Zakład Usługowo - Handlowy ELWIKO Stanisław Dropik

Opinie o Zakład Usługowo - Handlowy ELWIKO Stanisław Dropik

Dzień dobry, jakie zarobki mogą być teraz proponowane konstruktorom? Było takie ogłoszenie z pól roku temu, w którym i tak nie wpisano stawki. Przy czym w opisie pojawiła się wzmianka o tym, że nie trzeba mieć doświadczenia by się przyjąć, dlatego się interesuję.

tam pracowałem Nowy wpis

Nie życzę nikomu takich stresów, z powodu wykonywania pracy przy braku mertorycznych szkoleń. Stresów z powodu braku organizacji zadań i wyznaczania do zadań przypadkowych pracowników bez wiedzy i prowadzenia przez konkretnych koordynatorów. Takich którzy powinni być na miejscu pracy i wspieraniu. a zazwyczaj to siedzą za biurkami i za pomocą telefonu udają, że się interesują. Zresztą te osoby mają niewielką wiedzę i doświadczenie. Brak uczciwego systemu wynagradzania to zupełnie inny temat.

kandydat Nowy wpis
@tam pracowałem

Hmm po tych wszystkich wypowiedziach zastanawiam się czy to ma sens,Niby mam wykształcenie mechaniczne ale wind i schodów nie składałem.Ciekawe czy zostane przyjęty jak nie mam prawka i uprawnień elektrycznych- raczej zdecydowanie nie

Możecie przedstawić jak obecnie przebiega proces rekrutacji? ile trwa i co konkretnie jest na nim weryfikowane? Moja uwagę zwróciła tama poprzednia opinia, w której ktoś pisał o tym, że niektórzy pracownicy według jego opinii są niedoświadczeni i ze brak im kompetencji. Czy one faktycznie w żaden szczególny sposób nie są weryfikowane?

Wercia

W ostatnim czasie cos klienci widzę ze się wypowiadali. A my z chłopakiem natknęliśmy się na ofertę jeszcze z maja od zakładu gdzie podawano stawkę liczona od 4,7 tys na stanowisku montera. Opiszecie te prace z aktualnej perspektywy? Warto by czekał na kolejna ofertę? jak często ktoś jest potrzebny?

Monter

Rozmowa kwalifikacyjna była ok. Wszystko co mówił kierownik do dzisiaj jest ok. Wcześniej w inych firmach dostawałem jakieś testy do wypełniania to jest dopiero przerąbane

Gdzie wczesniaj pracowałem, ile chce zarabiać, czy jestem gotowy na delegacje,

były stały klient

witam z pułapu klienta to firma zalatana i bez organizacji i zasad i nie dbająca o sprzęt jaki maja pod przeglądami czy konserwacją za który biorą naprawdę wygórowane stawki . nie polecam . wpisy o konserwacjach robią bez oglądania i sprawdzania sprzętu i to mimo tego że składaliśmy już wcześniej na to reklamacje . o oferty trzeba się prosić nawet nie odpisują na pierwsze zapytanie . nie wspomnę o trybie reklamacji . trzeba im patrzeć na ręce jeśli ktoś musi z nimi współpracować my wybraliśmy w końcu inną firmę po kilku latach męczarni.

Paweł Z.
@były stały klient

Mamy 08.2022. Dalej to samo.

@Paweł Z.

Wow, przez 4 lata niewiele się zmieniło? Opowiesz coś więcej jak to wyglądało w Twoim przypadku?

Jan
@były stały klient

Witam a mógłbyś dać namiary na te firmę? Chyba już czas na zmianę. Elektryk2409@onet.pl

Jak szefostwo w Zakład Usługowo - Handlowy ELWIKO Stanisław Dropik traktuje ludzi?

romek

Pracowałem w innych firmach , tutaj widać ze jest to poukladene jak ktos chce pracowac i cos umie potrafia docenic. dla mnie spoko. polecam pracuje tu 2 lata

@romek

I czym się tu zajmujesz konkretnie? Jak wygląda dzień w pracy jeśli jest się już po okresie próbnym?

misiu

Nowi pracownicy(bardzo młodzi wiekiem i stażem) którzy wcześniej nie pracowali w branży co dopiero uczą się zawodu,zarabiają najniższą krajową choć są wyjątki co w parę miesięcy stali się samodzielnymi pracownikami i uzyskali uprawnienia U.D.T. Takie osoby mają wyższe wynagrodzenie tak jak pracownicy z dużym doświadczeniem w zawodzie.Wynagrodzenie ustala dyrektor. Sama praca ,to zależy gdzie się trafi; do biura, na warsztat,do serwisu.

