logo Agencja Nieruchomości Tecnocasa

Kraków

Wywiadu udzieliła:
Anna Zagórska
Rzecznik Prasowy Agencja Nieruchomości Tecnocasa
Od września 2013 roku pełniąca obowiązki Rzecznika Prasowego w Agencji Nieruchomości Tecnocasa.
Agencja Nieruchomości Tecnocasa
Liczba pracowników: 100
Rok założenia: 2004

Klika słów o Anna Zagórska:

W 2008 roku ukończyła studia na kierunku filologia polska na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. W tym samym roku rozpoczęła naukę na studiach podyplomowych na Wydziale Zarządzania Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie z zakresu pośrednictwa w obrocie nieruchomościami. W grudniu 2009 roku uzyskała tytuł pośrednika w obrocie nieruchomościami, uprawniający ją do wykonywania działalności zawodowej. Pracę w firmie Tecnocasa rozpoczęła w lipcu 2009 roku. Przez dwa lata pracowała w szóstym oddziale firmy na stanowisku konsultant ds. nieruchomości.  Samodzielną działalność rozpoczęła w sierpniu 2011 roku, otwierając XII oddział Agencji Nieruchomości Tecnocasa w Krakowie. Od września 2013 roku decyzją zarządu firmy Anna Zagórska została wybrana "Rzecznikiem Prasowym" Grupy Tecnocasa w Polsce.

Tecnocasa to agencja nieruchomości, czy mogłaby Pani przybliżyć jak wygląda Państwa działalność?

Oferujemy usługi w zakresie pośrednictwa w sprzedaży, kupnie i wynajmie nieruchomości na terenie Krakowa i Warszawy. Dzięki dobrze zaplanowanej lokalizacji naszych biur mamy atrakcyjną i bogatą ofertę oraz precyzyjną wiedzę na temat aktualnej sytuacji rynkowej w poszczególnych regionach miasta.

Co zatem znajduje się w Państwa ofercie?

W naszej ofercie znajdują się głównie nieruchomości z rynku wtórnego. Jednak coraz częściej w ofercie naszego biura można znaleźć również propozycje mieszkań z rynku pierwotnego. Sprzedaż odbywa się przy współpracy z deweloperami. Przynależność do międzynarodowej grupy kapitałowej pozwala nam kompleksowo obsługiwać naszych Klientów również od strony finansowej. Przy współpracy z agencją Kiron oferujemy usługi pośrednictwa kredytowego. Dokładamy starań, aby proces aplikacji przebiegał sprawnie, a decyzje kredytowe były satysfakcjonujące dla klienta.

Na życzenie klienta opracowujemy darmową wycenę komercyjną nieruchomości. Wycenę taką prowadzimy w oparciu o praktyczną wiedzę, którą daje nam skala naszych działań. Wyniki prezentujemy w formie pisemnej wraz z oszacowaniem kosztów dodatkowych występujących w procesie sprzedaży nieruchomości.

Proszę powiedzieć klika słów na temat korzeni firmy.

Pierwszy oddział Agencji Nieruchomości Tecnocasa powstał w 1976 roku na obrzeżach Mediolanu. Celem jej założyciela, Oresta Pasqualego, było stworzenie sieci biur zlokalizowanych blisko centrów osiedlowych. Taka strategia miała zagwarantować zapewnienie najwyższej jakości usług, zwiększyć widoczność i dostępność biur oraz ułatwić bezpośredni kontakt z Klientami. Założenie zrealizowano, a do 1986 roku we Włoszech działało już 60 agencji Tecnocasa.

Chcąc zwiększyć przejrzystość sieci, Oreste Pasquali zdecydował o przyjęciu formuły franczyzy. Wyjątkowa taktyka sprawiła, że w ciągu kolejnych kilkudziesięciu lat Tecnocasa zdobyła silną pozycję na europejskim rynku nieruchomości. Obecnie grupa posiada ponad 3 tysiące oddziałów na świecie (Włochy, Hiszpania, Meksyk, Czechy, Węgry, Tajlandia, Tunezja), a od 2004 roku działa również w Polsce.

Jakimi wartościami kierują się Państwo w prowadzeniu działalności?

Fundamentalną zasadą w firmie jest docenianie czynnika ludzkiego poprzez rozwój wewnętrznego systemu awansowania młodych współpracowników. A także spójność systemu osiągnięta poprzez całkowitą unifikację wizerunku i modus operandi między wszystkimi Franczyzobiorcami Tecnocasa, bez względu na obszar ich działania.

We współpracy z klientem, Tecnocasa opiera swój system franczyzowy na kilku podstawowych zasadach, takich jak przejrzystość we współpracy, lojalność wobec klienta oraz profesjonalizm transakcji.

W jaki sposób dążą Państwo do realizacji swoich celów?

Nasz system oparliśmy przede wszystkim na podnoszeniu wiedzy i kwalifikacji współpracowników. W Tecnocasa przeprowadzane są wewnętrzne szkolenia dla początkujących jak i bardziej doświadczonych konsultantów. Nie boimy się inwestować w kadrę, staramy się podnosić ich wiedzę i umiejętności.

A jakie wymagania stawiacie przed osobami otwierającymi swoje oddziały?

