Opinie o DB Schenker w Zabrze

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie DB Schenker. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie DB Schenker o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Transport i spedycja drogowa - transport mieszany

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o DB Schenker w Zabrze

abb

Witam. A jak stacja Jęzor z lokomotywownią jeszcze czy już zaorana.

BĄK

,,i nawet ja spróbuje,,..... nie jesteś gorszy od innych,spróbuj, od niemców można wiele nauczyć i tedy nie wyroluje cię już nikt.

Heniek
@BĄK

Od niemców można się czegoś nauczyć???

@Heniek

No,techniki i organizacji,no bo skąd mieli by tak dobrze u siebie? Musieli jakoś do tego dojść.Zauważyłeś że jak oni coś robią u siebie to robią to dobrze,trzeba robić tak samo tyle że u siebie.

Nie będzie lepiej

A jaka może byc atmosfera jak jednym(maszynistom) dają duże minimalne brutta a innym stanowiskom nie dają nic.....

BĄK

nie spróbowałeś,to nie mów,nie sądż książki po okładce.

Stary

Młodym maszynistom dali wyrównania,co niektórzy dostali nawet po 550zł do brutta a starym pracownikom mają dać po 130zł podwyżki....

logo firmy Kierowca Kat. C+E
Solec Kujawski
Drobex Agro Sp. z o.o.
logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
BĄK

A tak na poważnie,dziś się już nic nie składa z ćwiartek jak się śmiałem wcześniej,bo i po co, to nie lata 80te,wiesz co się robi? NIC,po prostu nic, pchasz sprzęta dalej i patrzysz się na takiego śmiejąc się w sobie.A tu co bym miał? Trochę węgla bym se przyniósł w reklamówce,weżcie sobie.

posz.pracy

nie siej propagandy, mam wykształcenie kolejowe wyższe i jakoś mnie przyjąć nie chcieli,ktoś tu na forum miał rację,że trzeba mieć zawód np.piekarz, no i znajomości

olo
@posz.pracy

Nima tak łaps.Jak chcesz być za roz ważnym kierownikiem to trzeba mieć plecy jak szwarceneger.Zrob se na początek dyżyrnego,a potem pomalutku do góry.

@olo

mam dyżurnego ruchu,i co???,pracowałem jako nastawniczy także,a jednak nawet z wykształceniem wyższym kolejowym po kursach, nie chcą( widocznie brakuje mi tego piekarza),a tak poważnie nie mam znajomości aaaa tak Firma kolejowa

@posz.pracy

U nas było dwóch z wyższym kolejowym,równe chłopaki były,pracowali razem z nami ale gdzieś się zbyli,co tam gadać.Jak nie masz pola lub roli,albo czegoś nie hodujesz to nawet jakbyś ręce do łokci star to i tak nie masz szans.

Daniel

Ponoc oo maja podwyżki,całe 130zł brutto......Chyba oszaleje ze szczęścia....

olo
@Daniel

Mam nadzieje że za te ochłapy większość młodych kochanej firmie podziękuje.

inkwizytor

Bąk to dddooo. nie dokarmiac trolapsychopaty, który zmienił nick i myśli, że nikt go nie pozna. żałosny styl cię zdradza pajacu.

inkwizytor

trol
@inkwizytor

inkwizytor=akwizytor,który poza jadem nie ma nic do zaoferowania

posz.pracy

Niestety po trans. kolejowym nie przymuja tylko pytanie to jakie trzeba miec wyksztalcenie??? Jesli zaglada ktos o nicu: jeszcze db i byl na rozmowie kwalif. pytanie o ci tu chodzi?????

PW
@posz.pracy

Nie ważne jakie masz wykształcenie, ale kogo znasz. O to chodzi. To jest firma z układami, kolesiostwo to podstawa.

zof
@PW

czy na zof. też tak jest jak piszesz??

zof
@PW

czy na zof. też tak jest jak piszesz??

Już_nie_DB
@PW

Cześć Pracowałem w tej firmie od początku jej istnienia w Polsce. Na szczęście to już historia ;-) Powiem krótko: nie masz znajomości nie masz na co liczyć ale jak znasz odpowiednich ludzi przyjmą Cię nawet jak jesteś po cukiernictwie ;-) Ot, DB Schenker....

