Opinie o BRIDGESTONE w Poznań

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy BRIDGESTONE. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w BRIDGESTONE o rekrutacji.

Branże: Opony i felgi - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o BRIDGESTONE w Poznań

Xd

Z tarczy antykryzysowej wynika, że jeżeli firma ma przestój gospodarczy(czyli nie wykonuje pracy, a pracownik jest w stanie gotowości do pracy), to pracodawca może pracownikowi obniżyć wynagrodzenie o 50%,ale nie mniej niż najniższa krajowa czyli 2600zł brutto. Świadczenie można pobierać przez okres 3 miesięcy. Wtedy Państwo dopłaca do tego połowę, ale nie więcej niż połowa najniższego wynagrodzenia. Czyli tarcza antykryzysowa to tylko dobrze brzmi, a nie wiele wspomaga firmy...

Nie wierzę
@Xd

Bo by się chciało normalna wyplatke za siedzenie w domu, co?

Blablabla
@Xd

Skąd ty takie (usunięte przez administratora) bierzesz,? Po pierwsze żadnej tarczy jeszcze niema a po drugie to poczytaj jakie są jej projekty a potem dopiero pisz na forum

Xd

Zacytowałem Ci zapis tarczy antykryzysowej dla dużych firm, bo reszta nie obowiązuje takiej dużej firmy. Jeżeli pracodawca zatrudnia do 9 osób to są tam inne opcje, ale też moim zdaniem szału nie robią. Także jeżeli nie wiesz to nie pierdziel głupot.

Franek z walcowni
@Xd

Ty się zajmij swoim zdrowiem rodziny a sprawy finansowe firmy zostaw działu HR. Wiesz ile dostaniesz za okres postoju a politykę zostaw politykom.

B-me Lider

I jak tam robole, podobają Wam się wolne weekendy? To jest życie prawda? Trochę normalności w tej nienormalnej sytuacji, nie?

Mariano

Teraz przez te spowolnienie się okaże, ile jest warta nasza praca w weekendy i w nocy i czy warto się tak "poświęcać"

k
@Mariano

możesz podać szczegóły tego spowolnienia?

Bin
@Mariano

A w czym masz problem z policzeniem ile dostajesz dodatków? Przecież wszystko masz na kartce od wypłaty.

@kris
@Bin

Czysta podstawa brutto x 0.715

Bin
@@kris

Brutto a netto to ja dobrze wiem ile jest ale wypłata nie będzie umniejszone tylko weekend ale o premie dojazdy .Ktoś nieświadomy jak to przeczyta to powie że weekend go kosztował np 2000. To jest wywoływanie niepotrzebnych i dodatkowych emocji. Wystarczająco tv nam już dostarcza emocji.

@k

Sobota i niedziela fabryka stoi na wszystkich zmianach. Od poniedziałku pracuje tylko brygada, która ma 1 zm A resztę dni postojowe. Ma schodzić 3000 tysiące opon dziennie wlasnie na tej 1zm (1300 konfekcja 1 i 1700 konfekcja 2). I tak do świąt A potem niby całkowite zatrzymanie do końca kwietnia.

@Pr

Reszta brygad ma postojowe czy reszta dni po wyrobieniu ranek w poniedziałek i wtorek jest wolna dla brygady która pracuje w poniedziałek i wtorek na ranki? Wiesz coś o wpływie na siano tych zmian?

@Nowy

Brygada która ma ranki w poniedziałek i wtorek to przychodzi do pracy z tej brygady jakaś liczba ludzi określona A potem od środy postojowe. Czyli np. Brygada A w pon i wt ma R-ki to przychodzi w śr i czwartek na rano A potem postojowe. Co do kasy to nie wiem i tez nie wiadomo czy się to nie zmieni bo wersję się z godziny na godzinę wczoraj zmieniały.

