Opinie o REHAU w Przeźmierowo

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy REHAU. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie REHAU o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o REHAU w Przeźmierowo

Przesadziliscie

Do Dyrektora i całego zarządu @Pracodawca Jak była deflacja to była podwyżka inflacyjna. Jak inflacja poszybowała to była już podwyżka na podstawie niby badań rynku. Jak teraz haczymy o najniższą krajową i wszystkie firmy nas prześcigają w zarobkach to już nawet tej podwyżki nie ma tylko są indywidualne na podstawie oceny rocznej. I teraz "najlepsze" czyli ocena roczna. Jak przełożeni mają sprawiedliwie ocenić jeśli mają ograniczony budżet?!!! Jeśli jesteśmy, a na pewno byliśmy najlepszą firmą w całym koncernie to jest niemożliwe. Mamy dobrych pracowników i przełożeni muszą zakłamywać ocenę na naszą niekorzyść przez ograniczony budżet na ten cel! Tak było od zawsze, ale ludzie przymykali oko, bo byla co rok podwyżka i nie było tak źle - taka inflacja. Wcześniejsze podwyżki nie zrekompensowały nawet inflacji, a to co teraz zrobiła firma to już przesada. Takim działaniem i sytuacją w jakiej są pracownicy firma sama prosi się o strajk jakiego jeszcze w historii Rehau nie było lub masowymi zwolnieniami. Ludzie nie będą pracować w takim grafiku za te same pieniądze. Nie wspominając o tym, że cały czas jest nam dokręcana przysłowiowa śruba. Mam nadzieję, że zarząd zauważy do jakiej sytuacji doprowadził i wszystko dobrze się zakończy. Pozdrawiam

Hans Flick
@Przesadziliscie

Trudno się nie zgodzić. Praca jak w kopalni, na RT przynajmniej a stawka xd To lepiej gdzieś za kelnera iść, stawka ta sama, napiwkami się wyrówna. Jak jutro się tam nie wygają z jakąś poważną ofertą to adios.

meloman

na magazynie tak robia bo brygadzistow maja jakich maja.najlepszy jest ten łysy gruby co ma czerwona twarz pewnie od hlania cały czas. albo ten stary z wąsem. kadra nie umie zażądzać zespołem bo sami są po zawodowie i jedyne co szukaja kiedy w sobote przyjsc zeby sobie dorobic na piwko

Jakis
@Dyfuzor

Pracowałem tam kiedyś jest chora atmosfera, brak szacunku miedzy pracownikami nowego dadzą na pake lub dokładne to zamiast go spokojnie nauczyć to na drugi dzień starzy wyjadacze juz sie na niego wydzieraja ze zle robi. Przykładów jest wiecej .Nie wytrzymalem i odszedlem

Plotki ploteczki o procentach

Podobno jakieś plotki chodzą o jakieś podwyżkach które mają w dużym stopniu podnieść stawkę pakującym ,co na pewno nie spodoba się innym działom w zakładzie .Nie możecie po prostu dołożyć wszystkim równo np.500/600 zł i o tyle wzrośnie wypłata ....To najprostsze bez faworyzowania poszczególnych działów...Wszyscy równi i wszyscy zadowoleni....

Sprawiedliwie
@Plotki ploteczki o procentach

Dokładnie tak wszyscy równi ,a nie zarabiający najwięcej ,czyli ci tzn.na stanowiskach znowu najwięcej .Prosta matematyka osoby zarabiające 4000 zł dodatek 10 % to 400 zł podwyżki ,te same 10 % dla zarabiających 8000 zł to 800 zł czyli kto znowu dostaje najmniej ci na dole .Dajcie wszystkim równo 500/600 zł i wszyscy będą zadowoleni ,większość to ludzie którzy pracują na końcu tego łańcucha finansowego czyli pracownicy produkcyjni...Oni walczą i będą walczyć o godna zapłatę za swoją pracę .... Pozdrawiam.

mMaly

Witam prosimy dyrektora o informację co w tym roku z podwyżką liniową.Jak wygląda sytuacja z dodatkami ,dlaczego stawka nie jest z dodatkami.

Wasili

Wytłumaczy mi ktoś za co operatorzy na 3 hali dostali premie ?śpią po stołówkach i mają problem zmienić na śniadanie nawet jeśli zmienią to o 8 żeby mogli szybciej iść siedzieć Brygadzista pozwala im na wszystko a jak się odezwiesz to jeszcze ty dostaniesz z....

