Opinie o RUG Riello Urządzenia Grzewcze w Toruń

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy RUG Riello Urządzenia Grzewcze. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie RUG Riello Urządzenia Grzewcze o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja urządzeń techniki grzewczej

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o RUG Riello Urządzenia Grzewcze w Toruń

Grażyna

Jeśli już trafisz do pracy w Rug Riello to nie polecam pracy na lini nr.3. Jest to prawdopodobnie najgorsza linia w tym miejscu. Toksyczni ludzie( w szczególnośći ostatnie 3 osoby stojące na tej lini), toksycznma atmosfera, normy wygórowane , brak jakiego kolwiek poszanowania pracownika. Ciągle żle tak niedobrze, wieczne niezadowolenie. Musisz pracować bardzo szybko, po kilku tygodniach znać rozpiskle wszytskich kotłów jakie się tam montuje( oczywiście jest to nierealne bo nawet pracownik, który pracuje tam długo nie jest w stanie zapamietać wszystkiego). O wyjściu do tolaety możesz zapomniec, od tego jest przerwa . Brygadzistka ma swoich ulubieńców, dzięki temu za kablowanie, donoszenie, wyśmiewanie nowych pracowników maja najlepsze miejsca gdzie do montażu jest najmniej elementów. Ciągłe hihy ahy ohy . Jedny słowem dramat, nie polecam. Brak szcunku ciągle za mało, za wolno itd i tak wkoło macieju. Najlepszy tekst brygadzistki no jak chcesz tu dalej praciwac to masz wziać się do roboty. Tekst jak by sie cały dzień leżało i nic nie robilo. Linia nr.1 i 2 spoko ludzie, wmiare normalne szefostwo i normy nie sa aż tak wygórowane jak na lini3. Brak szacunku do pracownika, głupie docinki ze strony brygadzistki, ciagłe niezadowolenie . Praca jest ciezka. Montuje sie elementy według załaczonej instrukcji, które niekiedy trzeba na siłe wciskać. Po tej pracy są siniaki, bolą ręce i ciagle jesteś w stresie . No chyba, że jestes dupolizem ,dupowłazem więc może bedziesz miec lzej. Nie polecam pracy na lini nr.3 przez oststani krótki czas ciągle ktos odchodzi. Jest bardzo duza rotacja pracowników. Niketore osoby tego samego dnia idą juz do domu.

JestemiTu
@Grażyna

Ta opinia z 2022r jest już strasznie nieaktualna. Dużo się zmieniło z kierownictwem na czele. Kompletnie bym się tym nie sugerował. Jedyne co przyznam za fakt - brygadziści mają swoich "ulubieńców", tylko z czego to wynika? Znają ich lepiej i wiedzą z czym sobie poradzą. Dajesz radę, widzą, że jesteś ok to polatasz trochę po stanowiskach na hali, ale wierzcie mi później dobrze na tym wyjdziecie. Nikt i nic Was nie zaskoczy, robota prosta, idziesz robisz swoje i masz spokój. Wyjście do toalety? Wyrabiasz się z robotą? Rozmawiasz z osobami obok? Nie ma problemu, zrobią za Ciebie gdy ty skoczysz na siku. Bez paniki, nikt Ci tu noża w plecy wbijał nie będzie. Co do (usunięte przez administratora)- owszem są, mniej lub bardziej widoczni. Tylko po zmianach "Carrier'a" i kierownictwa stracili na znaczeniu. Wiedzieć trzeba jedno - jesteś w porządku dla innych, robisz swoje bez marudzenia to ludzie Ci pomogą i dasz sobie świetnie radę, serio nie ma co się źle nastawiać.

Zwolniony pracownik.

Nie polecam. (usunięte przez administratora) . Zwalniają codziennie pracowników, 30min przed końcem pracy wołają cie i wyprowadzony zostajesz w asyscie ochrony jak jakiś (usunięte przez administratora) , nawet po 10 latach pracy bez chorobowego ! Jak psy traktują ludzi . Rozdali bidony i nakaz picia tylko wody z firmowego baniaka ! Żadnego innego napoju na hale wnieść nie można. Szefostwo podle . Praca ciężka. Ręce od wkręcania śrubek bolą. Nogi od stania . Nie można nawet na chwile usiąść - no chyba że dobrze donosisz to jesteś pupilkiem i możesz siedzieć a ktoś inny za ciebie zrobi robotę. Nie ma pracy masz wolne ale za sobotę do odrobienia . W tym momencie jest aż 13 sobót! I trzeba przyjsc , wolnego nie można wziąść a jak weźmiesz to cie zwolnią. Ja jestem tego przykładem... mam wesele w następną sobotę, zgłosiłam że muszę wziąść wolne . Na nastepnym dzień zostałam zwolniona . Opuściłam zakład pracy w asyscie dwóch ochroniarzy. Brakowało tylko kajdanek i radiowozu policyjnego .

