FICO MIRRORS

Dąbrowa Górnicza

Opinie o FICO MIRRORS

anonim 2011-02-21 16:04:51
Pracuję w Fico już dosyć długo. Na początku było ciężko,przeżyłem to o czym piszą teraz "nowi".Wiem jednak,że trochę przesadzają,jak się stara,to pracownicy pomagają.Trudno,żeby robić za kogoś kto stoi i bezczelnie mówi,że go bolą ręce,albo,że jest zmęczony. Bez przesady też,że do ubikacji się biega.My starzy pracownicy nie mamy forów,też musimy zrobić swoje i doceńcie to,że wielu z nas pomaga Wam,nowym.Trochę wiary w siebie,nam też dawali 4 godz.na naukę-wielu z nas tą próbę przetrwało...
Mała 2011-02-22 12:04:44
A w jaki sposób się tam można dostać?
anonim 2011-02-27 08:43:58
Ludzie w zakładach produkcyjnych wszędzie trzeba się ruszać a nie ogladać się na innych! a skoro wam tak strasznie źle w fico to się pozwalniajcie i idzcie na kasę do reala to wreszcie będziecie zarabiać kokosy i nie będziecie się denerwować hehe
diamo 2011-03-07 12:27:27
nie chcesz tam sie dostać jeszcze o tym nie wiesz ale nie chcesz i tego sie trzymaj nie warto chyba ze chcesz być traktowany jak śmieć to wtedy przez ranstad (złodzieje czytaj)
Młody 2011-03-16 19:18:26
Najlepiej chcielibyście wszystko nie wychodząc z chaty. Jest ciężko ale swoje trzeba zrobić jak wszędzie a co do ludzi to są spoko jeśli umiesz rozmawiać ze wszystkimi sie dogadasz. W drugi dzień pracy dali mnie na linie gdzie była pewna [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] która myślała ze jest bogiem ale bardzo szybko sprowadziłem ja na ziemie i był lajcik. Wkrótce mija mi miesiąc w fiko i zobaczymy co bedzie dalej.:):):) Diamo co do ciebie to myślę że jestes ciotą i masz jeszcze mleko matki pod nosem, znam wielu kobiet które pracują tam wiele lat np 16 a jeszcze inne np 3 miechy i są zadowolone. Pamietaj ze życie nie jest usłane różami i każdy jest kowalem własnego losu. Jeśli piszesz ze traktowali cie jak śmiecia to tylko i wyłącznie twoja wina i twojej słabej psychiki nara. Pozdro dla wytrwałych i tych którzy mają jaja a nie mleko pod nosem :)
anonim 2011-03-27 23:01:37
Do Młody- mam pytanko do jakiego pośredniaka się zgłosiłeś aby dostać prace w tej firmie?
Młody 2011-03-30 20:06:59
Tylko jeden posrednik zajmuje sie fiko RANDSTAD
pracownica 2011-07-22 15:32:58
No i zaczynają się postoje;(
XXxXX 2011-12-06 17:17:37
pracownicy z Randstad są traktowani jak śmieci, pracownicy pod firmą traktują ich jak gorszych... nie mówię o wszystkich ale chyba niektórzy pozapominali że też nie od razu pracowali pod zakładem... Czy to że pracownicy randstad mają inny kolor spodni od razu znaczy że są gorsi? Nie raz była sytuacja że pracownicy pod zakładem "olewają " sprawę klepią przez pół dniówki a później wielkie zdziwienie i nerwy bo co napisać na tablicy... I jeszcze wielka obraza majestatu bo ktoś powiedział że zdarza się że pracownicy randstad czasem pracują lepiej od tych pod zakładem...
45- 2012-02-10 20:22:01
Witam , temat starych pracowników jest dobry . Ktoś pisze że pomagają . Owszem ponieważ sami maja do wykonania proste czynności które zajmują im niewiele czasu więc robią to z nudów ponieważ ile można plotkować o tym samym . Kto ma wiedzieć ten wie kogo ustawia się na najgorsze stanowiska na danym modelu , gdzie trzeba pracować szybko i jest wiele elementów do złożenia , tam niema żadnego ficosa .Tam tyra Randstad .Panie normisto , chce pan aby linie były wydajniejsze? proszę rozłożyć prace równo lub proszę pozamieniać pracowników na danym modelu , a norma sama podniesie się bez kamery i stopera .
xxXXxx 2012-05-31 09:25:42
O masakra...
teraz z tymi biletami pracowniczymi ...
ciekawe czy pracownicy z randstad będą jeździć busem, skoro nie mają pewności czy od nowego tygodnia będą pracować ... 80 zł w błoto wyrzucić żeby nie wiadomo kiedy iść do pracy...
mnie to tam lotto, ale jak ktoś dwa tygodnie przepracuje to każdy grosz się liczy, bo z biletu sobie obiadu nie ugotują..
anonimm 2012-07-22 12:46:14
Jak możecie pisać takie bzdury!!!!! Kto chce pomagać i pracować,to robi to- niezależnie od koloru spodni!!!!! I nie piszcie,że randstad czy gerendis jest taki biedny i pracuje w najgorszych miejscach,bo to kłamstwo. Sami zachowujecie się jakbyście byli lepsi do innych a przerasta Was tak prosta rzecz jak posprzątanie po sobie.... Przestańcie walczyć między sobą i nauczcie się kultury pracy. Co do rozmów,to sami plotkujecie. Pozdrawiam tą normalną część Fico:)
UWAGA 2012-08-29 07:13:34
Fico to totalna porazka to co tam przezylam pamietać pamietac bede do konca zycia.

