Opinie o MJ GROUP SP. Z O.O. w Katowice

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie MJ GROUP SP. Z O.O.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie MJ GROUP SP. Z O.O. o rekrutacji.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o MJ GROUP SP. Z O.O. w Katowice

BP

Firma bardzo toksyczna, wywiera naciski na prace w czasie wolnego lub zwolnienia lekarskiego. Przez ostatnie 2 lata firma preszta premiane z firmy kóra robita fajne projekty do firmy Januszex, gdzie lepsza kawa jest dla pracowników biura. W firmie nie ma nadgodzin, ale trzeba zostawaó czasem duzej. Po czym firma naciska na wpisywanie w karty pracy nie rzeczywistej ilosci godzin. Godziny teoretycznie do odbioru ale nikt nie kontroluje ilosci godzin. Czesc wyptaty jest w formie premii uznaniowej i w kazdym momencie kiedy cztowiek nie idzie po lini firmy premia jest odbierana. Wspótpraca z pracownikami tego samego szczebla bardzo dobra. Niestety menadzerami spótpraca uktada sie tylko wtedy kiedy jest sie na kazdy gwizdek i robi sie ponad swoje obowiazki.

Bo
@Pawe

Tutaj się zgodzę do niedawna było tak że wszyscy dostawali premię, niestety od roku już tak nie jest każdy Team jest osobno rozliczny i niektóre zespoły już nie dostały premii lub bardzo mała. Firma chce być korpo ale szanują i uznają prawo tylko wtedy kiedy im się to opłaca. Odbieranie nadgodzin, jest 1:1 bo niby pracownik się zgadza na to ale w biurze niema czegoś takiego jak nadgodziny i żadnych szans na ich wypłacenie, zgodnie z prawem powinni oddawać nadgodziny 1:1,5 ale oczywiście tutaj ich prawo nie obchodzi. Ale jak trzeba coś komuś zabrać to szybko sobie przypominają o swoich prawach.

Myślicie, że po tych trzech latach doświadczony programista ma proponowana o wiele wyższa stawkę? Zastanawiam się z jakich przyczyn do dziś nikt nie udzielił żadnej odpowiedzi na zapytanie. Gdyby ktoś już decydował się na odpowiedź to można przy tym prosić także o ustosunkowanie się co do projektanta systemów automatyki? Właśnie kogoś do siebie szukają do tej funkcji

Pawe

Jak pracowałem to projektanci najlepiej tam zarabiali a nawet projektu zrobić za bardzo nie potrafili i poxniej programista miał problem. Ale oni im tam każą eplana używać wieć mają bardzo trudną pracę. Więc ja się im nie dziwiłem. Wiadomo że oni wyzyskują tych projektantów. Taka dokuemntacja ma 1000 stron a terminy gonią. Firma każe im rozwiązywać wszystkie problemy techniczne.

Ja Nowy wpis

Ze strony wiem, że można aplikować na Programistę Systemów Automatyki i Robotyki KTW. Nie wiecie czasem z jakiej podstawy się rusza jeśli ktoś programuje roboty i sterowniki dla innych producentów, co było dodane w mile widzianych?

MJ GROUP SP. Z O.O. prowadzi rekrutację na na stanowisko Asystent / Asystentka. Średnie wynagrodzenie na rynku na tym stanowisku to 6000 . Czy Waszym zdaniem to uczciwa stawka?

Jb Nowy wpis

Napewno nie w tej firmie. Taką stawkę napewno ciężko będzie uzyskać początkującemu, a i tak część będzie w premii uznaniowej, która firma bardzo chętnie zabiera w trakcie l4.

Pracowita

Aplikowałam na stanowisko Asystentki ds. Administracyjnych ale nie otrzymałam jeszcze zaproszenia na rozmowę rekrutacyjną. Czy mam się już niepokoić? Bardzo mi zależy na tej pracy. Nie mam oczekiwań finansowych. Wystarczy mi 4500 brutto. Proszę o informację z kim się mogę bezpośrednio skontaktować.

007 Nowy wpis
@Pracowita

Raczej bym się nie martwił, lepiej poszukać lepszej firmy, napewno nie za takie drobne pieniądze. W tej firmie będziesz goniona za każdy szczegół, każdy błąd zostanie Ci wyciągnięty, ale kiedy ty pokażesz, że ze strony pracodawcy też są błędy to wyjdziesz na nie wdzięczna. Jeżeli się odezwą nie polecam pokazywania jakiej kolwiek desperacji, bo napewno zostanie to wykorzystane. Napewno nie liczył bym na to że ktoś Cię w tej firmie doceni.

