ING BANK ŚLĄSKI S.A.

Opinie o ING BANK ŚLĄSKI S.A.

mycha 2014-08-22 19:44:36
Nie polecam, to że możesz liczyć na wysokie prowizje to zwykła ściema, do tego zatrudnienie w ramach swojej działalności, kasa przelewana jak się komuś zechce zrobić dyspozycję przelewu. ODRADZAM!
Mira 2014-09-01 20:37:19
Czy ktoś wie jak pracuje się w IT w centrali ING Banku? Polecacie?
Norman 2014-09-11 09:00:49
olahek - 2014-08-06 10:53:56

Mam dzisiaj rozmowę w sprawie pracy, stanowisko specjalista ds. sprzedaży
warto?
Ktoś 2014-09-12 00:36:48
Z takim wykształceniem (i lepszym) to ludzie w Call Center ING pracują.
inny_ktoś 2014-09-29 20:51:38
To może czas przejrzeć na oczy i uwierzyć jakie teraz trzeba mieć kompetencje.
A prawników każdego roku nasze uczelnie wypuszczają tysiące, podobnie jak ekonomistów i zdecydowanie nie każdy z nich zaczyna od posady dyrektora.
Trzeba się wyróżniać kompetencjami, mieć duże doświadczenie i być specjalistą w swojej dziedzinie.W wieku 23 lat to trudne do osiągnięcia.
Artur 2014-11-15 20:28:19
A jak wygląda praca w dziale IT? Czy same przedpotopowe technologie? bo widzę, że interfejs online wygląda jakby nikt go nie dotykał od końca XX wieku.
ten 2014-11-18 18:42:58
Dostałem propozycje pracy jako przedstawiciel bankowy w ING. Mam nakłaniać osoby które otworzyły firmy na otwarcie konta w banku. Warto i czy da się zarobić na tym?
aga 2014-11-18 23:03:20
Powiem Ci tak ja pracuję jako doradca na umowie o prace więc to całkiem inna bajka, przedstawiciele pracują na własnej działalności i mają płacone od kont które otworzą w danym miesiącu. Z tym zakładaniem to bywa różnie zalezy jakie miasto jak dużo konkurencja i jaki twój zapał dopracy, na pewno sami nie przyjdą tylko musisz ich zwerbować. Moja koleżanka która pracuje na tym stanowisku mówi że róznie bywa ma miesiące za które dostaje 1500zł a ma też takie po 4000zł ale na pewno wymaga to sporego zaangażowania.
aga 2014-11-18 23:33:25
Dla wszystkich zainteresowanych pracą w ING Banku Śląskim. Po pierwsze nie którzy z was mylą pracę w banku z pacą w ING Życie a uwierzcie mi te dwie firmy nie mają ze sobą nic wspólnego oprócz nazwy. Więc ofert sprzedaży ubezpieczeń za prowizje albo przedstawiceil bankowy sprzedajacy konta na działalności to nie praca w banku Ja pracuje w banku od 8 lat na stanowisku strszego doradcy klienta detalicznego. Praca na umowę o pracę. Stała pensja + co kwartał premia uzależniona od sprzedaży twojej i twoich wspólpracowników. Minimalna praca w banku na stanowisku kasjero-dysponent czyli dla takiej osoby bez doświadczenia na początku to 2500 brutto. Ja po tylu latach zarabiam oczywiście wiecej ale też róznie to bywa, podwyżki przedewszystkim zależą od tego czy przełożony o nie zawalczy dla ciebie są też takie regulaminowe prawie co roku ale to jakieś grosze np 100zł. Nikt nigdy nie kazał mi nic wciskać jak to pisały osoby powyżej, oczywiście to wszytsko zalezy jaki poziom prezentuje twój bezposredni przełożony ale w ING na pewno nie jest to powszechną zasadą. Wiadomo że są plany wymagania, ze trzeba sprzedawać bo przecież na tym polega ta praca nikt nie bedzie nikomu płacił za klikanie na klawiaturze ale podstawową zasadą u mnie jest że wszystko ma być sprzedane rzetelnie, klient ma być świadomy tego co kupił i nic za wszelką cene. Ja szczerze polecam tą pracę choć jak w każdej czasem mam dni w których mam dość ale dobrze tam gdzie nas nie ma naprawde znam wiele osób które pracują w innych bankach i stwierdzam ze nigdzie się stąd nie ruszam. Jest socjal, dofinansowania wypoczynków, kasa na święta, paczki na świeta, kasa na wypoczynek, ubezpieczenia grupowe, pracowniczy program emerytalny, pożyczki i zapomogi z socjala, medicover i karty na siłownie niestety płatne. Wiadomo że to wszystko moze nie są jakieś kokosy i może są banki gdzie zarabia się wiecej ale dolczając do tego te wszystkie socjale + premie naprawde nie jest źle a przynajmniej nikt mnie nie poniża a atmosfera w pracy świetna. Więc jeśli ktoś zastanawia się czy iść na rozmowe to zapraszam. Oczywiście są w banku rózne komórki. Ja wypowiadam sie na temat oddziału detalicznego oczywiście korporoacje i inne satnowiska w centrali to zupełnie innna bajka.
