Opinie o BRIDGESTONE w Poznań

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy BRIDGESTONE. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w BRIDGESTONE o rekrutacji.

Branże: Opony i felgi - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o BRIDGESTONE w Poznań

Operator

Czy są jakieś efekty po pikiecie? Czy jest jakaś odpowiedź ze strony pracodawcy?

@Operator

Tak. Romany narobiły pod siebie. Hahaha. Myślałeś że się wystrasza? Teraz kombinują jak nas ograć

@Dziwne

Dlaczego? Przecież ta pikieta miała na celu, zachęcić nowych do zatrudnienia się, taka forma reklamy i promocji, wspaniałego miejsca pracy

Dziwne

Wszyscy cisnęli na podpisanie a teraz zdziwieni że dostają mniej i wielkie protesty. Trochę dziwne

Poznaniak
@Dziwne

A najbardziej cisnęli dojezdni bo stracą dodatki.

@Poznaniak

Z nimi to zawsze cyrk

Jako były pracownik powiem jedno. Największą bolączką tej firm są Związki Zawodowe. Zamiast walczyć o pracownika, walczą o własne stołki. Psują nastroje wśród pracowników, manipulują informacją i knują byle tylko osiągnąć własne korzyści. Nie zastanawiają się nad losem pracownika produkcyjnego ponieważ sami nie planują już wrócić na produkcje. Teraz Panowie będą się piąć po szczeblach kariery w ramach Solidarności. Brawo. Doprowadźcie do upadku firmy, w końcu to nie wasz los tylko nic nieznaczących 2000 pracowników. Jeśli chodzi o sama firmę- jak wszędzie są plusy i minusy. Praca na produkcji nie łatwa. Dużo się dzieje. W biurach tez nie ma siedzenia i picia kawy. Ale jeśli ktoś nie jest leserem odnajdzie się.

He?

Nie rozumiem tu czegoś... Zdecydujcie się w końcu.. Tylu było zwolenników propozycji płacowej i zasad wynagradzania pracodawcy, żeby podpisywać co dają, bo ważne że praca jest... Haha ha. A teraz jednak źle, i trzeba pikietę robić. Było trzeba negocjować twardo, jak był na to czas..

Robol
@He?

Pracodawca grał na czas, przekładał spotkania negocjacyjne.. nie dał czasu na twarde negocjacje

Operator Maszyn

Są 3 etapy Pierwszy etap: czytanie ze zrozumieniem i trochę matematyki Drugi etap: test manualny 3 etap: rozmowa z przełożonym po zaliczeniu wcześniejszych etapów

Pytań nie było za wiele

ROBOL

Ludzie zarabiają coraz mniej mimo podwyżki. Przyczyny niskiego mnożnika firmy nie sa zależne od pracownika. Awaria maszyny odbija się na naszych pensjach.. w dodatku nowi maja dostać wyzsza podstawę, a starym pracownikom nie należy się nic. Drogi pracodawco, nie przychodzimy tam dla przyjemnością tylko dla pieniędzy a coraz mniej się to wszystko opłaca. Potwierdzam słowa poprzednika od kilku miesięcy kilka stow mniej na wypłacie.

Witam czy są jakieś wilyjatki gdzie fabryka nie pracuje? Chodzi mi o świta typu Boże Narodzenie? Pozdrawiam

@Marek

Boże Narodzenie to nie jest święto, ale pierwsze i drugie święto już tak i jest wolne. To samo jest z postojem Wielkanocnym. To chyba jedyne wyjątki gdzie nie ma produkcji,reszta świąt jak majówka, zaduszki itd wszytko idzie pełną parą

wigilia Bożego Narodzenia to nie jest święto*

Pytajnik

Hej. Jak to u Was jest z tymi zmianami? Jedni piszą że chodzą na 12 a inni że na 8? Fabryka pracuje w dwóch różnych systemach? Chciałbym się zatrudnić ale nie interesuje mnie 8 godzin w 4 brygadowej. Da rade na 12 chodzić?

@Pytajnik

od listopada 90% fabryki będzie na zmianach 12h

Pytajnik

Bardzo dziekuje.

No problem
@Pytajnik

Zalej wiaderko

Może mi ktoś powiedzieć jak wygląda praca na konfekcji? Chodzi mi głównie o zarobki system premiowania, czy praca jest ciężka i da się wytrzymać te 12 godzin? Słyszałem o tej firmie wiele i tak szczerze to niewiele dobrego, raczej przeciwnie ( natknąłem się na opinię (usunięte przez administratora) i (usunięte przez administratora) A morze ktoś napisać mi jak tam jest naprawdę najlepiej ktoś z konfekcji kto tam pracuje bo nie wiem czy jest sens wysyłać CV.

