Humansoft Sp. z o.o.

Radom

Opinie o Humansoft Sp. z o.o.

Gość 2016-01-03 13:13:25
Tyle, że jak podasz niską stawkę to będziesz super nawet bez doświadczenia.
Gość 2016-01-05 03:42:51
No jakoś mnie chcieli zatrudnić, bo krzyknąłem niską stawkę. Oczywiście się nie zgodziłem, to była podpucha.
To raczej oni mogą mieć problem ze znalezieniem kandydata za to co oferują i płacą. Teraz pewnie na siłę kogoś zatrudnią, by mi udowodnić, że jestem wielbłądem. Oczywiście to już nie mój problem.
Teraz HR będzie podpuszczał studenciaków, by krzyczeli ile chcieliby zarabiać, by ich wpisywać do CRM jako roszczeniowi kandydaci. ROTFL
były pracownik 2016-01-29 14:33:46
Teraz to już Cię całkiem nie rozumiem. Jedziesz po Humansoft, że słaba firma, że mało płacą, a z drugiej strony piszesz jak to wybierasz firmy, żeby ładnie w CV wyglądały, żeby się czegoś nauczyć? To jak to jest? Wyglądała fajnie, do czasu, aż zaproponowali Ci stawkę? :) Potem można otworzyć worek i wrzucać. Poczytaj sobie na czym polega portal GOWORK. Nie polega na podawaniu hipotetycznych zdarzeń, jeśli nie pracowało się nawet 1 dnia w firmie. To śmieszne i nie jest opinią - tylko założeniem.
Co do różnych światów masz rację. Ja szanuje innych, szczególnie, jeśli dzięki temu, że tam pracowałem, jestem dzisiaj tu gdzie jestem
Z łóżeczka mówisz? :) To bajka :) Nic tylko pozazdrościć :)
Gość 2016-01-29 16:16:08
Wiele rzeczy nie rozumiesz były pracowniku. Ja również szanuję innych, ale jeśli ktoś nie szanuje mnie, proponując mi pieniądze urągające mojej godności, to wybacz, mam prawo wypowiedzieć swoją opinię na ten temat.
Marne są Twoje próby dyskredytacji mnie.
Sztuczki psychologiczne nie będą dłużej premiowane. Ich czar znika jak ujawnione sztuczki iluzjonisty. Moim celem jest ukazywanie ich mechanizmów, by nie skutkowały podporządkowywaniem sobie zdolnych ludzi w tym informatyków.
Poza tym nie chodzi tylko o pieniądze. W tej konkretnej sytuacji chodziło o manipulacje psychologiczną. Pewnie HR bardzo zdziwiony, że informatyk zna się na psychologii.
Już PiS zabrał się za patologie na rynku pracy - umowy śmieciowe, zmuszanie do pracy na B2B i inne sztuczki. Już niedługo się to wszystko skończy. Już niebawem.
były pracownik 2016-02-01 12:20:04
Chyba nie muszę Cię dyskredytować. Sam to robisz, bo nie masz zielonego pojęcia o tej firmie. Masz jedną wiadomą - pieniądze. Całą resztę sobie dopisujesz, strzelasz. HR? W firmie gdzie jest 30 pracowników? Manipulacja psychologiczna? W firmie, gdzie Prezesem jest programista? Przyporządkowanie? Każdy szuka pracy sam. Nie odpowiadały Ci zarobki? Szukaj dalej i przestań lamentować? Ja tylko dlatego coś tutaj piszę, bo pracowałem tam parę lat i wiem jak to wygląda. Ty nie pracowałeś tam ni jednego dnia, a dyskutujesz o tej firmie? Dlaczego? Jaki masz w tym cel? Chyba pokieruję się zasadą, by nie karmić trola i zakończę tą dyskusję. Skoro zarabiasz dużo, pracujesz z łóżeczka, to powinieneś się cieszyć, że ostatecznie nie jesteś w Humansoft, a siejesz jad, jakby to jakaś trauma była.
Gość 2016-02-02 14:40:11
Główny temat to była manipulacja. Ty wyskakujesz, że chodzi tylko o pieniądze.
Moim zdaniem nadal się ona odbywa, zakładam, że piszą to osoby nadal pracujące w firmie, a nie byli pracownicy.
Nie wiem czy firma jest zła czy nie, pisałem o tym, a Ty dalej manipulujesz. Na pewno manipulacje psychologiczne nie są czymś godnym naśladowania i to wskazałem.
Znany chwyt - ja Cię nie dyskredytuje - sam to robisz, da da da. Stara śpiewka.
Super firma z niszowcem, bez którego życia nie ma.
Na podstawie rozmowy o pracę również można sobie wyrobić zdanie i podzielić się nim z innymi. Zabraniasz mi? Zabierasz mi prawa demokratyczne? Boisz się czegoś?
Odpowiadając stosując Twój tok myślenia - jesteś już w innej pracy? to siedź cicho i nie marudź w temacie poprzedniego pracodawcy trolu hahahahaha. Bezsens pisanie z Tobą człowieku.
Grupa trzymająca władzę w mieście nad etatami jest wielce niezadowolona, że ktoś nie dał się podporządkować ich układom!
Gość 2016-02-09 22:18:20
Czytać mi tam i uczyć się kierowniki z poważnej prasy.
(usunięte przez administratora) Puntk 4 z dedykacją dla kierownictwa Humansoft.
"Nie dotrzymuje obietnic

Jeśli szef nie dotrzymuje słowa danego jeszcze podczas rozmowy kwalifikacyjnej - dotyczącego wysokości wynagrodzenia, stanowiska, dodatkowych bonusów - już na początku traci zaufanie podwładnego.

