Early Stage

Opinie o Early Stage

anonim 2009-06-03 21:20:01
Szkoła rewelacyjna!!!
baletnica 2009-08-17 16:26:35
Szkoła językowa inna niż wszystkie - lepsza! Świetna - w opinii rodzica, a lektorzy też wyglądają na zadowolonych. Godna polecenia.
kowal 2014-07-15 14:17:51
ale co jest rewelacyjnego w tej szkole te 90 minutowe lekcje?
to jakiś fenomen!
dzieciaki w szkole nie wytrzymują 45 minutowej lekcji a tu proszę
lekcja 90 minutowa :(
co te dzieciaki robią na tej lekcji przez 90minut że dają radę wytrzymac?
czy te dzieci się uczą ?
należało by sprzedać licencję i nauczyć MEN jak tak skutecznie uczyć,
jestem bardzo ciekawy jak to możliwe, kto to wymyślił,
ale jak zostało kupione przez społeczeństwo to chyba musi działać :)
w mojej głowie się to nie mieści
lektorka 2014-09-23 15:13:35
co dzieci robią przez 90 minut? rysują, kolorują, wycinają...jak to ma się do nauki języka? Nijak. 45 minut nauki + 45 minut rysowania za ktore placisz
ktoś 2015-03-31 23:35:38
rysują , kolorują , wycinają..... to nie zajęcia plastyki tylko nauka języka. Tylko ktoś kto uczy bądź uczył się sam w mało wymagającej od uczniów szkole mógł napisać coś takiego, ... 45cio minutowe wycinanie i malowanie na zajęciach języka obcego wynika tylko z lenistwa lektora. Dzieci w Early Stage mają idealnie dopasowane aktywności do zajęć i wcale się nie nudzą. Czas mija tak szybko, że zawsze na koniec zajęć są zdziwione, że lekcja już minęła i wcale nie są chętne żeby opuszczać salę. Więc proponowałabym aby osoby, które nie mają pojęcia o tym jak pracuje się w tej szkole nie wydawały negatywnych opinii.
Lektorka 2015-05-06 07:54:54
Nauczyciele nie sá zadowoleni, bo odwalajà robote xa siebie- uczàc, sektetariat - sà zuszani do korespondenci z rodzicami, wysyłania info o wszystkim co robià np. Kim jest dziecko w przedstawieniu do każdego rodzica, nagrywania teledysku by opublikować na stronie i robiç sztucznà promocje, na 70 minutowych zajèciach z 7 latkami , ktòrych rodzice nie wyrażaja na to zgody na nagrywanie. Żałosne...
AnetaK 2015-08-29 18:17:22
żałosne?! o niee, sama jestem tam lektorką i moja córka chodzi do innej filii na zajęcia w Early Stage. jest bardzo zadowolona, a my zauważylismy po roku ogromne postepy w jej angielskim!
jako lektor powiem tyle - mnóstwo szkolen, rozwoj i swietna metoda!
Niezadowolona lektorka 2016-02-07 17:28:39
Jako lektor pracujący kiedyś w Early Stage, zdecydowanie nie polecam, szczególnie jeśli związanym się jest z jakąś inną firmą w tym czasie (a tak zdarza się często, bo lektorzy muszą prowadzić własną działalność). Mimo kilku/kilkunastu/kilkudziesięciu godzin zajęć w tygodniu, jest to praca na cały etat. Rodzicom podaje się maila lektora i telefon do niego. Jak tylko jakiegoś dziecka nie ma, automatycznie dostaje się prośbę o podanie prac domowych, tego co działo się na zajęciach. Przy dziesięciu grupach (czyli 20 lekcjach w tygodniu), odpisuje się minimum na 20 maili w tygodniu, odbiera się liczne telefony. W umowie zastrzeżone jest, że lektor na maile musi odpowiadać i ma na to 48 h, inaczej nie wywiązuje się z warunków umowy. Ponadto raz w semestrze lektor przygotowuje z grupami przedstawienie (dla każdego dziecka wycina maskę oraz szykuje dekoracje ogólnie do sztuki). To dzieje się bezpłatnie, ponieważ lektor jest opłacany za godziny zajęć, a nie przedstawienia. Tak, żeby rodzice nie narzekali na to, że ich dzieci wycinają zbyt dużo na zajęciach, lektor wszystko wyciąć musi w domu. 10grup*10dzieci w każdej*2 zajęcia w tygodniu. Można mieć mniej więcej pogląd na to ile prac plastycznych (poza faktycznym nauczaniem nas czeka). Piszę to, żeby przestrzec osoby chętne do zatrudniania się w tej firmie. Pozornie miła atmosfera podczas rekrutacji kończy się, gdy jakiś rodzic zadzwoni do szkoły z pytaniem dlaczego lektorka nie odpisała na maila. Obecnie uczę maturzystów tych po Early Stage, jak i tych którzy ze szkołą nie mieli do czynienia. Różnicy w ich poziomie angielskiego brak.