Kandydatka

Czy firma dobrze traktuje kobiety? Zastanawiam się nad kandydowaniem na stanowisko “Asystent administracyjny” i chciałabym wiedzieć czy w firmie obowiązuje równe traktowanie wszystkich płci. Widzę, że ogłoszenie bardzo długo wisi na pracuj.pl, więc chyba brakuje chętnych. Czy jako kobieta w zaawansowanej ciąży zostanę przyjęta do pracy? Ile na takim stanowisku można wyciągnąć?

Bp Nowy wpis
@Kandydatka

Firma nie godna polecenia, stawia raczej na swój zysk, więc jeżeli jest możliwość że za niedługo będziesz musiała iść na zwolnienie ze względu na stan zdrowia, to raczej będzie problem dla firmy. Stawki raczej nie są zaskakujące, raczej dolna granica względem rynku. Firma raczej nie ma wyrozumiałości dla rodziców.

Jeżeli byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie MJ GROUP SP. Z O.O., daj nam znać, co sądzisz o jej przebiegu. Jakie warunki Ci zaproponowano? Jakie wymagania ma pracodawca na stanowisko Konstruktor? Podziel się swoimi wrażeniami!
logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
Barbara

Hej, ocenicie pracę Asystentki ds. administracyjno-biurowych? W ofercie piszą chociażby o współpracy z administratorami obiektów czy też obsłudze spraw urzędowych. Zastanawiam się której pracy jest najwięcej, tej przy dokumentach czy jednak kontaktów z ludźmi?

Xyz

Firma, nie szanuje pracowników. Wydaje im się, że każdy będzie wdzięczny, że może u nich pracować. Jedyna motywacja mają być pieniądze, które są marne. Gdyby rozliczać nadgodziny w normalny sposób pracownicy wychodzili by lepiej niż śmieszna półroczna premia, uzależniona od zysków, a ma niby rekompensować nadgodziny. W momencie kiedy przez długi czas wymagane są nadgodziny, menadżerowie uważaj że jest to obowiązek pracowników by zostawać dłużej bo pracownicy znali termin skończenia prac. Chociaż pracownicy są na etatach a nie na zadaniowym czasie pracy. Z góry są planowane pracę w dni wolne takie jak majówka, święta.

Czy pracodawca MJ GROUP SP. Z O.O. motywuje w jakiś sposób swoich pracowników?

Xd

Motywacją jest fakt, że jest premia uznaniowa w wypłacie, więc jak zdenerwujesz menadżera to mogą uciąć Ci to. Jeszcze jest jakaś premia półroczna ale jest to uzależnione bardzo mocno od zysków i wyników zespołu w którym pracujesz. Zdarza się że nie ma tej premii wgl.

@Xd

Pracowalem rok i nikt nigdy nie stracil premi. Ale ponoc niektorym keidys zabral manager. Ponoc kiedys byl jakis programista ktory oszukiwal i jemu chyba zabrali. Oni sledza wszystkich na komputerwch i samochodach. To nie zgodne z prawem.

BP

Jola
@BP

Ile w zasadzie może w takim razie wpaść tej wspomnianej premii uznaniowej? Nie widziałam na jej temat wzmianki w ofercie dla programisty która jest teraz dostępna. Partner chciał kiedyś już tu aplikować, teraz czytamy co się w firmie dzieje. Te „fajne projekty” zostały ujęte sarkastycznie?

ML
@Jola

Zależy od warunków na umowie o pracę, rzeczywiście praca kilka lat temu była przyjemniejsza i projekty były kierowane profesjonalnie, aktualnie byle by taniej i szybciej, co nie znaczy że lepiej i rzeczywiście szybciej. Bo jest to robione bo łepkach i często założenia nie mają nic wspólnego z początkowym zakresem.

@Jola

Premia półroczna która wpada to jakieś śmieszne pieniądze. Niestety mówimy tutaj o premii uznaniowej, która jest brana jako część wynagrodzenia podstawowego. Czyli np jak zarabiasz według firmy 5tys brutto, to może być 3,5tys brutto podstawy i aż 1,5tys brutto premii uznaniowej

Pawe

Tak, to jest chore. Ale ja nie znam osoby która nie dostala premii. Jak ktoś niedostał to chyba musiał być mega (usunięte przez administratora) Było tak że ta premia zawsze wszystkim była wypłacana. Ale mogliby to zmienić bo wiadomo, ludziom to się niepodoba.

