Benefit Systems S.A.

Wywiadu udzieliła:
Izabela Pipka
Dyrektor HR Benefit Systems S.A.
Jest absolwentką Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Ukończyła również studia podyplomowe na kierunku Zarządzanie Potencjałem Społecznym i Doradztwo Personalne w Międzynarodowej Szkole Managerów w Warszawie. W przeszłości pracowała m.in. w Świat Książki, gdzie odpowiadała za HR firmy.
Benefit Systems S.A.
Rok założenia: 2000
Adres:
Plac Europejski 2
00-844 Warszawa
O firmie:
Benefit Systems jest twórcą programu sportowo-rekreacyjnego MultiSport, który wspiera aktywny, a tym samym i zdrowy, tryb życia jego użytkowników. Karty sportowe zapewniają dostęp do najlepszych i najpopularniejszych obiektów sportowych na terenie całej Polski. Spółka Benefit Systems należy do Grupy Kapitałowej, w ramach której oferowane są również programy kafeteryjne MyBenefit i MultiKafeteria, które umożliwiają pracownikom wybór dowolnych świadczeń pozapłacowych w ramach listy i kwoty zaakceptowanej przez pracodawcę. Pracownicy posiadający dostęp do kafeterii mają do wyboru m.in. produkty własne Grupy, przede wszystkim karty sportowe oraz programy kulturalno-rozrywkowe, w tym MultiBilet oraz MultiTeatr.

Jakie usługi świadczy Benefit Systems SA?

Odpowiedź na to pytanie wymaga konkretnego wyjaśnienia, dlaczego przy informacjach o naszej spółce z jednej strony pojawiają się wzmianki o działalności na rynku świadczeń pozapłacowych, a z drugiej w branży fitness. Otóż Benefit Systems dostarcza rozwiązania z zakresu pozapłacowych świadczeń pracowniczych, a naszym najpopularniejszym programem jest MultiSport z którego korzysta około 600 tysięcy pracowników.

Na czym polega ten program?

Pracownik otrzymuje od pracodawcy kartę sportową która umożliwia mu korzystanie z obiektów sportowo-rekreacyjnych w całym kraju. MultiSport to obecnie jeden z najbardziej pożądanych benefitów w naszym kraju, cieszący się niesłabnącą popularnością wśród pracodawców i pracowników. Dzięki karcie MultiSport każdy pracownik może aktywnie dbać o swoją sprawność i zdrowie, w tym redukować stres czy dbać o prawidłową postawę przy problemach z kręgosłupem. Nasze działania w ramach Programu MultiSport mają realny wpływ na podejście pracodawców i pracowników do aktywności fizycznej, jak również na rozwój polskiej branży sportowej i jej profesjonalizację. Warto dodać, że nasza firma od kilku lat rozwija MultiSport w Czechach, a od ubiegłego roku również na Słowacji i w Bułgarii.

Jakie jeszcze rozwiązania z zakresu pozapłacowych świadczeń pracowniczych są dostępne w waszej usłudze?

Oprócz Programu MultiSport, mamy programy kafeteryjne MyBenefit i MultiKafeteria, które umożliwiają pracownikom wybór dowolnych świadczeń pozapłacowych w ramach listy i kwoty zaakceptowanej przez pracodawcę. W ramach kafeterii pracownicy mają do wyboru m.in. nasze karty sportowe oraz program MultiBilet z ofertą kilkuset partnerskich kin w całym kraju.

Dlaczego warto korzystać z waszych usług?

Program MultiSport daje niemal nieograniczony dostęp do najlepszych i najpopularniej­szych obiektów sportowych i rekreacyjnych na terenie całej Polski. Użytkownik karty sportowej sam decyduje kiedy, gdzie i co chce ćwiczyć. Może pójść na basen, siłownię, wybrać popularne zajęcia grupowe lub sztuki walki. Podsumowując zalety warto położyć nacisk na dostępność i duży wybór, a także jakość i dużą oszczędność przy różnorodnych zajęciach, co ma istotne znaczenie dla wielu użytkowników naszych kart.

Jak pani myśli, za co klienci cenią wasze usługi?

Naszymi klientami są firmy oraz instytucje, które traktują oferowane przez nas rozwiązania jako wartość dla swoich pracowników, wspierając tym samym ich sprawność fizyczną i ogólne samopoczucie. Klienci cenią współpracę z nami przede wszystkim za profesjonalne podejście, elastyczność i nastawienie, np. zwykłą, ludzką uprzejmość.

Wiemy już czym zajmuje się Benefit System. Proszę teraz powiedzieć, w których częściach Polski zatrudniacie pracowników.

Obecnie w Grupie Kapitałowej Benefit Systems zatrudnionych mamy ponad 600 osób, z czego większość pracuje w głównej siedzibie w Warszawie. Mamy również oddziały w kilku miastach, m.in. w Krakowie, Katowicach, Gdańsku, Wrocławiu, Poznaniu.

