Opinie o Pumech-Orzeł w Bytom

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Pumech-Orzeł. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do pracy w Pumech-Orzeł na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja konstrukcji metalowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Pumech-Orzeł w Bytom

Hm zastanawia mnie to, że w sieci i tutaj też widziałam wpisy, że firma ma być w upadłości. Ale w sieci jak są rejestry firm, to ma staty aktywna i czynna. No to jak to jest? Działa, czy jest upadła? Wiecie, czy są tu zatrudnieni jacyś pracownicy, czy nie? Może jakoś ostatnio sytuacja się poprawiła w firmie i już nie jest w upadłości?

Czy w firmie Pumech-Orzeł praktykowane są premie/nagrody kwartalne/roczne? Na stanowisku Spawacz, na które poszukują na Lento.pl to dość istotna kwestia.

Panie pumech już nie ma praktycznie jest w likwidacji a jak szukają to prędzej na hutę ołowiu czego nie polecam najgorsze paści się spawa z ołowiu i kwasu

Jak w Pumech-Orzeł wyglądają możliwości ewentualnego awansu na wyższe stanowiska?

Wąsacz

W obecnej sytuacji nie ma możliwości skoro ludzi zwalniają.

Urszula
@Wąsacz

Zwalniają? A czemu? No i chyba nie wszyscy przecież?

Ggg
@Urszula

Dyrektor nieporozumienie,nadal pracuje chociaż już poprzedni Prezes odsunął go...przy nowych znowu jest, ale oni przyszli posprzątać tylko. Nie ma już handlowców, technolodzy nie są technologami..., i zwolnienia ciągle w toku, kto kuma ten ucieka sam. Zostały staruchy i ludzie którzy nie mają gdzie iść.

Urszula
@Ggg

Technolodzy nie są technologami? To kto zajmuje aktualnie ich stanowiska i jak wygląda ich praca?

Rapman Nowy wpis
@Ggg

Albo te baby w adm. Co zostały, tylko dlatego że nie umieją nic i wciskają pierdoły Wszystkich którzy coś wiedzieli i chcieli dobrze nie dla siebie tylko dla firmy już wywalil, a reszta sprzedała nas za kilka srebrników. Szkoda bo był potencjał...

Myślący

Zmiany oczywiście zawsze są potrzebne....ale nie takie. Ciekawe kto tak pod swoją posadkę doradza? Zostawianie potakującego drewna, a zwalnianie lub olewanie młodych,wykształconych a już doświadczonych pracowników, którzy byli i powinni być siłą napedzającą tą machine jest żenujące i dotyczy każdego z działów.

Edward
@Myślący

Długo już pracujesz w Pumech-Orzeł? Co dobrego możesz powiedzieć o pracy w tej firmie? Jak oceniasz atmosferę i poziom zarobków w tym miejscu? Może wyjaśnisz te dwie kwestie nieco dokładniej? :D Czekam na odpowiedź!

Jak wspominasz rozmowę kwalifikacyjną w firmie Pumech-Orzeł? Czy warunki oferowane przez pracodawcę zgadzały się z informacjami zawartymi w ogłoszeniu? Jak przebiegło spotkanie? Podziel się swoimi wrażeniami.
logo firmy PRACOWNIK SERWISU
logo firmy Aplikator Celulozy / Piany Pur / Dekarz
Rybnik
KRUKTERM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy Konstruktor
Szczecin
Ammega Poland Sp. z o.o.
Erwin Gąska

Szukają dyrektora produkcji. Co tu dużo gadać, dyrektor to zawsze stanowisko...Dlaczego szukają ? Czy były dyrektor nie dał rady? Przecież to on jest odpowiedzialny za całokształt.

boguś

pracuję w tej firmie już długie lata więc mogę coś w temacie powiedzieć. raczej nie można powiedzieć że firma jest w kiepskiej kondycji ponieważ cały czas inwestuje pieniądze w park maszynowy, nowe suwnice etc. nowy prezes dokonuje wszelkich starań żeby firma dobrze prosperowała i z niewiadomych przyczyn pracownicy fizyczni się buntują, wręcz sabotują zwalniając tempo i nie ma nikogo kompetentnego żeby nad tym zapanować. dział handlowy przerabia tyle zleceń że brakuje godzin żeby je wykonać, duża część leci do kooperacji i niestety zawalone terminy biorą się z tego że kooperanci nie chcą współpracować. dozór to czyste partactwo i brak umiejętności zarządczych- ludzie zapytani o to czego potrzebują żeby im się lepiej pracowało nie potrafią wydusić słowa i wyjść przed szereg. jeśli firma dalej ma się rozwijać potrzebna jest gruntowna restrukturyzacja.