@misiu

Fajnie że podzieliłeś się tak obszernym wpisem, to na pewno pomoże innym użytkownikom. Nie napisałeś jednak nic na temat atmosfery w pracy oraz tego, jak wyglądają relacje między pracownikami a szefostwem. Powiesz mi coś więcej na ten temat?

mimi
@misiu

Ta opinia jest w 100% prawdziwa

Kika
@Dawid

Szef to szef, nie kumpel do piwa. Pracownik ma pracować, a szef rozliczać go z tego. To chyba nic zaskakującego.

Kamila

Czyli wynagrodzenie każdy indywidualnie ma?

Ciekawy

Cześć wszystkim, chciałem zapytać o warunki pracy w serwisie wiatraków. Osoba z doświadczeniem i papierami. Ile płaca, praca w kraju czy zagranica? Może ktoś uczciwie napisać zanim się zgłoszę ?

Elo

Warto tam skladać papiery? Jakie stawki. Mam troche uprawnień, prosze o szczere odpowiedzi.

Czy Zakład Usługowo - Handlowy ELWIKO Stanisław Dropik zapewnia kartę multisportu?

BRC

Karta multisportu ?? I i wszystko co Pan Hrabia sobie zażyczy.. ????????????

Zorientowany

Dopłaca do karnetu sportowego lub medycznego. Zapewnia ubezpieczenie na życie.

Aw

Nie polecam stawki marne a szukają ludzi wyspecjalizowanych dno

@Aw

Może firma ELWIKO tylko na sam początek (okres próbny) oferuje nieco niższe stawki, a potem podnieśliby je. Zresztą - każdy ma inne oczekiwania i wymagania, a więc kwestia zarobków powinna być rozpatrywana indywidualnie. Widziałam, że teraz szukają Elektryka, Konserwatora wózków widłowych oraz Konserwatora urządzeń transportu bliskiego. Na które z nich aplikowałeś?

Moderator.
@Karolina

Szanowna Karolino.NIE MOŻE tylko napewno oferuje stawki głodowe i własnie dlatego WCIĄŻ szuka naiwnych.Stąd ta wszem i wszech znana rotacja w tej firmie na terenie Sczecina .

Martyna

Bardzo dobre opinie o firmie jako pracodawcy powinny dać światło na niektóre wpisy na forum

@Martyna

Masz rację. Ale warto byłoby się już skupić tylko na Twojej osobie. Szczerze mówiąc - nie wiem, czy jesteś pracownikiem w ELWIKO. Mam jedynie nadzieję, iż zechcesz mi to zdradzić. A tymczasem może powiesz mi, czy w najbliższym czasie będą tam potrzebować nowych pracowników?

kandydat

Potwierdzam wczesniejsze wpisy, początek 2019 roku dalej firma składa propozycje na umowę o pracę na najniższą krajową, potem po okresie próbnym 3 miesięcznym zamiast podać kwotę konkretną ustalaną po wielu spotkaniach rektrutacyjnych podaje Ci się w propozycji, że zarobisz do kwoty a nie konkretną kwotę w złotych, co jest mega żenadą........ a jako dodoatkowe wyposażenie służbowe proponuje się np. samochód słuzbowy tzw. dostępny ..........UWAGA dwu osobowy (tu moje pytanie Ferrari dajecie czy tak nisko upadliście że w obecnych czasach na kierownicze stanowisko proponuje się fajansiarski oklejony z każdej strony samochód typu skoda fabia. Wniosek: Dno i bąbelki a nie poważne traktowanie doświadczonych i chętnych do pracy ludzi. Tej firmie zależy na sztuce (gdzie dalej myśli się tam, że za drzwaimi czeka stado ludzi proszących o pracę, a te czasy dawno minęły Drodzy Państwo) a nie konkretnym doświadczonym powaznym człowieku z którym można związać się na lata. Na dzisiaj najlepiej w tej firmie jak zakasa rękawy świta managerska z właścicielem włącznie...... to jest najlepsze rozwiązanie dla tej firmy :-) !!! NIE POLECAM tam wogóle pisać oferty z CV i umawiać się na rozmowy rekrutacyjne, poprostu szkoda czasu (mam na myśli poważne zajęcia nie na stanowiska w stylu serwisant, spawacz, ślusasz itp.)