@Aloha

Czy inna firma, inne traktowanie ludzi, to nie wiem, bo tu nie pracuję. Wiem tylko, co tu pisano o okolicznościach pracy oraz zwalniania. Wiem też, że jeszcze dwa lata temu za zbędne uznawano w ogłoszeniu dla Specjalisty ds. Personalnych wymienienie tego, co potencjalny pracownik może zyskać przez przejście do firmy. Ot tyle raczyli napisać, że umowa o pracę. Pytanie więc, w jakich czynach i warunkach zatrudnienia, ta dobra Twoim zdaniem zmiana, znajduje swoje odzwierciedlenie?

Prawdomówny

(usunięte przez administratora) firma, nie polecam! Zwalniają ludzi jak (usunięte przez administratora) w połowie zmiany! (usunięte przez administratora) jest na porządku dziennym!!!!!! Biuro zrobi wszystko abyś dostał jak najmniejszą wypłatę, znajdują takie luki w przepisach że zabiorą ci te pieniądze a nadal wszystko będzie zgodne z prawem! Nie raz ludzie dostawali mniejszą wypłatę niż powinni i trzeba bylo się wykłócać o swoje pieniądze!!!!!! Zwalniają ludzi, po kilku dniach poczym potrafią zadzwonić i prosić się o powrót do pracy. Rozporządzają twoim urlopem jak chcą, nie zostawiają ci praktycznie nic do własnego użytku!!! Ta firma nie robi nic aby poprawić komfort i warunki pracownika! Nie pozdrawiam, nie polecam!

TomekMag
@Prawdomówny

czyli od lutego sie nic nie zmienilo ? o 13:30 na rannej zmianie zaczeli wolac ludzi i zwalniali ich 30 minut przed koncem

Mania Nowy wpis

To , że firma się rozwija jak ktoś napisał, to fakt, ale my pracownicy przychodzimy tu zarobić pieniądze na życie. Jakie stawki były za ostatnie nadgodziny, to wszyscy wiemy. Ranne soboty pracujemy za dzień wolny. Pomimo harmonogramu są nam wciskane popołudniówki. Z łaski po bulwersach ludzi za dodatkowe 200 brutto. Jak ktoś myśli, że pracując po Sześć dni w tygodniu sobie dorobi, to nic bardziej mylnego. Zmienił się system premiowania, tak , że nawet urlopu na żadanie nie można wziąć, bo się traci premię frekwencyjną. I nie mówi tego były sfrustrowany pracownik, a obecnie pracujący w tym (usunięte przez administratora) kilkanaście lat.

QWERTY Nowy wpis
@Mania

Ile można dostać tej premii frekwencyjnej na produkcji że aż tak żal jak się ja straci? To dość wysoka kwota. Jak bym chciał wziąć urlop taki zwykły a nie na żądanie to też polecą po premii? Rozważam prace tutaj i chciałbym się dowiedzieć takie rzeczy.

Zwolniony pracownik.

Lila
@Zwolniony pracownik.

Ja zostałam zwolniona w lutym i zostałam wyprowadzona w asyście zmianowej matki Zakład upada i trzeba to sobie jasno powiedzieć a szacunku do pracownika nie mieli i nie maja

Lidka
@Zwolniony pracownik.

Skąd takie zwolnienia? Firma ma jakieś problemy finansowe i redukcję etatów? Mąż chciał do was złożyć dokumenty jako montażysta. Są przyjmowani nowi pracownicy bo aktualnych ofert nie ma?

Lila
@Lidka

Zwolnienia są od lutego już pani mąż gdzieś indziej poszuka pracy

Aloha
@Lidka

Zwolnienia były, firma redukowała etaty, stanowiska i przygotowywała się na zmiany, konkretniej przejęcie Riello przez korpo Carrier. W Toruniu zwalniali, we Włoszech zamknęli całą fabrykę, więc chyba nie tak źle. Aktualnie zatrudniają przez agencję, a firma dalej prosperuje całkiem nieźle. Zmieniło się dużo, to kompletnie inna firma niż parę lat temu. Inne podejście do człowieka, inna kultura, wg mnie lepiej, a pracuję już parę lat.

@Aloha

Wracam z l4 a tu podobno mamy pracować po godzinach na życzenie dyrektora , doszły mnie takie słuchy prawda to ? Wczoraj zebranie było ?

Dramat
@Ewa

To jak z L4 to powoli możesz się pakować bo wszystkich się pozbędą.To ostatnie oddechy tej firmy.Szczytem chamstwa jest to że ludzie nie mają czym wracać po 23.To się kwalifikuje po inspekcję pracy

@Dramat

A co jest nie tak, że się kwalifikuje na inspekcję pracy? Że mzk ma problem z rozkładem jazdy?

