Okna Dako (Dako Sp. Z O.O.)

Opinie o DAKO Sp. z o.o.

Ali

Chcialbym spytac czy mozna tu zlozyc cv.Pochodze z Libanu i chcialbym sie ozenic z polka i zamieszkac w Nowym Saczu.

sdf
@Ali

Jak najbardziej składaj !! Przy rozmowie wstępnej w dziale personalnym może sobie wypatrzysz jakąś polkę na żonę. Powodzenia

Ile zarabia osoba na magazynie na początek? Mieszkam jakieś 40 km od firmy. Zastanawiam się...

er
@Nowy

(usunięte przez administratora) Nie wierzysz , idź na rozmowę wstępną.

@er

W co mam nie wierzyć?

@er

nie wierze w co?

et
@Grzegorz

Dostaniesz najniższą krajową.

Grzegorz

Jakie zarobki na początek na magazynie?

Janmariaiglesjas

Chcialem sie tu zatrudnic,bo slyszalem ze praca tu jest lekka latwa i przyjemna.Mam w planie slorzyc podanie ,juz na wiosne zaraz po tym jak Sandecja zagra u siebie na nowym stadionie o mistrzostwo Polski .Podobno juz "nima" biletow berberysysy wykupily che,che

Serwisant

Mimo umówionej godziny trzeba czekać około 30 min. Luźna rozmowa. Niestety po podaniu ile chce się zarabiać zaczynają się dziwne podchody że jednak może coś tam itp. Pracodawca szuka ludzi którzy będą pracować jak za najmniejsze pieniądze. Jak powiesz mało to jest szansa że Cię zatrudnią.

Dlaczego chce się pracować w Dako.

Piotruś Pan

Cześć. Krótkie dwa pytania - na jakie pieniądze można liczyć na stanowisku kierowcy C+E (międzynarodówka)? I jak wygląda system pracy/wyjazdów? Z boku firma sprawia na prawdę dobre wrażenie (nie jestem z Sącza :) ), a dodatkowo transport na potrzeby własne - to jest to, co mnie interesuje. Mam dość jakichś przerzutów i innych cudów... Proszę o odpowiedź :P

dfg
@Piotruś Pan

Hm, co tu odpowiedzieć, żeby nie skłamać? Rzeczywiście możesz mieć dobre wrażenie przyglądając się z boku na firmę, ale uwierz to jest tylko wrażenie. Co do stawki zarobków to nie dowiesz się oficjalnie jakie stawki panują . W firmie to tajemnica. Będą Ci mówić że " to jest zawsze negocjowane indywidualnie" lub "Jak ktoś ma odpowiednie kwalifikacje to dostanie odpowiednie wynagrodzenie. Równych zarobków nie mogą mieć wszyscy!!" W rzeczywistości zawsze wyskakują z propozycją bardzo marną, wręcz często zbliżoną do najniższej krajowej. Więc jak już chcesz pracować koniecznie w dako to próbuj iść na rozmowę wstępną i sam się przekonasz.

Stefan

hoi
@Stefan

Stefan, masło maślane to możesz sam do siebie mówić

dfg
@Stefan

Tak własnie Stefan opowiadają bajki przy rozmowach wstępnych do Dako. Ze zapłacą wynagrodzenie adekwatne do kwalifikacji, a w rzeczywistości płacą około najniższej krajowej.

Pracowity
@Stefan

Dziękuję za informację. Stefan skoro nie potrafisz konkretnie odpowiedzieć to po co się wypowiadasz. Z mojej wcześniejszej wypowiedzi można wywnioskować czy mam odpowiednie kwalifikacje. Skoro tego nie potrafisz to gratuluję inteligencji.

sd
@Stefan

Stefan , jak żeś taki mądry i piszesz że, cytuję "Jak ktoś ma odpowiednie kwalifikacje to dostanie odpowiednie wynagrodzenie. Równych zarobków nie mogą mieć wszyscy!!" to powiedz mi dlaczego w konkurencyjnej firmie na stanowisku specjalista ds. sprzedażny można zarobić ok.4000 netto , a w dako na tym samym stanowisku z TYMI SAMYMI KWALIFIKACJAMI nie można zarobić nawet 2500 netto. Więc nie siej propagandy dakowskiej i mydlenia oczu.

