Opinie o UBS w Kraków

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie UBS. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie UBS o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT - hosting stron internetowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o UBS w Kraków

Czesc

Czy pracując w Operations trzeba kontaktować się z klientami (mailowo/telefonicznie)?

Kredka
@Czesc

Operations to nie Customer Service

Przyszly Pracownik

Hej, Jakie widelki na AO / AD w IT jako BA ?

@Przyszly Pracownik

AO ~ max 14k AD ~ max 25k

Niezdecydowany
@Przyszly Pracownik

A wie ktoś czy na AD też są jakieś roczne bonusy (premie) czy to dotyczy tylko EE i AO?

Widełki

Czy to widełki Max na start czy w ogóle tyle maksymalnie można zarabiać na tych gradach?

wkurzony

AO to nieco więcej w działach takich jak modelowanie, finanse, IT (ok. 15-16 tyś). Na AD to trudno przekroczyć 21 tyś...

Weronika
@wkurzony

Co obecnie tutaj powoduje ten trud, że się raczej nie przekroczy? Różnica 4 tys między tym co podał kole w oczy jednak. To na podstawie czego te wyżej widełki zostały podrzucone?

aaaaaaaaaaaaa
@Weronika

do 25 w IT, do 21-22 wszędzie indziej.

bh
@aaaaaaaaaaaaa

Chodzi o podstawę czy podstawa + dodatek transportowy?

Ile
@aaaaaaaaaaaaa

A ile przeciętnie trzeba mieć doświadczenia na AO żeby awansować na ad? Jest jakieś minimum?

Patrycja
@Ile

Nie ma czegos takiego ze awans z AO na AD wymaga ilus lat doswiadczenia…Znam dwa przypadki osob ktore pchaly wszedzie gdzie sie da, zeby miec visibility i w ciagu 4 lat przeszly z EE na AD. Znam tez osoby, ktore super wykonuja prace i od 8 lat sa na AO.

@Patrycja

Z tym visibility to różnie bywa, łatwiej jest zmienić pracę i wrócić na wyższą range jak komuś bardzo zależy :) Podziwiam ludzi którzy wytrzymali w UBS 8 lat, a nawet te 4 lata.

BBBBBBBBBBBBBB
@aaaaaaaaaaaaa

Mówimy tutaj o kwotach netto czy brutto?

doktor proktor
@BBBBBBBBBBBBBB

A jakie kwoty masz wpisane na umowach...?

Mro

Jakie wynagrodzenie na stanowisku HR data analyst aktualnie? Nie chce przestrzelić na interview.

Przyjaciel

Siemanko, Staram się dostać do operacji. Czy znajdzie się tu ktoś tak miły aby opowiedzieć coś o procesie rekrutacyjnym? Ilu poziomów się spodziewać? Czy są jakieś testy/egzaminy/case study? Jeśli tak to na jakim poziomie zaawansowania?

Polak5
@Przyjaciel

Etapy zazwyczaj są 3: testy "sprawnościowe" (w mojej opinii proste: test na IQ, podstawową wiedzę z finansów i bycia grzecznym korposzczurem) oraz 2 rozmowy rekrutacyjne. No a co do Operations to nie słyszałem o tym dziale nic dobrego w żadnym banku inwestycyjnym, więc jak masz wybór to się nie pchaj :)

Staż

Bardzo nieprofesjonalna rozmowa rekrutacyjna. Pierwszy telefon - pani z HR miła, pytania typu, czy jestem zainteresowany zostaniem w UBS po stażu, ile godzin chcę pracować. Telefon umawiający na rozmowę - ta sama pani, nie było problemu z wybraniem dogodnego terminu. Rozmowa - miało być 2 rekruterów, przyszedł tylko pan z Indii, nic nie wspomniał o braku drugiej osoby. Po jego pokoju cały czas chodziły różne osoby, ktoś nawet wziął gitarę. Był hałas. Potem na łóżku siedziała dziewczyna, która patrzyła na mnie, słuchała odpowiedzi. Wyglądała na zniecierpliwioną i ewidentnie chciała, żeby rekruter się pospieszył. (Była przygotowana do wyjścia, trzymała torebkę.) Następnym etapem miała być rozmowa z managerem, zrezygnowałem z dalszej rekrutacji.