Taki pracodawca zazwyczaj nie dotrzyma też innych obietnic, np. premii za dodatkowe zadania. Pracownik traci motywację do dobrej, efektywnej pracy."

Jak się umawiamy na Javę, to rozmawiamy o Javie, jak rozmawiamy o pieniądzach za niszowca to rozmawiamy. x nie równa się y. A przynajmniej nie zawsze. Zazwyczaj się nie równa :).

W Radomiu panuje jakiś komunizm. Wszystko równe tyle samo płaco za niszowca co za język mainstream a potem płacz. Nie ładnie manipulować!
Gość 2016-03-21 19:35:14
W Humansoft zarabia 6000zl czy ogolnie w PL? Bo w to, że w Humansoft tyle zarabia jakikolwiek programista to nie uwierzę. Moi znajomi mówili mi ile się zarabia w Humansoft i napisałem dalej. No chyba, że ktoś przyjęty po znajomości tyle zarabia, to jest to jeszcze możliwe.

Dla mnie firma Humansoft to firma krzak, bardzo niepoważne podejście i nieprofesjonalne w stosunku do specjalisty wysokiej klasy. Informatycy zatrudnieni w firmie podczas prezentacji udowadniają kandydatowi, że jest wielbłądem, że nic nie umie, pytają o zagadnienia, których nie ma prawa znać, jeśli nie pracował w Humansoft, nawet jeśli ma 10 lat doświadczenia w lepszych firmach niż wyżej wymieniona.

Pierwsza rozmowa dotyczyła stanowiska - programista Java. Uzgodniliśmy kwotę 2500 brutto ( z tego co wiem to tyle tam zarabia programista tego ich smiesznego qlickView czy jak to sie tam pisze to ustrojstwo i to po kilku latach bez zmian pensja )
Po pewnym czasie zadzwonili, umawiali się na rozmowę o pracę, by stwierdzić, że nie mają pracy dla programisty Java, ale za 2500 brutto mogą mi zaproponować pracę jako programista tego ustrojstwa, bo jak stwierdzili tyle sobie zażyczyłem i według nich tyle zarabia programista i w każdym języku tyle samo się zarabia. Trzymajcie mnie.
Czy teraz rozumiesz agik, czy mam Ci to narysować?

Pani z HR w Humansoft chyba pracowała w call center, bo poszukiwania programisty wyglądały jak sprzedaż - mamy dla Pana samochód Mercedes z salonu za 10.000zł, zapraszamy do nas po zakup, gdy podjeżdzasz, sprzedawczyni mówi Ci, że Mercedesa już nie ma, jest zdezelowany Fiat. Są chętni?

BTW mała firemka się do mnie odezwała z Radomia. Zaproponowali mi na godzinę tyle ile chciałem (na zlecenie) większe pieniądze niż Humansoft, Radwag. O czym to świadczy?

Gość 2016-03-22 12:54:57
od sprawdzenia umiejętności jest 3 miesięczny okres próbny
Gość 2016-04-03 22:10:53
Mij
W programowaniu tak na prawdę nie da się sprawdzić umiejętności na testach, dlatego jest 3 miesięczny okres próbny i owszem powinno być tak, że przyjmuje się na ten okres, no ale dozwolone są też jakieś tam testy itp.
Zazwyczaj po okresie próbnym się podnosi wynagrodzenie przynajmniej w IT, bo na okres próbny dają mniej niż normalnie, by zmniejszyć ryzyko, ale czasem jak dadzą za mało, kandydat może być zdemotywowany i nie wykona pracy jak trzeba.
Umowę w HumanSoft chyba dają o pracę od początku, jeśli ktoś chce, ja nie wiem, ja tam nie pracowałem. Ja na etapie rozmowy o pracę zrezygnowałem.
bolek 2016-08-18 18:02:18
Nie polecam tej firmy głównie ze względu na kiepskie zarobki, programiści nie są tam poważani bo zarabiają kiepskie pieniądze. Firma dobra dla początkujących, którzy mogą nabyć tam doświadczenie bo roboty jest baaaaaaaaardzo dużo i wszystko na wczoraj. Drugi minus to archaiczne środowisko programistyczne, nie oszukujmy się Fox Pro to relikt z epoki kamienia łupanego i trzymanie się go jest luką czasową w nabywaniu doświadczenia w topowym środowisku. A czas ucieka. Oczywiście po godzinach można się dokształcać ale czy o to chodzi? Generalnie róbta co chceta, to są moje prywatne przemyślenia i tak powinny być odbierane.
Mink 2016-08-18 22:30:07
No sam nie wiem w jaki sposób Ty @bojek patrzysz na nich, generalnie nic mi do tego, ale ja sądzę, że zarobki akurat są dobre, programiści też nie mają za bardzo na co narzekać, mają szkolenia, dobrą pracę, ciekawe projekty, no nie wiem czego chcieć więcej
ehhh 2016-10-31 19:36:55
Jak powiesz Clickview to pracodawca się wyśmieje. Weź się chociaż naucz to pisać poprawnie...
Gość 2016-10-31 20:03:14
najpierw to pracodawca powinien się nauczyć przekazywać normalnie o którą technologię chodzi - clickview czy qlickview, tego brakuje u zarządu
Zespół Humansoft Sp. z o.o. 2016-12-14 09:09:54
Nasz firma prowadzi jednocześnie kilka interesujących projektów informatycznych wykorzystujących nowoczesne technologie. Niech przykładem będą chociażby: rozwiązania e-commerce B2B, B2C (JavaScript, HTML5, PHP 5, PHP 7, MySQL, CSS 3, Bootstrap 3, JQuery, GIT, GITLAB,), aplikacje mobilne (Java, Android) czy też aplikacje analityczne (JavaScript, HTML 5 , CSS 3, Bootstrap 3, AngularJS, JQuery, GIT, Bitbucket, JIRA,) nad którymi aktualnie pracujemy.

