Luxoft Poland Sp. z o.o.

Opinie o Luxoft Poland Sp. z o.o.

Jeśli ktoś jest zachęcony tym, ze firma opłaca kursy językowe to informuję, że to tylko język polski i angielski. Jeżeli projekt wymaga innego to może ewentualnie się uda załatwić jakis kurs. Mnie na etapie rektutacji poinformowano, ze będzie to każdy język jaki sobie tylko wymarzę, o ile będzie chętna wystarczajaca liczba osób. Niestety, po dołączeniu do firmy okazało się inaczej i byłam bardzo rozczarowana, bo to była jedna z tych pozycji która przekonała mnie do dołączenia do Luxoft. Dodam jeszcze mało przyjemne doświadczenie po przyjęciu oferty. Osoba, ktora się ze mną kontaktowała i przekazywała dokumenty nie umiała odpowiedzieć na pytania, albo w ogóle mnie ignorowała. Dodatkowo, moje ubezpieczenie nie było aktywowane na czas. Bardzo słaby początek. Na dodatek praca okazała się bardzo monotonna, bez perspektyw i szybko udało mi się z tej firmy uciec, tam gdzie już rzeczywiście płacą za język :) Nie jestem z IT i zakładam, ze doświadczenie z firma mogłoby się różnic o 180 stopni. Jeśli ktoś jednak szuka spokojnej i stabilnej pracy to mogę polecić, ale jeśli ktoś chce się rozwijać to odradzam.

Marzena

A to tylko nauka jezyków liczy się w pracy? A może coś jeszcze Ci nie odpowiadało, zarobki były spoko?

@Marzena

Super sprawą było pokrycie pakietu stomatologicznego, ale jak odchodziłam to coś się miało zmienić, wiec trzeba się upewnić czy to jeszcze działa.

Aa

Podejrzewam, że w tym samym zespole były też osoby które co roku dostawały awans ;) tak to wygląda we wszystkich firmach, projektach, zespołach - jedni awansują szybciej, inni siedzą na tym samym stanowisku przez lata bo nie wykazują się niczym aby ich ten awans miał spotkać. Proponuję nieco poszerzyć horyzonty, a nie lecieć na minimum i oczekiwać za to niewiadomo czego :) pozdrawiam

MG

Nic się nie zmieniło - jedynie wzrósł koszt Luxmedu, ale Luxoft pokrywa tę różnicę ze swojej kieszeni

@Aa

Uwierz, ze horyzonty mam szerokie. Jedyna osoba, która awansowała w tym roku to właśnie ta, która „wysiedziała” te 5 lat :)

@Marzena

Nie tylko nauka się liczy, ale benefity mogą być jednym z czynników, które zachęcą do przyjęcia oferty. Przecież nauka języków bardzo przydatna i rozwojowa, wiec rozumiem rozczarowanie tego byłego pracownika. Rekruterzy powinni być świadomi tego co oferuje firma, a nie wciskać kit.

I've join the company back in 2016 and since then I change my position few time - both due to promotions as well as Internal Mobility program. I've learned a lot, I was supporting building company presence in new location as well I had a chance to build internal processes. I can truly recommend it to people who would like to find stable workplace, with many possibilities of career growth. We have very good benefits, access to training platform, online technical library and if you want - paid and guided by company relocation process.

Lolek

Hej, czy ktoś może rzucić światło na zarobki w Luxoft - poniżej rynkowej? Widziałem tylko gdzie niegdzie, że słabo płacą - czy ktoś może zarabia rynkowo i jest szansa na porządny "piniądz" czy raczej szkoda zachodu?

Niki

Wytłumaczcie mi dlaczego, na stanowisko Financial Partner, W POLSCE (!!!) wymagany jest polski na poziomie ledwo A1 a UKRAIŃSKI NA POZIOMIE C2?! Co to jest, oferta dla kogo?! Dla Polki czy dla ukrainki?????!!!! Z takim podejściem należy ulokować biznes na ukrainie!!

