Lambertz

Opinie o Lambertz

Lambertz Polonia Sp. z o.o.

Szanowni Państwo, W odpowiedzi na niektóre pojawiające się na tym portalu komentarze, dotyczące Lambertz Polonia sp. z o.o., związane przede wszystkim z działaniami dotyczącymi zagrożenia epidemicznego, Spółka pragnie wypowiedzieć się w sprawie oraz zdementować nieprawdziwe informacje wskazane w komentarzach. Przede wszystkim – w celu zapewnienia bezpieczeństwa i higieny pracy zatrudnionych osób w Spółce podejmowane są wszystkie niezbędne oraz konieczne działania związane z zapobieganiem i przeciwdziałaniem koronawirusowi COVID-19. Zdrowie zatrudnionych osób jest i zawsze będzie absolutnym priorytetem dla osób zarządzających Spółką. W związku z powyższym w Spółce opracowano i wdrożono szereg szczegółowych procedur i instrukcji, dotyczących sposobów zachowania higieny w miejscu pracy oraz weryfikowania stanu zdrowia osób wchodzących na teren zakładu (między innymi dokonywany jest pomiar temperatury ciała, zgodnie z przyjętymi procedurami). Szczegółowo poinstruowano również ochronę zakładu o niezbędnych działaniach w tym zakresie. Należy zwrócić uwagę, że przyjmowane procedury dotyczą nie tylko pracowników, ale również osób zatrudnianych przez kontrahentów Spółki, a także kierowców, kurierów, dostawców itp. Spółka pragnie również zapewnić, iż stale współpracuje ze swoimi kontrahentami i koordynuje z nimi podejmowane w tym zakresie działania wymagając, by na teren zakładu pracy miały dostęp wyłącznie osoby zdrowe, które w ostatnim czasie nie miały kontaktu z osobami, u których wykryto zakażenie koronawirusem. Niezależnie od powyższego, pracownicy otrzymali również szereg szczegółowych informacji dotyczących koronawirusa COVID-19, między innymi dotyczących objawów choroby oraz sposobów ograniczania ryzyka zarażenia. Co się natomiast tyczy zakazu zgromadzeń powyżej 50 osób. Należy mieć na uwadze, że zakaz ten nie dotyczy zakładów pracy co zostało szczegółowo określona w przepisach prawa. Niezależnie od powyższego Spółka podejmuje jednak wszelkie możliwe działania, aby zminimalizować ryzyko zachorowania wśród pracowników. Na koniec pragniemy podkreślić, że obecna sytuacja jest bez precedensu dla Wszystkich pracowników Lambertz Polonia, jak i dla Wszystkich Polaków. Szczególnie w tym czasie potrzebujemy wzajemnej solidarności i zrozumienia i o to Państwa prosimy. Wyrażamy nadzieję, że poprzez wypracowywanie określonych rozwiązań oraz ich późniejsze stosowanie, wspólnie uda nam się zminimalizować wszelkie trudności i bezpiecznie przejść przez ten okres. Prosimy również, wszelkie pytania i wątpliwości dotyczące zagadnień związanych z koronawirusem COVID-19 oraz działaniami podejmowanymi w tym zakresie, zgłaszali Państwo bezpośrednio do Spółki, jako Pracodawcy. Z poważaniem, Dyrekcja Lambertz Polonia Sp. z o.o.

Piter
@Lambertz Polonia Sp. z o.o.

dziękuję za oficjalny komentarz w sprawie

wiki
@Lambertz Polonia Sp. z o.o.

Od dziś jest nowe zarządzenie Ministerstwa Zdrowia odnośnie bezpieczeństwa w zakładach pracy w szczególności odległości pracownika od pracownika.

prac
@Lambertz Polonia Sp. z o.o.

teraz to juz chyba wszystko jest jasne

wiki

To jest niemiecka firma więc nie ma co liczyć na ochronę pracownika z ich strony. Ten zakład od powstania w 1999 roku zawsze był kojarzony z (usunięte przez administratora) i do dziś nic się nie zmieniło! Ale pisanie i wyżalanie tu na forum nic nie pomoże trzeba to nagłośnić inaczej.

Volf
@Lambertz Polonia Sp. z o.o.

