Opolgraf S.A.

Opinie o Opolgraf S.A.

Dramat.

Średnia ocen mówi sama za siebie. Jeśli szukasz pracy daruj sobie. Panu prezesowi proponuję przejść się po działach i porozmawiać z pracownikami produkcji co dzieję się w firmie. Bo od kierownika prawdy się nie dowie napewno. Chłop powie prawdę jak się pomyli. No chyba że razem tkwią w tym(usunięte przez administratora). Nie polecam i nie pozdrawiam.

Agnieszka Nowy wpis
@Dramat.

Potwierdzam firma prowadzona przez klakier a prezes sobie podróżuje i myśli że jest dobrze.

Teraz wisi na stronie ogłoszenie dla maszynisty offsetowego. Napisali że osoby z poza Opola mają gwarantowane zakwaterowanie. To hotel pracowniczy czy bardziej kwatery jednoosobowe? Ktoś korzystał i może napisać jaki standard i ile płatne?

Firma dysponuje mieszkaniami z przeznaczeniem dla pracowników. Ewentualna decyzja o udostępnieniu pokoju w mieszkaniu jest podejmowana każdorazowo indywidualnie, po indywidualnych ustaleniach i weryfikacji m.in. odległości miejsca (usunięte przez administratora) od miejsca zamieszkania. W celu zasięgnięcia bardziej szczegółowych informacji zapraszamy do kontaktu z Działem Personalnym firmy.

@Opolgraf S.A.

Czytam właśnie tą ofertę i zastanawiam się ile macie tu zmian, standardowe trzy? Jest napisane tylko o trybie zmianowym. Kuszą mnie te dodatkowe świadczenia socjalne, które proponujecie, więc możecie napisać co w ich skład wchodzi?

Nowy wpis

Praca jest 3-zmianowa. Godziny zmian: 06.00-14.00; 14.00-22.00; 22.00-06.00. Dodatkowe świadczenia socjalne to np.: świadczenia świąteczne, dofinansowania do wypoczynku, zapomogi.

Czesław Nowy wpis
@Opolgraf S.A.

O to sporo benefitów. Aplikując na maszynistę offsetowego ma się dostęp do bonusów od razu czy trzeba przepracować jakiś określony czas żeby korzystać. Np. być już po okresie próbnym i mieć stałą umowę?

Widzę, że firma cały czas szuka operatorów maszyn introligatorskich. Wśród benefitów w ogłoszeniu wymieniona jest między innymi nauka angielskiego. Czy chodzi o zewnętrzne kursy, czy może są prowadzone na miejscu?

Zajęcia z języka angielskiego odbywają się w siedzibie firmy. Uczestnictwo w zajęciach jest każdorazowo poprzedzone weryfikacją zasadności, potrzeby lub przydatności znajomości języka angielskiego na danym stanowisku.

Klakier...

... manipuluje prezesem a ten mu ślepo ufa. Zatrudnili chłopa bez doświadczenia w poligrafii żeby kierował doświadczonymi pracownikami zamiast kogoś wew. awansować lub dogadać się z byłymi kierownikami. Kłamstwa i konfabulacje dzień w dzień. Firma od jakiegoś czasu powoli tonie przez złe decyzje klakiera wpływające bezpośrednio na coraz gorszą jakość i liczbę zleceń. Panie Prezesie niech Pan wyciągnie WŁAŚCIWE wnioski...

@Klakier...

Kilka osób narzekało tu na sposób zarządzania. Do tego były uwagi co do zarobków. A w takim razie jak wygląda średni staż pracy w tej firmie? Skoro są tu doświadczeni pracownicy, jak piszesz, to chyba jakieś zalety ta praca ma? Inaczej byłaby spora rotacja.

@Klakier...

A to ciekawa sprawa z tym, że nikt nie był awansowany. A czy tu to jest norma, że nie awansuje się ludzi, tylko bierze się ludzi z zewnątrz na lepsze stanowiska? Czy zdarzały się awanse lub możliwości podnoszenia kwalifikacji, aby firma mogła kogoś awansować?