1. Mobbing. Pracownicy zakladu zadufani dumni jak pawie bo z zawodowka zwykla wyciagaja 2 kloce brutto naturalnie. Hrabiostwo i królestwo oczekuja by ich wielbic za ich staz i wytrwalosc. PLOTY PLOTY PLOTY, AVON, SLUB KOLEZANKI, PIEROGI NA WIGILE i przy tym nabijanie sie ze świeżakow no boż jakie to dziwne ze po 4 godzinach szkolenia ktos nie umie wyrobić 70 lusterek na godzine.:/

Kolezanka mowi o sprzataniu? Dziewczyny jak palicie w kiblu w czasie pracy przynajmnie wyrzucajcie pety do sedesu a nie na ziemie. Pracownicy Ranstad nie chodza tak czesto jarac jak wy.

Zrozumcie ze jestescie niska grupa spoleczna tzw robole. Dymacie jak kajakarze wiosłami na spływie, cwaniakujcie i oczekujecie poklasku bo jestescie wkoncu fest monetrzy lusterek, Ogarnijcie sie przy kolejnej redukcji bedziecie leciec bąki po grochowce bo prawda jest taka ze polowa szefostwa nawet nie zna waszych twarzy. nie oczekujcie zatem ze ludzie z ranstad beda zdzierac sobie paznokcie do krwi zeby wam norme wyrobic. i ze beda wam sie klaniac i w tylek wchodzic. Faktem jest zatem to ze jesli ktokolwiek nowy maproblem nnikt nie umie pomoc jak nalezy. Wszyscy robicie łaske i zadzieracie nosy. To naprawde żenujace szczegolnie dla pan w podeszlym wieku z \\\"szybkich linek\\\" Bo to ze młode laski maja jeszcze nakukane to rozumiem. Normalna czesc zakladu? pozdrowienia dla ochrony i pan sprzataczek,. Reszta ....

NIGDY TAM NIE IDZCIE. SZKODA WASZYCH NERWO W, UPOKORZEN I ZDARTYCH DLONI.
anonim 2012-09-02 10:50:14
potwierdzam to wszystko co osoby powyżej!

normy kosmiczne, 4 godziny szkolenia stanowiskowego, po tym masz robić jak ci co pracują 10 lat.Ba! nawet i ponad normę, bo trzeba sobie nadrobić na ostatnią godzinę;/

Kobiety siedzą na najcięższych liniach typu ford,panda,k-suv na najgorszych stanowiskach gdzie nie ma czasu na to żeby się po nosie podrapać,a po dniówce ręce do ziemi, nogi odpadają, a w gratisie pocięte palce! podczas gdy chłopy jak dęby nabijają sobie wsporniczki,albo siedzą na wiązce ;/

atmosfera pozostawia wiele do życzenia, aż strach dostać umowę na dłuższy okres, bo zaraz wszyscy zmieszają Cię z błotem że pewnie ktoś zapracował `po godzinach` :|
hjfkvsnulpokjoyt 2012-09-11 14:42:45
jak ktoś ma dwie lewe ręce do roboty, to niech się nie wypowiada i nie pisze głupot....
to jest produkcja więc są normy, jak w każdym takim zakładzie!
kasa w miarę jak na nasze warunki, więc za siedzenie i narzekanie nikt wam nie będzie płacił!
chcecie pieniądze za nic nie robienie, to idźcie sobie do opieki społecznej darmozjady...
ja tam pracuję i nie narzekam, chociaż czasem są dni gorsze i lepsze wiadomo...
najlepiej to z nikim nie zaczynać, robić swoje i tyle:)
ja robię swoje, nie zadzieram nosa to i spokój mam :)
Pracownik 2012-12-16 20:12:55
Chciałabym odnieść się do jednej ważnej rzeczy- podmontaże. Zdecydowanie lepiej jest pracować na linii niż dźwigać pełne pojemniki- po 8 godzinach kręgosłup jest w piętach. Wspornik i siłownik,to właśnie miejsca dla mężczyzn. Nie mylcie tutaj pracy stałej w takim miejscu z pracą przez jeden dzień. Jeden dzień,to lajcik i odpoczynek,ale kilka miesięcy,to jużinna bajka.Wiele osób wie o czym mówię...
wq6789 2013-01-20 11:50:00
Hej napiszczie w końcu precyzyjnie.
przychodzę do pracy o:
zaczynam pracę o:
przerwę mam od do.
kończę pracę o.
w szatni jestem o :
wychodzę z zakładu o