Fredro
@Dramat

Ale skoro tak źle w tej firmie jak wszyscy piszą i tak bezceremonialnie zwalniają to dlaczego jeszcze nikt do inspekcji pracy nie napisał? Pracownik ma swoje prawa a skoro się do PIP nie skarży to raczej nie ma na co.

@Dramat

To pracuje się do takich późnych godzin? ;/ W tej firmie jest praca zmianowa? Czy po prostu zostając po godzinach kończy się o tej porze? Nie organizują żadnego firmowego busa? :x

ByłoMinęło Nowy wpis

Nadgodziny jak są to po pracy np. pierwsza zmiana 14-16 i raz zrobili 12-14 przed drugą zmianą. Unikają już pracy w godzinach nocnych. Wynika to z potrzeby produkcji, aktualnie o tym cisza, czasami są soboty, które starają się zaplanować na cały miesiąc. Bywa z tym różnie to fakt, ale potrafią dopłacić ze dwie stówki za taką nadprogramową sobotę, choć nie zawsze. Autobusy przywożące pracowników zlikwidowali, czemu, brak danych, może koszty. Przypomnę, że pracodawca może wymagać nadgodzin pod groźbą dyscyplinarki, a Twój powrót do domu go nie interesuje, nie musi organizować transportu, jego dobra wola o ile to zrobi. Żadna inspekcja pracy tutaj nie pomoże. Kodeks Pracy dobrze to definiuje. Praca na dwie zmiany 6-14 i 14-22. Kombinowali niby nocki, ale plotek o tym więcej niż prawdy - póki co ich nie ma. Co do samych zwolnień i skarg. Wiecie, że w takich wypadkach nic Was nie chroni? Jest kodeks ok, ale on zadziała tylko jak pójdziecie do sądu pracy i udowodnicie swoją rację. Część osób dostała wypowiedzenia na trzy miesiące z wypłatą bez świadczenia pracy. Źle?! Nie sądzę. Świeżaków z agencji żegnali od tak, wiadomo, ale nie starszych pracowników. Później chcieli zatrudniać na nowo bo sytuacja się zmieniła to dzwonili do tych zwolnionych, bo muszą. Ktoś tam wrócił nawet. Wszystkie opinie z zeszłego roku i wcześniej są kompletnie nieaktualne - to kompletnie inna firma, inne wartości, inne warunki. Także nie sugerujcie się, serio.

Grażyna

@Grażyna

Zapomniałaś że każda zmiana jest inna ja pracuje na 4 lini na zmianie D A z tego co wiem na lini 3 jest brygadzistą Paweł i to co ty opisujesz to są bzdury

Grazyna
@Li

Kłania się czytanie ze zrozumieniem. Brygadzistke nie brygadzista.

@Grazyna

To pracujemy na różnych zmianach bo ja na lini numer 3 widzę Pawła a on jest brygadzistą a z lini numer 4 to widać a u ciebie na zmianie morze być brygadzistka

Mała mi
@Grażyna

Moim zdaniem brygadzistka jest dobra na tej linia ale ludzie ze sobą nie potrafią współpracować wola ustac i patrzeć jak ktoś sobie nie daje rady i się śmiać z tego a właśnie najbardziej te na ostatnich stanowiskach. Przykre bo brygadzistka stara się zjednoczyć linie ale niestety jej to nie wychodzi i ludzie będą odchodzi że względy na atmosferę na lini

@Mała mi

To nieprawda że stoją i się śmieją z tych osób pomogli by gdyby im też się pomagało a od czego jest trener!

Mała mi
@Mała mi

Szkoda że nikt tego nie widzi. A HR nie reaguje i nic z tym nie robi.

BBB
@Grażyna

Tak to cała prawda o linni nr.3 gdzie brygadzistką jest AGN.....A Ostatnie 3 wielkie damulki tzw. papużki nierozłączki są bardzo negatywnie nastawione do nowych pracowników , szykanują , wyśmiewają , głupio komentują każdy ruch a w szczególności niepowodzenie nowego pracownika ( szefem tej bandy jest E..A ) . Brygadzistka raczej to zauważa ale nic z tym nie robi nie reaguje . Normy są zawsze podkręcane przez brygadzistkę a te 3 ostatnie damulki zawsze źle liczą ich ilość i zawsze trzeba na koniec ciężkiego dnia kilka sztuk dorobić . Naprawdę każda inna linia tylko nie nr.3

Trener
@Nowy

Akurat pracuje w tej firmie i się zgodzę z tym co jest napisane,ale trener jest od tego aby wdrążyć nowego pracownika w system liniowy.wku...ia mnie u nowych to że tłumaczy im się co mają robić a jak się zostawi ich samych to robią po swojemu lub zamiast robić to siedzą w telefonach na FB,tweeterze itp.a potem płacz bo się niewyrabiaja.i jeszcze potrafią wyjść więcej bo nie mają skończonych 26 lat.ja po 8 h jestem gorzej styrany niż taki nowy pracownik!!!!

