Opinie o Humansoft Sp. z o.o. w Radom

<p align="justify"> Humansoft Sp. z o.o. to renomowany producent oprogramowania dla biznesu. Od 25 lat  koncentruje się na dostarczaniu nowoczesnych i wygodnych systemów do obsługi firm. W roku 1991 zapoczątkował tworzenie rozwiązań informatycznych wspomagających małą przedsiębiorczość. Dziś projektuje systemy ERP dla średnich przedsiębiorstw, które wspierają strategię i działania operacyjne w biznesie. Głównym produktem w ofercie jest system ERP – humansoft HermesSQL, przeznaczony do obsługi przedsiębiorstw produkcyjnych, handlowych i usługowych. Firma jest również dostawcą najwydajniejszej na rynku, w pełni samoobsługowej, mobilnej platformy Business Intelligence Qlik. Platforma BI Qlik zapewnia szybką i prostą analizę danych oraz wymierne wsparcie w procesie decyzyjnym. Obecnie z programów Humansoft korzysta ponad 10.000 firm. </p>

Branże: Usługi IT - działalność związana z oprogramowaniem

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Humansoft Sp. z o.o. w Radom

Polecam Humansoft jako miejsce pracy. Firma podejmuje wyzwania, nie stoi w miejscu. Pracownicy tworzą zgrany zespół. Czas epidemii zweryfikował, że pracownik jest ważny, potrzeby klientów są ważne, a zarządzanie w firmie jest na wysokim poziomie. Jeśli chodzi o warunki pracy to są zależne od stanowiska, od aktywności pracownika i od tego co sobie on wynegocjuje. Podpisuję się też pod innymi pozytywnymi opiniami.

Hamelin
@Valdez

@Valdez To naturalne, że budżet jest ustalany po zamknięciu okresu (tu rok). Więc wtedy można odpowiedzieć czy jest z czego dawać. Niezmienia to faktu, że jeśli pracownik musi żebrać (tak to wygląda) o podwyżkę, to jest coś nie tak w zarządzaniu. Standardy są proste albo jest podział na stanowiska z odpowiednimi widełkami (wtedy jawne stawki) albo ustalony cel do spełnienia przez pracownika po wykonaniu go automatyczna ustalona kasa. Oczywiście takie czekanie może tak/może nie jest słabe z perspektywy pracownika. Idealnie pasuje wypowiedź Zenka Martyniuka "Na pewno, na pewno, pewnie, jasne, zobaczymy, czas pokaże" :D

Aleksandra

Czy stawki każdego pracownika są ustalane indywidualnie ? Od czego to zależy? Od wykształcenia ? Na jakim stanowisku pracujesz?

Valdez Nowy wpis
@Aleksandra

Stawki indywidualnie, przynajmniej w moim przypadku, nigdy nie zostałem pozytywnie zaskoczony informacją o podwyżce bez mojej ingerencji, a startowałem z całkiem niskiej stawki. Zresztą wyszarpać coś graniczy z cudem, nie wiem jak u innych, u mnie to było upokażające jak czekałem miesiąc na info że dostaję 200 zł podwyżki, albo że w tym roku już się nie załapałem.

Hamelin Nowy wpis
@Valdez

Co wchodzi w skład pełnego wynagrodzenia w firmie Humansoft Sp. z o.o. na stanowisku Tester Oprogramowania? 31 marca pojawiły się ich ogłoszenia na GoWork.pl.

Pan K.

Witam, czy może mi ktoś z obecnych lub byłych pracowników opowiedzieć trochę o pracy w Humansoft? Jak wygląda kultura pracy? Czy projekty są prowadzone z zachowaniem obecnie przyjętych standardów (ogólnie jak wygląda zarządzanie projektem)? Proszę o szczere wypowiedzi ludzi którzy naprawdę znają tę firmę od wewnątrz. Pozdrawiam, Pan K.

Hamelin Nowy wpis
@Pan K.

Pytanie o jaką płaszczyznę pytasz. Jeśli chodzi o programowanie to nie. Jeszcze wiele wody w Wiśle musi upłynąć aby dogonić standardy. Btw, przy niewspieranych technologiach oraz braku architektury ciężko jest trzymać się standardów obecnie przyjętych przez świat IT. Jeśli chodzi o zarządzanie to brakuje odpowiednich narzędzi. Jeśli chodzi o pracę wdrożeniowców mają więcej zajmowania się zgłoszeniami niż mogą zdobywać klientów (czy to dobre nie mi to oceniać, pytanie do dyrektorów). Oczywiście każdy z wymienionych tu działów posiada wielu świetnych specjalistów, którzy jednak zatracili się w tym pędzie dostarczania na czas. Więc jeśli jesteś na końcu swojej kariery to będzie OK, natomiast jeśli startujesz i chcesz podpatrzeć jak dane standardy wprowadzić u siebie, odradzam.

Czy w Humansoft można pracować zdalnie /hybrydowo ?

Renata
@Kasia

A ciekawe czy wgl dają do tego sprzęt aktualnie, bo widzę, że rok temu podobno nie

Czy brałeś udział w spotkaniu rekrutacyjnym w firmie Humansoft Sp. z o.o.? Czy rekruter weryfikował w jakiś sposób Twoje umiejętności? Jak oceniasz stosunek wymogów podanych w ogłoszeniu do rzeczywistych? Czy była to dla Ciebie łatwa, a może trudna rozmowa?
logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Administrator Systemów Linux
PN standard Sp. z o.o.
Pracowniczka

Pracodawca docenia swoich pracowników. Bardzo dobra atmosfera. Polecam!

Czy warunki zatrudnienia oferowane przez Humansoft Sp. z o.o. dla pracy jako Konsultant są dla was satysfakcjonujące?

Jak najbardziej. Zarobki są O.K.

Przede wszystkim pracuję w Humansoft wiele lat. Mam też doświadczenie w pracy z kilku innych firm. Na tle moich doświadczeń zawodowych praca w Humansoft wygląda bardzo dobrze.

Wiecie, czy Humansoft Sp. z o.o. udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

Woopie

Tak. Jak inaczej można pracować zdalnie, jeśli się nie ma komputera?

