Opinie o RST SP. Z O.O. SP.K. w Świdnica

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie RST SP. Z O.O. SP.K.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w RST SP. Z O.O. SP.K. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o RST SP. Z O.O. SP.K. w Świdnica

GP

Nigdy nie spotkałem w jednym miejscu tylu nieszczerych, fałszywych i zapatrzonych w siebie ludzi. Wydaje się, że jest to odgórny problem, być może kadra zarządzająca uznaje taki zbiór cech za pozytyw - nie wyglądad to na przypadek. Ogólnie atmosfera korporacji z mnóstwem coachingowej gadki.

hui
@GP

I jeszcze mają bardzo ciekawe oferty pracy jak devsecops i stawka 100pln/h. Hahaha

Firma swoim funkcjonowaniem przywołuje na myśl tego robotnika z kawału, który na pytanie dlaczego ciągle jeździ z pustymi taczkami odpowiada "Panie, taki za**, że nie ma kiedy załadować". Absurdalne, oderwane od rzeczywistości pomysły na biznes i 1 zewnętrzny klient, który sieje terror. Większość osób tam pracujących to osoby bez talentu i aspiracji, by dostać się do lepszej firmy. Wśród wysoko postawionych deweloperów można znaleźć osoby, które od skończenia szkoły średniej 10 lat temu nie pracowały w żadnej innej firmie i co za tym idzie nie mają pojęcia o rynkowych standardach, mają też średnie rozeznanie w tym co się dzieje w technologii. Wisienką na tym niesmacznym torcie jest ignorancja i niechęć do zmian, a także rozliczanie deweloperów z niedotrzymanych estymat.

Witold
@Jaaa

Jakie benefity ci obcięli? Aż tak oszczędzają na pracownikach? Nie ma kierownika których ogarnąłby ten chaos o którym piszesz? Przecież ktoś musi rozliczać ludzi z tego co robią i czy to przynosi zyski, nie?

Jaki jest wkład kierownictwa RST SP. Z O.O. SP.K. w budowanie dobrej atmosfery wśród pracowników?

Honorata
@RST Software Masters

I w jaki sposób dbacie o tę atmosferę wewnątrz firmy? :)

Mitologia bez endu Nowy wpis

Coś, bez wątpienia się skończyło. Do końca tego fantastycznego skądinąd okresu przyczyniło się wiele osób i wiele sytuacji. Dziś słowa obiecuję, wierzę, ufam, rozumiem - nie mają tu żadnego pokrycia i sensu, Te wpisy również nie mają sensu, bo nikt na nie nie odpowie. Dziś czuję poczucie straty, żalu i niezrozumienia i wciąż nie wiem, jak może zależeć zwykłym pracownikom bardziej, niż ludziom, którzy odpowiadają za firmę i pracowników. To miejsce straciło duszę i nie da się przejść obok tego obojętnie. Pewnych osób, pewnych umiejętności po prostu nie da się zastąpić. To trochę jak z Ikarem, który chciał lecieć zbyt wysoko, nikogo nie słuchał. W końcu słońce roztopiło wosk w piórach.

asdf Nowy wpis
@Mitologia bez endu

jak na dyrektora biorą po znajomości cynika który robił całe poprzednie życie jako administrator systemów i gość od wszystkiego to co się dziwisz że tam jest jak jest???

Klarysa Nowy wpis

Ta stawka 13 tys na software testera to jaki poziom, juniorski? Pytam poważnie, bo oczekiwałabym trochę więcej jeśli to byłby senior, a w sumie to za wiele się nie dowiedziałam z tej oferty odnośnie struktury, może państwo tu coś powiedzą.

xxx Nowy wpis

Hej widziałem ze szukają Software Testera do pracy przy projekcie dla brytyjskiego klienta. Będę aplikował, ale chciałbym się upewnić czy 100% zdalna praca wchodzi w grę? Nie chce żeby się potem okazało ze to hybryda, bo z tego co czytałem w ofercie to można nawet stacjonarnie z biura pracować.