Maja
@Grażyna

Ale pracę można sobie wybrać, w sensie na której linii chce się być, aby nie trafić na tę 3? Kto to przydziela, kto o tym decyduje? Bo w takiej sytuacji to każdy będzie omijał linię 3?

Grazyna
@Maja

Właśnie o to chodzi że nie można wybrać sobie na której linii chcesz pracować. Jak trafisz na 3 to lepiej szukaj innej pracy. Nawet jak poprosisz o przeniesienie to i tak Cię nie przeniosą. 3 każdy omija szerokim łukiem, szczególnie 3 ostatnie osoby na tej linii pracujące i brygadzistke. Powodzenia lepiej rozejrzyj się za inna praca.

@Grażyna

To zależy jaka zmiana bo jeśli przełożonym jest Paweł na 3 lini to jest spoko ludzie pomagają sobie nawzajem tak jest na zmianie gdzie kierownikiem jest Pan Rumiński

@Grazyna

Widzę, że Grażyna jest tak wspaniałym pracownikiem iż po takim czasie od zwolnienia z opisywanej firmy nie ma innego zajęcia jak oczerniać cały czas innych bez żadnej podstawy. No pewnie w ten sposób czuje się kimś wielkim.

Marzena

Ja to właśnie się tak zastanawiam o co chodzi z tym co ona pisze. Bo gdyby każdy rezygnował zaraz po tym jakby mu ją przydzielano a nie chcieliby zmienić to chyba czerwona lampka u nich powinna już dawno się zapalić?

Wypompowany człowiek po riello
@BBB

Jeśli na linii 3 jest nadal ta pała A. to widzę że nic się nie zmieniło xD ponad 10 lat a tam dalej jak krąg wzajemnej adoracji był tak jest, no ale czego się spodziewać po osobie bez większych ambicji niż bycie brygadzistą jednej z linii w riello kołchozie. Dobrze że mam to za sobą już dawno a zajrzałem na opinie o tym kołchozie bo brat kolegi był tam na rozmowie xD kiedy tylko o tym usłyszałem, kazałem mu uciekać najdalej jak może.

JoLo
@Wypompowany człowiek po riello

Tak dalej jest ta pala A..... Praca ciężka monotonna nie polecam. Brak szacunku do pracownika. A ta piz......a tylko podlicza ile jaka norma może odkręcić.

@Grażyna

A ty Asia nadal bez pracy ? Cóż skoro w każdym zakładzie zostawiasz po sobie taki smród to się nie dziwię .nigdzie cię nie posadza i trzeba pracować a skoro nie nadajesz,się do danej pracy- nie dajesz rady poprostu ja zmień zamiast oczerniać i szkalować innych .sa ludzie którzy chcą pracować i pracują w tym zakładzie wiele lat wystarczy mieć odrobinę chęci i motywacji .

Banot
@Grażyna

To że brzygadzistki wredne i walą jakieś głupie teksty to prawda... Myślą że są władcami świata. Tam powinna wjechać inspekcja pracy. Są robione jakiej głupie ankiety,o warunkach pracy,co nam się podoba a co nie ( niby anonimowe) i tak nikt tam nie pisze prawdy. We wrześniu jedna laska zemdlała,a mówiła że się źle czuje, dopiero jak "odjechała" jej uwierzyli. Przyjechało pogotowie,w sumie to nie jest nowość,tam pogotowie przyjeżdża średnio 3-4 razy w miesiącu. Coś o tym świadczy...

Weronika
@Banot

No o czym te zemdlenia świadczą według Ciebie bo jakoś nie lubię takich niedopowiedzeń? No i jakbyś jeszcze dał znać o co chodzi z tymi ankietami - czemu ludzie tam prawdy nie piszą, jaki w tym sens?

Nowa.pl
@Grażyna

Bo to prawda, sytuacja zakładu jest bardzo ciężka brak zleceń i obecnie nowy hit delefacje do Gniezna żeby odciążyć zaklad

@Nowa.pl

Te delegacje to są propozycje dla tych, którzy chcą sobie lepiej zarobić? I jak to jest zorganizowane od strony zakwaterowania, czy jakiegoś aneksu do umowy o pracę?

JestemiTu
@Grażyna

Brałeś udział w rekrutacji na [stanowisko] w firmie RUG Riello Urządzenia Grzewcze? Podziel się swoimi wrażeniami! Jak długo czekałeś na odpowiedź rekrutera po wysłaniu CV? Z ilu etapów składał się proces rekrutacyjny?
Nit

Nie ma ogłoszeń bo tam tylko już zwalniają.Najpierw poszła Ukraina,potem agencja i swoich też zwalniają.Myślę że to już koniec.Kto ma wiedzieć to wie.