Bo
@Pawe

Odp

Kasa jest na prawdę spoko w porównaniu z konkurencja we Wro dla programistów PLC / projektantów. Szczególnie jak masz już trochę doświadczenia i jesteś samodzielny. Ludzie w dziale zawsze chętni do pomocy i znają się na rzeczy. Głównie klepie się Siemensy i trochę delegacji jest. Na projektancie robi się w Eplana, delegacje raczej max 10% w skali roku, FATy od czasu do czasu. Nie ma monotonii raczej bo różne projekty są. Fajnie bo jest pare mega doświadczonych osób ale ludzi z mniejszym doświadczeniem też biorą więc jest od kogo się uczyć / komu pomagać. Zdecydowanie polecam

@Odp

Piszesz, że kasa spoko, no a jakieś konkrety? Dla każdego to może znaczyć coś innego, dobrze byłoby poznać dokładną stawkę, także jak to nie problem jakiś to napisz. Jakie opcje umowy teraz proponują w ogóle?

XDxd

Kasa zależnie jak sobie wywalczy ale są duże rozbieżności. Przy dogadywanie warunków warto pamiętać i tym że średnio 20-30% całkowitej podstawowej stawki ma się w formie premii uznaniowej

Pawe

Jak pracowałem to kasa była mega śmieszna. To jest niemormalne żeby inżynjer po studiach zarabiał mniej niź 20 tysi. Popatrz ile można zarobić w takich Niemczech.

Pawe

Kiedys pracowałem w tej firmie jako młodszy programista we Wroclawiu. Firma (usunięte przez administratora), zdecydowanje typowy Januszex. Projekty ponoć mieli mieć fajne ale co to za projekty w Sanoku albo Walbrzychu. Przecież tam nie ma nic ciekawego - zadnych atrakcji turystycznych. Co tam robić przez trzy dni? Jeszcze wysyłają ludzi do kiepskich hoteli bez obiado-kolacji, a już o all-inclusive to możesz zapomnieć. Ciekawe czy właściciele też do takich hoteli jeżdzą. Samochody też dają bardzo kiepskie. Jakieś octavie kombi z silnikiem 1.0 - niby firma chce być taka światowa a takimi samochodami każą jexdzić swoim inżynierom. Starsi to jeżdzą do Rijo albo innych ciekawych miejsc w Ameryce Poludniowej. Ale wiadomo - młodym nie pozwolą a tam to już można by odpocząć. Komputer zablokują i nie można nawet gierki zainstalować na delegacji. W ogóle to młodych bardzo źle się traktuje. Ciągle wymaga się uczenia nowych rzeczy a przecież każdy jest z nas inżynierem. Na dodatek tim-liderzy myślą że pozjadali wszystkie rozumy - oni już dawno kończyli studia i nie wiedzą jak dużo w automatyce się zmieniło. W Katowicach jest ponoć lepiej niż we Wrocławiu bo tam szef nie sprawdza co robisz. Można swobodniej załatwiać swoje prywatne sprawy. Mikromanedżment to też jest problem w tej firmie. Ale oni nic nie wiedzą o zarządzaniu firmą. Na prefabrykacji jest dużo lepiej bo oni tam nie muszą się przemęczać. Widziałem na testach szaf ze co chwilę papierosek albo kawka. Tam to jak pracują 5 godzin w ciągu dnia to jest maks. Oni dostają nawet nadgodziny i zarobki mają lepsze niż nie jeden programista. Ale i tak narzekają bo wiadomo. Programisci nie dostawali żadnych nadgodzin wiec o 15:00 już nikogo w pracy nie było. To mówię chora firma, która dba tylko o własny interes. Wykorzystują ludzi do bardzo trudnej pracy. Inspekcja pracy już dawno powinna się nimi zainteresować. Nie polecam. Lepiej znalexc lepszą firme ktora dba o młodych ludzi.

W ofercie pracy dla asystentki do spraw administracyjnych w wymaganiach jest posiadanie prawa jazdy w kategorii B. Zdarzają się jakieś wyjazdy z biura albo służbowe? Niestety nie mam takiego prawa jazdy i zastanawiam się czy miałabym szansę na zatrudnienie. Elastyczne godziny pracy przedstawione w ofercie na czym polegają?

Odp

Raczej na tym stanowisku na prowizję bym nie liczyła, zgodnie z opisem obowiązków z oferty pracy będziesz odp za flotę samochodów czyli też przeglądy i serwisy, i trzeba ten samochód dostarczyć na miejsce. Firma ma dwie filie we Wrocławiu, może się zdarzyć że musisz się przemieścić między jedną a drugą. Tutaj też prawo jazdy jest przydatne. Nie wiem czy opinie o uznaniu części wypłaty jako premia uznaniowa nie jest narzekaniem, pamiętaj że w momencie kiedy zdarzy Ci się zwolnienie lekarskie na dłuższy czas lub będziesz pracować nie efektywnie możesz być pozbawiona części wypłaty i w przypadku l4 80% wynagrodzenia licząc od tej pomniejszonej już kwoty, więc tracisz podwójnie. Elastyczne godziny pracy polegają na tym, że jak jest potrzeba żebyś została dłużej to zostań, jak menadżer Ci wprost nie powie że masz zostać to mogą Ci powiedzieć że Ci nie kazali, i jak nie będzie pracy to sobie będziesz mogła wyjść szybciej lub przyjść później.