dfr
@Stefan

Stefan jak ty " mądrze' tutaj się wypowiedziałeś. Na pewno konsultowałeś tą wypowiedź z szefostwem. Takie bajki to tylko w dako można usłyszeć. Rzeczywistość jednak skrzeczy. Dlaczego w tej firmie wielkość zarobków jest utajniona? Dlatego że nie ma się czym chwalić. CODZIENNIE NISKIE PŁACE !!!!!!

xxxx

Lepiej zostań tam gdzie jesteś. Szkoda czasu i benzyny.

Joanna

@xcv rozumiem, że dotychczasowe wynagrodzenie nie do końca Cię zadowala. Możesz powiedzieć o jakim stanowisku w firmie mówimy? Chętnie też dowiemy się więcej na temat możliwości rozwoju oferowanych przez firmę.

xfgdfg
@Joanna

Jeżeli chodzi o stawki na dane stanowisko , to ja się pytam dlaczego dako w czasie ogłaszania że poszukują konkretnego pracownika nie podaje przedziału stawki jakie można spodziewać się na danym stanowisku. Przedział jest po to, że końcowa stawka zależny od rożnych czynników, ale na danym stanowisku można określić przedział zarobków. Tak wyglądają ogłoszenia o prace na zachodzie Europy, i tak wyglądają ogłoszenia w cywilizowanym świecie. Stanowisko i przedział ile można zarobić. (usunięte przez administratora)Podobno chcą być firmą na poziomie światowym a standardy chyba z Marcinkowic. Podałem przykład powyżej.

Kris
@xfgdfg

To teraz możne ich przymuszą do podawania wysokości zarobków dla rekrutowanych : https://sadeczanin.info/gospodarka/w-ogloszeniach-o-prace-budzetowka-i-firmy-prywatne-beda-musialy-podawac-ile-placa

fyty
@Kris

Może wreszcie przestaną udawać cichociemnych na rozmowach wstępnych, gdzie temat zarobków jest wręcz pomijany, i po iluś tam spotkaniach rekrutacyjnych wyskakują ci z propozycją najniższej krajowej.

JaTakTylkoPytam

A jak wygląda praca w DAKO jako kierowca?

Maika
@JaTakTylkoPytam

Witam jestem zainteresowana podjęciem pracy w dako na produkcji -bardzo proszę o realną ocenę osób tam pracujących tzn. czy w tym okresie mogę w ogóle liczyć na przyjęcie i jakie są ogólne warunki- czy na początek faktycznie tylko najniższa krajowa?! z góry dziękuje

sfgd
@Maika

Najniższa krajowa jak i na początek tak i na koniec .

Joanna

@Pracownik biura bardzo dziękuję za odpowiedź. W takim razie to nie jest jest tak, że wszędzie w każdym dziale są podobne problemy i można je generalizować. Czy w takim razie problem z realizacją należnego urlopu nie wynika z braków kadrowych? Czy w takiej sytuacji jest szansa na nowe rekrutacje również do działów biurowych?

dr
@Joanna

No własnie. Jest jeden szkopuł. Jak pisał @Pracownik biura w exporcie nie ma problemu z wzięciem urlopu. Zapomniał tylko dodać ze w dziale exportu jest największa rotacja ludzi ze wszystkich działów w całym dako. Jest to dział z którego ludzie najczęściej odchudzą. Zobaczcie na ich stronę internetową. Tam ciągle poszukują do tego działu. I ktoś coś powie na ten temat dlaczego z tamtąd ludzie tak często odchodzą?

@dr

No raczej trzeba popatrzeć na export jako jednostkę rozwijającą się. Może kiedyś faktycznie rotacja byla duza ale dziś jest zupełnie na odwrót. A ogłoszenia na stronie świadczą o wciąż dużym zapotrzebowaniu na pracownika językowego.

