Opinie o Książka Sp. z o.o. w Gdańsk

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Książka Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w Książka Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Tektura i produkty celulozowe - Produkcja papieru i tektury

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Książka Sp. z o.o. w Gdańsk

Mała Nowy wpis

W dniu 23 września 2023 roku Syndyk przekazał Sędziemu – komisarzowi pierwszą uzupełniającą listę wierzytelności Książka Sp. z o.o. w upadłości, obejmującej należności ze stosunku pracy. Czyli jakieś pieniądze ktoś z expracownikow od tego czasu powinien otrzymać. Jaką macie sytuację teraz, w 2024?

Jakie warunki trzeba spełnić, by zostać członkiem zespołu Książka Sp. z o.o.?

ja Nowy wpis

Trzeba znać nuty i dobrze grać!

Janek Nowy wpis
@ja

Żeby zostać członkiem zespołu trzeba napisać wielowątkową powieść na miarę tekstów Olgi Tokarczuk

wkurzony

Czytaliście artykuł na onecie ? Syndyk wydał prawie 600 tys., i ani grosza dla pracowników.

@wkurzony

Serio? Pracownicy nic nie dostaną? Dużo firma zalegała zatrudnionym ludziom? Za ile miesięcy pracy?

Owsik
@wkurzony

Taki syndyk to jakieś nieporozumienie, zostawił "rzetelne" info na swojej "stronce" i tak wisi aż do dziś. Trzeba się tym będzie zająć bo jak tak dalej pójdzie to ten syndyczek przepije wszystkie nasze pieniądze zanim sporządzi listę wierzytelności!! Chyba jasne jest, że dąbrowski go przekupił na samym początku. Najgorsze w polskim prawie jest to że ten OCENZUROWANO nie ma ustawowego czasu na wykonanie swojego obowiązku i ciągnie się to już 2 lata.

Franka

Ciekawa jestem czy zlecający produkcję serduszek i reszty dla Wielkiej Orkiestry wie jaki pan uczciwy

@Franka

I dlatego przez taką personę jak dąbrowski w życiu do puszki nic nie wrzucę a jak pytają dlaczego to mówię w wielkim skrócie co i jak :-)

Grażyna

Aż mnie zaciekawiła ta historia. O co dokładnie chodzi? A tak w ogóle to czy to ma znaczenie kto produkuje serduszka? Chyba ważne że dajesz pieniądze na szczytny cel?

@Grażyna

No jak były wiadomości że owsik same przekręty robi to nie zwracałem na to uwagi i dawałem do puszek ale jak zobaczyłem dąbrowskiego razem z nim na zdjęciu to znaczy że jednak było trochę racji z tymi przekrętami. To chyba oczywiste ;-)

Joanna

Ale kim jest ten cały Dąbrowski? To chyba ktoś od was czy le myślę?

Ala ma kota
@Joanna

Jest reportaż w TVP 1 alarm można zobaczyć.

Kris
@Ala ma kota

Jaki reportaż? Kiedy był w telewizji?

@Kris

ponad rok temu....

Czy zechciałbyś podzielić się z nami wrażeniami ze spotkania rekrutacyjnego w firmie Książka Sp. z o.o.? Jak oceniasz poziom trudności oraz atmosferę spotkania? Z chęcią dowiemy się wszystkich niezbędnych szczegółów dotyczących przebiegu rekrutacji.
dociekliwy

Syndyk wystawiła rachunek na 88 tys. za obecną pracę i sędzia komisarz Anna Poborska zatwierdziła te rachunki. SKANDAL!!!!!!!!!!!!!!. A Syndyk PIT 11 nie chce wystawić.

@dociekliwy

Ha ha, a komu wystawiła ten rachunek? Niech łaskawie ureguluje niewypłacone wynagrodzenia a potem niech sobie wystawia "rachunki" :D Tak czy siak najwyżej do prokuratury się ją poda :-) I tyle w temacie. Co do PIT-11 to trzeba w ZUSie wyjaśnić jaka sytuacja i tyle.

Calineczka possa ogoreczka
@dociekliwy

Dobre, a kto dokładnie jest tą panią syndyk? Bo patrząc przez pryzmat ceny jaką sobie wystawiła za pierdzenie w krzesło to miejmy nadzieję że to nie nasza wspaniała agusia z dwoma dyscyplinarkami na koncie ?