Dzień dobry, mniej więcej przejrzałam wątek i jestem trochę przerazona tym co piszecie o atmosferze.. dajcie znać, czy w dziale sprzedaży i obsługi klienta również to wygląda podobnie, czy może jest ciut lepiej. W ogóle wpadło mi w ręce starsze ogłoszenie dla Specjalisty, i firma porponowała wynagrodzenie składające się z podstawy w wysokości 4500 – 5500 zł brutto + premia od wyników. Mając doświadczenie w sprzedaży myślicie że będę mogła liczyć na w miarę porządne te premie, czy raczej nie ma się co nastawiać. Chodzi mi o realizacje planu srzedazowego

Firma RST SP. Z O.O. SP.K. prowadziła rekrutację na stanowisko Księgowa / Księgowy. Czy brałeś w niej udział? Możesz opowiedzieć innym o tym, jak było. Czy przebieg rozmowy odpowiadał Twoim potrzebom? Podziel się swoją opinią z innymi.
logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Administrator Systemów Linux
PN standard Sp. z o.o.
Zasmucony

Moje doświadczenia związane z tą firmą są niestety również negatywne. Atmosfera w miejscu pracy jest zatrważająco niezdrowa ze względu na obecność właśnie (usunięte przez administratora) Co gorsza, podejście do problemu zdaje się być hipokrytyczne. Mimo deklarowanej otwartości i komunikacji, rzeczywistość jest zupełnie odmienna – brak skutecznych działań w kierunku rozwiązania problemu. Niestety, sytuacja pogarsza się przez układy i wzajemne przychylności, co skutkuje tym, że niektóre osoby działają bezkarnie. Brak odpowiedzialności za działania i brak sankcji sprawiają, że klimat w firmie staje się toksyczny, a uczciwi pracownicy są pozostawieni na pastwę trudnych warunków. Mam nadzieję, że ta opinia zostanie potraktowana jako wezwanie do rzetelnego zbadania problemu (usunięte przez administratora) w firmie i podjęcia konkretnych kroków w celu poprawy warunków pracy i atmosfery między pracownikami.

Pyra

Dzień dobry. Ten temat już był poruszany tutaj przez moich poprzedników. Nie widzę nigdzie odpowiedzi. W jaki sposób pracownicy są zabezpieczeni przed działaniem mobbingu, gdzie mogą zgłaszać takie sytuacje i komu oraz jakie kroki podejmuje firma w celu ochrony pracowników przed mobbingiem. Z wdzięcznością oczekuje na odpowiedź na to pytanie. Głównie interesuje mnie sytuacja w której (usunięte przez administratora) dotyczyłby osoby na wysokim stanowisku, jak pomagacie pracownikom w takich sytuacjach. Kto pomaga im i dba o ich prawa i bezpieczeństwo.

Nie ma czegos takiego
@Pyra

Pewnie zaraz dostaniesz tu odp z hru, ze kazdy zespol ma opiekuna i zeby tam zglaszac itp. To prawda, ze kazdy zespol ma opiekuna, jednak to nie chroni przed mobbingiem. Mozna sobie zglaszac, ale hry nie sa w stanie tak na prawde nic zrobic. Pewne osoby, mimo swojego zachowania sa niestety chronione w tej firmie, co przekresla wszystkie wartosci, wypisane tu i tam.

O
@Nie ma czegos takiego

Niestety zgadzam się z chronieniem osób z zaburzonym systemem wartości. Nie każdy zespół ma opiekuna HR to warto doprecyzowac.

xD
@O

cały sztab ludzi już pracuje nad poprawnie polityczną odpowiedzią. Opiekun HR w niektórych zespołach to fikcja i rozczarowanie....a Pani dyrektor z przeszłością w firmie ochroniarsko-sprzatajacej dalej będzie wyładowywać swoje frustrację i niepowodzenia na innych. Już nie wspomnę o jakiejkolwiek komunikacji. Pewnie i tak przyjaciółka z zarządu kolejny raz pomoże zamieść sprawę pod dywan. Szkoda bo sprawę o(usunięte przez administratora) zakłada się przeciwko pracodawcy, a nie konkretnej osobie. Może w końcu prezes przejrzy na oczy? Który to już sygnał?

Inżynier Mrównica

Prezes firmy z ego przerastającym kilkakrotnie ponad jego realne umiejętności i możliwości. Zachowuje się co najmniej jakby RST to było Apple. Kilka lat mydlili oczy pracownikiem, że nie są software housem, zwykłymi wyrobnikami, a firmą dostarczającą rozwiązań w wyrafinowanych produktach, tylko że rynek tej wizji nie podzielał. Przez lata mydlili oczy, że byle projektów nie będą brać. Poza jednym dużym graczem dla którego pracują, nie mają w portfolio kompletnie nic ponad jakieś ze dwa projekty ecomerce, jakąs (usunięte przez administratora) dla producenta agd i może coś jeszcze tego pokroju. Jeśli słyszę, że już lecą całe zespoły lecą, to musi być grubo i ich główny dostaczyciel kasy jurnął się, że gdzieś indziej może mieć taniej i lepiej zrobioną robotę.

