Opinie o Energetyczne Centrum (Energia Dla Firm S.A.) w Warszawa

Więcej: http://biznes.interia.pl/firma/news/negocjacje-ze-sprzedawca-energii-elektrycznej,2053519,1852 http://www.magazynprzemyslowy.pl/zarzadzanie-i-rynek/Audytor-energetyczny-pomoze-obnizyc-koszty-prowadzenia-firmy,5200,1 http://inwestycje.pl/energetyka/Samorzady-oszczedzaja-miliony-zlotych-na-zakupie-taniej-energii;246854;0.html

Branże: Handel, dystrybucja i przesył energii elektrycznej

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Energia Dla Firm S.A. w Warszawa

Agnieszka

@Robson @piter piszecie, że Energia dla firm dba o swoich pracowników. To ważna informacja dla osób, które zastanawiają się nad dołączeniem do firmy. Możecie powiedzieć o tym coś więcej? Na jakie możliwości rozwoju mogą liczyć pracownicy? Jakie szkolenia organizuje pracodawca? Takie dodatkowe informacje będą bardzo pomocne dla osób, które obecnie są w trakcie szukania nowego miejsca pracy.

Agaton
@Agnieszka

Dostaniesz 3 koła podstawy, prowizję w ratach, auto służbowe (Fabia albo Octawia). Rozwój??? Może jak będziesz super handlowcem to dostaniesz szansę zostać jakimś kierownikiem (ale nie liczyłbym na to). O szkoleniach zapomnij, bo nie ma takiego działu w firmie. Kiedyś mieli szkolenia wstępne (fajny zespół szkoleniowy - pozdrawiam Marka, Marka i Artura jeśli jeszcze tam pracują). Kiedyś było duże wsparcie trenerów i managerów. Zobacz ile razy pojawiło się kiedyś, a ja nie tak dawno jestem po za strukturami.

Laura
@Agaton

Poszkodowany- to dlaczego wasze oferty są znacznie droższe od rynkowych

Wasz Ex

Współpracowałem z różnymi firmami, ale takiego syfu jak tam nie spotkałem nigdzie. Nie wiem na jakiej zasadzie to funkcjonuje i jeszcze się nie rozpadło. Chaos, problemy z płynnością, itp. I ten ich właściciel, który kreuje się na guru, mówi o jakichś zasadach, turkusowych organizacjach podczas gdy w jego firmach można spotkać wszystko co najgorsze. Od kilku lat próbuje to sprzedać, a nikt tego nie chcę więc to też świadczy o tym co tam się w środku kryje. Popytajcie na mieście ludzi, to wam powiedzą jaka jest prawda. Tu nie ma co szukać opinii, bo je kasują, chociaż widzę, że dwie ostatnie nieprzychylne wiszą - zobaczymy jak będzie z moją.

Świr Antoni

Ale w koło jest wesoło, człowiek w pracy małpa w zoo :) Jest świetnie, a wszyscy którzy plują jadem to nie ludzie to wilki :) Taki gorszy sort, a nawet zdradzieckie mordy!!! I to jest moja opinia, która zapewne zostanie skasowana, ale niech tam :)

handlowiec

Od początku jasne zasady. Szkolenia są, wypłaty na czas. No i oferta cenowo przyzwoita, więc nie jest trudno znaleźć klienta. Nie szukam innej roboty, bo mi warunki odpowiadają.

Przedstawiciel Handlowy

Opisuje pracę Energia dla domu w Warszawie. Rozmowa z menedżerem. Podstawa 1800 netto pod warunkiem, że podpisze się średnio jedną umowę dziennie. Prowizje zależne od podpisanych umów (czasami 50 zł, czasami 400 zł) i dodatki za wyniki. Umowa zlecenie. Drugi etap rekrutacji w terenie. Poranne spotkanie wszystkich przedstawicieli w formie szkolenia i ćwiczeń "zacieśniających więzi" (bardzo fajne, sympatyczna atmosfera). Praca w dwie osoby. Nie dostaje się samochodu na początek. Bardziej doświadczeni jeżdzą różnymi w zależności od tygodniowych wyników (od Upi po nową insignie). Praca polega na chodzeniu od domu do domu po wyznaczonym terenie i podpisywanie umów na energie. Bardzo szybko rozwijająca się firma.

Banalne, podstawowe pytania dotyczące doświadczenia, preferowanego wyróżnienia (awans czy podwyżka).

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Inżynier budowy
Międzywodzie
Gryfbud Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Elektromonter ds. pomiarów elektroenergetycznych
Przedsiębiorstwo Portowe Sieć Sp. z o.o.
MAKI

Pracuję w firmie od prawie 4 lat i nie zamienię jej na żadną inną nawet z wyższą pozornie prowizją. Dzięki EDF poznałem inny komfort życia co daje mi swobodę zaplanowania wydatków. Firma sprawiedliwie podchodzi do pracowników , a podnosząc prowizje daje duże możliwości rozwoju i stabilizacji. Byli pracownicy zawsze będą mówili źle o EDF chwaląc się ile to dzisiaj zarabiają. Popatrzmy na tych co wrócili ponownie do EDF . Uważam , że EDF jest uczciwym pracodawcą i gorąco polecam.