@boguś

Boguś i tu się mylisz co do pracowników fizycznych bo brygada ma swoje zlecenie i musi iść pomóc innej brygadzie bo rady nie dawaj z wiadomych przyczyn. A do zleceń że nie dajemy radę bo jak większość ludzi idę tam pomóc to niema komu robić bo nie ma ludzi nadgodziny nie chcą robić ani sobotę bo nie jest adekwatna wypłata do tego bo liczy wszytko czarne godziny robisz nadgodziny i dostajesz ja zwykłą godziny pracy a jeszcze jest tak że jak zrobisz to ci tak utną premię ze ci się wyrówna ze stawka co masz na czysto więc ludzie robią co mają i dlatego jest kooperacja z innymi firmami

Łysy

Firma z pustymi obietnicami. Zarobki gorsze niż sprzątaczki. Tną koszty nie licząc się z iliscia pracy. (usunięte przez administratora):) Zwolnili już sporo osób ale to nie grupowe... Zabrali kartki, dodatki, premie czytaj obnizenie pensji. A ostatnio to wparowali jakby się paliło i co wyszło. Jak się nie podoba to wypad... Tak tu teraz jest. (usunięte przez administratora) Jak chcecie pracować w obozie to polecam firmę. A zapomniałem marketing 4 (usunięte przez administratora)... Tylko kiedy co będzie a wylez to szkoda.(usunięte przez administratora) Poprostu firma sukcesu

Janusz
@Łysy

Hej, dzięki za ostrzeżenie, widzę, że sytuacja w firmie rzeczywiście nie jest ciekawa ... Możesz dopisać co masz na myśli poprzez "puste obietnice"? Z czego wynika tak duża redukcja etatów i obniżenie pensji? Będę bardzo wdzięczny za te info.

RPG
@Janusz

Tną koszty. Stąd takie decyzje

Łysy

(usunięte przez administratora) Opóźnienia w realizacji konstrukcji są tak duże że teraz firma promuje sciemniarstwo. (usunięte przez administratora). Efekt kooperanca im nie wychodzi. (usunięte przez administratora)Np. To farba nie schnie, covid, materiał był zły, zmiany na rysunkach, technologia nie taka itd. Prawda jest jedną zacofany zakład gdzie pracują i kierują nim nieudolni... Prezes prawnik.... Jakie może mieć pojęcie o robocie z konstrukcją? Wystarczy poczytać efekty widać. (usunięte przez administratora)Roboty pobrali tyle że teraz to farba nie schnie i stąd opóźnienia. Zanim zdecydujesz się na współpracę z nimi to czy warto?

kk

Ten kto wymyślił brygady nie ma pojęcia o efektywnej pracy w Firmie. Brygady czasami są jednoosobowe z powodu rozproszenia produkcji. Tak naprawdę mistrz decyduje co jest pilne do zrealizowania a nie brygadzista, który jest zmuszony do oddelegowania pracowników do innych pilnych robót.. Pomysł z brygadami może jest mądry przy określonej stałej produkcji a nie wykonywania pilnych robót istotnych dla funkcjonowania Firmy. Tak naprawdę likwidacja stanowiska mistrzów jest bezsensowna.

kk

Tylko dzięki mistrzowi Tomkowi i St. mistrzowi Firma funkcjonuje w miarę normalnie. Tomek ma wszystko opanowane, jest cholerykiem ,opieprza ale zna się na robocie, wie gdzie co jest, zna się na rysunkach, drugi mistrz pomógł w małych inwestycjach typu palety, stoły montażowe. Wcześniej robiliśmy na kolanach przy płytach montażowych. To jedyny jego plus.Załoga stara spoko panują nad montażem. Nowi pracownicy nic ciekawego. Co do związkowca jest bardzo dobrym fachowcem, ale nie jest w stanie nic pomóc mimo chęci.