@Inżynier Mrównica

Jak całe zespoły lecą, to mniej więcej ile osób odeszło? Duże mają tutaj zespoły w ogóle? Po ile osób w jednym? Jakaś szansa jest żeby jeszcze otworzyli jakieś, mimo tego że tych już nie ma?

Wróć

Można by rzec kiedyś to było fajnie. Wartościowa praca oparta na szacunku skończyła się wraz z napływem farbowanych lisów z korporacji. Niestety bez zmian w zarządzaniu nic się nie zmieni. Ja RST wspominam czule. Wciąż obserwuje wasze profile i wierze ze stara gwardia postawi firmę na nogi.

Dlaczego oferta roboty dla Frontend Developera ma w nagłówku dopisek "wkrótce uruchamiamy"? Uruchomili ją (lub ten projekt), czy jeszcze nie? Jaki jest budżet szkoleniowy, którym podobno można samemu dysponować? Tak, czytam Wasze opinie. Ale chyba ogólnie wiadomo, że w IT zaczyna się robić kuso.

Zuźka

Szukam pracy jako księgowa i widzę, że szukali dwa miesiące temu księgowej. Oferują na umowie o pracę 40,00–45,00 zł brutto. Ktoś powiedziałby mi czemu oferują stawkę godzinową? To ile w ciągu miesiąca można jako księgowa zarobić? Praca standardowo 8 godzin w ciągu dnia? Istnieje szansa, że jeszcze do końca roku będą kogoś potrzebować do księgowości?

Mariusz

RST to wymarzone miejsce na rozwój własnej kariery. Obok codziennej developerki kwitnie życie karierowiczów z linkedina. Szkoda że zwalniamy całe zespoły, wspaniałych ludzi i specjalistów po kilkunastu latach i w tak trudnych czasach utrzymujemy domorosłych szkoleniowców na 1/3 etatu. Wstyd mi czytać o takich decyzjach. Przyjaźń na stanowiskach ponad interes firmy.

@Mariusz

Dlaczego są zwalniane całe zespoły? To orientujesz się ile osób w tym roku zwolnili i to jest spowodowane jakimiś problemami finansowymi firmy? Dobrze rozumiem, że jeżeli nie mam przyjacielskich stosunków z poszczególnymi osobami w firmie, to raczej ciężko mi będzie awansować lub otrzymać podwyżkę?

ktokolwiek jak ty
@Mariusz

Widać, że masz taki ból w krzyżu, a do tego nie za bardzo orientujesz się w sytuacji, że wywalasz frustrację na oślep, paskudząc co popadnie. Jeśli nie starcza ci cohones żeby zapytać wprost, dowiedzieć się albo zwyczajnie porozmawiać, to chyba nie jest miejsce dla ciebie. Skróć więc już swoje męki odchodząc i przestań się anonimowo wyżywać na przypadkowych ludziach, którzy niewiele mają wspólnego z twoim bólem i frustracjami.

Ojej
@Mariusz

Eh, przyjro to czytac. Ci, ktorzy maja parcie na szklo i pchaja sie na Linkedin i Insta zawsze jakos lepiej mieli w tej firmie niz ci, ktorzy odwalaja kawal ciezkiej roboty. Nie wiem czemu tak jest, ale tez to widzialem pracujac w rst. Przychodzisz na impreze firmowa, wpadasz na sniadanka, wjedziesz na li - i od razu Cie kochaja hry, marketing i to trzecie od budowania marki pracodawcy.

GP

Harry

Potwierdzam w 100% omijać RST

Mono
@Harry

Ciężko mi się zgodzić z tą opinią. Ja RST zmieniłem po 5 latach pracy i do dziś polecam to miejsce znajomym. Chyba nie generalizowałbym całej organizacji w taki sposób.

@Mono

Skoro HR zajmuje się marketingowiec, to jak tu może być dobrze.

Romek

Mozna bylo spodziewac sie braku odpowiedzi. Teraz pracuje PR i ekspertki od marki. Niestety marki wlasnej. Zgadzam sie z zaklamaniem i falszem. Gdzies zniknela kultura feedbacku. Z radoscia pozbywa sie osob ktore nie pasuja i maja inne zdanie. Nie mam nic wiecej do powiedzenia. Dopoki nie zmieni sie "doradczyni" zarzadu nic sie nie zmieni.

