ELZAB S.A.

opinie o firmach | GoWork.plznak

Twój głos ma znaczenie,

podziel się swoją historią!

Chcę opowiedzieć o firmie

Opinie o ELZAB S.A.

Areczek

Co można robić po Elzabie ?

P20
@Areczek

Pracować ,większość ludzi świetnie sobie radzi w nowych firmach ,często za dużo większe pieniądze ,bo jesteśmy dobrymi fachowcami ,brakuje tylko ludzi i świetnej atmosfery elzabu .

@Areczek

Przykładowo elektryk z doświadczeniem w utrzymaniu ruchu może pojechać do Novaru na Towarowej. Tam go chętnie zatrudnią.

Jacek
@P20

Mnie bardziej interesuje zatrudnienie tutaj. Wspomniałeś że jest dobra atmosfera. A z przełożonymi można się też dogadać czy tylko z ludźmi z roboty?

Edi
@Jacek

Szukasz pracy w firmie która zwolniła wszystkich ludzi ,sprzedała hale i maszyny ?

Bezrbotny
@Edi

Mam pytanie fis organizuje staże dla bezrobotny h

zdziwiony
@Edi

Jak zwolniła? przecież ludzie tam pracują i są zadowoleni są premie co miesiąc i dużo pracy!i jest bardzo fajna spokojna atmosfera ,b

Malwa
@zdziwiony

naprawdę? szukam szczerej opinii, syn chce się tu przyjąć, przeczytał wpis, że firma nie zatrudnia i powoli się "zwija", a tu jednak piszesz, że przeciwnie? są aktualnie dostępne wakaty? premia jest uznaniowa czy za wyniki? pracujecie na umowę o pracę?

Pracowity
@Edi

A co ty mówisz? Jakto zwolniła? A jeszcze mam pytanie czy firma przyjmuje obcych????? Czekam na info,

SA
@Edi

czyli ktoś inny przejął tą firmę? a ludzie przy zwolnieniach dostali odprawę i kiedy to miało miejsce? nikt ze starej "gwardii" nie został na pokładzie?

@SA

Rok temu zwolniono wszystkich pracowników produkcyjnych (zostali tylko ci pod ochroną ) sprzedano maszyny oraz galę produkcyjną .

Irek

A co z tymi co są pod ochroną? Masz na myśli pracowników przed emeryturą których nie można było zwolnić? Nadal pracują i mimo że nie ma hali produkcyjnej? Jak to rozwiązano?

Janusz Nowy wpis
@SA

Są jakieś plotki że firma została przejęta przez firmę która jest z branży automotiwe która jest obecna na rynkach zagranicznych i dynamicznie rozwija i chce być liderem na świecie w tej branży!

TJ Nowy wpis
@Janusz

Czyli całkiem dobra informacja. Może będą niedługo rekrutować i ludzie po przebranżowieniu i wdrożeniu będą mogli wrócić do pracy. Wiesz może kiedy ostatecznie będzie coś na pewno wiadomo?

IW Nowy wpis

Siemanko ja w sprawie ogłoszenia na Specjalista DevOps, nie rozumiem jednej rzeczy w sumie z wymogów, o co chodzi z tym "ownership mindset"? xD Pierwsze słyszę o czymś takim w ofercie pracy czy wgl w firmie, jest ktoś w stanie wyjaśnić?

Użytkownicy czekają na odpowiedź 51 dni.

Czy w ELZAB S.A. zatrudniani są obcokrajowcy?

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa kluczową rolę w osiąganiu wyników. Jak wygląda ten aspekt w ELZAB S.A.?

Operator Cnc

Normarnie

Normalne

Fabek

Widzę, że szukają m.in. Backend developera (oferta na stronie firmy), jednym z warunków jest biegła znajomość angielskiego, jak to sprawdzają? Przeprowadzany jest jakiś test czy rozmowa? Jest też wzmianka o elastycznych godzinach pracy, a jest jest z tym w praktyce? Chodzi tutaj o możliwość ustalenia grafiku pod siebie czy bardziej o to, że np. można pracować 7-15 albo 8-16?

byłyzwtyczką
@Fabek

z tego co pamiętam zależy od działu prawdopodobnie praca 8h w widełkach 07-17 a może nawet 06-18 to chyba kwesta dogadania z przełożonym,

yo
@byłyzwtyczką

Czy w praktyce też się pracuje 8 h? Chodzi mi o to czy nadgodzin nie ma tu u was za dużo? A jeśli są, to czy wszystko wypłacają za to?