Byly
@dr

Jakbys dostawal umowe po prubnym na 9 miesiecy to tez byd odszedl... Dla nich nie liczy sie czy jestes starym pracownikiem czy mlodym ... Ile lat juz w dako pracujesz zatrudnia mlodego na produkcje i jaka tu jest sprawiedliwosc ze mlodzi dostaja umowy na 9 miesiecy a staremu jak aie konczy umowa to na rok albo mniej ludzie z dako sie zwalniaja nawet z tych przyczyn bo jak mozna tak traktowac i zachecac pracownika umowa smieciowa. Ludzie odchodza i beda odchodzic z tamtad.

Zuchy

W Dako pracują ludzie od lat i to świadczy o przywiązaniu do firmy. Firma cały czas się rozwija, powiększa rynki zbytu na eksport. Cóż można dodać, chyba jeszcze to , że jest dużo pracy i ciężko z urlopami bo ludzi brakuje.

Waldi

Niestety na rynku pracy bardzo brakuje fachowców i firmy to już zaczynają odczuwać. Może podwyżki wynagrodzeń zatrzymają częściowo tych którzy wyjeżdżają do pracy za granicę.? Dako potrzebuje ludzi bo sie rozwija.

biuro

Export w tym momencie idzie mocno do przodu i juz nie ma takiej rotacji jak kiedyś. A ogłoszenia wiszą, bo potrzeba więcej ludzi, a ciężko znaleźć odpowiednie osdoby

@biuro

no ludzie z którymi ja pracuje to te sam twarze od dobrych kilku lat

@biuro

no ludzie z którymi ja pracuje to te sam twarze od dobrych kilku lat

SerwisPracy

Zula Tak wiemy że oferta wisi od miesiąca na tablicy informacyjnej i chętnych brak. Ale przecież 10 czeka za brama na Twoje miejsce :) Joanna na żądanie oczywiście że dostaniesz bo możesz taki zgłosić 4 razy w ciągu roku. Czy tam jeden dzień też przeważnie można dostać. Ale np. 2 tyg. w wakacje nie dostaniesz. 5-7 dni to max a powinniśmy mieć 10. Z kolei na Aluminium chyba nikt nie dostał nawet tygodnia. Biura , kadry , Kierownictwo itd. biorą sobie 2 tygodnie czemu my nie możemy ? To nam się w pierwszej kolejności należy odpoczynek to my pracujemy fizycznie a nie siedzimy w klimatyzowanych pokojach przed komputerem. I w tej firmie się nie planuje urlopu bo za 2-3 miesiące możesz sobie dać z nią spokój. A rotacja jest nadal i to ogromna. W tej firmie nie ma stabilizacji każdy to powie nie tylko ja.

Zula

Czy wiecie coś o pracy dla specjalisty w dziale eksportu?

@Zula

A o co konkretnie pytasz?

Joanna

@Ja2, dziękuję za odpowiedź, rzeczywiście brak możliwości urlopu może być demotywujący ale z kolei użytkownik @serwispracy, twierdzi zupełnie coś innego. Gdzie w takim razie leży prawda i czy naprawdę w Fabryka Okien DAKO nie ma problemów z branie dni wolnych od pracy?

@Joanna

W biurze - nie ma problemu z wolnym, nie ma też problemu z urlopem "na żądanie", zgłaszanym w pierwszym dniu nieobecności. Dłuższy, 2-tygodniowy urlop planuje się ze współpracownikami z danego działu na początku roku, żeby uniknąć sytuacji, że nagle wszyscy na urlopie. Co do pracowników hali - nie wiem.

Były pracownik biura
@Pracownik biura

To wszystko w teorii . Praktyka wygląda inaczej.

@Były pracownik biura

Praktyka wygląda dokładnie jak wyżej. Chyba że w różnych miejschac dako wygląda różnie.

@Były pracownik biura

No to uściślę - w exporcie nie ma problemów. Jak jest gdzie indziej - niech się inni wypowiedzą.

