Opinie o Ocado Limited w Hatfield

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Ocado Limited. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Ocado Limited o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Ocado Limited w Hatfield

Stary Wiarus

Pracowałem w tej firmie w Hatfield ponad 10 lat. Kiedyś to była fajna i przyjemna firma. Chodziłem tam z przyjemnością. 4 i pół roku temu wprowadzono agencję która zaczęła przyjmować tak jak leci każdego. Dodatkowo samo Ocado obniżyło level i standardy którymi się kierowali kiedyś przy naborze ludzi. Ponieważ na rynku pracy pojawili się rumuny, warehouse ten szybko przeistoczył się w nowoczesne niewolnictwo. Agencja przyjmując ludzi straszy ich że jak nie będą na zielono 100% targetu to nie dostaną kontraktu albo że będą wyrzuceni jeśli nie będą na zielono. Ludzie ci zapie...ją jak dzikie dżinksy i doprowadzili do tego że tak wywindowali targety, że ja stary pracownik, który lekko sobie przez wiele lat robił 100f bonusa, nagle straciłem połowę swoich zarobków. Z tego co tu zaobserwowałem przez kilka lat, to pracownik Ocado nie ma być inteligentny, nie musi znać za bardzo języka i może mieć pół mózgu tylko. Najważniejsze jest to aby machał szybko rękoma, niczego sie nie domagał ani o nic nie upominał, tylko robił/ zapierd...ał ile fabryka dała i zostawał na overach jak się coś wysypie w trakcie shiftu. Atmosfera w tej firmie stała się żałosna, a to wszystko dzieki ludziom którzy tu przyniesli ze sobą dziadostwo z którego przyjechali. Nowi przychodzą do tej firmy i nie potrafią nawiązać żadnych relacji ze starymi pracownikami. Pojawiają się w firmie i po dwóch tygodniówkach na koncie, okazuje się że pana boga za nogi złapali. Oczekują że starzy pracownicy będą sie przed nimi kłaniać i łamać w pół, bo im (nowym) się poszczęściło w życiu bo dostali pracę w tej firmie. Polepszyło się na koncie a słoma z butów jak wystawała tak wystaje. Takie słowa jak "cześć" "proszę" "dziękuję" "przepraszam" to chyba są jakieś zagraniczne słowa, trudne w użyciu i wymowie dla większości niewolników którzy się tu pojawili. Kiedyś 10 lat temu polacy się naśmiewali z murzynów z Zimbabwe których tu było bardzo dużo i mówili że "wypędzisz murzyna z dżungli, ale dżungli z murzyna juz się wypędzić nie da" Po tym co tu zobaczyłem jaki poziom kulturalny przywieźli ze sobą polacy którzy sie tu pojawili ostatnio, stwierdzam że "wypędzisz polaka z polskiego dziadostwa, ale polskiego dziadostwa z polaka już nie. W tym (usunięte przez administratora) poznałem co to znaczy polak polakowi wilkiem. Tak jak ktoś wspomniał we wcześniejszych postach, najgorsze łajno to ci którzy kiedyś pikowali i jeździli na szmacie, a potem zostali menagierami, karjerowicze z koziej wólki. Dorobili sie stanowiska a potem gnębią ludzi i piszą na nich maile do biura. oczywiście najwiecej na swoich. Ci co awansowali jeszcze wyżej, potrafią odwracać głowę i udawać że nie widzą albo nie poznają kogoś z kim przepracowali 5-10 lat. Są jeszcze i tacy którzy dostali się do biura do HR i RP. Na początku to było fajnie bo nie trzeba było się wysilać jak sie chciało coś załatwić bo "swój" był w okienku i mozna było po polsku sie dogadać. Niestety po jakimś czasie i tam dotarły hieny. I jak chcecie coś załatwić, zabukować urlop, nadgodziny, czy zrobić swapa, to najlepiej iść wtedy gdy siedzi w okienku Anglik albo ciapak. Z polakiem nic nie załatwisz. Znane wymówki to : nie mam planów, przyjdz jutro, przyjdz za tydzień, nie mogę, przyjdź jak będzie Ździchu, idz do HR bo ja tego nie mogę, napisz forme z requestem do HR, przyjdź jak będzie nowy grafik w systemie, mam za mało ludzi, mam za dużo ludzi itepe & itede. Generalnie spychoterapia. Dochodzi do tego że firma zaczęła oszukiwać pracowników. Jest taka wewnętrzna aplikacja MIOCADO. Za pomocą tej aplikacji można sprawdzić dostępność urlopów, rote, czy bonusa. Jednego razu wchodzę w te aplikację aby sprawdzić dostępność urlopu. Cały miesiąc jest na czerwono ani jednego dnia na zielono co bym mógł go zabukować. Kumpel z piętra, otworzył te aplikację na smartfonie i u niego na jego koncie cały listopad na zielono. Może bukować do woli. O oszukiwaniu na bonusie to za mało mam czsu żeby to opisać. Nadmienię tylko że ludzie z agencji którzy biegali po fabryce jak wściekłe psy i robili po 12-16 SPH W 10 godzin nagle po dostaniu kontraktu mają problem żeby zrobić 10 SPH pracując tak samo ciężko i nawet sie nie zastanawiają dlaczego to tak jest. Nieliczni rumuni przez jakiś czas skrobali sie w głowy o co kaman, a potem jak im ktoś to wytłumaczył, dali sobie spokój. Polacy tu pracujący są zazdrośni, zawistni, chciwi, mają tendencję do donoszenia na innych i ogólnie zamiast zająć się swoim życiem babrają się i grzebią w cudzej kuwecie. Interesują się życiem innych bo pewnie swojego nie mają. Na zasadzie jedna pani drugiej pani, czasem fałszywa i nieprawdziwa informacja potrafi rozejść się w tempie błyskawicy rujnując komuś życie. Od jakiegoś czasu naprawdę wolę się przyjaźni

