Opinie o DB Schenker w Zabrze

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie DB Schenker. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie DB Schenker o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Transport i spedycja drogowa - transport mieszany

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o DB Schenker w Zabrze

ala do jast

3000-4000 to rzeczywiście widełki dla dyżurnego. Tylko kto osiągnął najwyższą stawkę. Nie znam. Nadgodzinami zarobić, to jakieś nieporozumienie. A nocne? Tyle co kot napłakał, ale przecież jak ci nie pasuje, to........wszyscy to znamy.

@ala do jast

Oczywiście kwoty są podane brutto także średnia zarobku na rękę u nas wynosi 2,250zł szczyt marzeń soboty i niedziele do wybrania zero wypłacania zero nadgodzin chyba,ze jesteś z Sosnowca lub z Jaworzna to masz dowóz i odwóz z pracy na koszt firmy i nadgodziny i jakieś soboty też ci wypłacą.To jest równe traktowanie pracowników(śmiech),a i z tych okolic w/w doświadczenie zbędne byle jest papier "dyż.ruchu"leżysz po bocznych bocznicach i przejazdach za 3100brutto sanatorium jak jesteś z rejonu Rybnik z doświadczeniem to i tak jesteś nikim.Kodeks etyczny grupa DB Polska może sobie dać w ramkę bo i tak nikt się do tego nie stosuje!!!żenada wszyscy narzekają a nic nie robią tchórze jeszcze wszyscy w skowronkach bo obiad zjedli na koszt DB za 20 lat pracy.Brawo chłopaki widać tą waszą odwagę na zdjęciach wrzuconych na jednym z portali społecznościowych-FUUUUUUUUUJJJJ!!!

ala

Praca dyżurnego

dddooo epilog

Wiecie co,jak by w ogóle już nie było żadnej pracy i miał bym szanse kiedykolwiek tu wrócić do tego cyrku znajomków , to naprawdę,poważnie,wolał bym sobie dosłownie iść na ślimaki,czego serdecznie życzę wszystkim znajomkom.Dowidzenia.

olo

Maszyniści wyżej srają ni (usunięte przez administratora) mają.

@olo

Masz racje i do tego kompletny brak wiedzy i dalej doją paliwo,bo nawet po podwyżkach niby mało to biorą i np.władza na jankowicach o tym wie,ale się jest w dozorze to wszystko można grunt żeby wyższa władza się nie czepiała ich osoby.Z resztą jak się okazało na większości oddziałach teraz dozór to chłopczyki z przetoków od kierownictwa bez żadnych rekrutacji zostali tylko są ci panowie i pełnią p.o.kierownika co zawsze pomagali władzy,a doświadczenie i tak nie ważne!!!ŻYGAĆ SIĘ CHCE

logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Kierowca Kat. C+E
Solec Kujawski
Drobex Agro Sp. z o.o.
Maszynista

Nam się po prostu podwyższenia minimalnego brutta należały,bo jesteśmy siłą tej firmy!

Już_nie_DB
@Maszynista

Dupą jesteście nie siłą. Gdyby nie dyżurni, rewidenci, ustawiacze itd to byście sobie jeździli luzem od semafora do semafora. Szczyt waszych możliwości...

Boczek

Witam Wszystkich W odpowiedzi na post: Jestem z wami - 2016-03-06 22:54:40 oraz daro - 2016-03-07 13:16:56, proszę o nie angażowanie mojej osoby do rozgrywek personalno-politycznych. Jeżeli ktoś ma coś do mojej osoby, a do tego ma jaja to proszę jestem do dyspozycji . Sławomir Starowicz dla kolegów Boczek PS. Jest oto zarazem pierwszy i ostatni post na tym portalu

@Boczek

Ale jazda,to było mocne.Proste i mocne,hmmmm.

@dddooo

Albo trzeba być naprawdę dobrym,albo mieć super poukładane wyżej,lub jest to okrzyk osiągnięcia masy krytycznej żeby komuś tak odpalić.