Pytania tylko techniczne. Część pytań była normalna, dużo dziwnych i mocno specyficznych, pytania o wzory matematyczne, konkretne funkcje, których normalnie nigdy się nie używa. Uważam, że pytania były przesadzone jak na pozycję stażową za 27 zł za godzinę. Oferowali umowę zlecenie i pracę tylko stacjonarną.

logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Administrator Systemów Linux
PN standard Sp. z o.o.

Cześć, od jakiegoś czasu powoli zacząłem przygotowania do zmiany pracy (opracowałem sobie typowe pytania - jakiś trudny case, błąd, stresująca sytuacja itp). Aktualnie pracuje w jednym z banków który ma siedzibę w Krakowie i Gdańsku ;) - 3 lata / Sporo Reportingu do SM oraz General Accounting - z naciskiem na to pierwsze. Dodatkowo wcześniej pół roku w banku detalicznym jako doradca klienta, zainteresowany finansami, dobry excel i podstawy VBA - tak aby pisac PROSTE makra, no i angielski w miarę dobry. Pytanie: Interesuje sie mniej wiecej takim stanowiskiem jak Senior Financial Reporting Specialist w UBS, jaki to jest dokładnie u was rank i jakie mniej wiecej pieniadze moge wynegocjowac (widełki) z 9/10K brutto? Czy ktos wie jakie pytania technicznie pojawiaja sie czesto lub moga pojawic sie na takie stanowisko? Czy będąc polecanym mam wieksze szanse? (pytam bo w bliskiej przyszlosci bede szukac tutaj kogos kto mnie poleci i byc moze doradzi, podpowie z czego moglbym sie poduczyc) - mysle ze w przeciagu tygodnia/dwóch jak ogarne teoretyczne pytania Z góry dzieki!

@Zainteresowany

Zapomnialem dodać, interesuje mnie tylko praca zdalna - jest to możliwe w tej firmie?

Interesariusz
@Zainteresowany

Tak. Nie wypowiadam się za cała firmę, ale u mnie w dziale jest dowolność.

Dora
@Zainteresowany

Cześć, Przy tym stanowisku będzie to praca w finansach. Po rozmowie zapewne zdecydują czy zatrudnia Cie na EE- Rank Employment, czy AO-Authorised Officer. Jeśli chodzi o stawki to tak z rozmów koleżeńskich i własnych doświadczeń mysle że EE to ok 6-7 brutto, AO -8-13/14.Wszystko zależy od tego jak Ci pójdzie na rozmowie ale możesz zapytać podczas pierwszego etapu-na jaki Rank aplikujesz (EE czy AO). Powodzenia!

kandydatka

Czy w UBS są organizowane w 2023r. jakieś staże? Jeśli tak ,to czy jest możliwość pracy w formie hybrydowej/zdalnej?

Magda
@kandydatka

Tak. Są staze, od początku pandemii stażyści pracują tak jak inni pracownicy tj zdalnie. MiGa raz na jakiś czas pojawić się w biurze lub w ogóle się tam nie pojawiać. To już kwestia uzgodnienia z przyszłym menagerem

choyowo

Podwyżki brak

ciekawa
@choyowo

to nie wszyscy dostawali podwyżkę?

@ciekawa

AO - podwyzka 0, bonus 5800 brutto. Czy ktos wie jakie sa zasady przyznawania podwyzek? Kolezanka z zespolu byla na urlopie wychowawczym caly 2022, 9% podwyzki. Wiec nie bylo to uzaleznione od oceny rocznej.

Magda
@ciekawa

AO podwyżka 2100 brutto, bonus 6000brutto

HO

Hej, jak teraz wygląda możliwość pracy zdalnej? Czy można pracować całkowicie zdalnie lub pojawiać się sporadycznie w biurze(2, 3 razy w miesiącu)?