ZenekOferma

Chyba jedyna fabryka w której po podwyżce dostaje się o conajmniej 500 zł mniej do wypłaty.

@ZenekOferma

Jak to możliwe? To chyba (usunięte przez administratora) dla pracowników, wiernych robotników

@ZenekOferma

Raczej Zenek to Geniusz... Jak on to wymyślił?

ZenekOferma
@Nowy

Niestety jest to możliwe.

Piotras

Witam. Jak wygląda praca w transporcie wewnątrz zakładowym na wózkach? Widziałem ogłoszenie w sieci i myślę nad wysłaniem CV, jest znośnie? Czy zasuwa się od gwizdka do gwizdka całe 12h na wózku? Jest to praca na produkcji, dowożenie towaru do maszyn, nie magazyn. Pozdrawiam i proszę o normalne odpowiedzi.

Piotras

Co to znaczy OPA danie?

Juju
@Piotras

Opadania* Wozisz szpule na tzw tramwaju i dodatkowo musisz je nawijać na wózki.

@Juju

Dzięki za odpowiedź, jestem bez pracy już parę miesięcy i właśnie mam dylemat czy próbować tu, czy szukać dalej.

Bartek

Planuje złożyć cv na pracownik produkcji albo magazynier powie ktoś jakie są warunki? Jak z wypłatą?

Lyder
@Bartek

Powiedz ze się zwalniasz to Cie awansuja

Sylwek z MLa

Cześć. Pracuję na mlqct już ponad 5 lat i przyszła pora na zmiany. Nie ukrywam, że wiązać by się to mogło z awansem. Powiedzcie jak i gdzie mogę zgłosić kandydaturę na lidera dajmy na to zmianowego? Chciałbym pracować na hali z maszynami vmi. Pozdrawiam i dzięki za pomoc, Sylwek

Oper
@Sylwek z MLa

Jeśli jest wakat, i jest to podane w ogólnodostępnej informacji o możliwości zgłaszania swojej kandydatury, to i tak ten wakat jest już dawno obsadzony...Ale próbuj

GumiMan
@Oper

Jeśli jesteś dobry, a na Twoje miejsce nie ma nowego oper, to i tak Cię nie puszczą. Dopuścić do ew. egzaminu dopuszczą, może nawet i zdasz, ale dowiesz się że wybrano kogoś innego. Zapamiętaj, awansują Ci, co dziobią, liżą (usunięte przez administratora) kablują, i główna cecha... To Ci co nic nie potrafią, dwie lewe, tacy mają zawsze najlepiej. Przyjdzie czas to zrozumiesz

Olo
@GumiMan

miesiąc temu Sylwek pisał, że "Samo szkolenie do obsługi wózków miałem robione 6 razy", pięknie przy tym lizał Zenkowi 4 litery, chwalił system, także jak powie na rozmowie, że jest tym "Sylwkiem z ML-a" to ma duże szanse na awans

Erwin
@Sylwek z MLa

Potwierdzam. Żeby awansować w tej fabryce trzeba (usunięte przez administratora) inaczej nie ma opcji na awans. 90 procent liderów i kierowników tej fabryki to nieudacznicy i tyle.

Pgn

Wiadomo coś w sprawie autobusów?

Bridgestonowy

Ile mozna zarobic na poczatek bez nadgodzin na produkcji na umowie trzy miesiecznej?

NormalnyOperator

Jak tam dojezdni tyłek się pali to na 12 trzeba spadać ;) zniewolony naród na kolana i błagać przełożony o 12 stki żal mi was haha Trzeba szukać pracy na miejscu w Gnieźnie i Jarocinie a nie lament i jak mi ciężko bo mu autobus likwidują ha ha

Lol
@NormalnyOperator

Likwidują autobusy na wiochy? Oj jak mi nie przykro hahaah

Konfekcja 2 brygada A

Jak tam mordeczki? Stasiu nadal z batem stoi i nagania do cyfry? Taki żartobliwy wstęp wybaczcie :) z czystej ciekawości chciałem zapytać czy coś się zmieniło w tej firmie? Odszedłem jakieś 3/4 lata temu po 3 latach biegania przy maszynie 7 dni w jakimś chorym systemie. Myślę, że 70% ludzi, chciałaby odejść z tego (usunięte przez administratora)ale się boją, że zarobią mniejszą kasę. Nie bójcie, poza Bridgestone jest dużo pracy, pieniędzy a najważniejsze to, że jest czas na życie a nie tylko na prace. Pozdrawiam :)