Opaska
@Nit

Zakład nadal działa i powoli i topornie zmienia się na lepsze.

Czy w RUG Riello Urządzenia Grzewcze zaszły jakieś zmiany od momentu pojawienia się ostatnich opinii?

TuiTam

Na ten moment praktycznie wszystko jest nieaktualne - praca jak praca, robić trzeba. Wymagają czasami przyjścia w soboty lub nadgodzin ale potrafią za sobotę dopłacić. Kurde, nie jest tak źle, aktualnie zatrudniają przez agencję - są automaty na kawę, takie z napojami, bułkami czy batonikami, kuchnia. Szefowie są do dogadania jak nie pasuje Ci stanowisko, przerzucą Cię na inne. Większość tych opinii pochodzi od sfrustrowanych byłych pracowników, wierz mi ;)

Przeczytałem, że zdarzają się u was nadgodziny, akurat to dobrze bo nie ukrywam, że szukam pracy bo muszę pilnie zarobić. Ogólnie opłacają się takie nadgodziny stawka za nie jest większa niż standardowa? Pisaliście coś o ucinaniu premii, to ile aktualnie dodatkowo wpada do wynagrodzenia? Premia jest frekwencyjna czy jak?

TuiTam

Nadgodziny zależą od potrzeby produkcji. Na dzień dzisiejszy jest tego mniej, ale zdarzają się pracujące soboty za dzień wolny od pracy. Potrafią coś dorzucić za taką sobotę - 200/250 brutto w formie premii.

Witam serdecznie wszystkich. Jak się wam pracuje w riello, jakie zarobki i jaka atmosfera?

Livi
@Adam

Zarobki najniższa krajowa. Atmosfera straszna. Szczególnie jeżeli trafisz na linie 4 szefowa zero empatii do drugiego człowieka.

@Livi

A o wyższą stawkę nikt się nigdy nie starał? Nie jesteś jedyną osobą tutaj na forum, która wspomina o najniższej krajowej. Zastanawiam się, czy jest szansa na negocjowanie wyższej stawki.

TuiTam

Płacą za umiejętności i postawę. Potrafisz więcej i nie ma na Ciebie marudzenia? Masz szansę co roku na większą podwyżkę. Maksymalnie w tym roku było to coś koło 600-700zł max od najniższej krajowej. Negocjacji raczej brak.

Co Ci się tu niby sypie? Jakie macie stawki za robotę?

Rogalik
@Gość

Najniższa krajowa w amerykańskim koncernie.(usunięte przez administratora)

Lara
@Rogalik

A coś więcej oprócz samej podstawy? Jest szansa na dorobienie w nadgodzinach? Bo chyba ludzi muszą być jakoś motywowani, jak nie pieniędzmi to może jest tu coś innego?

Jak duże doświadczenie trzeba mieć, żeby pracować na Inżynier Procesu w RUG Riello Urządzenia Grzewcze?

Torento

Masakra obcinają pensję jak tylko się da , zabierają premię, soboty robisz wszystkie do końca roku i nadgodziny każdego dnia do 16 . (usunięte przez administratora) . Zwolnienie dostaniesz 30 minut przed końcem pracy a za tydzień się dowiesz od ludzi że zatrudnili nowych pracowników dosłownie bezczelność. Ciągle wymyślają że takie butelki ,, lub takie kubki można mieć itd. A przy nadgodzinach według nich nie należy się przerwa haha aż do swojego prawnika dzwonili i zebrania robili aby się tylko upewnić czy dać ludziom 15 minut przerwy.

X
@Torento

Nie wiesz to nie kłam. Kto Ci powiedział że nadgodziny do końca roku? Poza tym płatne. Soboty za dzień wolny. A premia zabrana jak wyników nie ma i powinna już dawno wiec chyba dobrze że dopiero teraz.

@X

Premia za wyniki tu była? A ile ona wynosiła i ile wynosi pensja zasadnicza? To dość ważne, skoro premii nie ma lub ma nie być.

Nil

Pracowałam w tym zakładzie i widzę że coraz gorzej jest Jak ja Pracowałam to premią za wyniki była znikoma ,soboty były od 6 do 17 ludzie byli wykończeni

Ba
@Nil

A widzisz to nie gorzej bo w soboty jest tylko do 14 i głównie na jedna zmianę

Ba

Wszystko jest napisane wraz ze stawkami na tablicy ogłoszeń.

@X

I można w miesiącu wszystkie soboty przepracować? Rzeczywiście w te dni pracuje się do 14 czy może do 17, bo widziałam tu kilak opinii na ten temat? Czy można uzbierać kilka dni wolnych za soboty i wykorzystać je w innym terminie ciągiem?