@HO

można, wszystko zależy od teamu do jakiego ske będziesz rekrutowal

Amelija

Zastanawiam się nad aplikacją na stanowisko Tech Business Analyst. Czy ktoś wie na jakie wynagrodzenie można liczyć na tym stanowisku?

zamiokulkas

Proszę powiedzcie mi, jak ma się prowadzenie na boku niekolidującej działalności gospodarczej i pracy w UBS? Słyszałam, że firma "prześwietla" potencjalnych pracowników i taka działalność może być problemem. Dzięki

Barbara
@zamiokulkas

regulamin na ten temat ma blisko 20 stron wiec ciężko go streścić ale jeśli nie jest to biznes związany z nieruchomościami, bankowością, doradztwem finansowym czy hazardem to powinny zostać zaakceptowane w praktyce team leader może nie mieć ochoty się z tym użerać jeśli usłyszy takie info na etapie rekrutacji mój background check trwał 20 dni i nie pytali o działalność, tylko o dotychczasowe związki z UBS na ujawnienie takiej działalności ma się 30 dni po zatrudnieniu, gdy człowiek będzie miał okazje zapoznać się z wewnętrzną polityka

Pijak

Jak to jest w tym kochanym kraju ? Albo robota u typowego Janusza w Januszexie albo po ZNAJOMOŚCI w korpo. Jak żyć ?

Bonusys

Kiedy informacja o bonusach i podwyżkach inflacyjnych ? Czy jezeli ktos pracowal mniej niz rok, np. 8 miesiecy to dostanie podwyżkę ? Straszny chaos.

W lutym
@Bonusys

Informacje pojawią się w lutym lub pod koniec stycznia. Podwyżki następują od lutego i bonus także jest wypłacany w lutym. Jeżeli pracujesz mniej niż rok to podwyżki nie będzie, natomiast bonus będzie naliczony proporcjonalnie do liczby przepracowanych miesięcy. Np. 8/12 pełnej kwoty

Rok
@W lutym

A ten rok musi upłynąć do lutego? Czy ktoś zatrudniony od 1 lutego 2022 dostanie podwyżkę?

Podwyzka
@W lutym

A ten rok musi upłynąć do lutego? Czy ktoś zatrudniony od 1 lutego 2022 dostanie podwyżkę w 2023?

Luty
@Podwyzka

Nie, żeby dostać podwyżkę trzeba być zatrudnionym przez cały 2022. Zatrudniony w lutym 2022 dostanie jedynie 11/12 wartości bonusa

Omg
@Luty

Poważnie? Bez sensu… w żadnym regulaminie ani umówię o tym nic nie wspominaja

Bonusys
@Omg

Przecież to jest nielogiczne, nigdzie o tym nie jest wspomniane, że trzeba przepracować cały rok, żeby dostać podwyżkę. Co więcej, podczas prezentowania oferty Pani z HR powiedziała, że nie jest to prawdą że trzeba przepracować cały rok... Ktoś mnie w takim razie wprowadził w błąd !?

Niestety
@Bonusys

Potwierdzam, trzeba przepracować rok, co jest (usunięte przez administratora)jak but

Hope
@Niestety

Mam nadzieje ze to zmienia. Dajcie znać gdyby jednak tak nie było

Bum
@Hope

Niestety nie zmienili, podwyżka tylko dla ludzi pracujących cały 2022 (bonus jest).

mm
@Hope

Jako perm od lutego/marca 2022 dostalem podwyzke/bonus, chyba sie jednak da

Nice
@mm

Świetna wiadokosc! A mniej więcej jaki dział/lokalizacja?

@Bum

u mnie nawet Ci zatrudnieni w połowie roku dostali podwyżki, niewielkie ale zawsze ;)

Super
@ja

Super, dzięki. Dobra wiadomosc dla New joinera od marca

Niezorientowana

Hej, Chciałabym zaaplikować. 4 lata doświadczenia w fund accountingu, studia finansowe, ACCA in progress, podstawy VBA. Ktoś coś doradzi? ssbweronika@o2.pl

@Niezorientowana

Na jakie zaszeregowanie aplikować z takimi kwalifikacjami jak powyżej i jaką kasę można ogarnąć ? Czy jest opcja full pracy zdalnej ? PERE fund accounting, financial accounting, audit assistance - 5 lat doświadczenia.

Wiktor89

Czy jest tu ktos, kto moglby merytorycznie opisac obecna sale dotyczaca oceny rocznej? Jestem po rozmowie z managerem, ocena “needs focus”, niby najnizsza w skali ale zapewnia mnie ze dobrze wykonalem prace, tylko “mozna bylo zrobic wiecej w porownaniu do osob na moim grade”. Rozumiem ze sumienne wykonywanie obowiazkow ze swojego job description juz nie wystarczy i niewazne jak wykonujesz swoja prace - wazne zeby wszyscy wiedzieli kim jestes?