W perspektywie czekają nas kolejne ambitne przedsięwzięcia. Zapraszamy do kontaktu i przesłania CV, jeśli interesuje Was praca, na jednym z poniższych stanowisk:

- programista aplikacji mobilnych
- programista systemów ERP
- Front – End Developer

Szczegóły ofert pracy znajdziecie pod adresem - http://humansoft.pl/praca_1.html.
Programista wyklęty 2016-12-14 19:30:16
dzwoniła do mnie rekruterka w Waszej sprawie zapewne, gdyż do Radomia szukała kogoś, kto programuje na Android i iOS. O poziomie dyskusji nie wspomnę, raczej zbliżony intelektualnie do Waszego HR.

Ja oczywiście nie składam CV, bo stawki nie są podane, więc zapewne nie powalają, o czym pisze bolek. Niedługo jadę do super firmy w Warszawie. W pracy będę chciał tworzyć zarówno aplikacje internetowe (90% Waszych wymagań) jak i mobilne (na wszystkie systemy nie tylko na 2), czyli tak jakbym u Was na 2 albo 3 etaty robił, pensja odpowiednio wyższa myślę.

Wedle Waszego HR zapewne mam zbyt małe kwalifikacje, może jakbym dał w łapę...

Życzcie mi powodzenia, bym dostał pracę w firmie marzeń na dogodnych dla mnie warunkach. Mogę na Was liczyć i na Wasze wsparcie? :D
Szczególnie zależy mi na wsparciu Waszego działu HR :D
Zespół Humansoft Sp. z o.o. 2016-12-15 08:16:12
Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki za to abyś mógł w pełni realizować swoje marzenia.
Zespół Humansoft Sp. z o.o. 2016-12-15 08:23:06
Programista wyklęty 2016-12-15 12:49:01
aż jestem w szoku.
Nie dziękuje na wszelki wypadek :)
Tygrys 2016-12-28 11:01:17
Pracuję w hurtowni tkanin i na rękę wyciągam ponad dwójkę na rękę (od pierwszego dnia, bez żadnego doświadczenia), dodatkowo dorabiam jako programista prostych stron internetowych. Na życie nie narzekam, ale po dwóch latach przerwy znowu chcę komercyjnie programować. Czy uda mi się w tej firmie godnie zarobić, czy lepiej zostać tam gdzie jestem? W Radomiu nie brakuje ofert za 2.000 brutto dla programistów, co moim zdaniem jest wyjątkowo śmieszne, bynajmniej. Rzucanie materiałami za ponad "dwójkę na rękę" jest przyjemniejsze i lżejsze od klepania w klawiaturę za mniej niż "dwójkę brutto", ale z drugiej strony bardzo się nudzę i tracę motywację, potrzebuję czegoś twórczego. Pytam się obecnych pracowników lub byłych, czy ponad "trójkę" w tej firmie na starcie da się wyciągnąć? Jestem umówiony na rozmowę kwalifikacyjną i standardowo zastanawiam się, czy jest sens tracić czas na wszędzie te same regułki: nasza firma jest liderem na rynku, naszym klientom oferujemy najwyższej klasy rozwiązania, zawsze płacimy na czas pracownikom i potrzebujemy programisty najlepiej za 1800 brutto. Już na prawdę mam dość wkurzania się, chciałbym żeby wreszcie ktoś mnie miło zaskoczył.
Programista wyklęty 2016-12-30 05:51:33
moim zdaniem trójki nie zarobisz na rękę. Znajomi zarabiają podobnie do Ciebie w sklepie z materiałami. Ja zaśpiewałem im kiedyś coś koło tego co Ty napisałeś, mam spore kwalifikacje, ale targowali się, raczej firma z tych, które szukają jak najtaniej, zbijają stawki, manipulują. Nie mniej próbuj i napisz nam o efektach rozmowy, nawet ku przestrodze, będziemy wiedzieli, że nie warto brać dnia wolnego w firmie, w której się pracuje, by iść do nich na rozmowę.
W ciucholandzie potrafią dać 3000 na rękę, ale raczej kobiecie, która musi stać cały dzień na nogach po 10 godzin 5 dni w tygodniu.
Najlepiej moim zdaniem jest pracować za sensowne pieniądze nawet wykonując prostą pracę, a w domu uczyć się, rozwijać, pracować zdalnie. Ta firma szuka programistów od kilku lat i w moim przypadku zawsze szło o pieniądze i warunki zatrudnienia, bo chcieli mnie zatrudnić, ja nie przyjmowałem ich warunków.
Pozdrawiam, mam nadzieje, że pomogłem.
Zespół Humansoft Sp. z o.o. 2016-12-30 13:09:56
Większość programistów Humansoft od lat pracuje w naszej firmie. Oznacza to, że warunki i atmosfera pracy są dla nich na poziomie, który uznali, że wart jest tego, by tu pracować.

Jak w każdej pracy, można znaleźć plusy i minusy. Zawsze można się do czegoś „doczepić” nawet, jeśli praca jest dobra a atmosfera w firmie wyjątkowa.

To prawda, że nasza firma wciąż poszukuje nowych pracowników. Rozwijamy się, wprowadzamy nowe produkty na rynek, więc nic w tym dziwnego, że potrzebujemy kolejnych pracowników. To naturalna kolej rzeczy w przypadku rozwijających się przedsiębiorstw.