Sytuacja i atmosfera w firmie dramatyczna. (usunięte przez administratora) Oszczędności robi obcinając załodze co się da. Wszystkie dodatki, premie... Otacza się ludźmi który jeszcze pogłębiają kryzys przedsiębiorstwa. (usunięte przez administratora)Mistrzowie są raczej ok, znają się na robocie ale są już starzy. O związkowcu już tu pisano, mogę tylko potwierdzić że ani to związkowiec ani człowiek który zna się na robocie. Pracownicy bardzo różni sporo donosicieli, lizusów, nieudaczników ale jest też trochę fachowców z prawdziwego zdarzenia, jak to często bywa niedocenionych. Technolodzy są w porządku. O utrzymaniu ruchu mogę niewiele powiedzieć z tego co zauważyłem i usłyszałem to jest tam mistrz/kierownik który całkiem nieźle ogarnia temat ale reszta stara się go podkopywać. Załoga to "karna kompania", mają(usunięte przez administratora)Pracują w (usunięte przez administratora) przy dużym stężeniu ołowiu, przy kwasie z akumulatorów, Wiecznie poparzeni i potłuczeni za co są gnojeni i obdzierani z resztek. (usunięte przez administratora)pozbawia ich premii świadczeń i dodatków za prace w szkodliwych warunkach.

Pracuje na produkcji i od jakiegoś czasu obserwuję te zmiany. Niestety nie idą w dobra stronę. Zarządzanie strasznie kuleje. Braki materiałowe, zwolnienia ludzi, oszczędności na pracownikach którzy są filarem tej firmy. Zarząd patrzy z góry na ludzi pracy. A to my wykonujemy tą prace która oni sprzedają. Obcinanie premii, brak podwyżek zniechęca ludzi do pracy. Konfident z lakierni prężnie pracuje z telefonem w ręku zamiast przygotowywać materiał do malowania. Wysługuje się innymi ludźmi z pozwolenia przełożonych. A jak ktoś nie wykonuje jego poleceń biegnie na skargę do majstrowki. Firma sama w sobie nie jest zła ale brakuje przemyślanych inwestycji. Brak stołów spawalniczych spowalniają prace monterów. Brak stanowisk spawalniczych również, brak filtrów i odciągów. Na hali siwy dym jak wędzarni w fabryce wędlin myslaw. Przez złe zarządzanie panuje co raz gorsza atmosfera. Firma ma duże możliwości ale czegoś brakuje....

miki

Najwidoczniej pracownika boli to, że musi pracować fizycznie tym bardziej teraz po zmianie starego prezesa na nowego, było dużo lepiej wcześniej dla niego, gdy stał lub stali oparci o ścianę z kubkiem kawy i papierosem w reku śmiechy pogaduchy to były czasy dla tych panów a teraz musi pracować żal mi cię ewidentnie nie radzisz sobie przerosło cię to. To już nie te czasy, gdy się ślizgało osiem godzin, byle do drugiej lepiej zwolnij się i staraj się o rentę.

Mickey mause
@miki

Niestety to wszystko prawda co piszą pracownicy. Nie ma tam już miejsca dla ludzi ciężko pracujących, tylko dla pozerów i lizusów prezesa. Ciekawe kiedy się domyśli że z tego nie ma kasy, ale wtedy fachowcy i wykształceni będą już daleko. Nawet wypowiedzenie nie jest takie jak powinno być. Szkoda tej firmy Chłopaki głowa do góry okazuje się że gdzie indziej może być lepiej.Tylko dojazd ale bez takich beztalentów i niekompetentnych ludzi.