Klaudia Szajdecka
@Romek

Hej należę do grupy osób odważnych, które otwarcie wyrażają własne zdanie i bezpośrednio udzielają, a jeszcze z większą chęcią przyjmują feedback. Tylko taki w odniesieniu do sytuacji, problemu może przynieść efekt w postaci rozwiązania. Ale to pewnie wiesz, powołując się na kulturę feedbacku. Zapraszam zatem do bezpośredniego kontaktu dotyczącego obszaru za który odpowiadam: EB i rekrutacja. Jeśli temat związany jest z HR to z pewnością możesz się bezpośrednio skontaktować z zespołem HR. Trwa Akademia Feedbacku i feedbacki dla HR, więc jak widać wciąż działamy i uczymy się w tym obszarze.

@Klaudia Szajdecka

Przedstawienie się wynika z poczucia winy i odpowiedzialności za rzeczy o których piszę? Bo z pewnością grupa do której nalezysz daje Ci możliwość bycia ponad wszystkim. W sprawie odwagi niestety nie ma się czym chwalić kiedy przełożonym jest przyjaciółka. Nie każdy ma taki komfort. Niestety w RST kultura feedbacku upada m.in. przez takie osoby. Najlepsze warsztaty kończą się. Odmawia się coachingow i wsparcia. P.S. skoro mowa jest o obszarze EB i rekrutacja nie rozumiem czemu czytam o rozwijaniu HR przez feedbacki, widocznie moje skojarzenia są dobre.

@GP

Jak widać " atmosfera korporacji z mnóstwem coachingowej gadki"

xD
@Klaudia Szajdecka

Niezly pudelek IT, serio takich spraw nie da sie rozwiazac w srodku? To oficjalny profil software houseu czy prywatna korespondencja jakas. Przydalby sie chyba ktos od wizerunku... chcialbym zapytac czy takie sytuacje dzieja sie tylko w HR i marketingu czy rowniez w zespolach deweloperskich? I o co chodzi z terrorem sianym przez glownego klienta?

hui
@GP

Firmy coraz częściej dostrzegają pozytywny wpływ dobrej atmosfery na efektywność pracowników. Czy podobnie jest w RST SP. Z O.O. SP.K.?

Eliza

Na stronie firmy można zapoznać się z ofertą pracy na stanowisko Sales representative with German. Firma wspomina tutaj o tym, że wspiera pracowników w rezerwacji podróży służbowych. Czy często takie podróże mają miejsca? Ile dni zazwyczaj trwają?

Nie polecam pracodawcy. Brak szczerości i szacunku. Nie przypudruje tego żadna specjalistka od marki. To bardzo smutne po tylu latach.

Anetka

Na stronie znalazłam informację, że wkrótce zostanie uruchomiona rekrutacja na stanowisku Frontend Developer:) Jako pracownicy może orientujecie się, kiedy mniej więcej mam się spodziewać, że ruszy? Ciekawi mnie też jak wygląda tutaj praca z perspektywy kobiety, dużo Pań pracuje na stanowiskach w IT? Widełki są dość rozbieżne (7 500 – 15 000 PLN), myslicie że jest szansa na wynegocjowanie jednak tej górnej granicy?

Alicja

Na stronie firmy zostało wrzucone sporo ofert, ale niestety nie takich, którymi byłabym zainteresowana. Stąd moje pytanie — jak często firma rekrutuje osoby do działu rekrutacyjnego? :) Chodzi mi o stanowisko HR Guide. Jest tu ktoś taki może, i napisze słówko o pracy w firmie? Jak tam atmosfera w zespole, czy wynagrodzenie jest konkurencyjne? Co z możliwością rozwoju i awansu? Tak ogólnie, czy firma dba o pracownika?

@Alicja

Cześć! W RST jeden zespół zajmuje się rekrutacją, drugi opieką i wsparciem zatrudnionych osób – HR Guide to rola przypisana do tego drugiego zespołu. W zespole HR stawiamy na luźną i przyjazną atmosferę. Wspieramy się i korzystamy wzajemnie z naszych indywidualnych umiejętności i mocnych stron – uzupełniamy się w codziennej pracy. Rozwijamy się poprzez realizowane projekty i wyzwania. Każda osoba może wybrać interesujący ją obszar, którym będzie zajmować się dodatkowo w kwartale, poza swoimi obowiązkami. Wynagrodzenie jest widoczne w ofertach pracy i dbamy o to, aby było rynkowe i konkurencyjne. Aktualne oferty pracy znajdują się na naszej stronie: https://www.rst.software/pracuj-z-nami

Bpt
@Alicja

Słyszałem że wciąż nie ma podwyżek i awansów, już dawno zostały wstrzymane. Zamiast tego możesz wziąć udział w wewnętrznych warsztatach prowadzonych przez pseudo specjalistów. Taka forma zrekompensowanie braku rozwoju. Niestety wszędzie czuć było cięcie kasy i nic nie wskazuje na to że będzie lepiej.