Przed osobami otwierającymi swoje oddziały stawiamy wysoki próg wymagań. Każdy właściciel jest przygotowywany do wykonywania swoich obowiązków merytorycznie oraz praktycznie. Osoba, zarządzająca oddziałem musi znać proces sprzedaży nieruchomości zarówno od strony formalnej jak i praktycznej.

Na czym polega działalność promocyjna, którą oferujecie?

Naszym największym atutem jest publikacja ofert nieruchomości w gazetce nieruchomości wydawanej co półtora miesiąca w 5-tysięcznym nakładzie na każde biuro, a rozprowadzanej w poszczególnych strefach miasta. Obecnie na terenie Krakowa jest to nakład na poziomie 150 000 egzemplarzy. Dodatkowo oferujemy nieodpłatne usługi reklamowe na największych portalach branżowych oraz publikację ogłoszeń na stronie www.tecnocasa.pl. Nieruchomości najczęściej zilustrowane są profesjonalną fotografią oraz planem. Stosujemy tylko sprawdzone techniki i kanały promocji ofert.

Ważnym elementem we współpracy z klientem są okresowe sprawozdania z rozwoju sytuacji dotyczącej sprzedaży nieruchomości, podczas których analizyjemy wszystkie wizyty i komentarze potencjalnych nabywców.

Dlaczego warto korzystać z pośrednictwa agencji?

Profesjonalny pośrednik sprawdzi stan prawny i nie dopuści do nieprawidłowego, niekorzystnego dla Stron przeniesienia własności. Każde biuro nieruchomości ma obowiązek wykonywać usługę pośrednictwa w oparciu o umowę w formie pisemnej. Umowa ta powinna określać zakres wykonywanych usług przez pośrednika, jak również numer polisy ubezpieczeniowej od odpowiedzialności cywilnej. Taką samą umowę pośrednik musi podpisać z osobą sprzedającą nieruchomość. Taki stan rzeczy determinuje sprawdzenie przez pośrednika, zanim umieści ogłoszenie, stanu technicznego i prawnego nieruchomości, którą będzie promował,a bezpieczeństwo transakcji to najważniejszy element każdej sprzedaży.

Jak często przeprowadzacie Państwo rekrutacje?

Stawiamy na ciągły rozwój, co roku Tecnocasa otwiera co najmniej dwa nowe oddziały. Dlatego w naszej firmie zawsze znajdzie się miejsce dla osoby, która chciałaby nawiązać z nami współpracę i związać z Tecnocasa swój rozwój zawodowy. Osoby, które chciałby podjąć działania w branży serdecznie zapraszamy do najbliższego oddziału Tecnocasa lub przesłania swojej aplikacji na adres mailowy praca@tecnocasa.pl.

Jak wygląda proces rekrutacyjny?

Proces rekrutacji kandydatów do pracy w naszej firmie wygląda w sposób standardowy. Wszystkie osoby, które są zainteresowane podjęciem współpracy z Agencją Nieruchomości Tecnocasa prosimy o przesłanie swojej aplikacji (CV ze zdjęciem oraz listu motywacyjnego) na adres mailowy praca@tecnocasa.pl. Osoba odpowiedzialna w firmie za rekrutację, odpowiednio rozdysponowuje takie aplikacje wg aktualnego zapotrzebowania w agencji.

Proszę powiedzieć czego poszukujecie Państwo u potencjalnych pracowników?

Poszukujemy wyjątkowych osobowości, ambitnych i przedsiębiorczych współpracowników, którzy wniosą dodatkową wartość do naszej firmy. Podczas rekrutacji zwracamy uwagę na samodzielność i inicjatywę oraz umiejętność pracy w zespole. Praca w agencji nieruchomości to praca z ludźmi, dlatego ważne jest aby być zorientowanym na potrzeby Klienta.

Jeszcze raz podkreślę, że jest to ciekawa branża oraz świetne rozwiązanie dla osób, które
w przyszłości chciałyby prowadzić działalność gospodarczą na własną rękę, ale boją się tego ryzyka, które wynika z samodzielnego rzucenia się na głęboką wodę. Tutaj w przypadku jakichkolwiek trudności możemy zawsze liczyć na wsparcie grupy.

Organizują Państwo imprezy integracyjne?

Jak w każdej firmie organizujemy spotkania integracyjne pracowników. Co roku cała sieć spotyka się na międzynarodowym kongresie Tecnocasa w Pesaro we Włoszech. Jest to okazja do spotkania koleżanki czy kolegi z Włoch, Czech czy tak egzotycznego kraju jak Tajlandia albo Tunezja.

A czy odbywają się jakieś spotkania w kraju?

Na gruncie lokalnym urządzamy kolacje podsumowujące każdy trymestr, gdzie nagradzamy najlepszych współpracowników i placówki Tecnocasa.

Z czego są Państwo najbardziej dumni?

Elementem, któremu poświęcamy najwięcej uwagi to profesjonalne prowadzenie polityki personalnej. Naszym zdaniem, pracownicy to najważniejsza wartość każdej firmy. To oni tworzą i rozwijają organizację oraz nadają jej kształt.

Polityka personalna to Wasz priorytet?

W Agencji Nieruchomości Tecnocasa polityka personalna to jeden z najważniejszych elementów działalności. Jej celem jest stworzenie aktywnego i współpracującego zespołu, realizującego przyjętą strategię firmy. Wierzymy, że rozwój zawodowy jest kluczem do sukcesu – zarówno osobistego, jak i zawodowego.