachu”, robiąc ze swojego podwładnego idiotę. Odkąd firma została przejęta przez Amerykanów można odnieść wrażenie, że Polacy są tylko tanią siłą roboczą, która ma pracować za 10 osób z pensją jak dla stażysty. Panuje też spory beton umysłowy - firmie trudno podążać za najnowszymi trendami i nieustannie porównuje się do swojej konkurencji, nie do końca rozumiejąc, jak można jej dorównać. TMS to miejsce, w którym ani nie można liczyć na dobre zarobki, ani na szacunek do pracownika. Generalnie można liczyć tylko na całkiem niezły wpis do CV I otoczenie się tematyką finansów/inwestycji, jeśli jest to dla kogoś ciekawe. Pojedyncze osoby wydawały się naprawdę w porządku i pomocne, ale większość urządza tam sobie magiel towarzyski i poza plotkowaniem niewiele dokłada do rozwoju firmy. Nie polecam, nie marnujcie czasu i nerwów. Jest wiele innych firm, które dadzą Wam prawdziwą satysfakcję z pracy.

@Emilia

Oczywiście, że takie próby były przeze mnie podejmowane. Przez ponad pół roku. Na początku nawoływali, żeby byc cierpliwym, a finalnie przyznali, ze od początku nic dla mnie nie mieli. Co do benefitów - jeśli nasz oficjalnie umowę z OANDA to są całkiem niezłe, jesli z TMS praktycznie ich nie ma.

Przyjmują tu stażystów z późniejszą możliwością pracy na stałe? Chodzi i o taki staż z prawdziwego zdarzenia żeby się czegoś nauczyć i nabrać doświadczenia a nie tylko parzyć kawę. Ktoś z pracowników może mnie oświecić w tym temacie?

Biuro maklerskie Nowy wpis

Jestem handlowcem walut z usług tms brokers jestem bardzo zadowolony poz.

Wiesz, jak wygląda wynagrodzenie początkowe, które oferuje Dom Maklerski TMS Brokers S.A. dla potencjalnych kandydatów? Na Lento.pl pojawiło się ogłoszenie na stanowisko Pracownik Administracyjny.

Roman

Dzięki za dość wyczerpującą opinie. Dopytam jeszcze jak teraz jest przejęcie prze inną korporacje to nastąpiły jakieś zmiany kadrowe. To znaczy kogoś zwolnili albo będą przyjmować nowych pracowników? Szykują się jakieś rekrutacje?

@Roman

Nie mam najświeższych i w 100% potwierdzonych informacji. Z tego, co pamiętam z mojego okresu pracownicy zwalniali się raczej sami, ponieważ dokładano im pracy, nie proponując nowych, korzystniejszych kontraktów. Na pewno zawsze rekrutują jakieś nowe osoby, oferty są zwykle na (usunięte przez administratora) pod szyldem OANDA. Ale tak jak mówię - mocno odradzam.

Emilia

Ja to się jednak zastanawiam czy nie zgłosić tam swoją kandydaturę, właśnie na to co napisałeś, że można mieć całkiem niezły wpis do CV, a ja ta tematyka finansów mocno się interesuje. A czy nie było możliwości negocjacji przy zmianie warunków, no bo piszesz, że nic nie zaoferowali, a nie próbowałeś zawalczyć w jakiś sposób, czy totalnie zamknięci na jakiekolwiek sugestie? A pamiętasz może czy dawali jakieś benefity typu dofinansowanie do pakietu medycznego, multisport czy jakieś owocowe wtorki w biurze?

Były pracownik Nowy wpis
@Emilia

Jak oceniasz przebieg procesu rekrutacyjnego w firmie Dom Maklerski TMS Brokers S.A.? Czy jest łatwy, czy może trudny do przejścia? Czy gdybyś miał możliwość odbycia rozmowy kwalifikacyjnej jeszcze raz, to również skorzystałbyś z zaproszenia?

Czy rotacja pracowników w Dom Maklerski TMS Brokers S.A. na Pracownik Administracyjny jest duża? Znowu ukazało się ogłoszenie 24 lipca na Lento.pl. Czy to pracownicy odchodzą z firmy, czy są zwalniani?

Głównie sami odchodza. Dość zabetonowane miejsce bez szans na konkretne procesy i automatyzacje. Praca na starych systemach i przez to brak możliwości rozwoju to mocny impuls do zmiany dla tych że stazem 1-3 lata.

Krystyna
@Anna

Te stare systemy mocno utrudniają prace, czy da się przeżyć? Atmosfera w firmie chociaż na plus? Może to dobra praca dla osoby bez większego doświadczenia w sumie? Czy firma takich pracowników nie przyjmuje? ;p

Johny

Jeżeli chcesz pozbawiać kasy swoich klientów to praca w TMS jest dla Ciebie. Wystarczy spojrzeć na tabele punktów swapowych, a przekonasz się czy to uczciwa firma czy lichwiarze. ( 35% !!!) Z praktyki wiem jak świetnie dopasowują spready pod konkretnego klienta (w moim przypadku 45 pkt dla EUR/PLN) i można tak długo ,długo...