Urszula
@Prawdomówny

Trochę Twojej opinii zostało ukryte, więc nie mogę się domyślić co dokładnie chciałeś napisać. O co chodzi z tymi zwolnieniami? Jaka w ogóle jest ustalana wypłata na początek? Dużo mniej dają niż powinni?

Ktoś
@Urszula

Osobiście jest tragedia straszna zwalniają, mimo ze brak zamówień to ciągle szybciej porażka. Brygadziści szukają powodu byle byś ty pierwszy poleciał, rozumiem że boją się o swoje tyłki ale do (usunięte przez administratora) umierający (usunięte przez administratora), pieniądze tragedia, załatwić coś w kadrach nie możliwe, Klark kent już tak robi żebyś nic nie zarobił. I ludzie tam niby się boją a obgadają każdego. Jednym słowem dno. Mam nadzieję że w końcu zamknie się to złe miejsce.

@Urszula

O wiele za niską wypłatę. Kantują strasznie. Oczywiście tak że człowiek ma trudność z doliczeniem się bo kwitki są niejasne. (usunięte przez administratora)

Sławek
@Prawdomówny

@Prawdomówny Zakład ma od wielu lat wielkość produkcji sezonową, stąd redukcje etatów - głównie pracowników agencyjnych. Faktem jest, że zamówień jest mniej w związku z obecną sytuacją geopolityczną, ale widać, że firma inwestuje w zakład.

Dramat
@Sławek

Jakich agencyjnych?.Tam już niedługo będzie jedna zmiana.Zawalniają już nawet pracowników z umową na nieokreślony.

Sylwia
@Dramat

A to nie jest tak, że trzeba mieć jakiś powód, żeby zwolnić osobę, zwłaszcza na takiej umowie długiej? Bo napisałeś, jakby robili tak po prostu, bez przyczyny trochę. Daj znać, czy dużo osób ogółem poleciało. Jak coś to jest tam jakiś okres wypowiedzenia w ogóle zagwarantowany?

Kumaty
@Sylwia

Jest powód.Likwidacja stanowiska pracy i redukcja do jednej zmiany.Okresy zachowują bez świadczenia pracy.

TomekMag

Magda

Okropna praca w fatalnych warunkach czy was też nękała Agnieszka I?

Kaja

Interesuje mnie stanowisko montera w firmie, nie ma nic aktualnego w sieci natomiast kilka lat wstecz wystawionych zostało kilka ogłoszeń. Napewno przez ten czas wiele się zmieniło, jak obecnie wygląda zatrudnienie, jakie zarobki? Umowa zlecenie czy o pracę?

Kinia

A skąd to info, jest to potwierdzone czy na razie pogłoski? Wszyscy pracownicy mają nadal zatrudnienie? Czym Ty się zajmujesz w tej firmie, opiszesz typowy dzień i ile Ci za to płacą?

Nieznajoma

Czy przyjmują do pracy do riello ? Gdzie złożyć cv ?

bezimienna
@Nieznajoma

Też chciałam się tam zatrudnić lecz na dzień dzisiejszy nikogo nie szukają

@Nieznajoma

Nie szukają bo ludzi jeszcze mają zwalniać

Agnieszka
@Nio

Wiadomo coś więcej o tych zwolnieniach? Kogo mają zwalniac i czemu? Firma ma kryzys?

@Agnieszka

To kogo mają zwolnić to wiedzą brygadziści i kierownik produkcji itd. Z firmą coś nie tak skoro nie ma zamówień

Ali
@Nio

Skończył się sezon i tyle. Wiadomo, że spadły zamówienia. Najsłabsi i chorobowi do zwolnienia.

@Ali

To dlaczego dzwonili do osób które zwolniono i się pytali czy by chciały wrucić do pracy ?? A po drugie zwalniano osoby które przepracowały 15 lat i one nie były słabe ani na chorobowym .

@Nio

Wiesz na jakie stanowiska chcą z powrotem, tych których zwolnili? I może to dlatego nie widać ogłoszeń w sieci, czy na stronie firmy?

Drugi
@Zbigniew

Ponieważ firma zatrudnienia pracowników przez agencję pracy.

Teresa
@Ali

Co roku jest taka sytuacja jak kończy się sezon, że ludzie są zwalniani czy skąd taki wniosek? Podano jakiś powód tych zwolnień? Wszyscy pracowali na umowie o pracę?

Torunianka

W tej firmie obowiązuje jedna zasada, "Nikomu nie ufaj" wszyscy wszystkich obgadują. Język lepiej mieć na uwięzi...