Obecnie pracujemy nad kilkoma projektami: aplikacje analityczne, mobilne, sklepy internetowe, platformy B2B. Wkrótce rozpoczniemy prace nad kolejnymi równie ciekawymi projektami.

Dlatego zapraszamy do kontaktu osoby, które zainteresowane są pracą na stanowisku:

- Programista aplikacji mobilnych - http://humansoft.pl/programista-aplikacji-mobilnych/
- Front-End Developer - http://humansoft.pl/front-end-developer/
- Programista systemów ERP - http://humansoft.pl/programista-systemow-erp/

Dla osób zainteresowanych przedstawimy również technologie, których używamy w tworzeniu wyżej wymienionych aplikacji:

• rozwiązania e-commerce B2B, B2C (JavaScript, HTML5, PHP 5, PHP 7, MySQL, CSS 3, Bootstrap 3,
JQuery, GIT, GITLAB,)
• aplikacje mobilne (Java, Android)
• aplikacje analityczne (JavaScript, HTML 5 , CSS 3, Bootstrap 3, AngularJS, JQuery, GIT, Bitbucket, JIRA,)

Życzymy wielu sukcesów i wspaniałej, satysfakcjonującej pracy w Nowym Roku!

Zespół Humansoft Sp. z o.o. 2016-12-30 13:32:23

Jak w każdej pracy, można znaleźć plusy i minusy. Zawsze można się do czegoś „przyczepić” nawet, jeśli praca jest dobra a atmosfera w firmie wyjątkowa.

Obecnie pracujemy nad kilkoma projektami jednocześnie: aplikacje analityczne, mobilne, sklepy internetowe, platformy B2B. Wkrótce rozpoczniemy prace nad następnymi równie interesującymi projektami.

- Front-End Developer - http://humansoft.pl/front-end-developer/
- Programista systemów ERP - http://humansoft.pl/programista-systemow-erp/

Dla osób zainteresowanych, przedstawimy również technologie, których używamy w tworzeniu wyżej wymienionych aplikacji:

- rozwiązania e-commerce B2B, B2C (JavaScript, HTML5, PHP 5, PHP 7, MySQL, CSS 3, Bootstrap 3,
JQuery, GIT, GITLAB,)
- aplikacje mobilne (Java, Android)
- aplikacje analityczne (JavaScript, HTML 5 , CSS 3, Bootstrap 3, AngularJS, JQuery, GIT, Bitbucket, JIRA,)

Życzymy wielu sukcesów i wspaniałej, satysfakcjonującej pracy w Nowym Roku!
Programista wyklęty 2016-12-30 22:14:06
moim zdaniem szukają Państwo długo, nie dlatego, że się Państwo dynamicznie rozwijają, tylko dlatego, że nie ma chętnych na Wasze stawki, które proponujecie. Wymagacie wiedzy, która jest warta około 6000 zł brutto na rynku (piszę o frontendzie, bo iOS jest więcej wart, android też generalnie więcej), propozycje stawek na umowie o pracę są jednak niższe.
Państwa pracownicy w większości pracują u Państwa, gdyż nie mają innej alternatywy. Bredzenie o rozwoju i nudnej pracy można schować między bajki. Ekonomicznie lepiej jest przerzucać materiał za 2000 netto niż programować za podobne pieniądze. Jeśli ktoś dla Państwa pracuje za 2500 netto kilka lat to z nadzieją, że ktoś mu w końcu da tyle ile powinien zarabiać czyli drugie tyle.
Nic innego ich u Państwa nie trzyma.
Atmosfera dla programistów to podstawa, nie łaska, a ja się spotkałem bardzo złym traktowaniem osób z HR, które myślały, że złapały Pana Boga za nogi i to one decydują o życiu programisty.
Również życzę udanego przyszłego roku. Na szczęście mamy 500+, stawkę minimalną 13 zł na godzinę na umowie zlecenie, wsparcie rządu i otwarte granice z możliwością pracy zdalnie dla bogatszych Państw.
Jestem pewien, że w tych sprzyjających okolicznościach znajdą Państwo wymarzonych programistów z wymaganymi skillami za oferowane wynagrodzenie :D
Pole nie może być puste - przecież mam dwie krowy 2017-01-02 11:21:21
@Programista wyklęty, co musi umieć programista, żeby zarabiać 6 tysięcy brutto? To całkiem porządna suma.
Programista wyklęty 2017-01-02 11:33:44
to co w wymaganiach ma humansoft na frontendowca.
Czy ja wiem czy taka porządna? standard. Wiesz ile ja wydaje na kursy? W nocy skończyłem swoją najnowszą stronę internetową, jest lepsza od poprzednich.
W IT 6.000 zł brutto to taka sobie pensja dla programisty z 2 letnim stażem. Zapytaj Bieńkowskiej co ona umie i ile zarabia.
Pole nie może być puste - przecież mam dwie krowy 2017-01-02 12:38:45
@Programista wyklęty, rozumiem że masz już pracę gdzie pracujesz za 6 tysięcy brutto? Jako frontendowiec? Gdzie szukasz takiej pracy?

