Opinie o DB Schenker w Zabrze

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie DB Schenker. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie DB Schenker o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Transport i spedycja drogowa - transport mieszany

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o DB Schenker w Zabrze

#&#&#&

Każdy miecz ma dwa ostrza.. zastanów się zanim postanowisz zadać cios bo przy zamachu możesz trafić się najpierw w czoło. Elastyczność i wyrozumiałość a przede wszystkim rozsądek jest kluczem do rozwiązywania wielu problemów i spokojnej egzystencji w tym powalonym systemie zależności . Jako pracownik, w świetle obecnie obowiązującego prawa pracy, masz duuuuże możliwości aby "umilić" życie swojemu kierownikowi i skutecznie pieprzyć mu codzienną egzystencję... Tak samo jest w drugą stronę. Tylko pytam po co ??? Czy niszczenie się nawzajem jest komukolwiek potrzebne ? Ciut dobrej woli z jednej jak i z drugiej strony naprawdę powoduje że taplanie się w tej zupie staje się znośne. System jest jaki jest i jak się razem nie będziemy wspierać to nas nimce zjedzą z butami. Bezkrytyczne wchłanianie opinii forumowych filozofów tylko mąci wam w głowach i nakręcacie się niepotrzebnie. Chcesz półtora dnia za przepracowane nadgodziny ? Dostaniesz. Ktoś inny zrobi za ciebie, ale nie płacz że masz mało dniówek do wypłaty. Pretensje kieruj do trola który cię podpuścił na forum. Na innym oddziale płacą wszystkie soboty 100% ? Prawda, płacą, ale są oddziały gdzie robi się jedną sobotę miesięcznie na pracownika a są takie gdzie pracują trzy zmiany i wypłacenie wszystkich "sobót" jest raczej trudne ze względu na limity godzinowe miesięczne i kwartalne. Na tych oddziałach zrobisz sześć sobót ale trzy ci zapłacą. Więc kto wychodzi lepiej ten co siedzi sobotami przed TV ale ma wypłacone wszystkie, czyli jedną, czy ten któremu wybili trzy ale ciut powalczył i kolejne trzy zarobił ? Żądasz dopisywania nadgodzin bo "przybrałeś" ? Ok, ale jeśli jesteś w porządku to zażądaj od kierownika żeby odpisał ci godzinę bo wczoraj urwałeś się wcześniej. Zapytaj sam siebie dlaczego tkwisz w błocie które ci nie pasuje ? Może oczekiwania masz za duże ? Ja wiem że trzeba włożyć dużo wysiłku w tym kraju żeby ciut lepiej żyć ale tu się urodziłeś i ty mieszkasz więc tu trzeba próbować się znaleźć. Alternatywą jest Anglia, można tam wyjechać na dowód osobisty. Może nie o to chodzi ale jak kogoś przerasta Polski survival... no cóż... Aha, jeszcze jedno... musicie mieć świadomość że Prawo Pracy tworzone jest w głównej mierze przez pracodawców i wszystkie tzw. "przywileje" pracownicze są głęboko przemyślane przez twórców.

Dziunia WW

Obżerają sie w Schenkerze ci co siedza od lat na stołkach, nie sa zainteresowani podwładnymi-masz orać!!!!!!!!!! Jak ktoś lubi byc wykorzystany,jak ktos lubi życie bez perspektyw ,bez poparcia szefów, bez podwyżek, beznadziejną harówę,w masakrycznej atmosferze, zastraszanie-mobing i szukanie haczyków na ludzi.........to do Schenkera. Największe noty-PENSJE mająś ludzie z "układu" a najgorzej reszta. Wszyscy specjaliści wieją z tej firmy jeśli tylko nadarza się okazja i nikt nie kiwnie palcem żeby ich zatrzymać, wielu siedzi po protekcji \sa lepsi i lepsiejsi\" Niestety działa tu zasada \"mierny, bierny, ale wierny\" tacy ludzie są najbardziej pożądani w DB Schenker Polska - tak więc jeśli nie masz kręgosłupa moralnego, kiedy plują Ci w twarz a Ty mówisz że pada deszcz, droga kariery w DB Schenker Polska stoi przed tobą otworem. Niekompetentni ludzie na dyrektorskich i kierowniczych stanowiskach lubią mieć takich samych jak oni podwładnych, do tego najlepiej bardzo biernych;nie kiwną nawet palcem w twojej obronie czy w twoim interesie!harujesz do stanu skrajnego wyczerpania sił ale nie licz na nagrodę, jak się upomnisz usłyszysz....spadaj! I nepotyzm! I kreatywna księgowość! I nędzne zarobki!