Sasza
@Wasili

Na której brygadzie taka sytuacja ,bo z tego co wiadomo to tych premi wcale dużo nie było w całym zakładzie....

@Sasza

@Sasza Operatorzy wiedzą o jaką brygadę chodzi :/ Według mnie nad wejściem na stołówkę powinna być kamera żeby góra widziała ile czasu spędzają na stołówce ile na hali Jak dzwonisz że jest rysa to ci powie weź se podrap albo polej Za co wy dostajecie te pieniądze ?

@Wasili

Palancie albo tobie zamontować nad ryjem jak żresz batony i siedzisz w telefonie

@123456

Prawda boli że się tak unosisz :) Na temat telefonów się nie wypowiadam jak siedzicie i mecze oglądacie a do maszyn nie ma nikogo

Buc
@123456

Urazila prawda operatorka

paker Nowy wpis
@Wasili

Premie dla wybranych , po co robić cały rok pracować i się starać skoro HR sobie wybierze komu co dać bo niby sa lepsi w takim razie proponuje OP z 3 hali po 4 maszyny będą jeszcze bardziej produktywni i zakład zaoszczędzi na ilości OP co bardzo lubi robić , mniej na stołówki będą chodzić mniej kawy wypiją , i odpłacą się za premie większą pracą i jeszcze większą odpowiedzialnością w swoich obowiązkach w pracy , same plusy widzę :))))

Życzliwy Nowy wpis
@paker

Szanowny Panie paker, z całym szacunkiem, ale chce tylko przypomnieć, że praca w Rehau nie jest wiążąca do końca życia, dlatego jeżeli Twoja skwiercząca boląca (usunięte przez administratora) ma problem z niesprawiedliwością to polecam zmienić prace na mniej stresującą - może Pan na przykład skręcać długopisy. Nadmienie tylko, iż wypisywanie takich rzeczy w internecie to skrajna głupota ludzka. Portal GoWork który był stroną z opiniami o pracodawcy, w jakiś dziwny sposób stał się stroną z lamentem prawocników, którzy nie mają jaj aby się zebrać i iść bezpośrednio do zarządu. P.S. Jeżeli operatorom wprowadzą cztery maszyny do obsługi, to na pierwszej hali jeden paker mógłby obsługować cztery samopaki. Pozdrawiam.

Informator

Rozczarowujace jest to, ze na spotkaniach mowi sie o rownosci i sprawiedliwosci, a jak przyjdzie co do czego to obywatele ze wschodu jak wydmuchaja promilki maja wrocic do domu wytrzezwiec i wracaja do pracy, a Polakowi sie mowi “do widzenia”. To jawne przyzwolenie, najpierw na jazde po szklaneczce po miescie, a teraz na prace po dziabongu. No bez jaj…

Nick Nowy wpis
@Informator

Co znowu kogoś złapali?

Tytus Nowy wpis

Na okleinie pijani obywatele do domu a na drugi dzień do pracy jakby nic, a polacy nie mogą :/

Pchełki

Czemu tylko II brygada ma jakieś spotkania. Skoro to było o 14 to dwie brygady mogłyby być razem.

Sto
@Pchełki

Bo jedna z brygad ma brygadziste i zastępcę do kitu. Proponował bym ich rozdzielić po innych brygadach na jakiś czas

Joja
@Sto

Na okleinowaniu na wszystkich brygadach

Byk
@Joja

Szczególnie na jednej. Zastepce

Adek
@Byk

Której

Jach
@Adek

Chyba okleina bo podobno nie panuje nad emocjami

Chuck Norris z Dojczland

Przepraszam ale czy ta podwyżka to jakiś żart?

Stiven Sigal
@Chuck Norris z Dojczland

Tak to jest żart

Bruce Lee
@Stiven Sigal

To bardzo słaby ten żart.......

Jackie Chan
@Chuck Norris z Dojczland

Tak to jest żart. Ktoś mówił że na następny miesiąc ma być niespodzianka od firmy: Rowery Wigry 3 dla każdego. Mamy być eko i jeździć nimi do pracy. Nie wiem ile w tym prawdy

logo firmy Akademia Piłkarska Reissa - Trener UEFA B, UEFA C
Przeźmierowo
SportWin Group
logo firmy SPRZEDAWCA
Przeźmierowo
Netto Sp. z o.o.
Konop

Brawo okleina!!! Produkcja powinna wziąć przykład i też zrobić nieplanowany przestój :)

Ktoś

I jaki z tego efekt?