gdzie macie te bite 8 godzin pracy bo nie rozumiem- jeden pisze tak ktoś inaczej.
wq6789 2013-01-20 11:53:46
Pracownik - 2012-12-16 20:12:55

a nie da się tego dopracować - użyc jakiegoś podnośnika taśmociągu ? przecież zakłady wielkoseryjne mają to do siebie, że są tak zwane kajzeny i wszyscy chętnie je wdrażają, bo to jest idea zakładu wielkoseryjnego - to jest trendy.
wq6789 2013-01-20 11:58:28
Napiszcie jak wygląda montaż jednego lusterka. W kontekście tego, ze robić trzeba ich 70 na godzinę i to, że zdzieracie sobie ręce, to jest ciekawe co w tym jest trudnego, podzielcie się informacjami.
wq6789 2013-01-20 12:01:46
nie wiem czy zdajecie sobie sprawę, ale raczej tak, że w każdym pojebanym zakładzie made in jude w polsce nowy zawodnik ma 10 godzin szkolenia, czyli pierwsze 4 godziny zapierdalania poniżej normy jest ok a nawet 10 godzin !
:P 2013-01-23 06:40:06
Pracownik - 2012-12-16 20:12:55

i to pisze chłop....
a co mają powiedzieć kobiety które ważą 50kg i muszą sobie same ściągnąć pojemnik z płytką albo wspornikiem?
czasem to się słabo robi, jak widzę jak taka ściąga na wyprostowanych rękach pojemnik z samej góry który waży z 15 kg, jakby któraś zasłabła i by ją przywalił to wolę nie myśleć...
ale równouprawnienie....
poza tym nie oszukujmy się: siłownika i wspornika zazwyczaj jest na styk i później nagle wszyscy z grande, 500, k-suva się obudzą "ojej nie mamy potrzebujemy na już!"
i wylewaj siódme poty żeby zrobić "na już" lewy i prawy siłownik, lewy i prawy wspornik i wszyscy tylko latają i mordy drą tak jakby to było proste zrobić 150 siłownika w godzinę i jeszcze wsporniczek a i jeszcze z międzyczasie wiązkę bo też nie ma;/
niech sobie jeden z drugim mądry szanowny [usunięte przez moderatora] stanie i robi to zobaczymy czy da radę...

Pozdrowionka dla chłopaków z magazynu ,do to jedyna normalna część tego zakładu:)
anonim 2013-02-19 18:00:26
Czytać się nie da tych bzdur.Jak w każdym miejscu pracy są ludzie fajni i niefajni,tacy co pomogą i tacy,którzy mają to gdzieś.Za wieczne braki siłownika i wspornika nie odpowiada pracownik,tylko lider,który powinien dbać o pozostawienie stoków. za współpracę odpowiadają ludzie,a jak słyszę od randstadu,że mam umowę,to muszę,to szlag mnie trafia. Pomagam nowym jak mogę, robię swoje i to nie na najłatwiejszym stanowisku.Mam czas na wszystko,rozmowę też,bo trudno,żeby robić 8 godzin w ciszy-depresji się można nabawić. Skoro tak niektórym źle,to dlaczego pracują już tyle lat?
była... 2013-06-04 08:36:03
Kiedyś pracowałam przez Randstad, byłam zadowolona poza jednym- martwisz się czy w nowym tygodniu będziesz na grafiku.
Generalnie praca jak każda inna,przy przepracowaniu pełnego miesiąca na zarobki nie narzekałam.
Ludzie różni, jedni w porządku, inni tacy że lepiej się nie odzywać.
Ale to jak wszędzie;-)
Gdyby nie fakt że przez Randstad pracujesz w kratkę chętnie bym wróciła.
praca na zmiany, czasem wpadnie jakaś sobota, na święta masz premię.
No cóż, być zależnym od zamówień i czy przepracujesz cały miesiąc czy dwa tygodnie w miesiącu,dla osoby dorosłej,która ma rodzinę na utrzymaniu i wysokie opłaty-no way.
To główny powód takiej rotacji pracowników tymczasowych.
uważam że najlepiej to wściubić nos w swoją robotę i nie wdawać się w zbędne dyskusje z niektórymi pracownikami, bo tutaj tiutają ojejciu jejciu co tam u Ciebie a gdzie mąż/ żona pracuje a ile zarobi a jak tam dziecko, a za chwilę tyłek obrabiają na prawo i lewo jak ma tamta albo tamten w życiu...;]