@Dziunia WW

A przeżyłeś kiedyś całkiem odwrotną sytuację ,czyli ze skrajności w skrajność,z tragicznym skutkiem.Bo my tak.

Eduardo

O sory. Gali bezwstydny (usunięte przez administratora)

@Eduardo

skąd przyjacielu wiesz,że to taki bezwstydny,jak go tam nazwałeś,może bierze tylko tyle ile mu potrzeba,może ma dziwne zainteresowania, które wymagają wyżej wymienionych środków wymiernych,zainteresowania raczej takie........ bardziej nazwijmy to.... Tabu,takie troszeczkę bardziej nieszablonowe,chce być oryginalny,trzeba pomyśleć głębiej,.... bardziej pięciowymiarowo, a nie od razu spisywać go na straty ,może ma jakieś kompleksy np. natury osobistej,bądż podobne, a wy odrazu zamykacie mu drogę,tak nie wolno to nie po Chrześcijańsku.A tak między nami niech odpłyie na lolku,tylko nie mów nikomu,niech to będzie nasza tajemnica.

Depa

Gali (usunięte przez administratora)

@Depa

logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Kierowca Kat. C+E
Solec Kujawski
Drobex Agro Sp. z o.o.
logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
dyżurny

Z tym brakiem wyrównania płacy w stosunku do inflacji to racja. Od 2009 do dzisiaj roku inflacja wzrosła mniej więcej o 15%, a płace w stosunku do inflacji nie wzrosły, były tylko tzw. jak twierdzi HR wyrównania. Ciekawe czy ktoś ze Związków zapyta na najbliższym spotkaniu pracowników z Zarządem w Rybniku, kiedy będzie wyrównanie płacy względem inflacji? Gdy obecnie wiadomo że pracownicy w stosunku do inflacji czyli towarów i artykułów spożywczych zarabiają o 15% mniej aniżeli zarabiali w 2009 roku.

labo

a o naszym "najlepszym" kierowniku ze szczygłowic (byłym związkowcu) przestrzegającym WSZYSTKIE przepisy cisza?

sprawiedliwy

Gali a może by tak na Boze Ciało się przyznać? jak można byc równoczesnie SIPowcem i (usunięte przez administratora) nie jest ci głupio? toć to gańba w oczach kolegów.

///

Może nam ,,jastrzębski kierownik'' wyjaśni czym my to znaczy,pracownicy pracujący na jastrzębskich i rybnickich kopalniach różnimy się od kolegów z Zabrza.Kierowniku chodzi o kilometry?

@///

A TY kolego mi odpowiec, dlaczego jak byliśmy pod wami,to ście nas pozwalniali a zakład sprzedali,wy macie robote,prawda.To ja ci odpowiem bo świat dzieli się na tych którzy coś sumiennie robią i na tych którzy udają,ale umieją dobrze płakać,sory ja nie umię, miałem pecha,a teraz wy macie pecha,kółko musi się zamknąć.Pamiętaj nie ma dymu bez ognia.I nie interesuje mnie co odpiszecie,mam to głęboko gdzieś,ale możecie się produkować,wolno wam.Ale świat jest piękny,no nie,uszy do góry,będzie gorzej.HAHAHAHA

///
@dddooo

Ciekawie jak zrobiłeś badania ,podejrzewam że dałeś w łape.POZDROWIENIA.