Sensor

I co ugrali coś?

K
@Sensor

Podobno nic..... Podobno nikt nikogo na siłę nie trzyma

Romek
@Konop

O jakim przestoju mowa? Nie było żadnego przestoju

Woda
@Konop

Nic nie wiadomo o żadnym przestoju. Nikt z operatorów by sie nie odważył. Narzekają ale metry cisną

Zkacowany
@Woda

Bez związków zawodowych nie możesz zorganizować strajku. I tylko to nas powstrzymuje.

Robol

I jak ? Zadowoleni z nowej siatki płac? Dalej będziemy dawać sie poniżać ?

@Robol

Kpina... wgl nie odczujemy tej "podwyżki"

@Robol

Dostałem 2.5% z oceny rocznej na którą zapracowałem. Teraz na aneksie mam 4% podwyżki... 4%-2.5%= 1.5% !!! 1.5% tyle firma dala podwyżki:) 2.5% na które zapracowałem caly rok wliczyli w ogólna "podwyżke". Nic tylko rzucić wszytko i wyjechać w Bieszczady...

Tania siła robocza
@Konop

Czyli teraz jak mam podstawową stawke to zarabiam prawie tyle samo co nowa osoba która przyjdzie

Luky
@Robol

3 brygada pozdrawia aneksy Gut Ok.

Parodia

Te podwyżki to jest kpina ze starych doświadczonych pracowników. Młode łepki co nic nie potrafią dostały więcej niż my starzy. Gdzie tu logika. Robisz tu ponad 20 lat i taka wdzięczność ze strony szefostwa. Brak słów .......

Stop tylko to...
@Parodia

Taka podwyżka to kpina ,spłaszczamy na maxsa...To potrafią robić ,Gdzie te obiecywane premie za owocną pracę ?I efektywność w czasie roku....Albo jesteśmy poważna firma albo firmą w której za chwilę naprawdę nikt nie będzie chciał pracować ,bo taka reklama z tymi podwyżkami pójdzie w miasto i Rehau jako pracodawca będzie musiał ściągać pracowników z Chin....

Omar

Kierownikowi polecam posterowac i potasować brygady na dziale okleinowania. Zle się ludziom pracuje szczegolnie na pierwszej br

Buspak
@Omar

Nie tylko na pierwszej na wszystkich brygadach jest to samo. Ludzie są w stosunku do siebie aroganccy i brak szacunku jednego do drugiego.jak cos np pakowacz zrobi źle to na niego z m......ą.taka prawda

Ferdek
@Buspak

Ciągle kogoś nie ma wieczny brak ludzi do pracy ludzie na siebie krzywo patrza brygadzisci jak musza pracować to obrażeni Pomieszać ekipy!

Bbn
@Ferdek

Sa tacy co regularnie co jakiś czas chodzą na l4 i maja ciche przyzwolenie. Maja nie 7 dni a 14. I nikt z tym nic nie robi.

Zupa

Ty jednym z nich?

Olga

Nie doszukałam się żadnych ofert pracy, ale ja tu trafiłam żeby zapytać o staż w księgowości, jest szansa? Czy wtedy taki staż trwa więcej niż pół roku? Zależy mi żeby sporo się nauczyć, ale ciekawe też jest to, jak poem to wygląda z zatrudnieniem.

Rakarz
Użytkownicy czekają na odpowiedź 10 dni.

Czy tylko na okleinie zabrali dodatek personalny i zrównali wszystkich pracowników? Czyli 3,5% budżetu było za mało, 7% też, to zaczęli zabierać ludziom pieniądze aby siatka się zmieściła. Rok czy dwa lata temu najlepsza okleina w REHAU a dzisiaj nie ma pieniędzy dla pracowników. I co? W lipcu znowu podwyżka najniższej krajowej i pakowacz bez dodatków ma za tyle robić? Wstyd dla firmy i zarządu.

Rob

Witam dlaczego dział Rt nie pojawił się na sprehtagu???

tata marcina
@Rob

najważniejsze że uciśniony warsztat był. pewnie wnioskowali o dłuższe przerwy w pracy.

Życzliwy
@tata marcina

Ponad godzinne przerwy już im nie wystarczają? A potem, że awarie nie ogarnięte. Ale skoro odgórne przyzwolenie jest...