Dario
@Zeus

Witam. Jak się rozliczyć z PIT skoro nie ma pita z drogowiec?Ktoś coś wie na ten temat?

Dociekliwy
@Dario

Trzeba napisać oświadczenie do Urzędu Skarbowego . Opisać dlaczego nie ma się pitu

Desperado
@Dociekliwy

Oraz rozliczyć się tylko z pieniędzy które te (łaskawie sam ocenzurowałem zanim jakiś (usunięte przez administratora) zgłosi) były łaskawe zapłacić. Przyjdzie czas że sprawiedliwość weźmie górę i zwrócą wszystkim pracownikom niewypłacone wynagrodzenia ale to potem. Ogólnie chodzi o to że za rok 2020 rozliczyć się tak jak napisałem wyżej.

@Dociekliwy

Napisalam 3 pisma do drogiwiec Pl drogowiec eu i książka sp.zoo o wystawienie pitu 11 , wysłałam za potwierdzeniem odbioru .w 2 pierwszych pewnie nikt nie odbierze a co do książki to się okaże ale będę miała podkładkę do US ze robiłam coś w tym kierunku zeby te.Pity uzyskać....poki co rozliczyłam się tylko z jednego pitu ze starka, obliczenia na.podstawie wyplat ,składek w zusie itd... później będę robila korektę jak coś..

@Madelinka

Panowie: Tomasz D. Dariusz J. i Bartłomiej K. występują teraz jako firma Blackpool Sp. z o.o.

@Nowy

A pan StB założył nową firmę poligraficzną i ma wszystkich głęboko....

@ja

A jaka to firma? Jak się nazywa

TakiJa
@@ja

BST-NEXT KOLBERGA 9 KIELCE

Golowa małpa
@TakiJa

No to tam na bank cv nie warto składać.

Dział Kadr

Proszę odbierać listy polecone od spółki, bo potem są pretensje, że nie ma świadectwa pracy.

Dfgh

Jest 20 a świadectwa brak

Abc
@Dział Kadr

Proszę przekazac prezesowi, żeby rozliczyl się z byłymi pracownikami i wypłacił zaległe wynagrodzenia i ekwiwalenty za urlop.

Pracownik stw
@Dział Kadr

Jak uzyskać zaświadczenie do rozliczenia podatku niemieckiego? Na jaki adres pisać???

Norbert Gołąbek
@Dział Kadr

Najpierw proszę wystawiać te świadectwa pracy poprawnie. Proszę o kontakt w mojej sprawie, ponieważ moje świadectwo wystawione jest niepoprawnie. n.golabek@gmail.com

@Dział Kadr

Proszę odpowiadać na korespondencję od byłych pracowników.Przesyłacie nieprawdziwe deklaracje do ZUS.Twiefdzicie w nich,że pracownicy mają wypłacane świadczenia i wynagrodzenia wraz podanymi kwotami.Pracownicy Drogowca z Kielc od stycznia nadal nie mają wypłaconych wynagrodzeń,ani świadczeń.Proszę tu na forum pracownikom to wytłumaczyć.Kolejne osoby mają umierać z braku środków do życia i leków?ZUS osobom chorym odmowił wypłacania świadczeń chorobowych ponieważ pracodawca zadeklarował,że je wypłacił.Co Dział Kadr ma na ten temat do powiedzenia ?

Były pracownik II

Dział kadr to gó@no ma do gadania, mówią tylko co na co im prezesik pozwala a jak pytania o pieniążki to oczywiście piszą żeby do prezesika pisać. Co do ZUSu to trzeba by tam iść, przedstawić sytuację i zgłosić że żadnych wypłat za ten rok się nie otrzymało i poczekać co z tego wyniknie.