Jak wyglądają możliwości ewentualnego awansu na wyższe stanowiska w Humansoft Sp. z o.o.?

Witaj, Możliwości awansu oczywiście są. Wszystko zależy od tego, z jakiego pułapu startujesz, czy jako asystent, czy np. jesteś już doświadczonym pracownikiem i od razu zaczynasz od wyższego poziomu. Wszyscy pracownicy "kadry zarządzającej" to osoby, które pracowały u nas w firmie i tutaj zdobywały doświadczenie. Oczywiście dużo zależy też od działu w którym pracujesz, bo w każdym ta ścieżka kariery wygląda nieco inaczej. Pozdrawiam

Grzegorz

To duży plus, że Humansoft prowadząc rekrutację na wyższe stanowiska bierze przede wszystkim pod uwagę obecnych pracowników. Możesz też powiedzieć jaką stawkę zapewnia się nowym pracownikom? Dzięki.

@Grzegorz

Witaj Gdyby Humansoft był dużą korporacją to łatwiej byłoby mówić ile kto zarabia a tak jest to trudniejsze. Prawda jest taka że to złożona sprawa. Zależy od stażu pracy, umiejętności, działu, stanowiska itp. Do tego dochodzą też różne dodatki jak premia czy samochód służbowy. Ja nie wiem nawet ile kto zarabia. Nie prowadzę takich rozmów nawet. Pozdrawiam

Programista

Dziwna sprawa... mi dawali 2500 zł brutto i samochodu dać nie chcieli, ale jakby co, to dają... Umiejętności? Buhahahahahaha Chyba picia wódki

@Programista

Nic dziwnego skoro nie masz prawka i stać cię tylko na rower od Janusza.

Programista

Mam prawko, rower mam dobrej klasy :D Powiedziałbym, że jedna z lepszych firm. Wybierałem go dość długo, wiem co wybrałem, jestem względnie zadowolony. Do Downhilla kupię lepszy, droższy, z tarczami. W tej chwili mam rower trekkingowy Drugi mój rower - miejski, to ten którego mi nie szkoda, gdyby mi ukradli. Stawiam go pod restauracjami, w których jadam obiady, więc czasem ktoś się kręci wokół niego, stąd nie musi być najlepszy, chociaż ma dobre części z łańcuchem Deore np. Ten treking szanuje bardziej :D. Firma pierwszorzędna. Może Ty napisz coś o swoim jednośladzie. Jeśli chodzi o samochód, stać mnie na pojazd dobrej klasy, jednak nie chcę kupować, wolę rozwinąć biznes. Ty biznes widzisz tylko z perspektywy pracownika. Cóż tak to bywa, jak się uczyć nie chciało

Jan
@Programista

OMG, masz umysł 10 latka.

@Jan

Dziekuje za komplement

ByłyPracownik

Cześć Nie wiem czy to forum ma być z informacjami o pracodawcy czy też wylewaniu żali że kogoś nie przyjeli bo..... Jeżeli interesuje Cie pracodawca to zapraszam dalej, a jak wylewasz żale idź dalej dobry człowieku. Jak przeczytałem kilka poniższych opinii o humansofcie to postanowiłem napisać, bo to nie jest humansoft jaki znam. Jestem byłym pracownikiem poznałem tą firmę od podstaw znam mocne i słabe strony albo raczej znałem, bo już trochę czasu upłynęło. Dodatkowo odniosę się w jakimś stopniu do opinii potencjalnych pracowników co najwięcej się odzywają, mimo że niewiele do powiedzenia o PRACY tam mają. 1. Humansoft to nigdy eldorado płacowe nie było i pewnie się nie zmieniło. Tak że chcesz zarabiać dużo -naście czy -dziesiąt tysięcy szukaj pracy, gdzie indziej. Jeżeli jesteś dobry i pracowity to zapewne kilka tysięcy tu zarobisz WIĘCEJ niż te wspomniane 3000 (jak odchodziłem to programiści zarabiali wtedy już więcej niż te 3k). A prawda w IT jest taka, że jeżeli masz umiejętności poparte doświadczeniem to praca szuka ciebie szybciej niż ty jej zaczniesz szukać. 2. Chcesz się nauczyć pracy grupowej, chcesz poznać różnorodne projekty, różne języki (stare i nowe), chcesz poznać różnych ludzi i ich oczekiwania, chcesz czegoś więcej niż tylko kodowania, nie masz doświadczenia to szczerze polecam humansoft jako pracodawcę. Posłałem tam niedawno krewnego i po zakończeniu praktyk po pierwsze upewnił się, że to droga dla niego a po drugie pojechał na studia, gdzie na dzień dobry dostał się do grup przy uczelnianych projektach programistycznych (bo już miał jakiekolwiek doświadczenie mimo początku studiów), po niedługim czasie kolejne projekty zaowocowały tym, że zaproponowali mu pracę przy dużym międzynarodowym projekcie. Kokosów jeszcze nie ma, ale życzę Wam aby pracodawcy się do was zgłaszali, a nie odwrotnie. Na taką jednak sytuację trzeba coś zrobić i już się dobrze pokazać, a za tym to i pieniądze przyjdą wiem to z własnego doświadczenia. 3. Uczciwy pracodawca - nic pod stołem wszystko na umowie, oskładkowane, pensja na czas, brak wiszącego i wytrząsającego się szefa nad głową to są naprawdę sprzyjające warunki do pracy. 4. Sympatyczna atmosfera, śliczne koleżanki ????, imprezy integracyjne - jest co robić, ale w miłych warunkach to zawsze przyjemniej. 5. Kadra z tego co czytam to z dobrym „wyczuciem ludzi” dzięki czemu atmosfera się nie zmienia. Dlatego najbardziej „aktywni" na tym forum mimo tego, że wszystkie rozumy i technologie pozjadali pracują gdzieś indziej tak że raz jeszcze gratuluję wyborów :) 6. Co do rozmów rekrutacyjnych to rzadko na nich bywam ostatnio, ale wiem jedno, że papier (CV) wszystko przyjmie tak żę trzeba sprawdzać na miejscu. Tak jak to napisał poprzednik nie trzeba wszystkiego pamiętać, ale "programistyczne podstawy" dla osób które w tym robią to żaden problem a dla teoretyków tak. Nie wiem jak było u Ciebie z tematem ale wiem z rekrutacji że to tak działa tak, że nie obrażaj się na kogoś kto pyta, a Ty nie wiesz tylko szczerze mów, Pracodawcy to wyżej cenią niż upór przy swoim i udowadnianie, że jesteś najmądrzejszy. Druga sprawa tu poruszana to pieniądze tak jak pisałem HS nie posiada powalających stawek, ale źle tam programiści nigdy nie mieli. Przypominam, że okres próbny kupa kosztu który różnie może się skończyć tak, że nie dziwię się, że robią odsiew przed. Skoro szukają kogoś do pracy to znaczy, że mają co robić tak że pewnie douczać studentów nie chcą tyko ludzi, którzy wejdą w szeregi i będą zasuwali równo z nimi, a nie szukali „opcji". Prezes firmy, w której teraz pracuje zawsze nowym kandydatom mówi, że zatrudnia ludzi aby się od nich uczyć a nie odwrotnie. A i jeszcze jedno tak jak pisałem nie sądzę, aby ktoś tam odbierał komukolwiek pieniądze po „nieudanej” umowie próbnej (możliwości prawnej takiej nie ma) tak że jak to przeczytałem to szybkiego testu na wiarę w siebie „wyszczekanego” kandydata gratuluję ;) .Jak bym był pewny tego co napisałem w CV i powiedziałem w czasie rozmów i dostał bym pieniądze o które mi chodziło to bez wahania bym podjął rękawicę. Tak że jak szukasz czegoś w Radomiu lub po prostu jesteś na początku swojej drogi zawodowej to ja bym polecał HS, a jeśli masz możliwości i odwagę jechać do większego miasta to nie ma co się zastanawiać :) Powodzenia