Szanowna Dyrekcjo!!!!! Jak można zwiększać produkcję w czasie zarazy wiedząc że w zakładzie przemieszczają się co chwile nowi pracownicy,najczęściej z ulicy. Czy zastanowiliście się na tym co Wam grozi jeżeli rzeczywiście rozplemi się wirus? Nawet sklepy mają skrócone godziny pracy i co półgodziny jest dezynfekcja .Sądzę, że niemiecki właściciel w zakładach na terenie Niemiec odpowiednio zabezpieczył pracowników i dlatego zwiększył produkcję na terenie Polski. Napisałem do kancelarii Premiera i czekam na odpowiedź.Po otrzymaniu odpowiedzi poinformuję Państwa.

Korona
@Lambertz Polonia Sp. z o.o.

Również wydaje mi się że w zakładach niemieckich są wprowadzone ostre restrykcje i całą produkcję przerzucili do Polski, bo nigdy w marcu nie było tak dużej produkcji. Sklepy mają skrócony czas pracy, wprowadzone przerwy techniczne i jakoś prosperują. Widać że dla szefostwa tych firm pracownik jest najważniejszy, a u nas? Jak słyszę ten bełkot że nie możemy sobie pozwolić na zamknięcie firmy na dwa tygodnie, że nie możemy sobie pozwolić na przerywa techniczne tj:1godzina na 12 godzin, że nie możemy sobie pozwolić na zmniejszenie produkcji to słabo mi sie robi. Pracuję w firmie kilkanaście lat i pierwszy raz widzę że w marcu produkujemy i słyszymy takie rzeczy jakbyśmy byli w szczycie sezonu!

antywirus
@Korona

Wy nie możecie ale musicie, Ciastka to nie podstawowy produkt żywnościowy. Dzwoniłam do sanepidu ale nie mogę się dodzwonić ale do wieczora myślę że da rade. Tak nie może być. Skoro właściciel i dyrekcja nie chce dbać o nas i naraża nas na zaraze zadbamy o siebie sami.

Kierowca
@Lambertz Polonia Sp. z o.o.

Sam osobiście widziałem wiele razy przejeżdżając obok tego zakładu jakie tłumy stoją do pracy.jeden obok drugiego!! Jak za komuny w sklepie po mieso.odleglosc?oczywiście że jest,jak by się dało to ludzie by stali jeden na drugim piętrowo!!środki ostrożności?osoba która pisze w imieniu zakładu powinna wyjść przed zakład w godzinach gdy pracownicy wchodzą do pracy i zobaczyć jak jest naprawdę

prac
@Kierowca

a to firma ma myśleć za pracownika? ludzie sami nie wiedzą żeby zachowywać odstępy? no błagam bo pogrążasz się w tym momencie. Sami za siebie odpowiadamy i wiemy jak trzeba się zachować, a to że niektórzy maja to gdzieś no to sory bardzo ale nikt się nie będzie tym przejmował i pilnował każdego z osobna

dezynfekcja
@prac

Szczególnie przy taśmie stojąc 12 godzin przy taśmie jeden koło drugiego jak jedni kaszlą na ciebie a po drugiej stronie kichają na lecące ciastka i na ciebie!

Rybo...

Znowu usunięte co wam to daje to ja nie wiem . Zglosilismy sprawe do Pani Prezydent i do Sanepidu nie chcieliście nic z tym zrobić to teraz Oni coś z tym zrobią. Powodzenia

FIorek

Co się stało z tym pytaniem, że usunięte?

Maciek
@FIorek

dziwne, bo wnioskuje że było to zwykłe pytanie o oferty pracy

Florek
@Maciek

No cóż, dziwna akcja

Pylek
@Maciek

a są te oferty pracy?

Maciek
@Pylek

nie wiem, to już musisz sobie w necie posrpawdzać

Belzebub

Dokładnie.osobiście nie czuje sie w tym zakładzie bezpiecznie. Jaką mamy gwarancje ze nowo przyjeci z odległych krajow nie sa nosicielami? Ze przeszli kwaratanne czy niezbedne badania? Brak maseczek,srodkow co chwile brakuje. A w czasie przerw jeden wielki ścisk... Szkoda słow....