bzf
@yo

Tak, 8h nadgodzin jako takich nie ma, a jak są to płacą niema z tym problemu, masz ruchomy czas pracy, przyjdziesz 7.50 mozesz wyjsc 15.50, 8.30 wychodzisz 16.30. Generalnie masz przepracować 8h widełkach 7-17 Jast ok, np w poniedziałek mozesz przyjsc na 9 wyjsc normalnie o 16 (7h) a w wtorek przyjsc na 7 i wyjsc o 16 (9h) i sie wyrówna ;) wszystko jest do dogadania z przełożonym no i oczywiście bez przegięć ;)

Jaka jest kultura pracy w ELZAB S.A.?

Czy ELZAB S.A. organizuje staże dla studentów?

bolo

Jeśli jesteś na informatyce albo czymś podobnym, to masz duże szanse na staż i nawet na pracę.

bolo

Jest OK, atmosfera fajna. Aplikuj, szanse na pewno są, bo z tego co wiem, to ciągle szukają programistów.

B2BSoft

Jak coś to studentów IT zapraszamy na staż do nas. Obsługujemy informatycznie Elzab:)

Zyt
@bolo

Jak można się zatrudnić ,bo praca mi jest potrzebna a słyszałem że są dobre zarobki i przyjmują dużo ludzi do pracy ,do produkcji

Mirosław
@bolo

A jak wygląda taki staż? Ile trwa? Rozumiem, że jest odpłatny? :D Na ile można liczyć? :)

Będzie jakaś produkcja ?

Uli
@Karierowicz

Gdzie i na czym jak wszystko sprzedane ?

dragon

wiadomo coś w sprawie premii rocznej czy nadal są bajki opowiadane że wysłane zapytanie prawie pół roku temu do zusu czy płacimy ja bez podatku jeszcze jest bez odpowiedzi byłem u adwokata i polecił po nowym roku zgłosić sprawę do sądu pracy zanim całkowicie elzab się zamknie ponieważ te pieniądze się nam należą możemy tez grupowo oddać sprawę jest za darmo opcja w sądzie pracy dla osób co miały umowę o pracę

Toudi
@dragon

Zgłoś to jeszcze do premiera.

Elz

Dzisiaj wypłacili

@dragon

Ja mam akcje elzabu i teraz jestem milionerem :)

Ślusarz

Chyba w Wenezueli.

Czy w ELZAB S.A. poza podstawowym wynagrodzeniem obowiązują jeszcze jakieś świadczenia dodatkowe?

byłyzwtyczką

premia pod gruszą i jak to mozna nazwac swiadczenem - nadgodziny

Ilona

Tak już doszczętnie? Bo z tego co widzę po krs jeszcze aktywni, więc czy to troszkę nie przesada?

max

KRS zniknie na końcu.

Pol

Chyba obowiązywały ....

@Pol

Gdzie można znaleźć potwierdzenie na to co tu sugerujecie? Po czym to widać?

max
@Ilona

Po komunikatach spólki, ogłoszeniach o wyprzedaży majątku samego Elzabu i informacjach wiarygpodnych osób. Jeśli pytasz o rezygnację z głównej działalności i zwolnienia pracowników. Nie napisałaś dokładnie o co pytasz.

@max

no właśnie chyba poproszę po takim czasie o doprecyzowanie, bo widzę, że temat w sumie ucichł a liczyłam na więcej. czym teraz firma się zajmuje docelowo albo czym będzie się zajmować i ile osób w niej zostało? bo w sieci dalej krs aktywny, stronka działa, więc o co chodzi? dalej to się rozwiązuje?

Koty

Znalazł się kupiec na halę produkcyjną ?

Elzab
@Koty

Tak, hala została sprzedana

Tery
@Elzab

Ciekawe ,czy pojawia się tam z czasem nowe miejsca pracy .

