Opinie o PPU Pomel Sp. z o. o. w Wyszków

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy PPU Pomel Sp. z o. o.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie PPU Pomel Sp. z o. o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja i przetwórstwo tworzyw sztucznych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o PPU Pomel Sp. z o. o. w Wyszków

Witam, jakie są tegoroczne akordy? W zeszłym roku ktoś pisał o zarobkach na poziomie 4500 zł pod warunkiem jego wyrobienia. ciekawi mnie jak to w praktyce wygląda, bo tak się składa, że posiadam doświadczenie na stanowisku Technologa w branży produkcji metalowej a pisali w ofercie, że to będzie na plus

Ida

Ile zarabia doświadczony spawacz?

Aldona Nowy wpis

6 brutto bez doświadczenia? opiszcie tez warunki od razu jakie teraz są na miejscu. jaki sprzęt i ogólnie sytuacja z bhp jak wygląda? Partner dostanie odzież roboczą?

Spejson Nowy wpis
@Ida

4500 na rękę jeżeli wyrobisz akord...

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa kluczową rolę w osiąganiu wyników. Jak wygląda ten aspekt w PPU Pomel Sp. z o. o.?

Obcy

Pozdrawiam Cię Monia Z fajna z Ciebie laska :-D

Agata
@Obcy

A to reszta zespołu nie jest taka? Że ci się jedna osoba rzuciła w oczy. A tak na poważnie, to serio dobrze byłoby wiedzieć, jak tam z atmosferą teraz, wszystko gra czy jakieś burze są?

Bajera G
@Agata

Atmosfera sama rodzinka lizodupki trzeba się pilnować co się mówi do kogo. Nie mają ludzi i szukają a nikt nie chce przyjść. Obiecują góry złota nie polecam

Beata
@Bajera G

A wywiązują się z tych obietnic? Ile tak na prawdę można zarobić? Są jakieś premie albo nadgodziny? Czy goła podstawa?

Marzena

Czy kobiety też są zatrudniane do Pomelu? Jak tak to na jakie stanowisko produkcyjne, i czy trzeba mieć jakieś doświadczenie?

Rozbawiony

Nadal chlejeta na PP1 xd podobno tak xd nic się nie zmieniło od lat xd

Na jaką pensje miesięczną można liczyć na pp1 czy płacą na godzinę czy stała miesięczna pensja

Gaweł
@Paweł

Płaca akordowa + dodatki spawalnicze itp. Płaca dla pracowników produkcyjnych jest nieproporcjonalna do płacy specjalistów. Bardziej opłaca się pracować na produkcji i robić dniówkę w 3 godziny, niż kończyć studia i starać się wnosić coś do firmy. Brak docenienia pracowników którym zależy.

@Paweł

praca na akord + premia jakościowa + premia kwartalna + premia roczna + premia za pomysły pracownicze + ewentualny dodatek spawalniczy ( wysokość zależna od umiejętności)

Jan
@odpowiedź

Podstawa też jakaś jest czy nic a nic? I jaką umowę się podpisuje?

Nieobecny
@odpowiedź

Premia za pomysł ? Zapomnieliście dodać że jest to 100 zł max... A trzeba się narobić przy przyrządzie dwie zmiany ....

Bożena
@Nieobecny

Jeśli to za mało to czemu nie "wycenicie" swoich pomysłów i nie będziecie się ubiegać o większą premię?

Kapeć
@Gaweł

Technolodzy na pp1 drugą lub trzecią pensje zarabiają na fuchach. Chłopaki na produkcji im zrobią za darmo a oni to potem sprzedadzą za kilka stówek lub kilka tysięcy. Gdy jeszcze pracowałem w pomelu spawałem jednemu technologowi fuchę. Zeszło się około godziny. Co otrzymałem w zamian? Nic. Więc nie mów, że nie opłaca się być specjalistą w pomelu.

Kamila
@Kapeć

czyli co, nikt nie kotroluje ile materialu firma na cos zuzywa ze mozna tak fuchy robic ?