Pracownik produkcji
@miki

Wcale nie boli mnie to, że trzeba pracować. Tylko kapusie biegający po majstrówkach. Ekipa zaciek ???? Tak zniszczonego materiału po malowaniu jeszcze nie widziałem. Po co się starać skoro wiszą falbanki,firanki, sople farby na elementach konstrukcji. W rogach pęcherz farby wyglądający jak spaw ???? Estetyka jeszcze raz estetyka panowie

Jaka atmosfera jest między działami w Pumech-Orzeł?

RPG

Wszystko co piszą to prawda. Zarobki na bezrobociu lepiej być już tam pracować. Kasę zabrał a w remont to skąd mają...

Spawacz 141

Witam Pytanie do pracowników firmy. Jaka panuje atmosfera w pracy i na jakie zarobki mogę liczyć?

@Spawacz 141

Pytasz o zarobki w Pumech. A jakie konkretnie stanowisko pracy masz na myśli? Sprecyzuj, jeśli możesz.

Spawacz141
@Irena

Tak jak w w moim nicku. Spawacz Tig

Bolo

Jeden dzień wygląda tak dostajesz palnik i masz ukosować i ciąć na wymiar dysza tak wyjebana że tylko włosy po myciu suszyć pokrętła (usunięte przez administratora) tak jak przednie zawieszenie po przebiegu 1000000 kilometrów a pan inżynier przychodzi i powie ci że lepiej by sam to zrobił ,no i krew Mnie zalała powiedziałem kilka słów na k.c itp i poszłem z tej dziupli a dali mi pożucenie pracy po jednym dniu.

Henry

@Tomas9090 Czy możesz dodać coś więcej do tej opinii? Chyba, że to konkurencja inspiruje?

Tomas9090

Omijać z daleka szerokim łukiem!!!

Spawacz

Wiecie na jakie warunki może liczyć u nich spawacz? Widziałem ich ogłoszenie na stronie

Kontówka

Czejść. Wasz RB przyszedł do naszej firmy do Elblaga, co możecie jeszcze napisać - tylko szyczerze ? Na razie dał się poznać jako bórak, prostak - zna się na robocie ?

tiwiwiw
@Kontówka

A jak się nazywa wasza firma z Elbląga ?

@tiwiwiw

Jesteś pracownikiem firmy Pumech - Orzeł z Bytoma? Jak oceniasz tą firmę w chwili obecnej, gdy - z tego, co widzę - kadra kierownicza uległa niewielkiej zmianie? Czy oceniasz tą zmianę na plus? Będę wdzięczna za odpowiedzi.

Śmiech na sali

Firma jednym słowem dramat. Ludzie w biurach jedzą sobie ciasteczka do kawy a zarabiają dużo więcej niż ludzie na hali którzy pod presją tyraja za grosze. Sami ludzie z produkcji bardzo w porządku mało takich się trafia w pracy, duży szacunek dla Nich! Natomiast kierownictwo nadaje się tylko do pilnowania nic po za tym. (usunięte przez administratora) Nowi pracownicy pracują jeden dzień i rezygnują. Dla własnego dobra i nerwów omijajcie ta firmę z daleka! Pozdro

tm
@Śmiech na sali

W koncu go nie ma!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Takiego (usunięte przez administratora) mam nadzieje ze wiecej nie bedzie w naszej firmie.

@Śmiech na sali

A czy zechciałbyś proszę opisać taki jeden dzień z całego dnia pracownika hali w firmie Pumech-Orzeł? Jakie obowiązki są Wam przypisywane, czy grafik jest elastyczny? Możecie sami wybierać w jakie dni chcecie pracować?

Tomasz

@kk, dokładnie o coś takiego mi chodziło. Jaka atmosfera panowała w firmie? Czy można było w niej awansować? Jak aktualnie przedstawia się sytuacja w Pumech-Orzeł w Bytomiu? Czy ten pracodawca jest atrakcyjny? Jakie widzicie plusy i minusy pracy w tym miejscu?

Zostaw merytoryczną opinię o Pumech-Orzeł - Bytom

• Jak się pracuje w Pumech-Orzeł?

Zobacz opinie na temat firmy Pumech-Orzeł tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 7.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Pumech-Orzeł?

Pumech-Orzeł
1.7/5 Na podstawie 41 ocen.
  • Siemianowicka 98
    41-902 Bytom