@Wiktor89

Przecież tak zawsze było, jest i będzie. Wyobraź sobie, że mamy na rynku dwa produkty. Oba bardzo dobre, z tym że jeden jest dobrze rozreklamowany a drugi słabo. Jak myślisz, który z nich się bedzie lepiej sprzedawał i da zarobić więcej swojemu producentowi? To fajnie, że jesteś dobry w tym co robisz ale musisz jeszcze trochę się pokazać i porozpychać łokciami

Of kors
@Wiktor89

No niestety - każde korpo widzi bardziej przepychanie się łokciami niż dokładna, sumienna pracę :) Nie należy się jakkolwiek przejmować ocenami, one wszystkie się sprowadzają żeby zapłacić jak najmniej bonusu/podwyżki

tomasz
@Wiktor89

niestety to znaczy, ze nie jestes potrzebny

Wiktor89

Bonus od tego roku jest uznaniowy, wiec nie liczylbym na cuda.

Abc
@Wiktor89

A to nie jest uznaniowy od AD?

tomasz
@Abc

Jest. Info będzie w przyszlym tyogdniu.

Kij

Hej, jakieś opinie o dziale KYC? Warto? Jeśli tak, to za jakie stawki?

rozmowa rekrutacyjna

Chciałabym się dowiedzieć, czy rozmowa rekrutacyjna na stanowisko Intership HR jest w języku polskim czy angielskim?

@rozmowa rekrutacyjna

to zależy, na pierwszym telefonicznym etapie na pewno padnie pytanie o język i ewentualna jego weryfikacja paroma pytaniami, a co do dalszych etapów należy pamiętać, że w UBS pracuje sporo osób, które nie posługują się językiem polskim i Twój manager może używać tylko i wyłącznie angielskiego

pracownik2
@rozmowa rekrutacyjna

Z tego co wiem na każde stanowisko wymagany jest angielski. Nawet jeśli rozmowę rekrutacyjną masz z Polakami to odbywa się ona 50/50 w języku polskim i angielskim.

byłypracownik

Pracowałem kiedyś w UBS i nie ma chyba w Krakowie drugiej firmy tak niedbającej o pracowników. Image tej firmy w krakowie próbują ratować sponsorując bieg charytatywny zamiast po prostu poprawić atmosferę w pracy i liczyć na polecenia pracowników. Polityki wewnętrzne to jest antypracowniczy dramat. Praca z domu tak, ale na własnym sprzęcie poprzec citrixa bo firma zarabiająca miliardy oszczędza na laptopach dla pracowników. W obecnych czasach krakowskie firmy w pozwalają pożyczyć monitory żeby było Ci wygodniej, tutaj firma liczy że pracownik sam sobie zapewni sprzęt ze swojej marnej pensji. Awanse dotyczą tylko specyficznych sytuacji i działów. Niektóre wszystkich wrzucają na AO/AD nawet gdy kompetencji brak. W innych trzeba się kisić na EE. Nie da się awansować wewnętrznie (sic!). Można stanowiska zmieniać tylko w ramach tego samego ranku. Oczywiście awanse i podwyżki możliwe tylko raz w roku więc jak nie udało Ci się w lutym to czekaj w najlepszym przypadku 12 miesięcy. Zarząd krakowski zarabia miliony złotych (można łatwo sprawdzić w KRSie) mimo że ledwo duka po angielsku, szwajcarski dziesiątki milionów franków (chwalą się w internecie) a ty szary pracowniku spróbuj złożyć wypowiedzenie dzień przed wypłatą bonusa to mimo że przepracowałeś cały poprzedni rok dostaniesz za niego okrągłe 0 zł.

Atomek
@byłypracownik

Ej, ale przecież dorzucają się do laptopa jeśli o to zawnioskujesz.