kalina 2016-02-16 18:11:58
do Niezadowolonej lektorki: z tego, co piszesz to pozwoliłaś rodzicom sobie wejść na głowę. Wystarczyło ustalić w jakich godzinach jesteś dostępna pod telefonem i że w razie nieobecności dziecko powinno dowiedzieć się co było na lekcji od kolegi z grupy (tak jak w normalnej szkole).10 grup to rzeczywiście bardzo dużo + jeszcze inna szkoła? to już baaardzo dużo - chyba dlatego nie dawałaś rady. Jeśli przygotowywałaś dekoracje do przedstawienia i wystawiałaś je z dziećmi - należało Ci się dodatkowe wynagrodzenie - o tym też jest w umowie, o czym już nie wspominasz. Co do poziomu maturzystów nie jestem zdziwiona - będąc tak uprzedzoną do szkoły można napisać przecież wszystko.
Iza 2016-03-30 08:14:31
Jestem matką dziecka, które uczy się w Early Stage juz 4-ty rok we Wrocławiu. Zaczął mając 7 lat. I wszystkim mowie, że WARTO wydac pieniądze na nauke w tej szkole. Przez rok moje dziecko uczyło się w innej szkole. To była porażka. Przez rok dziecko niewiele się nauczyło, a na zajęciach sie nudziło. W early Stage nauka jest intensywna, ale dzięki dodatkowym formom aktywności zajęcia sa ciekawe, nauka łatwiej przychodzi. I zajęcia nie są za długie. Też się na początku bałam, czy dziecko da radę tyle czasu wytrzymać. Nigdy nie było z tym problemów. Dodam tylko, że moje dziecko jest bardzo uzdolnione językowo, więc mogą się zdarzyć dzieci, dla których ten kurs będzie za intensywny. Ja byłam w szoku, jak zobaczyłam ile słów rocznie dzieko sie nauczyło! Nauczyło, nie przerobiło. Zaletą nauki w EARly Stage jest to, że niewiele zależy od lektora, bo scenariusz zajęć jest gotowy, a lektorzy są przeszkoleni, jak go realizować. Oczywiście jest zawsze czynnik ludzki, więc zdarza się, że dziecku lektor nie będzie odpowiadał. Ale naprawdę warto spróbować. No i dużą zaletą Early Stage jest to, że ma doświadczonych lektorów. W innych firmach zajęcia prowadzą studenci (sama tego doświadczyłam), którzy często mają problem nawet z dyscypliną na zajęciach, bo nie mają doświadczenia w pracy z dziećmi.
lektorka 2016-04-10 18:19:44
Jaka umowa o pracę? W Early Stage? Nigdy w życiu :(
kinia 2016-04-14 14:45:06
Mój syn chodzi do filii w pod Warszawą , jest bardzo zadowolony i ma bogaty zasób słownictwa ,potrafi klecić zdania ( w swojej klasie w podstawówce jako jedyny ma szóstkę na semestr . Jest co najmniej o 2 semestry do przodu w stosunku do tego ,czego uczą w szkole powszechnej
pozytywna 2016-07-04 15:46:29
Witam,
pracowałam przez kilka lat jako lektorka w Early Satge w Warszawie w dzielnicy Rembertów. Polecam jako pracodawce. Wynagrodzenie uczciwe, jest system podwyżek, pieniądze na czas, niema odwoływań jak w innych szkołach. Szkoła dba o standarty, atmosfera pracy:) Wszystkie materiały zapewnia szkołą, regularne szkolenia równierz, cały czas coś się dzieje pozytywnego, dyrekcja bardzo miła, rodzice i dzieci mają pozytywne nastawienie do nauki, szkoły i lektora:)
Była współpracowniczka ES 2016-08-21 16:54:36
Do prac plastycznych zaganiani są wszyscy, niezależnie, czy to lektor, czy ktoś z administracji. Ma wycinać mnóstwo jesiennych liści i walentynkowych serduszek niezależnie od tego, czy należy to do jego obowiązków i jest w umowie, czy nie. A jeśli wycinasz za mało lub za wolno, bo np. zajmujesz się tymi obowiązkami, które rzeczywiście masz w umowie, to lądujesz na dywaniku. Przy takiej ilości prac plastycznych i dekoracji dziwię się, że nie zatrudniają nikogo stricte do takich właśnie robót.