@dddooo

My to znaczy kto?? Przecież tu nie ma raczej nikogo z zarządu (chyba, że ty jesteś i robisz zamęt). My tak samo, jak pewnie Wy jesteśmy na straconych pozycjach i zrobią z nami co chcą, więc skończ pier..... i daj se siana

@///

w łapę to tylko fajnej lasce,ale wiesz co,no i nie tyklo.

dddooowyp

Wreszcie coś z sensem napisałeś, a nie ten przeokropny bełkot i wyżalanie się z pretensjami nie w tym kierunku, co trzeba. Pewnie jesteś jednym z tych z wypranym mózgiem, którzy dali by się pociąć za DB i chociaż od niego doświadczyli krzywdy, to tak zostali nakierowani, żeby do każdego mieć pretensje, ale nie do tej najnajnaj firmy, która chyba niczemu nie jest winna. Szkoda tak zjechanej psychy, ale tu już tylko chyba doktor może poradzić

ABC
@dddooowyp

To o czym piszesz to Syndrom Sztokholmski. No, niektórzy pracownicy to mają, tylko o tym jeszcze nie wiedzą. Brak wyrównania płacy względem inflacji. Wmawianie że praca którą wykonuje pracownik jest mało efektywna, liczą się bowiem bzdurne pomysły które w rzeczywistości utrudniają a nie wspomagają pracę i efektywność . Wmawianie przez przełożonych że fakty są zgodne z przepisami oraz etyką gdy gołym okiem widać łamanie prawa i wszelkich zasad etycznych przez pracodawcę. Takie warunki w dłuższej perspektywie dodatkowo oprócz syndromu prowadzą do zniechęcenia i załamania celowości dobrze wykonywanej pracy. Rodzi się fałsz i farsa, czyli udawanie pracy. Ot, jaka płaca, taka praca.

@dddooowyp

UUUUU,ale się wzruszyłem,hahahaha,nakręcaj się dalej,powodzenia.

@dddooo

To nie do Depa, tylko do innego miało byc :) No właśnie ty się nakręciłeś, że ktoś z nas próbował ci krzywdę zrobić, a "zły dotyk" nadszedł z innej strony - tylko teraz jak to sobie wytłumaczyć, jak przecież firma jest the best hehehe. Panie HR, czy jeszcze inny d..włazie tu są ludzie normalnie myślący, więc nie nazywaj szamba perfumerią hehehe. Miłego powrotu do zdrowia ( psychicznego )

@dddooowyp

i ty młotku się pewnie się do nich zaliczasz,do tych normalnych co? Rowerek i do cyrku małpiszonie,zwłaszcza po tej wypowiedzi.Mogłem się po tobie tego spodziewać i kto tu się nakręca,hahahahaha.Kup se budzik,będziesz miał co nakręcać albo zamów na mikołaja.Wnioskuję z tego że byłeś młotkiem,jesteś młotkiem i będziesz i to jest max twoich możliwości,pozostaje ci złość i nienawiść ale to już twój problem .Nie chce mi się z tobą gadać .Nie będę się zniżać do twojego poziomu.

@dddooowyp

kopcą się w hasioku twoje ideały,kiedyś byłeś wielki dzisiaj jesteś mały .UUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU.

@dddooo

Hahaha dalej se tłumacz, że to nie firma jest winna, tylko my - ales ty mondrrrry :) Z takim słownictwem możesz sobie wiersze na bezrobotnym teraz pisać ;) OLI : Nic kierownictwo nie decyduje, tylko ty. Jak pracujesz po 8h przez 5 dni i sobota jest twoim szóstym dniem, to według kodeksu pracy ty decydujesz czy ma być do wypłaty. Starczy jakąś karteczkę napisać, że się nie zgadzasz na wolne i tyle mają do gadania :) Na paru oddziałach już tak jest, a na innych pewnie za niedługo też ludzie się zbuntują.

oli
@dddooowyp

dzięki, tacy jak ja żyją jeszcze w nieswiadomości

a taki sobie
@oli

Nie prawda Oli jak masz harmonogram czyli inaczej grafik na cały miesiac ustawiony to nie ważne ,że robisz w tygodniu np. 6 dni (kierownik ci z góry ustala x w innym dniu - dlatego nie musi pracodawca Ci płacić ,chyba,że dodatkowo Ci wypadnie dniówka (nie zapisana w grafiku) .