Lo
@Torunianka

Masz racje widać iż ci ludzie mają nudne życie a w pracy to nic nie robią skoro mają czas na ploty i (usunięte przez administratora)

Ziom
@Torunianka

Pracowałem tam przez jakiś czas w tej firmie. Firma nie jest zła. Płaca minimalna to oczywiste. Co do przełożonych. Cóż nie wypowiadam się. Lecz jadą co niektórzy po pracownikach. Na dłuższą metę nie da się tak pracować. Za nadgodziny płacą. Nie powiem że nie. Ale jak normalny miesiąc bez nadgodzin. To nic więcej nie dostaniesz. Życzę powodzenia tym którzy tam pracują. Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

@Ziom

No to faktycznie słabo jeśli tylko z minimalną można potencjalnie wyjść. To w jakim okresie te miesiące się trafiają, dużo ich w roku? I w pozostałych gdy normalnie występują to ludzie się o nie przepychają czy po równo tu je przydzielają?

Liza
@Torunianka

Praca sama w sobie nie jest zbyt trudna,ale samo towarzystwo już wiele mówi o tym zakładzie. Fałszywi sprzedajni obłudni i wszystko zrobią za parę groszy więcej do wypłaty. Brygadziści mają swoich donosicieli,na jedynce to Kamila w fioletowej koszulce. Jest niby miła a za plecami donosi,szalona Les... (Lesba)

Ruk8

Od Kamili wali fałszywością , obłudą , o donosicielstwie nie wspomne egoistka co ludzi ma za nic gada na wszystkich a sama nie jest lepsza tylko ludzi że sobą skłuca od kąd odeszła z lini 4 to ludzie mają z nią spokuj

Niko
@Ruk8

Kamila (Trener 1.) Tylko Artur wszystko sprzedaje do niego,potrafi donosić na dziewczyny z kolaudo. Już nie wspomnę co mówi na Rudą Ankę z przedmontażu. Kamila jest brzydka.

Ulka
@Ruk8

Żeby dłużej popracować albo być brygadzistą w riello trzeba być fanem i wyznawcą LG (BT)

@Ulka

nie wiem na ile w tym prawdy ale jak tu właśnie brygadzistę u was się wybiera? jest preferencja żeby z zewnątrz czy właśnie wolą poprzez awans?

Virdol
@Ulka

Osoby z jedynki porażka, lepiej pracować gdzie indziej. Ukry są Panami w riello,szkoda nerwów. A rudy sprzedaje wszystkich do (usunięte przez administratora)

Miki
@Ulka

Firma całkiem spoko tylko presja duża na pracownikach jak i przełożonych . W tej firmie ludzie to kapusie więc lepiej przyjść robić swoje i nie wdawać się w ploty

Lili

Ludzi zwalniają

Gilo
@Lili

Za każdym zwolnieniem stoją brygadziści w tym zakładzie ludziom co są zwalniani prawdy nie mówią tylko zasłaniają się brakiem pracy , i nie dają być do końca okresy wypowiedzeniowego tylko obrazu każą wziąć swoje rzeczy i opuścić zakład zdając identyfikator i rzeczy robocze

Ali
@Gilo

Jak nie rozumiesz na czym polega praca sezonowa to już twoj problem. Jak nie musisz przychodzic do pracy po wypowiedzeniu i dostajesz siano za to to chyba lepiej co? Z tego co zauwazylam zwalniani sa tylko tacy co odwalają albo tymczasowi najsłabsi.

Gilo
@Ali

Pracuje w tej firmie 5 lat ludzie co wogule nie brali chorobowego i zapierniczali sa zwalniani a ci co odwalali robotę to robią dalej

Emilia
@Gilo

A czy są znane powody tych zwolnień skoro nie są to pracownicy sezonowi? Możesz dać znać co mówią na zakładzie o tym?

B

Cyrk na kółkach, bo masz poglądy ze średniowiecza i brak tolerancji?

A...

Może i jest Les... To jej sprawa, tylko czemu ona poniża pracowników, potrafi rzucić ostro epitetami

Nowy001
@A...

Nie powiedziałbym że poniża. Prawda jest taka ze gdyby pozwoliła sobie wejść na głowę to by ludzie ja pozbadli ze wszystkiego. A to że część pracowników nie potrafi jej uszanować to jest chamstwo. Trenerka tyle razy zostawała po godzinach naprawiać kotły za darmo bo pracownicy z linii nr 1 robili za przeproszeniem (usunięte przez administratora) A to że jest niby les to to już jest jej indywidualna sprawa. Jeżeli osoba która ma coś do niej to niech jej to powie prosto w twarz a nie wypisuje komentarze o trenerze który serio się stara.

@A...