ByłyPracownik

1. Zgodzę się z Tobą, że te 3000 netto to mało i to niezależnie czy jesteś na dorobku czy już się dorobiłeś. Mój wspomniany kuzyn ciut więcej zarabia w pierwszej pracy przy nieskończonych studiach i powiedziałem mu, że ma max rok lub koniec dużego bieżącego projektu, a później albo podwyżka, albo zmiana firmy na taką którą na niego stać. W Humansofcie poza latami pracy liczyły się umiejętności, ile kto wytargował w czasie przyjęcia oraz zaangażowanie tak że nie było ścisłej siatki płac dlatego pewnie Twoje pytania ile się zarabia po X latach pozostaje bez odpowiedzi. Pracowałem na innym stanowisku niż się ubiegałeś, ale tak informacyjnie moja płaca tak mniej więcej wzrosła 5,5 razy do pierwszej do średniej z ostatniego roku. 2. Rekrutacja to gra, baw się tymi samymi kartami co pracodawcy. W poprzedniej wypowiedzi podałem Ci jedno rozwiązanie, a drugie "bezpieczniejsze" to mówisz „OK, ale jak się sprawdzę w danym temacie to mi równacie po te 500 za trzy miesiące próby”. Wówczas Ty rozdajesz karty, patrzysz na ich reakcję, a nie tylko oni na Twoją. W ciągu okresu próby Ty masz motywator do pracy, a dla nich ta kasa to jest „nic” biorąc pod uwagę zysk zaangażowanego pracownika. Pomyśl, sprawdź u następnego pracodawcy. Co do zwrotu kasy to znając kilkanaście lat prezesów powiem, że jestem przekonany, że to był blef, na którym się nie poznałeś i tyle mogę powiedzieć w tym temacie. 3. Wyklęty nie znam Cię ani Twoich umiejętności, nie byłem przy twojej rekrutacji dlatego też nie sugeruję, że kłamiesz. A w swojej wypowiedzi zawarłem swoje doświadczenia z rozmów rekrutacyjnych z kandydatami. Co do Twojej osoby to jedyne co się rzuca w oczy to bardzo mała skromności oraz dużo zbędnych słów. Powstrzymaj się od tych ataków na cały świat, który ma inne doświadczenia niż Ty. Więcej kodowania, bo z tego jest doświadczenie i kasa, a mniej pisania na tym forum, które Cię nie dotyczy chyba że kolejnym kandydatom masz coś nowego do powiedzenia. 4. Cytowanie celowo wybranych wpisów negatywnych o produktach, a omijanie pozytywnych jest "niskie" i pewnie dla nikogo z szukających pracy (poza działem handlowym/wdrożeń) nie przydatne. Dla Twojej informacji co by o nich nie mówić to kilkaset licencji jest w Polsce, a Ty przytoczyłeś dosłownie kilka wypowiedzi i to na dodatek głównie totalnych bzdur. Oceniam te wypowiedzi ponieważ używam tych systemów kilkanaście lat. Żeby też ktoś nie pomyślał, że zarówno produkty jak i dział handlowy są idealni, BO NIE SĄ I DALEKO IM DO TEGO, ale to nie miejsce i czas na ten temat. 5. A na koniec odchodząc od humansoftu to w mojej obecnej pracy zatrudniamy ludzi abyśmy RAZEM pracowali w zgranym zespole dzięki czemu każdy uczy się od każdego i w tym jest nasza siła. Nie ma ludzi co wiedzą wszystko, wszystko przeżyli i doświadczyli, znają wszystkie technologie tak że w grupie, która sobie pomaga i się uzupełnia potencjał każdego z nas rośnie i nie ma mowy o jakimkolwiek "wyłudzaniu wiedzy". Na koniec życzę Ci podobnych doświadczeń. Skup się na tym co przed Tobą.

Mateusz

Byłem absolutnie pewien, że coś tu napiszesz. Powiedz mi - co wnoszą Twoje wypowiedzi, które ciągle zawierają to samo? Dlaczego uprawiasz ten trolling? Dlaczego stosujesz nieetyczne zagrywki wobec firmy, w której nie pracowałeś? Jest tu zakładka "rozmowy kwalifikacyjne", dlaczego z niej nie korzystasz?