@dddooowyp

pomyliłeś się mam działalność,a łaski od takiego jak ty już nie potrzebuję.A co robię to moja sprawa więc nie pytaj.Robię w bambuko takich ja ty właśnie takim słownictwem,poprostu zostają zaczarowani.Pasi,to jest ok.A tobie zostaje tylko ten zestaw pływacki opisany przezemnie,oraz kijki żebyś się miał czym odpychać przy dnie.Idż paść kaczki na staw.Gumki se załuż żeby ci się wody pod musztardówki nie nalało i ściągnij to wszystko cybantem od rynny na głowie.Cześć.

@dddooo

Masz działalność i robisz w bambuko takich jak my, czyli masz jednak coś wspólnego z DB (wyższy szczebel) Nie wiem tylko po co wylewać tu takie żale, jak widać wyszło ci to na dobre (nie mówię tu o twojej głowie, bo na to chyba nic nie pomoże )

były ustawiacz
@a taki sobie

Ale w harmonogramie musi być uwzględniony dzień wolny. I jeszcze jedno, nie jest czasem tak że zgodnie z Układem harmonogram musi być trzy miesięczny w DB?

@dddooowyp

Na szczęście już nic z wami nie mam wspólnego,ani z tobą,ani z kimkolwiek,ani z nikim od was.Już wyście nam dali popalić, aż nam się oranżadą z komuni odbijało.Jak ktoś sobie chce popierać nieudolność,kolesiostwo,niemoc,złodziejstwo i parówkowo-wafelkowe kablowanie to ja mu na drodze stawał nie będe,ani tobie też.A pośmiać się z tego wszystkiego można w końcu niektórzy sobie na to zasłużyli i bawili się przy tym świetnie.Dziwne czemu teraz się nie śmieją,pewnie udają skruszonych i przygnębionych,a ja nie.

HAHAHAHAHAHAHAHA

good.seller

Witam, jeśli jesteś byłym handlowcem schenker z woj. pomorskiego skontaktuj się ze mną a nie pożałujesz! good.seller0987@gmail.com

pipik

Za niedzielę możesz mieć jedną godzinę i już musisz dostać cały wolny dzień do 6 dni wstecz lub po tej niedzieli. Nie ma żadnego łączenia i sumowania. Za sobotę, jeżeli jest twoim szóstym dniem roboczym, to ty decydujesz, czy jest do wypłaty, czy chcesz wolne. Pracodawca musi ci zaproponować wolne, ale ty decydujesz, czy wybierasz ten dzień, czy chcesz go mieć zapłacony. Za zwykłe nadgodziny w tygodniu możesz wybrać je w stosunku 1:1, a jak pracodawca chce ci je dać, to musi mieć przelicznik 1:1,5, czyli za 4 godziny musi ci dać sześć wolnego, jeżeli zdecyduje, że nie chce ich wypłacać.

oli
@pipik

nie wiedziałem,że ja decyduje czy mam dzień wolny za sobotę, czy sobie ja zostawiam do wypłaty, kierownictwo chyba decyduje czy ci zapłaci czy do wybrania

Fazi

Z tego co dowiedziałem, się od prawnika z pipu to za niedziele i święta przysługuje mi wolny dzień,niezależnie czy przepracowałem 4 czy 12 godzin.A mój kierownik mówi że jak w niedziele pracowałem 4 godziny to tylko tyle mam do wybrania i połączył mi dwie niedziele jedna 4 a druga 8 godzin,tylko w jeden dzień wolny.

J 23

Na spotkaniu z przełożonym naszego kierownika,gość z Zabrza poinformował nas że już nie jesteśmy w korporacji DB Schenker.Na pytanie jednego z kolegów czy DB Schenker to Dupnno Bieda nie zaprzeczył.Niestety to prawda.

