Opinie o FICO MIRRORS w Dąbrowa Górnicza

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie FICO MIRRORS. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie FICO MIRRORS na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o FICO MIRRORS w Dąbrowa Górnicza

Praca

Czemu jest taka rotacja w tym zakładzie?

@Xxx

no właśnie tak czytam i widzę, że od dwóch lat żadnych dodatkowych pieniędzy dla pracowników...a jak z innymi dodatkami? może są jakieś benefity dla pracowników? mam na myśli, czy można liczyć na opiekę medyczną lub dofinansowanie do karty multisport?

Jakie narzędzia pracy zapewnia FICO MIRRORS? Można liczyć na telefon? Czy można z niego korzystać również poza godzinami pracy?

Te "atrakcyjne warunki wynagrodzenia" na planistę produkcji to co dokładnie? Tu na forum widzę tak samo ogólnikowo napisane odnośnie zarobków jak w tym ogłoszeniu, no a ja bym chciał znać konkrety jednak. Chyba to nic dziwnego ;P

Xxxx

Praca przez agencje ranstad to totalna porażka , brak jakiejkolwiek komunikacji , człowiek nie wie czy ma przyjść do pracy ,umowa się skoczyła a tu brak odzewu czy umowa przedłużona . Agencja (usunięte przez administratora) na wypłacie. Zakład to (usunięte przez administratora) najlepiej bo 2 dni robić już normy , nie dziwię się ze ludzie uciekają po 2 dniach pracy

Robert
@Xxxx

Jak długo przez Randstad tu zatrudniają zanim dadzą normalną umowę? No chyba, że tu tylko przez agencję można pracować. To już inna sprawa. Napisałeś, że nawet nie wiadomo, czy umowa przedłużona. A jak już przedłużają to stawka rośnie, czy stoi w miejscu?

WRRR Nowy wpis
@Xxxx

No cóż i tak jesteście traktowani ulgowo, kilka dni pracujecie jako tzw. pomoc, potem tydzień bez pisania do normy i dopiero szkolenie. Kiedyś przychodziliśmy do pracy i jako nowi szkolenia mieliśmy 4 godziny. Nikt nie patyczkował się z nami. Co do pracy przez agencję, to prawda, zero komunikacji...

Praca

Czemu jest taka rotacja w tym zakładzie?

@Praca

Ludzie przychodzą zobaczyć jak wygląda praca i zazwyczaj nie pracują dłużej niż tydzień. Warunki nie są tragiczne ani jakieś superowe. Da się żyć

Krystyna
@frds

Możesz coś więcej na ten temat powiedzieć? Chciałabym wiedzieć, jakie dostrzegasz wady i zalety? Czy ta rotacja wynika z atmosfery, czy jest to raczej kwestia zarobków? Zastanawiam się, czy w firmie są jakieś premie. Można robić nadgodziny?

@Krystyna

Oczywiście, że można robić nadgodziny. Nie zawsze jest taka możliwość, ale przeważnie jest. Są premie jak najbardziej a rotacja jak na moje wynika z szybkiej niechęci do pracy. Na początku w każdej pracy lekko nie jest (tutaj też nie), ale da się pracowac

Haha
@frds

Chyba żartujesz. Premie? Zabrali premie, które się nam należały. Lecą w ch na każdym kroku. To samo z podwyżkami. Sprawdź ile wzięli kasy z tarczy. Mieli załatwić negocjatora z prawdziwego zdarzenia a nie wybierać (usunięte przez administratora)z zakładu, którzy i tak nic nie zalatwia.

ficoludek
@Haha

1. Premii nie ma, bo dyrekcja nie doszła do porozumienia ze związkami. Zapewne jak kiedyś dojdą to wypłacą. 2. To samo tyczy się podwyżek. Zakład chciał dać złotówkę, co jest śmieszne i dobrze, że związki się nie to nie zgodziły. 3. Z tarczy nic nie wzięli. Dostali jedynie odroczenie płatności podatku. 4. Nie negocjator tylko mediator. I zdanie mediatora nie jest wiążące. Obie strony mogą go tak naprawdę olać. Nie chce mi się wierzyć, że dyrekcja pozwoli sobie by doszło do strajku, ale to jest chyba to co jest potrzebne temu zakładowi. Bo pracy coraz więcej, a pieniędzy tak naprawdę mniej przez inflację.