Mateusz

Działasz nieetycznie. Przypisujesz mi coś w czym nie brałem udziału. Wypowiadasz się o firmie, w której nie pracowałeś. Brałeś udział w rekrutacji? Oceń jej poziom w odpowiedniej zakładce. Ciągle zamieszczasz te same wypowiedzi w różnych wątkach. To jest spam. Ludziom, których nie znasz, zarzucasz rzeczy, w których nie brali udziału. To jest trolling. Mnie deprymuje to, że jesteś obecny w kilkunastu wątkach radomskich. Był moment (kilka lat temu), że się z Tobą identyfikowałem (bo miałem nieprzyjemne doświadczenie w jednej z firm, pracowałem w niej dalej, ale szukałem. Po jakimś czasie zmieniłem pracodawcę). Był moment, że Ci współczułem (że nadal wałkujesz ten sam temat). Potem mnie zacząłeś dziwić (że przez lata nie ruszyłeś naprzód). Teraz uważam, że Twoje zachowanie jest nieetyczne, nieprofesjonalne, niedojrzałe (bo dyskutujesz de facto sam ze sobą 5 albo 6 rok o tym samym), a wręcz toksyczne. Nie chciałbym z kimś takim pracować. Znajdź pracę albo rozszerz działalność, rozkręć biznes. Odnieś sukces. Zamknij usta krytykom CZYNAMI i FAKTAMI, a nie tysięcznym postem z tymi samymi słowami na gowork...

Mateusz

Przeczytaj mój post jeszcze raz. Pewnych rzeczy ewidentnie nie rozumiesz. Skoro są fakty - wrzuć link do swojego profilu na LinkedIn. Zakładam, że będziesz miał tam mnóstwo rekomendacji od byłych pracodawców i wiele linków do efektów swojej pracy.

Mateusz

Przeczytaj moje posty ze zrozumieniem. Nie jestem pracownikiem Humansoft ani Radwag. Powtórzę: dlaczego przypisujesz mi coś w czym nie brałem udziału? Freelancer na LinkedIn chyba jest obecny? Jak chcesz kontynuować naszą dyskusję - daj link do profilu. Nie omieszkam się odezwać. Kontynuacja dyskusji tu jest bezcelowa. Wszystko Ci się miesza.

O rany...ale jesteś żałosny.. od kilku lat śledzę ten wątek, niczego nie zmieniasz w swoich wypowiedziach, niczego one nie wnoszą, nikomu nie pomagają. Jesteś po prostu trolem internetowym. Żal mi takich ludzi, musisz być bardzo zakompleksiony i zarazem samotny... A co do Humansoftu..pracodawca jak wielu innych. . Rozsądny człowiek podejmie próbę pracy lub się nie zdecyduje. Wylewanie pomyj na firmę, która nie chciała zatrudnić, jest obrzydliwą zagrywką, nie wiadomo w jakim celu, chyba że tylko po to by zabić swój czas...współczuję...

znudzony

"Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie" Tak że to czy ten "nieszczęsny" sklep jest dobry czy słaby zadecyduje klient i rynek a nie Ty niezależnie od Twoich kompetencji. Taksamo jak ich sysytem o którym nic nie wiesz, a przytoczyłeś kilka wybranych krytycznych opini sprzedaje się przez lata i pewnie znajdą się ludzie, którzy nadal będą go kupowali mimo niszowego języka w jakim jest napisany. Tak że zakończ nudzić i bić piany chyba że pisowski Janusz maruda Ci się włączył i nikt cie nie przekona że "białe jest białe..." A co do stawek to nowy pracownik to jedna wielka zagadka bo nigdy nie wiesz czy jest dobry jak mówi, czy tylko dobrze mówi. Kiedyś pytałeś mnie o stawki jakie daje nowym nie odpowiedziałem bo to jak zapaytać "ile kosztuje samochód?" tu nie ma jednej odpowiedzi bo nie wiesz czy nowy czy stary, ciężarowy czy osobowy itd dlatego różnice w stawkach są ogromne ale dopiero jak poznasz za co płacisz.

znudzony

Nie każdy kto potrafi uargumentować swoje racje jest handlowcem. Ale odbieram to jako komplement. Używasz "chcemy" czyli Ty i kto? bo nikogo więcej chętnego do tej wiedzy nie ma na tym forum, chyba że Tobie już się coś rozdwaja... A tak poważnie to nie pracuję w humansofcie, nawet tego sklepu na oczy nie widziałem. Dlatego też ja w odróżnieniu od Ciebie nie wypowiadam się na tematy, o których nie mam pojęcia. A co do odpowiedzi na Twoje pytania to jesteś "nikim" dla nich tak że czemu ktokolwiek miałby ci cokolwiek tu pisać, udowadniać? Gdyby to było przynajmniej forum biznesowe, dla klientów, test aplikacji webowych to jeszcze bym zrozumiał, ale na opiniach o pracodawcach to nie ma to zupełnie sensu. Nie wiem jakie są Twoje kwalifikacje, ale skoro kolejny pracodawca w Wawie dawał Ci 4K, to chyba nie masz się czym pochwalić, dawno w Warszawie nie słyszałem o takich pieniądzach dla specjalisty z IT za jakiego się podajesz. I ponownie tu wracamy do przykładowego samochodu, który jest świetnym porównaniem do nowego pracownika, podobne możliwości, podobne zagrożenia i nadużycia... Dopiero na robocie poznasz człowieka, jak pracuje, jak współpracuje z innymi, jak reaguje na stres, a co za tym idzie, ile jest wart. Dlatego dopiero po kilku wspólnych zadaniach wiem czy z kimś będzie się dobrze pracowało. A jak ktoś się nadaje to trzeba mu dać tyle aby nie szukał nowego zajęcia i to cała filozofia. A całą resztę odesłać z kwitkiem, aby szukali szczęścia gdzieś indziej. Jak przełożony powiem Ci, że jak chcesz coś wywalczyć dla siebie np. wyższe wynagrodzenie to pokazuj efekty swoje pracy, a nie porównania do innych. Bo możesz się na tym mocno przejechać. Kończąc żartem przy piątku to pamiętaj, że lepiej być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem.