Grzegorz

Wiem, że tu zaglądacie i czasem komentujecie, więc mam nadzieję że to przeczytacie. Mimo, że dziś robiłem to wielokrotnie, Panie i Panowie dziękuję Wam za ten wspólny czas w elzabie, za to co robiliście przez 50 (są takie osoby) 40 czy tylko kilka lat. Przez ten czas, który razem współpracowaliśmy wykonaliście kawał dobrej roboty, zawsze starałem się być dla Was sprawiedliwy i być nie tylko kierownikiem. Na zew. zawsze was broniłem, chociaż zdaje sobie sprawę, że ten ostatni okres był trudny (cisnąłem was mimo wszystko by wykonać jak najwięcej) Nauczyłem się od was, ale i o was bardzo dużo. Pamiątki, które od was dostałem na koniec pozytywnie mnie zaskoczyły i będą mi o was przypominać. Pamiętajcie, że ludzie są najważniejsi, mam nadzieję i jestem o tym przekonany, że każdy z Was na drodze zawodowej znajdzie miejsce gdzie to motto nie będzie tylko sloganem. Myślę, że nasze drogi (nie tylko zawodowe) się jeszcze skrzyżują. Pozdrawiam i życzę wszystkim powodzenia (nie tylko tym z pr20)

Fachowiec
@Grzegorz

Haha dobre.Sam byłem świadkiem jak kierownik zamiast wykonywać swoje obowiązki oglądał samochody na allegro. Właśnie dla tego jesteście dzisiaj zwalniani:)

JaiTy
@Fachowiec

A Ty co robiłeś, że widziałeś. Robota bee, ale trzeba kamerować innych, czyli (usunięte przez administratora)

emeryt

dzięki za wypowiedz

P20
@Grzegorz

Dzięki ,to było fajne parę lat życia .

Karierowicz

Co dalej z Elzabem ? Są jakieś pomysły ?

Ciekawe
@Karierowicz

no właśnie ,maszyny na wydziale mechanicznym już ponoć prawie wszystkie sprzedane u pojechały w świat .Wiadomo czy ktos kupił hale ? Może będzie tam jeszcze jakaś produkcja w rękach innego właściciela ?

Radosław

A kierownik magazynu wciąż pracuję?..czy wyleciał jak z poprzedniej firmy.

Kukurydza

Czy są przyjęcia w Elzabie, poszukuję pracy jako ślusarz.

Prezes
@Kukurydza

Ślusarzy nie potrzebujemy. Ale zwolniło się stanowisko COO. Ktoś musi dokończyć kooperacje, a czasu do końca września coraz mniej. Zapraszamy na rozmowę, dogadamy się. A, i programistów potrzeba. Jak ktoś zna kogoś, komu w Nasa i SpaceX się nudzi, to w Elzab czekają go nowe wyzwania, wysokie zarobki i kadra specjalistów hi-end.

Popcorn
@Kukurydza

Myślę że masz duże szanse na zatrudnienie roboty jest od groma

Elo
@Prezes

Andrzeja zwolnili?

Mechanik

Z montarzu też wszystkich zwolnili ?

Toudi
@Mechanik

7 osób zostało na razie.

@Toudi

A tak dla zestawienia to ile osób było wcześniej? I jeśli faktycznie dochodziło do zwolnień to wiadomo czym się kierowali przy wyborze?

byłynowypracownik
@Ilona

Aktualnie na montazu el tak z 40+. jak były wcześniejsze zwolnienia to lecieli ludzie z mniejszymi "plecami" czyli układy układziki czy tez byli mniej aktywni powiedzmy w "to mówiłem ja Jarząbek" A teraz polecieli wszyscy równo z wyjątkiem osób przed emerytalnych oraz paru tak naprawdę niezbędnych przynajmniej do chwili całkowitego przeniesienia produkcji do firm zewnętrznych.

@byłynowypracownik

Aha ok teraz rozumiem. Chociaż te przedemerytalne osoby są trochę martwiące skoro całkiem chcą zlikwidować. :/ Przeniosą ich gdzieś na inne stanowiska jakoś?

Specjalista Elzab

Pracuję na stanowisku programisty, ogólnie świetna praca, pracuję z nowymi technologiami i od momentu zatrudnienia widzę, że firma poszerza szeregi o nowych perspektywicznych, wykwalifikowanych specjalistów. Co do zwolnień które ostatnio miały miejsca -takie życie, jeżeli jesteście nieopłacalni/łatwo was zastąpić, to tak będzie. Trudniej znaleźć dobrego programistę od pracownika magazynu, dlatego bardziej wykwalifikowana kadra zawsze będzie zarabiać znacznie więcej i firma będzie się troszczyć, aby specjalista został, ponieważ wiele innych firm by chciało mieć Nas w swoich szeregach. Pretensji nie można mieć do pracodawcy, a jedynie do siebie, że zamiast poszerzać kompetencje nic się nie robi i narzeka jak to źle. Może pora się skupić na polepszaniu swojej osoby i to jednak nie wszyscy dookoła są "źli"? ;)

derektor
@Specjalista Elzab

Jakbyś był dobrym programistą, to byś na Elzab nie przychodził.