Polakos
@ficoludek

Trzeba strajkowac to pseudo management moze sie przejmie. Na bmki maja pieniadze. Na podwyzki dla nas juz nie

Funfel
@Polakos

Jak ktoś ma chody to z pocałowaniem ręki.

Benek
@Praca

Dlaczego na lakierni nowy kierownik sie szybko zwolnil?

Patobabka
@Benek

Bo nie miał zielonego pojęcia o robocie.

Miszcz
@Patobabka

Przeciez to kierownik zmiany. Mial pojecie. Nie mial wsparcua to go wywalili ? Porazka

@Haha

No tutaj się zgodzę, negocjatorem jest ktoś znajomy "góry" więc raczej marne szanse na ugranie czegokolwiek... Aleeee chwila. Jakaś nowa bmw x7 stoi pod zakładem.. To nasza premia xDD

Bmf
@frds

Tak. To premia szefa za wasze wyniki. Hyhy.

Ficoludek
@Benek

Bo był uczciwy, kulturalny, w tej firmie żeby mieć opinie dobrego pracownika należy być, i tu bym dużo epitetów napisał

Nie byle kto
@ficoludek

Bo napisane zgodnie z prawdą

Olga
@ficoludek

Zastanawiałam się czy iść tu do pracy, ale po przeczytaniu to już nie wiem... A to tak wszystko poucinali w tym roku dopiero? Może dojdą jeszcze do konsensusu ze związkami? Czyli jak teraz wygląda taka pensja "golas"?

Xxx
@frds

Pod agencje nie ma żadnych premi , goła wypłata pracowałam niestety tam

@Xxx

Czy rozmowa kwalifikacyjna w FICO MIRRORS odpowiadała Twoim potrzebom? Czego dowiedziałeś się o swoim nowym, potencjalnym miejscu pracy? Twoja opinia jest dla nas ważna.

Magda

Witam czy ktoś się orientuję jak jedzie bus pracowniczy sosnowiec zagorze ?

Katarzyna

Hej, a ja trochę z innej beczki, bo chciałabym się dowiedzieć czegoś na temat stażu dla studentów :) Możecie mi powiedzieć ile w razy w roku startują z programem stażowym? Bo na ten moment nie widzę żadnej oferty, a jestem chętna, bo widzę że rozpatrują stażystę po ukończonym stażu jako potencjalnego pracownika w firmie :)

Kandydatka

Znow szukaja do jakosci....kto tym razem mial dosyc kierowniczki...

@Kandydatka

I znow do jakosci szukaja???? Czemu z tej jakosci tak wszyscy odchodza???? Az tak zle?? Dajcie znac bo nie wiem czy kandydowac....

Edward
@Kandydat

Wiesz, czy ta sytuacja się powtarza i co jest z kierowniczką, że ludzie rezygnują? Jak już to szukam czegoś na dłużej a nie na chwilę.

kandydat
@Edward

powtarza sie . znow ktos sie zwolnil i znow szukaja...zerknij na pracuj.

@kandydat

Faktycznie jest nowe ogłoszenie. I chodzi tylko o tą kierowniczkę tak? Bo w sumie nikt nie pisze dokładnie o co z nią chodzi, fajnie jakby ktoś podał więcej szczegółów. Może jednak do przeżycia? ;p Dają umowę o pracę niby, więc fajnie, a jak z zarobkami teraz na tym stanowisku?

nierobek
@Marta

i znow jest ogloszenie do jakosci. mozecie powiedziec o co chodzi z ta kierowniczka ze jest taka rotacja? mialem kandydowac ale mam obawy

Czy w FICO MIRRORS zawierane są umowy zlecenie w okresie próbnym?

Na hr trzeba uwazac.

Barbara
@Nowy

Z jakiego powodu trzeba uważać na hr? Coś w umowach się nie zgadza czy o co chodzi? I ponawiam pytanie, na jakiej umowie pracuje się tu na okresie próbnym?