@Były pracownik II

Do ZUSu byli pracownicy piszą od lutego. Pracodawca deklaruje wypłaty świadczeń,których fizycznie nigdy nie było.ZUS na tej podstawie odmawia przejęcia wyplaty świadczeń.Pan prezes odpowiadać na pytania byłych pracowników ani ZUS,nie chce.Twierdzac,że już od maja nie jest prezesem.Kadry nie odpowiadają na pisma,zarówno pracowników jak i z ZUS.Zmieniają się wirtualne siedziby firmy,nazwa.Dokumenty w sprawie są przekazywane do instytucji w kolejnym mieście i procedura zaczyna się od początku.A kolejne osoby głodują,stracą dach nad głową i kolejne nie przeżyją,bo jak długo można przetrwać,bez leków niezbędnych do przeżycia ?A panowie prezesi nie mają nawet odrobiny godności czy zwyklej ludzkiej przyzwoitości.Nawet korekty nie złożyli do ZUS,pomimo pism z prośbami od tej instytucji i pracowników(wtedy ZUS wypłaci świadczenia).Co ich obchodzi czyjeś życie.Powiem tylko jedno.Zło wyrządzone innym wraca i to z wielokrotną siłą.Wtedy tacy ludzie stracą to na czym im w życiu najbajdziej zależało.Jeśli to czytają,kiedyś przypomną sobie te słowa.

Była pracownica

Dziwne to co piszesz, ja dostałam wszystkie dokumenty, które były mi potrzebne. Nie dostałam pieniędzy, ale rozumiem, że z pustego i Salomon nie naleje.

Jan
@Była pracownica

(usunięte przez administratora) Ludzie nie maja swiadectw pracy (a Ci co maja to glupoty powypisywane), dokumentow do zus do swiadczen za zwl lek i cala mase innych papierow o pieniadzach nie wspomne. A sama pieniądze nie poszly w swiat.

@Była pracownica

Ojej, poważnie ;-) ?

Czy nowo zatrudnione osoby w Książka Sp. z o.o. otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

Tomcio-Tycjano-Oszust

I po co serwis gowork.pl sam pisze takie posty ??? Przecież firma jest w upadłości.

dociekliwy

Kolejne 57 tys. wydał syndyk. Razem już 147 tysięcy. A dla nas pracowników (usunięte przez administratora)

Hiacynta
@dociekliwy

Do prokuratury trzeba będzie cwaniaczka zgłosić.

Wtorek
@Hiacynta

Już dawno zgłoszono zawiadomienie do prokuratury.

Środa
@Wtorek

I jak, wiadomo czy tycjanek raczy coś zrobić? Nie zdziwię się jak się okaże że tamten (usunięte przez administratora) go przekupił ;-) A prokuratura w ogóle coś ruszyła?

Jakie narzędzia pracy zapewnia Książka Sp. z o.o.? Można liczyć na telefon? Czy można z niego korzystać również poza godzinami pracy?

Pewnik

tak każdy może liczyć na telefon na kartę i za niego płacić, można go nawet używać poza godzinami w pracy, ale z tego co się orientuję, pracodawca nie monitoruje tego

dziad

Gdzie moje składki?!!!

Czy mogę prosić o dane kontaktowe do firmy Książka Sp. z o.o. - Gdańsk (dawny Drogowiec PL w Kielcach)? Jakiś adres, siedzibę, adres e-mail? Nie opłacili mi składek emerytalnych tak jak należy i chcę się teraz domagać sprawiedliwości. Będę wdzięczna za info! pozdrawiam

Re

Czy macie jakis telefon czy e-mail lub inny namiar na Drogowiec? Pracowałem tam w latach 2000 i chciałbym pozyskać od nich zaświadczenie o pracy tam.

Jak wygląda aspekt współpracy ze studentami w Książka Sp. z o.o.? Chętnie zatrudniają?

Lolo

bardzo chętnie zatrudniają, można powiedzieć, całymi garściami.

Byly pracownik

Przy PIT37 dołączyłem pismo do skarbówki odnośnie tej "firmy" i napisałam dlaczego nie dostałam PIT11, dziś dzwonili do mnie i chcieli przedstawienie dokumentów bo nie mogą namierzyć firmy :D Co za kraj :D Chcą xero umowy o pracę, świadectwo i info co się z tą "firmą" teraz dzieje. Opiszę im ze wszystkimi szczegółami, dołączę też płytkę DVD z dokumentami z TVP1 ALARM. Wątpię by to coś dało ale czemu nie spróbować? Skoro syndykowi się nie chce to trzeba inaczej działać - dołączę też xero jego obwieszczenia. Proponuję Wam wszystkim też poskładać pisma do US z dokumentami zatrudnienia tam. Jeśli ktoś nie ma umowy o pracę to chociaż paski wypłat itd itp.