NIna
@Atomek

Tak, można, jeżeli ktoś w firmie Ci powie, że jest taka możliwość i o tym wiesz (nawet jeśli sam pobiera taki dodatek to może Ci nie powiedzieć). Dostajesz też dodatek ze sporym poślizgiem (od kolejnego miesiąca albo za dwa miesiące od daty złożenia wniosku). Dodatek wynosi kilkadziesiąt złotych miesięcznie, z tego co wiem.

pp
@NIna

@NIna - nie przesadzajmy, na samym początku w mailu dostajesz info do strony poland-start, tam jest wiele linków np. o grupach sportowych, w których płacisz tylko 23%(vat) za dane aktywności jak gokarty, strzelnica, tenis etc. Dodatkowo masz osobną stronę z rzeczami HRowymi, gdzie normalnie jest FAQ i wylistowane co możesz - dodatek do okularów, jak ogarnąć PKK i wiele innych. Generalnie nie traktuje się pracowników jak przedszkolaków, którym trzeba pokazywać wszystko palcem, zamiast przegadać godzinę na kawie, można pogrzebać chwilę w intranecie, nie jest to takie trudne.

NIna
@pp

Może coś się niedawno zmieniło na plus, niestety cały onbarding w UBS wspominam bardzo źle - błędne dane w umowie (tak, zła kwota wynagrodzenia), brak szkolenia na temat oceny rocznej, brak jakiegokolwiek wprowadzenia typu choćby przedstawienie działu, brak informacji o możliwościach szkoleniowych. I nie, nie otrzymałam informacji o tym, że można się ubiegać o taki dodatek. Zanim napiszesz komuś że "przesadza", pomyśl że ktoś mógł zaczynać pracę w innym czasie niż Ty i nie dostać za wiele informacji.

requestor
@NIna

Jeżeli kiedyś rzeczywiście było tak jak piszesz to znaczy, że właściwie wszystko zmieniło się na lepsze.

requestor

A co, też chcesz dostać taką fuchę?

rudy_patus_psycho_nurek
@requestor

Nie pracuje z załganą patolgią , nawet za duze pieniadze

James
@byłypracownik

Świetnie ich wypunktowałeś ! Brawo !

nobody
@Atomek

Dorzucają się całe 80 pln. a w zamian wymagają: 1. Pracy z określonej lokalizacji. To ma być konkretny adres który podajesz w umowie. 2. Odpowiadasz za sprzęt oraz system operacyjny żeby one były w sprawnym stanie przez cały okres płacenia Tobie tej gigantycznej kwoty. 3. Sprzęt oraz system operacyjny nie mogą być droższe niż sumarycznie chyba 3k pln, dalej są schody z approvalami. 4. Masz zainstalować Citrix oraz Media Engine które integrują się z jądrem systemu operacyjnego i nie wiadomo co jeszcze robią oprócz obsługi zdalnego pulpitu. 5. Masz se sam zapłacić za meble oraz zużyty prąd. Deal taki że hej!

Adrian2347
@byłypracownik

Zgadzam się w 100%. O awans bardzo trudno(kwalifikacje osiągnięcia się nie liczą, jak cię Menago lubi to masz szansę po kilku latach) Do koryta dostają się nieliczni. Podwyżki.... Nawet nie inflacyjne... 3% w tym roku.

Zgadzam się 10000%
@byłypracownik

Zgadzam się - tylko negatywna opinia o firmie UBS.

BorisJohnson
@byłypracownik

To o czym piszesz ma odzwierciedlenie nie tylko w LinkedIn (przepasc pomiedzy poziomem, background polskiego management z centrum racjonalizacji kosztow/aka (low cost country) jak Krakow/Polske, okreslaja sie wciaz na zachodzie,braku mozliwosci zdobycia doswiadcznia nie operacyjnego a strategicznego nie Centrum Uslug!) ale takze w najnowszych raportach zarobkow michaelpage.Pl czy polskiego hays.Pl. W Polsce najwiecej zarabiaja “Adminstracja” po UJ czy Innych nie zwiazanych uczelniach! Sproboj takich przypadkowychludzi znalesc w Zurichu czy Londynie! Malo tego steuktura “Delivery” Center to typowa kalka tego co w Indiach.Na zachdzie znajdziesz plaski matrix, w Polsce pomnozone tytuly zuplenie nie odpowiedajace gradom na zachdzie.Latwiej daja tam tytul Dyrektora niz managera tutaj.Zespoly to tez typowa masowka, ludzi mlodych i bardzo nie doswiadczenych(trudno doswiadcznie jednego procesu do jego polowy nazwac sprzedawalna wiedza na zachdzie, ceniacym ludzi decyzyjnych nie operacyjnych) W zasadzie w wiekszosci sie zgodze, z tym ze w Polsce do UBS Polska (nie mylic z UBS AG) dostac sie teraz jest 3x latwiej niz na zachdzie gdzie takich pozycji juz nie ma.Dwa placac nam 2x tyle juz Nikt nie jest na tyle glupi aby rzeczy operwcyjne tu wciaz trzymac.