Specjalista Ds. Sprzedaży

Rozmowa kwalifikacyjna była przeprowadzona w miłej atmosferze, ale pozbawiona wartości merytorycznej. Kandydat otrzymuje mnóstwo prywatnych pytań dotyczących jego zainteresowań, sposobu spędzania wolnego czasu, co nie ma żadnego znaczenia w odniesieniu do stanowiska pracy (można to określić jako casting na osobowość). Przy okazji jest zmuszony do wysłuchiwania superlatyw na temat zupełnie obcej osoby, zatrudnionej w tej firmie na podobnym stanowisku. Osoba przeprowadzającą rozmowę odgórnie zakłada, że każdy kandydat może mieć trudności z komunikowaniem się z zespołem, co pewnie wynika z jakiegoś pojedynczego przypadku. Weryfikacja znajomości j.angielskiego była upokarzająca:(P. Kierownik działu eksportu wydrukowała kilka stron ze słownika Oxford English Dictionary i prosiła o tłumaczenie słówek). Zachęcam do refleksji czy takie zachowanie jest właściwe. Mogę tylko zasugerować, że w większości firm odbywa się to zupełnie inaczej i z większym profesjonalizmem. Po procesie rekrutacyjnym kandydat nie otrzymuje żadnej odpowiedzi zwrotnej, pomimo tego, że na przygotowanie się do rozmowy kwalifikacyjnej (specyficzna branża) poświęcił swój czas.

Zdecydowana większość dotyczyła zainteresowań i sposobu spędzania wolnego czasu.

Płaca zasadnicza + premia = płaca minimalna. Obecni pracownicy mają stawki od 18-23.5 zł za godzinę. Na pasku nie spodziewaj się wiekszych pieniędzy niż najniższa krajowa a w przyszłości jakichkolwiek podwyżek. Z socjalu dostaniesz marne 10 zł w aplikacji smart lunch oraz kawę. Jeśli masz godność to omijaj szerokim łukiem ten zakład pracy.

Byly pracownik

Czekaj, czyli oni wam zabrali premie? Wyplacaja tyle samo ile wczesniej tylko zeby byla 'minimalna', ale de facto jest to mniej niz mieliscie wczesniej? :o

W kwestiach związanych z wynagrodzeniami, świadczeniami socjalnymi i benefitami pracowniczymi firma zaprasza do działu personalnego, gdzie zostaną wyjaśnione wszelkie wątpliwości w tym zakresie.

Zoja

A gdyby nie premia to ile jest podstawy? Zdarzają się miesiące kiedy nie wypłacają premii? Jakie stanowiska dostają te 23,5 PLN? Albo może po ilu latach pracy?

Twardy

Kiepskie wypłaty Warunki pracy są ciężkie (głośno, wszedobylski kurz oraz zimno) Zaplecze socjalne słabe (kantyna rodem z prl z paroma mikrofalami i lodówkami) ale plus za kawę. Palarnia z czego co widziałem to jakaś ławeczka za płotem - fatalnie to wygląda! Nie polecam!

zbylo

Teraz się zacznie znowu kreatywne manipulowanie składnikiami wypłat.. nikt w opolgrafie nie słyszał o raportach płacowych? Wszędzie inflacja każdy produkt idzie w górę... nikt sie nie powinien zgodzić na mniej niż 20% ..

Zwykły pracownik

Pensje głodowe, wstydzili by się takich wypłat dawać ludziom, ciekawe czy sami przeżyli by miesiąc za takie wynagrodzenie . Na dodatek ostatnia wypłata jeszcze nie dotarła na moje konto.

@Zwykły pracownik

Zgadam się, nigdy bym tam nie wrócił już minio to, wspilpracownicy byli mega super ludzie

Biedny

Stawka minimalna z poprzedniego roku dalej aktualna pomimo, że mamy od ponad miesiąca 2024 rok. Brak aneksów do umów podwyższających minimalna stawkę. Wszyscy jesteśmy rozsierdzeni po wypłacie za styczeń gdzie premią, akordem czy nadgodzinami "zapchali" różnicę w stawkach i straciliśmy przes to po kilkaset złotych. Bogu dzięki dostaliśmy od prezesa pączki abyśmy mieli fajną atmosferę Dziękujemy! Masz gest!