Lux_Torpeda

Dddooo gdybyś umiał czytać ze zrozumieniem to byś wyciągnoł wniosek z mojego posta że w tym Waszym chlewie nie pracuję już ładnych parę lat.Gdy wytrzeźwiejesz spróbój przeczyczać jeszcze raz może się uda zrozumieć,powodzenia.

@Lux_Torpeda

Ja też tam nie pracuję,ale do sądu bym nie pobiegł,poprostu przy nadarzającej się okazji zmienił bym pracę lub nawet od razu na każdą inną.Ciekawe co teraz robisz,pewnie nic.Coś ci powiem,podobnej prymitywnej i nudnej roboty,jak jazda tymi pudełkami jeszcze nie widziałem,bez urazu,każdy ma swoje zdanie.Ja mam takie.Na rowerze jest więcej emocji,nie mówiąc już o samochodzie,podejrzewam że jest to praca w sam raz dla ciebie.Tamte czasy bezpowrotnie przeminęły,np.lata 80,już nie jesteście na topie,hahaha,byłeś może ostatnio w cyrku, orangutana też da się nauczyć jeżdzić na rowerze i ma więcej emocji od ciebie.Powodzenia,a tak między nami to była podpucha,miałeś tak zareagować,żebym mógł ci teraz tak odpisać.Musisz się nauczyć czytać między wersami,powodzenia.Wilczy bilecik do kontroli,hahahaha.Do niezobaczenia,już ci nic nie odpiszę.

@Lux_Torpeda

Masz rację Lux. Dddooo to jakiś frustrat i mięczak. Nic się nie da, nic się nie da. Człowieku jak nic się nie da, to się powieś. Chyba że (Dddooo) jesteś jednym z tych co wiedzą jaka jest skala wygranych spraw przez pracowników i mają z tym problemy. O swoje trzeba walczyć a nie skamleć że nic się nie da. Właśnie odwrotnie DA SIĘ, a kosa w postaci DB trafia na coraz więcej kamieni. Przy okazji jak właścicielem Są Niemcy a Spółka Polska utworzona w Polsce z KRS Polskim to nie jest żadna Międzynarodowa Spółka, mylisz kolego pojęcia. W Międzynarodowej Spółce Polacy pracują i mogą się realizować w innych krajach otrzymując kasę jednakową jak w innych krajach. A tego warunku DB nie spełnia. To tylko mydlenie oczu aby menagerowie byli podlegli i słuchali menagerów z Niemieckiej Spółki, a powinni sprawozdania skladać tylko przed Radą Nadzorczą.

mooo
@Gość

Do, miał rację,że jesteś orangutanem,to nie jest reklama z pilotem odrzutowca,tylko rzeczywistość.Wiesz co,kup sobie atlas z dinozaurami.

szewczyk

Kolejna sprawa jaką DB przegrało to ze (usunięte przez administratora) paliwa z jankowic który wielkim związkowcem się zwie. Firma mimo iz miała film ze złodziejskim procederem to i tak przegrala. Sam ów przewodniczący (usunięte przez administratora) powiedziałze jezeli go firma nie przyjmie to opowie wszystkim o tym jak to gro ludzi w tej firmie robi badania okresowe i wkopie wszystkich lacznie z soba jak i czlonkami swojej rodziny. Panowie i panie ten czlowiek ma ludzi reprezentowac a nie straszyc i szantazowac. Proponuje mu podziekowac.

Jeszcze DB

I Lux-Torpeda raz napisał prawdę...