chciałabym aplikowac do ocado i mam pytanie czy bez znajomości języka angielskiego też przyjmują?

Jam

Wiesz co, no jesli tak uważasz i jeśli musisz to odchodź, twoja w tym rzecz, ja uważam, że nie powinieneś, bo jeszcze dużo dobrych lat w firmie przed Tobą, ale to już jest Twoja własna decyzja jeśli Cię to nie insteresuje, mówi się trudno, zrobią nowe ogłoszenie

rysiek

Ocado to najgorsza firma w jakiej pracowałem ,zero szacunku do czlowieka i wykonanej przez niego pracy a najgorsi managerowie polacy (zwłaszcza taki grubas robert)przyczepia sie do wszystkiego jezeli nie jest sie ich przydupasami. Ciezko tam przepracowac zmiane normalnie zeby cié nikt nie wkur...ił, ciagle za mało pikow zrobione a to karton zle rzucony ktos powinien nakrecic materiał do tv jak sie tak traktuje ludzi gorzej jak zwierzeta

Czy zechciałbyś podzielić się z nami wrażeniami ze spotkania rekrutacyjnego w firmie Ocado Limited? Jak oceniasz poziom trudności oraz atmosferę spotkania? Z chęcią dowiemy się wszystkich niezbędnych szczegółów dotyczących przebiegu rekrutacji.
Anka

Czy teraz w związku z Brexitem zaobserwowaliście może wzrost niechęci do Polaków w UK ? Mam zamiar wyemigrować do UK w ciągu najbliższych miesięcy zanim pozamykają rynek pracy dla nas. Też myślę nad Ocado bo znam kogoś kto tam pracował (oczywiście również miał również negatywne wspomnienia związane z Kasią Piszczek).

robo

dodam jeszcze coś od siebie, jako że przepracowałem trochę w Ocado i nigdy nie zdarzyło mi się iść na holidaya, wobec czego mam paredziesiąt godzin niewykorzystanego urlopu za który należy mi się wynagrodzenie. Z myślą taką, otwieram payslip4you w nadziei że do wypłaty zostaną mi dodane pieniądze za niewykorzystany urlop.I co ? i nic, goła wypłata. Zaniecierpliwiony i dosadnie wkurwio...y zaistniałą sytuacją slę maila do HR w Ocado z zapytaniem kiedy mogę oczekiwać w/w dodatku za niewykorzystany urlop. Z dniem dzisiejszym dostaję maila od Pani X. z HR w którym pisze że ..... to jest najciekawsze - zwrócę im całą odzież jaką dostałem od Ocado, czyli RĘKAWICZKI, BLUZY, SPODNIE. Najciekawsze jest to że dostałem od nich tylko buty, za które defacto potrącili mi 15 funtów, plus cotygodniową rację świeżych rękawiczek które po tygodniu nadawały się juz tylko do wyrzucenia na śmietnik. Żadnych bluz, żadnych spodni. To już jest na tyle żenujące i denerwujące iż utwierdzam się nadal w przekonaniu że Anglicy to idioci ( nie wszyscy, nie chcę szufladkować ). Odnośnie maila, odpisałem że mogę im dostarczyć schodzone buty i podartą kamizeleczkę, lecz będe miał problem z rękawiczkami. Ocado polecam, jako poczekalnię. Ps. w/w sytuację opisałem w usdaw, zobaczymy czy pomogą.