@Niki

Cześć! Pragniemy poinformować, że jako firma globalna, poszukujemy kandydatów w różnych krajach. Wskazana przez Ciebie rola była otwarta w Ukrainie, ale nie ograniczamy naszych poszukiwań do jednego rynku, szczególnie w dobie pracy zdalnej. Dlatego też czasem otwieramy rekrutację w innych krajach, w których Luxoft ma swoją siedzibę, aby zwiększyć pulę potencjalnych kandydatów. Pozdrawiamy, Luxoft Poland

Emilia
@Luxoft Poland Sp. z o.o.

A jeśli chodzi o Polskę, w tym miejscu często otwierają państwo rekrutację? :)

@Emilia

Cześć Emilia, wszystkie aktualne oferty pracy na polskim rynku znajdują się tutaj: https://career.luxoft.com/. Pozdrawiamy, Luxoft Poland

Lolek
@Niki

Haha, smieszne to, ale niestety takie realia...

Account Manager

Rekrutacja miała bardzo dużo kroków, wiele z nich mogło być przeprowadzonych przez jedną osobę nie przedłużając procesu. Najpierw napisał do mnie rekruter na LinkedIn z informacją o stanowisku gdzie przedstawione były wszystkie obowiązki, zadania i oczekiwania. Później gten sam rekruter zadzwonił jeszcze raz tłumacząc to samo co w ogłoszeniu. Później zadzwonił kolejny rekruter spytać o oczekiwania finansowe i sprawdzić moją znajomość angielskiego. Kolejno miałam rozmowę z managerem, który również tłumaczyć obowiązki na stanowisku i znowu pytał o oczekiwania finansowe i ostatnia rozmowa była ze wspomnianym managerem i jeszcze jedną osobą odnośnie pytań technicznych.

- Oczekiwania finansowe (3 razy) - Okres wypowiedzenia - Opisanie obecnie pełnionego stanowiska i obowiązków - Wymarzona praca

zmęczona

Po złożeniu CV dostałam wiadomość na Linkedinie z pytaniami do odpowiedzi przed rozmową kwalifikacyjną. Zaczynały się od słowa "pan", mimo że jestem kobietą. Poświęciłam czas na wyczerpującą i miłą odpowiedź i widzę, że od 2 tygodni rekruterka nawet jej nie otworzyła (status wiadomości: dostarczona, nieprzeczytana). Nie wiem, może pracują tam boty. Po co pytać, skoro nie oczekujecie odpowiedzi? Strata czasu.

Marzena
@zmęczona

próbowałaś się jeszcze z nimi kontaktować? Może chociaż by wytłumaczyli czemu tego nie odczytali? Dużo w ogóle było tych pytań? Czego dotyczyły?

Bula
@zmęczona

Miałam to samo i to więcej niż z jedną rekruterką z Luxoftu, więc to chyba jakiś standardowy proceder. Jak dla mnie to wygląda to na wyłudzanie danych i tyle.

D
@Bula

ja tez dostalam pytania i jak na nie odpowiedzialam, na nastepny dzien dostalam zaproszenie na rozmowe o prace.

@zmęczona

Cześć, prosimy, skontaktuj się z nami na @ recruit.me@luxoft.com – chcielibyśmy wyjaśnić sytuację, aby nie powtórzyła się w przyszłości. Pozdrawiamy, Luxoft Poland

Szkoda czasu
@zmęczona

U mnie podobnie. Ze trzy podejścia do rekrutacji. Niby rozmowy ok, rekomendacja dalej i cisza - kontakt się urywa. Ogłoszenia wiszą dalej

Czy firma Luxoft Poland Sp. z o.o. oferuje elastyczne godziny pracy?

Janek

To zależy od działu, klienta, projektu itp. W większości przypadków tak. Musisz rozpocząć pracę między 7 a 10.

Magdalena
@Janek

skoro w większości to fajnie czyli w każdy dzień mogę inaczej i będzie bez problemu? a napiszesz dla jasności, w których działach niestety musi to być ustalone jak w zegarku?

Kunou

Na jakie widełki netto można liczyć na stanowisku Project Manager na UoP lub B2B? A na jakie jako BA?