@Atomek

Tak, dorzucają się, ale jeżeli go nie masz w domu to mobbingują aby kupić. W zamian za to płacą co miesiąc ok 90 zł - czyli jeśli kupujesz sprzęt specjalnie, to tylko do 3,500 PLN i to dzielą na 40 miesięcy. Stąd wychodzi ok 90 zł na miesiąc. Jeśli kupujesz, to czekasz aż Ci firma spłaci w 40 ratach, ale jeśli się zwolnisz to zostaje Ci zużyty sprzęt, który niekoniecznie potrzebujesz. Jeśli jesteś na L4 albo na urlopie, to to 90 zł jest wprost proporcjonalnie pomniejszane.

@nobody

Prawda, potwierdzam

wciąż tu
@nobody

a to masz szczęście, ze 80zł/ mi dają 38zł a jeszcze jakie wymagania sprzętowe.

HA
@Adrian2347

widzisz znajoma po 12 latach Londynskiego USB wraca (czyli poziom przeszlo 2 wyzszy patrzac gdzie sa te centra w hierachii UBS,HSBC czy Citi w Wie) ale ma problem bo jest PRZEKWALIFIKOWANA = znaczy lokalny management ktory nigdy poza SSC nie pracowal (czyli najnizej w hierachii) sie jej boi. Laska z kwalifikacjami ze lokalnego tak zwanego (przeciez kazdy wie jak zachod ma wy.. na polskie tutuly) CFO kasuje w przedbiegach wierzac tamtemu ze swojego Linkedin celowo nie ukoloryzowal. Dramat bo jak czytam czy UBS/Czy polskie HSBC (z HSBC poza emblematem majace cokolwiek wspolnego) czy Mellon w Wroclawiu czy CIti traktuja Polske jak centra racjonalizacji/ciecia kosztow operacyjnych W ludzi to im sie w PL najmniej oplaca inwestowac, bo jest to praca proceduralna, operacyjna, powtarzalna = czyli taka ktora kazdego graduate jak procedura dobrze napisana przeszkolisz. Dla przykladu w Londynie HSBC czy UBS nawet nie rywalizuja o pracoanilkow , bo specializacja tutaj jest tak duza ze te 2 banki dzialaja w zupelnie odmiennych obaszarach bankowowci ... w PL bija sie o tych samych ludzi placa im grosze vs koszty zycia teraz w Krakowie

PracownikUmyslowy
@byłypracownik

Chaos, rozmycie odpowiedzialności, bylejakość. Miejsce, w którym pracownik cofa się w rozwoju, niezwykle wypalające. Ale - ponoć w porównaniu z HSBC nie jest aż tak źle. To jedyny argument współpracowników, którzy chcieli mnie tam zatrzymać. Nie polecam nikomu.

Mighty Mike
@byłypracownik

Hej, zgadzam sie z powyższym. Pracowałem 3 lata w tym czasie moja pensja wzrosła chyba o 200 PLN- ale bądźmy uczciwi sytuacja w innych krakowskich korpo nie jest lepsza - po prostu rynek pracy nad Wisła to dla ludzi z zachodu sa takie Europejskie Indie. Jedyne co boli to to ze firma zmusza cie cały czas do wypełniania jakis mandatory treningow o tolerancji , kulturze pracy, wzajemnym szacunku :). Taka turbo hipokryzja.

Krzysio
@byłypracownik

UBS to niepoważna firma. Wysokie stanowisko ma skompromitowany "manager" z HSBC, który został tam zmuszony do odejścia z uwagi na konflikt interesów - zabronił rekrutować ludzi z firmy kolegi. Najwyraźniej w UBS "zapomnieli" zrobić background checka.