Czy brałeś udział w spotkaniu rekrutacyjnym w firmie Lambertz? Czy rekruter weryfikował w jakiś sposób Twoje umiejętności? Jak oceniasz stosunek wymogów podanych w ogłoszeniu do rzeczywistych? Czy była to dla Ciebie łatwa, a może trudna rozmowa?
Wiola

Czemu wy usuwacie nasze komentarze nie jest to dla was wygodne bo (usunięte przez administratora) robicie z tym żeby nas zabespieczyc gdzie macie dla nas maseczki brakuje płynów i wy chronicie nas przed zakażeniem niby jak jakim cudem przejmujcie dalej obcokrajowców my się boimi ludzie o nasze zdrowie my będziemy coś z tym robić zapewniamy was

Ciekawe

Czy zarząd może nas poinformować co z trzema osobami które zostały odesłane do domu bo miały wysoką temperature? Byli to obcokrajowcy. W dniu 25 na zmianę nocną nie zostali dopuszczeni do pracy i z bramy zostali odesłani do domu? I co dalej? Pojechali do hotelu gdzie mieszkają z ludźmi którzy pracują normalnie. Czy została powiadomiona o tym stacja sanitarno epidemiologiczna? Prosiliśmy o komentarz

Rybo...

Usuniete bo adninistrator wszystko usuwa co im nie wygodne ludzie co tam pracują to robią nas za debiki nie rozumieją powagi że jest bardzo ciężko że się boimi nic z tym nie robią nie mamy maseczek odpowiedniej odległości powinni zakład zamknoc na dwa tygodnie inne instytucje są po zamykane Ale nie tylko Lambertz wy myślicie że w domu mamy myszsy ze się nie boimi o nasze rodziny Nic z tym sobie nie robicie na pewno nie pomaganie A komentarze takiego typu cały czas są usuwane Masakra zrobicie taką że ludzie nie przyjdą do pracy widzicie Co się dzieje w ogóle mówią w telewizji A wy nam bezpieczeństwa nie dajecie wręcz przeciwnie

Messi

(usunięte przez administratora) My się obawiamy o nas o rodziny nie mamy pewności że ktoś tam nie będzie chory czy nawet my sami bo czasem choroba jest bez objawowo. Ale wy tego nie rozumiecie zróbcie coś z tym bo kończy nam się cierpliwość. I my z tym coś ztobiny później będziecie płakać bo wy będziecie mieć kłopoty.

Rybo....

Jak mamy pracować to zapewnijcie nam maseczki ochronne i odpowiednią odległość a to jest w tym zakładzie realne i jeszcze przyjeżdżają do nas nowi ludzie do pracy z kad mamy pewność gdzie byli w ogóle już nie mamy pewności

Byczek

Tak jak już pisałem Lambert nic nie robi oprócz mierzenia temperatury i jeszcze zle mierzenia jest nas dużo osób na zakładzie jesteśmy koło siebie itp nikogo to nie obchodzi a na pewno nie nasze zdrowie ino żeby produkcja szła boimy się ale oni w ogóle nas nie słuchają bo po co mówią że oni to będą chamowac ale jak nie mają a to wpływu a jak chce chamowac to niech coś zaczną robić bo przychodząc do pracy w takie skupisko na pewno nas nie ochroni i obiecujemy wam jak nie zrobicie coś z tym to idziemy z tym do Pani prezydent

Anka

Chyba sanepid lub inne władze powinny zainteresować się zakładem LAMBERTZ !!! gdzie przy takiej ilości pracowników i obecną sytuacją pandemi zakład do tej pory funkcjonuje!!! Pan prezes nie wie co to jest praca maksymalnie do 50 osób!!!!(na jednej zmianie około 80do 90 osób) STRACH !!!STRACH!!!! I JESZCZE RAZ STRACH!!!O bliskich i nie tylko o każdego pracującego tam człowieka! Ludzie zróbcie coś z tym bo jak Nie Wy To Kto!!! Robota nie zając nie ucieknie a zdrowie najważniejsze!!!