Kapeć
@Kamila

Ten materiał, który był przeznaczony na fuchy był pewnie kwitowany jako odpad. Za moich czasów, czyli dwa, trzy lata temu technolodzy robili fuchy na potęgę. A że ich auta stały na parkingu wewnętrznym to normalnie ładowali te fuchy do bagażników. Nie wiem czy do tej pory też się tak dzieje ale prawdopodobnie tak.

Robert
@Kapeć

Pracowałeś, ale może coś się zmieniło przez ten czas. Ktoś wie?

@Kapeć

Czytam i nie dowierzam. Fuchy na potęgę??? Zastanów się co piszesz. Pracuję na produkcji i te Twoje "na potęgę" to pewnie wycięcie/wygięcie, ewentualnie pospawanie wyrobu, zazwyczaj potrzebnego komuś do domu. Jeżeli ktoś potrzebuje wykonać coś w firmie, wystarczy iść do kierownika/dyrektora z podaniem. Zazwyczaj nikt nie robi z tego problemu. Może sam robiłeś fuchy i wiesz z czym się to je....

Krystian

Jak wyglądają zmiany na produkcji? Pracujecie na 3 zmiany czy jest system 4-brygadowy ? Jak płatne i czy w ogóle są nadgodziny ?

Agata
@Krystian

Tez ciekawa jestem ale to chyba wszystko jak wszędzie zależy od działu i stanowiska? Ty o czym teraz piszesz?

Czy nowo zatrudnione osoby w PPU Pomel Sp. z o. o. otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

Tak

Jan

To świetnie, nie zawsze tak to wygląda. Potem jest umowa na rok czy od razu bezterminówka? Druga opcja byłaby zdecydowanie lepsza...

Czy w PPU Pomel Sp. z o. o. zawierane są umowy zlecenie w okresie próbnym?

Nie. Pierwsza jest zawsze umowa o pracę najczęściej na 3 miesiące

Nie przychadzcie tu do pracy. Ja jestem brygadzista na metalowym i zero szacunku do nas. A kierownik i dyrektor to tragedia . omijajcie ten zaklad szerokim lukiem.!!! .

Sabaka
@Adam

Jak kupisz sobie słownik to zmienią zdanie. Sam zobaczysz.

Krzysztof

Firma z wielkim potencjałem. Praca na Wydziałach zależy od kierowników ale generalnie raczej nikt nie narzeka i mało kto sam się zwalnia. Wielu ludzi po poszukiwaniach nowej pracy, wraca z powrotem. Firma się rozwija i chyba nawet rozbudowuje.

Jakich pytań można się spodziewać na rozmowie rekrutacyjnej w firmie PPU Pomel Sp. z o. o.?

odpowiedź

a na jakie stanowisko jeśli można bardziej sprecyzować?

Staly

Nie ma typowych pytań. Oni sami z Ciebie zrobią osobę na odpowiednie stanowisko.(usunięte przez administratora)

Tasi

Ludzie zastanowcie sie jak byscie byli pracownikami restauracji i w tym momencie byscie zostali bez pracy i wypłaty. Firma ciągnie produkcje do puki moze poto zeby zapewnic swoim pracownikom zabezpieczenie finansowe. A jak wszyscy przestaniemy pracowac to jiestety bedzie jak kiedys, papier na kartki, zreszta widac co sie dzieje w sklepach po kilku dniach paniki.

Niezadowolony
@Tasi

Jeżeli któryś z pracowników trafi do kwarantanny to zakład i tak będą zamknięty. Czy warto dla własnego zysku ryzykować zdrowie pracowników?

Tasi
@Niezadowolony

w konsekwencji wszyscy zachorujemy, ważne żeby w tym czasie mieć za co kupić sobie leki i jedzenie, firma zapewne ma pieniądze na wypłaty po zamknięciu zakładu ale to nie jest studnia bez dna.

Wojtek

Prezesie. Niech Pan zamknie firmę na 2 tygodnie, zdrowie i życie pracowników i ich rodzin jest ważniejsze. Mam nadzieję że prezes, zarząd i kierownicy poważnie podejdą do sprawy.

Tom
@Wojtek

Popieram, firma powinna być zamknięta.