Szukałem na pracuj i praca pe el, nikt nie chce mi tyle zaoferować, z drugiej strony tam jest pełno fejków.
Programista wyklęty 2017-01-02 13:52:59
Nie mam pracy na stałe.
Nie napiszę Ci gdzie szukam zleceń. (dalej podam Ci pewne źródło, ale ja tam nie szukam)
Za te wymagania nie chcą dać 6.000 zł? Jesteś pewien, że na pewno te wymagania?
masz 6000 netto dla juniora do przyuczenia
tu masz rok doświadczenia od 5.000 zł brutto w górę (3500 na rękę)
te same wymagania co w humansoft
Za angulara ludzie wyciągają kosmiczne pieniądze, ja nie bawię się jeszcze w to... Jeśli już to jako uzupełnienie programowania w moim ulubionym języku mmmmmmm ;)
https://4programmers.net/Praca/Technologia/angularjs masz tu masz oferty pracy za grubą kasę, ja nie współpracuje z 4programmers, ja szukam za większą kasę niż tam jest podane.
To nie sa fejki, tylko trza umić programować żeby tyle zarabiać. W Radomiu mało kto umie programować dobrze, by dostać taką pracę za taką kasę, ale jest to możliwe. Ja pracowałem już za 30 zł za godzinę zdalnie, szukam za 50. Brutto.
Wczoraj dostałem zjebe, że źle pewne rzeczy robię, wiec całą nockę pracowałem, by poprawić jakość, już skończyłem i idę spać, dobranoc.
Programista wyklęty 2017-01-02 23:31:53
Uhhhhh, dzisiaj dostałem poradniki SEO, będą pisane nowe teksty w nocy. W międzyczasie wpadła mi oferta, ale dla Javowca, ja nim nie jestem. Oferują 700-800 PLN netto B2B/roboczodzień : lokalizacja Warszawa.
Myślę, że około 15.000 na rąsie miesięcznie to nie zła oferta. Oczywiście bank i dla PM. Ja niestety podziękuję. Trzymam się z dala od Javy, pythona, JS i innych tego typu rzeczy, chociaż jak pisałem Angulara chętnie się nauczę w stopniu podstawowym. Wczoraj w nocy większość czasu debugowałem JS, no po prostu masakra, ale rozwiązałem problem. Programowanie jest fajne, jak robisz i wszystko działa. Jak masz problemy robi się nudne, żmudne, denerwujące, 5-6 godzin coś poprawiasz, a to nie działa. Czytasz 1000 ekspertów, robisz wedle solucji, ale nie działa. Już lepsze jest przerzucanie materiału. Przynajmniej się z chłopakami i dziewczynami pośmiejecie, powygłupiacie w pracy i nikt Wam nie zarzuci, że nic nie umiecie. Bywa, że problem trzeba rozwiązywać tydzień. Chłopaki co prawda pomogą, jeśli mieli podobny problem, wskażą kierunki, jednak co się nabluzgamy to nasze. Czasem wolałbym w tym ciucholandzie pracować i zarabiać te 3000 zł brutto/netto obojętne. Praca rozwojowa, no tak, a jaką ma wartość? Zaprogramujesz maszynę, która wykona pracę 100 ludzi, czemu masz nie zarobić chociaż 50% tego co zarobiliby Ci ludzie? Niszczymy miejsca pracy, a profity zgarnia właściciel firmy? Niech sam napisze sobie kod. Wartość pracy ma znaczenie, dlatego dobre firmy płacą programiście 10-20 k zł. Ty od pola z krowami piszesz coś o umiejętnościach. To co trzeba umieć w firmie w której Ty pracujesz, żeby zarabiać 4-6 k zł, skoro w wielu firmach trzeba mieć pół do roku doświadczenia by tyle zarabiać? oczywiście widziałem na 4programmers ogłoszenia dla seniora z 5 letnim doświadczeniem za 6-8k netto, ale my na naszej grupie jak dostaniemy takie ogłoszenie to kulturalnie śmiejemy się z firemki i generalnie do nas takie firmy nie wchodzą z propozycjami :).
Ja dostałem 30zł brutto do przyuczenia, tylko dlatego, że się zgodziłem na tak niską stawkę, większość ludzi nie chciała nawet aplikować z grupy :). Ja to wziąłem bo ciekawe technologie były i fajnych rzeczy się nauczyłem.
Trzeba umieć sporo by tyle zarabiać. Ja jak skończę w tym tygodniu mam nadzieje prace nad stroną tudzież stronami, zabieram się za bloga. Mam nadzieje, że w tym miesiącu wyrobię normę... Nowy rok, nowe wyzwania.
Na pracuj.pl jest sieczka. Musisz szukać na portalach branżowych, gdzie są programiści. Znam gości, którzy pracują za grube pieniądze z Polski dla zachodnich firm. Parę razy próbowałem się do znajomka do Londynu wkręcić, ale tam chcą by mieć spore doświadczenie w testach (testach a nie klikaniu manualnym po stronce jak w Radomiu :P).
Praca pracy nie równa, umiejętności umiejętnościom nie równe. Jedna firma płaci 6000 za juniora, druga za seniora.
Programista wyklęty 2017-01-03 14:08:14
dostałem dzisiaj testy. oferta pracy opiewa na od 6 do 10 k zł. Mam nadzieje, że mi się uda.
Ostatnia oferta była na 6-8 tysi brutto. Dostałem gierkę i specjalnie dla rekrutacji napisany test. Przeszedłem, ale poszło o warunki zatrudnienia - oni chcieli od już (grudzień) ja od stycznia. Pech. Zatrudnili kogoś innego. Także to nie takie trudne załapać się na taką stawkę, jednak trzeba coś umieć.
Skończyłem pisać tekst na stronę główną, jeszcze jest do poprawek, ale to jak się wyśpię, zaraz się kładę spać. Padam. Moim zdaniem moja nowa strona będzie jedną z najlepszych w Radomiu i nie pisze tak dlatego, że jest moja, tylko stwierdzam to na podstawie obserwacji. Jeden gość ma tylko lepszą grafikę ode mnie, ale ma kiepsko z technologiami. Ja mam super technologicznie, nieźle wizualnie i mam nadzieje, że google potwierdzi wysoką pozycją, dobre teksty (do dokończenia jutro). Ziewam
Programista wyklęty 2017-01-04 08:10:20
teksty są, jeszcze trzeba popracować nad ich jakością, ale cieszę się, bo mam zarys tego jak ma strona wyglądać. Ciekawie to wyszło. Zapewne będzie jeszcze trochę poprawek, do końca tygodnia się wyrobię myślę. Na dzisiaj fajrant, już mi się nie chce, trzeba porządki zrobić w domu. Jutro jak się wyśpię usiądę do tekstów i powinienem skończyć pracować nad nową stroną. Jeszcze testy trzeba do roboty zrobić. Masakra.
Jakub 2017-01-04 08:12:22
@Programista Wyklęty, jakie super technologie wymyśliłeś, że tak się chwalisz?

