Luxoft Poland Sp. z o.o.

Opinie o Luxoft Poland Sp. z o.o.

DS

Polecam firmę Luxoft wszystkim, którym zależy na rozwoju. Luxoft to pierwsza firma, w której pracuję i spotkałam się z rodzinna atmosfera. To co ważne firma oferuje możliwość szkoleń, szeroki pakiet benefitów i dużo wspaniałych ludzi zawsze chętnych do pomocy.

Great one

Great organization to work on niche projects. Internal Mobility is great program where you can move to your preferred country. Very good relocation package.

Company offers good benefits and a really cool work culture. Flexible working hours, possibility to work from home

Klaudia

Rekrutacja do firmy przebiegła bardzo sprawnie. Dobry kontakt z rekruterem. Praca w firmie jest bardzo przyjemna, przebiega w dobrej atmosferze. Firma posiada też dobry pakiet benefitów.

Account Manager

Rekrutacja miała bardzo dużo kroków, wiele z nich mogło być przeprowadzonych przez jedną osobę nie przedłużając procesu. Najpierw napisał do mnie rekruter na LinkedIn z informacją o stanowisku gdzie przedstawione były wszystkie obowiązki, zadania i oczekiwania. Później gten sam rekruter zadzwonił jeszcze raz tłumacząc to samo co w ogłoszeniu. Później zadzwonił kolejny rekruter spytać o oczekiwania finansowe i sprawdzić moją znajomość angielskiego. Kolejno miałam rozmowę z managerem, który również tłumaczyć obowiązki na stanowisku i znowu pytał o oczekiwania finansowe i ostatnia rozmowa była ze wspomnianym managerem i jeszcze jedną osobą odnośnie pytań technicznych.

- Oczekiwania finansowe (3 razy) - Okres wypowiedzenia - Opisanie obecnie pełnionego stanowiska i obowiązków - Wymarzona praca

Firma otwarta na inne kultury. Świetni ludzie i dobra atmosfera. Bogaty pakiet benefitów. Mój proces rekrutacji przeszedł bardzo sprawnie i z pełnym wsparciem od strony rekrutera. Jestem zadowolona.

Dagmara

Luxoft jest super firmą dobrą do rozwoju i rozpoczęcia kariery. Pracuję tutaj już ponad rok i jestem bardzo zadowolona. Nie jest to praca monotonna, daje dużo satysfakcji i możliwości. Dobra atmosfera, możliwość szkoleń, dobry pakiet benefitów i dużo wspaniałych osób.

Łucja
@Dagmara

hej Dagmaro ! czy mozesz napisac jak dostalas sie do firmy, przez jakis staz lub praktyki ? wlasnie koncze studia mgr i szukam pierwszej pracy a piszesz ze to dobre miejsce na poczaatek swojej drogi, ale boje sie ze na etat to sie nie dostane wiec szukam innego rozwiazania , dasz jakies wskazówki ?

Jaki jest okres rozliczeniowy w Luxoft Poland Sp. z o.o.? Kiedy można spodziewać się przelewu wynagrodzenia?

Wypłaty są na ostatni dzień miesiąca. W praktyce nawet przychodzą dzień wcześniej (czyli na przedostatni dzień)

Recruiter Luxoft/DXC

Luxoft is a great place to gain skills in the Recruitment area. We have a lot of possibilities to learn new things and people are always ready to help you. In Recruitment, we have also a clear career path, and if you decide to change your specialization - you are able to do this because Luxoft gives you such possibilities.

Aleksandra
@Recruiter Luxoft/DXC

What are the possibilities for new things to happen? :)

Alex

Corporate culture, we love each other like a family, yet challenge each other like a sports team.

Nieznany

Typowa korporacja nastawiona na zyski i rezultaty, gdzie czynnik ludzi nie odgrywa dużego znaczenia... A typical corporation focused on profits and results, where the people factor is not very important ...

Kamil
@Nieznany

Długo tu siedzisz? Podwyżki chociaż jakieś wpadają regularnie?

Cukierkowa

Jak dla mnie firma jest 5/5. Wspaniali ludzie, fajne benefity, dobre pieniądze. Proces rekrutacyjny trwał ekspresowo i był na bardzo wysokim poziomie. Nigdzie nie jest idealnie, ale tylko tu spotkałam tak pomocne i wspierające sooby. Przechodząc z ogromnego korpo mam wrażenie, że wszystko da się tutaj załatwić - jestem bardzo zadowolona.