znudzony

Z tego co piszesz to świetnie Ci szło na informatyce, ale już język polski w podstawówce to wyraźnie omijałeś. Jeśli mnie pamięć nie myli to wówczas uczyli czytania ze zrozumieniem. Tak że rozmowa z tobą to jak rozmowa z wyznawcami PISu lub innych sekt. Ale nie poprzestawaj pisz, pisz, pisz a potem czytaj to co napisałeś od początku i jak zrozumiesz, że głupot wiele wypisałeś to ćwiczenie można uznać za zakończone. A tymczasem wszyscy obserwujący czekamy na ćwiczenia i kibicujemy Ci abyś napisał coś co będzie świadczyło, że Ci się udało zdobyć i tę umiejętność. Powodzenia

znudzony

27.09.2019 pisanie - zaliczone 27.09.2019 czytanie ze zrozumieniem - bez zmian Jutro też jest dzień tak że cały czas trzymamy kciuki :) PS 1. wszyscy inni którzy czytali ten wątek ze zrozumieniem znają moją odpowiedź na to pytanie od dłuższego czasu 2. powyższa wypowiedź była odnośnie trzech poprzednich Twoich wypowiedzi a nie tylko tej jednej

Lidia

Pozwolę sobie wtrącić się w tę dyskusję ze swoim krótkim pytaniem. Wspominacie wyżej o umowie na tak zwany czas próbny. I tu pojawia się moje pytanie - ile on trwa w Humansoft i czy warunki na tej umowie różnią się w jakiś sposób od późniejszych ?

Maniek

Pracodawca nie zapłacił jak się należy, to trzeba zagłosować na PiS, żeby wyrównał straty pracownika z nadmiernych zysków pracodawcy Popieram Programisto Wyklęty

@Maniek

Forum służy głównie do wymiany opinii na temat miejsc pracy i pracodawców, trzymajmy się tego. Jak pracuje Ci się w Humansoft Sp. z o.o.?

Lidia

Humansoft Sp. z o.o. to prężnie rozwijająca się firma projektująca i wdrażająca własne oprogramowania ERP, B2B, EDI i Business Intelligence Qlik. Szukają obecnie osób do pracy na kilku stanowiskach: Programista Visual Fox Pro, Specjalista ds. wdrożeń systemów informatycznych, Specjalista ds. rozwiązań Business Intelligence/Konsultant Qlik: https://humansoft.pl/kariera/. Czy jest tu ktoś zainteresowany tą pracą?

Tomi
@Lidia

Masz jakieś dane, które potwierdzają stwierdzenie "prężnie rozwijającą się firma"? Podaj źródło proszę. Pozdrawiam

JaR

Cześć O tym czy HS się rozwija czy zwija to nie wiem ale gdyby ktoś jednak umiał te "niszowe technologie" tzn Qlik :), sql :) i fox pro to zapraszam. Dam więcej. PS Smerfowi marudzie oj Progrmiście przeklętemu oj wyklętemu od razu dziekuję nie jestem zainteresowany ;)

kciN

Byłem na rozmowie kwalifikacyjnej i właściwie byłem lekko zniesmaczony. Rozmowa jak rozmowa, najpierw padają różne pytania - tutaj nie mogę się przyczepić. Następnie jakiś prosty test potwierdzający wiedzę - ujdzie, ale nie jest to profesjonalne. Testy w stylu zrób nam teraz to i tamto w CSS, JavaScript, jQuery itd. - nie są żadnym testem na wiedzę. Po pierwsze może zjeść stres. Po drugie, mogę go nie wykonać poprawnie, ponieważ zwyczajnie na tę chwilę mogę nie pamiętać jak np. nazywa się opcja do ustawiania przezroczystości CSS itd. Po trzecie, jeden ma lepszą pamięć do pamiętania, ale za to drugi dużo lepiej wie gdzie i jak szukać rozwiązania. To że jeden wykona poprawnie zadanie w 10 minut, a drugi nie da rady - o niczym nie świadczy. To był najwyżej test w stylu: Jasiu, narysuj nam drzewo i słońce. Programowanie to rozwiązywanie problemów. Czasami idzie nam dobrze od samego początku, a czasami trochę gorzej się zaczyna, za to dobrze się kończy i jeszcze dużo przed czasem. Więc jak już coś, testy powinny być najwyżej czysto teoretyczne: jakich technologii użyłbyś do rozwiązania problemu/zadania. Technikę i jakość powinien zweryfikować okres próbny. I najgorsza część zadania, czy zrobi nam Pan zadanie w QlikView? Nie zamierzam krytykować QlikView, ale o tym programie nigdy wcześniej nie słyszałem i tym bardziej nie miałem go na swoim komputerze. Więc po powrocie do domu muszę zainstalować ten program na swoim komputerze, muszę przeczytać dokumentację, żeby zrozumieć o co w tym wszystkim chodzi, porobić kilka przykładów na zrozumienie i dopiero wtedy będę mógł usiąść nad tym zadaniem. Ale przecież zadanie zadaniowi nie jest równe... Może okazać się, że jeszcze będę musiał posiedzieć nad dokumentacją. Ale o czym ja mówię, na co dzień korzystam z iMaca, więc nawet nie miałem możliwości zainstalowania QlikView. Więc już oblałem ten test, ponieważ nie zamierzam marnować kolejnego czasu na instalowaniu Windowsa na wirtualce lub szukaniu sąsiada z komputerem zgodnym z QlikView. Nie za dużo jak na rekrutacje? Wg mnie za dużo. Od weryfikowania umiejętności jest okres próbny. Nauka i czytanie dokumentacji powinno być obowiązkowe dopiero po podsianiu umowy. Przekazywanie wiedzy powinno odbywać bezpośrednio w firmie, ponieważ co firma, to wszystko inne jest - to też wymaga zrozumienia i przyzwyczajenia się do tutejszych. Nad tym musicie zdecydowanie popracować. Jak to mówi mój obecny szef: CV jest dla niego najwyżej tylko informacją; kilka prostych pytań ma najwyżej potwierdzić, czy faktycznie coś tam wiem; okres próbny to czas na wdrażanie i naukę (a jak trzeba, to wydłuża - jak twierdzi, nie wszystko da się zrobić w pięć minut, w miesiąc a nawet trzy miesiące); a dopiero później jest czas i miejsce na wymaganie w pracy. To są tylko moje uwagi, nie traktujecie tego jako krytykę. Podobno uwagi są mile widziane i budują na przyszłość. Powodzenia w budowaniu fajnego i zgranego zespołu :)