@Pr

Dzięki. Jak będziesz wiedział coś o kasie to będę wdzięczny za info. Pewnie wszyscy będziemy. Pozdro

Janusz
@Nowy

Zależy ile jest za postojowe... 60% czy 80%? Tak czy inaczej lepiej iść na opiekę na dziecko lub L4. Bo coś czuję że to będą marne grosze, bo ile można dostać za dwa dni pracy w tygodniu? Czyli 64h w m-cu?

Hoop

yooooooo.... jesteś chory, lecz się chłopku

Liderek
@Pr

Chętnych do pracy są tysiące za bramą,skończyły się czasy się zwalnia,są tańsi pracownicy którzy za miskę ryżu będą robić.Nie płacz już,otrzyj łzy,w Amazonie cię może zechcą.....hahaha

Paaa
@Janusz

A mnie się wydawało że w porozumieniu solidarności z fabryką jasno jest napisane że przypadku postoju wynagrodzenie wynosi 100% wynagrodzenia zasadniczego . ( nie ma premii i innych dodatków)

@Liderek

A Tobie o co do mnie chodzi? Bo nie widzę żebym w swoim poście gdzieś "płakał". Ktoś zapytał to mu odpowiedziałem.

śmiechu warte

W Chinach Europy się nie zamyka fabryk

Operator Maszyn

Są 3 etapy Pierwszy etap: czytanie ze zrozumieniem i trochę matematyki Drugi etap: test manualny 3 etap: rozmowa z przełożonym po zaliczeniu wcześniejszych etapów

Pytań nie było za wiele

Leszno
Dawid z magazynu

Bezpieczeństwo ponad wszystko hahaha macie swoje bezpieczeństwo brudasy byłem na szkoleniu zatrudniając się tu to o n8czym innym nie gadali tylko o bezpieczeństwie pracownika że tylko to się liczy pamiętajcie bezpieczeństwo pracownika jest dla nas najważniejsza haha (usunięte przez administratora) kłamcy hipokryci i obludnicy teraz wyszło gdzie i ile warte jest bezpieczeństwo pracownika (usunięte przez administratora) tą firmę i cały zarzĄd czuje że długo tu nie popracuje

@Dawid z magazynu

Człowieku nie podoba Ci się to składaj wypowiedzenie i krzyż na drogę, nikt Cię siłą nie trzyma tylko przestań płakać.

@Dawid z magazynu

Przecież tym wyzyskiwaczom chodzi tylko o statystyki i wykresy przed Brukselą, i premie dla siebie...

@Operator

Ziomo wszystko wiem wiadomo A więc powtarzam raz jeszcze jeb ać tą firmę a na pewno cały zarzĄd nie pozdrawiam

Ciekawe
@Dawid z magazynu

Kto odpowie za to że fabryka nie wstrzymała produkcji, a prędzej czy później i tak ktoś to przyniesie do zakładu lub pojawi się wirus na terenie firmy...Resztę sami sobie dopiszcie...Kwarantanny, zarażenia, połowa załogi nie przyjdzie do pracy...To że fabryka nadal pracuje, to jak stąpanie po kruchym lodzie

Glospracownika
@Dawid z magazynu

Bo tutaj trzeba Japończyków przywrócić. Jak na prezesurze jest Janusz z Polski to zawsze będzie źle, takim odcina zapas Snickersów zawsze. Powinni go stąd na taczce wywieźć. A w tym kraju póki nie miałeś kontaktu oficjalnie i nie umierasz, nikt ci testu nie zrobi. Ktoś pójdzie na L4 przez grypę lub podobne objawy i nigdy się nie dowiemy czy miał koronawirusa czy nie.