Stary osiol
@Konfekcja 2 brygada A

Dokładnie masz rację ja tak samo zrobiłem nie żałuję chyba że loedzy mistrza i lidera to nic nie robią

@Konfekcja 2 brygada A

robota spoko na start zmiany po piwku i morzna robić na nocnych dwunastkach piwko się chłodzi elegancko w misce przy maszynie pijemy sobie na dobry start i do rana zdarzy zejsc raczej bo wcześniej na 4 brygdówce to trochę strach był a teraz to nawet dwa morzna wypić na luzaku w przerwie na nocce

Oper
@Jo

U nas na konfekcji, na nockach, wszyscy mają słuchawki i słuchają muzyki. Boję się tylko, że prędzej czy później wydarzy się jakiś wypadek i nam zabiorą słuchawki

Napierdalacz
@Oper

Po co słuchawki w pracy ???? Toż to niezgodnego z regulaminem pracy !!! Zenek musi się o tym dowiedzieć !!!

Szef
@Napierdalacz

Zenek wie, ale przymyka oko... Bo jak zwolni operatorów, to niedługo sam będzie musiał deptać przy maszynie, hahaha

Jaką macie teraz temperaturę na hali? Czy ciężko przeżyć 12h w takich warunkach?

Bliżej 40 stopni niż 30

@Nowy

Jest bardzo gorąco, to tylko kwestiami czasu aż ktoś padnie na hali...

Brawo

Byle do postoju.

Operator prasy
@Nowy

Jest Ok mamy fajne wentylatory praca bajka. Wieje mocno wiadomo trochę ciepło czasami. Ciuchy na przebranie mamy od firmy i jest dobrze prysznic tez

PrawdziwyOper
@Operator prasy

Zejdź na dół z tego klimatyzowanego biura, Ty podrabiańcu i zobacz jak jest na prawdę... Czy oprócz ciuchów na zmianę, firma daje nowe płuca na wymianę?

Też na prasie
@PrawdziwyOper

Dobrze gadasz, ja w maseczce chodzę cały czas żeby tego świństwa nie wdychać

Wulkanizacja
@PrawdziwyOper

Tak się składa, ze powietrze jest chłodzone Bronkiem litu. Jak się dobrze ustawisz to prawie jak klima. Tylko racja nie wszędzie.

Johnny
@Wulkanizacja

Jak jest Bronek to chyba w porządku?

Arek
@Operator prasy

dlaczego (usunięte przez administratora)ludzi? czy pracujesz w biurze?

Bliżej 50 niż 40

Operator

Czy puszysty operator Biass ma nadal podrobione ubrania z chin w swej ofercie bo nie mam w czym chodzic?

Witam. Widzę, że bridgestone ostro się reklamuje. Warto przyjść tutaj? Jestem w stanie na początek zarobić ok 4000PLN netto w systemie 12h/3 dni? Dział nie ważny, roboty się nie boję. Aktualnie pracuję po 12h dziennie po 5 dni za 5000 PLN plus premia ale na papierze najniższa krajowa. Doświadczenie na magazynach w Pl, UK, NL i FR. Mam 30 lat. Zależy mi na tym, żeby na umowie mieć więcej. Niech wypowie się jakis normalny człowiek a nie burak. Pozdrawiam.

OperatorByly
@Zainteresowany

Zostań tam gdzie jesteś, ta firma zniszczy Ci zdrowie i życie.. Nie polecam

@OperatorByly

Robię u dziada strasznego a potrzebuje więcej na umowie. Teraz robię przy pyle, kurzu i wdychaniu różnych oparów i nigdy nie wiem kiedy skończę pracę i czy w weekend nie wezwą mnie na awarie. Potrzebuję stabilnej pracy, dlatego pytam czy zarobię na początek ok 4000 netto

Jesteś z Poznania?

Mark
@Zainteresowany

Z góry pożegnaj się ze zdrowiem, przywitaj ciągłe zmęczenie, kaszel i brak czasu, bo cały dzień będziesz spać lub odpoczywać

@Ania

Jestem z Wir k/Lubonia.

@Mark

No przecież 3 dni po 12h i 3 dni wolnego to niezły system, teraz pracuje po 12-14h ale dziennie.