Miki 2014-12-02 14:41:02
Praca w firmie ING BANK ŚLĄSKI jest najgorsza. Masakra nie szanowanie pracowników i nie liczenie się z ich opinią. Harówka od 9.00 do prawie 21.00, za mała obsada do obsługi. (czasami 2 osoby w oddziale, bo brak personelu) - wyzysk jak białego murzyna. Ci na górze prezesiki, którzy biorą po 400 tys. powinni spróbować pracy jako szeregowi pracownicy i zrozumieć jak naprawdę wygląda praca, a nie za darmo brać pensję (powinni tą pensją obdarować pracowników, którzy obsługują bezpośredniego klienta). Wynagrodzenia są tak niskie tych pracowników i nie adekwatne do wykonywanej pracy. Dyrektor regionu zachodniego w Warszawie nie słucha ludzi i dba o swój tyłek. Ludzie są zniszczeni przez wyścig szczurów. Zaszczuci, każdy dba tylko o swój stołeczek, a pomaganie innym to tylko puste hasło. Czasami słuchałem opowieści ludzi i nie wierzyłem w to co mówili. Jak można tak traktować ludzi? Jak można się dać tak traktować?.
Odradziłbym wrogowi. Niestety jest coraz gorzej. Ci dyrektorzy wymagają planów, które jakiś człowieczek na górze wymaga, a nie ma to nic wspólnego z rzeczywistością. Jak pracownik nie wykona planu to nawet premii kwartalnej nie dostanie (ok. 350 zł za kwartał) Żenada, (powinni dostawać premię co miesiąc). Oni oczywiście wymagają sprzedaży za wszelką cenę. Nie masz doradzać tylko wciskać. To że klient nie potrzebuje kredytu nie ma znaczenia. Praca administracyjna, czuwanie nad prawidłowym funkcjonowaniem oddziału jest niedoceniane bo tracisz czas, który powinieneś przeznaczyć na wciskaniu ludziom, rzeczy których nie potrzebują. Dyrektor oczywiście nie zajmuje się administracją. W sumie to nikt nie wie po co są. Jeżeli chodzi o awans to jest to temat rzeka. Zawsze jest powód żeby ci pokazać, że na niego nie zasługujesz (ale sobie wypłacają premie). Ale przez cały rok słyszysz, że jesteś już o krok. A o podwyżkach możesz pomarzyć. Jakiekolwiek rozmowy to porażki. Ze statystyk wynika, że Bank ING co roku zarabia grube miliony, a pracownik szeregowy ma z tego tyle co nic. Żenada nie polecam. Tak się docenia ludzi jak ci się nie podoba to możesz odejść wyzysk w biały dzień.
zainteresowana 2014-12-10 09:00:15
witam,
Bardzo proszę o informację jak wygląda w ING kwestia używania własnego samochodu w pracy? Czy faktycznie jest takie oczekiwanie, czy nie ma sluzbowych aut na wyjazdy slużbowe?