Wtorek
@Byly pracownik

W kieleckim US perypetie Drogowca/Książki znają od dawna.

@Wtorek

Jak widać nie, bo by nie dzwonili. Idę pokserować dokumenty i tam jadę :-)

Pawcio
@Byly pracownik

To jakaś masakra. A z czego rozliczyles pit37?Rozumiem że Tobie też nie płacili od początku stycznia 2020r.

@Pawcio

Z pasku wypłaty, oczywiście znajomi musieli mi pomóc gdzie jakie bzdury w które kolumny i co wpisywać. Musicie się z tego rozliczyć jeśli jakiekolwiek pieniądze ci "uczciwi ludzie" Wam wpłaciły w 2020!! A że dzwonili bo nie mogli firmy "namierzyć" to uznałem że trzeba im dostarczyć: 1 – ksero paska wypłaty za grudzień 2019 2 – ksero Umowy o Pracę 3 – ksero Wypowiedzenia Umowy o Pracę 4 – ksero Świadectwa Pracy 5 – wydruki wypłaty (w obu ratach) za grudzień 2019 6 – ksero oświadczenia Syndyka Tycjana Saltarskiego, który prowadzi sprawę upadłości firmy. I tak zrobiłem. I może coś wreszcie fiskus łaskawie z tym zrobi! Wy też tam się ruszcie z dokumentami jakie macie, macie na to czas do końca kwietnia. Pozdrawiam

Stach
@Byly pracownik

Po co się z tego rozliczać skoro w urzędzie skarbowym nie mają nawet żadnej informacji o pit 11

@Stach

Jak to po co, jeśli jakiekolwiek pieniądze wpłynęły to trzeba się rozliczyć, nawet gdyby to była 1 złotówka. Żyjemy w kraju w którym urzędasy są gotowi nas zjeść jeśli choćby 1 grosza haraczu im nie damy. Wejdź sobie tu i zobacz co naskrobał "niezwykle pracowity" syndyk: (usunięte przez administratora) Pisze tam wyraźnie: "Jednocześnie Syndyk wskazuje, że brak informacji PIT – 11 nie zwalnia podatnika z rozliczenia rocznego przed urzędem skarbowym, co jest możliwe na podstawie wpływów uzyskanych na rachunek podatnika, bądź otrzymanych dokumentów KW od byłego pracodawcy." Jeśli komuś się nie chce to niech potem nie płacze jak dostanie pisemko od US. Pozdr

nadelinka

czy ktos zna dokladny adres firmy ksiazka sp. zo.o ??? potrzebuje zeby napisac pismo z zadaniem wystawienia Pitu 11 zeby miec podkladke do Us?

@nadelinka

https://kielce.wyborcza.pl/kielce/7,47262,26324833,firma-w-upadlosci-sa-wielkie-dlugi-wscieklosc-pracownikow.html?disableRedirects=true pisz na Gdańsk! https://www.imsig.pl/krs/0000054733

Oksygen
@nadelinka

Ktoś się już rozliiczyl z urzędem skarbowym?Powie jak to mniej więcej zrobić bo kasa nie była wypłacana a pit nie ma.

@Oksygen

Maz się rozliczyl pracował w drogowiec pl , drogowiec Eu i teraz stark i z dwóch pierwszych nie dostal pitow...dostal pit ze starka zrobiłam screny wyplat z tych firm i screeny z zusu trzeba mieć profil zaufany i wyslalam Pani i ona mi wyliczyła...dostalam juz zwrot a do drogowiec eu, drogowiec .pl i książka wyslal.pisma z prośbą o wystawienie pitow za potwierdzeniem odbioru i o dziwo kazda firma odebrala...ale póki co nie wyslali...pod koniec kwietnia napisze pismo do US dołączę potwierdzenia odbioru przez te firmy tych pism...i juz podobno oni jakoś to dokończą...wylicza i albo doplaca roznice albo.trzebabedzie oddać...ważne żeby wykazać ze robiło się.wssystko zeby dostać ten pit .

Oksygen
@Madelinka

Jak firma nie placila wypłat to pewnie składek I podatków też nie. To skąd to wszystko wyliczyć

@Oksygen

To nie doczytalam...maz dostawał.wyplaty ale pitow nie dostal ani.polsmiego ani niemieckiego

Jaki jest styl zarządzania kadrą w Książka Sp. z o.o.?