@Już_nie_DB

Opowiem Ci ciekawy kawał.Po katapultowaniu się z db,postanowiłem poszukać szczęścia w podobnej firmie i znalazłem.Ale powiedziano mi na wstępie że potrzebują tylko maszynistów,ja im na to że nie mam bo i skąd ,to my ci po możemy zdobyć ten zawód.Czemu nie,pomyślałem w końcu robota to robota.Na spotkaniu było nas tam ponad dziesięciu,zostaliśmy przyjęci naprawdę bardzo miło,przez super uprzejmych i bardzo równych ludzi którzy nam oznajmili;po cukiernictwie możesz dojść do pomocnika maszynisty,po zawodówie mechanicznej do maszynisty,po średnim technicznym mechanicznym do dyżurnego ruchu.Było to podzielone na etapy i zajęło by 10 do 12 lat.Pomyślałem sobie bez jaj,za tyle czasu to możliwe że będę siedział w bujanym fotelu(jak sobie go pozbijam) i się z tego śmiał.Cztery to jeszcze było by do przyjęcia.Jakim trzeba być naiwnym żeby komuś coś takiego powiedzieć,chociaż kilka leszczyków złapali,to się chwali.Oferowali na dzisiaj coś 1600 na łapę podstawy i około 40 kilosów do roboty na zmiany.Tylko przez grzeczność puściłem im tani kit(wcześniej miałem dobrych nauczycieli od kitów w db).Wole złożyć jakiś sprzęt nawet z 4 ćwiartek jak będę musiał i wcisnąć go podobnemu naiwniakowi z pewnego miasta i cały miesiąc leżeć.A na koniec powiedzieć mu;jest pan wyjątkowy i będzie pan zadowolony,okazja.To tak jak z mikołajem niosącym śniegowego bałwana mówiącym dzieci to kupią.Powiem ci kolego że wszędzie są równi i równiejsi.

PRACUŚ
@BĄK

Znaczy że po skończeniu przedszkola Twoja edukacja nie była mocną stroną a w tym jak nazywasz j...Db to operowałeś sprzętem typu miotła życzę sukcesu w firmach typu MICHELIN zawsze możesz robić za jakiegoś FLAKA.

@PRACUŚ

Jak się nie ma znajomości,albo nie donosi to pozostaje tylko to,ale będzie pan zadowolony.Nazwy gdzie byłem ci nie powiem,bo nie walę z ucha.

@PRACUŚ

Wiesz co leszczyku od kilku guzików mam coś dla ciebie,z przodu bagażnik i z tyłu, jako spiżarki,w środku wędzarka ,a jak ci dołożę koła to będziesz miał mobilny kurnik,coś dla ciebie pracusiu bo dałeś się złapać.A tak naprawdę to jesteś wyjątkowy,nigdy w to nie wątpiłem.Dlatego do bagażników dorzucę ci wysuwane szuflady na pościel i tak miałem je wyrzucić,a na wsi ci się przyda.Będziesz pan zadowolony.

Nina

prawda,prawda....

Bąk

A ty pewnie pracujesz najciężej,no nie i pewnie zawsze ratujesz zakład,jakież to epickie i się jakoś się ostałeś,no popatrz, jakie to trzeba mieć szczęście w nieszczęściu,po prostu totolotek.No cóż, zdarza się,swoi zawsze dają radę a jeszcze jak podrasują to kiełbasą i kaszanką to już jest przeciąg,chcesz i masz.Powiem Ci co możesz zrobić,tam z tyłu w krzakach jest bębenek i saksofon,użyj go i bądż pożyteczny.Dlaczego my mieliśmy mieć pod górkę,a inni nie.

@Bąk

Tam nie ma obcych,wiem to z zdobytego u was doświadczenia,obcy przeważnie wyfrunęli(dzięki za to),może jakieś niedobitki zostały typowo do roboty na resztę,lub są niezastąpieni,ale wierz mi że siedzą cicho bo boją się o pracę.Acha,mam nadzieję że już znalazłeś i zaczynasz grać.Tylko uważaj żeby,, blaszany bębenek,, nie zardzewiał,bo będzie brzydki.

