Opinie o "Metalodlew" S.A. w Kraków

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy "Metalodlew" S.A.. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w "Metalodlew" S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Surowce, półprodukty - Odlewnictwo żeliwa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o "Metalodlew" S.A. w Kraków

Xyz

Witam Jak w obecnej chwili wyglądają zarobki ? Są jakieś dodatki/premie ? Ile zarabia szlifierz ?

Były 2

Niedawno sie zwolniłem.3200 na reke.Za dodatkowe godziny nie na dodatku.Rok temu na świeta dali 350 brutto.

3,2 tys. netto w zeszłym roku miał szlifierz, a teraz ile? Widzę, że firma ma w polityce zatrudnienia wpisany system ocen pracowników i ciekawi mnie, jak to działa. Wołają na dywanik i rozmawiają o postępach, czy jakiś pasek z punktami się dostaje :))

Xyz

Były Nowy wpis
@Xyz

Ze stawką 27brutto przy 168 godz. 3200.

@Były

Czyli jest tylko pensja zasadnicza? Czy premie jakieś wchodzą w grę? Albo coś z socjalu, na święta na przykład? Szykują jakies dodatki?

Były 2 Nowy wpis

Widzieliście, że "Metalodlew" S.A. poszukuje nowych pracowników? Czy warto tam pracować?

Na portalu z ogłoszeniami szukają pracownika produkcji na odlewni na trzy zmiany. Napisali że jest możliwość wykonywania dodatkowo płatnych nadgodzin. Wiadomo jaka jest wtedy stawka? Płaca setki?

Jak długo czeka się na odpowiedź od firmy "Metalodlew" S.A. po przesłaniu CV? Podziel się opinią z rozmowy o pracę na stanowisku Specjalista Ds. Handlu i Kooperacji. Jaki był jej rezultat?
OLek Zamek

To jest odlewnia zamiast narzekac to nich kazdy poszuka sobie innego zajecia . Praca na odlewni nie jest dla kazdego jak masz lepsze predyspozycje do innej pracy to po co tu siedzisz jeden z drugim i tylko gadanie narzekanie a dalej pracujesz jeden z drugim . Zaraz zapewne ktos zrobi riposte na moj wpis ale Tym sie nie przejmuje . Psy szczekaja a firma jak jest i bedzie dalej szla do przodu. Mam szcunek do ciezkiej pracy pracuje tu kilka lat wiem , ze zarobki sa takie jakie sa ale jest to odlewnia koszty ma ogromne energia itp . taki mamy ciezki okres na ktory nikt nie ma wplywu. Jezeli ktos sie czuje urazony moja wypowiedzia to przepraszam ale taka jest specyfika oldewni . Jezli ktos powie ze znajdzie lepsa prace w innej to zawsze moze sobie zmienic i zarobic wiecej teko mu zycze w nowym roku

@OLek Zamek

A ja w nowym roku życze znajomym żeby w końcu dobrze zaczeli tam zarabiać na te czasy.Bo ciężkie czasy dla nich nie zaczeły sie teraz tylko dawno po zmianie prezesa bo wszystkie dodatki w tedy znikneły.Bo jakoś w konkurencyjnej odlewni na hucie cieżki czas im nie przeszkada na wszystko jest i nawet po 3 zł do stawki wszyscy naraz dostali.Więc nie szczekaj ze ta firma idzie do przodu bo nawet ciuchów na magazynie niema.:))Pozdrowienia dla chłopaków z oszczyszczalni

@Były

To w czym się pracuje jak nie dają ciuchów roboczych? We własnych prywatnych? Myślisz że to zmiana prezesa spowodowała takie oszczędności? Jakie konkretnie dodatki zniknęły? Wcześniej było dużo lepiej finansowo?

Modelarnia

zawsze do przodu

Kokoty

To juz bylo

Ok

Kazdy moze zmienic prace

Ogłoszenie na Spawacz do "Metalodlew" S.A. pojawiało się w Praca.gov.pl, polecacie aplikować?

Niko

Jak dostaniesz angaż spawacza i 23 na godz. to tak jak bys dostał 22.5 bo za bloczki spawaczą odbijają.I szkodliwe nie bedzie ci sie wliczało do stażu pracy.A im wiecej dodatkowych sobót i niedziel zrobisz to wiecej ci za bloczki odbiją i moze wyjsc tak ze z 23 zł zrobi ci sie 22:):):).I praca w zapyleniu bez wentylacji

Edyta
@Niko

Czemu tylko 23 na godzinę? Są jakieś możliwości by zarabiać od nowego roku nieco więcej? Chociażby z uwagi na inflację czy nie ma takich prognoz?

@Edyta

23 brutto na godz. bo tyle w og£oszeniu jest.Czy po nowym roku bedzie większa kasa nie wiadomo.Ale w tej firmie nie będzie lepiej.Tam gosc robi od kąd firma podlegała po hute i ma 25 brutto na godz.I od 30 lat nie choruje:):)

Były

:):):):)ktoś chciał doradztwa to mu sie pisze jak jest

Były

Przy tej stawce zrobisz moze z 15 dodatkowych dni to zarobisz może 5tyś:):):)

Emilia
@Były

15 dodatkowych, tak się da...? czyli ile max na pełnych obrotach się wyjmie?