Syndyk

Tak, zarządzanie przez syndyka jest bardzo profesjonalne

@Syndyk

A Syndyk w ogóle zrobił cokolwiek do tej pory ;-) ?

Syndyk

Został syndykiem!

@Syndyk

Nikt nie dostał jeszcze zaległych wynagrodzeń z FGŚP i raczej chyba nie dostanie, bo łaskawy niezwykle Pan Syndyk teraz będzie dokumentów firmy szukał!!!! To po co nam były te wszystkie klauzule wykonalności, sprawa w sądzie itp, skoro Pan Syndyk musi mieć "dowody" na to, że firma wynagrodzeń nie wypłaciła?! Chore!

To, że syndyk zakosił kasę pracowników to mnie nie dziwi, każdy chce kasę, ale, że ZUS, któremu Drogowiec jest winien 10 milionów przekazał część odzyskanych pieniędzy jest nie do pojęcia,

@Ania

Dlatego zwolnili Prezesa i Wiceprezesa ZUS w naszym mieście.

Dario

Ktoś może dostał jakieś zaległe wynagrodzenie z drogowca?

W celu otrzymania wynagrodzenia z funduszu gwarancyjnego kontaktujcie się z adwokatem pan D. Wiecha ul. Wojska Polskiego Kielce do 20.10.

Zeus

Dostał już ktoś zaległe wynagrodzenia od FGŚP ?

TakiJa
@Zeus

No właśnie ktoś coś już?

@TakiJa

Ciekawe kto kliknął niezadowoloną buźkę :D Już się prezesikom coś nie podoba ;-) ?

Operacja 50

Jak tam życie wygląda teraz w GRAWEN jeszcze coś się dzieje słyszałem że jest nie ciekawie

Grawen
@Operacja 50

Tutaj jest świetnie, dobrze, że uwolniliśmy się od Stasia, dopiero teraz jest dobrze!

PO
@Operacja 50

Graven już nie ma. Od ponad miesiąca. Teraz wszyscy, którzy płakali, że w starym Drogowcu było źle, i że są wyzyskiwani, teraz mogą pokazać na co ich stać i jakie pieniądze potrafią zarobić bezpośrednio w niemieckich firmach.

Frukty

Chyba juz dosc robienia nas w ciula byłem i nie byłem za tym zeby olać to wszystko.Prezes chciał czasu dostał to zamiast wypłaty stosuje srodki penitencjarne..Trzyma tam Pania G bo tak jak ona ma nas za wiadomo co....Kazdy wie ze ta osoba niewiele potrafi procz mało inteligentnego szmacenia nas.Panowie i Panie mysle ze miarka się przebrała ,to bez nas nie bedzie ich nie odwrotnie,to my pracujrmy na świńską inteligencje nie ona na nas,kończmy to dzieło.

Grzegorz
@Frukty

Długo pracujesz już w Drogowiec-PL? Czy w firmie zawsze dochodziło do sytuacji, które opisujesz, czy jednak coś zaczęło się zmieniać dopiero niedawno? Daj znać, jestem ciekaw co powiesz mi na ten temat.

Oko
@Grzegorz

Długo jak chcesz cos wiedziec dokładniej to ok ale nie tutaj.

Były były
@Frukty

Wigilia w tym roku na Siennej?

Dobry
@Były były

Na jakiej Siennej? U Jana Heweliusza!

Koleś z Radiomia

Jak tam wygląda sytuacja w graven kontrakt jeszcze pracuje w Grunewaldzie? Herr Wawszczak robi?

W jaki sposób rozwiązany jest problem nadgodzin w firmie Książka Sp. z o.o.? Są one dodatkowo płatne czy może jest możliwość odbioru godzin?

xyz

W tej chwili to w każdej chwili możesz nadgodziny odebrać. Przez tyle co ich masz nie przychodzić do pracy!

His

Ty tam pracujesz M

xyz
@His

juz nie

Zostaw merytoryczną opinię o Książka Sp. z o.o. - Gdańsk

• Jak się pracuje w Książka Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Książka Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 18.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Książka Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 18, z czego 2 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 10 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Książka Sp. z o.o.