Biedny

Stawka minimalna z poprzedniego roku dalej aktualna pomimo, że mamy od ponad miesiąca 2024 rok. Brak aneksów do umów podwyższających minimalna stawkę. Wszyscy jesteśmy rozsierdzeni po wypłacie za styczeń gdzie premią, akordem czy nadgodzinami "zapchali" różnicę w stawkach i straciliśmy przes to po kilkaset złotych. Bogu dzięki dostaliśmy od prezesa pączki abyśmy mieli fajną atmosferę w pracy. Dziękujemy! Masz gest!

Danka

Co to w praktyce znaczy "wynagrodzenie adekwatne do posiadanego doświadczenia"? nie widzę tu nigdzie w dyskusji konkretnych kwot odnośnie zarobków operatora maszyn introligatorskich, ale to przynajmniej bym chciała wiedzieć, na jakiej zasadzie je wyliczają i czy można coś ponegocjować, był ktoś na rozmowie ostatnio?

J.
@Danka

Danka stanowczo odradzam pracę w tej "firmie". Zarząd ma swojego klakiera tzw. "kierownik", który kłamie i manipuluje wprowadza toksyczną atmosferę. To kiedyś była ponoć fajna firma miała lepszych kierowników a teraz zastraszanie i ciągłe wywyższanie się. Szybko odczujesz jak mało znaczysz jako człowiek. Odradzam chlop nie ponosi żadnej odpowiedzialnosci za swoje kłamstwa mimo wielu zgłoszeń i interwencji pracowników. Wybierz inna firme.

Marlenka
@J.

Próbowaliście rozmawiać zarządem odnośnie wpływu kierownika na atmosferę? Jakby ileś osób potwierdziło tę wersję, to pewnie dałoby się coś zmienić. Jednak jacyś pracownicy nadal są w tej firmie, może są jakieś plusy tej pracy? Np. na początek chyba można zdobyć tu doświadczenie?

Prawda
@Marlenka

Jakieś plusy?? hmm kłamstwa i manipulacje w sumie są na plus, komuś się to MEGA opłaca :) I tak można zdobyć doświadczenie - pracy w firmie zarządzanej jak w PRL :) taki powrót do przeszłości, jak ktoś lubi :)

Krystek
@Prawda

Historię bardzo lubię, tak samo, jak i komedie Stanisława Barei. Tak samo, jak i dobrze zarobić lubię. Podasz, ile kasy da się tu miesięcznie wyciągnąć? Ale bez nadgodzin.

Jakie narzędzia pracy zapewnia Opolgraf S.A.? Można liczyć na telefon? Czy można z niego korzystać również poza godzinami pracy?

K.

No to teraz trzeba wybrać się do Warszawy.porozmawiac z p.jackiem.p.kierownik z góry uprawia to samo co w firmie selt.brak kultury osobistej brak kultury pracy.wszyscy pracownicy zgłaszamy problem do p anstwowej inspekcji pracy.skoro pan prezes toleruje człowieka który ma a wszystkich ludzi w firmie za nic to my się za to już bierzemy.a pan kierownik z góry niech prowadzi jednoosobową firmę.bo do współpracy z ludźmi się kompletnie nie nadaje.zwykly (usunięte przez administratora) i cham .

@K.

Firma dba o dobrą atmosferę w pracy, nie toleruje braku szacunku wobec innych współpracowników, jak również w relacjach między przełożonym a podwładnym.  Zachęcamy do rozmowy z bezpośrednim przełożonym kierownika i podjęcia próby rozwiązania konfliktu wewnątrz firmy.

Zuzka
@K.

Wiecie jak tu działa hr? Czy jest szansa zgłoszenia właśnie różnych takich zachowań do hr i on się tym zajmie? Pracownicy mają jasną drogę zgłaszania podobnych incydentów?