Wos
@Boczek

Co kolego ,teraz wstyd sie przyznac ?

dddooo

Nikt nikomu tyle nie da, co drugi mu na obiecuje,tak było zawsze(nie tylko u was).Swoi tam pewnie dostaną,póżniej się kogoś zwolni i kasa będzie się zgadzać.Pozostaje więc zainwestować w wieprzka i kiełbasę ,wyhodować go w wannie pod kocem,przy lampce nocnej(żeby był czysty i pachnący,bo to dla pana) jak niektórzy i tyle.Wtedy akcje takiego kogoś powinny iść w górę. Swój nawet jak coś dostanie to i tak reszcie nic nie powie,trudno żeby sobie sam podłożył nogę.Nie na darmo inwestował w kiszoną kapustę i podobne.

jk

a związkowcy też nic nie wiedzą??? przecież to oni negocjują

sggh

sa juz podwyszki dla ustawiaczy dosc spore bedziem zadowolony

Tadek
@sggh

Skąd to wiesz?Na Oddziałach kierownicy nic nie wiedzą....Jak zwykle.

Alfred
@sggh

A co to są "podwySZki"??Nie opowiadaj głupot,po co robisz ludziom złudne nadzieje?

@Tadek

Kolejny mistrz zamieszania wszechmocno-wiedzący nie ma papierku nie ma podwyżki tym bardziej,że związki się niestety jeszcze nie dogadały z Zarządem z resztą im to jest na rękę,a Ty obiecuj ludziom dalej-gratulacje!!!

bea

Aaaaa to co innego, tez nikogo nie znam z Politechniki po transporcie, bo takich to chyba tu nie ma, ciekawe dlaczego???

bea

Wskaz mi chociaz jednego wyksztalciucha!!!!!!pracuje tu od x lat i niepoznalam nikogo z wyzszym wyksztalceniem, oczywiscie po transporcie szynowym!!!!!!!!!!!

PW
@bea

Napisałem wykształciuchy, bo mają jakieś studia ale z kolejnictwem tyle wspólnego co malarz pokojowy z myśliwcem wojskowym.

trawka

Coś w trawie piszczy że, będą cięcia w mobach około 40% kosztów, większą część mają przejąć podmioty zewnętrzne. Wypracowane wstępny projekt dalszej reorganizacji tego obszaru, pozostało stopniowe wdrożenie i realizacja. Reselekcją objęty będzie czynnik adaptacji oraz chęć transformacji i przydatności poszczególnych jednostek zgodnie z kwalifikacjami dostosowanymi dla przyszłych prognoz i analiz dot. tego sektora.

Ula

Czy ktoś wie czy będą podwyższone brutta minimalne innych stanowisk czy to było tylko zrobione dla "panów" maszynistów???

dddooo

Wiesz do czego być może to zmierza (to jest moje prywatne zdanie),do pozbycia się wszystkiego co zbędne,typu wyeksploatować i wyrzucić,korzystając z istniejącego bałaganu wszelakim sposobem nie licząc się z nikim.Łatwo przyszło i poszło.Zostawić z jeden oddział i obsługiwać nim wszystko,kasa,kasa,kasa a każdy chce jakoś przetrwać i jest zamieszanie,do tego ta mentalność,oni nas dobrze znają i samo się robi.Konkurencja eliminuje się sama,proste i genialne.