@Dawid z magazynu

Dzień dobry Panu, ponownie:-) Pan podobnie jak inni wygłasza swoje żale na tym zacnym forum, a czy ma Pan wystarczająco odwagi (bo wszyscy w Pana oczach to tchórze), by powiedzieć to samo komuś z zarządu lub, jeśli to prawda, że jest Pan z magazynu, pójść do swojego mistrza działu lub menadżera magazynu i powiedzieć to bezpośrednio? Wątpię. W ortografii jest Pan słaby i zapewne w bezpośredniej rozmowie również Dodam od siebie, że jest Pan hipokrytą. Mówi Pan o tym, że inni nie maja odwagi odejść z miejsca pracy, że ta firma nie jest jedyna, a mimo to sam Pan tutaj pracuje. Widocznie odpowiada Panu to miejsce pracy. Szkoda, że tyle złości i braku kultury w Panu. Uważa się Pan za lepszego, a znajduje się w tym samym miejscu, co pozostali forumowicze itp. Po Pana wpisach wiemy już, że jest Pan impulsywny, agresywny, nie znający podstaw języka polskiego w mowie i piśmie i bardzo lubi Pan penisy.

Dar
@Darek z fabryki

Brawo Darek. Nie chcemy takich pracowników jak Dawid z magazynu ! Darek z magazynu, odejdź, lepiej zwolnij się sam !

Almanzor

A ja będę przychodził do pracy, tak jak sobie życzy pracodawca i związki, pomimo kaszlu, pomimo gorączki. Przecież wynik finansowy jest najważniejszy!

Prod
@Almanzor

Teraz widać tak na prawdę ile zarabiamy... Niby dużo, a nikogo nie stać na L4, czyli nie stać na zadbanie o samego siebie. Zarobki to głównie święta i nocki (dodatki z powodu których życie rodzinne i towarzyskie nie istnieje) i premie.

@Almanzor

To jest wzorowa postawa godna podziwu pełne poświęcenie dla firmy.

Tez będę
@Almanzor

Tez będę przychodził do pracy. Chce pracować nie bumelować, Nie zamykajcie zakładu. Poproszę o nie panikowanie ws koronawirusa,

NormalnyOperator

Brawo dla "Związków" zawsze na Was można liczyć. Pewnie że będziecie się bronili że stoicie za pracownikami żeby nie zostali zwolnieni dlatego nie wolno dopuścić do zatrzymania produkcji. Tylko znając życie w tej firmie to będą zatrzymywać produkcję w niedzielę żeby tylko zmianowym upierdokic dodatki a dzienni normalne zwykle wynagrodzenie. A rozbudowa pewnie zgodnie z harmonogramem. Dziwicie się dlaczego tyle ludzi nie zapisuje się do Was. PS. Nie należę do związku ale dwa lata temu byłem blisko że wstąpić ale niestety braliście d..y , negocjacjami a tyle ludzi było za wami.

Robol

Jeżeli firma w najbliższych dniach nie wstrzyma produkcji zarząd straci wszystko w oczach pracowników i potencjalnych kandydatów do pracy. Straty stratami na pewno będą ogromne jednak czy jest coś wazniejszego od zdrowia i życia czlowieka?. Czy opony są produktem pierwszej potrzeby, bez których nie obejdziemy się w dobie kryzysu?. Śmiem wątpić. Dlatego ludzie tam na górze opametajcie sie- weźcie przykład z innych dużych zakładów. Wyoracujmy jakieś wspólne porozumienie, nawet kosztem wynagrodzenia.

Lol
@Robol

Nawet? Hahaha może jeszcze marzy się coś więcej niż ustawowe 60% zasadniczego? W domu siedzieć ale kaskę brać... Każdy by tak chciał

śmiechu warte
@Robol

Mam propozycję. Ci co chcą tyrać i ryzykować zdrowie, zamknąć ich w bridge na 24/7 i niech tyrają. Wstawić im łóżka, dawać jeść, itp. Możecie brać moją kasę. Pozdrawiam

@Robol

Pan mówi pracować to do roboty

@Robol

Pewnie że opony nie są produktem pierwszej potrzeby ale jak cały kraj stanie to za co chcesz leczyć tych ludzi w szpitalach?