Early Stage 2016-08-22 16:30:15 [pracodawca]
Rzeczywiście pracownicy administracyjni wspierają nas często w dbaniu o wystrój szkoły i mają to ujęte w obowiązkach jako "dodatkowe prace bieżące". Takie zadania nie różnią się zasadniczo od np. kserowania dokumentów, wkładania papieru do drukarki etc. Czasami trzeba skserować więcej dokumentów a czasami wyciąć więcej liści – na tym polega specyfika pracy w szkole dla dzieci. Lektorzy natomiast w czasie zajęć robią z dziećmi ciekawe projekty plastyczno-językowe (które nigdy nie sprowadzają się do bezcelowego kolorowania czy wycinania - zawsze mają cel językowy). Do obowiązków lektora nie należy i nigdy nie należało wycinanie ozdób.
Karol 2016-09-10 09:59:23
Pracowałem w Early Stage przez 2 lata, sam się dziwie, że tyle wytrzymałem. Wynagrodzenie jest dosc wysokie jak na szkoły językowe, ale nie wymierne do tego ile trzeba poświecić pracy w przygotowania. Teoretycznie zarobisz 60 zł za 60 min, ale w domu spędzasz przynajmniej godzinę na przygotowanie każdych zajęć, wiec wychodzi 30 h na godzinę a czasem i mniej. Ciagle pisanie raportów do rodziców, wycinanie, przygotowywanie gier i zabaw, sprawdzanie ogromnej ilości testów i kartkówek, kilka hospitacji i ciągła kontrola. Nie polecam pracy tam, są jak sekta.
Early Stage 2016-09-13 15:35:59 [pracodawca]
Praca nauczyciela zawsze wiąże się z koniecznością przygotowania do lekcji. Niezależnie od tego czy jest to praca w Early Stage, innej szkole językowej, czy szkole publicznej nauczyciel powinien przychodzić na lekcję dobrze do niej przygotowany. Podczas rekrutacji jasno komunikujemy to kandydatom. Oczywiście to, ile czasu lektorowi zajmie przygotowanie się do lekcji w dużej mierze zależy od jego organizacji pracy i pomysłowości.

Nauczyciele w naszej szkole otrzymują wszystkie narzędzia niezbędne do dobrego przygotowania się do lekcji i realizacji założonego materiału, co pozwala znacząco skrócić czas, który muszą poświecić w domu . Lektor ma dostęp do dodatkowych materiałów online. Wystarczy je wydrukować przed lekcją.

Praca z dziećmi wymaga stosowania wielu różnorodnych technik, które wywołają zainteresowanie uczniów. Na szkoleniach dzielimy się wiedzą i doświadczeniem, aby wspierać lektorów i pokazywać im wypracowane przez lata pracy w klasie sposoby na ciekawe przekazywanie wiedzy.

Hospitacje lekcji mają na celu wsparcie lektora, a nie jego kontrolę. Metodyk wnikliwie analizuje wszystkie obszary i wskazuje ścieżki doskonalenia. Jest to wyraz dbałości o jakość nauczania oraz rozwój pracownika.

Early Stage to szkoła,w której pracują pasjonaci języka angielskiego i nauczania dzieci . Pasja ta daje niezwykłą energię - mamy nadzieję jednak, że do sekty nam daleko :-))
kobieta 2016-09-23 12:33:47
Nauczaja poprawnie. Lektorzy zmieniają się często co rok bądź co pol roku z info do rodzicow ze mało placa. Nie sa kontaktowi dyrektorzy. Ty płacisz a oni wymagają a czy nie powinno byz ja place ja wymagam ? Nie polecam.
były pracownik 2016-09-25 10:10:19
Bardzo proszę o nazwę fili w której dają umowę o pracę bo z tego co wiem wszyscy lektorzy, poza studentami na umowach zlecenie, funkcjonują na własnej działalności. Szkolenia dotyczą lektorów i kadry menadżerskiej. Opiekunów i administracji raczej nie. Jeśli ktoś bierze sobie 10 grup na głowę jest szaleńcem i ten kto się na to zgadza również. Asertywność i dystans do pozornie miłej atmosfery są wskazane aby przetrwać, gdyż panują warunki bezwzględnej korporacji i to na dodatek po polsku.