robo

hatfield, ale z tego co sam wiem z doswiadczenia to kontrakt na frejmy albo lodówkę, choc slyszalem ze niby kierowcow na vany szukaja

robo

witam ocado ocado, coz ty mi za los dałes. Jak to wygląda od strony pracowniczej ? cóż, idąc do ocado myślałem o dobrych zarobkach za ciężką pracę jednak prawda okazała sie zupełnie inna. Praca b. ciężka , z góry jeślki chca dać ci kontrakt to szykuj się na najgorszą pracę w ocado. Freezer czy Frameload. Ja trafiłem na te drugie, Framload. Target tutaj jest jak z kosmosu 385 skrzynek trzeba załadować na wózki w ciągu jednej godziny. Dla wyjasnienia, koszyk przeważnie , średnio, ważą ok 10 kilogramów. Ciężko jest zrobic target, jesli zrobisz ok 300 to jest super, wiec latwo przeliczyc ze to ok 3 tony na godzine co daje w przeliczeniu ok 24 tony dziennie. Plecy siadają, z mojej grupy ostały sie tylko 2 osoby. Njgorsze to jest to że mówią ci że po 3 miesiącach charówki, bo umówmy się , nie jest to lekka praca, możesz przejść na inne stanowisko (usunięte przez administratora) prawda bowiem oni wiedzą że w ocado frameload to najgorsze z najgorszych i nikt tam nie chce tyrać wiec nie ma mozliwosci praktycznie by przeniesc sie na inny dział, chyba ze na freezer, minus 28 stopni. Dla mnie bezsensowny jest system płacowy w Ocado, za frameload masz taką samą kase jak za dispatch czy pickowanie, a o bonusy tam jest o wiele łatwiej. Ludzie z frameloadów i freezerów powinni być na piedestał wystawiani i winni dostawać lepsze pieniadze niżeli reszta. Jak dostaniesz 300 funtow za tydzien to bedziesz happy, nic poza tym. A ci co winduja target powinni sie w łeb puknąć bo takich jest moze 3 na kilkanascie osob, zamiast zwolnic tempo i pokazac im , tym z góry że praca ciężka, to moze by target zmniejszyli do 300 tak jak to mialo miejsce pare miesiecy temu. Ps. OCADO to poczekalnia, jak nie frejmy czy lodówka na kotrakt to pikowanie i inne bzdury poprzez agencje. pozdrawiam

Bodek
@robo

Gdzie jestes w hatfield czy w dordon? Czyli jak chcesz miec permament contract to tylko frajmy albo lodowka?

salvador

witam Czy jezdzi ktos do ocado z luton ? dajcie znac czy bylo by miejsce wolne dla 1 lub 2 osob na 21.30 na maila leo.jedrzej@gmail.com pozdawiam

Arci

Jak można się dostać do Ocado na kierowcę słyszałem o jakimś teście czy ze słabym angielskim przejdę go mieszkam w Luton licencja brytyjska jak się dostać ?

ali

Czy na prdukcji można jakoś podszkolić język angielski czy raczej nie ma na to szans? Mam też pytanie odnośnie lokalizaji, Dordon lub Hatfield która z nich jest lepsza dla pracownika produkcji? Chciałbym tam pracować jednak jeszcze jestem w Polsce. Ktoś rekrutował właśnie z Polski czy trzeba już być tam na miejscu?

lukasz

Witam. A jak wygląda praca jako kierowca w ocado? Jakiego języka wymagają?

m
@lukasz

Też dołączam się do pytania, jednak bardziej chodzi mi o to, czy wymagają experience do Delivery Driver i czy prawko może być polskie czy uk?