@BĄK

No i teraz nie dziwcie się że oni to chcą zamknąć,znajomek na znajomku i podobne,każdy liczy na zysk bo to jest prywaciarz,przyznaje wam pule i wymaga,a tu co,pewnie echo,nie dziwcie się że jest niezadowolony.Jak jeden kolega to parę stron temu powiedział,że u was są sztygarzy to tak jak ja bym powiedział że jestem mechanikiem w makdonaldzie,kosmos.Znam to z doświadczenia że jakoś to będzie,a my sobie poleżymy.Błąd, nie będzie.Pewien gościu poszedł od nas do was(NIE WAŻNE KTO i kiedy),raz wrócił i powiedział jak jest,powiedziałem mu na to,jesteś na plaży, udało ci się, tylko się cieszyć.Sorry ale każda mała plaża czasem się zamula .Nasz zakład sprzedano a przedtem przesiano.A teraz pytanie sezonu;Czy jeden z drugim uważa się za coś wyjątkowego?Hmmmm,no nie wiem,bo nie będę tu nikogo naprowadzał ani wyskakiwał przed orkiestrę.Odpowiedż nasuwa się sama że......

@BĄK

...U was po prostu nie ma zgody i elastyczności.Zgoda to nie jest to że kogoś się lubi lub szanuje, nie nie nie,zgoda to interes, jak małżeństwo, a przy okazji ratowanie swojego tyłka i kumpli, bo kiedyś oni mogą się do czegoś przydać.Nie utrudnianie drugiemu życia bo to się nie opłaca na dłuższą metę,jeszcze go zwolnią i co wtedy tylko przybędzie mi obowiązków a kasa pewnie ta sama będzie,niech to zrobi on.Zobacz jak jest na zachodzie,jest zgoda w grupie lub zespole,dobre zarządzanie,trzymanie za sobą i jest z tego kasa.I jest ich stać sobie kupić wiele ciekawych fantów np. nas

posz.pracy

To sie okaże w srode czy mnie przyjma tak do db schenker rail oczywiscie, no chyba ze po tran.kolejowem nie przyjmuja dam znac jak to wyglada dla zainteresowanych

posz.pracy

Czy w db mozna znalezc prace z wyksztalceniem kolejowym?????

:-)
@posz.pracy

Tak NIWOLNIKA ina po znajomościach.

Lol

Jak maszynistą podnosili to dziady się nie odzywały, a teraz zabierają głos i mają wielce do powiedzenia

@Lol

No więc odpowiedziałeś sobie na swój post kto to jest.

Solidarności nie zgadza się na tak wysokie podwyżki dla dyżurnych.

Chw
@ja

Solidarność to właśnie pan maszynista z Chwałowic co wielce każdemu "pomaga",a tak naprawdę to tylko szkodzi dupek jeden plotki sieje w całej firmie więc niech sobie zrobi dyżurnego i niech sam sobie prowadzi ruch i jezdzi po Chwałowicach i Marcelu.On dobry jest,ale w odgrywaniu roli aktora.Jak dyżurni nie dostaną minimum maszynistów to będą stali pod kołkami i zarobią na suchą bułkę bez kilometrów,a przy okazji ropy bez kilometrów też nie spuści hehe(zwał na Chwałowicach oblegany)grunt to dobra cena-brawo!

gość

z tymi podwyżkami coś jest na rzeczy bo wszyscy o tym plotkują...

jast

I to ma byc sprawiedliwosc !!!!!!!!!!

bea

3000 na takim stanowisku niemozliwe u nas na posterunku droznika przejazdowego ma tyle chyba sie pomyliles

IIT
@bea

Mówimy o kwocie brutto dróżnika który ma tylko papierek dyżurnego bo nigdy nim nie będzie w praktyce ot taka sprawiedliwość jest właśnie w tej firmie dróżnik ma tyleco doświadczony dyżurny ze stażem więc wspólpraca pomiędzy naszymi klientami będzie nienajlepsza tak jak było to zapowiedziane ponieważ pracodawca wykwalifikowanych pracowników ma za nic!!!natomiast Specjalista ma 3000 netto nie mylić pojęć wynagrodzenia

Heniek

Jestem Kierownikiem pociągu z 18 letnim stażem i mam brutto 3000zł a młody łepek który robi u nas 3 lata i zrobił to samo stanowisko co ja to ma 2800zł i gdzie tu jest sprawiedliwość???Przywrócić staż pracy!!!To że robi się w tej firmie po kilkanaście lat to już nic nie znaczy????

ZS

Ostatni krzyk tonącego raczej, pogrywał facet na dwa fronty i się sprawa wydała , na jezorze każdy o tym wie.

Ustawiacz
@ZS

Co masz na myśli bo trochę nie jasno napisane do zrozumienia???

Zostaw merytoryczną opinię o DB Schenker - Zabrze

• Jak się pracuje w DB Schenker?

Zobacz opinie na temat firmy DB Schenker tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w DB Schenker?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy DB Schenker?

DB Schenker