No ale jednak warto wiedzieć takie rzeczy zanim się człowiek zatrudni w firmie ;) Mnie np. interesowało jedno stanowisko i chciałabym wiedzieć na co mogłabym ewentualnie liczyć. Warto wysłać cv? Czy jako ktoś z doświadczeniem mogłabym liczyć na lepszą stawkę na początek?

Szary człowiek z tłumu

Ficomirrors nie dano mi szansy ponownego powrotu mimo że rok pracowałem zwolnili mnie we wrześniu za błahostkę wyjecie podkładki i działanie na szkodę zakładu

Fircyk
@Szary człowiek z tłumu

Nie gadaj głupot. Porzuciłeś pracę bez żadnego wyjaśnienia, a teraz płaczesz że masz trudności z powrotem.

@Fircyk

czyli tutaj całkowicie na powrót nie ma się szans czy zależy od kontekstu sytuacji? jak sam odejdziesz to pozwalają wrócić? jest jakaś karencja?

Coś w temacie kierownika zmiany Marek A. Wtryskarki. ??? Co to za gość??

@Ania

o co chodzi, mieliście nowego kierownika? tu u was to częściej z zewnątrz biorą, e się ludzie połapać nie mogą czy zdarzają się awanse? jeśli tak to po jakim czasie?

Haer

Nie piszcie bzdur ze tu sa rowne szanse na rozwoj. Licza sie zbajomosci. Chcecie przykladow? Haer do wymiany na oblude...

Weronika
@Haer

Czyli co, jak się nie ma znajomości to nie ma szans na zatrudnienie? Czy potem się jakos gorzej traktuje takie osoby? A może troche to wszystko wyolbrzymiasz?

Bawaria

Pracowałem na magazynie jako zasilający czyli dowoziłem detale na produkcję. Praca sama w sobie jest nudna, monotonna i dosyć ciężka jeszcze jak za taką stawkę, dziewczyny na produkcji w miarę ok lubią pożartować i się pośmiać. Co do magazynu to jeden wielki burdel szukanie detali gdy przychodzi nowa dostawa zajmuję dużo czasu a jak czegoś nie znajdziesz to jeszcze mają do Ciebie problem, doły umiejscowień na których powinny znajdować się detale są zawsze puste i trzeba ściągać je z regału a ciężko to zrobić jak się nie ma nawet uprawnień a i tak najlepsze jest to, że nic się nie zgadza ze skanerem na tych lokalizacjach...O odzywaniu się przez przełożonych do pracowników to nawet nie wspomnę, z tego co mówili chłopaki to chleb powszedni.

@Bawaria

A o oni niby nie widzą, że to takie zdezorganizowane jest? Pracownicy nie mogą wnosić własnych sugestii co do tego?

@Bawaria

A możesz coś więcej napisać o traktowaniu przez przełożonych? Jest na magazynie jakis kierownik który za to odpowiada?

przyszły.pracownik

Hej wszystkim, mam pytanie odnośnie pracy na montażu. Jak wygląda praca, czy macie tam jakieś normy ? I jak jest z przerwami w czasie pracy ? Dzięki za odpowiedź

Qwerty
@przyszły.pracownik

Każda linia ma wyliczona inna normę do zrobienia na 1h, praca w większości ogień z..., od stanowsika do stanowiska i podaj dalej, przerwa 20min na 8h.

Robotnik
@Qwerty

A co w tej firmie robi dzial HR? Czemu nie dba o pracownikow?

Magdalena
@Robotnik

Co to znaczy nie dba, co robi lub nie robi, co zaliczasz do 'nie dbania'? Możesz wyjaśnić albo podac przykład.

Powiem ci
@Magdalena

Czemu pozwala na zwalnianie pacownikow a potem szukanie nowych? Czemu kierownicy w covida robili na 100% a inni na 80%? Sa takie osoby co sie tym chwalily... Czemu rekrutacje i awanse po znajomosci a nie po kompetencjach? I duzo innych....