Mike
@m

W ocado kierowców na vana zawsze szukaja. Praca hmm jak dla mnie średnia ale w porównaniu z taśma i magazynem to wolę vana. Dostawy do domu wiec trochę po schodach trzeba się nachodzić. Trzeba sie spinać z czasem bo na każdego klienta jest okienko czasowe o którym klient wie. Inaczej trzeba dzwonić do klienta i informować. Po 2-3 dniach jazdy ze wszystkim sie da wyrobic a nawet wrócić przed czasem. Nie odliczają godzin za wcześniejszy powrót i wyjście. Liczone jest 8h a jak sie ociagasz to liczą overtime. Auta z kamerami. Jada przeważnie północny Londyn i centrum jeśli tyczy się Hatfild. Czasami trafia sie Ipswich albo Cambridge. Na Londyn dają 20-28 dropow. Jak Ipswich i tamte rejony to raz mialem 5 dropow. Dwie zmiany rano w przedziale 6-9 start albo popołudnie 13.30-16 start. Tygodniowka 330-360. Przy overach czasami dojdzie do 380-400. Angielski musi byc w miarę rozumieć. Dogadać sie z klientem poinformować go o spóźnieniu...dlaczego ect. Czasami anulacja zamówienia to dzwoni do ciebie centrala. Tygodniowe szkolenie w klasie. Na assessment-cie test z jazdy okolo godzinę i test pisemny 20 pytan z kodeksu. Umowa o pracę. W trakcie szkolenia stawka godzinowa jest niższa o 1£ ale tylko przez dwa tygodnie. Praktycznie prowadzą jak dziecko za rękę Rekrutacja na stronie ocado. Mają depo do okoła Londynu i inne miasta https://www.ocado.com/careers/cloud/#/

Mike

Ja odchodzę po zrobieniu C+E.

nowy

witam. ja kolei szukam kogos kto dojezdza z luton do hatfield do ocado. na nocki od 21.45 , moj mail leo.jedrzej@gmail.com

Krzychu

A wiecie jak jest z zakwaterowaniem w Hatfield ? czy jest duży problem żeby coś znaleźć i za ile? Chciałbym złożyć do Ocado CV ale nie mam zakwaterowania. Poradzicie coś? :-)

@Krzychu

Wybor jest spory. Jak chcesz miec blisko to wchodzi w gre ok 450-500f za pokoj - dosc drogo jesli jest sie singlem. Lepiej generalnie w dwie osoby jako para w pokoju dwojce za ok 650f. Jak chcesz taniej to wglab Hatfield za ok 320-400f. Dojazd wtedy rowerem badz piechotka. Test o ktorym ktos tu wspomnial to taki test na inteligencje troche ale bardzo prosty nie ma sie czego bac. chyba ze jest sie anglikiem bez zadnego wyksztalcenia nie umiejacym myslec..

krewetka

jeszcze jedno pytanie czy ktos dojezdza pociagiem albo busem z Luton do Hatfield? znalazlam polaczenie pociagiem za 88.00 funtow miesiecznie ktos ma lepsza opcje ?

krewtka

6 stycznia mam interview w mailu napisali , ze bedzie jakis test, ktos sie orientuje blizej na ten temat? a moze jest ktos z Luton kto ma interview tego samego dnia ))

Hammer

Witam : ) Pracowalem w Ocado Hatfield w 2012 roku. Bardzo dobrze sie tam czulem i chcialbym tam wrocic. Czy jest jaka s agencja ktora tam przyjmuje? Czekam na odp ;)

Kurs

Witam Kiedyś tam pracowałem i chciałbym się znowu zatrudnić. Nie jest tam tak źle, chociaż praca w fabryce jest uciążliwa psychicznie. Pamiętam że działały mi na nerwy troleye z którymi się chodziło i wkładało do nich produkty. Oczywiście pomału pomieszczenia przebudowywano i robiono taśmy, po których jechały koszyki na produkty. Powiedzcie mi czy te durne troleye jeszcze gdzieś tam są? Czy też już wszędzie zrobili linie?

@Kurs

juz nie ma wylaczajac freezer. tam do tej pory nic lepszego nie wymyslono.. teraz masz nowy osr z prodem 600 sztuk na godzine :)

Moniek

Ja dostałam od Ocado oferty pracy jako nauczyciele znający język włoski w Gdańsku i przyznam, że lepszego kontraktu wcześniej nie miałam. Warunki pracy są dobre do tego warunki kontraktu są przestrzegane. W obecnych jest mało agencji pracy które byłyby tak rzetelne jak ta http://preply.com/pl/gdansk/oferty-pracy-dla-nauczycieli-języka-włoskiego

@Moniek

Chyba cos ci sie pomylilo. Ocado w Polsce ma dwa oddzialy informatyczne w Krakowie i we Wroclawiu i raczej nauczycieli tam nie zatrudniaja. Bzdura totalna.

Thomas

Witam, Pytanie dla kumatych. Czy warto wypelniac aplikacje z ich strony (ocado careers) bedac jeszcze w kraju czy lepiej juz po przyjezdzie do UK z angielskim adresem?

Zostaw merytoryczną opinię o Ocado Limited - Hatfield

• Jak się pracuje w Ocado Limited?

Zobacz opinie na temat firmy Ocado Limited tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Ocado Limited?

Ocado Limited