Sprawiedliwy inaczej

Pozdrowienia dla pani A.K. z HR. Może przez 1rok i 6msc nauczyła się więcej niż jedno zdanie w jez. ang. XD Pozdrowienia oczywiście środkowym palcem. Życie bywa przewrotne a karma ponoć wraca ;)

Zawiedziony

Pracuje tu już całkiem długi czas i niestety UBS nie spełnił kompletnie moich oczekiwań, a bardzo mocno wpasowuje się w definicje stereotypowego corpo. - Doświadczeni pracownicy często zarabiają mniej od nowych osób bez doświadczenia, gdy w końcu po paru latach pracy łaskawie dostaną awans z EE na AO to podwyżka to raptem parę stówek. Ogólnie oszczędzanie na pensjach pracowników jest bardzo powszechne. Firma straszy też pracowników, że nie wolno im rozmawiać o zarobkach bo to grozi zwolnieniem, ale zgodnie z polskim prawem ujawnienie swoich zarobków nie może być powodem zwolnienia pracownika na umowie o pracę. Także nie strasz nie strasz bo się zesrasz, jak ktoś będzie chciał to i tak się podzieli tą informacją. - Bardzo niski poziom zarządzania właściwie na każdym szczeblu, od Team Leadera do dyrektorów, którzy patrzą tylko na słupki w Excelu, a mają gdzieś potrzeby pracowników. - Praca zdalna na własnym sprzęcie za jakąś marną dopłatą zależną od wartości sprzętu to przerzucanie kosztów i problemów na pracownika. - Są problemy z uzyskaniem umowy na czas nieokreślony, o czym firma nie informuje pracowników na rozmowie kwalifikacyjnej. Nie wiem czy w każdym dziale, ale w niektórych UBS daje po okresie probnym umowę tylko na rok i zasłania się, że taka mają politykę. - Firma chce być bardzo woke, przez co zamiast skupić się na faktycznych potrzebach pracowników, wciska im do gardła diversity & inclusion, bycie eko i jakieś bzdurne wolontariaty. - W wielu działach brakuje pracowników przez dużą liczbę wypowiedzeń, ale rekrutacji nie ma, a obowiązki są rozdzielane na pozostałe osoby, które z czasem mają dość i też odchodzą, no ale jakoś to będzie, nie? - Bałagan w procedurach, praca na przestarzałych programach i brak nawet najprostszej automatyzacji podstawowych procesów sprawia, że można poczuc się znów jak w okolicach 2010 roku, bo tam zatrzymał się cały UBS. - UBS Business Solutions Poland jest traktowany przez naszych zagranicznych kolegów tylko trochę lepiej niż oddziały w Indiach. Jesteśmy dla nich tanią siłą roboczą od odwalania czarnej roboty. - Apropo Indii, dział IT to jakaś porażka, przez ich słaby angielski często nie idzie się dogadać, sami analitycy nie potrafią nic naprawić, a tickety są zamykane bez rozwiązania problemu. - No i na koniec, na święta dostaliśmy... życzenia. Owszem, firma nie ma żadnego obowiązku wypłacania bonusów świątecznych w tej czy innej formie, ale próba przemilczenia tematu, w sytuacji, gdy ten bonus zawsze był, to nie jest dobre rozwiązanie. Źle to wróży na wypłatę bonusów i podwyżek w lutym.

Tomasz
@Zawiedziony

Chyba trafiles na bardzo nieciekawy zespół i stąd takie opinie

@Tomasz

A może Ty wyjątkowo trafiłeś na bardzo dobry i stąd nie rozumiesz powyższej opinii?

Anka
@1

Reasumując - ile zespołów tyle opinii. Właśnie dlatego bezsensowne są takie opinie, że firma jest ble, bo ja źle trafiłem. Dobrze by było, żeby osoba wyrażająca opinię napisała dokładnie w jakim konkretnym dziale/zespole pracowała i wtedy ta opinia ma jakąś wartość dla osób przeglądających forum.

Zostaw merytoryczną opinię o UBS - Kraków

• Jak się pracuje w UBS?

Zobacz opinie na temat firmy UBS tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 410.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w UBS?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 136, z czego 11 to opinie pozytywne, 54 to opinie negatywne, a 71 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy UBS?

Kandydaci do pracy w UBS napisali 12 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

UBS
2.3/5 Na podstawie 405 ocen.
  • Krakowska 280
    32-080 Kraków