Ster

Opinie o Ster

Elizka Nowy wpis

Skoro praca tragedia bo Ukraina to raczej nie jest to argument przeciwko pracy w firmie. Ukraina jest już wszędzie :) Tata próbował wejść w ogłoszenie dla murarza na olx ale wyskakuje błąd, to znaczy, że rekrutacji na to stanowisku już nie ma? Od jakich stawek godzinowych zaczyna się w tej firmie i czy potem można liczyć na ewentualne podwyżki?

Król hamilton Nowy wpis

Firma tragedia tak jak ludzie z montażu specjalnych dyrektorek lizusek szkoda czasu na tą firmę płaca minimalna tragedia sama Ukraina i (usunięte przez administratora)

Tadeusz

Ja osobiście cieszę się że trafiłem na tą firmę a nie inną ,kierownicy okey ,na każdym wydziale, zawsze można się dogadać dyrektor spoko ,nie czepia sie blachostek ( jest poprostu ludzki )można coś ugrać jak jest jakiś temat to nie odmawia rozmowy ,,praca jak każda inna wszędzie dobrze gdzie nas nie ,ma ,, , narzekający że wszędzie indziej jest lepiej może to pora na zmianę pracy ?

Janek

Chcesz przez to powiedzieć, że można tu przechodzić na wyższe stanowiska, że nie jest się raz na zawsze na tej samej posadzie? Jakby co jestem chętny do pracy, a i szansie awansu nie odmówię, byleby wiedzieć, co temu sprzyja.

Niee Nowy wpis
@Janek

Kwestia twojego zaangazowania :) i nie koniecznie musisz byc lizodupem zeby isc dalej.

Ex konstruktor

Słów kilka o pracy w firmie Ster z perspektywy byłego pracownika konstrukcji: - pensje konstruktorskie: niskie myśląc ogólnie o zarobkach w Polsce, ale średnie jeśli bierzemy pod uwagę wynagrodzenie konstruktorskie w Poznaniu, poza może kilkoma wyjątkami jak firmy z branży medycznej itp; - oprogramowanie: CATIAV5, CATIAV6, gdzieniegdzie SolidWorks; - charakter pracy: spora samodzielność, kontakt z klientem, adaptacja gotowych rozwiązań 3D, mało czystego modelowania, 8h przed komputrem (jak to tam mówią), duża powtarzalność, brak możliwości pracy zdalnej, praca o zmiennym natężeniu w zależności od narzucanych terminów; - atmosfera: świetna atmosfera pomiędzy pracownikami, którzy po kilku latach stali się dobrymi kolegami ale ogólna atmosfera w biurze jest napięta i niezbyt ciekawa, związana z warunkami pracy, wynagrodzeniem itp, pracownicy organizują eventy integracyjne; - rozwój konstruktorski: możliwość poznania jednego z najbardziej cenionych środowisk CAD, możliwość poznania procesów produkcyjnych związanych zwłaszcza z obróbką stali, oraz przetwórstwem tworzyw sztucznych, rozwój na płaszczyźnie interpersonalnej (kontakt z klientem, uzgodnienia z wieloma działami firmy); - dbałość o pracownika: pakiet medyczny, ergonomiczne fotele, klimatyzowane biura, darmowy parking, premia świąteczna w postaci słodkiego poczęstunku oraz czasami skromnej kwoty pieniężnej, zdarzają się nieciekawe sytuacje z umowami, ekspress do kawy (bez kawy); - inflacja: firma moim zdaniem nie odpowiedziała należycie na zjawisko inflacji; Podsumowując: Bardzo dobrze wspominam okres pracy w tej firmie, pozwoliła mi się rozwinąć w kilku obszarach. Polecam firmę dla młodych konstruktorów szukających pierwszego, drugiego doświadczenia zawodowego ale doświadczonym konstruktorom polecam szukać zieleńszych pastwisk. A najbardziej polecam mimo wszystko zmienić branżę, ponieważ branża mechaniczna nie zapewnia niczego dobrego i stanęła w miejscu wiele lat wstecz.