@Zuzka

Opolgraf wspiera wszelkie działania sprzyjające budowaniu pozytywnych relacji między pracownikami. Jakiekolwiek działania lub zachowania naruszające zasady właściwego współżycia społecznego nie są akceptowane. Każdy pracownik ma możliwość zgłoszenia niepożądanego zachowania do swojego bezpośredniego przełożonego, działu personalnego lub do Zarządu – procedury są jasne i przejrzyste dla wszystkich. Skarga pracownika powinna być pisemna. Pracodawca gwarantuje, iż osoby dopuszczone do działań interwencyjnych w wymienionych wyżej przypadkach, zachowują poufność i dbają o jak najszybsze wyjaśnienie zgłoszonej sytuacji, oraz jej naprawienie.

@Zuzka

Zastanów się kto dla firmy jest ważniejszy... Przykra prawda jest taka że takich tematów jest w tej firmie sporo K napisał całą prawdę i nikt z tym od dawna nic nie robi. HR coś musi napisać niekoniecznie związanego z prawdą. Jak nie załatwimy tego całą grupą to nikt nic nie zdziała w pojedynkę ...

Pisano we wrześniu, że jest procedura wszystkim dobrze znana i że jak tylko pojawi się pisemne zgłoszenie, to będzie ono anonimowe oraz działania zostaną podjęte jak najszybciej. Ale Ty piszesz tak, jakby nic ze zgłoszonym problemem z zachowaniem kierownika się nie zmieniło. Co się wiec w tej sprawie dzieje? Pracownicy zgłosili sprawę pisemnie do zarządu i czekają na działania osób decyzyjnych? A tak na marginesie, to jak się ten kierownik zachowuje i odnosi do pracowników? Z czym mogę mieć do czynienia, gdybym zdecydował się kiedyś podjąć tu pracę?

Nikt

Nic się nie dzieje w żadnej sprawie!! Pracownicy zgłaszają praktycznie codziennie skargi, a zarząd nic. Prezes pozwala na to by ludzi źle traktowano. Tak jak ktoś pisał wcześniej, bez zmian.

Jaka atmosfera na dziale gdzie robi maszynista offsetowy? Bo tu widzę jakieś komentarze niepochlebne o podejściu do ludzi. Poza tym chciałbym się dowiedzieć, jak warunki zakwaterowania wyglądają. Jestem spoza Opola a pracodawca napisał w ogłoszeniu, że takim ludziom oferują kwatery.

W jaki sposób rozwiązany jest problem nadgodzin w firmie Opolgraf S.A.? Są one dodatkowo płatne czy może jest możliwość odbioru godzin?

Natala

Opowiecie coś o pracy jako OPERATOR PLOTERA/GRAFIK?? W sieci widziałam oferte pracy i chciałabym dowiedzieć się, czy pracuje tu się na kilka zmian? I czy znacie godziny zmian oraz jaki jest system rotacji??

@Natala

Aktualnie trwa rekrutacja na stanowisko - elektromonter z uprawnieniami SEP (praca na 2 zmiany w godz. 06.00-14.00 i 14.00-22.00).

Czy w Opolgraf S.A. pracuje się na open space?

Dorota

To jak wygląda miejsce pracy? Jakieś kameralne biuro? Dla mnie ma to duży wpływ na skupienie i spokój w pracy, także przybliż mi trochę temat. ile osób tam pracuje?

Heh
@Dorota

Jak w urzędzie/u lekarza. Długi korytarz i małe pokoje, w każdym pokoju pracuje od 1 do 4 osób.

Kszaku

W tej firmie się nie zarabia. Wystarczy popytać większość osób musi dorabiać po godzinach. Stawki nie są dostosowane do realiów rynku.

R
@Kszaku

Przy tej inflacji i goniącej minimalnej, to w mało którym zakładzie stawki będą dostosowane do rynku. Polska nie jest krajem dla biednych ludzi :) Jak jest możliwość dorabiania. To chociaż o tyle dobrze. Nie wszędzie się da i można.

Honorata
@Kszaku

W takim razie ile wynosi takie 'nie zarabianie'? Można tutaj w ogóle liczyć na jakąś podwyżkę od czasu do czasu czy nie ma na to szans?