Hary
@Tom

Ja też mam taką nadzieję, że będzie zamknięta.

Basia
@Wojtek

Wszyscy idą po rozum do głowy i zamykają firmy na czas kwarantanny, mam nadzieję że nasza firma też będzie zamknięta. Żeby było potem do czego i kogo wrócić!!! Prezesie do działa, żeby potem nie było za późno!

Niezadowolony

Ciekawe kto przyjdzie do pracy jak wszystkich pracowników wezmą na kwarantannę?

Jeszcze nie zarażony

Kto jest świadomy niech przeczyta. Podwładny ma prawo się powstrzymać od świadczenia obowiązków, jeśli warunki w firmie nie odpowiadają przepisom bhp i stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia lub życia pracownika. Prawo do powstrzymania się od wykonywania obowiązków pracowniczych w przypadku wystąpienia zagrożenia o charakterze zewnętrznym uregulowane jest w art. 210 par. 1 k.p. Zgodnie z tym przepisem jeśli warunki pracy nie odpowiadają przepisom bezpieczeństwa i higieny pracy, stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia lub życia zatrudnionego, albo gdy wykonywana przez niego praca grozi takim niebezpieczeństwem innym osobom, podwładny ma prawo się powstrzymać od wykonywania obowiązków. Obecnie pracownik jest zmuszony do pracy pomimo złudnego poczucia bezpieczeństwa. Nikt nie zdaje sobie sprawy z tego, że osoba zarażona koronawirusem przez kilka dni bez objawów może zainfekować pozostałych. Pomiary temperatury pracowników zdadzą się na nic gdyż okres inkubacji wirusa wynosi kilka dni.

JJ

Wiadomość nieoficjalna. Od poniedziałku zakład zostaje zamknięty.

Zygmunt

Plusy: - wynagrodzenie o czasie; - umowa o pracę; - nie ma mobbingu (mówię z perspektywy swojego działu i tych na których mam znajomych, w pozostałych nie zauważyłem ale tam rzadko chodzę) - świetne miejsce do zaczęcia kariery. Można się dużo nauczyć zarówno na stanowiskach produkcyjnych jak i w technologii. - modernizowane maszyny i zakupowane nowe - dofinansowanie do sportu (150 zł na kwartał) - raczej nie ma problemu żeby wziąć urlop. - Polski kapitał - dobra atmosfera Minusy: - niskie stawki - kiepska infrastruktura (mały parking {chociaż już się trochę poprawiło}, przestarzałe łazienki i kuchnie - przydałby się remont) - ciężko jest się dostać na stanowiska biurowe (spowodowane jest to stosunkowo małą rotacją pracowników, rzadko pojawiają się wolne etaty) - dziwne myślenie ludzi (takie popegeerowskie) w stylu jakoś to będzie, zróbmy sobie sami, narazie nam wystarczy, ale powoli to się zmienia Podsumowanie: Ogólnie praca jest w porządku, ale szału jakiegoś nie ma. Duży potencjał kryje się w tej firmie ale przez to myślenie o którym pisałem wyżej, rozwój jest stosunkowo powolny. Stawki też nie zachęcają do dawania z siebie więcej, wręcz przeciwnie, sugerują rozglądanie się za czymś lepszym. Rozwój pracownika w tej firmie na początku jest bardzo szybki (musisz się przystosować do wymagań branży motoryzacyjnej - mnóstwo papierologii), jednak powyżej pewnego poziomu pojawia się stagnacja (która dotyka 99% pracowników) i mało kto wybija się ponad przeciętność. W mojej prywatnej ocenie brakuje liderów i specjalistów, którzy będą chcieli pchnąć firmę na wyższy poziom (nie piszę tu o dociskaniu śruby pracownikom, tylko o zwiększeniu wydajności w ujęciu systemowym). Przydałby się też jakiś system rozwoju dla obecnych specjalistów (szkolenia są, ale tylko te najbardziej potrzebne, z typowo rozwojowymi które poszerzają myślenie jest trudno) i jakiś sensowny sposób rekrutacji nowych (lub edukowania własnych młodych pracowników i podnoszenia ich kwalifikacji tak by mogli awansować i wypełniać luki po starzejącej się kadrze technologicznej). Moja ocena to 6/10 (jakby była wyższa stawka to oceniłbym na 6,5) więc pozytywnie