@kciN

Podpisuję się obiema rekami. Tego typu rekrutacje są bardzo źle przemyślane. Programista, który zna JS, jQuery i np. Vue, ale nie zna np. popularnego Angulara, najprawdopodobniej nie zaliczy testu z Angulara. To najgorszy sposób odbierania szansy ponieważ ten programista jest na bardzo dobrej drodze, żeby bardzo szybko poznać tego Angulara oczywiście pod warunkiem że będzie miał chęci. O wiele lepszym testem na wiedzę będzie zapytać się jak teoretycznie rozwiązałby takie zadanie. To jest raczej podstawą w programowaniu a nie czy przeczytał książkę o frameworku... Wg mnie jest to częsty błąd pracodawców.

Jacuś

Jesteśmy w Polsce, w wielu miastach takie są zarobki. Lepsze zarobki są zarezerowane tylko dla kilku większych miast. Tego nie przeskoczymy.

Jacuś

Są polskie firmy, które sprzedają produkty np. Niemcom i płacą mało. Wg Twojej logiki powinno być inaczej, ale tak nie jest. To nie jest wymówka, tylko realia naszych płac. Jeśli w danym mieście ludzie mało zarabiają, a ty jednak chciałbyś więcej zarabiać, to jedynym argumentem jest spakować się i udać się do lepiej płatnych miast. Na szczęście rynek programistów jest bardzo elastyczny, pracę możesz spokojnie wykonywać w domu w największej dziurze, zdalnie. Mnie w Radomiu udało mi się zarabiać najwięcej 4.800 zł na rękę. Gdy przyszła chęć zarabiać jeszcze więcej, zmieniłem miasto. Teraz pracuję dla zachodniego kraju i powiem tyle, zarabiam jeszcze więcej, a firma dla której pracuję jest znacznie biedniejsza od tej warszawskiej. Tak właśnie wyglądają polskie realia (niezbyt przyjaznego państwa), a nie jakaś tam wymówka.

Jacuś

Pracodawca może płacić więcej, to prawda, ale rząd też mógłby mniej zabierać obywatelom. Prowadziłem w Polsce firmę i na zachodzie. Zarabiając 2.500 euro brutto, po odliczeniu wszystkich podatków, w Polsce zawsze zostawało mi dużo mniej pieniędzy. Już nie wspomnę o urzędnikach, gdzie w Polsce wszystko musi być pod górkę. Dlatego mamy firmy jakie mamy.

U nas kwota wolna od podatku jest na poziomie 3k, a w UK na poziomie 65k. Za ZUS płacimy 1320zł (przez pierwsze dwa lata 600 coś), a w UK 30 funtów za kwartał. Moja kilkuosobowa firma po przeniesieniu się do UK oszczędziła ponad 100k w skali miesięcznej. Jakimś cudem w UK jest jeszcze lepszy socjal niż u nas. Z ich socjalu przeżyjesz, z naszego nie. Wytłumaczysz?

Nie wiem, ale wypowiem się... Jak dla mnie jesteś upośledzony.

Meduza

Widziałam na stronie ogłoszenie o pracę dla programisty w waszej firmie. Mam pytania do developerów. Jakiego rodzaju testy wykonujecie (zawarte jest w opisie że są prowadzone testy developerskie o które dokładnie chodzi cała piramida czy jakieś konkretne warstwy), w ogłoszeniu nic nie było o OOP, SOLID, GRASP, Clean code, kontroli wersji. Nie jest wymagane, czy nie doświadczy się u was takich pojęć w praktyce ?

Tomasz

Czy tak dobrze się wam tu pracuje i dlatego nie piszecie?

@Tomasz

Ale co mamy pisać? Jak ktoś zada pytanie - zawsze chętnie odpowiadam. Coś w tym jest, że jeśli się komuś dobrze pracuje, to sam z siebie nie szuka miejsc, gdzie może się pochwalić. Nie wszyscy też śledzą gowork. W Humansoft pracuje się naprawdę bardzo dobrze. Nie ma tu ani trochę klimatu korporacji, ludzie są mili i pomocni i można się naprawdę wiele nauczyć. Jeśli tylko masz chęć do pracy, lubisz wyzwania i pracę w grupie - to miejsce mogę spokojnie polecić.

byly_i_obecny_pracownik

Czy ktoś tu oczekiwał Twojej historii odnośnie pisania na forach czy grupach. Cyt: Tomasz 13.06.2018 12:03 Czy tak dobrze się wam tu pracuje i dlatego nie piszecie? Gdzie tu widzisz pytanie o to, czy ktoś, gdzieś się udziela? Nie dotyczy Cię pytanie - nie odpowiadaj, zaśmiecasz wtedy cały wątek. Ja się wypowiadam z pozycji pracującego w tej firmie i sobie tą pracę bardzo chwalę. Ty nie przepracowałeś tutaj nawet dnia. Żałujesz - wyślij swoje CV :) Pozdrawiam

byly_i_obecny_pracownik

Pracy za darmo?? Dla niektórych 2 tys netto to jest za darmo, dla innych 5, dla innych 9 to też jest za darmo. Jak polityk :) Ja nie pracuje za darmo i nie narzekam, a zdaje się że pytanie dotyczyło pracujących :)

byly_i_obecny_pracownik

Drugiego takiego manipulatora jak Ty to nie ma na gowork - nie martw się, nie będę Twoją konkurencją. Ja niczego nie zwracałem. Wszystko było zgodnie z umową i w największym porządku.