Jestem z wami

Witam wszystkich serdecznie. Zacznę dzisiaj z propagandowa cyt.” Trochę teorii Kwestie ciągłego doskonalenia były tematem analizy Olivera Wymana, która ujawniła pięć aspektów kultury korporacji, mających największy wpływ na rozwój kultury ciągłego doskonalenia: 1. Determinacja do zmian; 2. Praca zespołowa; 3. Komunikacja, wymiana dobrych doświadczeń i wiedzy; 4. Przywództwo; 5. Motywacja.” Ad.1 Można by powiedzieć że determinacja osiągnęła już wierzchołek 8-mio tysiącznika i to mierząc od dna rowu Marjańskiego. Tak pełną parą prze do przodu aby ZAORAĆ Jęzor, jednocześnie udowadniając wszelkiej maści Menagerom iż Serwisy Mobilne to jest to i to jest jedyny słuszny kierunek, wiedząc iż nie mają racji. Obecne przeglądy w torach maszyn to jakaś fikcja, (pewnie do czasu jakiegoś zdarzenia) bo przegląd lokomotywy na którym nie przeglądnięto silników trakcyjnych, układu hamulcowego, układu biegowego, wyposzczenia dachu. Przeglądy maszyn na KWK Bielszowice to jest jak powiedzenie pracownika z Jęzora Coś pomiędzy Lemem a Brzechwą ni to Science Fiction ni to Bajka. A koszty dojazd brygady z jęzora, powrót brygady na jęzor, wyjazd z KWK pod trakcję PKP, powrót z trakcji na KWK, przejazdy samochodów służbowych po różnego rodzaju materiały i części, problemy z przywozem i wywozem materiałów, narzędzi, części i związane z tym przestoje. A na Jęzorze który z DETERMINACJĄ chce się zlikwidować odpadają przejazdy to jest ok. 1,5 roboczo godziny na pracownika, magazyn jest na miejscu, narzędzia są na miejscu, Trakcja jest na miejscu, zaplecze sanitarne jest na miejscu i dużo dużo więcej TYLKO Ta DETERMINACJA w Likwidacji jest nie na miejscu. Ad.2 Ten proces przebiega jeszcze lepiej ów zespół od Likwidacji oddziału lekkiego utrzymania Sosnowiec Jęzor, a jednocześnie powołania tzw. Serwisów Mobilnych to jest majstersztyk. Zespół niedouczonych fachowców dbających o własne tyłeczki, spotkanka, imprezki, Zespół który ma slogan Po Trupach Do Celu Udowodnimy że Jęzor to jest niewypał i Zaoramy Zdewastujemy Zgnoimy Go i Nikt Nam nie podskoczy. Ad.3 To nie my menagerowie polscy to nie my to Niemcy nam kazali zlikwidować dział Jęzor, zwolnić ludzi z uprawnieniami na Wektrony. To nie my to oni są wszystkiemu winni, my tylko działaliśmy tylko we własnym interesie i zabroniliśmy zjazdu lokomotyw na przegląd do jęzora i zlikwidowaliśmy zmianę nocną bo były wypadki. Wypadki na Jęzorze a może raczej na Rybniku, komunikacja sprzedająca informację nierzetelne, nieprawdziwe, komunikacja która pozbawiła tą firmę fachowców na rzecz Protor S.A. Macie jeszcze ludzi, ale słuchy chodzą że ten od wektronów szuka pracy u konkurencji w Cargo Serwis, Simens, Lotos. Chłopak ma poukładane myślenie na temat tych loków, Elektronik od Class66 też ma dość i chce rzucić tę wspaniałą pracę. Ale to nic nie zmieni bo liczą się ludzie który podpiszą karty przeglądowe w ciemno i ręka im nie zadrży, a o wielkim poważaniu mają prawdziwy przegląd i bezpieczeństwo Maszynistów, Pomocników, Rewidentów, Ustawiaczy, i wszelkiej maści ludzi którym Lokomotywa może wyrządzić krzywdę. Ad.4 W tej kwestii to każdy chce rządzić fizolami Kierownik, pod Kierownik, Sztygarki, Mistrzowie, Trenerzy, tylko kim 30-oma ludźmi. Wiem dążymy do wyniku 1/1 czyli każdy fizol będzie miał jedną pieczarkę nad sobą. ……. Brak słów. Ad.5 Piękne słowo używane w wzniosłych chwilach tylko w tej firmie bez pokrycia, tu motywację zabija się pierwszą bez ostrzeżenia i na śmierć. Pracownikowi upartemu któremu przełożeni nie potrafili zabić motywacji jest ciężko i sam zabiją najpierw swoją determinację, potem motywację a na końcu kładzie lagę na wszystko byle odbębnić i mięć z głowy i święty spokój. Konkretne cele i priorytety TEMAT 1: Zwiększenie efektywności zasobów poprzez wprowadzenie Ciągłego Doskonalenia (Continuous Improvement) to dalszy rozwój wysokiej jakości działań operacyjnych poprzez: Ӏ Stworzenie wspólnej logiki sterowania w celu zwiększenia poziomu wykorzystania i wydajności głównych zasobów produkcyjnych; Ӏ Skoncentrowanie się na eliminowaniu marnotrawstw w kluczowych procesach biznesowych; Ӏ Poprawę jakości działań operacyjnych i ich udoskonalanie poprzez efektywne wykorzystanie zasobów. No nie to już opiszę niebawem ale twórcą artykułu proponuję najpierw porozmawiać z fizolami id produkcji, Ci potrafią wskazać oszczędności. Tylko poco jak Panowie Menagerowie od kolejek TT H0 wiedzą lepiej, rozumieją więcej, są fachowcami z Praktyką Zawodową a nie teoretyczną a w większości to bez pojęcia i tzw. Pomyślunku. Pozdrowienia dla fizoli z Jęzora jestem z wami.