pozdrawiam
magda11111 2014-12-14 10:55:23
Rozmowa to czysta porażka. Trzeba założyć własną dziakalnosc, sponsorować firme, ponosić wszystkie koszty reprezentacyjne, paliwo itp za marną prowizje. Jakbym wiedziala ze to oferta pracy dla frajerów to bym sobie czasu nie marnowala. A swoja drogą dawno sie nie najadlam takiego wstydu, ze bylam na rozmowie w kawiarni, w ktorej osoba rekrutujaca nawet kawy nie kupila. Kelnerka popatrzyla sie z politowaniem. No ale nie dziwie sie skoro za to firma nie zwraca. Ing do niczego. Najwieksza porazka. Oboz pracy.
gosc2014 2014-12-15 14:31:57
witam,

Na jakie zarobki może liczyć specjalista z kilkuletnim doświadczeniem w Centrali ING w Katowicach?

pozdrawiam
lidka 2014-12-17 09:10:36
Nieprawda. Jaka działalność? Kobieto, w takim razie nie bylas na rozmowie o umowe o pracę w banku. Pracuje w Ing i bardzo sobie chwale tę pracę. Dla wszystkich maruderow- nie pracowaliscie w innych bankach. Haha. Co wy mozecie wiedzieć o presji na sprzedaż, mobbingu czy wyzysku czlowieka az do wyniszczenia psychicznego czlowieka?? Praca w ingu jest naprawdę spoko.Nie ma planów sprzedazowych tak jak w innych bankch. Są zadania dla calej placówki. Wiadomo ze trzeba proponowac, sprzedawac ale nikt mi lba nie urywa bo np dzis nie sprzedalam konta czy kredytu! Obóz pracy? Achachacha.Tutaj nie jestem ponizana, traktowana jak liczba, nic nie warty smiec. Naprawdę uwierzcie mi, ale tak to wyglada w innych bankach.....
indi 2014-12-23 22:22:17
Polecam. Bardzo wysoka kultura osobista kadry zarzadzajacej, duzo szkolen, swietna atmosfera. Jesli szukasz pracy w banku to tylko ING! W innych bankach TOTALNE DNO!!!
pracING 2015-01-11 19:49:05
Bardzo jestem ciekawa gdzie Ty pracujesz, że nie masz planów sprzedażowych??? Bo na pewno nie w ING!!! Jestem pracownikiem ING od 20 lat i chętnie przeniosę się do Twojej placówki. Bo w moim oddziale są plany sprzedażowe, mobbing, presja, wyzysk to wszystko na porządku dziennym. Ranking sprzedaży poniżające rozmowy roczne ...i tak można wymieniać i wymieniać
ciekawy 2015-01-25 21:19:28
Czy miales do czynienia z oddzialem w wojewodztwie ślaskim? Szukam ludzi zwolnionych w oddziałow banku z Będzina, Czeladzi, Sosnowca.
były... 2015-02-15 15:06:38
Praca w ING EXPRESS - słabizna, nie pracujesz z ING tylko DSA w ogłoszeniu piszą o wysokiej podstawie a dostajesz 2000 lub 1800 brutto + premie za zbajerowanie fraj...era...
bankowiec 2015-03-10 21:16:09
Nie polecam. W ogloszeniu poszukiwany Doradca Klienta na pierwszym spotkaniu super -wrecz idealna firma . Drugie spotkanie -stanowisko Przedstawiciel Bankowy z własną działalnością. Szkoda że na pierwszym spotkaniu o tym nie informują-najwidoczniej nie szanują swojego czasu jak i innych.NIE POLECAM
major 2015-03-13 15:55:15
leon firma krzak znaczy do [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] Mam nadzieję, że wytłumaczyłem wystarczająco prosto :).
JOANA 2015-03-17 11:07:54
Hej.A jak wygląda w Warszawie ul. Malczewskiego praca w korporacji w ING BANK? Jakie są zarobki na stanowisku Specjalisty ds zarządzania środkami finansowymi???Mam możliwość podjąć tam pracę i nie wiem czy się decydować??? Pomóżcie!!!!
jola 2015-04-01 22:25:58
witam,
kont musisz otwierac jak najwięcej i im więcej pokazesz ze ci się uda to w następnym miesiącu masz więcej do otworzenia.Pracowalam tam w sumie prze 2 lata i powiem ci ze wygląda to strasznie.Tylko presja i szkolenia z tego jak wciskać kit klientom ,żeby otwarli konto u ciebie a nie w innym banku.Poza tym dojazdy do klienta na wlasna reke , nie mowic o tym ze płacisz sam co miesiąc zus.W końcu przeszłam do konkurencji i powiem ci ze jestem zadowolona.