@Specjalista Elzab

Cześć czytając to co tu naskrobałeś szczęka opada nie każdy może być programistą proponuję że jak zatka ci się kibel lub rura pęknie to podłącz swój komputer i dzięki twojej inteligencji załatwisz to bez problemu wystarczy że zabraknie prądu to możesz swoje wywody wsadzić w.................... Skromność przedewszystkim pamiętaj każdy zawód jest potrzebny i dobry ty też potrzebujesz kogoś kto będzie sprzątał twoje brudy

El
@Specjalista Elzab

Oo mityczny programista za 15tys netto na miesiąc .Niezła pasta panie kolego .

BARABARA
@Specjalista Elzab

Chłopie, jakim musisz być programistą, żenada

Jeszcze pracownik
@Specjalista Elzab

Panie Specjalisto, widocznie za krótko pracujesz w Elzab by pisać takie bzdury. Elzab od ponad 50 lat to firma produkcyjna która dzięki pracownikom wszystkich pionów stała się marką przez duże M. A wiesz dlaczego? Ponieważ pracownicy i zarząd utożsamiali się z Elzab (Zarząd do 2011roku). Ile jeszcze popracujesz w Elzab? Rok czy dwa i i pójdziesz gdzie więcej Ci dadzą i tym się różnisz od tych pracowników co latami budowali markę i jakość produkowanych urządzeń. Więc nie praw morałów pracownikom, którzy pracują tutaj po 20 i więcej lat że powinni się przekwalifikować wg Twojej oceny. Jak zrobiłeś inżyniera? pewnie pod skrzydłami rodziców którzy za wszystko płacili. Zanim coś napiszesz to zastanów się 2 razy bo na dzień dzisiejszy nie widać by Elzab był potęgą w programowaniu co widać na każdym kroku w serwisie czy w otrzymanych homologacjach! Produkcja jest nieopłacalna? papier w raporcie wszystko przyjmie tylko podaj jaki chcesz wynik. Może zadaj pytanie, co zrobili by była opłacalna? Nic, wręcz przeciwnie poczytaj raporty z ostatnich paru lat. Do dzieła kolego, uzdrawiaj firmę, twórz wspaniałe programy, które pozwolą na utrzymanie całego biurowca. Powodzenia :)

Loki
@Specjalista Elzab

Trochę pokory kolego ,życie jest bardzo przewrotne ,mimo twojej arogancji nie życzę ci aby cię zweryfikowało .

@Specjalista Elzab

Haha programista w firmie Elzab. A co to jest ?

Pwm
@Specjalista Elzab

Specjalista, hahaha. To pewnie ten co cały dzień spędza na palarni przed biurowcem. Jak taki z Ciebie omnibus to pochwal się swoim wkładem w firmie. Specjaliści są, ale na P20 i P30.

@Specjalista Elzab

Ojej, niespełnienie bije na kilometr od niektórych Waszych wpisów. Napisałem jedynie prawdę, że powszechny, łatwy do zastąpienia pracownik będzie zarabiać mniej. Nie zgodzicie się z tym? Łatwiej znaleźć kompetentną sprzątaczkę od kompetentnego dentysty, czy innego specjalisty. Oczywiście, każdy zawód jest potrzebny i nie tylko IT ma monopol na duże zarobki, KAŻDY kto ma odpowiednie umiejętności i kompetencje w danej branży może zarobić ponadprzeciętną sumę -sprzedawca na infolinii za dobry wynik, pośrednik w sprzedażach nieruchomości, wykwalifikowany ślusarz/elektryk/malarz itd. Większość firm nie działa charytatywnie, tylko w celu maksymalizacji swoich zysków, więc jeżeli są zwolnienia, to widocznie tak się firmie opłacało. Jeżeli czujecie się wykwalifikowaną kadrą, to nie powinno Was to martwić i oferty powinny spływać do Was same jeżeli ogłosicie chęć pracy. Z firmą gdzie się zatrudniacie macie relacje biznesową, a nie ślub, nikt Wam nie obiecywał pracy i pieniędzy do końca życia. Dostarczacie usługę w zamian za pieniądze, do momentu, aż zleceniodawcy się to opłaca, tyle. Dlatego zamiast wylewać żale na forum, polecam zadbać o zainwestowanie w swoje kompetencje, wtedy nie będziecie osobami uzależnionymi od jednego pracodawcy z mentalnością "mi się należy, bo tyle tutaj jestem", "daj, daj", tylko sami będziecie przebierać w ofertach od różnych pracodawców. Firma jest rzetelna, wypłacalna, a zakres obowiązków nie przekracza tego, co jest na umowie. Ciekawe, że w 2022 roku dalej spora część osób nie rozumie jak działa kapitalistyczna firma..