Navdeep

The thing I like about Luxoft Poland is the flexibility to work from Home. Overall, a great place to work, good projects, salaries and policies.One of the emerging players on the world market for sure. Luxoft offers competitive salaries, wordl class atmosphere, benefits like Loyality program, trainings, events, internal mobility, international relocation and many more! the loyalty program is amazing- one of the best I've seen in my career of 9 years. You can even buy iPhone, Drones and other cool gadgets and clothes that you can think of using these loyalty program. Moreover, it still feels like a small company (which is not the case as Luxoft is tremendously growing worldwide and has amazing clients across the world)

employee

Working here since almost 5 years, career path is clear, I really like our Luxmed health insurance (with full dental support, which me and my family member have used a lot of times). No delays with payments, any problem to solve some issues (with manager or more technical via service desk). Actually I don't see any reason to change employer :)

Zadowolona

Wspaniali ludzie, świetne możliwości rozwoju, bardzo dobry pakiet medyczny. Jestem na tak! :)

Obecnie zatrudniony

Firma jest naprawdę w porządku. Jestem zadowolony. Chociaż zawsze może być lepiej ;) Na plus, że jest mozliwośc pracy zdalnej, możliwość rozwoju, mnie udało się awansować. Na minus, że trochę słabe doładowania na MyBenefit, mało integracji.

Święta, Święta i po Świętach jak to mówią, także postaram się podsumować jak Luxoft Poland umilił nam ten czas. Nie otrzymaliśmy nic spektakularnego, ale przynajmniej coś było: - doładowanie na MyBenefit (szkoda tylko, że było uzależnione od osiąganego dochodu na rodzinę, progi powinny być na pewno wyższe, de facto jakieś 95% pracowników w firmie informatycznej zarabia powyżej 5000 brutto, ale i tak najniższe doładowanie wynosiło 200 pkt, także nie tak źle) - mikołajkowy konkurs plastyczny dla dzieci pracowników (można było dostać 50pkt doładowania za każde dziecko) - doładowanie na wewnętrznej platformie lojalnościowej dla pracowników w postaci 50 pkt (można tam sobie zamówić gadżety z logo firmy czy elektronikę). Liczę na to, że może dostaniemy też coś na Święta Wielkanocne (rok temu niestety nic nie było), można byłoby też częściej dawać praconikom vouchery do kawiarni lub na wyższą kwotę (dostajemy takie z okazji dnia programisty, ale to tylko raz do roku i na kwotę 25 zł, co można sobie za to dzisiaj kupić???). Jak to mówia, dobrze, że cokolwiek jest, ale w dobie szalejące inflacji to jest kropla w morzu, co miesięczne punkty na MyBenefit też są mizerne... Luxoft Poland liczymy na więcej benefitów i ciekawych akcji w tym Nowym Roku!

Simon

I have been working in this company for a while now, I appreciate the company's approach to maintaining work-life balance and positive atmosphere

I've been working at Luxoft for a few months now and I like it here. The atmosphere here is great, you can settle in quickly. Also I am very pleased with the benefits, there's a lot of them. I sincerely recommend the company.

ABC

They intend to hire candidates at the lowest salary possible, irrespective of their experience. I was interviewed for one of the role and the line manager was mature to understand my experience and gave very good feedback, however the later interview hiring manager(reporting) was rude and expected pre decided answers and dint allow me to speak and share my experience, unprofessional behavior. I wont recommend this company, as they specially look forward on exploiting candidates and offer the lowest salary in the market.

@ABC

I totally agree. The way they behave during the sourcing and recruitment process is just ridiculous. Very unprofessional. They spam me on linkedin for the 4th time this year with copy-paste messages of worthless information about relocation benefits and questions like: 1. Salary expectation (after or before tax)? 2. How soon can you join us in case of the offer acceptance? 3. What is your English level? 4. What is the main motivation for you to move to another country? 5. Could you please share your slots to schedule an interview (a week in advance)? And they ask for send a CV...

@ABC

Hi, your feedback is important to us. We would like to better understand what happened during your hiring process. Please contact us by email (recruit.me@luxoft.com) for a detailed explanation of the situation. Best regards, Luxoft Poland.