loco 2013-09-23 23:17:00
anonim - 2011-02-21 16:04:51

a jak jest u narzedziowcow utrzymania ruchu robia czy sie opierdzielaja
2013-10-08 10:15:33
anonimm - 2012-07-22 12:46:14

e co to prawda kole w oczy ze takie oburzenie
o.n.a 2014-01-04 01:12:59
Witam, mam do was ( pracowników) pytanie, jak wygląda praca a dokładnie czy stoicie przez bite 8 godzin czy macie możliwość siedzenia? Czy to prawda że firma otwiera w nową linie?
olo 2014-03-16 20:37:43
Cześć Mam pytanie o lakiernie.
Jak się tam pracuje i ile można zarobić, jakie są warunki pracy i czy jest pakiet socjalny i jaka jest szansa na umowe
Mega 2014-04-06 15:31:00
Czy są aktualnie przyjęcia na produkcje do Fico?????
była 2014-05-02 14:43:43
Jakieś półtora roku było tak:
Na początku przyjęcia przez Randstad, umowa o pracę tymczasową na tygodniowe okresy czasu.
Na produkcji trzy zmiany od poniedziałku do piątku, na wtryskach praca w systemie trzyzmianowym czterobrygadowym.
Praca raz jest, raz jej nie ma, jak jest postój to pracownicy tymczasowi siedzą w domu i czekają na telefon czy przyjść czy nie...
Dostać się bezpośrednio pod firmę kiedyś graniczyło z cudem...
Ogólnie praca jak każda inna, ludzie jak wszędzie jedni bardzo fajni, drudzy tak dwulicowi że nie warto się wszczynać w jakiekolwiek dyskusje, a tym bardziej opowiadać swoją sytuację życiową ;]
Mam nadzieję że komuś pomogłam :)
Jusia 2014-08-15 20:02:01
Czy do Fico przyjmuje tylko Randstadt????
Efek 2014-10-08 16:34:53
Czesc czy warto podjac prace w Fico jako specjalista ds logistyki?
Prosze o informacje .
karina 2014-12-14 09:15:13
witam w tej firmie można fajnie zarobić ale są też duże minusy - ludzie tam pracujący bardzo sie zmieiają :( na gorsze
kok 2015-02-26 22:23:13
Myślałem ze ktoś udzieli jakiś info ale cisza. Ja pracowałem tam 6lat temu i powiem tak. Kasa żenada roboty w cholerę. Pracowałem rok i wystarczyło mi umowę miałem przez zakład. Pracownik uumysłowy napewno fajnie tam zarobi jeśli chodzi o fizycznych podejrzewam ze przez ten czas nic się nie zmieniło pozdrawiam
ust 2015-03-18 23:37:04
Jak z kasa dla ustawiaczy?
bulik 2015-06-12 16:29:10
Jeżeli chodzi o pracę na magazynie to jak nie jesteś w układzie tzn.: przydupasem, podp...czem albo z rodzinki to nie licz ,że będziesz jeździł wózkiem widłowym (wózki są dla tych co wymieniłem) a tak to paleciaczek i zapie....asz przez bite osiem godzin prawie w biegu. Kasa może i nie najgorsza pod firmą ale ludzie fatalni czywiście nie wszyscy ale po prawdzie 10 chłopaków zap...ala na 20 nierobów szkoda czasu i nerwów na tą firmę. Męczyłem się tam przez rok czasu-odradzam no chyba że ktoś lubi być traktowany jak śmieć
byla 2015-11-28 14:08:59
Chciałabym wiedziec jacy sa kierownicy zmiany na wtryskach.
Magazyn 2015-12-05 22:01:10
Jeżeli chodzi o magazyn panie Bulik to prawdą jest że sie zapieprza na paleciaku na początku .Ale każdy z nas to przechodził.I co niektórzy z nich trafili na zasilanie<pech> a tym co się udało to na waita albo gdzie indziej ale chyba jest to normalne że nowy pracownik nie będzie jeździł od razu na wózku a stary pójdzie np na zasilanie.Co do przydupasów.Chyba na każdym dziale tacy są. Niestety;/ To tak po krótce
ja 2015-12-18 23:23:39
słyszałem że od marca fico buduje nowa hale na magazyn i aluminium.
Może ktoś jest w temacie? Szykują się napewno nowe stanowiska pracy. Ktoś coś w temacie?
ggg 2016-01-03 19:31:44
Pan TC chyba ma coś z główką, zakompleksiony mały knapik, co w szkole był bity przez młodszych..:)
miśka90 2016-01-26 14:36:17
Witam! jutro mam rozmowe.. moje pytanie brzmi jak jest z dojazdem? czy są jakies busy do zakładu?
zx 2016-04-26 10:56:47
Jak patrzę na te młode dziewczyny, które dźwigają te ciężkie pudła, to aż mi się słabo robi... Gdyby którąś pannę przywalił to wolę nie myśleć...
ja 2016-04-26 20:37:09
bus z centrum 84 tylko jezdzi