Fby
@Zainteresowany

Daleko będziesz miał do fabryki?

@Zainteresowany

Po 3 miesiącach okresu próbnego powinieneś wychodzić około 4000 na rękę. Kasa jest zawsze na czas i wszystko oskładkowane. Praca jest ciężka ale z tego co piszesz wcale nie masz lepiej.

@lol

No właśnie o te składki mi chodzi, żeby wszystko na papierze było. Obecnie mam chyba znacznie gorzej.

@Fby

10 kilometrów w jedną stronę, więc spoko.

jeremiasz
@Zainteresowany

Co ci dadzą te składki? xd

@jeremiasz

Większą zdolność kredytową?

Leon
@Zainteresowany

dadza mu to,że jak jest najniższa na papierze to nie masz skladek zus placonych ktore sa istotne przy L4 i np rehabilitacji, choroby przewlekłej itd

@Leon

No jak się chce l4 to dają ale chyba nic po za tym

@Piwosz

Podczas choroby jest taka umowa potrzebna i zatrudniony w tak dużej firmie jesteś bardziej wiarygodny dla banku.

@Piwosz

Jeśli dożyjesz do emerytury to na te twoje piwo nie będzie cię stać nie mówiąc jak wcześniej zaczną się przyklejać jakieś choroby. Wtedy dopiero zacznie się doceniać opłacanie składek od całości wynagrodzenia. No ale pewnie jesteś jeszcze młody i masz inny tok myślenia. Po co masz narzekać na korpo jak możesz iść do prywaciarza będziesz robił po 200 h od poniedziałku do piątku a może i w soboty. Dostaniesz 4 tyś na rękę ubezpieczenie od najniższej i będziesz go klepał po plecach jaki to dobry nie jest. Byłem tak dymany przez kilkanaście lat i dziękuje.

@Jo

Aktualnie pracuje też w dużej fabryce za ~3 tys do łapy i od tego normalne składki nic pod stolem

@Piwosz

W moim przypadku to by było prawie pół pensji mniej. W ogóle taka pensja mnie na dzień dzisiejszy nie interesuje. Ale skoro jesteś zadowolony to ci gratuluje.

Jo

Boleś na tym poziomie to sobie możesz porozmawiać ze swoimi kolegami z pracy. Po twojej wypowiedzi widać jaki poziom jest twojej inteligencji a przede wszystkim przeczytaj jeszcze kilka razy moje i PIWOSZA wypowiedzi to może zrozumiesz o co w nich chodziło. Ale raczej w to wątpię abyś zrozumiał.

Scraps

Takich jak Ty powinno się palić w piecu od razu przy narodzinach, razem z rodzicami

@Scraps

Napisz w czym ty w ogóle masz problem o co ci tak naprawdę chodzi? Podaj jakieś argumenty? Dlaczego takich jak Ty? Co było takiego w moich postach co ciebie uraziło? I nie zmieniaj co chwile swojego niku podpisuj się tak samo.

@Jo

O co wy się w ogóle ludzie kłócicie?, w robocie też taka atmosfera ? xd

związki a negocjacje

jak tam ZZ zapatrują się na propozycje płacowe ? Jakieś pomysły czy od 01.04. strajk ? A co z tymi którzy są skłonni przystać na warunki firmy ?

@związki a negocjacje

Nie ma skłonnych i tych niesklonnych. Wszyscy jedziemy na tym samym wózku, i będziemy razem solidarnie walczyć o lepszą przyszłość. Za ciężką pracę, uczciwa zapłata. Wszytko podrożało dookoła, więc jest o co walczyć. Solidarnie stoimy murem

Członek
@związki a negocjacje

stanął mi podczas analizowania warunków firmy!!!

@związki a negocjacje

Ja nie zamierzam sapać. Wezmę co będą dawać. Rynek pracy jest trudny, nie stać mnie na bezrobocie. Tyle w temacie.

@Juhuu

Hahaha... To czy będziesz sapać czy nie, nic nie zmieni. Będą chcieli to i tak Cię zwolnią. Jedno jest pewne, że nie będziesz sapać ale będziesz chapać za marne grosze

Zeniu

Prawidłowa uczciwa postawa.