byly_i_obecny_pracownik

Teoretycznie Twoje wypowiedzi podpadają pod zniesławienie. Gdybym pisał posty z imienia i z nazwiska - mogłoby się tak skończyć. Kłamstwo trzeba udowodnić - ja w żadnym swoim poście nie skłamałem. Kończę swoją dyskusję z Tobą i wracam do starej tradycji - pod każdym Twoim postem będę wypisywał starą formułkę, która mam nadzieje uświadomi innym kim jesteś. Pozdrawiam

byly_i_obecny_pracownik

Jakich nas? Ja tu piszę w swoim imieniu, a nie w imieniu firmy. Piszesz, że ja skłamałem - pokaż gdzie? Tutaj występuje pomówienie. Historie z innych firm umieszczaj na ich wątkach, a nie tutaj. Na kwalifikacje składają się też zdolności interpersonalne, które w każdym Twoim poście kuleją. Ciągle sączysz jad na firmę w której nie pracowałeś i na ludzi, których nawet nie widziałeś na oczy. Sugerujesz, że jesteś lepszy od innych - których nawet nie znasz. A ostrzegać to możesz przed złą pogodą, bo w Humansoft nie przepracowałeś nawet jednego dnia - przyjmij to na klatę, że nie było Ci dane tutaj pracować, a nam Ciebie zatrudnić i nie zatruwaj innym ludziom tego forum - wykazuj się gdzieś indziej. Chcesz mieć marketing, chcesz, żeby ludzie wiedzieli kim jesteś? Przedstaw się - to będzie dopiero "comming out" internetowego napinacza :)

byly_i_obecny_pracownik

Ehhh Nudzisz strasznie. Szkoda kilkać w klawisze, żeby cokolwiek Ci napisać. Nie odróżniasz negocjacji od ostatecznej umowy, nie interesuje Cię to, że w Humansoft połowa pracowników to nie są programiści i nie muszą wiedzieć co to jest wzorzec MVC. Sam nie wiem, a pracuje w branży już 12 lat. Nigdy nie było mi to potrzebne. Za to najbardziej przydał się szacunek do drugiego człowieka - którego Ty nie masz. Obrażasz wszystkie firmy radomskie z branży IT i ludzi, którzy tam pracują i których nawet nie znasz. Chwalisz się, jakby to miało poprawić twoje EGO. Nie będę już Ci dawał powodów to kolejnego chwalenia się swoimi kwalifikacjami. Z pozdrowieniami ;)

byly_i_obecny_pracownik

Poziom Twojej manipulacji jest taki, że nadawałbyś się na polityka :) Kilka razy Ci pisałem, że nie jestem programistą a Ty jakbyś tego nie czytał. Kpie z ludzi? Jedynie z Ciebie, a tak naprawdę nie z Ciebie, a z tych bzdur, które wypisujesz. Innym ewentualnie odpowiadam na pytania. Ty wszędzie się wtrącasz - nie wiem po co, ale ok - forum to forum, każdy może coś napisać. Więcej się nie odniosę, bo nie chce, żeby moje słowa były przekręcane :)

byly_i_obecny_pracownik

Proszę wpisów człowieka o nicku - "Programista wyklęty" nie traktować poważnie. Człowiek wypisuje na forach różnych radomskich firm - głównie tych, w których nie pracował, różne bzdury i wyssane z palca historie. Do tego reprezentuje bardzo niski poziom kultury i nie szanuje ludzi

@Tomasz

:-)

:-)

Programisto Wyklęty, po przeczytaniu wszystkich twoich (celowo pisane małą literą) wpisów a raczej wypocin stwierdzam, że musisz być bardzo ubogim na umyśle i samotnym człowiekiem..... Porozmawiaj z jakimś lekarzem o swoich problemach, jest szansa że pomoże...

Marian
@ja

Czytam te wpisy byłego i obecnego pracownika i nie rozumiem, jak można mieć aż taką mentalność niewolnika

@Marian

Ogólnie nie powinno się chwalić, że się nie rozumie - może trzeba wrócić do szkoły i się podszkolić - nie wiem, jakiś ratunek pewnie dla Ciebie jeszcze jest. Rozumiem, że normalne jest jechanie po swoich pracodawcach na forach, a najlepiej po naszym mieście - to takie nowoczesne. W większości swoich wpisów odnoszę się do absurdalnych wypowiedzi człowieka o nicku "Programista Wyklęty" który nie pracował w Humansoft ani jednego dnia, a udaje, że wie o nas wszystko. Gdzie tutaj wyczuwasz mentalność niewolnika? W branży IT w każdej chwili można zmienić pracę, bo ofert jest dużo. Nikt nie trzyma nikogo ani w firmie, ani w mieście - ale bez przesady z tym radomskim, złodziejskim rynkiem i szefami, którzy myślą tylko o wyzysku. 5 lat pracowałem w Warszawie - niczym się nie różnił poziom od tego, co jest w Radomiu - miałem Multisport i opiekę medyczyną - to jedyne różnice. Reszta była taka sama. Pisać o niewolnictwie w branży IT w dzisiejszych czasach świadczy o Twoim poziomie wiedzy o tej branży. Powodzenia.

Zespół Humansoft Sp. z o.o.

DO: Programista Wyklęty Dziękujemy Ci za wszystkie Twoje opinie na temat naszej firmy. Wszyscy znamy dokładnie Twoje stanowisko na temat pracy w naszej firmie, ponieważ komentujesz pracę w naszej firmie już od prawie 2 lat, chociaż dla jasności sprawy przypominamy – NIGDY nie pracowałeś w naszym zespole. Szanujemy Cię jako człowieka i rozumiemy, że widocznie masz jakieś swoje niezrozumiałe dla nas powody, dla których wciąż piszesz tak nieprzychylne opinie na temat naszej firmy. Przykro nam z tego powodu. Pozwól jednak, aby osoby zainteresowane, mogły przeczytać także wypowiedzi innych osób, które podobnie jak Ty, pragną podzielić się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi pracy w Humansoft. Póki co jest tu gąszcz Twoich komentarzy, które powielają się i tym samym nie dają możliwości uzyskania szybkiej i obiektywnej oceny z uwzględnieniem wszystkich opinii osób komentujących. Chcielibyśmy również, aby komentarze dotyczyły ściśle naszej firmy i nie poruszały wątków ogólnych, np. związanych z warunkami pracy na rynku radomskim, czy własnych doświadczeń zawodowych w innych firmach, bo w tym momencie jest ich tu przeważająca ilość i to również utrudnia szybkie wyłapanie opinii o samej pracy w Humansoft. Z pewnością jesteś młodym, ambitnym i zdolnym człowiekiem dlatego kibicujemy Ci, abyś spełnił swoje ambicje zawodowe. Liczymy też, że ograniczając swoje komentarze, pozwolisz innym osobom poznać opinie byłych lub obecnych pracowników, którzy z własnego doświadczenia przybliżą warunki pracy w Humansoft. Pozdrawiamy Cię serdecznie! Zespół Humansoft Sp. z o.o.