Lux_Torpeda

Pierdoły opowiadacie szczególnie jakiś fragles o nicu @dddooo DB SCHENKER przegrał wszystkie procesy złożone przez byłych pracowników tzn.w sądzie pracy w Zabrzu apelacyjnym w Gliwicach i w sądzie najwyższym w Warszawie w sumie około 30 spraw przeciwko DB.Wszystkim byłym pracownikom którzy złożyli pozwy DB proponowało ugody ale żaden z nas ich nie przyjął.Obecnie na polecenie sądu został powołany biegły sądowy aby wyliczyć kwotę którą DB Schenker bezapelacyjnie będzie musiał wypłacić oszukanym pracownikom. Panowie skończcie (usunięte przez administratora)o jakiejś armii prawników DB SCHENKER prawo jest prawem po prostu jedyne co potraficie to tylko użalać się nad sobą nie macie jajec ot co. Żyjcie sobie dalej w tym Waszym grajdołku.

@Lux_Torpeda

Słuchaj no ty torpeda czy jak ci tam,tacy jak jak ty, to tylko potrafią coś zepsuć i zajeżdzić na amen,a póżniej zucają takiemu jak ja i moi koledzy na ryj żeby im to naprawił i pozbijał do kupy,żeby ci się to jakoś odpychało i żebyś mógł(usunięte przez administratora).!!!!!!!! dalej leżakować (usunięte przez administratora)!!!!!!!!! .Mam nadzieję że to ci się skończy niebawem,jak się znajdziesz na ulicy z bilecikiem,cwaniaku jeszcze zapłaczesz, tylko głośno się do tego się nie przyznasz(usunięte przez administratora) !!!!!!Buta,buta i cwaniactwo i parówkowi donosiciele .!!!!!!!

Jeszcze_DB

Widzę, że cenzura na goworku działa. Dlaczegoż to mój post o przegrywanych przez DB sprawach z pracownikami nie doczekał się publikacji? Żałosne...

DBSRPL to nie korporacja. To zwykła Polska Spółka ze 100% udziałem właścicieli Niemieckich. Obok korporacji nawet nie stała. Jest to zwykłe mydlenie oczu Polaczkom aby słuchali Zarządu Spółki tego samego właściciela w Niemczech. Korporacja ma to do tego że jest Międzynarodowa a zasady płacy jak i awans są równe dla wszystkich pracowników, zarówno Niemieckich jak i Polskich. Obecnie Spółki mają odrębny KRS, a to powoduje że Zarząd odpowiada przed Radą Nadzorczą, a nie Zarządem innej Spółki w Niemczech. Co oznacza że nie musi zgadzać się na bezpośredni dyktat Spółki Niemieckiej mimo że obie spółki posiadają tego samego właściciela.

@Gość

Błąd,. PTYSIU.Poczytaj sobie.Wiesz że mają całe piętra prawników i mogą wam zrobić wszystko.Mówisz 100%udziału właścicieli niemieckich,o kurczę,to w takim razie jest międzynarodowe skoro jest u nas.No więc co to jest?Znasz powiedzenie ,,kto se ile ........ to mu tyle przypadnie.Widzę kochany że słabo pływasz,nawet super zestaw Ci nie pomoże,w razie jakiejś poruchawy ich prawnicy zjedzą Was na śniadanie w trybie przyśpieszonym,a asesorzy zakończą imprezę i po bileciku.Koniec,kropka i nie szukaj tu zrozumienia jesteś tam trybikiem a Ja na szczęście NIE.

bigos
@dddooo

Twoje podejście do sprawy to kłapanie dziobem które do niczego nie prowadzi.Zadam ci pytanie jak jesteś chory idziesz do lekarza czy kupujesz trumnę.

@bigos

Dobre pytanie,kolego tak proste i tak oczywiste,ale jak by się w nie zagłębić to pierwszy był by z pewnością lekarz,ale to drugie też jest przydatne np.na zawody bobslejowe, jest się oryginalnym no i jest taniej.A moje podejście do sprawy jest takie że trzeba przetrwać za wszelką cenę i poczekać na rozwój sytuacji,umilając sobie czas kłapiąc dziobem. Nic na hura,bo można się pomylić i co wtedy? Będzie za póżno.

Zostaw merytoryczną opinię o DB Schenker - Zabrze

• Jak się pracuje w DB Schenker?

Zobacz opinie na temat firmy DB Schenker tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w DB Schenker?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy DB Schenker?

DB Schenker