Kacper Z.

Ta praca to trochę taki skok na głęboką wodę był dla mnie. Wcześniej raczej w małych lokalnych firmach się zatrzymywałem. Ale tutaj normalna umowa, nie goni pełno deadline nie do osiągnięcia, praca w normalnych godzinach. Może dla mnie to lekkie utrudnienie, bo niestety muszę dojeżdżać kawałek do pracy, ale inne plusy to rekompensują.

Norbert

Pracuje w firmie dopiero 2 miesiąc i jak na razie wszytko jest w porządku. Warunki mogłyby być trochę lepsze ale jak na ten czas mi odpowiadają, pensja też. Zawsze na czas jest. Ludzie sympatyczni pracują . Wiadomo na początku człowiek wszystkiego nie wie ale można było się dopytać

DawidD

Trzeba co prawda mieć indywidualne podejście do klienta, ale jak to w handlu, tym bardziej jeśli ma się premie od wykonanej pracy. Ja jestem zadowolony, 3 miesiące dopiero u nich pracuję ale i pensja na czas i na początku mogłem liczyć na pomoc od przełożonego

Obecny pracownik

Dla chcącego nie ma nic trudnego. Wszyscy doskonale znamy to powiedzenie. Praca w firmie Energia dla firm nie jest bardzo skomplikowana, do tego są szkolenia więc wystarczą chęci a z całą pewnością będą zadowoleni.

patryk

Pracowałem w różnych branżach jako handlowiec, więc mam porównanie, a akurat w Energii dla Firm nie ma się do czego przyczepić. Nikt cię nie rzuca na głęboką wodę, bo szkolenia są dosyć intensywne. Jeśli ktoś ma chęci i predyspozycje, ma szansę awansować, więc nie trzeba się martwić, że człowiek będzie tkwił w jednym stanowisku 5 lat czy więcej. Pensja też jest spoko. Jak się wysilasz to zarobisz.

Malina

Widzę, że firma Energia dla firm nie ma zupełnie nowych ofert pracy. Pełne zaskoczenie czyli jest dobrze!!!

Olga

Cześć wszystkim, mam pytanie. W przyszłym tygodniu mam spotkanie o pracę w tej firmie. W piątek rozmawiałam z kobietą z HR, ale zapomniałam dopytać o jedną kwestie. Nie chce czekać w niepewności do spotkania. Może ktoś z Was będzie wiedział. W ogłoszeniu na przedstawiciela handlowego jest napisane „zatrudnienie na podstawie umowy o pracę lub innej formy zatrudnienia”, jak myślicie, czy będę mogła świadczyć dla nich usługi jako firma? Prowadzę jednoosobowa działalność i mam leasing na samochód. Dlatego nie chce wchodzić na umowę o pracy tylko kontynuować działalność. Jeżeli ktoś coś wie, to będę wdzięczna za info. Pozdrawiam, Olga.

J.S.
@Olga

Olga, no stres, na pewno się dogadasz, zwłaszcza, że ja byłem całe życie na umowie o pracę, a w tej firmie pracuje na działalności. Tak doradzili mi znajomi i dobrze zrobiłem, dla mnie plus jest taki, że mogę robić sobie koszty i zawsze mam więcej w kieszeni, bo odliczę sobie VAT i podatek. Także na pewno uda Ci się dogadać.

Sympatyk

Jak człowiek ma dobre nastawienie to zawsze będzie mu dobrze, powodzenia.

@Sympatyk

Też tak uważam, nastawienie i pracowitość to część sukcesu. Powodzenia - nie dziękuję ????

Jestem w firmie od niedawna. Przed rozpoczęciem pracy zaglądałem na różne fora, trafiłem też tu. Poczytałem, nie komentowałem ponieważ nie miałem opinii. Na rozmowie firma mi się spodobała, warunki zatrudnienia też, także przyjąłem ofertę. Teraz po kilku tygodniach mam pewne przemyślenia. Powiem krótko, dobre miejsce dla ludzi, którzy chcą się rozwijać i zarabiać. Szkolenia są fajne i bardzo pomocne. Teraz widzę, że wiele wpisów tu, to tylko hejt tych, którzy hejtują wszystko i wszystkich :) A takim ludziom nigdy nie dogodzisz.

Obecny pracownik

Energia dla firm stwarza możliwości pracy i ciągłego rozwoju i tyle mam do powiedzenia

Agnieszka

@Syrenka Waw @poirytowanydziękuję za wyjaśnienie. Kwestia możliwości rozwoju jest jedną z ważniejszych przy szukaniu nowego miejsca pracy. To na pewno ważna informacja, że w Energia dla firm S.A. jest taka możliwość.