Rozbieżności

Widzimy rozbieżności między tym co przedstawił dyrektor personalnym na dwóch ostatnich spotkaniach,1 lub 2 miliony złotych które niby są na podwyżki ,a 1 lub 2 miliony euro na podwyżki to tak jak by ktoś dał 1 cukierka lub 4 cukierki.Wiec nasz Pana personalny ,trochę lawiruje w swoich nieprawdziwych wypowiedziach ,i ten wykres który podesłał na shprechtag w którym zawyżył 5% My jesteśmy istotami rozumnymi i potrafimy czytać ,i nie potrafimy się kolejny raz (usunięte przez administratora).

Ruch ciągły

Ja bardziej ciekawy jestem jak wytłumaczy te aneksy z dodatkiem za pracę w ruchu ciągłym, które miały być wliczone w stawkę godzinową i nadal nie są.

pomyśl!!!

bo ona nie ma rozdać tylko dać tym co mają mniej od ciebie to cały sekret nie kto co robi tylko wytyczne im mniej zarabia ma dostać i tyle , a tobie powie ze nie zasługujesz jak w social drabinki (pic na wodę foto montaż to jest )

pomysl!!!!!

po co wielkie obietnice nagrody roczne itp dla pracowników spotkania o powieści skoro HR je blokuje nagrody i daje je na podwyższenie płacy minimalnej , by my za minimum plus dodatki mamy robić taka prawda

Stary
@pomyśl!!!

Zasada raczej jest taka. Chociaż masz większą wiedzę pracujesz bardziej wydajnie i co chwilę o coś nie pytasz, nie chodzisz co chwilę na L4 to polityka jest taka aby zrównać Twoją pensję z z tym który dopiero się wdraża i jest mało wydajny. Kto taką politykę wymyślił?

Podaj mi piwo

Pierwszy raz takie godziny. Robią wszystko żeby przyszło jak najmniej ludzi, ale nie wiedzą że to zadziała odwrotnie. Co? Ja nie dam rady przyjść?!

A jak
@Podaj mi piwo

A jak Wam się koledzy podobają obecne wypłaty ?

ŚMIECH

Te podwyżki co dali to tylko na zatkanie nam .... wiadomo czego ale 9 kwietnia przyjezdza pan Stoger więc panowie w grupie siła.Przecież ON o niczym nie wie co tu się dzieje, za poprzedniego pana dyrektora Grzegorza Chabury jak poszliśmy wszyscy o podwyżki to żeby nie stracić wykwalifikowanych znalazły się podwyżki nie kilku % tylko kilkunastu % i to z miesiąca na miesiąc dostaliśmy.Więc panowie jedyna teraz okazja gdzie przyjezdza SZEF którego wszyscy się boją.

Chytry dwa razy traci

Jeśli nawet nie zwolni się dużo doświadczonych pracowników to i tak będą większe koszty niż przeznaczenie tego na podwyżki. Niezadowolony pracownik to zły pracownik, który częściej choruję, jest mniej wydajny i produkuje gorszy produkt. Jak to się mówi - jaka płaca, taka praca. Gorsza jakość to koszty reklamacyjne, niedotrzymywanie terminów, strata klientów i przede wszystkim straty na wizerunku firmy. Wizerunek buduję się latami, a można go stracić bardzo szybko i długo nie odzyskać. Próba jego naprawy to kolejne miliony, które i tak w pierwszej kolejności będzie trzeba przeznaczyć na podwyżki. Nowi pracownicy nie chcą przyjść za te pieniądze i pracować w weekendy, a nawet jeśli przyjdą to minie kilka lat aż zdobędą wymagane doświadczenie. Starego pracownika nie można do niczego zmusić, a groźby zwolnienia mogą wywołać teraz tylko śmiech albo L4 i zadowolenie z odprawy. Dlatego przez to wasze inwestowanie w te lokaty, a nie w pracownika brnięcie w niezłe (usunięte przez administratora) PS. Po waszych minach i stresie było widać, że chyba powoli zdajecie sobie sprawę jak to wszystko może się skończyć. Nawet zapomnieliście złożyć życzeń albo po prostu było wam głupio po tej "super" informacji.