@Tygrys, byłem na rozmowie o pracę i bez problemu tyle co sobie życzysz na rękę wynegocjowałem. Wciąż jestem początkujący, ale śmiało spełniłem ich oczekiwania.
Programista wyklęty 2017-01-04 11:16:39
coś śmiem wątpić, byś tyle dostał, chyba, że masz znajomości.
Znajomi znajomych pracują w humansoft i zarabiają coś koło 2500 na rękę, a Ty początkujący masz niby 3k? Wątpie, ale jeśli to prawda, to gratuluje.

Ja nie wymyśliłem technologii, ja ich używam. Jakbym wymyślił jakąś technologię, to bym może pracował w Google. Ty pewnie byś dał 3000 zł netto komuś kto wymyślił nowy wzięty framework co? Czy też byś nie dał?
syndrom programisty z radwaga 2017-01-04 12:45:40
czego wy chcecie od chłopaka? jak nie umiał zrobić strony, to się śmialiście, jak robi, lepszą niż wasze, to się pytacie, czy napisał frameworka, jak napisze, spytacie czy założył już firmę, jak założy, to spytacie czy zrobił jakąś technologię, jak zrobi, to znowu coś wymyślicie, żeby tylko płacić swoim, zatrudniać kolesi za łapówki, wyciągać kasę od podatnika itp. Skończcie w z tymi manipulacjami!
Programista wyklęty 2017-01-04 12:58:43
aż wam wkleje, bo nigdy pewnie większośc takich stawek na oczy nie zobaczy, na pracuj.pl takich nie ma
ASP.Net MVC 5, Entity Framework 6, Angular.
Praca 100% zdalna
B2B (110 -150 /h)
to stawka dla seniora czyli tak powyżej 5 lat doświadczenia w programowaniu w tych technologiach. Ja się nie łapie, bo mam za mało stażu pracy. wasi pracodawcy by pewnie za te same wymagania dawali 6000 zł brutto i jeszcze kręcili noskiem. Buhahahahahahahahahahahahahahahahahaha
nie nabijam się z was, tylko z pracodawców, którzy pozerują się na panow tego swiata. feudalizm upadl, komunizm upadl, gramy kapitalizm, przypominam.
Jakub 2017-01-04 13:08:44
@Programista wyklęty, nie mam znajomości, tylko po prostu jak to Ty mówisz: żeby tyle zarabiać, trzeba coś tam umieć. Może miałem trochę szczęścia (na pewno), a może byli słabsi kandydaci, w końcu programista programiście nie jest równy. Na razie nie podniecajmy się, wszystko wyjdzie w praniu. Jeśli będę pracować rok i dłużej, dopiero wtedy odtrąbię to jako sukces. To tak samo jak z handlarzami, są ludzie, którzy ledwo tysiąc przekraczają. Są ludzie, którzy mogą się pochwalić swoimi osiągnięciami. Pierwszy czeka na klienta, drugi dociera do klienta - na wagę złota, prawda?

Część Twojego cytatu:
"Ja mam super technologicznie..." - trochę źle sprecyzowałem moje pytanie. Nie miałem na myśli nowego frameworka. Gdybyś wymyślił coś rewolucyjnego, łatwego i szybkiego w programowaniu, przede wszystkim bezpiecznego, z miejsca byłbyś bogatszy o miliony. Miałem na myśli, co takiego super wymyśliłeś przy pomocy języka programowania i frameworków, których znasz? Np. jakiś kalkulator itp.? Teoretycznie każdy jest wstanie napisać fragment kodu, algorytm, który będzie unikatowy i ułatwi życie ludziom.
Programista wyklęty 2017-01-04 15:09:14
skoro nie wiesz co znaczy super pod względem technologicznym... generalnie chodzi o to, że jeden gość ma fajną grafikę, ale źle zrobioną od strony technicznej, może nie technologicznej, tylko technicznej, czyli źle stosuje framework lub wcale.
W takim razie gratuluje, jeśli Tobie się udało dostać pracę za 3000 zł netto w humansoft.
Kandydaci może byli słabi, ja CV nie składałem, żeby była jasność :)
Jakub 2017-01-09 08:06:13
@Programista wyklęty: "...czyli źle stosuje framework lub wcale."
Od kiedy korzystanie z frameworka do budowy strony internetowej jest konieczne? Jak dla mnie frameworki dają wygodę i szybkość tworzenia czegoś.
Programista wyklęty 2017-01-09 08:58:45
jeśli umiesz bez frejma zrobić tak, żeby było dobrze, to spoko.
Frejm daje Ci pewność (jeśli jest dobry, przetestowany przez community)
Większość bez frejma robi źle, jeśli Ty robisz dobrze, winszuje :)
BTW pisałeś, że dostałeś pracę. Mogę wiedzieć na jakim stanowisku, bo fronta dalej szukają.
Programista wyklęty 2017-01-12 11:24:53
Cytat z gościa, który na programowaniu swoim dorobił się miliona dolarów :)

"THE WHOLE CONCEPT OF "JUNIOR DEVELOPER" IS A SCAM!!!