Janusz
@Zygmunt

Cieszę się, że w tak skrupulatny sposób oceniłeś tego pracodawcę. Napisałeś, że ciężko jest dostać się na stanowiska biurowe w tej firmie. Z tego też względu chciałbym wiedzieć, czy w przypadku, gdyby takie ogłoszenie się pojawiło, pracodawca daje szanse zatrudnienia tylko osobom z zewnątrz, czy może osoba, która zajmuje inne stanowiska w tej firmie, również może ubiegać się o przeniesienie do biura?

@Zygmunt

Pracowałem w tym zakładzie i powiem tylko jedno. Na wydziale powłok wynagrodzenie za pracę spada z miesiąca na miesiąc. Trzeba robić więcej za te same pieniądze. Akord to lipa. Wypłaty są naliczane po łebkach. Jeżeli jesteś kapusiem i donosisz to masz lepszą. Zwykły pracownik traktowany jest jak śmieć. Wszędzie wynagrodzenia za pracę rosną a na tym wydziale maleją. Kto przy zdrowych zmysłach będzie pracował więcej za coraz mniejsze pieniądze. Coraz więcej osób z wydziału planuję się zwolnić ponieważ w każdej innej robocie na dzień dobry dostajesz więcej niż na tym wydziale. Każde udanie się do toalety za potrzebą jest wypominane. Trzeba poświęcać przerwę w celu skorzystania z toalety. Kierownik nie rozumie pracowników. Już nie pamięta jak sam był robolem. Brak szacunku i zrozumienia pracowników. Ciekawe co powie inspekcja pracy na naliczanie wypłat tydzień przed końcem miesiąca.

Pytanie do obecnych pracowników: czy poza wynagrodzeniem firma oferuje dodatki w postaci, np. opieki medycznej, kart sportowych? Jak wygląda pakiet socjalny?

Helio
@Kandydat

Jak dostaniesz ubrania robocze to wszystko

Ziuta

Toć to siok. Który brygadzista? Dawaj Wlodziu imię tegoż pana

cynk

Jak trafisz na PP3 to aquapark, z duza iloscia wanien

Don omar & Lucenzo

System wynagradzania w akordzie to lipa jakich mało. Na niektórych wydziałach pracownicy mają takie stawki że przez tydzień nie wyrobią dniówki. A po za tym jest jeden pachnący wydział gdzie w ogóle nie ma stawek w akordzie.

Sisi
@Don omar & Lucenzo

Rozwin swoja wypowiedz bo jakos taka byle jaka jest

Don omar & Lucenzo
@Sisi

Na wydziale gdzie jest piękny zapach chemii akord to lipa. Doświadczony pracownik dostaje takie same wynagrodzenie jak młody pracownik. Brak szacunku dla pracy starszych pracowników i ich umiejętności. Normy na wydziale są takie że nawet jakbyś robił za dwóch to i tak Ci więcej nie zapłacą. Pracowałem tam jakiś czas temu i wiem, że wypłaty za pracę na tym wydziale są nie adekwatne do wykonywanej pracy i umiejętności pracowników. Na wydziale nie szanuje się pracowników. Kierownictwo i brygadziści mają pracowników za zwykłych roboli. Tam żeby mieć lepsze wypłatę to podpier....a się każdego kogo się da. Kolesiostwo jak ta lala.

Pozytyw
@Don omar & Lucenzo

Nie radzisz sobie to się zwolnij

Zostaw merytoryczną opinię o PPU Pomel Sp. z o. o. - Wyszków

• Jak się pracuje w PPU Pomel Sp. z o. o.?

Zobacz opinie na temat firmy PPU Pomel Sp. z o. o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PPU Pomel Sp. z o. o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PPU Pomel Sp. z o. o.?

Kandydaci do pracy w PPU Pomel Sp. z o. o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

PPU Pomel Sp. z o. o.
3.3/5 Na podstawie 174 ocen.
  • Serocka 11
    07-200 Wyszków