Heh
@Honorata

Inflacyjne nie istnieją. Jeżeli chcesz podwyżkę to musisz iść na osobista audiencje do zarządu i błagać jednocześnie udowadniając, że zasługujesz

@Heh

Polityka wynagrodzeń w naszej firmie uwzględnia podwyżki dla pracowników. Wniosek o podwyżkę kieruje się bezpośrednio do przełożonego.

@Heh

Ale w realu komuś udaje się udowodnić, że zasługuje na tą podwyżkę i ją dostaje? Warto się w ogóle starać? I tak już z czystej ciekawości to ile maksymalnie taka podwyżka może wynieść?

No no
@Dorota

Jeśli pracujesz za dwóch i chcesz podwyżkę, to musisz jeszcze popracować za trzech i wtedy może dostaniesz parę groszy :) ale to i tak zawsze zależy od wielu czynników, np. zagrożenia wojną czy cenami energii - jak usłyszysz coś takiego to gwarancja przynajmniej 6 m-cy beznadziejnych oczekiwań, a jak do tego jeszcze łatwo się poddajesz to ... no cóż powodzenia:) Ta firma to przygoda życia:) zdecydowanie dla szukających nadmiernej stymulacji i niezdrowych wyzwań. Serdecznie NIE polecam dla tych, którzy mają właściwy osąd rzeczywistości. Reszta się odnajdzie:)

Hehe

Tak, czasem się udaje. Max 100/200 netto

Wanda
@Hehe

To ile wy dostajecie na pierwszej umowie że dalej pracujecie bez podwyżek? Możesz dać znać?

Hahah
@Wanda

Tak, bardzo dobra stawka, az czlowiek nie wie co zrobic z pieniedzmi. Ja na wstępie miałxm parę lat temu 2200 netto, moje "podwyżki" goniły place minimalna. Tak jak ktoś napisał wcześniej jak pójdziesz na 3 spotkania z prezesem i przedstawisz 5 stron A4 argumentów to czasem dostaniesz 100 netto. Może ktoś będzie chętny opowieddziec co się stało z wypłatami za czasów covida. Nie ma liniowych podwyżek, wszystko zależy jak często chodzisz i błagasz i znosisz gdy Ci próbują na siłę udowodnić ze nie do końca zasługujesz

Dorota

Nigdy wcześniej nie pracowałam w drukarni, dlatego mam parę pytań. Czy kobieta może aplikować na to ogłoszenie na operatora maszyn z ich strony? Fizycznie jest szansa, że sobie poradzę?

No
@Dorota

Fizycznie pewnie tak, psychicznie ciężej

@Dorota

Firma zachęca do wysyłania CV, bo tylko poprzez CV pracodawca ma możliwość kontaktu z kandydatem i zaproszenia go na rozmowę w celu przedstawienia warunków dotyczących przyszłej pracy. Na dane stanowisko pracy może aplikować każdy. Po rozmowie i zapoznaniu się z wymogami i warunkami panującymi na danym stanowisku pracy kandydat ma czas na samodzielne podjęcie właściwej decyzji.

R
@Dorota

Fizycznie to najmniejszy problem. Problemem jest zrozumienie działania maszyny i umiejętność jej ustawienia. Choć też zależy, jaką i gdzie. Kobiety znajdziesz np na trójnożu, niciarce, albo wyklejce. Na innych za bardzo się kobiet nie widzi, co nie oznacza, że się nie da.

@No

A psychicznie czemu ciężej? Chodzi Ci bardziej o to, że stres przed nieznanym czy raczej o atmosferę? A może jeszcze coś innego?

Lucek

W końcu wieje normalnością i ludzie zadowoleni :)

Hehe
@Lucek

Ciekawe kiedy prawda wyjdzie na jaw :-D

Zostaw merytoryczną opinię o Opolgraf S.A. - Opole

• Jak się pracuje w Opolgraf S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Opolgraf S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 88.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Opolgraf S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 78, z czego 41 to opinie pozytywne, 26 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Opolgraf S.A.?

Kandydaci do pracy w Opolgraf S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Opolgraf S.A.