...

Spokojnie, przecież nikt nie mówi, że nie masz prawa do wyrażania swoich opinii ;) Chodzi tylko o to, że z pewnymi kwestiami trudno się zgodzić. W firmie są organizowane szkolenia i sam brałem w nich udział – swoją drogą są one w porządku – merytoryczne i myślę, że każdy coś z nich wyciągnie. Co do kwestii bycia kierownikiem. Nie każdy nadaje się do bycia nim. Ta osoba oprócz kompetencji zawodowych musi być charyzmatyczna i potrafić zjednoczyć sobie ludzi, pokazać im kierunek, zaangażować i zmotywować ich. To nie jest łatwe zadanie. Poza tym nie wszyscy maja takie aspiracje i potrzebę być na stanowisku kierowniczy, co wiąże się z duża odpowiedzialnością, a nie tylko z błyskiem fleszy ;)

poirytowany

Najbardziej irytujące jest czytanie takich opinii byłych pracowników, którzy wszystko wiedzą mimo, że naprawdę dawno są już poza strukturami, skoro nie wiedzą, czy Marek, Marek i Artur jeszcze pracują ???? Szkolenia odbywają się kilka razy w tygodniu, coachingi indywidualne i grupowe nawet 10 razy w miesiącu, w ostatni piątek w Warszawie było szkolenie sprzedażowe dla Regionu 4, w poniedziałek było szkolenie sprzedażowe dla Regionu 3 we Wrocławiu … w przeciągu ostatnich ośmiu miesięcy to było blisko 100 dni szkoleniowych. Co do zasady szkolenia odbywają się w każdy poniedziałek, środę i piątek … Kierownikiem może zostać każdy pod warunkiem, że przekracza realizację planu, jest lepszy od innych i potrafi zbudować grupę sprzedażą … masz rację, nie wszyscy na to mogą liczyć, jak to w życiu, nie ma nic za darmo i na wszystko trzeba zapracować …

Agaton
@poirytowany

Czemu się tak poirytowałeś?? Czy napisanie swojej opinii zarezerwowane jest tylko dla aktualnie pracujących??? Ja wyraziłem swoją opinię, bo mam do niej prawo :) Co tak zabolało w moim poście? Z firmą rozstałem się nie tak dawno i mogę porównać to co było z tym co jest aktualnie. Tak na marginesie to nie ilość dni szkoleniowych jest ważna. Bo można mieć i 150 dni tylko jaka jest w tym jakość??? I skoro poruszyłeś ten temat to popatrz na wyniki jakie były choćby rok temu do tego co jest aktualnie i sam sobie odpowiesz na pytanie co do jakości szkleń :) Jeśli zaś mowa o stanowisku kierowniczym to nic złego nie napisałem. Prawda jest taka, że nie w każdym regionie można kierownikiem zostać bo po prostu nie ma ludzi do pracy (o powodach nie będę pisał). P.S post pewnie się nie pojawi bo cenzor zadziała :) pozdrawiam

Syrenka Waw
@poirytowany

Zgadzam się, przypadków awansu na kierownika mieliśmy przynajmniej kilka w tym roku. Najlepsi na pewno są doceniani, teraz mamy dla chętnych wyjazd na szkolenie do Czech, na początku roku szykuje się wyjazd za granice dla 15 najlepszych. Narzekać i krytykować zawsze jest łatwo, ale niewiele z tego wynika.

Cenzor

Przecież nikt nie chce zmieniać rzeczywistości tylko piszemy co słychać na rynku pracy. A dzieje sie na nim sporo co pewnie wiesz. Energia dla firm też musi mieć na uwadze sytuację żeby nie stracić pracowników.

Ktoś
@Cenzor

oj Cenzor... firma zawsze zmieniała rzeczywistość. Chyba że jesteś z tak krótkim stażem, że o tym nie wiesz.

Te firmy, którym bardzo brakuje dobrych pracowników już zaczynają dawać podwyżki. Generalnie brakuje ludzi do pracy. Ale faktycznie dodatkowym problemem jest brak dobrych pracowników!! Myślę, że jak będą dobre płace to zmobilizuje bardziej dobrych pracowników.

Sprzedawca
@pracownik

Wszędzie brakuje ludzi. Jasne, że cały czas dochodzą nowe osoby i te dobre są zawsze mile widziane. A nowy system płacowy wprowadzony w sierpniu na pewno ściągnie dobrych ludzi. Ja polecam przekonać się osobiście.

Zostaw merytoryczną opinię o Energia Dla Firm S.A. - Warszawa

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Energia Dla Firm S.A.?

Kandydaci do pracy w Energia Dla Firm S.A. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Energia Dla Firm S.A.
2.5/5 Na podstawie 376 ocen.

Energia Dla Firm S.A.