@Były

Nawet jak by ktos zrobił tyle dodatkowych jak by sie dało :):):)przy stawce 23 to chyba by nawet nie zarobił 5tys:):):)

LEON

Firam OK!

@LEON

Ci co piszą ze jest ok to chyba na hali nie robili tylko pewnie za biórkiem siedzą

Natalia
@Były

To co się takiego na hali dzieje??

@Natalia

Najlepiej prosze sie przyjąć tam na okres próbny lub z nienacka wpaść z inspekcją pracy.Najlepiej jak formy zalewają i na staliwie mangan palą i jeszcze 5 spawaczy jak spawa.Robiło sie tam to sie wie jak jest

Leon
@Były

Drogi Panie to jest odlewnia pracuje tu już od 2000 roku wszystko zakładzie jest jak na każdej odlewni w świecie . Jak się szuka innych wrażeń to należny się zatrudnić w fabryce czekolady .Odlewnia nie jest dla koneserów wolnego czasu . Wiem , ze nie jest to łatwa praca ale firma jest na rynku kilkanaście lat i ciągle się rozwija. Ale jak już wspomniałem nie jest to fabryka czekolady

@Leon

Spoko.Nie chodzi o robote.Ale co z zapyleniem które zle wp£ywa pewnie na zdrowie?Są pewnie tam dalej maski w których czuć jak ktos maluje na hali a nie w malarni i może przydały by sie tam jakies wyciągi?I kto by walnął taki tekst inspekcji ze to nie fabryka czekolady czego sie czepiacie;)

Marzena
@Były

Nie orientujesz się czy są jakieś dodatki za to, że to zapylanie źle wpływa na zdrowie ?

@Marzena

Nie ma nic

Bylo

Dobrze jest wypisywać a nie samemu sprawdzić . Firma spoko

Bylo
@Były

Nigdy nie widziałes odlewni chlopie .

@Bylo

Czyli masz na myśli że nigdy nie robiłem w na odlewni np. W metalodlewie?

@Bylo

Tak firma spoko:)))Chyba była jak był kiedyś inny prezes ale o w latach 2002.Były dodatki imprezy a jak sie zmienił prezes to wszystko sie urwało.Nagle pieniędzy nie ma na nic.A były brygadzista związkowiec podpisywał co mu podsuneli.Pewnie dlatego chyba dopisywał sobie godziny za to ze podpisywał co mu dawali oczywiście na niekorzyść fizycznych.Mi nadal wiszą kase za skorupy i płyty chłodnicze :):):)I nie tylko mi bo inni tez zostawali w tedy.A płyty chyba szły w tedy do stanów.A teraz nic nie ma.Nawet spawaczą odbijają za bloczki bo niby oni nie robią w warunkach szkodliwych.A robią na tej samej hali co oczyszczacze.Nawet szkodliwe nie liczy im sie do stażu.I nikt z hali nie powie ze firma spoko i dobrze sie zarabia.

to
@Były

widać ze cale życie trzymałeś się spódniczki mamusi . Taki widac z ciebie mami synek,i nie widziales poza jedna firma i jedna braza innych zawodow i innych branz

@to

No to chyba sie troche mylisz.Bo robiło sie w słabo opłacalnym metalodlewie ma hucie,niemczech,w delegacjach na autostradach w hurtowniach teraz fancja.A rodzice dawno nie żyją wychowałem sie w biedulu i na ulicy.A pozatym tu sie pisze o firmie a nie jaki kto jest

Franek
@Były

Zycie nie jest uslane rozami nikt nikogo nie zmusza do pracy . Jak byla ulica to i praca w hucie byla przydatna nie kazdemu z nas zycie uslalo droge rozami . Szcunek do Ciebie i tak dalej trzymac Ludzie wychodza z roznych opresji . Ja pracuje w Metalodlewie i jestem zadowolony kazdy ma swoje wymagania i uwagi i tym bardziej nalezy sie szacunek do kazdego do tych co prcowli i pracuja

Też były
@Franek

Chyba w biurze albo jesteś człowiekiem bez perspektyw i będziesz do końca życia robił za 2600

Zbyszek

Ważne , ze rodzina w tak ciężkich czasach ma kasę na czas . Wiem , ze praca ciężka ale człowiek już się przyzwyczaił to tej pracy . Zapewne są lepsze i lżejsze odlewnie ale ja już się przyzwyczaiłem. Odlewnia to ciężki kawałek chleba ja i do pracy tak samo i utrzyma firmę w tak ciężkich czasach , gdzie energia idzie do góry .

@Zbyszek

Maz zadowolony . Wazne , ze pieniążki sa ida ciezkie czasy .

@Zbyszek

Dobrze gwarzysz.Robią tam ludzie z przyzwyczjenia i płaczą że mało zarabiają.Bo pewnie jak by kasa była dobra to pewnie na czas by nie było:):).A odchodząc z tamtąd człowiek dopiero widzi ze praca tam to zmarnowany czas.