Pracownik administracyjny

Po prawie roku jestem w stanie już co nieco ocenić. Na pewno na plus atmosfera w pracy, terminowe wypłaty wynagrodzenia, możliwość rozwoju i awansu oraz migracji między różnymi projektami. Pakiet benefitów raczej standardowy (Benefit System i Luxmed w rozbudowanym pakiecie), chociaż uważam, że fajnie byłoby gdyby firma oferowała coś więcej, jak na przykład strefę relaxu w biurze czy chociażby "owocowe czwartki".

Helena
@Pracownik administracyjny

No tak. Rok to moim zdaniem wystarczająca ilość czasu. Super, że atmosfera jest w porządku no bo jednak to się ceni. Terminowe wypłaty również. Ile ogólnie wynosi wynagrodzenie?

Niezadowolony

Niestety, ale praca w Luxoft jest tragiczna. Śmieszne pieniądze, a wymagania z kosmosu. Nikt przy przeliczaniu celu nie bierze pod uwagę czynnika ludzkiego, ani tego, że są jakieś szkolenia w międzyczasie. Target ma być zrobiony choćbyś miał siedzieć w niedzielę wieczór. Nieważne, że do zaznaczenia jest ilość obiektów na sesjach wymagająca więcej godzin, niż według kodeksu pracy. Powiedzą Ci, że trzeba było robić szybciej, to byś zdążył. Nikt się nie wyrabia, wszyscy siedzą po godzinach (bezpłatnie), managerka piłuje na wszystkich, że targety, kpi, i tak to się kręci za 4k brutto...

dd
@Niezadowolony

jakie to stanowisko ?

Matheo
@dd

Pewnie Image/video annotator

ewa

Pracuję w Luxoft od 2017 roku. Mogę przyznać, iż od tego czasu firma bardzo pomogła mi w rozwoju zawodowym. Obecnie jestem zadowolona z projektu w którym pracuję. Pracowałam na różnych accountach. Klienci zawsze byli, a dla tych którzy nie odnaleźli się pracując dla jednego z nich, zawsze była możliwość zmiany projektu zgodnie z polityką firmy (IM). Firma umożliwia również platformę e-learningową gdzie można rozwijać swoje umiejętności poprzez korzystanie z kursów, książek czy nawet video z dawnych szkoleń. Jest tu wiele możliwości. Dodatkowo, genialny zespół Rekrutacji. Mili, profesjonalni, bardzo otwarci, zaangażowani i niesamowicie pomocni. Kontakt z nimi to przyjemność, zawsze poprowadzą i doradzą.

Obecny pracownik

Również jestem zadowolona z Luxoft Poland. Nie wiem skąd tyle jadu w niektórych komentarzach. Korporacja jak korporacja. Wszystko zależy na jakich ludzi trafisz (nie tylko w teamie, ale ogólnie ci, z którymi współpracujesz na codzień), jaką będziesz mieć atmosferę w zespole. Może być naprawdę świetna firma, z super opiniami, ale będziesz miał kiepskiego managera, który nic nie załatwi, nie będzie wsparciem i praca będzie jedną wielką męczarnią. Ja sobie chwalę. Dobre benefity, co jakiś czas coś się dzieje jak np. teraz mamy konkurs mikołajkowy dla dzieci. I przede wszystkim właściwie 100% praca zdalna, jadę do biura po prostu jak muszę/mam potrzebę, a nie ze względu na jakiś odgórny zapis, że tyle i tyle dni w miesiącu/tygodniu muszę pracować z biura.

Klaudia

Rozmowa rekrutacyjna przebiegła sprawnie. Miałam ciągły kontakt z rekruterem, który był bardzo pomocny podczas trwania procesu rekrutacji. Rozmowy sprawdzające kompetencje były przeprowadzane zgodnie z ustalonym wcześniej harmonogramem. Jestem bardzo zadowolona z tego w jaki sposób przebiegła moja rekrutacja.

Zostaw merytoryczną opinię o Luxoft Poland Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Luxoft Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Luxoft Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 255.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Luxoft Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 202, z czego 165 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 30 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Luxoft Poland Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Luxoft Poland Sp. z o.o. napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Luxoft Poland Sp. z o.o.