To nie są żarty. Jako pracownik wzywam Lambertz Polonia do natychmiastowych działań związanych z koronawirusem. Zorganizujcie nam przerwy śniadaniowe tak byśmy mogli siedzieć po jednej osobie przy stoliku. Po każdej takiej przerwie powinny być zdezynfekowane stoły, krzesła, kuchnia i przyciski maszyn. Zwolnijcie rzędy tak byśmy mogli pakować i zbierać ciastka w odstępie metra od siebie. Zakupcie nam maseczki. Na podziale tez nie możemy tak stać jeden przy drugim. Zróbcie coś po sam pomiar temperatury nie pomoże. Malo tego ten pomiar jest wykonywany za szybko. Ochroniarze mierzą glowe za głową bez nawet 10 sekund odstępu

Oni ciagle zatrudniaja nowych NOWYCH pracownikow ktorzy nie wiadomo jak dlyga sa w polsce gdzie byli przedtem w ciagu jednego dnia maja wszystkie szkolenia i badania zrobione a ty masz z nimi pracowac i najlepiej nie dyskutowac...a ty wymagasz odstepu jednego metra na pakowalni jeden od drugiego...litowci to nie na tym zakladzie

przerażona!

Proszę zadzwonić do sanepidu lub pod Nr 112

lidka

co się głównie produkuje w tym oddziale? coś specjalnego, czy wszystkiego po trochu?

elka
@lidka

tutaj są produkowane głównie pierniki

lidka

Ida
@Karolinka

pakowanie ciastek w większości

Jolanta

A jak z realizacją planów produkcyjnych w Lambertz w Rudzie? Norma jest do wyrobienia na spokojnie? Czy jest nacisk?

ciri
@Jolanta

jest w porządku, nikt nie naciska na siłe, a norma jest wyrobiona, naprawdę normalna atmosfera, nie ma sie czego obawiac

topolino
@Jolanta

Oczywiście, że do wyrobienia, ale trzeba się trochę postarać i włożyć w to pracę, bo sama się nie wyrobi. Nacisk zawsze jakiś jest, wiadomo, jak to z normami, ale generalnie wszystko do ogarnięcia

ciri
@topolino

no dokładnie to też miałam na myśli

topolino
@ciri

hmm
@topolino

a czemu jest takie rozdzielenie, ze tu pierniki a tam pakowanie ciastek?

Popieram

Dokładnie. Brygadzistka oraz kierownik powinni dostać rozporządzenie mówiące o tym jak postępować w razie gdy ktoś źle się poczuje lub gdy sami zauważa ze ktos jest chory co wtedy robić. Nie powinni bać sie zgłaszać tego i wezwać pogotowie. Powinni również być zaopatrzeni w termometry dzięki którym mogli by sprawdzić temperaturę pracownika który wygląda na chorego. Takich termometrów niestety nie ma.

Korona wirusy

W związku z tym, iz w naszej firmie pracuje bardzo dużo osób z Azji, którzy przyjechali jakieś 2 tygodnie temu, to mam takie pytanie do zarządu firmy. Dlaczego nie wystosowaliscie żadnej procedury w razie postępowania z osobą która źle sie poczuje? Czy macie jakis plan w razie gdy ktoś źle soe poczuje? Z doświadczenia wiem, że gdy ktoś sie u nas źle czuje no: ma temperature to brygdzistki puszczają do domu i tyle. Temat zamknięty. Gdy by yeraz ktoś zle soe czuł np: dziewczyna filipinka, albo ktoś z Ukrainy to co by było? Ja Wam powiem. Idzie do domu i po temacie. Moim zdaniem brygdzistki i kierownicy powinni wezwać pogotowie i powiadomić górę o tym. To bardzo ważne ponieważ w firmie pracują obcokrajowcy którzy przyjechali do nas w momencie kiedy u nich w krajach był już wybuch epidemi.

klip

A jaka jest ogólnie atmosfera ,jak się pracuje?

rubina
@klip

jak dla mnie bardzo w porządku. Normalni ludzie tu pracują, każdy się zajmuje tym czym ma się zajmować, nie powstają żadne plotki ani nic z tych rzeczy. Przychodzisz, robisz swoje, wychodzisz.. Co to jakiś przyjaźni poza pracą to ciężko mi się wypowiedzieć, bo sama takich nie zawierałam, ale być może takie są. pozdrawiam