lidka 2015-05-13 17:27:27
A najbardziej narzekają ludzie pracujacy w ingu cale życie np 20 lat . Narzekają, bo nigdy nie pracowali w innym banku i nie mają porównania. Skro wam tak źle, to droga wolna. Jest tysiące innych banków ktorzy chetnie was przyjmą. I tak za pół roku pogadamy. Szybciutko bedziecie wracać. ...
maras 2015-05-14 18:25:25
Cześć,
A można wiedzieć do jakiej konkurencji ? Może też się rozejrzę ?
M 2015-06-23 20:52:32
pracuje w ing express. po Twojej opinii widac ze byłes słaby ;) Nikt tam nie idzie po samą podstawę bo premie stanowią większą częśc wynagrodzenia (oczywiscie jak sie umie rozmawiac z ludźmi i nie jest sie leniwcem czekającym aż zdecydowany klient sam przyjdzie i będzie sie prosił o otworzenie konta)
wołodja 2015-07-01 16:48:23
w centrali ING Banku pracuje jeden taki łysy oszust, który oszukuje ludzi jest wredny i dłubie w [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] jedną ręką rozmawiając z Tobą a nazywa sie Narewski Marian ha ha ha
pracownik 2015-07-28 19:13:25
święte słowa , wszystko to prawda
ktosiek 2015-09-01 21:07:43
ING to plany sprzedażowe (jak to w każdej branży zajmującej się sprzedażą), cieżka praca przez 8 godzin dziennie (jak w każdej normalnej firmie), przyjazna atmosfera, współpraca i szacunek dla innych oraz duze mozliwości awansu. WIele osob mowi, ze korporacja to cos zlego. Kazda firme tworza ludzie i to tylko my decydujemy czy w danym miejscu dobrze sie nam pracuje. Nie kazdy jest stworzony do wszystkiego ale na atmosfere tylko my mamy wplyw (my w naszych zespolach) Czy ING jest dobrym poczatkiem rozwoju i kariery - odpowiem tak … czemu tylko początkiem :)
Rsonic 2015-09-21 15:56:08
pracownicy są zwalniani z byle jakiego powodu, szefostwo ma chody w górze, kasa słaba, natrętne dzwonienie w czasie dnia wolnego, ciągła presja i podwyższanie planu. ;)
Marek 2015-10-30 09:34:40
Witam, czy moglibyście podzielić się doświadczeniami z ostatniego etapu rekrutacji tzn. z rozmowy z dyrektorem regionalnym? mam taką rozmowę za kilka dni i ciekaw jestem czym różni się od rozmowy z HRowcem i z dyrektorem oddziału. Pytania bardziej ogólne czy szczegółowe niż w poprzednich etapach? jakieś zadania, scenki? (aplikuję na stanowisko młodszego doradcy ds. detalicznych). Z góry dzięki :)
Paulina 2015-11-05 23:04:34
A do którego oddziału sie starasz o pracę? Miales juz ten ostatni etap jak bylo? Udalo sie. Ja narazie wyslalam dokumenty na to samo stanowisko i nikt jeszcze nie zadzwonił :(a wiecie moze jak to teraz jest ze szkoleniami dla nowych? Nadal sa szkolenia w bielsko bialej?
pracownik 2015-11-08 22:35:53
pracujowałam w ing express w czeladzi. jedna wielka masakra. ciągła rotacja, nikt nie jest pewien swojego jutra, dostanie wypowiedzenia to dla pracodawców nic wielkiego (wtedy wysyłanie na PRZYMUSOWY urlop), premie są baaardzo niskie za konta. zespoły są rozwalane, zwalniane są osoby zakładające te konta. ing idzie na ilość - nie na jakość. nie masz planu? nie masz pracy :)
Kaja 2016-01-21 17:11:14
Pracuje w tym banku już 5 lat .... na umowę na zastępstwo! Plany jak wszędzie niestety ogólny brak docenienia pracownika. Dodam że w tym roku kończy mi się zastepstwo i kończy się moja "kariera"w ING, bo etatu nie ma . Ot taki pracodawca.