And there is NO good reason to EVER accept a junior position.

The dirty little secret is that the "junior" title is just an HR conspiracy to pay you LESS money for the same work."

Mi w Humansoft powiedzieli, że za mało umiem, że szukają kogoś z 3 letnim doświadczeniem. Gdy powiedzialem, że chcę zarabiać 2500 brutto kilka lat temu, to od razu chcieli mnie zatrudnić.
Jakub 2017-01-16 12:25:57
@Programista wyklęty: "Większość bez frejma robi źle, jeśli Ty robisz dobrze, winszuje :)"
Większość ludzi ogólnie robi kod na odwal się, byleby działał. Nie ma znaczenia, czy będzie to framework czy tzw. czysty język.

"Uważajcie w Radomiu na cwane firmy IT, bo specjalnie zaniżają Wam wynagrodzenia, żeby prezesi mogli się dorabiać milionów na cudzej wiedzy i pracy."
Pracowałem w trzech korpo w stolicy i wiem jak jest. Jedni otrzymywali pracę zasłużenie za wiedzę, a drudzy na siłę przez poleconych/ Nie dość że przychodzili ze słaba wiedzą, to jeszcze na lepszych warunkach ;] Ten który miał lepszą wiedzę, zarabiał mniej, to jeszcze musiał robić/poprawiać za lepiej zarabiającego poleconego. Wnioskując: zaniżanie wynagrodzenia dla swoich kolegów. Jak widzisz cyrki są wszędzie, nie tylko w Radomiu. Znam programistę, który jako programista był bardzo dobry, a mimo tego nie miał siły przebicia, zarabiał dosyć słabo na umowach o pracę. Dopiero gdy się wziął za szkolenie innych, zbił porządną fortunę.

"żeby prezesi mogli się dorabiać milionów na cudzej wiedzy i pracy."
Tak się składa, że w innych rejonach jest podobnie. Bardzo często polskie firmy warszawskie o podobnym kapitale wcale nie płacą dużo lepiej, ba nawet powiedziałbym, że nie brakuje Januszy, którzy chętnie pozyskają Ciebie za minimalną.

PS. Jestem od Javy.
Programista wyklęty 2017-01-16 17:19:28
Zgadzam się, że polecony programista po znajomości może zarabiać więcej, gdy ma mniejsze kwalifikacje.
W innych rejonach też tak jest, dlatego dzisiaj nie opłaca się generalnie uczyć programowania, chyba, że ktoś jest pasjonatem i uczy się dla siebie, ale wtedy nie bardzo opłaca się pracować dla kogoś,chyba, że jak ja na krótki okres, by się czegoś nowego nauczyć.
Na szkoleniach jest dobra kasa, lepsza niż na pracy, niestety.
Januszy nie brakuje, miałem w Radomiu ofertę za minimalną, wyśmiałem, w Wawie nigdy za minimalną nie miałem oferty, ale za 3000 zł brutto dawno temu tak. Po negocjacjach dostałem lepsze warunki.
A OK, od Javy spoko. Pisaliśmy coś o JS, myślałem, że jesteś na froncie.
Jakub 2017-01-17 11:14:15
@Programista wyklęty, nie zgodzę się z tym, że nie warto uczyć się programowania. Jeśli jesteś dobrym matematykiem, masz milion pomysłów i jesteś wstanie wszystko przełożyć na program, nawet w najgorszej dziurze wyjdziesz na człowieka. Ale raczej nie na umowie o pracę, bo wiadomo jak jest z płacą w małych miastach. Mam na myśli zlecenia, własną działalność itd. Wiadomo, tutaj ponosisz ryzyko, ale moim zdaniem lepiej ryzykować, niż pracować stabilnie za grosze. Dobre umowy o pracę raczej są tylko w wybranych miastach, ale też łatwo nie jest. Dobrych kandydatów jest znacznie więcej, niż firm chętnych do zatrudnienia. I takie błędne koło.

Co do JS, też mam doświadczenie i współpracuję zdalnie z kilkoma firmami. Zdecydowałem się na Javę jako możliwość przyuczenia się, ponieważ przydaje się. Lecz nadal wolę JS od Javy.
Programista wyklęty 2017-01-17 15:25:16
Niby się nie zgadzasz, a jednak zgadzasz, bo napisałem to samo, że nie warto pracować dla kogoś.
Więcej jest dobrych ofert, niż programistów, którzy umieją na te stanowiska, niestety. Żeby umieć tyle, by zarabiać 6-10k zł trzeba sporo się uczyć i się w domu nie opłaca tego robić.
Ja aktualnie pracuje zdalnie, inaczej by mi się nie opłacało, a mam proste zadania za dobrą kasę.

Jednak nie wierzę Ci, że dali Ci 3000 zł netto z przyuczeniem Javy. Ja rozmawiałem o przyuczeniu na Andka to były znacznie mniejsze kwoty. Albo Ty piszesz nie prawdę, albo kierownictwo humansoft wraz z działem HR chciało mnie wykiwać. Ktoś na pewno mija się z prawdą.
Jakub 2017-01-17 19:23:40
@Programista wyklęty, każdy zarabia inaczej. Nie wiem jak rozumiesz pojęcie przyuczanie się, Jave jako tako znam, brakuje mi w niej wyrobienia się, pełnej samodzielności.

Ile potrafisz Javy? Ile apek napisałeś?