lektorka 2016-09-27 08:21:02
Ja też pracowałam w ES – po kilku latach pracy dostałam 10 grup i ogarniałam. Jak masz kilka na tym samym poziomie, to da się to zrobić. W mojej filii był super metodyk, który zawsze pomagał. Nie było łatwo – fakt, to ogrom pracy. Umowy o pracę nie ma (chyba że coś się zmieniło od zeszłego roku), ale to chyba norma w branży. Za to w ES stawki są ekstra i jak masz te 10 grup to możesz sporo zarobić. W mojej filii atmosfera była bardzo spoko – młodzi, fajni ludzie.
3er 2016-09-27 11:24:51
@ial masz na myśli nauczyciela/ lekotra jezyka angielskiego? wlasnie powiem Ci ze widze ze w wielu miastach teraz takiej ososby szukają i ja się zastanwiam jak to tutaj wygalda rozmowa kwalifikacyjna na takim wlasnie stanowusku i czy robia jakies testy?
ktos 2016-11-05 16:25:05
Dziwie sie, ja nie polecam... moja rozmowa z osoba decyzyjna dot. pracy jako lektor przebiegla w niemilej atmosferze... dzwoni kobieta z afera, ze na maila nie odpowiedzi nie ma... i za chwile pyta, czy chce te grupy czy nie. powodzenia w szukaniu lektorow z takim nastawieniem.
nick 2016-11-14 00:18:39
za obecnosc na przedstawieniu tylko placa, a nie za to, ze przygotowujesz maski i inne pierdoly... to robisz ZA DARMO!!!!!!!!
nela 2016-11-15 10:34:18
Czyli tak jak w każdej szkole (publicznej też) - przygotowanie do zajęć, sprawdzanie klasówek, etc. nie jest dodatkowo płatne. To chyba zupełnie normalne... Jak opracowujesz sprawdzian dla dorosłych to chyba też nikt Ci nie płaci za ten czas, tylko za samo przeprowadzenie sprawdzianu podczas zajęć. Praca z dziećmi wymaga innego rodzaju przygotowań po prostu.
była lektorka. 2016-11-21 12:05:49
ja również NIE POLECAM !!!! Nie tylko ja ale i dużo innych lektorów odeszło. Szkoła przywiązuje wagę do dużej liczby dzieci , średnio do poziomu nauczania . Faktycznie, żeby czas szybciej leciał dzieci rysowały i wycinały...
Teacherka 2016-11-22 20:32:53
Jestem bardzo zadowolona. To mój pierwszy rok w Early i jestem pod mega wrażeniem. Według mnie szkoła dba przede wszystkim o jakość nauczania. Jeszcze nigdy w żadnej szkole nie miałam takiej możliwości rozwoju. Co weekend są organizowane szkolenia dla chętnych nauczycieli. Z drugiej strony czuję, że jako pracownik jestem słuchana i traktowana poważnie. Jedno jest pewne - to szkoła dla osob, ktore lubią pracę z dziećmi i wiążą z tym swoje ambicje i ktore po prostu chcą pracować, rozwijać sie etc. Polecam!
opi 2016-12-05 22:55:22
Na plus: metoda, zarobki, to, że lektor i dzieci nie nudzą się podczas zajęć, ciekawe materiały, wsparcie metodyczne
Na minus: czasami za dużo wszystkiego naraz, atmosfera jak w korporacji, zbyt wygórowane wymagania(dzieci są różne i nie zawsze da się zdążyć z materiałem)
chuda 2016-12-06 18:03:22
Zanim zaczęłam pracę w Early Stage słyszałam mnóstwo dobrych opinii i wszystkie się potwierdziły. To jest szkoła dla mnie, czyli dla kogoś kto uwielbia uczyć :) Na każdej lekcji z dumą obserwuję, ile moi uczniowie się nauczyli - metoda jest świetna - super materiały, super program!
Niektórzy piszą, że lektor musi dużo przygotowywać, że praca jest wymagająca. Jeśli chcemy mieć dobrą lekcję, to musimy się do niej przygotować, niezależenie od szkoły. Współczuję uczniom tych lektorów, którzy chodzą na lekcję bez przygotowania ...
Zostaw swoją opinię o Early Stage - Warszawa
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Early Stage