Wiktoria
@Ex konstruktor

Hej, Dzieki wielkie za taka rozbudowana opinie, jest to mega pomocne :) A mozesz powiedziec jak wygladal proces rekrutacji? Ile bylo etapow? Dzieki za wszelkie info :)

Kandydat Nowy wpis
@Wiktoria

Jest nowa oferta. A konstruktora. Warto? Ktoś może opisać jak teraz się pracuje w tym dziale?

Jac

Co oni tak weryfikują kandydatów w Szamotułach na montażyste że ogłoszenie mają już 3 miesiąc i co chwile wystawiają?

@Jac

Odrzucają wszystkich którzy mają choćby jedno negatywne świadectwo pracy, w moim przypadku porzucenie pracy z powodu (usunięte przez administratora) szeroko znanego w Polsce w jednej z firm powiatu Szamotulskiego to było 7 lat temu. Reszta moich pozostałych świadectw w porządku chorobowego praktycznie z 2 miesiące może jakby wszytko podliczyć z 16 lat pracy. Uczniów po szkole z nagannym zachowaniem też nie zatrudniają. Chora polityka i przedszkole. Po to jest okres próbny żeby sprawdzić czy pracownik się nadaje i czy chce pracować, a nie że księgowa decyduje kogo przyjąć po tym jak były umowy rozwiązywane. Nie ważne czy masz doświadczenie i fach w ręku, ważne czy nie masz choć jednego złego świadectwa w całej karierze zawodowej. Ci ludzie s jakimś swoim matrixie żyją. Pracownik ma być nieskazitelny a sami dwie wypłaty na konto przelewają matacze.

Chyba oferta dla pracownika produkcji jest już nie dostępna, bo ze strony głównej nie przenosi na olx. A może to jakiś błąd, podpowiedzcie czy mam szansę z marszu dostać się do pracy? Ile macie na produkcji? Ktoś pisał wcześniej, że 20 plus wyrównanie ale nie napisał, którego stanowiska to dotyczy. Co to za wyrównanie w ogóle? Raz na jakiś czas dostajecie dodatkowa kasę?

Od nowego roku stawka godzinowa w Polsce wynosi 27,70 zł brutto Czy macie wyższe stawki niż najniższa ?

Ja mam stawkę 20 zł/h plus "wyrównanie", którego wysokość nigdzie nie jest określona w UMOWIE!!! Także czekam na solidną podwyżkę, abym zarabiał najniższą krajową. Pewnie w przeciągu najbliższego miesiąca się nie doczekam, więc FIRMA straci dobrego pracownika, ale na moje miejsce czeka dziesięciu niewykwalifikowanych z Ukrainy, które są tańsze w utrzymaniu, ale że będą produkować(usunięte przez administratora), to już w tym zakładzie jest mało istotne. Tutaj liczy się ilość, nie jakość.

PełneGacie

Ja mam stawkę 20 zł/h plus "wyrównanie", którego wysokość nigdzie nie jest określona w UMOWIE! Także czekam na solidną podwyżkę, abym zarabiał najniższą krajową. Pewnie w przeciągu najbliższego miesiąca się nie doczekam, więc FIRMA straci dobrego pracownika, ale na moje miejsce czeka dziesięciu "wykwalifikowanych" młodych ludzi, ale że będą produkować BUBLE to już jest mało istotne. Tutaj liczy się ilość, nie jakość.

Bolo

@Pracodawca Widać pieniążki są na usuwanie niewygodnych komentarzy,tylko jak zwykle nie ma na podwyżki dla pracowników. WSTYD!!!!!!!

Stachu

Atmosfera ok. Praca dwie zmiany. Kierownik ok. Pieniądze nie są tragiczne. Można się dużo nauczyć.

noName

Nie w danym miesiącu, tylko w danym ROKU!!! W tej firmie jest "premia frekwencyjna roczna" w przeciągu całego roku, nie można mieć L4 i nie można wykorzystać UŻ, wtedy można liczyć na OLBRZYMIĄ PREMIĘ w wysokości (usunięte przez administratora)zł. Hłehłehłe...

Bolo

Na hali zimno. Po świętach 12 stopni na hali. Wstyd. Tym ktoś się powinien zainteresować. O pensjach już nie wspomnę..... Najniższa krajowa.