@lol

Jak zachorujemy to i tak nie będzie miał kto robić, a siedząc w domu zmniejsza się znacznie ryzyko. Nie chodzisz do pracy to mniej wydajesz na dojazdy i jedzenie.

Biurowy
@Robol

Nie szukaj ratunku "na górze" Wiecie co mówią o Was, o tych na dole w piątek? "dobra, robole niech na nas robią, a na mnie czeka rudy napój w weekend" Przykre, ale prawdziwe...

TOny

na dojazdy moze mniej wydajesz ale na żarcie już na pewno nie. Nie chce mi sie wierzyc ze siedziac caly dzien w chacie mniej jesz

@@

Niestety to jedyna opcja L4. W porozumieniu Prezes NSZZ żadnych konkretów choćby jak zminimalizować możliwość zarażenia się Covid19 , jakie środki ochrony osobistej będą dostępne bo same żele w ubikacjach sprawy nie załatwiaja. A co z pracownikami którzy mają dodatkowe obciążenia chorobowe np.nadcisnienie, cukrzyca , sercowych wielu z nas ma te schorzenia dla nich covid to duże prawdopodobieństwo zgonu..

Stary
@Robol

Nie radził bym opcji ''nawet kosztem wynagrodzenia'' ,bo w przyszłości zawsze to wykorzystają przeciwko Wam.

Bse

A może by tak skrócić czas pracy tzn np. na rance pracujemy do 13:00, przez godzinę sprzątanie maszyny i dezynfekcja wszystkich części maszyny z którymi operator ma kontakt (panele, guziki, stół, klawiatura itp) no i zrezygnować z przekazania zmiany żeby nie mieć zbytecznego kontaktu z operatorami z innych brygad...

@Bse

Ze względów bezpieczeństwa powinni przychodzić i wypuszczać poszczególne działy osobno, z ok 10 min opóźnieniem. Czyli następna zmiana zaczyna wcześniej i wcześniej kończy i tak reszta z pewnym opóźnieniem żeby nie spotkać się w szatni

@Bse

To najgłupszy pomysł jaki w życiu przeczytałem

tableta
@Bse

U Nas w Biogramie wprowadziliśmy to rozwiązanie. Podzielili nas na 3 brygady, żadnych zamian i nadgodzin. Od tygodnia tak pracujemy, na razie działa. Jak by co to jedna brygada idzie na kwarantannę, a nie od razu zamykają całą budę.

tableta
@tableta

sorry ????literówka.W Biofarmie.

Dawid z magazynu

Słuchajcie buraki zamykać firmę w (usunięte przez administratora) A wy je ba ne wieśniaki z pod konina jarocina gniezna itd jak chcecie więcej kasy to w pole (usunięte przez administratora) bo tylko do tego sie nadajecie bo i tak już dawno przeniesliscie standardy właśnie z pola do tej firmy i właśnie dlatego teraz ta firma to (usunięte przez administratora) kołhoz pozdrawiam normalnych ludzi elo

@Dawid z magazynu

Jak zatrzymamy to z czego będziemy żyć?

@Dawid z magazynu

Sądząc po Pana wypowiedzi, wnioskuję, że płynie w Panu szlachecka krew. Jakiś arystokrata, czy inny baron. Nie "z pod" a spod, np. Spod Wrocławia. (usunięte przez administratora) prymitywnego języka pewnie nauczył się Pan od tych "wieśniaków", o których Pan pisze? Jak widać po Pana komentarzu, bycie wieśniakiem, to nie pochodzenie a stan umysłu. Uprzedzając Pana kolejne wywody na temat pochodzenia dodam, że jestem Poznaniakiem od urodzenia i w tym mieście mieszkałem 36 lat. Pozdrawiam.

@Dawid z magazynu

Dodam jeszcze, że podobnie jak Pan uważam, że zamknięcie fabryki, czy innych działów naszej firmy, nie jest najlepszym pomysłem.