@Bpt

Uła to rzeczywiście nie napawa optymizmem. W szczególności to co napisałeś że nie ma podwyżek i awansów. Ale żadnych cięć etatów nie było? Bo to też ważna sprawa. Generalnie te szkolenia w formie warsztatów coś pomagają i uczą nowego, czy to takie bardziej do odbębnienia?

RST Software Masters

Cześć, widełki zawierają oferowany przedział wynagrodzenia dotyczący konkretnej oferty pracy, ich wysokość zależy przede wszystkim od doświadczenia i wiedzy, którą posiadają aplikujące do nas osoby. O szczegółach dotyczących wynagrodzenia rozmawiamy już na samym początku, podczas rozmowy rekrutacyjnej.

Czy poziom wynagrodzeń w RST SP. Z O.O. SP.K. uległ zmianie od czasu dodania ostatnich opinii? Pojawiły się nowe ogłoszenia na Pracuj.pl 11 kwietnia.

FSJ

Pracowałem już w wielu firmach IT, ale dopiero pracując w tej wylądowałem na wizycie u psychologa. Może trafiłem na niewłaściwych ludzi, ale ci, z którymi miałem do czynienia byli bardzo opresyjni, mieli naturę megalomanów i ogólnie ciężko się z nimi współpracowało, nie szanowali mojego zdania. To, że nie śmieję się z żartów o kupie odbierali jako pogardę dla ich osoby. Cieszę się, że już nie muszę tam pracować. Zarobki też takie sobie, szczególnie biorąc pod uwagę presję. Firma ogólnie jest opcją dla kogoś, kto potrzebuje zdobyć trochę doświadczenia w różnych technologiach (na papierze, bo zbyt wiele i tak się tam człowiek nie nauczy).

Jaaa
@Anonim

Niestety potwierdzam. Chaos na każdym możliwym poziomie. Nie umieją znaleźć nowych klientów, nie umieją zadbać o obecnych. Nie ma czasu pomyśleć, nie ma jak zorganizować za to trzeba raportować! Benefity obcinane bo niby recesja. Żenada niestety

RST Software Masters

Wszystkie aktualne benefity znajdują się na naszej stronie: https://www.rst.software/pracuj-z-nami. W kwestii handlowej to nasz marketing generuje leady, natomiast nasi handlowcy są również zobowiązani do poszukiwania klientów.

LoL
@RST Software Masters

Hehehe marketing generuje leady. Chyba zbyt dobrych nie wygenerował. Może dlatego że szefowa marketingu dobrze mydli oczy zarządowi. A może dlatego że w marketingu sami managerowie a nie ma komu robić? W tej firmie to tylko developerzy pracują.

Mike
@LoL

To musi być super super hard w pracy zajmowac się swoją prywatną i udawać że pracujesz jak inni pracują. Myśli, że 2-3 godzinki wystarcza żeby się pokazać i można zabrać się za swoje biznesy, podróże, samochody, kontakty i instagrama. Może pomogą kredki funny and smelly, dzieci mówią, że robią magie? Pomagają dalej mydlić oczy. Fajnie, że nie tylko ja widzę rzeczywistośc.

Lol z lola
@LoL

W RST szefem marketingu jest mezczyzna, o jakiej szefowej piszesz?

Witold
@Jaaa

Zostaw merytoryczną opinię o RST SP. Z O.O. SP.K. - Świdnica

• Jak się pracuje w RST SP. Z O.O. SP.K.?

Zobacz opinie na temat firmy RST SP. Z O.O. SP.K. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 19.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w RST SP. Z O.O. SP.K.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 12, z czego 1 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

RST SP. Z O.O. SP.K.
2.1/5 Na podstawie 100 ocen.
  • Esperantystów 17
    58-100 Świdnica

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w styczniu 2024r.

2. pracuj.pl 3 349 188
  4. olx.pl 2 874 042