Czy Luxoft, podobnie jak 99% polskich kontraktorni, całą swoją egzystencję opiera na "dużym kliencie z branży farmaceutycznej", czy jednak jest szansa uwolnić się od tego klienta i popracować nad czymś innym? Proszę o szczere odpowiedzi.

@Kandydat

Dzień dobry, dziękujemy za zainteresowanie firmą Luxoft Poland. W naszym portfolio na rynek polski posiadamy bardzo wiele firm z różnych linii biznesowych. Więcej o naszych klientach dowiesz się z naszej strony z zakładki "What we do" https://career.luxoft.com/ Pozdrawiamy

JP2_indahaus

Po jakim czasie od pierwszego etapu rozmowy kwalifikacyjnej dostaje się informację o tym, czy zostało się zakwalifikowanym do drugiego etapu? Podczas rozmowy było gwarantowane max 2 dni, a u mnie niedługo mijają dwa tygodnie i nic. :(

Anonimowy
@JP2_indahaus

U Mnie sytuacja była podobna. Otrzymałam wiadomość o tym że do dwóch dni dostanę informacje odnośnie terminu drugiego etapu. Tydzień później informacja nie dotarła. Po wysłaniu maila okazało się że jednak nie zakwalifikowano mnie do drugiego etapu, pomimo tego iż w pierwszym etapie już potwierdzono mój udział na kolejną rozmowę. Na Twoim miejscu napisałabym maila do rekrutera. Trzymam kciuki żeby się udało. Pozdrawiam

@JP2_indahaus

Cześć! Dziękujemy za Twój komentarz. Przykro nam z powodu zaistniałej sytuacji. Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna - ciągle pracujemy nad doskonaleniem naszych usług. Bardzo prosimy o bezpośredni kontakt w tej sprawie pod adresem recruit.me@luxoft.com, postaramy się to wyjaśnić jak najszybciej. Pozdrowienia, Luxoft Poland Recruitment Team

Kik
@JP2_indahaus

Warto przypomnieć się rekruterowi, z którym był kontakt, ponieważ przy dużej liczbie kandydatów czasami mogą być opóźnienia w odpowiedziach.

KrukiK

I recommend work at Luxoft people who care to have nice team members, good benefit package and clear work conditions. Many events which Luxoft organizes, flexible working hours, possibility to work from home or if you want in the office also after Covid.

Rekrutowany

Witam, Nie owijając w bawełnę. Jestem zaskoczona procesem rekrutacji na jedno ze stanowisk. Podczas rozmowy z rekruterem zostało mi przedstawione stanowisko, zapytano o moje oczekiwania finansowe i w kilku słowach należało opisać dotyczasowe rolę. Po zakończeniu rozmowy otrzymałam informację iż zostaję zakwalifikowana do rozmowy technicznej, podczas której manager będzie mnie chciał lepiej poznać. Informacja odnośnie terminu miała zostać wysłana mailem w kolejnym dniu. W polowie następnego tygodniu kiedy mail nie docierał wysłałam zapytanie odnośnie kolejnegoo etapu na co w krótkiej lakonicznej odpowiedzi dowiedziałam się iż manager postanowil nie przeprowadzać ze mną rozmowy iż wybrał 3 kandydatów gdzie najprawdopodobniej jeden z nich otrzyma tę rolę. Nie rozumiem na jakiej podstawie moja kandydatura została odrzucona na etapie rozmowy z rekruterem. Nie sprawdzono znajomości języka, czy też moich umiejętności ale pomimo tego skreślono mnie jako potencjalnego kandydata bez podania szczegółowego powodu. Pracujac wcześniej w firmie rekrutacyjnej orientuje się iż na etapie rozmowy z rekruterem, nie zdarza sie nie zostać przepuszczonym do kolejnego etapu. Pomimo otrzymania informacji iż będę miała możliwość wzięcia udziału w rozmowie z managerem finalna odpowiedź była zupełnie inna. Pomimo wybrania mojego CV, dwuletniego doświadczenia na podobnym stanowisku i znajomości 3 języków obcych, z góry założono że jeden z kandydatów dostanie tę rolę. Dodatkowo feedback nie dotarł do mnie samoistnie ale po wyslaniu chasera do rekrutera. Zakładam że gdyby nie mój mail pozostawiono by mnie w przeświadczeniu iż nadal jestem w procesie rekrutacji. Uważam to za brak profesjonalizmu. Dobrze szanująca się firma, nie przekazuje sprzecznych informacji kandydatowi lub chociaż informuje o zmianie. Taka rada do rekrutera. Jeśli nie jesteś pewien danego kandydata, przeanalizuj jego CV uważniej zanim zaoferujesz mu rolę. Brak konkretnego feedbacku tylko informacja iz jeden z kandydatów dostanie rolę to też bardzo nieprofesjonalne. Nie informuj kandydata o kolejnym etapie jeśli masz go zamiar skreślić zanim do niego przystąpi. Pozdrawiam