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Były pracownik

08.03.2024 01:03

Były pracownik ikona wywiad

Uważam, że firma nastawiona już niestety tylko na wyzysk pracownika. Głównym moim zarzutem jest to, że firma nie szanuje czasu wolnego swoich pracowników. Naciska na współpracę poza godzinami pracy. Atmosfera w moim odczuciu jest bardzo toksyczna. Do momentu, kiedy pracownik zgadza się na wszystko, jest w miarę dobrze. Niestety problemy pojawiają się, w momencie kiedy pracownik czegoś chce. Na wyjazdach czas pracy jest nieregulowany. Nikt nie kontroluje nadgodzin, bo takowych niby nie ma. Ale jak jest dużo pracy, to trzeba siedzieć i ją wykonać. Firma wprowadza system meldowania się w pracy, bo nie ufa pracownikom, ale jak trzeba być 12 godzin w delegacji, to nikogo to nie obchodzi.

Były pracownik ikona wywiad

Atmosfera między pracownikami niższego stopnia jest bardzo dobra. Firma opłaca zdobycia uprawnień bez żadnych umów lojalnościowych.

Były pracownik ikona wywiad

Uważam, że firma jest mocno nastawiona na zysk. Bierze dużo zleceń, nie patrząc na aspekty techniczne. Za te błędy płaci potem swoją premią dział realizacji. Brakuje czasu na terminową realizację zleceń, bo wychodzą "różne kwiatki". Wielu pracowników dało sobie wejść na głowę a zarząd nie ma teraz do nich szacunku.

Były pracownik ikona wywiad

Szkolenia odbywały się sporadycznie. Firma patrzyła na to, żeby były one za darmo.

Jak oceniasz atmosferę pomiędzy pracownikami firmy?

Były pracownik ikona wywiad

Na niskich szczeblach firmy atmosfera była bardzo miła.

PLC/DCS/SCADA/Drives

Na jakie wynagrodzenie może liczyć doświadczony programista?

Bożena

Hej, czy nadal można liczyć na przyuczenia w tej firmie i rozwój? Jak wygląda kwestia wyjazdów są często? Czy firma zapewnia benefity? Napiszcie jak aktualnie się pracuje w MJ GROUP SP. Z O.O.

Konrado

@Robert Firma to bardzo dobry pracodawca więc warto powalczyć o pracę!!

Robert

Jakie są możliwości zatrudnienia i jakie uprawnienia są niezbędne do pracy?

edzia
@Robert

zależy od stanowiska

Co jaki okres czasu w MJ GROUP SP. Z O.O. można ubiegać się o podwyżkę?

Lukas

mysle ze wynagrodzenie rosnie proporcjonalnie do zdobywanych umiejetnosci i wykorzystywania ich w projektach. to kwestia dogadania z managerem

Bartosz

Firma godna polecenia. Nie można narzekać na nudę. Dają bardzo zróżnicowane projekty, nie ma klepania w kółko tego samego kodu. Wyjazdy są wpisane w obowiązki programisty PLC wiec nie ma zmiłuj. Ale wyjazdy kształcą. Dla świeżych absolwentów uczelni technicznych jest to strzał w dziesiątkę bo dają możliwości na rozwinięcie skrzydeł! Na atmosferę też nie ma co narzekać. Są też bonusy tj. opieka medyczna, multisport, strefa relaksu z ps4 itp. Pracowałem i polecam!

Patrycja

@Robet, dziękuje za merytoryczną opinię. Posiadasz informacje na temat benefitów pozapłacowych w MJ Group? Co możesz powiedzieć na temat możliwości rozwoju w firmie? Czy dla pracowników organizowane są szkolenia lub kursy, podnoszące ich kwalifikacje?

Robert

Praca we Wrocławiu - bardzo dużo interesujących projektów. Możliwość rozwoju zawodowego i tym samym zwiedzania świata. Młody zespół. Imprezy integracyjne. Oczywiście, żeby tu pracować trzeba mieć odpowiednią wiedzę. Wynagrodzenie proporcjonalne do wiedzy! Pozdr

Zostaw merytoryczną opinię o MJ GROUP SP. Z O.O. - Katowice

• Jak się pracuje w MJ GROUP SP. Z O.O.?

Zobacz opinie na temat firmy MJ GROUP SP. Z O.O. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 6.

MJ GROUP SP. Z O.O.