Coś
@Chytry dwa razy traci

Bardzo trafnie napisałeś o tym co firma traci przez takie działanie. Kiedyś pracowałem w małej lokalnej firmie, która przez głupią decyzję kierownika straciła dwóch bardzo wykwalifikowanych pracowników. Decyzja doprowadziła że klienci rezygnowali z usług na rzecz firmy w której tych dwóch pracowników znalazło zatrudnienie. Opinia o REHAU na rynku pracy jest bardzo negatywna. Pracownicy którzy szukają pracy potrzebują stabilnego zatrudnienia. Nie miałem okazji być na tym spotkaniu ale to że Dyrekcja nie złożyła życzeń Świątecznych to bardzo słabe z ich strony. Na Boże Narodzenie wielki spotkanie a teraz echo.

Kobra

Brygada piersza nie przychodzi po świętach to już jest nawet pewne Tylko aby brygadziści też byli zgrani i nie przyszli ???? Jakby co mój szwagier ma firme i szuka do pracy tak że nie zostaniemy na lodzie

Związki

Pokażmy pracodawcy jak jesteśmy zgrani i załóżmy związki zawodowe na zakładzie

LWG
@Związki

I tu się zgadzam w sprawie związków zawodowych. Czytam te wszystkie wypowiedź, każdy ma rację . Pracujemy żeby zarabiać godziwe pieniądze. Ale brakuje w tej firmie jedności wśród pracowników żeby wspólnie zawalczyć o godziwe warunki pracy , odpowiednie zarobki. Wiem że są firmy zewnętrzne które w tym pomagają i to z bardzo dobrymi efektami. Wystarczy poczytać w internecie (wszystko jest pięknie opisane). Myślę że to jedyna szansa na poprawę naszej sytuacji zarobkowej i lepszych warunków pracy. Zachęcamy do lektury.

Łapówka
@LWG

Pewnie jeszcze przed świętami będzie np jakaś informacja, że za jakiś czas coś będzie. Tylko po to żeby pracownicy nie zaprotestowali w jedynym najrozsądniejszym dla nich czasie czyli na starcie maszyn. Jak to się uda to później będzie znowu jak zawsze. Do niczego nie namawiam, tylko mówię jak myślę.

A o shprechtagu zapomieli ???
@Łapówka

Sprehtag niby miał być raz na kwartał?Jeśli się nie mylę 1 kwartał mija a dnia konsultacji brak,może wszyscy czekają jak przyjedzie pan "Stinger "i wtedy zrobimy podobne spotkanie to może wtedy coś da się załatwić ,albo wcześniej się Ktoś tym zainteresują że w Pl.maja pracownika w(usunięte przez administratora)I jednak start po świętach się trochę opóźni skoro nie potrafią rozmawiać z nami jak człowiek z człowiekiem.....Pozdrawiam w jedności siła.Musimy się zjednoczyć bo jak nie teraz to kiedy....Pozdrawiam.

Szybki paker

Obiecanego spotkania nie było, o podwyżkach nic dokładnie nie wiadomo a na okleinie wywieszają kartki o przyśpieszeniu maszyny K01 na kilku artykułach. Ktoś się z czymś na głowy pozamieniał. Przez pół roku ludzie będą pracować ze zaniżoną stawką i ciekawy jestem czy zaległe pieniądze ktoś dostanie. Interesuje mnie też czy dyrektor wie o tej zmianie prędkości bo ostatnio na spotkaniu mówił, że nic nie wie, a potem na KASCH gacie pełne i usuwanie dowodów. Kartki z informacją wyrzucone i mail tez usunięty. Imponująca jest też decyzja o nowych etatach na okleinie. Pieniędzy na ludzi nie było ale jak wyszło, że więcej na nadgodziny wydają to nagle 2 miejsca się znalazły. Źle się dzieje, chyba pieniądze na lokaty trzeba wpłacać bo podobno bardziej się opłacają niż praca w Rehau.

Bajzel

Ostatnimi czasy (czyt. po powrocie pewnej pani z L4) standard czystości w kabinach prysznicowych, stołówkach bardzo mocno się obniżył. Wcześniej jak tej osoby nie było nie można było się do niczego przyczepić. Kabiny były sprzątane przynajmniej raz w tygodniu i było o wiele czyściej. Teraz jest niestety gorzej.Mie chce nic sugerować ,ale czy ta osoba ma zły wpływ na resztę pań. Proszę osoby decyzyjne o interwencję.

Zostaw merytoryczną opinię o REHAU - Przeźmierowo

• Jak się pracuje w REHAU?

Zobacz opinie na temat firmy REHAU tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 300.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w REHAU?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 282, z czego 36 to opinie pozytywne, 82 to opinie negatywne, a 164 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy REHAU?

Kandydaci do pracy w REHAU napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

REHAU