@Rekrutowany

Cześć. Czy w firmie są podwyżki inflacyjne? Dzięki

Katarzyna
@Kasia

takie podwyżki to chyba są obowiązkowe, co nie? tak mi się wydaje :) będziesz aplikować? bo ja się wciąż zastanawiam.

@Katarzyna

Hej. No właśnie nie są w każdej firmie - niektórzy są cwani i w czasie pandemii przestali…

Maciek
@Katarzyna

Od kiedy podwyżka inflacyjna jest obowiązkowa???

Leon

Nie dla wszystkich

Nie ma czegoś takiego

@Leon

To jednak są wyjątki? Jakie są warunki? Zależy to od yearly review?

Ela
@Kasia

Na podstawie ukończonego year-end evaluation process pracownicy kwalifikowani są do tzw. merit increase.

Mariusz
@Kasia

Problem w tym, że nawet po okresie próbnym nie otrzymaliśmy podwyżek... Jak nam to ładnie wytłumaczyli "projekt nie zakłada większych wydatków" i dalej mamy nieco powyżej minimalnej

orson

Kilka słów o pracy w rekrutacji: + Zespół. Pracowałem w różnych korpo, ale tak uśmiechniętych i pomocnych ludzi jak tutaj (na każdym szczeblu) nie widziałem jeszcze nigdzie. I to tak szczerze, bez korpo kurtuazji, widać, że szefostwo w polskim rekru autentycznie cieszy się z mniejszych lub większych sukcesów każdego pracownika, szybko stara się o nim jak najwięcej dowiedzieć i zapamiętać, żeby później zagadywać i wprowadzać fajną atmosferę na callach, + Prowki. Jeśli idzie ci dobrze, to łącznie z podstawą można zarobić kasę, która wydawała mi się kosmiczna, mimo że wcześniej rekrutowałem dla chyba największego światowego IT molochu. + Każdy rekruter ma po części możliwość sprawdzenia się jako teamlead, bo na wejściu dostaje dedykowanego researchera. + Na researchera z kolei biorą ludzi z zerowym doświadczeniem i w miarę szybko mają możliwość awansować na rekru, czyli szybko zacząć bardzo dobrze zarabiać. + Dość proste i intuicyjne systemy. + Zero durnego raportowania i wypełniania stu trackerów o tym samym, wszystko zaciąga się z systemu. + Dużo znanych firm do obsługi i rzeczywiście ciekawe projekty, do których wciskasz tych ludzi, więc ma się jakąś taką budującą świadomość, że faktycznie robisz coś fajnego. - Orka. Ale taka naprawdę. Nawet jeśli zostajesz po godzinach, czy zaiwaniasz cały dzień bez oddalenia się od kompa, to i tak prawdopodobnie jest jeszcze kilka super ważnych rzeczy, z którymi się nie wyrobiłeś i wkurzasz się myśląc, co z tego jutro wyniknie. Capacity jest tu mocno przeszacowane, w dodatku firma zatrudnia więcej researcherów zamiast rekruterów, więc zamiast odciążenia masz przez to jeszcze więcej roboty, bo researcher nie przeprocesuje kandydata do końca, tylko musi trafić on prędzej czy później do ciebie. - Nawet 50 ról do opieki, dziesiątki kandydatów w procesie, większość w kilku na raz. Skrzynka odbiorcza przewija się na twoich oczach. Łatwo się zakręcić, pomylić, powariować. Bez multitaskingu, ale takiego na poziomie ninja expert, złapiesz się za łeb i zaczniesz krzyczeć. - Najgorszy scheduling, jaki widziałem w jakimkolwiek rekru. Na techniczne, projektowe, czy klienckie trzeba zapraszać nawet i po kilku interviewerów na raz, z których każda ma zawalony kalendarz i najbliższy wspólny termin wypada na Gwiazdkę za osiem lat. Musisz więc z nimi negocjować, dopytywać, zgrywać to wszystko, te kalendarze i listy osób do zapraszania są jeszcze do tego niezaktualizowane, nikt tego nie pilnuje itd. Czasami dogadanie kilku rozmów i ściganie wszystkich zainteresowanych zajmuje pół dnia pracy. Co druga rozmowa jest przesuwana czy olewana i potem świecisz oczami przed kandydatem. Podsuma: Jeśli jesteś tytanem pracy i jesteś gotów nadwyrężyć work life balance, to sprawdzisz się tu i będziesz zarabiać naprawdę wielką kasę przy współpracy z super fajnymi ludźmi. Sporo mniejszą, ale wciąż fajną można spokojnie zarobić gdzie indziej mając jakieś 30% capacity z Luxa.