@Pracownik biura

dokładnie, potwierdzam, z tego co wiem przynajmniej w niektórych innych działach administracji też nie ma problemu.

wet
@mucz

Ale co wy potwierdzacie? Że z tego " co wiecie " w "niektórych innych działach administracji" nie ma problemu z urlopem? Ale czy firma dako składa się z "niektórych innych działów administracji"? Fabryka dako składa się przede wszystkim z działów produkcyjnych ( jakby ktoś zapomniał) . Działy produkcji PVC, aluminium, drewno, malarnia, magazyn, transport oraz wiele innych. I na tych działach problemy z wyegzekwowaniem urlopu występują cały czas. Jest dokładnie tak jak napisał wyżej @SerwisPracy 2017-09-14 20:16. Trzeba gryźć żeby egzekwować swoje.

@wet

Może tak jest, tego co mówisz nie zaprzeczam, bo nie wiem - każdy mówi z własnego doświadczenia...

Grandarek

Fabryka Okien DAKO ma opinię dobrego pracodawcy. Może nie wszyscy są zadowoleni ale to wynika w dużej mierze z ich zaangażowania w pracy. Pewnie duże znaczenie ma również atmosfery w firmie ponieważ ten czas spędzany w pracy z musu nie daje korzyści.

DFG
@Grandarek

Hej Grandarek , piszesz ze dako ma opinie dobrego pracodawcy. Jest jeden problem. Gdzie są te opinie, bo jakoś ich nie mogę znaleźć. Tutaj na tym forum, jak ono jest długie to nie znalazłem ani jednej dobrej opinii napisanej merytorycznie. Można spotkać tylko ogólniki w stylu twojej wypowiedzi. To powiedz mi gdzie mam szukać tych dobrych opinii. Na razie stwierdzam BRAK.

SerwisPracy

Pierwsze słyszę o podaniach o urlop normalnie się idzie i się mówi że się chcę wziąć urlop od do i tyle. Raz w roku musi ci udzielić 10 roboczych ciągiem czyli 2 tygodnie i tutaj nie ma że boli że ci zapłaci czy coś ni godzisz się na to chcesz swoje wypracowane wolne koniec kropka. Będą robić problemy straszyć że jak się nie podoba to się zwolnij. Dzwonisz do PIP i mówisz o co chodzi bardzo szybko się ktoś pojawi i im przeryje papiery. Czasami jest tak że bo zgłoszeniu przez pracownika do PIP pojawiają się aż 3 osoby i potrafią siedzieć w firmie tydzień do tego mają nie raz ze sobą sanepid i trzepią wszystko. A gdyby cię ktoś zwolnił bo nie dostałeś urlopu 2 tygodniowego który się tobie należy i poszedłeś do PIP to oddajesz sprawę do sądu. Znam przypadek że za takie coś pracownik od pracodawcy nakazem sądu dostał 6 Tys. zł. Tak że trzeba walczyć o swoje a nie podwijać ogon i chodzić i marudzić jak jest źle tylko zacząć walczyć o swoje.

Joanna

@ja a z czego wynikać miałby ten brak urlopu? Z braku zatrudnienia w oparciu o umowę o prace, czy też pojawiają się inne powody?

ja2
@Joanna

Brak urlopu wynika z tego ze jest bardzo ciężko go wyegzekwować. Po prostu go nie dostajesz i tyle. Jest kupa ludzi co ma niewykorzystany urlop od lat . Aby dostać urlop musisz pisać podanie. Jeżeli nie dostajesz zgody na urlop , to musisz pracować. Później gdy ci się nazbiera tego dużo to wypłacają ci ekwiwalent za niewykorzystany urlop. Liczą ci to tak ze wychodzą marne grosze za niewykorzystany urlop. Ale ostatecznie o pójściu na urlop możesz zapomnieć.(usunięte przez administratora)Pracownik ma najwięcej jak tylko się da pracować i nie musi przecież odpocząć. Zawsze przecież mało.

Odradzam tam pracę jak chcecie bez urlopu zasuwać to proszę .

Zostaw merytoryczną opinię o DAKO Sp. z o.o. - Nowy Sącz

• Jak się pracuje w DAKO Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy DAKO Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 18.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w DAKO Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy DAKO Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w DAKO Sp. z o.o. napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

DAKO Sp. z o.o.