@rubina

@rubina Dziękuje za odpowiedz.

rubina
@klip

nie ma problemu, próbuj swoich sił

Filo

Do sklepiku firmowego nie szukacie może sprzedawcy?

demi
@Filo

chyba nic się nie pojawiało ostatnio, ale można by tam podejść i zapytać a może się uda

sylw
@Filo

wooow, nawet nie wiedziałam że lambertz ma sklepik firmowy, gdzie on jest? gdzieś koło produkcji?

herbo
@sylw

Tak, jest przy zakładzie, na końcu, ale jak podejdziesz pod główną bramę to jest baner ze strzałką kierującą do sklepiku, generalnie jak trafisz na zakład, to do sklepiku już bez najmniejszego problemu

sylw
@herbo

ooo super, dzięki wielkie za info ;)

Hela
@Filo

dobre pytanie, tez jestem ciekawa

ciastowy

wysylalem zgloszenie na oferte ciastowego, jest ktos z tego stanowiska moze?

Juss
@ciastowy

A co ci potrzeba wiedzieć?

ciastowy
@Juss

ogólnie jak praca wygląda, czy są zadowoleni. ja jestem dosc pozytywnie nastawiony jesli sie uda to super :)

eden
@ciastowy

praca jest okej (mówię tu ogólnie o firmie, bo jako ciastowy nie pracuje), spoko atmosfera fajni ludzie, co do kasy no to wiesz kazdy ma inny próg wysokiej pensji, więc nie oceniam, spoko dodatki, grusza, bony, ok system. Praca zmianowa oczywiscie, a co do przebiegu rekrutacji no to dzwonią i umawiają zwykle na rozmowę z kierownikiem działu potem to przechodzi dalej przez zarząd i pojawia się decyzja o przyjęciu - nie jest to takie raz dwa decyzja w jeden dzień, ale też nie wlecze sie bardzo długo. Tyle ode mnie, jakbyś jeszccze mial jakies pytania to wal smiało

Nikolas
@ciastowy

i jak sytuacja po zgłoszeniu? Masz już jakąś odpowiedź?

kamil
@eden

ile trzeba czekać po rozmowie? czekam już tydzień i chyba nic z tego tak mi się wydaje,.

Reptyl
@kamil

Tydzień to jeszcze krótko, moim zdaniem warto jeszcze chwilę poczekać

eden
@kamil

tak jak pisałem to Twoje cv musi zostać przepchnięte przez kilka par rąk i dopiero się odzywają, a jeśli było więcej zgłoszeń to pewnie jeszcze się to trochę wydłuża, cierpliwości trzeba trochę, odezwą się na pewno

klip

Po rozmowie ,jak długo sie czeka na odpowiedz czy jest się przyjętym czy też nie?

matek
@klip

nie wiem ile dokładnie i nie wiem czy jest zawsze tak samo, ale wiem że te dokumenty, wniosek czy coś tam musi przejść przez kilka osób bo i przez dział i zarząd itp. to może chwilę im zająć zanim się z tym ogarną, ale jak tez im zależy na pozyskaniu pracownika to powinni się pospieszyć

@matek

Dzięki bardzo,pytam bo czekam juz z 10 dni i jeste zawieszony,niewiem czy dalej czekać czy raczej rozglądac się za czymś innym.

Awa

Szukają do kadr. Jaka praca w biurze, atmosfera, zarobki? Czy dotychczasowa kadrowa odchodzi czy rozbudowuja dział?

qwerty
@Awa

może cała firma rośnie w siłę to i działy zaczynają rozbudowywać, bo roboty coraz wiecej, ciekawa sprawa w sumie

Baloo
@Awa

tego nie wiem, ale kojarzę, ze rotacja nie jest duża w biurze, więc jest szansa, że to drugie

tomy
@Baloo

no rotacja slaba jak to w biurach, to trzeba by korzystac poki cos bedzie

Baloo
@tomy

dokładnie

Zostaw merytoryczną opinię o Lambertz - Ruda Śląska

• Jak się pracuje w Lambertz?

Zobacz opinie na temat firmy Lambertz tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 109.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Lambertz?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 50, z czego 18 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 26 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Lambertz