Renata
@orson

Dużo, rzeczowo i konkretnie. Dzięki. Masz jakieś zdanie na temat przyczyny tego niedoszacowania liczby rekruterów w stosunku do researcherów?

Ścieżka kariery/career prog

Cześć! Zastanawiam się nad pracą jako data review/annotation specialist ale praca brzmi trochę mało ambitnie. Uczę się programowania i zastanawiam się czy udałoby mi się może (na przełomie lat?) przeskoczyć z takiego stanowiska na poziomie 0-rowym do kariery w rozwijaniu oprogramowania. Jakieś wskazówki czy to w ogóle możliwe? Hi guys! Any views on data review/annotaion specialist position and a potential career progression? I'm learning to code, still not good enough to get out there but hoping that it would be possible to shift from such a low-entry job to a career in dev. Any advice would be appreciated!

@Ścieżka kariery/career prog

Hej, niestety nie mogę wypowiedzieć się stricte w kwestii związanych z programowaniem, ale w firmie jest coś takiego jak Internal Mobility, czyli możliwość zmiany stanowiska w ramach firmy, jak się pojawiają jakieś oferty to można w ramach tego programu aplikować, jest duże wsparcie osób zajmujących się tym programem, które w tym pomagają :)

Ina

Narazie na etapie rekrutacji powiem ze super. Konkretnie. Moment, trwało zanim spotkałam się na rozmowie technicznej po akceptacji klienta i po niej informacja akceptacja w przeciągu 3 dni . . Hr pracuje bardzo sprawnie poza tym mam wrażenie ze tam stoi rzeczywiście człowiek - mam odmienne odczucia niż większość piszących. Onbording i preemployment screening proces pierwszy raz na takim poziomie także szacun. Luxoft ma fajne benefity.

@Ina

Cześć Ina! Bardzo dziękujemy za podzielenie się swoją opinią. Cieszymy się, że proces rekrutacji przebiegł sprawnie i dziękujemy za miłe słowa dla naszego zespołu HR :) Twoje zdanie jest dla nas bardzo ważne - przywiązujemy dużą wagę do tego, żeby w Luxoft panowała dobra i przyjazna atmosfera na każdym etapie współpracy. Dziękujemy za docenienie naszego pakietu benefitów. Trzymamy kciuki za pierwsze dni w nowej pracy i życzymy samych sukcesów :)

Karo
@Ina

Proces rekrutacyjny na świetnym poziomie

Rohit

Luxoft is a great place to work and start your carrier. It's my first employer in poland. It's been 3 years since i have been with the firm. Everything in my case starting from recruitment ending up on landing a job in a specified project was smooth clear and in very friendly atmosphere. Company offers competitive salary, good benefits and really cool work culture. They have very interesting mobility program when you feel like to change project there's no problem.

Zostaw merytoryczną opinię o Luxoft Poland Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Luxoft Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Luxoft Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 254.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Luxoft Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 202, z czego 165 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 30 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Luxoft Poland Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Luxoft Poland Sp. z o.o. napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Luxoft Poland Sp. z o.o.