Gumny
@Juhuu

To może wnioskuj o obniżenie stawki. Podejrzewam że nadal byś był zadowolony że masz pracę. Albo jesteś jakimś nieudacznikiem i do niczego się nie nadajesz, a praca w B to jakbyś złapał Pana Boga za nogi, bo wg mnie pracy jest dużo na rynku

@Gumny

Jak będzie trzeba to zawnioskuje o obniżkę bo wolę zarobić kilka stów mniej niż nie zarobić nic

gosc
@Gumny

chcesz powiedzieć, że też jesteś nieudacznikiem bo ciągle tu pracujesz ? odpowiem ci, innych byś pouczał co maja robić, a sam nie masz jaj żeby stad odejść ? cienki jesteś, chłopaku .....

Wacek

Jesteś z PJA?

Broda
@Juhuu

Wzór, takich ludzi nam trzeba. Oddanych firmie wiernych żołnierzy. Jakbyś tak robił jeszcze ponad normę, to w ogóle byłoby super

Gumny
@Wacek

Skąd wiesz że pracuje? Może pracowałem...

Popieram wolę pracodawcy

TheEnd

Myślę że zasadność istnienia ZZ w tej firmie już nie jest potrzebna. Można te ZZ już rozwiązać, a może same upadną...

Nie popieram ZZ
@TheEnd

I jak po dzisiejszym spotkaniu? Mam nadzieję, że podpisali porozumienie.

Chapacz

Rozwiązać ZZ! Bridgestone to wspaniałe miejsce pracy!

Nie popieram ZZ

Nie podpisali porozumienia więc powinni zostać powieszeni za(usunięte przez administratora)!!! To były dobre warunki a oni(usunięte przez administratora) po całości! Wygląda na to, że nie reprezentują interesów pracowników, won! Jeszcze się zdziwią ile osób odejdzie z Za!

Członek
@Nie popieram ZZ

A ciebie nie ma za co powiesić

ZZ

Czy możesz nas nie obrażać trochę kultury

ZZ
@TheEnd

Ja też zastanawiam się nad zasadnością Twojego istnienia.pozdrawiam

Rumcajs
@związki a negocjacje

Powinniście się cieszyć że nic nie dostaniemy , przez to produkcja naszej opony będzie tańsza i będziemy bardziej konkurencyjni na rynku.

Pan
@Członek

Tak ciebie za członka????

Zeniu
@Rumcajs

To prawidłowa i uczciwa postawa

Hate
@związki a negocjacje

Związki walczą dalej a parowy co chcą to (usunięte przez administratora) podpisać niech idą pod biorko Zenka i podpisują aneks

Wyciągnij

KoSiMaZaKi
@związki a negocjacje

Widzę, że koło kręci się cały czas. Non stop to samo. Tyłki Was nie bolą, bo (usunięte przez administratora) w tej firmie szergowych pracowników od lat, a co niektórzy to wyroki mieć powinni za (usunięte przez administratora)

ktoś
@Hate

gamoniu, naucz się ortografii i słowa"biurko", koński łbie. Po drugie, "(usunięte przez administratora)" to ty i te inne barany co nawet nie rozumieją o co w tym wszystkim chodzi, ale kozacza żeby kozaczyć... banda nierobów, ale wiadomo skąd mają wzór, z samej góry od tego nieroba piotra d. z solidarnosci. A to prawda, że że Zbigniew A. też brał udział w negocjacjach? ktoś wie jaką pełnił rolę ? I na koniec, najwięcej krzyczą największe nieroby, którzy ze względu na to ,że i tak mają wszystko w (usunięte przez administratora) to im wisi co tracą inni. Zobaczymy w maju po wypłacie, jak taki matoł z ZZ przyniesie parę stów mniej, to go stara (usunięte przez administratora) z chaty. (ale co tam, noclegi zapewniają ZZ :-))

ktoś
@Członek

z takim nickiem, się nie dziwie.

Rumcajs
@ktoś

Moja krew

Hate
@ktoś

Baranie pracowałeś tu jak nie było ZZ?

Jupik
@związki a negocjacje

Panie Zenku gdzie jest ta kolacja na 20 lecie. Laurkę pan dał wszystko. Dziwi się pan że nikt tu nie chce pracować jak Pan nie ma szacunku

Zostaw merytoryczną opinię o BRIDGESTONE - Poznań

• Jak się pracuje w BRIDGESTONE?

Zobacz opinie na temat firmy BRIDGESTONE tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 219.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w BRIDGESTONE?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 123, z czego 8 to opinie pozytywne, 49 to opinie negatywne, a 66 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy BRIDGESTONE?

Kandydaci do pracy w BRIDGESTONE napisali 9 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

BRIDGESTONE