Zespół Humansoft Sp. z o.o.

Zgadzamy się z Tobą. My też nie chcemy, aby ludzie wyrobili sobie zdania narzuconego przez jedną osobę.

Jesteście pewni, że nic pozytywnego nie można napisać?

Filipek

Mogę potwierdzić , że firma ma opinię dobrego pracodawcy!

RODO

czy już wykasowali Państwo moje dane? Jeśli nie proszę to zrobić natychmiast :) nie chciałbym moje dane służyły firmie do stwarzania sztucznego popytu na pracę w Państwa firmie :)

Czarek

Podpowiedzcie czy warto startować do firmy?

słuszny

Eeeh programista wyklęty ale ty naprawdę jesteś dęty z tą "zmową przy flaszce". Zmień płytę bo wszedzie to samo piszesz, po prostu nikt normalny cie nie zatrudnił i łżesz po forach.

Marzena

Przestań już Panie Programisto Wyklęty! Każdy normalny pracodawca IT z Radomia chce zarobić Twoim kosztem płacąc Ci jak najmniej, zarabiając samemu jak najwięcej. Nie rozumiesz prostej zasady, że jesteś tylko widelcem, którym pracodawca nakłada sobie ośmiorniczki? Nikogo nie interesuje to, że jesteś czołówką, że masz kwalifikacje większe od innych. To nie ma znaczenia. Znaczenie ma to kogo posuwałeś, z kim piłeś, kogo znasz. To nic, że gdy nie miałeś odpowiedniego doświadczenia, nikt nie chciał Cię zatrudnić. W Radomiu szuka się specjalisty z 5 letnim doświadczeniem po cenie absolwenta. Jeśli nie spełniasz wymagań kwalifikacji i chcesz zarabiać tyle ile jesteś wart to nie masz kwalifikacji i przez to nikt normalny z Radomia Cię nie zatrudni. Olać prawo pracy, tu nikt go nie zna, a jak zna to nie stosuje, bo po co? Jest wiele innych fajniejszych zabaw w Radomiu niż zabawa w kółko fanów postępowania zgodnie z prawem. Można np wypić flaszkę z kolegami. Proszę Cię nie pisz już kto tu mieszka ten wie jak sytuacja wygląda. Jak nie masz znajomości, nie masz dobrej pracy, a znajomości się wyrabia przy flaszce lub pracując po 15 godzin za minimalną. Po co komu Twoje zdolności, jak i tak nikt tym cebulakom za nie nie zapłaci. Pracuj zdalnie dla poważnych kontrahentów, nie musisz przecież pracować dla radomskich firemek, które się wożą jakby najlepsi programiści u nich pracowali. Im nie potrzebna jakość, tylko znajomości, żeby załatwić przetarg. Przesyłam całuski na zakończenie ;)

Panie Programisto Wyklęty, czy to prawda, że wykonuje Pan strony internetowe, aplikacje internetowe oraz sklepy najwyższej jakości? Ja słyszałem, że te Pana sklepy są drogie, ale że lepiej kupić je niż ten badziew z Allegro za 200zł. Ja rozumiem, że jakość kosztuje, wiedza, którą Pan zdobył, gdy inni pili piwko, Pan ciężko pracował, a teraz widać efekty. Jak mam płacić tym cebulakom 500zł za stronkę to wolę sam zrobić na Wordpressie na darmowym szablonie (darmowe szkolenia są na (usunięte przez administratora) ale wiem, że Pan za 2 razy większą kwotę zrobi to lepiej. Sklep za kilka tysięcy - no cóż, jeśli ma zarabiać to jest uczciwa cena. Rozumiem Pana zażenowanie tym, że programiści z Radomia nie wiedzą czemu Pana strony są lepsze i czemu ma Pan lepsze wyniki, proszę się tym nie przejmować i kierować swoją ofertę wyłącznie do świadomego klienta, który chce efektów, a nie defektów. Leniwi programiści z Radomia nie zrozumieją, że żeby były efekty, trzeba pracować, uczyć się, inwestować w edukacje, poświęcać czas i pieniądze. Oni szukają naiwnych klientów, którzy im zapłacą za szmaciane stronki na Wordpressie na darmowych szablonach. Nie umieją nawet dobrze zrobić swojej pracy, by klient miał korzyści. Ja wiem, gdzie kupować strony internetowe. A Pana aplikacje internetowe słyszałem od specjalistów z Polski, że są najlepsze w Radomiu. Ja nie ufam układom, sam się kształcę, żeby mnie nie oszukali, dlatego po poważne aplikacje internetowe będę uderzał wyłącznie do Pana, szanowny Panie Programisto Wyklęty. Robią sobie z Pana jaja kolesie od flaszki, wiem też to przechodziłem, dzisiaj moja firma jest poważna, szanowana, nie kupuje certyfikatów z drukarki za flaszkę! Współpracuje z najlepszymi, dlatego mam efekty. Nieuki myślą, że jest Pan naciągaczem, trudno, niech rzeźbią w brązie, do tego się nadają. Nas wybitnych specjalistów jest garsteczka

weźnoprzestań
@anonymous

Pan programista wyklęty, ładnie to tak pisać sam do siebie z innego nicka? Teraz anonymous;) Litości proszę....

Zostaw merytoryczną opinię o Humansoft Sp. z o.o. - Radom

• Jak się pracuje w Humansoft Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Humansoft Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Humansoft Sp. z o.o.?

Humansoft Sp. z o.o.