Czy nowo zatrudnione osoby w Ster otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

Agata

W niedziele wysłałam CV a dzisiaj byłam na rozmowie gdzie się wszystkiego dowiedziałam. Wynagrodzenie jest zależne od stanowisk.

Sama prawda????????????????????????????

Wanda

Mało konstruktywnie Ci powiem. :/ Ciekawe czy dla kogoś jest to wiarygodne w takim ujęciu?

Lidia

narzekacie na pensje, benefity, premie to dlaczego ludzie pracują tu po 20 lat (jak ktoś pisał) i nie poszukają czegoś lepszego z tak dużym doświadczeniem?

Rzepol ze specjalnych
@Lidia

Jesteśmy drwale i robimy za grosze bo my bambry

Nev

Czy ogólnie Ster szuka na produkcję do pracy? Ostatnio nie mają żadnych ogłoszeń

Dorota

Czyli podsumowując żadnych pozapłacowych benefitów nie ma. To bardzo słabo, bo uważam ze pracownicy powinni dostawać coś dodatkowego, chociaż premie żeby ich zachęcić do lepszej pracy. Piszecie tez o wyzysku, w jaki sposób to odczuwacie ?

Bogdan

Serio nic a nic? Rok temu też tak było?

@Bogdan

Co tam anonim pisał?

Y :)

Praca dla każdego, który ma coś w głowie. :) Bez problemu można awansować na wyższe stanowiska przy odrobinie chęci i zaangażowania. Praca jednozmianowa co jest dużym plusem. Niestety brak benefitów, nagród, premii etc. w dzisiejszych czasach daje o sobie znać. Pensje nienajgorsze chociaż zawsze może być lepiej (odbiegają od średniej rynkowej) :) Rób swoje, nie patrz na innych (pomimo, że zainteresowanie cudzą pracą zamiast patrzeć w swój stół to porządek dzienny), to nie będziesz musiał 20 lat siedzieć na tym samym stanowisku. Plusy: + 1-zmiana + W porządku kadra zarządzająca (dryrektor + kierownicy) + Pewna, stała praca Minusy: -Brak benefitów! (np. Multisport) -Brak nagród, premii etc - Pensje

Aneta
@Y :)

O to super, że można tutaj awansować :) ale też nie wiem co to dokładnie znaczy 'przy odrobinie chęci i zaangażowania'. To w jaki sposób można sobie dokładnie zapracować na taki awans? ;P

Helena
@Y :)

Zastanawiające są negatywne opinie innych pracowników . Z tego co piszesz to to dają stabilne zatrudnienie i możliwości rozwoju, a możesz napisać, czy pracownicy mają organizowane szkolenia, kursy?

@Helena

Brak szkoleń i kursów szkoda zachodu na tą firmę wyzysk

@Y :)

Biąrą samą śmietankę i ukraincow nikt normalny nie przyjdzie pracować

@Helena

Tak, stabilna praca, można bez problemu spędzić tam kilka lat. Jednak, fakt negatywnych komatrzy wynika z frustracji pracowników z 20-kilku letnim stażem. Od czasu do czasu przeprowadzają kursy i szkolenia dla wybranych.

@Aneta

Chciec to moc :) odrobina wiedzy i chęci wystarczy

Wybrani to kapusie

Szkolenia
@Helena

Szkolenia są tylko wewnętrzne. Pracuje na produkcji więc o biurach się nie wypowiem. Szkolenia jakościowe są nudne, szkolenia produkcyjne są ok ale zależy kto prowadzi. Niektórzy kierownicy słabo to robią, lepiej dyrektorzy. Brak szkoleń zewnętrznych a to duży minus. Dla mnie ważne byłyby szkolenia praktyczne a nie jakieś tam 5s czy kaizeny.

Zostaw merytoryczną opinię o Ster - Poznań

• Jak się pracuje w Ster?

Zobacz opinie na temat firmy Ster tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 24.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Ster?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 15, z czego 1 to opinie pozytywne, 5 to opinie negatywne, a 9 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Ster?

Kandydaci do pracy w Ster napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Ster