Zbigniew
@Powiem ci

Nie bardzo rozumiem tego zwalniania i przyjmowania nowych. Chodzi o kasę że im mniej zapłacą? Bo wyszkolenie nowego to nakład pracy i finansów. Trochę to dla mnie niezrozumiałe.

Darwin
@Zbigniew

To pomysl...zobacz co bylo tok temu....

@Darwin

Proszę napisz, mimo wszystko. Będzie jaśniej.

junkers
@Zbigniew

Może dla ciebie. Oni tu się rządzą swoimi prawami.

Jacek placek
@Ewa

Justyna, podobno ktos wygral w sadzie o bezprawne zwolnienie. Prawda to?

@Jacek placek

Prawda

Kamila
@123

A jak często w tej firmie zdarzają się takie bezprawne zwolnienia? Może od czasu tej sprawy w sądzie już tak nie jest?

Gazda
@Kamila

Hr do wymiany. Taka wtopa

@Qwerty

Czyli jak się wyrobi normę na swoim stanowisku, to trzeba potem pomagać na innym, mimo, że to nie należy do Twoich obowiązków?

Tafi

Dla tych co się zastanawiają nad pracą w tej firmie powiem stanowczo NIE WARTO, pracodawca ma w (usunięte przez administratora) jakie kolwiek wartości, zwalnia ludzi - zwolnienia grupowe (przełom 2021/22), bo tak najłatwiej  , nie interesuje ich czy masz małe dziecko , czy sam je wychowujesz, dostajesz kopa i jedno co możesz zrobić to pokazać środkowego palca na bramie..., .Zarówno w biurach jak i na produkcji ta sama sytuacja. Odlewania to jakiś koszmar , zapylenie na hali ogromne , hałas nieznośny. Jak na automotiv slaby standard w zasadzie można powiedzieć że bardzo slaby szczególnie na sekcji obróbki, gdzie maszyny z "allegro" stanowią filar jakość i niezawodności. NIE polecam tej firmy , zero stabilności, atmosfera (usunięte przez administratora), jedyny plus to wypłaty na czas.

Franc

już nawet nie płaca w terminie

Mielony schab
@Franc

Ja dzisiaj ide zglosic wniosek o odsetki, kpina.

@Mielony schab

I jak poszło to całe zgłaszanie?

Cześć, powiedzcie mi coś po krótce o zakładzie i samym dziale lakierni, jaki tam jest system pracy, czy cały czas jest obrót i na sekundę do toalety nie można wyjść, poprosiłbym o podzielenie sie ze mną ta opinia :) Z góry dziekuje i pozdrawiam wszystkich gorąco !

Firmy coraz częściej dostrzegają pozytywny wpływ dobrej atmosfery na efektywność pracowników. Czy podobnie jest w FICO MIRRORS?

Darwin

Hahaha chyba nie tutaj...

Kadet

Czy z Ząbkowic jeździ przewóz, ile kosztuje.

Miecio

Mam pytanie rozwinie ktoś temat w sprawie działu Utrzymania Ruchu jak się tam pracuje?

Zwolniony
@Miecio

Ja nie polecam działu jakości. Najpierw zatrudniaja a jak jest kryzys lub jestes nie potrzebny to cie wywalaja. Zero sympatii.

jedi
@Zwolniony

wlasnie widac ze na pracuj szukają.....halo tak się nie robi...nie jestesmy zabawkami

nowy
@jedi

dlaczego w jakości jest taka duża rotacja?

@Zwolniony

Umowę o pracę się tu ma czy zlecenie? bo zastanawia mnie to jak z łatwością mogą kogoś zwolnić

Michalek
@Ewa

Oj potrafia.taka kierowniczka...

Zostaw merytoryczną opinię o FICO MIRRORS - Dąbrowa Górnicza

• Jak się pracuje w FICO MIRRORS?

Zobacz opinie na temat firmy FICO MIRRORS tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 35.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w FICO MIRRORS?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 25, z czego 2 to opinie pozytywne, 15 to opinie negatywne, a 8 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

FICO MIRRORS
2.2/5 Na podstawie 104 ocen.
  • Koksownicza 30
    41-300 Dąbrowa Górnicza