Jakimi wartościami kierujecie się w swojej działalności?

Dla nas kluczowe wartości wynikają z podejścia do podejmowanych działań - istotny jest dla nas zarówno szacunek, pokora, jak i możliwość rozwoju oraz wolność wyboru. Działamy zgodnie z tymi wartościami, odpowiedzialnie i w sposób zrównoważony. Dotyczy to naszych pracowników, klientów i ich pracowników, a także partnerów oraz całego otoczenia rynkowego.

Naszych czytelników interesujecie przede wszystkim jako pracodawca. Właśnie dlatego chciałbym dowiedzieć się, na jakie stanowiska rekrutujecie najczęściej?

Obecnie szukamy przede wszystkim pracowników do Działu Relacji z Klientami, Działu Relacji Partnerskich oraz Działu IT.

Jak w takim razie można się do was zgłosić? Gdzie należy szukać ofert pracy?

Ogłoszenia można znaleźć zarówno na naszej stronie internetowej w sekcji „kariera”, jak również na portalach internetowych z ofertami pracy. Zachęcamy także wszystkich zainteresowanych pracą w naszej firmie do bezpośredniego aplikowania poprzez formularz kontaktowy na stronie benefitsystems.pl.

Wysłaliśmy CV i co dalej? Proszę opowiedzieć, jak przebiega rekrutacja w Benefit Systems.

Do każdego wakatu podchodzimy indywidualnie. W zależności od poszukiwanych kompetencji i doświadczenia kandydatów odbywają się kilkuetapowe spotkania, podczas których kandydat spotyka się z różnymi osobami z organizacji. Przed zaproszeniem na spotkanie odbywamy z kandydatami krótkie wywiady telefoniczne. Po zakończonym procesie rekrutacyjnym, niezależnie od naszej decyzji, zawsze kontaktujemy się z uczestnikami rekrutacji, by przekazać im informację zwrotną. Chętnie korzystamy z rekomendacji pracowniczych, bo pracownicy są najlepszymi ambasadorami firmy.

Pracownicy często podkreślają, że przy wyborze miejsca pracy zwracają uwagę na to, czy dana firma stwarza im możliwości do rozwoju.

Rozwój zespołu to jedna z ważniejszych dla nas kwestii, dlatego też stale poszerzamy wachlarz kursów, szkoleń, warsztatów rozwojowych oraz podnoszących kwalifikacje.

Proszę podać konkretne przykłady wspomnianych kursów i warsztatów.

Dla zainteresowanych powrotem na studia mamy system dofinansowywania studiów podyplomowych, pracowników zwiększających kompetencje językowe wspieramy dostępem do platformy e-learningowej do nauki języków obcych. Warto podkreślić również, że w zależności od profilu pracy, poszczególni specjaliści korzystają z dedykowanych szkoleń, np. z zakresu obsługi klienta (jakość prowadzonych rozmów, kontaktu z klientem, komunikacji) czy szkoleń sprzedażowych (m.in. techniki sprzedaży, negocjacje, badanie potrzeb).

W jaki sposób przekona pani osoby, które czytają naszą rozmowę, że warto mieć takiego pracodawcę jak Benefit Systems.

Staramy się tworzyć takie środowisko pracy, w którym pracownicy są dumni ze swojej pracy, zaangażowani i pełni zapału. Szacunek, etyczna współpraca, różnorodność oraz szeroko rozumiany rozwój to podstawy, na których opierają się nasze działania. Nasza firma to miejsce, w którym pracuje młody i ambitny zespół, dzięki któremu ponad 600 tysięcy pracowników w całej Polsce może codziennie korzystać z kart MultiSport. To ten zespół aktywnie przyczynia się do tego, że dostarczamy na rynek jeden z najbardziej pożądanych benefitów wśród pracowników.

Domyślam się, że jedną z korzyści wynikających z pracy w Benefit Systems, są również świadczenia pozapłacowe.

Pakiet świadczeń pozapłacowych, który oferujemy pracownikom odzwierciedla naszą ofertę produktową, jednocześnie jest wzbogacony o dodatkowe benefity.

Jakie?

Nie tylko każdy pracownik w naszej firmie może posiadać kartę MultiSport, ale również zgłoszone przez niego osoby towarzyszące. Do tego zapewniamy dostęp do programu kafeteryjnego, w ramach którego można skorzystać m.in. z pakietu medycznego, obiadów w ramach BenefitLunch, platformy do nauki języków obcych e-Tutor, a od jakiegoś czasu również oferujemy pakiety antynikotynowe Free Forever. Oprócz wspomnianych programów mamy specjalny system pożyczek, dofinansowanie do studiów podyplomowych i kursów nauki języka angielskiego oraz wsparcie różnego rodzaju działań rozwojowych. Dbamy o rozwój fizyczny pracowników organizując różnego rodzaju zajęcia sportowe oraz promujemy zdrowe żywienie w firmie.

Dziękuję za rozmowę.