Zarówno na oficjalnej stronie firmy ELWIKO, jak i na wielu portalach z ogłoszeniami znajdziecie sporo ofert pracy. Zobaczcie na przykład tutaj: http://elwiko.pl/kariera/ Na ten moment chętnie zatrudnią mechanika maszyn, elektryka, a także młodszego technika serwisu. Może ktoś z Was już wie, jak wygląda tam cały proces aplikowania i podzieli się z Nami swoją wiedzą?

@Irek Udało Ci się dostać pracę w Zakład Usługowo - Handlowy ELWIKO Stanisław Dropik? Próbowałeś aplikować? Od dłuższego czasu nie wypowiadaliście się na temat ELWIKO. Czy coś się w firmie zmieniło? Jak wygląda obecna sytuacja?

Krzysztof
@Karolina

Pracuje w firmie kilka miesięcy. Wg mnie dobrze zorganizowana firma. Nie poznałem wszystkich ale słysze dużo plotek które na dzień dzisiejszy się nie potwierdzają. Jak się chce pracować to można w tej firmie zdobyć doświadczenie a później zobaczymy. Jak będą szanować moje zaangażowanie to zostanę na dłużej.

ropuch

Kilka powyższych opinii napisały zapewne osoby "zarządzające".... Prawdy o tej firmie i o warunkach pracy w niej zapewne mało kto ze zwykłych pracowników jest do końca w stanie napisać, gdyż w firmie panuje tzw. zmowa milczenia... ELWIKO to firma rodzinna, (usunięte przez administratora) w pewnym sensie to taka "spółeczka mateczka", którą tworzy i na którą pracuje kilka firemek (usunięte przez administratora) . Zatrudniając się w ELWIKO tak naprawdę nie wiesz gdzie będziesz pracował. Zatrudnia się tu na najniższej krajowej, (usunięte przez administratora) dobre płace mają pupilki i kolesie, praktycznie żadnych podwyżek, obecnie coraz częściej oferuje zatrudnienie na umowy cywilnoprawne. W firmie pracuje sporo emerytów prawdopodobnie na czarno. Pracownicy Ci, którzy coś umieją i wiedzą są nagminnie obarczani nadmiernymi obowiązkami, gdyż firma stała się prawie monopolistą na rynku usług i przejmuje coraz większą ilość firm i urządzeń do obsługi, a nie zatrudnia wykwalifikowanych pracowników. Żadnej etyki w biznesie, ceny dla klientów z sufitu, dość mocno zawyżane. Odradzam pracę. Szukajcie uczciwych pracodawców. cdn

Emeryt
@ropuch

Popieram w 100 %,oferują stawke na najniższej krajowej

Tatek

Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda praca w Szczecinie. Interesuje mnie konserwacja dźwigów osobowych. Polecacie? PS mam uprawnienia i doświadczenie w branży..

Emeryt
@Tatek

Nie polecam,mała płaca

Irek

ELWIKO ma opinię bardzo dobrego pracodawcy. mam zamiar aplikować ale trochę martwią mnie niektóre wpisy

@Krzysztof, rzeczywiście to zauważyłam i dobrze byłoby gdyby ktoś z biura się do tego odniósł, ale na pewno lepiej byłoby gdybyście na forum opisali bardziej praktyczne rzeczy, np. o umowach czy godzinach pracy, bo wzajemne punktowanie siebie z imienia i nazwiska, nic z perspektywy poszukujących pracy w ELWIKO nie wnosi.

Zostaw merytoryczną opinię o Zakład Usługowo - Handlowy ELWIKO Stanisław Dropik - Szczecin

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Zakład Usługowo - Handlowy ELWIKO Stanisław Dropik?

Kandydaci do pracy w Zakład Usługowo - Handlowy ELWIKO Stanisław Dropik napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Zakład Usługowo - Handlowy ELWIKO Stanisław Dropik