Byly pracownik 2016-02-25 11:25:57
Detal to masakra mobing na kazdym kroku regionalna podstawia swoja rodzie i bawi sie w shoppera obszarowi dyr w wiekszosci chyba z budowy werbowani... mozna by duuzo napisac
AN 2016-02-26 09:51:15
Praca jak praca ja uważam że pracować trzeba wszędzie sumiennie i uczciwie,tak też przez całe 30lat robiłam,to nie podlega moim zdaniem dyskusji. Po to idzie się do pracy by pracować. Ale też za pracę powinno być docenienie pracownika i zapłata.W ING BŚ co do płacy choć zarabiałam przez cały czas mało to nie mam zastrzeżeń, nie jestem pazerna.Najgorsza jest tam atmosfera.Z pewnością jest to różnie to oczywiście zależy od zwierzchników.Tam gdzie ja pracowałam aż w 4 różnych miejscach panował nepotyzm i kumoterstwo jak masz plecy to nie musisz się wykazywać możesz się oficjalnie obijać i dostajesz podwyżki i awanse.Nie ma żadnego znaczenia ocena co roczna a nawet co półroczna pracownika.Te oceny są bardzo stresujące przełożeni kładą ogromny nacisk wciskając pracownikom że od nich wszystko zależy. Pracownik przezywa stresuje się na marne.Jak potrafisz umiesz się podlizywać słodzić być fałszywym i dwulicowym bez skrupułów bez honoru i serca to praca tam jest dobra.Dostajesz pensję na czas masz świadczenia dopłatę do wypoczynku i inne. Praca tam byłaby naprawdę dobra gdyby nie okrutni bezwzględni przełożeni.Wprowadzają między ludzi niezgodę wyścig szczurów.Dla każdego zwierzchnika nie liczy się praca pracownika tylko to jak mu słodzi jak mu się podlizuje.Jak mam ocenić pracodawcę który po ponad 30 latach nienagannej pracy wyrzucił mnie bez najmniejszej winy z mojej strony.Jestem w wieku gdzie nikt nie przyjmie mnie do pracy,nie należy mi się emerytura, nie mam za co żyć. Choć zarabiałam naprawdę grosze w porównaniu z innymi pracownikami,czy musieli tak ze mną postąpić.Co ja mam teraz zrobić? Tak postępuje dobry pracodawca, który zbiera nagrody i wyróżnienia.Jeszcze ponad 7 lat do emerytury jak nie przyjdzie śmierć jak najszybciej to boję się jak będę żyła. Boję się nędzy i bezdomności. To jest taki właśnie pracodawca,oceńcie sami.
kort 2016-02-26 22:31:00
Ludzie co wy za bzdury wypisujecie? Pracuję w ING 2 lata. Jaki mobbing? Jakie plany sprzedażowe? Pracowaliście kiedykolwiek w jakimś innym banku? Macie pojęcie na czym to wszystko polega? Nie? To sie zwolnijcie, idzcie pobrobowac. Gwarantuje Wam szybki powrót. ING jest chyba jednym z nielicznych, wlasciwie drugim po banku spoldzielczym - normalnym pracodawca. Sorry ale nie mogę czytać tych horrorów :-)
pracownik 2016-04-03 13:45:46
Zauważyłam że do centrali ING poszukuję specjalisty ds. operacyjnych. Szczerze odradzam podjęcie tam współpracy. Procedura wygląda następująco: Firma zatrudnia doświadczonego pracownika po to aby ten wyuczył/przeszkolił znajomych/rodzinę pani dyrektor biura. Tak więc jest to praca u podstaw ponieważ szkolisz byłych kelnerów, ankieterów, telefonistki. Kiedy już osoby te zostaną przeszkolone, po okresie do 1 roku, jesteś zwalniany, bo już nie potrzebny. Na tym polega praca w centrali banku śląskiego.
pracownik ing 2016-05-10 10:47:05
Hej. jestem pracownikiem ing i przyznam ze wszystko wyżej to kłamstwa ing jest to top eployer czyli należy do jednych z lepszych pracodawców. potrafią docenić. rozwoju jest bardzo dużo tylko trzeba cos robic a nie siedzieć i narzekac . Można awansować bez kumoterstwa normalnym procesem rekrutacji a sprzedawac trzeba bo na tym polega ta pra ca a plany sa zdecydowanie realne do zrobienia .