Pracuję w tej firmie, jeśli ktoś nie ma pojęcia po co się przychodzi do pracy to niech innych nie krytykuje, kierowniczka drugiej linii jest osobą szczerą i wymaga od wszystkich tego samego, jej praca na tym polega i (usunięte przez administratora) komu do tego kim jest prywatnie u mnie ma szacunek i będzie go miała, praca nie dla (usunięte przez administratora), jak ktoś traktuję pracę poważnie będzie pracował, tyle w temacie pozdrawiam

@A...

Fakt Kamila trenerka z jedynki mega antypatyczna, arogancka niemiła, obraża bez powodu. Lubi ploty kto,gdzie, jak itp... I jeszcze "pachnie" potem, mydło nie kosztuje za dużo (koło 2 zł za kostkę)-Polecam...

Romat
@Nowy001

Czy nadal latem na zakładzie tak gorąco że pot po (usunięte przez administratora) leci a zimą to można zamarznąć???

Jo
@Romat

Normalnie jest

@Jo

To znaczy że w zimę grzeją a w lecie klima czy jednak nie? A z innych spraw to dają ubranie robocze czy pracuje się w prywatnych ciuchach?

Jo
@Marcin

W lecie klima i dają ciuchy robocze

Bili

Klima pomarzyć dobra rzecz No chyba że chodzi o wiatraki przy stanowiskach ale to tylko ozdoba bo zero chłodu daje

Obserwator
@Bili

2 razy w roku jest ankieta w której można wpisać swoje oczekiwania. Jak nie napiszesz czego oczekujesz to skąd pracodawca ma wiedzieć czego chcesz? Narzekać potrafi każdy trzeba jeszcze podjąć ten trud i powiedzieć wprost czego potrzebujesz a nie czekać aż inni to za ciebie załatwią.

@Obserwator

A co ma ankieta do temperatury w miejscu pracy, bo o tym była mowa? Mnie interesuje, jakie warunki pracy na hali, jaki socjal i jaka kasa?

Gruby

Linia 2 najgorsza, ludzie strasznie obłudni,tu ładnie z tobą rozmawiają a za plecami to plotkują. (usunięte przez administratora). A wypłata bez rewelacji najniższa krajowa+ premie,a premie łatwo stracić, wszystko zależy od "Ciepłej" jak jej nie odpadniesz to będziesz mieć 250 zł więcej,a jak nie to Co wpisze spóźnienie i zonk.

Janus
@Gruby

Ewelina (brygadzistka) jest mega wredna,trzeba jej trzymać palec w czterech literach. Jej dziewczyną jest trenerka z trójki Barbara.

Kartofel
@Gruby

Ludzie mega obłudni i zakłamani,w tej pracy trzeba mieć na uwadze co i do kogo się mówi... Linka 2 chyba najnormalniejsze osoby pracują no chyba że chodzi o "Ciepłą" to nie...

@Kartofel

to przypadek czy jakaś specyfika pracy na tej linii może na to bezpośrednio wpływać? to jak praca na tej linii jest zorganizowana i w razie czego w jaki sposób można się na nią tam dostać?

Kumaty

W związku z dzisiejszym komunikatem o przedłużeniu pracy do 10 godzin na 2 zmianie od poniedziałku informuję rodziców lub pary wychwujące dziecko do lat 4 że są pod całkowitą ochroną jeśli chodzi o pracę w godzinach nadliczbowych chyba że sami wyrażą na to zgodę!

@Kumaty

Dokładnie tak. Dzięki temu też nie zarobią więcej i przy niższej obecności dzieki nim będziemy mieli nocki. Ja osobiście wolę tak niż w nocy. Wtedy będę miała dopiero problem.

Justin
@Kumaty

I oni chcą wprowadzić jeszcze nocki!!! Jest wielki problem jak na linii brakuje jakiegoś elementu,i jest postój 1-1,5 h i człowiek siedzi na palecie albo idzie zrobić sobie kawę, bierze kubek i na górę na stołówkę do automatu... Mniej niż 5 minut,i tak linia stoi bo czekamy na element. Chcą być nowocześni,zero mobbingu i dyskryminacji,ale to dotyczy się naszych wschodnich sąsiadów. Bo my musi (usunięte przez administratora)... Kasa średniawka. W szatni to "Szczury" lecą na ławce,w sumie co po ich zostało,kumaci zrozumią.

Zostaw merytoryczną opinię o RUG Riello Urządzenia Grzewcze - Toruń

• Jak się pracuje w RUG Riello Urządzenia Grzewcze?

Zobacz opinie na temat firmy RUG Riello Urządzenia Grzewcze tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 47.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w RUG Riello Urządzenia Grzewcze?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 39, z czego 4 to opinie pozytywne, 21 to opinie negatywne, a 14 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

RUG Riello Urządzenia Grzewcze
2.3/5 Na podstawie 156 ocen.
  • Ks. Ignacego Skorupki 5
    00-546 Toruń