@Dawid z magazynu

Jak długo pracujesz w Bridgestone?

Bono
@Dawid z magazynu

Jeśli masz umowę czasową to życzę ci powodzenia w dobie nadchodzącego kryzysu.

Rumcajs

Ja pełnię misję i służę Panu już wiele lat!

@Bono

Kryzys, wojna,.. Ile razy to już umieraliśmy w tym 2020? Tyle wart wasz żywot- premia i dodatek wakacyjny. Umierajcie za cesarza. Pozdrawiam Dawida z magazynu. Życzę milego dnia

Klakier
@Rumcajs

Rumcajs ma rację

@Rumcajs

"Służyć społeczeństwu produktami najwyższej jakości"

@Bono

Tak zacznę chodzić do psychologa przez to A bridgstone to jedyna firma w tym kraju BANDA tchórzy i niezaradnych gamoni z was i tyle nie pozdrawiam

ktoś
@Dawid z magazynu

powiedz dawid, urodziłeś się taki ....dolnięty czy później rozwinąłeś w tym kierunku ? nie obrażaj ludzi, kołku, bo masz inteligencji co beczkowóz do (usunięte przez administratora) nie obrażając tego drugiego.(imię specjalnie z małej litery, ale to tylko komentarz dla ciebie, bo inteligentni zrozumieli) Ps. Pzdr mimo wszystko i słuchaj tatusia, jak wróci z pracy po mszy, to porozmawiaj z nimi o twoich problemach

Zdegustowany

Jeżeli firma chciała swoimi propozycjami uspokoić pracowników to wyszło im to wspaniale, czapki z głów przed zarządem

Na

A na co niby liczyłeś?

@Na

Pewnie liczył na niedzielę w domu i że dostanie za nią dodatek

Bibbbb

Polecą zwolnienia grupowe?

Nie wiem
@Bibbbb

Też się tego boje. Niczego nie można wykluczyć chyba.

Zastrasznie... Nic nowego...

Pytajnik

Czy ktoś może na polski przełożyć ustalenia z porozumienia? Będzie przestój czy nie? I co z kasą?

@Pytajnik

Nie będzie postoju. Cyfra ma pierwszeństwo, musi się zgadzać. over

Praca

I co są jakieś ustalenia ?

Gajor
@Praca

Nie mają czasu na ustalenia, właśnie zaczęli weekendzik

NormalnyOperator

Jakieś konkrety po dzisiejszym spotkaniu na szczycie ????

Wspólnie.

Cześć. Chciał bym napisać wam jak bardzo pracownicy innych firm wam współczują. To straszne jak jesteście traktowani i, że tak się wasze życie potoczyło, że trafiliście na tak beznadziejnie zarządzana firmę. Praca czterobrygadowym systemem już jest nieludzka, ale jak płaca ok. Dużo ludzi patrzy przez pryzmat pieniędzy i taki jest kapitalizm dlatego dalej tam pracują. Kredyty przywiązały ich do stanowisk i boja się zmian. Wasze życie i waszych bliskich jest najważniejsze. Mam nadzieje, że pójdą po rozum do głowy i was wstrzymają, bo dla kogo to teraz produkują to nikt nie wie... pozdrawiam i uważajcie na siebie

@Wspólnie.

Nie martw się o nas

... D
@Wspólnie.

Takie skupisko ludzi, z różnych miejscowości powinno być zamknięte... Niestety zdrowie ważniejsze. Firmę tworzą pracownicy więc należy o nich dbać.

Pytajnik

Michelin zamyka w Europie fabryki, Bridgestone w USA, o co chodzi z tym poznańskim że ciągle trwa? Czy tamtejszy prezes jest aż tak pazerny i ma gdzieś zdrowie ludzi?

@Pytajnik

Nie będę powtarzał się Pan mówi pracować to do pracy.