"Umowa zlecenie jest gorsza niż o pracę, chyba nie umiesz liczyć, no chyba, że dla Ciebie 200 zł więcej to raj utracony."
Gdzie napisałem, że ktoś mi oferował 200 zł więcej? I ja nie mówiłem o długoletniej pracy na umowie o zlecenie, tylko o zwyczajnym zleceniu, czyli o jednym projekcje nad którym pracujesz, np. kilka tygodni. Nie wszystkie firmy działają na IT, ale to nie znaczy że firmy spoza IT nie potrzebują jednorazowych usług i jeszcze dobrze za to płacą.
Programista wyklęty 2017-01-18 09:58:36
Nie programuję w Javie, bo nie lubię. Widzisz to zależy, bo w jednej firmie dadzą człowiekowi dobre pieniądze, gdyż zna inny język niż Java i szybko przeskoczy na Javę, a w innej chcą tylko, by człowiek znał Javę. Zależy co znaczy też to przyuczenie. Generalnie w każdej firmie się człowiek uczy, zależy czy to wdrożenie w projekt czy dalsze pogłębianie nauki języka.
A Ty ile napisałeś apek w Javie nie będąc samodzielnym?
Co rozumiesz przez samodzielny?
No to się nie zrozumieliśmy Jakub. Myślałem, że zachwalasz umowę zlecenie jak spora rzesza lemingów. Ja tylko na UoP, ewentualnie dzieła, ale tylko dla top klientów, za dość wysoką stawkę, jaką mam teraz za godzinę, bo tylko czas swój sprzedaje, nie wykonuję dzieła w IT inaczej niż rozliczając się za godziny.
Masz rację, że firmy spoza IT potrafią sypnąć groszem.
Jakub 2017-01-18 14:24:56
@Programista wyklęty, jeśli szukasz pracę na dłużej, to dla mnie forma jest tylko jedna forma, umowa o pracę. Zlecenia i dzieła niech służą krótkoterminowym projektom jako usługa, a nie forma pracy.
Pracowałem zespołowo nad dwoma projektami w Javie oraz napisałem kilka indywidualnych prostych aplikacji. Mimo tego, nadal nie zżyłem się z Javą, może dlatego że tylko ją toleruję.

"Generalnie w każdej firmie się człowiek uczy, zależy czy to wdrożenie w projekt czy dalsze pogłębianie nauki języka."
Idealne podsumowanie.

"szybko przeskoczy na Javę, a w innej chcą tylko, by człowiek znał Javę"
Każdy ma prawo myśleć po swojemu, jedni szukają kogoś ogarniętego, drudzy pozwolą Ci się nauczyć. Ale zawsze ten pierwszy będzie miał większe pole do popisu, jeśli chodzi o warunki finansowe. Myślę, że teraz rozumiesz moje szczęście dlaczego pracuję, a że za tyle bo wybór był... i to mi pomogło.

Jeszcze jak pracodawca wie kogo szuka i stawia jakieś wymagania to pół bidy. Gorzej jak pracodawca szuka kogoś od frontendu (np. Ciebie), a na rozmowie rozmawia z Tobą o backendzie. To jest dramat, wymagać i nie rozróżniać backendu od frontendu.
Programista wyklęty 2017-01-18 15:23:47
Ja jestem full stackiem, czyli robię front i back, a że pracodawca wielu rzeczy nie rozróżnia (pisałem już o Waszym dziale HR hehehehe) to nie jest dobrze. Widocznie dział HR oraz dyrektor nie byli dobrze przygotowani do rozmowy ze mną lub po prostu nie wiedzieli o czym mówię, gdyż mają przestarzałą wiedzę. Działu HR nie podejrzewam w ogóle o wiedzę.
Ja do HS nie aplikowałem ostatnio (już kilka lat), nie mam aktualnie czasu na UoP, chociaż nie powiem, rozglądam się za pensją rzędu 10.000 zł, najlepiej na UoP lub dzieło zdalnie. W Radomiu wiem, że to nie realne, dlatego odpuściłem i szukam w Wawie, Wrocławiu - stawki rzędu 8k netto padają, może Kraków, Gdańsk nad morzem coś, może Szczecin - dobre stawki, bo blisko Niemcy i wysysają rynek.
Mobilne apki mam zamiar robić w tym roku, jeszcze pracuje nad internetowymi aktywami, może w tym roku zbuduje pewien fajny portal - startup... Zobaczymy czy czas pozwoli.
Bardziej gierki robisz, czy użytkowe? Ja raczej użytkowe, nie lubie gierek, chociaż jedną myślę napisać swoją, dość prostą - dla jednoosobowego teamu hehehehe ;).
Jakub 2017-01-18 16:33:49
@Programista wyklęty, rozumiem, że PHP i bazy danych znasz dobrze. Zastanawia mnie jedno, dlaczego unikasz JS w frontendzie?

Robię użytkowe apki, też nie przepadam za grami.
Programista wyklęty 2017-01-18 18:08:45
Znam PHP, nie za dobrze, bo mnie nie interesuje, szczegolnie obiektowego nie znam, nudzi mnie, kiepsko się pisze. Używam tylko do wykonania zadania na WP jak teraz np :). Właśnie skończyłem konfigurować WP dla kogoś (na dzisiaj).
JS unikam, bo nie lubie JS. Teraz się pobawie Angularem (ale to max tydzień do miesiąca), ale JS sie słabo debuguje (w porównaniu z "normalnymi" językami), jest mało funkcjonalny. Jak coś muszę, to napiszę np ostatnio robiłem walidacje, cały dzień (noc :) ) mi zeszło, bo coś nie działało, ale zrobiłem. Nie lubie po prostu. Nie ma to jak ulubione narzędzia pracy :)
Zostaw swoją opinię o Humansoft Sp. z o.o. - Radom
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Humansoft Sp. z o.o.