brak logo

SolDevelo Sp. z o.o.

Gdynia

Opinie o SolDevelo Sp. z o.o.

admin 2015-07-24 19:17
Każdy chciałby znać prawdziwą opinię o firmie, pomóż nowym użytkownikom i napisz kilka słów co sądzisz o firmie SolDevelo Sp. z o.o., produktach i atmosferze. Twoja opinia jest cenna!
3
as 2016-07-15 16:49
Tylko czemu opinia z ocen gwiazdkowych taka słaba?
geniusz 2016-12-27 23:22
jest ciśnienie, szef stoi nad głową, kontrolują Twoją pracę, jeżeli zdarzy Ci się odwiedzić stronę internetową, która nie przyda Ci się w pracy, dostajesz wypowiedzenie, nie polecam. Po za tym atmosfera w pracy jest bardzo sztywna, ludzie nie są szczerzy ze sobą, każdy myśli o awansie i jest tylko jedna wielka rywalizacja
6
rozwaga 2016-12-29 12:24
Piszesz w odniesieniu do całej firmy, bacofficu czy IT? :)
OjciecMałychDzieci 2017-01-13 09:46
Płacą mniej niż konkurencja, co na początku jest tłumaczone tym, że częściej podwyżki - które się szybko kończą i co pytanie dostajesz inny powód dlaczego.
Zależnie od projektu: albo zapierdol, albo się obijasz. Do tego są projektu z których wyjście to wypowiedzenie.
Jest ciśnienie na jakieś śmieszne certyfikaty.
Czuć, że HR się stara poprawić jakość środowiska.
5
Mikołaj 2017-03-06 14:54
Miałem przyjemność pracować w SolDevelo jako account manager - firma dobra na start, międzynarodowe projekty, szybko się rozwija, językiem urzędowym jest język angielski.
Podejście do pracownika beznadziejne, szefostwo nie liczy się ze swoimi ludźmi, nierzadko z klientami i stosuje zagrywki dalekie od tak zwanych dobrych praktyk. Jednak złego słowa o koleżankach i kolegach z biura powiedzieć nie mogę - ale to podkreśla tylko podział panujący w firmie - po jednej stronie prezesi, po drugiej wyrobnicy.
O zagraniu wobec jednego z project managerów nie będę dużo pisać, napiszę jedynie, że PM jest Hiszpanem i przedłożono mu umowę w języku polskim niekorzystną dla niego, licząc, że ten się nie zorientuje..
Chcąc pozostać sprawiedliwym w swojej ocenie dodam, że jak najbardziej otrzymałem szansę rozwoju, ale rozwijać musiałem się sam.
3
Frank 2017-03-23 19:49
Brak możliwości przejścia ze zlecenia na umowę o pracę. Wartość pracownika oceniana jest na podstawie projektu do którego trafił, nie umiejętności. Odnosząc się do opinii wyżej, HR rzeczywiście się stara i poprawia atmosferę, jednak dopóki podejście szefostwa się nie zmieni, firma będzie dobra tylko na start.
3
Anonim 2017-04-05 19:59
Pracowałem w SolDevelo ponad rok.

Pomysł na biznes SolDevelo polega na podejmowaniu się projektów sponsorowanych przez różnego rodzaju fundacje i instytuty.
Fundacje te oraz instytuty sponsorują projekty, których celem jest polepszenie warunków życia ludzi z krajów trzeciego świata (patrz projekty: Motech, OpenLMIS, Ebodach, OpenMRS).
Jakość wykonania takich systemów jest tutaj drugorzędna, dlatego głównym czynnikiem przy zdobyciu takiego projektu jest cena.
SolDevelo bez trudu znajduje nowe projekty tego typu, gdyż duża większość pracowników to ludzie, którzy mają tylko kilkumiesięczne doświadczenie w branży, a co za tym idzie - ich praca nie kosztuje jeszcze tak dużo jak bardziej doświadczonych programistów.
Sztuczką SolDevelo jest to, że namawiają swoich pracowników do zdobywania certyfikatów (OCA, OCJP, Scrum Master), przez co mogą klientowi udowodnić na papierze, że ich firma posiada głównie certyfikowanych programistów. Za certyfikaty nie trzeba płacić, ale obowiązuje lojalnościówka (500 albo 1000zł, nie pamiętam dokładnie).

Moja opinia:
Firma jest w miarę OK dla osób, które nigdy nie miały styczności z tą branżą. Dobrze jest nabrać kilka miesięcy doświadczenia i uciekać do bardziej poważnych firm, w których wykonuje się projekty komercyjne, bo projekty SolDevelo to głównie kod pisany przez bardzo słabych Hindusów.
Zarobki w firmie są dużo poniżej przeciętnej, ale dla kogoś, komu zależy głównie na zdobyciu pierwszych kilku miesięcy doświadczenia z branży nie powinno to przeszkadzać
1
Zostaw swoją opinię o SolDevelo Sp. z o.o. - Gdynia
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie SolDevelo Sp. z o.o.