PW
@Jestem z wami

Ta polityka była lansowana od momentu jak ten szwabski pomiot przy pomocy polskich konfidentów wszedł na polskie tory, z początku nie było to tak widoczne jak teraz. Jak jeszcze pracowałem w tym syfie, to bardzo GŁOŚNO ostrzegałem, że tak będzie jedyne co mi odpowiadano to że mam paranoje. Czyżbym był wróżką ? Czy nieprawdą jest to, że tym bagnem zarządzają tępe "wykształciuchy" bez wyobraźni.

daro
@Jestem z wami

chłopaku od wectronów nie ośmieszaj się , na jęzorze liżesz tyłek kierownika A.W a na internecie mieszasz go z błotem,a on głupiutki, nieświadomy jeszcze cie po plecach klepie. Jaki z ciebie dobry pracownik to chyba już wszyscy wiedzą na wszystkich zmianach , leń nieprzeciętny , nic tylko laptopik a innej roboty się nie chwyta.Nie chwyta bo sie g... zna i tylko udaje że coś wie. Mam nadzieje ze firme zmienisz , ta się bez ciebie nie zawali .Z Bogiem...

Bąk
@Jestem z wami

Wiesz co,tam brakuje tylko jeszcze orkiestry zakładowej,grali by i maszerowali wokół zakładu, ci co nic nie robią i tylko ścigają drugiego i mogą się wykazać.Gdzie to żeby teraz tak gdzieś było,zwłaszcza u prywaciarza, nie widzę tego różowo.

MM

Jak pamiętam od początku przez PTKiGK PCC RAIL I DB zawsze była hierarchia dyżurny maszyniści a potem cała reszta Pisanie o maszynistach że mają specjalne względy to chyba nie do końca jest prawdą Jedynie tyle że faktycznie są tacy co zabiegają o te względy to fakt i tylko dziwi mnie to że im się to udaje Przecież wiadomo że jeśli kierownik pisze na nadgodziny lub na sobotę niedziele swoich to w końcu zrobi się zamęt Pracując w PTKiGK To tego aż tak nie było widać ale teraz w DB to jest już normalne Nagminnie pisze swoich a jak się postawisz to cię pisze n dniówki i sprawa załatwiona Zrobisz miesiąc albo dwa na dzień bez dodatków [nadgodzin sobót i niedzieli i nocek ]to już Ci się gęba sama zamknie

nikt

Zgadzam sie ze wszystkim a ZWLASZCZA ZE ZNAJOMKAMI OD GRILA

@nikt

A wiesz skąd to wiem,bo przerobiłem to na własnym tyłku i co mogłem, to rozbić się o ścianę.

jast

Najnizsza dla dyzurnego jest 3000, najwyzsza chyba 4000 plus nadgodziny, soboty nocki troche tego jest,

Tadek
@jast

Zapomniałeś powiedzieć że to sa kwoty brutto.

jast

Jesli zaznaczylem przedzial 1500-3000 do wyplat swiadczen,a mam wiecej brutta czy mam wypelnic nowa deklaracje????

qwerty

Uprasza się o niedokarmianie TROLA dddooo !!!!

@qwerty

Widzę że specjalnie do tego dążysz,więc ja ci odpowiem,co noszą i jaki to prl.

@dddooo

jesteś gotowy to dopnij orzeszek i przyklej pingle taśmą.Pełny ciąg.

gość niedzielny
@dddooo

Do pracy niektóre osoby przynoszą kiełbasę, kaszankę,salceson,ziemniaki oraz kiszoną kapustę to co sobie u hodują,tak,tak i podejrzewam że lepiej to kupić choć w sklepie jest taniej i lepiej,a taki i tak szczeli do pana z ucha.I teraz pomyśl sobie jakie ma szanse przetrwania zwykły człowiek np.z bloku,który w dodatku nie jest na emeryturze po 25 latach,albo nie ma jakiegoś biznesiku w domu,lub nie lubi donosić na kolegów,albo nie jest znajomkiem.Ma bardzo słabe szanse się utrzymać i służy jako balast przy zwolnieniach.Wtedy to zostaje grupka swojaczków i to oni uratowali zakład razem z nierobami.Łał,co za ofiarność i poświęcenie.Dosłownie jak w filmie 300.A i jeszcze do tego są bardzo wierzący,dobre,no nie?A niemiec i tak ich sprzedał,hahaha.

Zostaw merytoryczną opinię o DB Schenker - Zabrze

• Jak się pracuje w DB Schenker?

Zobacz opinie na temat firmy DB Schenker tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w DB Schenker?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy DB Schenker?

DB Schenker