Łyn

Witam Czy będę podwyżki??? Czy jeśli będzie zatrzymanie produkcji związki coś "ogarną" dla Nas więcej niż 60%???

Kto wie
@Łyn

Może będą dla tych którzy po całym ewentualnym cyrku z zamknięciem fabryki i postępując recesja utrzymają pracę.

Zbyszek42
@Łyn

Przeciez Panstwo doplaci te 40% do naszych 60 % powstala przeciez ustawa antykryzysowa

Lol
@Zbyszek42

Serio tak to zrozumiałeś? ????

Ja od nie dawna robie na magazynie ,I moja kariera niebawem się skończy (usunięte przez administratora) któremus burakowi,jeden lepszy od drugiego wsiury zajebanne,100procent racji Dawid pozdro

Wózkowy
@Nowy

Jak widać po interpunkcji, składni i ortografii, polski język, trudny język.

NormalnyOperator

Fajnie jak Nas zamkną na jakiś czas. Ha ha. Wtedy dopiero wszyscy zwolennicy będą płakać że 60 % podstawy dostaną i starczy im na opłaty ????????. PS. Dla dojeżdżających zbiorowym transportem jak boicie się o siebie to autami w swoim zakresie do pracy możecie dojeżdżać.

Brawo
@NormalnyOperator

Bardzo słuszny głos. Jak nie mają czym dojechać zawsze mogą szukać pracy w miejscu swojego zamieszkania. A jak faktycznie zamkną to będzie płacz że grosze na konto wpływają.

@NormalnyOperator

No i super! Płaczą , że za siedzenie w domu dostaną kasę. Nie ma to jak nadgodzinki nie? Chapać jak najwięcej.

Sem
@NormalnyOperator

Ja płakać nie będę, bo w przeciwieństwie do ciebie , dla mnie kasa najważniejsza nie jest.Widać że jesteś pokroju tego typu ludzi,że nie ważne gdy ktoś mnie w robocie zarazi a potem ja pozarażam rodziców i dziadków, być może będą walczyć o życie, ważne aby kasa się zgadzała.Jprd żal..

Operator

Rumcajs? A kto to jest? Ten pan nic nie może, nigdy nic nie wie, a co powie to głupota. To zwykły notariusz prezesa, który robi dobrą minę do złej gry, tym wiecznie przyklejonym uśmiechem do twarzy

Zbyszek42
@NormalnyOperator

Wszystkie duze firmy i male zamykaja to nie sa wakacje przypominam, wyjatkowa sytuacja nie tylko w Polsce nikt chyba nie chce narazac za kilkaset zloty siebie a przede wszystkim swojej rodziny i starszych osob. Bądźmy odpowiedzialni czasami pieniadze to nie wszystko. Jak wszystko zamkna to i tak nie bedziecie mieli gdzie je wydac. Dodatkowo jezeli firma wykaze straty chociazby 15 procentowe z powodu wirusa to Panstwo doplaci nam te 40% wiec przestancie panikowac a jak zamknie to straty beda wieksze wiec na pewno bedzie sie nalezalo dodatkowe 40% .

Typ

Ja mam pytanie dla kogo Bridgestone robi obecnie opony skoro praktycznie wszystkie koncerny motoryzacyjne w Europie stoją ? Począwszy od zaraz Volkswagena, Nissana, Audi, Seata, Mercedesa. Bo chyba nie robimy opon do rowerów ?

Zostaw merytoryczną opinię o BRIDGESTONE - Poznań

• Jak się pracuje w BRIDGESTONE?

Zobacz opinie na temat firmy BRIDGESTONE tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 219.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w BRIDGESTONE?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 123, z czego 8 to opinie pozytywne, 49 to opinie negatywne, a 66 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy BRIDGESTONE?

Kandydaci do pracy w BRIDGESTONE napisali 9 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

BRIDGESTONE