Anna 2016-05-10 12:59:22
A co powiecie o praktykach? Warto? :)
karola 2016-06-01 10:44:34
@kaja polecam sprawdzić w Kasie Stefczyka, z tego co wiem dużo rekrutują
Adam 2016-06-20 14:18:18
Ja dostałem wporządku warunki w Stefczyku i co dla mnie najwazniejsze umowę, można spać spokojnie he he
Szczurek 2016-07-11 23:32:34
Witam. Jak zarobki na Doradcy klienta (detal) w aglomeracji śląskiej? Konkurencja 3300 brutto + premie kwartalne. Będzie w ING więcej? Praca w tego typu korpo nauczyła, że jedyną szansą podwyżki jest zmiana pracodawcy, więc pytanie czy warto szukać w ING-u? Pozdrawiam.
Kosma 2016-07-13 00:01:49
Ile płacą za takie wpisy? Od sztuki jakoś czy normę trzeba wyrobić? Wszędzie to widzę teraz. Daj znać.
Jojo 2016-09-26 09:45:53
W ING jest 1850 brutto plus za konto 80 zł, twoja wypłata to głównie te konta, ale co z tego kiedy atmosfera w pracy jest nieprzyjemna a team leader uważa się za nie wiadomo kogo, często też stosują szantaż typu "nie masz 20 kont to pożegnaj się z pracą" praca jest stresująca w złej atmosferze i naprawdę nie polecam.
Edmund 2016-09-28 21:07:37
Witam, czy to prawda, że ING wprowadziło/ma zamiar wprowadzić nie kwartalny tylko roczny system prowizyjny ??? czyli, że raz na 1 rok będzie wypłacana prowizja ??????? Aplikuje na stanowisko doradcy klienta detalicznego w salonie sprzedaży.
Brutus 2016-09-30 15:42:32
Jakie aplikacje . W ing Panie i Panowie zwolnienia nadciągają.. A taki piękny ten bank na zewnatrz..
anty ing 2016-10-17 10:24:49
Nie polecam pracy w tym pomarańczowym syfie. Ciągle spotkania i mówienie jacy jesteśmy wspaniali, a tylko patrzą, oceniają na każdym kroku, praca pod presja. Ludzie albo pija albo się załamują , a potem ich zwalniają w 5 min. Dobra praca w ing to była 10lat temu, teraz to syf i [usunięte przez admina słowo niecenzuralne]
Robert 2016-10-17 11:46:21
Czy w ING BANK ŚLĄSKI działa jakiś fajny pakiet socjalny?
ta 2016-11-04 21:20:16
szkolenia dwa razy w roku, myślę, że warto.
Teraz też 04.11.2016
Augustyn 2016-12-07 22:59:15
Nie ma żadnego socjala. Jest tylko paczka za 200zl na święta na cały rok i nic. Nie ma nawet nic dla dzieci. Multisportu nie ma. Ubezpieczenia nie ma. Możesz sobie ewentualnie kupić w ich sklepiku. Opieka medyczna to tylko 4 lekarzy w pakiecie, czyli poniżej minimum rynkowego. Goła pensja. Udogodnienia dla rodziców nie ma żadnych. Wyprawek nie ma. pokoi matek nie ma. firmowego żłobka lub przedszkola nie ma. parkingu nie na. chyba że sobie kupisz u nich za ponad 2tys rocznie. Elastyczny czas pracy tylko na papierze. Klimatyzacji nie ma. Tylko dla tych, co siedzą przy oknie. Goła pensja i 4lekarzy w pakiecie to wszystko. Ale mają sekciarska wiarę w jakiś swój pomarańczowy kod. To dopiero zenada:)
Zostaw swoją opinię o ING BANK ŚLĄSKI S.A. - Warszawa
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie ING BANK ŚLĄSKI S.A.