Natalia
@Były

Ale czemu uważasz że to zmarnowany czas? To jakich kwot sięgają zarobki jeśli można wiedzieć?

@Natalia

Janusz juz pisał ile tam zarabiają po 20 latach.Jak sie kierownik z pieców zwolnił i dyrektor z kontroli to chyba coś nie tak.Z biórowca tez odchodzą.Chyba ze odeszli ze tyle zarabiali ze bali sie że ich okradnie ktoś:):):):)

@Niko

Pracodawca tam to powinien dbać o ludzi dac zarobić tyle żeby do konkurencji nie szli.A na hali to chyba robi ostatnie pokolenie ludzi którzy chcą robić za taką kase w takim zapyleniu.Teraz młodzi na kompie siedzą i zarabiają.Albo za kase sie leją:)

Emilia
@Były

I to ostatnie pokolenie to ile według Ciebie wytrzyma? wtedy to raczej warunki tu po prostu zmienią. A ile osób tu obecnie jest? ciekawa jestem czy gdyby teraz każdy nagle przestał pracować to czy by stawki automatycznie nie podskoczyły

@Emilia

Jeżeli dalej robią tam te same osoby za krakowa bojące sie odezwać to zawsze będzie sie tam mało zarabiać.Znajomy mówił ze na pewnym odcinku 2 razy można było wywalczyć większą kase.No ale wspaniali KPR i TK lekko bali sie odezwać i chodzą teraz i marudzą ze brak dodatkowych i ma£o sie zarabia:):)A była szansa wywalczyć cos to sie bali odezwac.Jak sie tam ludzie nie zmienią zawsze lipa tam z kasą bendzie

Przeciez to nie fabryka czekolady jak mowisz na hucie to jak jest piasek to musi byc zapylenie po to masz nosic maski przeciwpylowe. TAle jak komus nie pasuje praca nikt nikogo nie trzyma na sile sa ludzie co pracuj latami . Kazdy zasluguje na szacunek i na mozliwosc poszukania sobie innej pracy

@Piotr

Nie jest to fabryka czekolady bo w niej jest wentylacja i kasa lepsza.A porób sobie w tych maseczkach przeciwpyłowych jak malują na hali,szlifują czester i penetrantem sprawdzają odlewy.I przy okazji palą mangan.To niedosc ze wogóle one nie działają to jeszcze oczy bolą od tego syfu

firma OK. Maz ma kase na czas

piotr

praca jak na odlewni ale daje rade jest Ok

Jasko

Firma ok

Ona

Firma spoko

@Ona

Teraz odszedłem razem z nowo przyjętym.I powiem tak:zapylenie totalne.Ci od bhp przymykają oko na to bo po to tam są.Dodatków za nadgodziny nie ma.Zero wentylacji.Znajomy zg£osił wypadek to sie mszą na nim.Nawet oberwa£o sie świadkowi.Są równi i równiejsi.Bo niedawno brygadziście na szatni znalezli towar z hali w szawce i nic mu nie zrobili.A jak by to znalezli u fizycznego to odrazu by go zwolnili.Podwyrzni nie chcieli dac bo nie ma pieniędzy jak sie zwalniałem to odrazu kasa sie znalazła.Wogóle jak ktoś szuka pracy na odlewni w podobnych warunkach z lepszą wypłatą to bardziej polecam konkurencyjną odlewnie na hucie

@Niko

Ci od bhp tam to są pracownicy zakładu zawsze bedą przymykać oko na nieprawidłowości.Tam to by sie sprzdał ktoś od bhp z zewnątrz.Bo od tego zapylenia az oczy ludzi szczypią.

On
@Niko

Widac ze konurencja pisze a jak masz odwage napisz z imienia i nazwiska , Ja pracuje w firmie od 2000 roku i jest ok a dla podrozujacych i szukajccych szczescia to polecam Krakodlew wszytskich przyjmuja

@On

Jest rodo.Nie pisze konkurencja.Sprawdz kto opuścił oczyszczalnie.Znam ludzi tam co robią dłórzej niż 2000r. I też mało zarabiają chyba zw zrobią 15 dodatkowych.Nimt z z fizycznych nie powie ze spoko zarabia bo nawet giście ze staliwa ze spawalni co idą emeryture mają po 25 zł na godzine a robią tam chyba ze 30 lat

Krzys

Nie bylo jak za Stasia . Pozdrowienia dla wszystkich byłych i obecnych szlifierzy

@Krzys

No za stacha by£o spoko.Ze swojej zmiany bra£ swoich 5 (usunięte przez administratora) na dodatkowe a reszte godzin przeznaczonych dla fizycznych podobno wpisywał sobie.Dzieki niemu nie ma nic.Podpisywał wszystko co mu podsuneli.

gryzio

szacun za prace na produkcji

Jako

i tak trzymac

pieniądze zawsze na czas

Zostaw merytoryczną opinię o "Metalodlew" S.A. - Kraków

• Jak się pracuje w "Metalodlew" S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy "Metalodlew" S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 59.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w "Metalodlew" S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 58, z czego 37 to opinie pozytywne, 2 to opinie negatywne, a 19 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

"Metalodlew" S.A.