Paulina

Ta oferta pracy ze strony dla Digital B2B Marketing Specialist, to aktualne? Nie zauważyłam żadnej daty wysyłania aplikacji. A może ktoś podzieli się wiedzą o widełkach? Widzę, że tu nie rzucacie kwotami, ale też nie odniosłam wrażenia, że odczuliście mocno inflację :3

W organizacji nie ma spójnej polityki dotyczącej hybrydowego/zdalnego modelu pracy. Ta kwestia pozostaje w gestii kierownika działu oraz oddziału. Tym samym możecie trafić do miejsca, w którym będziew od Was oczekiwane codzienna obecność w biurze lub w określone (sztywne) dni tygodnia, choć inne działy (zwłaszcza IT) będą mogły pracować zdalnie. Co więcej, ogólnie w organizacji bardziej docenia się tych, którzy są obecni "na miejscu", łącznie z zapraszaniem na poczęstunki w biurze w ramach jakichś drobnych sukcesów. Warto mieć to na uwadze biorąc udział w rektutacji. Zwłaszcza, jeśli model hybrydowy rozumiecie jako obecność w biurze raz na jakiś czas, a nie kilka razy w tygodnu oraz jako procesy, które usprawniają zdalny tryb pracy, a nie "musimy się spotkać i to obgadać, to wtedy wszystko ustalimy i będzie jak trzeba".

kucowanie

Dostałem maila z warunkami współpracy, stanowiskiem i prośbą o podanie wynagrodzenia. Po podaniu normalnej rynkowej stawki szczególnie jak za 9 godzin pracy (8+1-godzinna przerwa) i odpisaniu mailem do jakiegoś kierownika, nie dostałem żadnej odpowiedzi, nawet w stylu "Nie pasują nam Pana oczekiwania finansowe". Dzisiaj widziałem nowe ogłoszenie na to samo stanowisko, więc zakładam, że szukają kogoś za półdarmo za 9 godzin pracy.

@kucowanie

Ja również dostałam zaproszenie na rozmowę został mi wysłany link ale nikt nie dołączył do rozmowy .Pani Patrycja nawet nie odpisała na e-mail . Brak szacunku do osób

Krystyna
@Karolina

Ej serio? :( Nie czaję w sumie czemu miałoby się tak stać.xd Kiedy to było, bo może jeszcze się skontaktuje i wszystko się wyjaśni?

brevol

Oszusty.

Dawid

Przepracowalem 3 lata dla TMS. Podobała mi się normalna atmosfera i przyzwoite stawki. Byłem oceniany za to ile z siebie dałem i wydaje mi się, że było fair. Wiadomo każdy chce dla siebie jak najwięcej, ale pracodawca też musi coś z tego mieć

Czy pracodawca Dom Maklerski TMS Brokers S.A. motywuje w jakiś sposób swoich pracowników?

Tak, motywuje KPI ;) a tak serio, to elastyczne godziny pracy, praca z domu, dodatkowy sprzęt, czy premia za dobrą pracę są

Markus

Witajcie. Chciałbym się podpytać jak wyglada praca w IT - jest szansa efektywna prace, na rozwój i godziwe zarobki?

Klaudiusz

Praca na plus - dają dużą swobodę w codziennych obowiązkach, ale i wsparcie przy dużych tematach. Można się dużo nauczyć, jedynie kuchnia jest stanowczo za mała

Na co się nastawić w trakcie rekrutacji w Dom Maklerski TMS Brokers S.A.? Widzę, że umieścili kilka ogłoszeń na Nuzle.pl.

A gdzie aplikujesz

Zuzanna
@@Roman

Ja akurat widziałam, że w TMS Brokers szukają na ten moment: Programisty, Junior Trader w Departamencie Tradingu oraz Inspektora Nadzoru. Podobno można liczyć z ich strony na atrakcyjne warunki finansowe. A jakie są to konkretnie warunki? Możesz powiedzieć coś więcej o wynagrodzeniu w tej firmie?

@Roman a jakie to profity ?

@Kasia

dla realizujących plany - Premie dla wszystkich Multisport i opieka Medyczna

Roman

Firma rzetelna - wywiązująca się z obietnic Dla pracowitych znajda się profity jeżeli ktoś szuka przeczekalni to długo się nie utrzyma - co akurat uważam za kompletnie naturalne Promuje przedsiębiorczość W sprzedaży targety realne do osiągnięcia Podsumowując - miejsce dla ludzi z wizją i gotowych zakasać rękawy aby te wizje realizować Prężnie rozwijający się Kantor Wymiany Walut

Janek

Polska firma z ambitnymi celami. Nastawienie na cel i priorytety. Innowacyjne podejście do prowadzenia biznesu. Ciekawa oferta produktowa, w tym nowoczesna aplikacja mobilna. Wysoka kultura osobista i podejście do pracownika z szacunkiem. Wysoka rotacja, ale w tej branży to trochę zrozumiałe. Dobra lokalizacja w samym centrum Warszawy.

Zuzanna
@Janek

Czy firma zatrudnia studentów? I czy jest szansa pogodzić studia z pracą w Domu Maklerskim?

Grzesiek

TMS + świetna lokalizacja + rodzinna atmosfera + poszanowanie pracownika + rozwój produktów np. nowa usługa Kantor, asset + dobrzy pracownicy mogą liczyć na rozsądne wynagrodzenie + racjonalne podejście do kosztow - ciężka branża na konkurencyjnym rynku - duza rotacja - - racjink -

Maciek T.

Jedyne wymagania to być tanim.... Tanio się wyceniać to ma się szanse. Generalnie taki przytułek... przyjść jak się nie ma pracy lub zdobyć doświadczenie i uciekać....

Ciekawski
@Maciek T.

Maciek, Ty już nie pracujesz w tej firmie? Z jakiego powodu masz takie zdanie?

Zostaw merytoryczną opinię o Dom Maklerski TMS Brokers S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Dom Maklerski TMS Brokers S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Dom Maklerski TMS Brokers S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Dom Maklerski TMS Brokers S.A.?

Dom Maklerski TMS Brokers S.A.
2.9/5 Na podstawie 16 ocen.
  • Złota 59
    00-120 Warszawa
  • NIP: 5262759131 KRS: 0000204776

Dom Maklerski TMS Brokers S.A.