Szukają jakiś ludzi na nową hale? COś się opóźnia budowa.
Edzia 2016-10-05 18:23:43
Jest jakis minibus dla pracowników tak aby mozna bylo dojechac z Boleslawia?
Edzia 2016-10-05 18:24:14
Jest jakis minibus dla pracowników tak aby mozna bylo dojechac z Boleslawia?
M.Kucia 2016-10-07 09:31:20
Praca jak praca. Jest to zakład produkcji także każdy mniej lub więcej wie na czym ona polega. Osobiście nie mam nic do samej roboty gdzie pracowałem na 3 zmainy na "lakierni" gdyby nie Ci ludzie... Gość robi 11 lat i miesza te lakiery,rozpuchy to mogło mu się trochę pod kopułą poprzestawiać. Gdybym nagrał chociaż godzinę jego zachowania w dniu pracy względem innych najczęściej nowych pracowników z łatwością mógłbym wygrać sprawe w sądzie za mobing, znecanie psychiczne i dręczenie przez tak zwanego Mańka z mieszalni. Jest on osobą która ma o sobie mniemanie najlepszego gdzie niejedno krotnie mówił, że jest najlepszy we wszystkim. Starsi pracownicy opowiadają jego historie pracy i wszyscy jednym głosem mówią że strzela z ucha i po ciuchu kombinuje byle by zawsze wyszlo na jego a niestety sam się o tym przekonałem. Oczywiście pretensje o wszystko doslownie przez 8 godzin o kazde pytanie. Gość ma problem ze soba i wyzywa się w robocie na normalnych ludziach. Przed mna pracowało z nim w przeciągu jednego roku 10 osób i nikt nie miał siły i chęci pracy z tym gościem więc zmieniali dział lub zrezygnowali ponieważ nie każdy lubi być masochista. Kierownik wie i uprzedza o dziwnym charakterze i specyficznym humorze naszego "bohatera" Mańka ale to nie o to w tym chodzi, że ja mam się przyzwyczaić i tolerować takiego chama! Mam nadzieję, że karma do niego wróci i ktoś mu utrze nosa oraz zaczną go traktowac tak jak on traktował innych.
345ty 2016-10-09 12:34:56
no bo nie ma po prostu tyle w temacie może się za jakiś czas cos pojawi nie wykluczone trzeba po prostu stronke sledzic i tyle..albo maja komplet i nie będą może w ogole szukac wtedy to bym na staż próbował
2016-11-02 23:46:58
O boże przedszkole w nie których monetach tak się tam czuję Polak polaka sprzedaje za kawę z automatu albo za bułkę. Wielu osobom brakuje tam JAJ. No cóż kablujesz liżesz masz posadę dno
Darek 2016-11-11 20:12:57
Hej, słyszałem że kierownicy zmian są nawet spoko, podobno kierownik magazynu to wielki prostak czy to prawda? I jaka jest stawka wynagrodzenia początkowa? Słyszałem że coś koło 2400brutto plus premia i 200zl bonów żywnościowych. Potwierdzi ktoś?
Marianos Italianos 2016-11-11 22:26:18
Jak aktualnie z pracą na stanowisku operatora wózka(niby wysoki skład i wózek systemowy na ten moment) ??? Ktoś coś powie na ten temat ??
pracownica 2016-11-21 04:28:11
To tak jak konfidentem jest Barbara Se.... , to jest dopiero fałszywa baba
Zostaw swoją opinię o FICO MIRRORS - Dąbrowa Górnicza
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie FICO MIRRORS