@derektor

"na Elzab", po jakiemu to? Bo chyba nie po "polskiemu".

@Loki

"Kolego", przed znakami interpunkcyjnymi nie stawiamy kropki. Mimo, że poprawna pisownia jest przewrotna, nie życzę Ci, aby Cię kiedyś zweryfikowała.

derektor
@Specjalista Elzab

Oj, zabrakło argumentów. (usunięte przez administratora)zapiekła, bo gdzie indziej Cię nie chcą. I tylko Elzab pozostał- firma i marka bez przyszłości. Zrób klona Flappy Bird. Może ktoś kliknie w reklamę i będziesz mieć parę groszy. O ile potrafisz. W co wątpię, bo tak byś do tej firmy nie trafił.

Kolega
@Specjalista Elzab

Gdzie ty tam widzisz kropkę ?

@derektor

Jakie argumenty pamiętaj że na Twoje miejsce znajdzie się ktoś lepszy i bardziej przebiegły może ja za te nędzne pieniądze znajdę pracę przeżyje bo jestem do tego przyzwyczajony życie pisze różne scenariusze i jak będziesz miał pecha to spadniesz z tego stołka na ryj

PWE
@Specjalista Elzab

Z Ciebie taki specjalista, jak z Radosławy kierownik magazynu????

Niespecjalista nieprogramista
@Specjalista Elzab

Oj, widzę tu podszywanie się pod programistę i filozofowanie niespotykane u nich. Umiejętność programowania nie czyni specjalistą programistą. Można programować w wolnym czasie i chwalić się tym, jednocześnie będąc np. Wielkim Specjalistą od zakupów... Interpunkcja OK?

2 miesiące do końca

Cześć dzisiaj Pan Prezes napisał do swoich pracowników nie będę rozwodzić co tam napisał i tak wszyscy prawie to przeczytali . Mam nadzieję że was prezesów też dopadnie optymalizacja ale jak tak dalej pójdzie to do pracy będziecie już latać w kosmos bo w tylu firmach pracwaliscie jako prezesi że tu na ziemi miejsca niema jest jeszcze jedna funkcja to polityk kłamstwo pogarda dla pracownika zachłanność....

@2 miesiące do końca

w sumie to odnośnie czego pisali, bo jednak nie każdy wie?

Fachowiec
@2 miesiące do końca

Opłaca się chodzić do roboty ?

@Fachowiec

Obiecali ludzią jedna pensję więcej to chodzą do roboty

Aro

Ciekawe co z resztą ludzi którzy zostaną (np pod ochroną ) czy będą dalej coś produkować ,bo jednak tych ludzi trochę jest .

gilotyna5000
@Aro

Produkujcie produkujcie. Trzeba wypełnić magazyny po brzegi. Potem Wam grzecznie podziękują, może nawet 4 pensję dadzą. Waszym kosztem,Waszą nadzieją i obawami o przyszłość jeszcze bardziej napchają sobie kieszenie. Bo chyba nie pójdą zyski na inwestycje? xD

Golop

To już koniec ,ostatnie dni .Ciekawe co będzie dalej z tym bajzlem ?znajdzie się jakiś kupiec czy popadnie w ruinę ?

Zostaw merytoryczną opinię o ELZAB S.A. - Zabrze

• Jak się pracuje w ELZAB S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy ELZAB S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 83.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ELZAB S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 71, z czego 17 to opinie pozytywne, 8 to opinie negatywne, a 46 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ELZAB S.A.?

Kandydaci do pracy w ELZAB S.A. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ELZAB S.A.